6 סיבות לשקול פורום דיון לאתר האינטרנט שלך

מחפש ליצור קשר חזק יותר עם הקהל שלך? גלה מדוע פורומי דיונים מפנים את דרכם אל עולם המסחר האלקטרוני.


מדוע לשקול פורום דיון לאתר האינטרנט שלך

עיסוק עם לקוחות באופן מקוון הוא חובה עבור עסק המסחר האלקטרוני שלך. בזכות המדיה החברתית, לא משנה כמה גדול המותג, חברות יכולות ליצור אינטראקציה ולדבר עם הלקוחות שלהן. עם זאת, אני מרגיש שפלטפורמות המדיה החברתית יכולות להיות גם מקומות עמוסים ומסיחים את דעתכם, דבר שעלול לגרום לכם להתחרות על תשומת ליבם של הלקוחות שלכם.

מעורבות לקוחות חשובה לא פחות משירות לקוחות. זה יוצר אמון & קשרים ארוכי טווח.

לחץ לציוץ

אל תבינו אותי לא נכון. מדיה חברתית היא ערוץ נהדר לקיים אינטראקציה עם הלקוחות שלך ולדבר שאתה צריך לעשות גם כן. אבל במאמר זה, אני רוצה לדבר על קבוצות דיון (ידוע גם בשם לוחות), המעניק לך את אותה ההזדמנות להתחבר למשתמשים שלך, תוך כדי הפעלה בסביבה חצי בלעדית. ובעוד שמשתמשים עשויים לצייץ, לתקן או לתייג מותגים לתוכן ליבם, אינטראקציה עם הלקוחות שלך באמצעות פורום מאפשרת שיחה עמוקה יותר, אינטראקטיבית יותר – כזו שניתן למנף אותה כדי לבנות מערכות יחסים ולקבל תובנות נוספות לגבי הלך הרוח הצרכני. וזו רק ההתחלה.

מהו פורום דיון?

פורום דיונים הוא בעצם סוג של צ’אט מקוון בו אנשים – במקרה זה, הלקוחות שלכם – יכולים לתקשר זה עם זה. הם נבדלים מחדרי צ’ט בכך שכל המשתתפים יכולים לראות את כל השיחה, במקום להיות שיחה פרטית בין שני אנשים. זה מאפשר לאנשים לטבול פנימה והחוצה, להעלות שאלות לקהילה בכלל ולבקש ייעוץ של לקוחות אחרים לגבי מוצרים.

פורום דיונים יכול להיראות כך:

דוגמא למסך של פורום דיוניםדוגמא לצילום מסך לפורום הדיון של eBay בו משתמשי eBay יכולים לפרסם שאלות ולהיות חלק מקהילת eBay.

מדוע להוסיף פורום דיון?

במאמר בן 6 נקודות זה אדון ביתרונות הרבים של פורומי דיון מקוונים והסיבות מדוע כדאי לכם לשקול להתקין אחד באתר שלכם..

הפורומים מציעים ייעוץ אמיתי & המלצות מאנשים אמיתיים שאכפת להם מספיק מהעסק שלך.

לחץ לציוץ

1. תן לקהל שלך להיות צוות המחקר שלך

יתכן שלא יהיה לך התקציב או המשאבים להעסיק צוות מחקר לניתוח קהל היעד שלך. עם זאת, הלמידה והבנה של מי הקהל שלך ומה הם מחפשים במותג הופכת חשובה יותר ויותר בשיווק דיגיטלי..

אני מבין שייתכן שלא הספק לך לדבר בנפרד עם כל אחד מהמשתמשים שלך, אך על ידי הוספת פורום לאתר שלך המשתמשים שלך יעשו עבורך את העבודה הזו..

על ידי הקמת פורום אינטראקטיבי, אתם מעודדים את המשתמשים שלכם לדבר זה עם זה בצורה טבעית וישרה. זה מאפשר לך לקרוא, לסקור ולהגיב למה שאתה קהל חושב בכנות, בלי צורך לשאול.

תיזהר מ:

  • הגיל, המגדר והתרבות של המשתמש הממוצע שלך
  • מה מקבל הכי הרבה תגובות
  • באילו זמנים המשתמשים שלך פעילים
  • אילו אזכורים של תרבות הפופ עולים בשיחה
  • סוג השפה המשמשת.

פורום יספק לך תובנות חשובות ונתוני שיווק על הלקוחות שלך.

עובדה מהנה: על ידי הוספת פורום דיון, תגדיל את מעורבות המשתמשים ותגדיל את הקהילה המקוונת שלך. האזנה לקהילה זו ואינטראקציה בה לא יעזרו רק להעניק לך תובנות ייחודיות לגבי קהל היעד שלך, אלא גם יעזור לייצר יותר תנועה ומשתמשים חדשים..

