Optimalizace pro vyhledávače 101

Průvodce vlastníkem malé firmy k optimalizaci vyhledávacích strojů (SEO). Naučte se základy SEO a jak začít, abyste se mohli umístit na vyhledávačích.


nejlepší SEO společnosti

Chcete získat hodnocení svých webových stránek ve vyhledávačích, jako je Google & Bing? Pokud ano, budete muset začít provádět něco, co se nazývá optimalizace pro vyhledávače (obvykle zkráceně SEO) pro váš web. V tomto článku si probereme základy SEO a představíme vám některé věci, které budete muset udělat, abyste získali lepší hodnocení ve vyhledávačích. Takže začněme se základy!

Co je to SEO?

SEO je proces ovlivňující viditelnost webu nebo webové stránky v neplacených výsledcích vyhledávače, které mají být umístěny výše na stránce s výsledky vyhledávače (zkráceně běžně zkráceně SERP). Jinými slovy, v podstatě to znamená pokusit se přimět váš web, aby se dobře umístil ve vyhledávačích jako Google a Bing, aby vás lidé mohli hledat při vyhledávání! Níže je uveden příklad hodnocení webové stránky Wikipedie jako 4. výsledku na Googlu pro klíčové slovo „co je seo“. Čím vyšší je webová stránka umístěna na SERP, tím větší je viditelnost a provoz. Koneckonců, kolikrát jste vyzkoušeli nové vyhledávání a ne na stránku 2?

Co je to SEO

Jak si dokážete představit, vaše webové stránky mají ve vyhledávačích mnoho výhod. Problém je v tom, že se to stane. Vzhledem k povaze a rostoucí složitosti vyhledávačů použít k výpočtu, jak webové stránky pořadí, SEO je dlouhý a únavný proces. Čím dříve na to začnete, tím lépe. Ani SEO není snadné. Pravděpodobně existuje nespočet webových stránek, které se již pokoušejí ořadit stejná klíčová slova jako vaše webové stránky. Z tohoto důvodu je mnoho klíčových slov mimořádně konkurenceschopné, pokud jde o pořadí, a může být pro majitele malých podniků velmi obtížné získat. Doporučujeme najmout profesionální společnost SEO, která vám pomůže dosáhnout vašich cílů SEO. Další informace naleznete v části Opravdu potřebujete společnost SEO. I přesto však bude stále ještě dlouhý a obtížný proces. Bez ohledu na to, zda potřebujete najmout profesionální SEO, je dobré se o základech SEO obeznámit obousměrně, abyste mohli učinit informované rozhodnutí pro své podnikání..

Vs. Vs. Mimo pracoviště

Provádění SEO se obecně dělí na dvě hlavní části – označované jako SEO na místě a mimo lokalitu. SEO na místě odkazuje na technickou optimalizaci fyzického webu, zatímco SEO na místě odkazuje na externí postupy mimo váš web. Většina společností v oblasti SEO zahájí audit vašeho webu na místě, aby analyzovala, jaké technické optimalizace lze vylepšit, aby se zajistilo, že váš web bude co nejpříjemnější pro vyhledávače. Poté, co je to dokončeno, přesunou své zaměření na offsite SEO postupy a budou na tom pokračovat každý měsíc až do ukončení vaší smlouvy. Níže uvádíme několik příkladů, které vám pomohou lépe porozumět SEO na místě a mimo něj:

Příklady online SEO:

 • Objevte správná klíčová slova – Objevení správných klíčových slov k cílení je zásadní pro úspěch SEO kampaně. Pokud nevíte, co zákazníci hledají, jak víte, na co se zaměřit? Pomocí nástrojů, jako je prohlížeč klíčových slov Moz, plánovač klíčových slov Google a SEMRush, můžete zjistit, která klíčová slova ve výklenku jsou hledána a na která klíčová slova konkurenti v současné době cílí. Tato klíčová slova budou páteří kampaně.
  Určení, na která klíčová slova je třeba cílit pomocí nástroje pro plánování klíčových slov
 • Optimalizace názvů nadpisů, nadpisů, obrázků a obsahu – Poté, co jste prozkoumali a objevili vaše cílová klíčová slova, implementujte tato klíčová slova strategicky do značek titulů, nadpisy (H1 až H6), alternativního textu obrázku (atributy alt) a obsahu na stránce. Dávejte pozor, abyste nešli příliš daleko. Váš obsah by měl být čitelný především pro lidi!
 • Restrukturovat adresy URL – Každá stránka na vašem webu by měla mít dobře vytvořenou adresu URL, aby sémanticky dávala smysl. Optimalizujte každou adresu URL tak, aby byla popisná a zároveň obsahovala důležitá klíčová slova. Každá adresa URL musí být také stručná – obvykle nesmí být delší než 75 znaků.
 • Vytvořte soubor XML Sitemap – Soubor Sitemap XML informuje vyhledávací nástroje o stránkách v rámci webu, jejich relativní důležitosti k sobě navzájem a o tom, jak často jsou stránky aktualizovány. Soubor Sitemap XML je obecně užitečný pouze pro vyhledávač.
 • Oprava nebo přesměrování nefunkčních stránek – Je důležité najít a vyřešit nefunkční stránky (chyba 4xx) na webu. Oprava nebo přesměrování stránky 301 zajistí použitelnost pro návštěvníky i vyhledávače.
 • Optimalizovat pro mobily – Od aktualizace algoritmu společnosti Google „Mobilegeddon“, responzivního designu webových stránek nebo vstřícnosti k mobilním zařízením, nyní hraje roli ve svém faktoru hodnocení. Je důležité optimalizovat web tak, aby byl použit ve všech počítačích, smartphonech a tabletech.

