SEO taktiky, kterým je třeba se vyhnout

SEO poradenství pro začátečníky o tom, co NEDĚLAT. Populární taktika SEO & mylné představy, které jsou staré & v první řadě zastaralý nebo nikdy nebyl dobrý nápad.


nejlepší SEO společnosti

Přiznejme si to – organický provoz z vyhledávačů může bezpochyby zvýšit prodej a získat nové zákazníky pro jakoukoli firmu. SEO (optimalizace pro vyhledávače) je zásadním procesem pro jakoukoli online nebo malou firmu, která si přeje zviditelnit vyhledávače. Získání vašeho webu na této první stránce SERP (Stránky výsledků vyhledávače) však není jednoduchým úkolem; bude to vyžadovat čas a odhodlání, ať už to děláte sami, nebo si najmete SEO společnost. Vzhledem k tomu, že konkurence je tak tvrdá a tolik online a menších podniků si navzájem konkurují pouze o jedno z 10 míst, můžete mít pocit, že se pokusíte cokoli na tuto první stránku dostat. Existuje spousta levných rad online, které vám slibují místo v top 10 přes noc, nebo společnost s černým kloboukem se SEO nabízející nějakou „zázračnou“ techniku, o které nikdo jiný neví. Varování: jsou často staré a zastaralé – nebo v prvé řadě nikdy nebyly dobrým nápadem. Zde je několik tipů, co dělat, pokud děláte SEO sami, nebo jaké taktiky dávat pozor při najímání SEO společnosti.

Co nedělat

Existuje staré pořekadlo „učení, co dělat“, může někdy pomoci ukázat, co by se mělo dělat. V tomto článku chceme prozkoumat některé z největších mylných představ o SEO, abyste mohli chránit své webové stránky a své podnikání před těmito chybami nebo před přijetím společnosti SEO, která může ve skutečnosti používat metody black hat:

Taktika 1: Vyplňování klíčových slov

Kdysi bylo pro vás poměrně snadné seřadit pro danou frázi pouhým použitím přesné fráze v názvu, popisu, nadpisech a mnohokrát v kopii vašeho těla. Dnes si však Google nyní může uvědomit, že se příliš optimalizujete a jednoduše se snažíte publikovat obsah pro vyhledávače, nikoli pro lidi. Představte si, že půjdete na web, jen abyste do kopie našli opakovaně klíčovou frázi.

Příklad plnění klíčových slov

Je fajn používat frázi v názvu a popisu a možná i nadpis, ale jinak je rozmanitost kořením života. Pokud jste si najali společnost, můžete v kódu svého webu vyhledat výraz „title“ a „h1“, „h2“ atd. A zobrazit použitá klíčová slova pro nadpis a nadpis. Používejte variace, i když to znamená nalezení tezauru. Pokud se pokoušíte optimalizovat výraz „dodávka pizzy v San Diegu v Kalifornii“, nepoužívejte všude přesnou frázi. Použijte jej v názvu a popisu, ale možná smíchejte své záhlaví a kopii těla vyslovením slova „San Diego’s Pizza 1 # Pizza Delivery“ nebo jednoduše „Pizza Delivery“, protože vyhledávače jsou docela dobré v zachycení kontextu umístění.

Taktika 2: Placené zpětné odkazy

Ano, je důležité, aby na vaše stránky přicházely příchozí odkazy, ale nikdy neplatit, obchodovat nebo požadovat odkaz. (Dobře, možná se můžete zeptat, ale je nejlepší nechat lidi, aby na vás přirozeně navazovali spojení bez pobídek). Jistě, mohli byste si koupit stovky odkazů za stejnou cenu jako velké Starbucks, ale algoritmus Penguin společnosti Google na takovou taktiku silně zamračil. Mnoho domén, které nabízejí odkazy za úplatu, jsou obvykle spam a nabízejí jen malou, pokud vůbec nějakou výhodu. Ujistěte se, že vy nebo vaše společnost se SEO nevykupujete zpětné odkazy, protože to z dlouhodobého hlediska není dobrá taktika SEO.

Taktika 3: Odkazy nízké kvality

Společnost Google do jisté míry souvisí s výše uvedeným bodem a stále více odměňuje kvalitní odkazy za množství odkazů, takže je nejlepší trávit čas prováděním terénních prací a vytvářením obsahu, na který bude pravděpodobně odkazováno z kvalitních webů. Lekce zde: jděte na bezplatné / vydělávané, kvalitní odkazy za placené, nekvalitní odkazy. V opačném případě může Google přemýšlet, proč tolik soukromých ruských a indických blogů, které nemají nic společného s vaší nika, odkazují na váš web..

