בוני אתרים 101

מדריך למתחילים לבוני אתרים. למדו על היסודות של בוני אתרים, כיצד הם עובדים ואם עליכם להשתמש באתר להכנת אתר משלכם.


מדריך לבוני אתרים

ברוך הבא לדף בוני האתר שלנו. כאן, נדון בכל מה שאתה צריך לדעת על בוני אתרים ונעזור לך להחליט אם השימוש באחד מתאים לך ולעסק שלך. אם זו הפעם הראשונה שאתה מקים אתר, אנו ממליצים לצפות במדריך המלא לסדרות הווידאו שלנו כיצד ליצור אתר בעצמך. למרות שבניית אתר תיקח זמן ותציע אתגרים רבים עבור טירונים ומקצוענים כאחד, מאמר זה נועד ליידע אותך על היסודות של בוני אתרים – הנכס הגדול ביותר העומד לרשות מי שרוצה לבנות אתרים בעצמם ובקלות האפשרי..

מהו בונה אתרים?

בונה אתרים הוא כלי לא יסולא בפז שמכניס את הכוח של פיתוח אתרים לידי כל “עשה זאת בעצמך” המעוניין לבנות אתר משלו. המפתח לתועלת שלהם הוא הם מבטלים את הצורך בקוד בתוך HTML & CSS על מנת לבנות אתר פונקציונלי לחלוטין.

בוני אתרים מאפשרים תהליך פיתוח אינטואיטיבי יותר, באמצעות חזותי גרור ושחרר מערך כלים שמרגיש נוח ומוכר למשתמשים בכל רמת מיומנות טכנית. עם בונה אתרים אתה יכול לעשות דברים כמו:

 • החלף תמונות פנימה והחוצה תוך כדי תנועה.
 • ערוך ערכות צבע, גופנים ופריסות דפים באמצעות כמה לחיצות פשוטות
 • הכן את האתר שלך מוכן לנייד כמעט מייד מבלי שתצטרך לבנות מחדש דפים שלמים
 • השתמש בתבניות מקדימות כדי לקבל עיצוב מקצועי למראה

בנוסף לנוחות השימוש שלהם ואפס הצורך בקוד, בוני אתרים יכולים לשמש גם כפתרונות הכל כלול לבניית, אירוח ותחזוקה של האתר שלכם..

פלטפורמות כמו Wix, Squarespace ו- Weebly מציעות חבילות שלמות בהן כל דבר, החל מרישום תחום, אירוח, תמיכה טכנית, פתרונות eCommerce ושירותי דוא”ל, כל אחד מסופק במקום אחד. לא זו בלבד שמפשטת את התהליך של קבלת אתר מקוון עבור אנשים שאינם טכנאים, אלא שהעלות הכוללת של התוכניות החודשיות שלהם עשויה להיות בסופו של דבר דומה או פחות משמעותית מאשר אם היית מקים שירותים אלה באופן עצמאי.

בוני אתרים הינם חנות ידידותית למשתמש, חד פעמית לעיצוב, בנייה, אירוח ותחזוקה של אתר העסקים הקטנים שלך או חנות מקוונת – וכל זאת מבלי לכתוב קוד כלשהו.!

לחץ לציוץ

מי צריך להשתמש בונה אתרים?

רוב הסיכויים כי אם אתה קורא את זה כרגע, אז אתה כבר המועמד המושלם לבונה אתרים. בעלי עסקים שמעוניינים לקחת פיקוד על נוכחותם המקוונת, או שפשוט רוצים לקצץ בעלויות הגבוהות של שכירת מפתח, ירוויחו מאוד משימוש בכלים אלה.

עבודה עם בניית אתרים היא אפשרות נהדרת עבור כל מי שמחפש ליצור בלוג, חזית חנות מקוונת, דף נחיתה, תיק דיגיטלי, אתר מידע, או כמעט כל אתר ברמה נמוכה עד אמצע תנועה..

