Jak si vyrobit web pro fotografie a chyby, kterým je třeba se vyhnout

Naučte se, jak vytvořit web pro profesionální fotografování, který předvede vaše portfolio, a zjistěte, kterým chybám se při jeho vytváření vyhnout.


Jak vytvořit web pro fotografie

Pro každého profesionálního fotografa je webová stránka s fotografováním nezbytností předvést své portfolio a vybudovat novou klientelu. Považujte svůj web za svého nejlepšího obchodního zástupce, který pracuje ve vašem zastoupení, i když spíte. Je to skvělý způsob, jak přilákat nové zákazníky 24 hodin denně, ale aby se tito potenciální zákazníci mohli převést na skutečné, musí být váš web pro fotografie.

Vytvoření působivého webu je mnohem jednodušší, než si myslíte. Tvůrci webových stránek zkrátili čas a odborné znalosti potřebné k vytvoření webové stránky. V tomto článku se budu zabývat tím, jak si můžete vytvořit svůj vlastní web pro fotografie, spolu s běžnými chybami, kterým se musíte vyhnout.

Mohu si svůj web pro tvorbu fotografií opravdu vytvořit sám?

Ano! Se všemi novými tvůrci webových stránek, které jsou uvedeny na trh, existuje celá řada možností, ze kterých si můžete vybrat, pokud se rozhodnete vytvořit svůj web sami. Za účelem vytvoření webové stránky pro fotografie se chystám doporučit Wix a odkazovat na ně v tomto článku. Existuje řada dalších tvůrců webových stránek, které můžete použít, ale Wix je pravděpodobně nejoblíbenější a je velmi uživatelsky přívětivý. Úplný začátečník až po web design může snadno procházet kolem a vytvořit krásný web s jen trochu času a obětavosti.

PROČ BUDE VÁŠ VÁŠ VÁŠ? Existuje několik důvodů, ale hlavním je cena. I když byste mohli za vytvoření webového serveru pro fotografie zaplatit profesionálnímu webovému designérovi 2 000 USD nebo více, většina tvůrců webových stránek nabízí ceny v rozmezí od přibližně 5 do 25 USD za měsíc. Tímto postupem můžete ušetřit spoustu vstupních nákladů.

7 kroků k vytvoření webové stránky pro fotografie

Nyní se podívejme na skutečné kroky potřebné k nastavení webu pro fotografie:

Krok 1. Vyberte pravou šablonu

Toto je první krok k vytvoření webových stránek vašich snů. Wix má obecně širokou škálu šablon, ale co je ještě lepší je, že mají šablony vytvořené speciálně pro webové stránky s fotografiemi / webové stránky portfolia. Pamatujte, že tyto šablony jsou vám poskytovány jako průvodce při navrhování vašich webových stránek. Rozhraní drag and drop Wix vám umožňuje zcela přizpůsobit váš web bez ohledu na to, kterou šablonu si vyberete, takže se nemusíte příliš starat o tuto část.

Snímek obrazovky s několika fotografickými šablonami webových stránek, které Wix nabízí

Krok 2. Brainstorm & Navrhněte stránky

Web pro fotografie nevyžaduje mnoho stránek. Mezi hlavní stránky, které budete potřebovat, patří: Domovská stránka, O aplikaci, Kontakt a Galerie. Pokud chcete, aby to bylo podrobnější, možná můžete přidat stránku služeb / cen a různé stránky pro každý typ fotografie, kterou děláte (svatba, krajina, reklama atd.). Klíčem je zde, aby web usnadnil uživatelům navigaci a kontakt s vámi a přitom byl ohromen.

RYCHLÝ TIP: Vždy je dobré zkontrolovat některé existující webové stránky s fotografiemi – možná i některé z vašich konkurentů – a zjistit, co pro ně funguje.

Krok 3. Nahrajte obsah & Organizujte galerii

Webové stránky pro fotografie samozřejmě nejsou kompletní bez fotografií. Dalším krokem je nahrání vaší krásné práce na váš web. Doporučujeme, abyste svou práci rozdělili do různých kategorií, jako je svatba, krajina, reklama atd., Aby návštěvníci mohli snadno najít to, co hledají. Pokud vaše nevěsta navštíví váš web, bude chtít vidět všechny vaše svatební fotografie na jednom místě. Tato snadná navigace může znamenat rozdíl mezi někým, kdo vás sleduje, aby vás kontaktoval nebo někoho, kdo z frustrace odešel z vašeho webu. Buďte také kreativní s tím, jak umístíte obrázky na web. Wix má na výběr několik stylů galerie. Při výběru stylu galerie se nemusíte bát vystoupit z krabice, protože to může na vaše návštěvníky udělat velký dojem.

Krok 4. Vyberte název domény

Název vaší domény je to, co lidé zadají, aby našli váš web, takže by mělo být snadné hláskovat a snadno zapamatovat. Wix je platforma all-in-one, takže si můžete koupit doménové jméno přímo od nich a snadno jej připojit k vašemu webu. Při výběru doménového jména pro váš web pro fotografování je pravidlem, aby z něj byl název vaší firmy nebo vaše jméno plus slovo fotografie. Mezi dobré příklady patří „xyzphotography.com“ nebo „johnbrownphotography.com“. Další informace o výběru skvělého názvu domény.