Příklady offsite SEO:

 • Vytváření odkazů – Získání zpětných odkazů je obvykle převážnou částí offsite SEO kampaně. To znamená, že vás k sobě mohou přimět další weby. Nejenže je to přímo prospěšné pro optimalizaci vyhledávače webových stránek, ale může to také sloužit jako přímé doporučení na web z jiných webů – což vede k cílenému provozu na vašich stránkách. Upozorňujeme, že propojení budov může být ve světě SEO dvojsečný meč. Vytváření odkazů by mělo probíhat přirozeně a neměli byste se nikdy účastnit černá čepice propojení budovy techniky.
 • Sledování zpětných odkazů – Je také důležité sledovat zpětné odkazy na vašem webu, abyste se ujistili, že jsou platné a nepoškozují váš web. Pokud jsou zpětné odkazy na váš web irelevantní, mohou mít za následek, že vyhledávače potrestají váš web snížením hodnocení. Neustálé sledování a odstraňování spamových zpětných odkazů, které odkazují na váš web, je nyní důležitou součástí offsite SEO.
 • Analýza konkurence – Obecně je dobré mít na paměti snahu o optimalizaci vašich konkurentů a pochopit, jak se hodnotí webové stránky. Zjistěte, jaké stránky na jejich webu fungují dobře, pokud jde o SEO. Jaká klíčová slova cílí? Jaký obsah tlačí? Pomocí těchto odpovědí vytvořte cílenou kampaň SEO.
  Snímek obrazovky SEMRush pro anaylizaci vašich konkurentů.
 • Sdílet obsah – Sociální média jsou stále silnější. Společenské podíly a hodnocení Líbí se mohou sloužit jako ukazatel popularity webových stránek díky cenným informacím, které poskytuje. Nemluvě o prosazování obsahu prostřednictvím sociálních médií je skvělá příležitost k cílenému provozu na webové stránky.

Optimalizace pro místní vyhledávání

Kromě SEO na místě i mimo něj budete také muset zvážit místní SEO. Jak název napovídá, jedná se o místní podniky, které usilují o lepší umístění na SERP geograficky omezených vyhledávání – v podstatě se snaží najít lidi, kteří hledají poblíž. Už jste někdy vytáhli svůj smartphone a požádali ho o „místa na pizzu poblíž mě“?

Příklad místního vyhledávání

Místní SEO je pro místní podniky neuvěřitelně důležitý a vyžaduje další práci. Pokud vlastníte místní firmu, budete se muset dozvědět něco o různých faktory lokálního pořadí které Google používá. Kromě toho místní SEO je něco, co se rychle mění a budete muset zůstat informováni o doporučených postupech.

SEO hotovo špatně má důsledky

Jak vidíte, provádění SEO na vašem webu je hodně práce. Kromě toho může nesprávné chování SEO mít negativní důsledky! Ať už se rozhodnete najmout společnost se SEO nebo to udělat sami, ujistěte se, že váš web dodržuje Pokyny společnosti Google pro webmastery. To vám pomůže vyhnout se jakýmkoli rizikovým nebo černým kloboukům, které by mohly poškodit vaše hodnocení. Zde je seznam taktik SEO, kterým je třeba se vyhnout.

Rizika optimalizace vyhledávače

Závěr

Mezi SEO na místě a mimo lokalitu, udržováním kroků se změnami algoritmů Google, zajištěním toho, aby se vaše firma objevila na Mapách Google, a udržováním náskoku před konkurencí – optimalizace vyhledávače vyžaduje obrovské množství času a úsilí k vytvoření úspěšné kampaně. Vzhledem k tomu, že hodnocení ve vyhledávačích je stále důležitější pro online úspěch firmy, je na tomto podniku, aby rozhodlo, zda má nebo nemá k dispozici zdroje pro správu SEO kampaně samostatně, nebo je-li nejlepší outsourcing týmu odborníků na SEO, kteří jim zařídí práci. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli cestu, je bezpodmínečně nutné, aby SEO bylo součástí vaší obchodní budoucnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map