Otsimootori optimeerimine 101

Meie väikeettevõtte omaniku juhend otsingumootori optimeerimiseks (SEO). Lugege SEO põhitõdede ja selle kohta, kuidas alustada, et saaksite otsingumootorites paremusjärjestuse luua.


parimad SEO ettevõtted

Kas soovite saada oma veebisaidi paremusjärjestuse otsingumootorites nagu Google & Bing? Kui jah, peate oma veebisaidi jaoks alustama otsingumootori optimeerimiseks (tavaliselt lühendatud SEO) kasutamist. Selles artiklis käsitleme SEO põhitõdesid ja tutvustame teile mõningaid asju, mida peate tegema, et otsingumootorites paremat paremusjärjestust saada. Alustame siis põhitõdedest!

Mis on SEO?

SEO on protsess, mis mõjutab veebisaidi või veebilehe nähtavust otsingumootori tasustamata tulemustes, et paigutada otsingumootori tulemuste lehele kõrgemale (tavaliselt lühendatult SERP). Teisisõnu tähendab see põhimõtteliselt seda, et proovite saada oma veebisaidi heale kohale otsingumootorites nagu Google ja Bing, et inimesed leiaksid teid otsimisel! Allpool on toodud näide Vikipeedia veebilehtede järjestamisest Google’i 4. tulemusena märksõna “mis on seo” jaoks. Tavaliselt, mida kõrgemale veebilehele SERP-d paigutatakse, seda rohkem nähtavust ja liiklust see saab. Lõppude lõpuks, mitu korda olete 2. lehte proovimise asemel uut otsingut proovinud?

Mis on SEO

Nagu võite ette kujutada, on teie veebisaidi otsimootorites hästi edeneval kohal palju eeliseid … Probleem on selles, et see juhtub. Omaduste olemuse ja kasvava keerukuse tõttu kasutavad veebisaidid paremusjärjestuse arvutamiseks SEO-d ja on pikk ja tüütu protsess. Nii et mida varem selle kallale asuda, seda parem. Ka SEO pole lihtne. Tõenäoliselt on lugematu arv veebisaite, kes juba proovivad järjestada samu märksõnu, nagu teie veebisait. Seetõttu on paljud märksõnad väga konkurentsivõimelised ja neid võib väikeettevõtte omanikul olla väga keeruline saada. Teie SEO eesmärkide saavutamiseks soovitame palgata professionaalne SEO-ettevõte. Vaadake lisateabe saamiseks jaotist Kas teil on SEO-ettevõtet tõesti vaja. Kuid isegi ühega on see ikkagi pikk ja keeruline protsess. Sõltumata sellest, kas peate palkama professionaalset SEO-d või mitte, on hea mõte õppida SEO põhitõdesid nii, et saaksite teha oma ettevõtte jaoks teadliku otsuse.

Onsite Vs. Kohapeal

SEO toimivus jaguneb tavaliselt kaheks peamiseks osaks – edaspidi kohapealne ja väline SEO. Kohapealne SEO viitab füüsilise veebisaidi tehnilisele optimeerimisele, samas kui väline ettevõtte SEO viitab välistele protseduuridele väljaspool teie veebisaiti. Enamik SEO-ettevõtteid alustab teie veebisaidi kohapealse auditeerimisega, et analüüsida, milliseid tehnilisi optimeerimisi saab täiustada, et tagada teie veebisaidi võimalikult otsingumootori sõbralikkus. Kui see on lõpule viidud, suunavad nad oma tähelepanu välisele SEO protseduurile ja jätkavad selle kallal tööd iga kuu, kuni teie leping lõpeb. Allpool on toodud mõned näited, mis aitavad teil paremini mõista kohapealset ja -välist SEO-d:

Näited kohapealsest SEO-st:

 • Avastage õiged märksõnad – SEO kampaania õnnestumiseks on oluline sihtida õigete märksõnade leidmine. Kui te ei tea, mida tarbijad otsivad, siis kuidas te teate, mida sihtida? Kasutades selliseid tööriistu nagu Mozi märksõnade uurija, Google’i märksõnade plaanija ja SEMRush, saate aru saada, milliseid niši märksõnu otsitakse ja milliseid märksõnu konkurendid praegu sihivad. Need märksõnad on kampaania selgroog.
  Milliste märksõnade määramine märksõnade planeerimise tööriista kaudu sihtida saab
 • Pealkirjade siltide, pealkirjade, piltide ja sisu optimeerimine – Kui olete oma sihtmärksõnad uurinud ja avastanud, rakendage need märksõnad strateegiliselt kogu pealkirjasiltide, pealkirjade (H1 kuni H6), alternatiivse pildi teksti (alt-atribuudid) ja lehe sisu kaudu. Olge ettevaatlik, et mitte minna liiga kaugele. Teie sisu peaks olema ennekõike inimestele loetav!
 • Ümberkorralda URL-id – Igal teie veebisaidi lehel peaks olema semantiliselt mõistlik hästi formuleeritud URL. Optimeerige iga URL kirjeldavaks, sisaldades samas olulisi märksõnu. Iga URL peab olema ka lühike – tavaliselt kuni 75 tähemärki pikk.
 • XML-saidikaardi loomine – XML-saidikaart annab otsingumootoritele teada veebisaidi lehtedest, nende suhtelisest olulisusest üksteisele ja lehtede värskendamise sagedusest. XML-saidikaart on üldiselt kasulik ainult otsingumootorile.
 • Katkiste lehtede parandamine või ümbersuunamine – Oluline on leida veebisaidil katkised (viga 4xx) lehed ja aadressid teha. Lehe parandamine või 301 ümbersuunamine tagab kasutatavuse nii külastajatele kui ka otsingumootoritele.
 • Mobiili jaoks optimeerimine – Alates Google’i algoritmi „Mobilegeddon” värskendusest, veebisaidi reageerimisvõimelisest kujundusest või mobiilisõbralikust, on nüüd oma roll selle teguris. Oluline on optimeerida veebisait kasutamiseks nii arvutites, nutitelefonides kui ka tahvelarvutites.