לאתרים גדולים בהרבה (חשבו על Fortune 500) הדורשים תכנות שאפתניות של backend או קטלוגים אדירים של מסחר אלקטרוני, הרי שכירת צוות פיתוח מיומן היא הדרך הנחוצה ללכת.

לשני המקצוענים & משתמשים יומיומיים

עסק עשה זאת בעצמך הוא לא המשתמש היחיד המיועד לבוני אתרים פופולריים. מעצבי אתרים פרטיים וסוכנויות דיגיטליות רבות יתאימו כעת את שירותיהם עבור בוני אתרים אם צרכי הלקוח או העדפותיו מצדיקים זאת. סוכנויות מסוימות אף גזרו נישה בשוק כדי לעבוד אך ורק בפלטפורמות אלה.

חלק ממפתחי אתרים עשויים להעלות את חוטם ברעיון השימוש בבונה אתרים, בעוד שאחרים מכירים ביתרונות והכרח של שימוש בכזה. אני מאמין שהתוצר הסופי הוא כל מה שקובע; לא משנה באילו כלים השתמשו, כל עוד השתמשו בהם ביושרה. האם השימוש בבונה אתרים אכן יסייע בהפחתת עומס העבודה הזר? או שהוא הולך לשמש קיצור דרך? חיוב מחירי פרמיום רק כדי להחליף טקסט חדש וכמה תמונות לתבנית מוקדמת אינו השירות המכובד ביותר עבור לקוח – שלא לדבר על זה כנראה לא יעשה דבר כדי לחזק את המותג הייחודי של הלקוח..

בוני אתרים משמשים באופן האידיאלי כנקודת מוצא. למרות שהם יכולים להיות הכלי השימושי ביותר בארסנל של מעצב אתרים, הם עדיין זקוקים לדיבור ידני ושנינות חדה בכדי למקסם את הפוטנציאל שלהם. (עוד על כך בהמשך.)

בוני אתרים הם קלים לשימוש לשימוש לבעלי עסקים קטנים עם מיומנות טכנית מועטה, ובמקביל להיות חזקים מספיק למעצבים מקצועיים עם ניסיון של שנים.

לחץ לציוץ

הטעמים השונים של בוני אתרים

בימים עברו (שנות התשעים), אם רצית להיבנות אתר אינטרנט, תצטרך למסור אותו בעצמך, וכתוצאה מכך עמוד מחוספס להחריד של טקסט פשוט וצבעים איומים. או שאתה יכול לשכור “מומחה” בתחום החדש של עיצוב אתרים כדי לבנות עבורך דף אינטרנט קצת פחות מחריד.

למרבה המזל, אתרים התפתחו מאז ליופי ופונקציונליות הרבה יותר גדולים – וכך גם הכלים שבונים אותם. כדי לנקות בלבול כלשהו, ​​יש לציין כי ישנם סוגים שונים של בונים שם בחוץ; חלקם משרתים סוגים מסוימים של משתמשים, ואחרים התיישנו כעת. להלן כמה דוגמאות למה שאנו מתכוונים לבונה אתרים:

עורך WYSIWYG

עורכי WYSIWYG (מבוטאים “פאה”) היו פריצת דרך בפיתוח אתרים. קיצור של “מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל”, עורך מסוג זה איפשר כראוי למעצבים לבנות אתרים באופן חזותי כאשר הוא טיפל אוטומטית בסימון HTML מתחת למכסה המנוע..

עם זאת, התפוקה שלהם נפגעה או פספסה (בעיקר פספוס). הגרסאות הישנות של בונה האתרים של GoDaddy אולי אפשרו למשתמש הממוצע להעלות אתר אינטרנט, אך התכונות המוגבלות שלהם והנושאים הבלתי נראים נראים מיושנים ולא מקצועיים לפי הסטנדרטים של אתמול. סביר להניח שתמצאו אתרים רבים שעדיין שם רודפים את רשת הקולג’ים מההתפוצצות הראשונית הזו של אתרי GoDaddy. נקווה שבעליהם ימצאו את המאמר הזה.

