WordPress.com vs. WordPress.org – mis on erinevus?

WordPressi kahe versiooni (.com ja .org) üksikasjalik võrdlus, mis aitab teil kindlaks teha, milline valik sobib teile ja teie ettevõttele kõige paremini.


WordPress.com vs. WordPress.org

WordPressi veebisaidi avamisel olete ilmselt sattunud pisut segadusse ajavasse tõsiasja, et sellel on kaks erinevat versiooni:

WordPress.com ja WordPress.org

Kui ma oma esimest WordPressi veebisaiti lõin, polnud mul õrna aimugi, kas need kaks erinesid – aga nagu te juba praeguseks juba võisite teada saada, on .or-versioon WordPress.com-ist täiesti eraldiseisev üksus..

Lühidalt öeldes on WordPress.org ise hostitud avatud lähtekoodiga versioon, kus te viibite oma teie sait ja WordPress.com on hostitud kommertsversioon, kus te viibite üür teie sait.

WordPress.com ja WordPress.org ekraanipiltWordPress.com (hostitud, kommertsversioon) ja WordPress.org (ise hostitud avatud lähtekoodiga versioon) ekraanipilt

Siiski on selles midagi enamat. Kui olete algaja või lihtsalt mõtlete, miks maailmas on WordPressil kaks maitset, lugege edasi, et saada lisateavet selle kohta, kuidas need kaks erinevad (ja kummagi jaoks kõige paremad kasutusjuhud).

KIIRE FAKT: WordPress haldab nüüd 28% kõigist veebisaitidest!

Erinevus on hostimises

WordPress.org ja WordPress.com vahel on peamine erinevus selles, kes on kes majutamine teie sait. Koos WordPress.com, hostimise teeb WordPress ise. Alates turvavärskendustest kuni saidi varundamiseni toimub saidi hooldus teie eest ise.

Teisest küljest WordPress.org tarkvara laaditakse alla ja seejärel tuleb see serveris ise hostida. Isemajutamine nõuab tehnilisi teadmisi, kuid on ka võimalus maksta hostiteenuse pakkujale nende ülesannete eest teie eest.

Kvaliteetse majutusteenuse pakkuja valimine võib olla kulukas, kuid see tagab teie saidi ulatuse, et rahuldada liikluse sissevoolu, samuti on see turvaline ja optimeeritud toimima erandkorras. See on oluline, kui teie veebisait on sissetulekuallikas ja mitte ainult lihtne ajaveeb.

Nii et praegu mõtisklete ilmselt selle üle, miks WordPress lõi ise kaks versiooni – ühe, mis on ise hostitud ja teise, mis mitte. Igaühe jaoks peab olema kasutusjuhtumi stsenaarium, eks?

Kiire näpunäide: Kas vajate WordPressi tarkvara majutamiseks head veebi? Vaadake meie soovitatud WordPress-hostide loendit!

Rentimine (WordPress.com) vs ostmine (WordPress.org)

Natuke pärast WordPressi loomist 2003. aastal sai WordPressi kaasasutaja Matt Mullenweg aru, et leidus kasutajaid, kes ei tahtnud muretseda oma saidi ajakohase hoidmise pärast.

Sellepärast leiutati WordPress.com; ajaveebide pidajad võiksid ainult blogida ja ei peaks muretsema veebisaidi hooldamise tehniliste aspektide pärast.

WordPress .com ja .org versiooni erinevusedWordPress.org = kutsika omamine, WordPress.com = kutsika rentimine

Mõelge sellele nii – WordPress.org on nagu kutsika adopteerimine. Armast kutsikat on väga lihtne lapsendada, kuid kui olete selle looma lemmikloomana, siis peate selle eest hoolt kandma. Jalutuskäikudel söötma, söötma, hoolitsema selle eest, et ta saaks korralikult vaktsineeritud jne. Nagu kutsika omamine, on teie enda hoolitsemine ka teie kohustus, saidi omamine WordPress.org-is lisab suuremat vastutust (nt saidi hooldamine), et hoida seda kuni par.

Teiselt poolt, WordPress.com on nagu Uberi kutsumine kutsikaid toimetama. Saate nende kutsikatega mängida igal ajal, kui soovite, kuid nende kasvatamine pole teie kohustus. WordPress.com saidi abil ei pea te muretsema, et lisate vastutust värskenduste, varunduste ja turvalisuse käitlemise osas. See on teie eest tehtud.