Snímek spamových webů s četnými nízkými kvalitami zpětných odkazů

Podívejte se například na tento snímek obrazovky. Dokážete hádat, na jaký web se odkazuje 151krát na webu o SEO programu z Ukrajiny? Nebo 918krát na webu s názvem domény s názvem web10.ws? A co ten web xtattoos? Pokud jste odpověděli na něco jiného než na webové stránky prodávající vířivky, mýlíte se.

Taktika 4: Přiměřené optimalizované kotevní spoje

Text ukotvující klíčová slova – text, na který kliknete pro hypertextový odkaz – odkazující na váš web sloužil jako pozitivní signál pro Google. Pokud by na vás tedy bylo spousta stránek propojeno s příchozím textem, který čte „doručování pizzy v San Diegu v Kalifornii“, bylo pravděpodobné, že se při hledání těchto frází zobrazí.

To tehdy dávalo smysl, protože by to byl docela jasný signál, že jste ve skutečnosti poskytoval služby rozvozu pizzy v San Diegu v Kalifornii. Po tom ne Panda, další algoritmus Google. Mnoho webmasterů využilo tyto znalosti a nadměrně optimalizovaný text kotvy. To vedlo ke špatným uživatelským zkušenostem, a proto společnost Google posunula své zásady, aby penalizovala tuto nadměrnou optimalizaci. Místo toho chcete dobrou kombinaci odkazů, včetně značkových odkazů. “San Diego Pizza Co.” a „sandiegopizzaco.com“ ve směsi s klíčovými slovy nebo frázemi vytváří zdravé portfolio textů kotev.

Taktika 5: Optimalizace bez výzkumu

Můžete vytvořit veškerý obsah na světě, ale pokud není optimalizován pro výrazy, které lidé hledají a starají se o něj, váš obsah se neuvidí. Udělejte si čas na to výzkum klíčových slov. Zjistěte, jak zákazníci hledají, a podle toho optimalizujte obsah.

Taktika 6: Scraping obsahu

Mnoho webmasterů může být v pokušení „půjčit si“ obsah z jiných webů a doslovně je vložit na své vlastní stránky. Může to být rychlý způsob, jak získat obsah, ale je to ještě rychlejší způsob, jak Google dát facku za to, že má duplicitní obsah. Kromě zjevných morálních otázek, cokoli rychlého vítězství, které můžete vidět při stírání obsahu, nestojí za cenu, kterou budete platit ve výsledcích vyhledávání, když Google zjistí. (Tip: Nemusíte dokonce hodnotit svou vlastní značku).

Taktika 7: Neviditelný / skrytý text

Neviditelný text byl kdysi výraznou taktikou černého klobouku, která se skládala z vycpávání klíčových slov na vaši stránku a změny barvy textu tak, aby odpovídala vašemu pozadí – a vytvořila tak „neviditelný“ text. Pomyslete na bílý text na bílém pozadí, když skutečným tělem je černý text. Google zachytil tuto záludnou taktiku a snížil její účinnost.

Taktika 8: Odkazy zápatí plněné klíčovým slovem

Klíčové odkazy ve vaší zápatí (hledat v HTML „“) mohou pomoci s hodnocením, ale v mnoha situacích mohou webmasteři přejít přes palubu a vrhnout co nejvíce klíčových slov, jako je uhlí, do špatného dětského punčochy. Pokud máte pochybnosti, zkuste to jednoduše a Google-Santa vás na nezbedný seznam nedostane.

Taktika 9: Klíčová slova meta

Kdysi dávno, v daleko vzdálené galaxii, bylo plnění klíčových slov do značky metadat klíčových slov účinným způsobem, jak zvýšit hodnocení těchto klíčových slov. Najdete je vyhledáním „“ v HTML vašeho webu. Bohužel, Darth Google chytil a uznal, že to nebyl nejúčinnější způsob, jak dát hledajícím obsah, který hledali. Pokoušíte se použít každou permutaci věty, o které si můžete myslet, že už nebude fungovat. Soustřeďte svou energii na kvalitu řemesel, obsah zaměřený na výzkum a ve výsledcích vyhledávání budete odměněni.

Závěr

S touto informací v zadní kapse přesně víte, co dělat, pokud chcete, aby se web v žebříčku zvýšil. Pokud jste si najali společnost SEO, buďte na pozoru pomocí těchto taktik s černým kloboukem. Pamatujte, že SEO je opravdu o poskytování něčeho hodnotného pro ostatní. V podstatě lidé hledají odpověď a vyhledávače se snaží tuto odpověď obsloužit na stříbrném podnose. Poskytněte nejlepší odpověď a již jste udělali hodně, pokud jde o SEO!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map