Dreamweaver של Macromedia (כיום מוצר של Adobe) הותאם כעורך WYSIWYG מקצועי שאיפשר יצירת אתרים מתקדמים ללא צורך בקוד. שוב, לעתים נדירות התוצאות נראו עדכניות ביותר – וכנראה, עקומת הלמידה הנדרשת בכדי לשלוט בתוכנה הפכה אותה לבלתי משומנת יותר מאשר סתם ללמוד קוד..

בונה האתר המודרני

רק כמה שנים אחרונות, יכולותיהם של יוצרי אתרים גרוריים ושחרור חזותיים גדלו באופן אקספוננציאלי. עכשיו אתה באמת יכול לבנות אתר בלי לגעת בשורת קוד אחת. הפלטפורמות המובילות מציעות את כל מה שצריך כדי להקים אתר אינטרנט, כולל אירוח ורישום דומיין.

צילום מסך של בונה אתרים מודרניצילום מסך של שימוש בבונה האתר של Wix, פיתרון מודרני וכל אחד לבניית אתר אינטרנט מלא בעצמך.

התבניות שהוגדרו מראש מספיקות לעתים קרובות כדי לספק את דרישות רוב המשתמשים. אם אתה בעל מסעדה, יש הרבה תבניות עם נושא מסעדה מעולה ב- Wix. אם אתה צלם, SquareSpace מציע ערכות נושא יפהפיות לעבוד איתן. אם המטרה היחידה שלך היא למכור מוצרים, אין פיתרון טוב יותר מ- Shopify.

כאשר יש צורך בסטיילינג מתקדם, בוני אתרים רבים כלולים גם יאפשרו לך לצבוט את ה- CSS של הדף אם אתה מספיק בקיאות – אם כי לא כולם יאפשרו רמת חופש זו. כמו כן, תלוי באיזו פלטפורמה אתה משתמש, תוספים ואפליקציות רבים נוספים יכולים להרחיב את הפונקציונליות של האתר שלך, כגון בוני טפסים, נגני מדיה ופורטלים לחברים בלבד..

אפשר באמת ליצור אתרים באיכות מקצועית עם בונים קלים ללמוד. הם נראים מהממים, והם מסוגלים כמעט לכל דבר …

הבונים המקצועיים

יש עוד סוג אחד של בונה אתרים, והם בדרך כלל שמורים רק לאנשי המקצוע האמיתיים או למומחי העיצוב. אלה משמשים נישה ספציפית של מעצבי אתרים פרילנסרים או סוכנויות בגודל בינוני המצטיינים ביצירת עיצובים מושלמים בפיקסלים, אך גם – ניחשתם נכון! – לא רוצים קוד.

פלטפורמות כמו וובידו, זרימת אינטרנט, ו Adobe Muse בנויות באופן דומה לבוני אתרים הידידותיים לצרכן שהוזכרו בעבר (ואף מציעים מודלים של תמחור דומה), אך חירויות העיצוב שלהם וערכות כלים מורכבות יותר מתאימים יותר לאנשי מקצוע שכנראה יכלו לכתוב קוד אבל פשוט לא רוצים. (אף אחד לא רוצה לכתוב קוד.)

אם התנסית בשימוש בתוכנה כמו Adobe Photoshop, ייתכן שתמצא את השווה לנסות את בוני אתרים מתקדמים אלה. אולם, בכל הנוגע למדריך זה, הם לא יוחרגו מהדיון.

מה עם WordPress?

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר (CMS) באינטרנט – וכשליש מכל אתרי האינטרנט מופעלים באמצעותה. זה קצת חיה מעניינת בכך, כן, זה טכני בונה אתרים, אבל כדי להתאים אותו, סביר להניח שתצטרך ללכלך את הידיים בקוד.