Mis on sinu maitse?

WordPress.org logo

WordPress.org

  • Pistikprogrammid on lubatud
  • Isemajandamise tasud
  • Vajalik hooldus
  • Täielikult kohandatav
  • Vaja on tehnilisi teadmisi

WordPress.org logo

WordPress.com

  • Pole pistikprogrammi integreerimist
  • Tasuta (koos äriplaani eest tasumise võimalusega)
  • Hooldus pole vajalik
  • Kohandamine piiratud
  • Lihtne kasutada

Kui olete ettevõtte või kauplusega tegelev ettevõte või soovite lihtsalt oma veebisaidiga täielikku kohandamist saavutada, on WordPress.org see tee.

Ehkki selle käivitamiseks on vaja teatavaid tehnilisi oskusi, saate oma saidi ehitamiseks ja hooldamiseks siiski palgata arendaja ja hostiteenuse pakkuja.

WordPress.org on ka täielikult laiendatav ja selle saab suvaliselt liita mis tahes tüüpi saidiks, nagu soovite. Kuid kui neisse vetesse sisenete, vastutab koha hooldamine. See on kompromiss – kuigi WordPress.org on lisatud vastutusega, saate kasu ka täielikult kohandatavast CMS-ist..

WordPress.orgi pistikprogrammide hoidlaPluginate hoidla WordPress.org võimaldab teil oma saidile lisada uusi funktsioone 50 000 pluss tasuta pistikprogrammiga.

Kuna WordPress.org on avatud lähtekoodiga olemus ja kuna tegemist on allalaaditava tarkvaraga, saab seda 100-protsendiliselt kohandada tegema kõike, mida soovite. Kas soovite luua tugeva e-poe pood? Selle jaoks on olemas pistikprogramm. Kuidas oleks WordPressi taustrakendusega praktiliselt kõigi rakenduste arendamine? See on võimalik WP REST API. WordPress.org avatud lähtekoodiga tarkvara abil saab teha lõputult palju asju.

Vastupidi, WordPress.com-iga teil on vähem kontrolli teie saidil. See võib olla hea, kui soovite vaid luua sisu, näidata oma ettevõtet või kuvada portfelli, ilma et peaksite muretsema (või maksma) saidi hoolduse tehniliste aspektide pärast.

Ehkki WordPress.com-i kasutamine on tasuta, on see ka saadaval Äriplaani mis võimaldab teil saada mõlemast maailmast parimat, sealhulgas lisateavet teemadega, võimalust valida kohandatud domeeni ja võimalust installida teatud pistikprogramme.

Muud plussid ja miinused

Kokkuvõtteks sellest, mida oleme juba arutanud, WordPress.com on piiratud funktsioonidega (pole pistikprogramme ega kohandatud koodi), kuid säästab raha ja aega ettevõttesisese hostimise ja saidi hooldamise kaudu.

WordPress.org saab integreerida praktiliselt iga rakendusega, nõudes seega tehnilisi teadmisi ja lisatasusid isemajandamise ja arendaja kulude eest.

Siin on vaid mõned muud viisid, kuidas WordPress.org ja WordPres.com erinevad.

Monetiseerimine

WordPress.org – saidi monetiseerimiseks .org-versiooni kaudu on piiramatuid võimalusi; saate integreerida mis tahes soovitud reklaamiprogrammi ilma WordPressi piiranguteta ega lõivudeta (välja arvatud juhul, kui maksate lisatasu plugina eest, millel on ka lisafunktsioonide eeliseid).

WordPress.com– .com-i reklaamid on piiratud WordAdsiga, mis on ametlik WordPress.com-i reklaamiprogramm Premium- ja Business-plaanide jaoks; taotleda saavad ainult kaardistatud domeeniga saidid; kui teil on vaba või isiklik plaan, peab teil olema tihe liiklus ja rakendamiseks sobiv sisu.

Analytics

WordPress.org – saab kasutada mis tahes soovitud analüüsiprogrammiga; teil on võimalus installida üks paljudest WordPressi analüüsi pistikprogrammidest, et saada lisateavet teie saidi toimivuse kohta ja teha teadlikke otsuseid.

WordPress.com– kaasas sisseehitatud analüüsiga (Jetpack), kuid seda ei saa Google’i tööriistadega integreerida, kui te ei maksa äriplaani eest.