Näited veebivälisest SEO-st:

 • Lingi loomine – Lingide hankimine on tavaliselt suurem osa veebivälise SEO kampaaniast. See tähendab, et peate saama teistele veebisaitidele teiega linkida. See pole kasulik mitte ainult veebisaidi otsimootori optimeerimisele, vaid võib olla ka otsene suunamine veebisaidile teistelt veebisaitidelt – suunates teie saidile sihitud liiklust. Pange tähele, et linkide loomine võib SEO maailmas olla kahe teraga mõõk. Lingi loomine on mõeldud loomulikuks toimimiseks ja te ei tohiks kunagi selles osaleda musta mütsi lingi hoone tehnikaid.
 • Lingide jälgimine – Samuti on oluline oma veebisaidi lingidel silma peal hoida, et veenduda, kas need kehtivad ega kahjusta teie veebisaiti. Kuna teie veebisaidil pole spämmi-lingid ebaolulised, võivad otsingumootorid karistada teie veebisaiti paremusjärjestuse langusega. Teie veebisaidile osutavate rämpsposti tagasilinkide pidev jälgimine ja eemaldamine on nüüd saidi välise SEO oluline osa.
 • Konkurendi analüüs – Üldiselt on hea mõte hoida oma konkurentide optimeerimisega silma peal ja mõista, kuidas nende veebisaidid reastavad. Saate teada, millised nende veebisaidi lehed SEO-s hästi toimivad. Milliseid märksõnu nad sihivad? Millist sisu nad ajavad? Kasutage neid vastuseid sihitud SEO-kampaania kujundamiseks.
  SEMRushi ekraanipilt konkurentide anüülimiseks.
 • Jagage sisu – Sotsiaalmeedia on muutumas üha võimsamaks. Sotsiaalsed jagamised ja meeldimised võivad veebisaidi populaarsuse näitajana olla selle pakutava väärtusliku teabe tõttu. Rääkimata sotsiaalmeedia kanalite kaudu sisu tõukamisest on suurepärane võimalus suunata sihitud liiklust veebisaidile.

Optimeerimine kohaliku otsingu jaoks

Lisaks kohapealsele ja -välisele SEO-le peate arvestama ka kohaliku SEO-ga. Nagu nimigi ütleb, on see mõeldud kohalikele ettevõtetele, kes soovivad geograafiliselt piiratud otsingute paremat paigutamist SERP-desse – põhiliselt püüavad leida inimesed, kes otsivad läheduses asuvaid inimesi. Kas olete kunagi nutitelefoni välja tõmmanud ja küsinud selle kohta “minu lähedal olevad pitsakohad”?

Näide kohalikust otsingust

Kohalik SEO on kohalike ettevõtete jaoks uskumatult oluline ja see nõuab lisatööd. Kui teil on kohalik ettevõte, peate tundma erinevaid kohalikud järjestamise tegurid mida Google kasutab. Lisaks on kohalik SEO kiiresti muutuv ja peate olema kursis parimate tavadega.

Valesti tehtud SEO-l on tagajärjed

Nagu näete, on teie veebisaidil SEO täitmine palju tööd. Lisaks võib SEO valel viisil tegemisel olla negatiivseid tagajärgi! Ükskõik, kas otsustate palgata SEO ettevõtte või teete seda ise, veenduge, et teie veebisait järgiks Google’i veebihalduri juhised. See aitab teil vältida riskantseid või musta mütsi tehnikaid, mis võivad teie paremusjärjestust kahjustada. Siin on nimekiri SEO taktikatest, mida tuleb vältida.

Otsimootori optimeerimise riskid

Järeldus

Kohapealse ja välispidise SEO vahel, Google’i algoritmi muudatustega sammu pidamine, teie ettevõtte Google Mapsis kuvamise kindlustamine ja konkurentsis püsimine – otsimootori optimeerimine nõuab eduka kampaania tootmiseks tohutult palju aega ja vaeva. Kuna otsingumootorites järjestamine on ettevõtte veebiedu õnnestumiseks üha olulisem, peab selle ettevõtte otsustada, kas neil on SEO-kampaania haldamiseks oma ressursid olemas või on kõige parem meeskond allhanke korras tellida. SEO spetsialistide käest, et nad saaksid nende tööga hakkama. Ükskõik, millise tee valite, on hädavajalik, et SEO oleks osa teie ettevõtte tulevikust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map