יש שתי אפשרויות בעת ביצוע מסלול וורדפרס:

WordPress.com

WordPress.com הוא שירות בונה אתרים מסורתי המציע תוכניות הכל כלול עם כלים לעיצוב דפים, אירוח אתרים, רישום תחום, תבניות ותכונות נוספות נוספות. התוכניות החודשיות שלהן הן במחיר סביר ומתאימות לעסקים בכל הגדלים.

אמנם אין הרבה מה בכך טועה בשימוש ב- WordPress.com בתור בונה האתר שבחרת, אך עדיף שתשתמש באחד משלושת הגדולים המפורטים לעיל כדי להשיג את אותו הדבר. על מנת לרתום את הכוח האמיתי של וורדפרס, תצטרך לרדוף את WordPress.org …

WordPress.org & תוספים לבניית דפים

WordPress.org היא מפלצת אחרת לגמרי. תוכנת קוד פתוח זו ניתנת להורדה בחינם ולהתחלת השימוש בבניית אתרים. עם זאת, אתה די בעצמך כאן. יהיה עליך להגדיר תחום משלך, אירוח ולבצע את כל ההתאמה האישית בעצמך. אין גם תמיכה טכנית – אך למרבה המזל קהילה מקוונת ענקית תמיד שם כדי לעזור.

כשאתה בונה אתר עם וורדפרס, יש לך משאב עצום של נושאים העומדים לרשותך כדי לסייע בעיצובו ובפריסתו; עם זאת, אין להתמצא בעובדה שכדי להתאים אישית את המראה והפונקציונליות של אותם נושאים תצטרך להתעסק עם קוד.

למרבה המזל, כאן נכנסים תוספים שונים לבוני העמודים. תוספים הם הרחבות שמרחיבות את הפונקציונליות של ערכות נושא של וורדפרס, אשר בדרך כלל מותקנות על מנת להשיג משהו שעוד שעות של קידוד ידרשו. תוספי בונה לדפים מציעים את אותם ממשקי גרירה ושחרור וקלות שימוש ששירותים כמו SquareSpace ו- Wix מציעים – אך עם רמת החופש בוורדפרס מאפשרת.

בונה בונה, דיווי בונה, אלמנטור, ו מלחין חזותי הם תוספים מובחרים (לרוב בתשלום חד פעמי) שיכולים ליצור אתרים מדהימים ללא כתיבת קוד. זכור כי המטרה העיקרית שלהם היא לפשט את תהליך העיצוב, וייתכן שהם לא יציעו בעצמם את אותה תכונה מוגדרת כמו פתרונות All-in-One כמו Wix – אך כאן נכנסים לתוספי WordPress נוספים..

בעוד שוורדפרס דורשת עקומת למידה תלולה יותר לשלוט, החופש ורמת השליטה שלה אין תחרות. אתה יכול פשוטו כמשמעו ליצור כל סוג של אתר במערכת עוצמתית זו, ובעזרת הפלאגין הנכון, עכשיו הרבה יותר קל לעשות זאת.

RECAP מהיר: פלטפורמות כמו Wix, Weebly ו- Squarespace הם פתרונות הכל כלול המתאימים ביותר לצרכנים. Webydo, Webflow ו- Adobe Muse הן פלטפורמות מתקדמות יותר המתאימות יותר לאנשי מקצוע בתחום העיצוב. WordPress.org היא האפשרות החזקה ביותר אך דורשת ידע קידוד מתקדם – אך בעזרת תוספים לבונה העמודים, תהליך העיצוב הוא פשוט יותר..

המקצוענים & חסרונות של שימוש בונה אתרים

כל בוני האתרים שהוזכרו הם פלטפורמות מתוחכמות מבחינה טכנית שמביאות פשטות ושליטה לתהליך עיצוב האינטרנט שפשוט לא היה אפשרי לפני חמש שנים. למרות שהיתרונות עשויים להיראות ברורים, ישנם עדיין כמה חסרונות שכדאי להיות מודעים אליהם בעת השימוש באחד מהם לבניית אתר האינטרנט שלך. להלן סקירה של היתרונות והחסרונות של בוני אתרים.