Teematugi

WordPress.org – kasutatava teema osas pole piiranguid; saate kujundada teemasid soovitud viisil või isegi luua nullist; Genesis on paljude arendajate jaoks populaarne teema, millega kaasneb juba sisseehitatud raamistik.

WordPress.com– vabakavas saab valida 165 teema vahel; Äriplaani kaudu on teil võimalus tasuda premium-teemade eest, kuid nende teemade kohandamine oma eelistustele on piiratud funktsionaalsusega.

Pood

WordPress.org – saab integreerida paljude e-kaubanduse lahendustega; WooCommerce (populaarne WordPressi pistikprogramm, millel on allalaaditud 25 miljonit plussi) on üks juhtivaid veebisaitide e-kaubanduse lahendusi, mis pakub müüjaettevõtetele täielikku tööriistakomplekti.

WordPress.com– pole e-kaubanduse jaoks hea võimalus; omab ranget müügipoliitikat; Äriplaani kaudu saavad kasutajad maksta oma saidil e-kaubanduse lubamise eest, kuid see on WordPress.orgiga võrreldes endiselt piiratud.

Domeen

WordPress.org – peate oma domeeni ostma mujalt ja linkima selle oma saidiga; domeenide ostmine on odav ja ilma pealkirjas oleva „WordPressita” on see parem SEO jaoks.

WordPress.com– teie veebisait töötab WordPress.com-i alamdomeenis (st. www.mywebsitename.wordpress.com); tasuliste plaanide korral saate värskendada mitte-WordPressi domeeninimeks, mis on parem otsingumootorites leidmiseks.

SEO

WordPress.org – see on SEO jaoks parem valik; saate juurdepääsu paljudele SEO pistikprogrammidele (näiteks Yoast), mis aitavad teil oma sisu SEO-d täiustada, et otsingumootorites kõrgemale kohale jõuda; WordPressil on oma saidi kiirendamiseks võimalusi, mis võib ka SEO-d turgutada; teil on ka võimalus valida paljude SEO-sõbralike teemade hulgast.

WordPress.com– puudub juurdepääs SEO pistikprogrammidele; oma domeenilt sõna wordpress eemaldamiseks tuleb domeen registreerida, mis on SEO jaoks parem; puudub juurdepääs Google’i otsingukonsoolile; WordPress.com teemad pole nii SEO-sõbralikud, kuid saate luua saidiplaane, mis on SEO jaoks hea.

Turvalisus

WordPress.org – teie saidi turvamine on teie enda ülesanne; teie valitud hostiteenuse pakkuja saab teie saidi turvalisust parandada automaatsete värskendustega, mis sisaldavad uusimaid turvapaiku, samuti korraldada automaatne varundamine ja turbekontroll. Oma saidi edasiseks karastamiseks vaadake, kuidas oma WordPressi veebisaiti karastada.

WordPress.com– samal ajal kui WordPress hoolitseb turvalisuse eest, peate siiski võtma ettevaatusabinõusid, näiteks kasutama tugevat parooli, kasutama 2FA-d ja olema valvas, milliseid kasutajarolle teie määrate.

Järeldus

Nüüdseks peaks teil olema hea arusaam, kuidas WordPress.com ja WordPress.org erinevad. Parim viis erinevuste tõeliseks mõistmiseks on proovida neid mõlemat iseenda jaoks.

Tõenäoliselt leiate, et WordPress.org-il on teil suurem kontroll ja paindlikkus disaini ja funktsioonide üle. Kuid nagu kutsikas, peate ka oma saiti turgutama, tehes näiteks turvarikkumiste vältimiseks kõik oma komponendid (st teemad, pistikprogrammid, tuum) ajakohasena. Ehkki saidi hooldamine on teie vastutus, saate hostingu pakkujasse investeerimisega oma õlgadelt tõsise tõste ära võtta.

WordPress.com on lõbus tööriist algajatele. Samuti on nad välja töötanud rakenduse, mis võimaldab teil oma veebisaidile või ajaveebile juurde pääseda liikvel olles. Ehkki kohandamine ja monetiseerimine on piiratud, teadke kõik, mida peate tegema, on sisu loomine, samal ajal kui WordPress hoolitseb teie eest saidi hooldamise eest.

Valik on teie enda otsustada, kuid loodetavasti on see artikkel kustutanud kõik WordPressi kahe maitsega seotud segadused.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me