Krok 5. Vytvořte firemní e-mailovou adresu

Firemní e-mailová adresa vypadá jako „[email protected]“ a je to nejlepší volba, pokud máte vážný názor na své fotografické podnikání. Vypadá profesionálněji než e-mail na gmail, Outlook nebo jiného poskytovatele e-mailu zdarma. Firemní e-mail vám může také pomoci propagovat vaše webové stránky s fotografiemi. Když někdo uvidí vaši e-mailovou adresu, bude více než pravděpodobné, že bude natolik zvědavý, aby navštívil váš web, aniž byste o to požádali. Že další návštěvník vaší krásné webové stránky!

Krok 6. Práce na SEO

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) je velmi důležitá pro zajištění toho, aby váš web byl nalezen, když lidé vyhledávají fotografy ve vaší oblasti na Googlu, Bingu a dalších vyhledávačích. Každá stránka ve Wixu má sekci SEO, kterou budete chtít strávit nějakou dobu řádným vyplňováním. Určete klíčová slova, která by cílové publikum s největší pravděpodobností hledalo, aby našel web jako ten váš. Například, pokud děláte svatební fotografii v Miami na Floridě, některá klíčová slova, která byste mohli použít, zahrnují: svatební fotograf v Miami, svatba v Miami, svatební prodejci na Floridě, obrázky svateb v Miami atd. Pokuste se dostat do mysli své cílové publikum a napsat, co budou psát. Můžete také použít plánovač klíčových slov Google a průvodce Wix SEO Wizard.

Wix SEO průvodceWix nabízí průvodce SEO & Monitorovací nástroj, který vám pomůže nahlédnout do toho, jak dosáhnout toho, aby vaše fotografická firma získala hodnocení podle místních klíčových slov.

Krok 7. Zveřejněte web & Propagujte to

Jakmile dokončíte navrhování svých webových stránek a připojíte svou doménu, poslední věc, kterou musíte udělat, je publikovat a propagovat na sociálních médiích. Některé z nejlepších platforem sociálních médií pro propagaci fotografické práce zahrnují Instagram, Pinterest a Facebook. Přestože SEO pomůže najít váš web, propagace vašeho webu prostřednictvím sociálních médií a dalších kanálů by měla být každodenní praxí, pokud chcete být úspěšní.

chyby webových stránek, kterým je třeba se vyhnout

Chyby, kterým je třeba se vyhnout při vytváření webových stránek pro fotografie

Při vytváření webu poprvé můžete být uneseni tvůrčím procesem a nakonec udělat několik chyb, které většina nováčků webového designu obvykle dělá. Pojďme se podívat na některé z těchto běžných chyb a jak jim můžete zabránit.

Přeplnění – Vždy existuje pokušení dát vše na vaši domovskou stránku v obavě, že návštěvníci nekliknou na zbytek webu. Toto je chyba. Pokud je stránka přeplněna příliš velkým množstvím informací, uživatelé se mohou cítit ohromeni a rozptýleni nepořádkem a z tohoto důvodu kliknou mimo web. Držte se čistého a jednoduchého designu, který zdůrazňuje pouze vaši nejlepší práci. Váš web pro fotografie by měl udělat skvělý první dojem vaším jménem.

Žádný kontaktní formulář –  Pro každý web je nutná kontaktní stránka. Uživatelé potřebují způsob, jak se s vámi spojit, ať už potřebují více informací nebo jsou připraveni ke koupi. Mnozí lidé dělají chybu, že uvedli pouze e-mailovou adresu a telefonní číslo a nezahrnuli kontaktní formulář. To je promarněná příležitost generovat více potenciálních zákazníků. Pravda je, že někteří lidé jsou příliš líní na to, aby si vytvořili e-mail nebo sáhli po telefonu. Lidé milují pohodlí a kontaktní formulář poskytuje nejpohodlnější způsob, jak vás kontaktovat, aniž by museli opustit váš web.

Obtížná navigace na webových stránkách – Nic není frustrující, že dostat se na krásné webové stránky a není schopen najít požadované informace. Možnosti nabídky na vaší fotografii by měly být jasné a přehledné, nejlépe v horní části každé stránky.

Ne o stránce – Stránka About je jednou z nejnavštěvovanějších stránek libovolného webu. Proč? Lidé se rádi spojují s lidmi. Vaši zákazníci a potenciální zákazníci chtějí vědět, kdo je za kamerou, takže tuto stránku použijte jako příležitost, jak se spojit se svým publikem a prokázat se jako fotograf. Neváhejte a uveďte některé z vašich nejúžasnějších fotografických úspěchů, jakož i některé osobní informace, jako například, jak jste snili o tom, že jste fotografem, když jste byli dítě. Tato rovnováha profesionality a autentičnosti bude dobře rezonovat s vašimi návštěvníky.

Závěr

Webové stránky pro fotografie jsou výkonné při vytváření online přítomnosti a při hledání nových zákazníků. V tomto článku jsem nastínil, co potřebujete vědět o tvorbě své vlastní webové stránky s fotografiemi a jak se můžete vyhnout některým častým chybám. Využijte své tvůrčí schopnosti k tomu, aby vaše webové stránky byly vlastní, ale nezapomeňte je také udržovat v jednoduchosti, aby je mohli noví návštěvníci snadno procházet a kontaktovat s vámi.

Vše nejlepší při vytváření úžasných webových stránek pro fotografie & nechte mě jakékoli dotazy v komentářích níže!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me