היתרונות של שימוש בבונה אתרים

 • קלות שימוש – בוני אתרים הם הפיתרון הטוב ביותר למתחילים עם מעט ידע טכני. עדיין קיימת עקומת למידה קטנה, אך הקורס המקוון החינמי שלנו יעזור לך להתמצא ולבנות במהירות את האתר הראשון שלך בקלות.
 • אין קוד – האם ציינתי שאין קוד? זו כל העניין!
 • משתלמים – פלטפורמות רבות יכולות להציע לך את כל מה שאתה צריך עבור פחות מ 15 $ לחודש. בהשוואה לאלפי הדולרים שאתה יכול לבזבז על שכירת מעצב אתרים מקצועי, אתה מסתכל על עסקה אמיתית!
 • תמיכה כשאתה זקוק לה – כלול בתכנית החודשית שלך הוא תמיכה מועילה בדוא”ל אם איבדת אי פעם.
 • עיצובים הניתנים להתאמה אישית – למרות שאולי אתה משתף תבניות מקדימות עם עסקים אחרים בתעשייה שלך המשתמשים באותו בונה אתרים, פלטפורמות רבות מציעות כיום התאמה אישית מתקדמת למשתמשים מנוסים בעיצוב..
 • עיצובים מגיבים ומוכנים לנייד – עיצוב רספונסיבי הוא הנורמה ברשת המודרנית, ותקשה למצוא למצוא בונה אתרים מכובד שלא משתמש בתבניות מוכנות לנייד. זהו חוסך זמן שלא יסולא בפז!
 • נקי & סימון ידידותי לקידום אתרים – סימון ה- HTML של האתר שלך ממלא גורם חשוב בדירוג מנועי החיפוש. בוני אתרים המקלים על המשתמשים לכלול מילות מפתח, מטא תגיות ותיאורים בכל עמוד יפיקו סימון ידידותי יותר ל- SEO.

חסרונות של שימוש בונה אתרים

 • פונקציונליות מוגבלת – יכול להיות שהפונקציונליות תהיה מוגבלת למה שמציע בניית האתרים שלך. בוני אתרים הם בדרך כלל לא הבחירה הטובה ביותר עבור אתרים הדורשים תכונות ייחודיות או פונקציונליות מתקדמת לאחור. תצטרך להעסיק מפתח באינטרנט כדי להשיג דברים כאלה, מה שמביא אותנו לנקודה הבאה …
 • קוד – האם ציינתי שאין קוד? אופס … אמנם נכון שרוב כל דבר ניתן להשיג ללא כתיבת קוד, אך לעיתים קרובות הוא מועיל להכיר לפחות ידע עובד ב- HTML & CSS על מנת לשנות את האסתטיקה של התבנית כך שתתאים לחלוטין לצרכים שלך. JavaScript גם שימושי כשנדרש להרחיב את הפונקציונליות של האתר.
 • העברת האתר עשויה להיות בעייתית – בוני אתרים משתמשים לעתים קרובות במערכת הספציפית שלהם, והמעבר למערכת חדשה עשוי להיות מסובך. יתכן שתצטרך אפילו ליצור מחדש את האתר מאפס. לדוגמה, Wix אינה מציעה פונקציית ייצוא ולכן אתה די תקוע אם תרצה לעזוב אותם אי פעם.
 • עלות – למרות שבוני אתרים בהחלט עולים פחות מהעסקת מעצב אתרים טוב, לא כל השירותים שהם מציעים הם בחינם, והחיוב הסופי עשוי להפתיע. לא מעט בוני אתרים מפרסמים תכנית חינמית, אך בדרך כלל הם עמוסים במודעות ופונקציונליות מוגבלת, כמו לא לאפשר לך להשתמש בשם הדומיין שלך. אם כי השירות נהדר ומפנה את הזמן הדרוש לך לניהול העסק שלך, נסה לראות את הכסף הנוסף כהשקעה ולא כמחיר.
 • דאגות בעלות – אם אתה משתמש בתמונות ובנכסים של הקבלן, סביר להניח שלא תוכל להעתיק אותם למחשב שלך או לפרסם אותם במקום אחר. עם זאת, אתה אמור להיות זכאי מבחינה משפטית לעשות ככל העולה על רוחך בכל פריט של תוכן שאתה יוצר ומעלה בעצמך. חשוב מאוד שתבדוק את התנאים וההגבלות של המשתמשים לגבי קניין רוחני של תוכן האתר שלך לפני שתתחייב לחברה של בניית אתרים..

טיפים למתחילים של בונה אתרים

אין לראות בוני אתרים, מפוארים ככל שיהיו, כפתרון קסום שיעשה עבורכם את כל העבודה. למרות שנדמה שיש אמונה פופולרית כי תוכלו להקים אתר אינטרנט מן המניין תוך דקות ספורות, ראוי לציין כי סוג זה של תוצאה אינו סביר ביותר, ובוודאי שלא ישרת את העסק שלכם היטב. אתרים טובים לוקחים זמן, תכנון קפדני והרבה טיפוח אם אתה מצפה לתוצאות לעסק שלך.

רק 2% מהעובדים שעושים זאת בעצמם מצליחים לפרסם את אתר האינטרנט שלהם בתחום.

לחץ לציוץ

א אינפוגרפיקה מאת וובידו חושף נתון מפוכח שרק 2% מאנשי ה- DIY של האתר מצליחים לפרסם את אתר האינטרנט שלהם בתחום. זה מצביע על כך שבעלי עסקים רבים מתחילים ברעיונות בהירים ובכוונות טובות, אך לאורך הדרך הם מתייאשים מהאתגרים של עיצוב אתרים.

אל תוותרו. הקמת אתר אינטרנט אינה דבר מיוחד – אפילו בעזרת בונה אתרים – אך בנחישות מספקת תוכל בהחלט להצליח בסופו של דבר. כדי לעודד אתכם במסע זה, הנה כמה מדגישים שימושיים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​בניית האתר הראשון שלכם.

 • התחל על ידי לימוד היסודות של עיצוב אתרים. הכרת היסודות תפחית את הפאניקה הראשונית שאולי תרגיש בעת פתיחת בניית אתרים בפעם הראשונה.
 • אם האינסוף אפשרויות של לוחות צבעים וגופנים משאירים לך ראש מסתובב – או גרוע מכך, אם אתה מתערבב ומתאים בלי לדעת באמת מה אתה עושה – קח קצת זמן ללמוד על צבע, טיפוגרפיה והתאמת גופנים.
 • תכנון חוויית משתמש נכונה באתר שלך יבטיח שהוא יביא לאותן המרות חשובות ונהנות לעסק שלך. אחרי הכל, אתה לא סתם בונה אתר מסיבות אסתטיות.
 • אם אתה מוצא שעיצוב אתרים פשוט אינו הפורטה שלך, או אם אתה מסתיים מעל הראש בהתאמה אישית שאפתנית, שכירת איש מקצוע הוא באמת הפיתרון החכם ביותר. אם אתה מביא מפתח על הסיפון להתמודד עם שינויים חלקיים בלבד, העלות לא תשבור את הבנק לחלוטין – והזמן והתסכול שתחסוך בהחלט שווה את זה בסופו של דבר.

סיכום

בשלב זה צריך להיות לך רעיון מוצק אם השימוש בבונה אתרים הוא הפיתרון המתאים לך. אם זה, קח את הצעד הבא והשווה בוני אתרים כדי לבחור בצורה הטובה ביותר עבור העסק הקטן שלך. אם אתה מעדיף לשכור איש מקצוע שיעזור לך עכשיו, יש לנו רשימת מקומות נוחה זו שתוכל למצוא גם מעצבי אתרים מיומנים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map