2. טיפוח מערכות יחסים

בעוד שביקורות הן חובה למוכרים של מוצרים ושירותים, הסקירה הממוצעת לא מגלה כל כך הרבה מיהו הקהל שלך בפועל. באותו אופן שדיבור עשוי להיות אינפורמטיבי, ועם זאת חסר אינטימיות של חילופי דברים, בני אדם באמת מתחברים כשהשיחה עוברת לשני הכיוונים.

הפורומים מציעים פלטפורמה אינטראקטיבית שבה התוכן יכול להיות ספונטני ולעיתים קרובות, כן יותר. פשוט תסתכל על המחרוזת הממוצעת של תגובות YouTube כדי לראות את אופרת הסבון של רגשות הנשפכים בזמן שמשתמשים מתקשרים. אמנם ביקורות עשויות להיות בעלות ערך, אך שיחות חושפות.

פורומים הם מקום נהדר עבור לקוחות להתכנס ביניהם ולהתחיל לבנות תחושת קהילה. כמפקח על הקהילה, תוכל לטפח מערכות יחסים, כמו גם שיחות שלי לצורך תובנות ונתונים של לקוחות.

הנה דוגמה נהדרת להחלפה בתאריך אחד מהפורומים של אטסי, דן ברעיון היוקרה:

דוגמה לטיפוח מערכות יחסים באמצעות פורום דיונים

3. עשה צ’אט

בלוג הוא כלי שיווקי תוכן רב עוצמה ולמידה כיצד להקים בלוג ולכתוב עבור המדיום בצורה יעילה צריכה להיות גבוהה בסדר היום של כל בעל עסק מקוון. עם זאת, בדומה לביקורות על מוצרים, בלוגים יכולים להיות מעט צדדיים.

כשאתה מציג פורום בפני הקהל שלך, לא רק שתוכל לשבת ולראות את המשתמשים שלך מתקשרים זה עם זה, אלא שאתה יכול גם להיות מעורב בשיחה. זה מאפשר לך לפקוח עין על העסק שלך מבחוץ ולוודא שהמשתמשים שלך מרוצים מהשירות שלך.

משתמשים יוכלו לשאול אותך שאלות ואפילו להציע הצעות, תוך כדי שאתה יכול לנהל שיחות, לקבל תובנות וללמוד כיצד למכור ללקוחות שלך טוב יותר.

יתכן שתופתעו לגלות אילו בעיות ואתגרים המשתמשים שלכם מביאים לקדמת הבמה – האם ציפיתם לכל השאלות שלהם? האם למישהו מקהילת המוצרים יש תשובה טובה יותר או “גרזן” ממה שאתה או צוות המכירות שלך יכול לספק?

להבטיח איכות טובה יותר

חרוץ כמוך, לפעמים הדברים פשוט נופלים דרך הסדקים. יתכן כי חסרות לך בעיות במשלוח, שירות לקוחות או בקרת איכות. בעוד שאנשים לא רשאים לכתוב על בעיות אלה בביקורות שלהם, יתכן שהם נוטים יותר לחלוק עם בני גילם דרך פורום.

עודדו סביבה ידידותית, פתוחה, ומעל הכל, בפורום, והקפידו על כל תלונה. הפורום שלך נותן לך פלטפורמה מצוינת להתנצל, ליצור אינטראקציה ולתקן כל בעיה.

טיפ מהיר: אתה תצטרך ל קבעו כללי קרקע קהילתיים עבור הפורום שלך וודא שזה מקום בטוח לאנשים לדבר. היזהר מספאם, טרולים ותוכן לא מעורר השראה.

5. תוכן שנוצר על ידי משתמשים

בעוד שפורומים הם משאב מדהים לתקשורת עם הקהל שלך ולייעול תהליכי שירות הלקוחות שלך, פורומים הם גם הזדמנות למשתמשים שלך להיות יצירתי..

בהינתן הסיכוי, הקהל שלך יכול לעזור בפועל לעצב את התוכן שלך, את אסטרטגיית המדיה החברתית שלך או את המוצרים שלך בפועל – פשוט על ידי עידודך להתבטא בפורום שלך. כדי לעזור לך בכך, עליך ליצור קהילה מקוונת סביב המותג שלך: אחת שהמשתמשים שלך יהנו מהם לעסוק.

תחשוב על Reddit.

בעיקרון, Reddit הוא פורום ענק אחד המשתרע על פני הרבה חוטים ושיחות שונות. כל התוכן נוצר על ידי המשתמש, יצירתי, ובדרך כלל מאוד מצחיק.

תן למשתמשים שלך לדבר, תן להם נקודת מוצא טובה ואז רתמו את התובנה של הקהל. תוכלו לראות במהירות כיצד הדברים מסלים וממריאים במומנטום.

להלן דוגמא מ- AskReddit:

דוגמה לפורום דיון לתוכן שנוצר על ידי משתמשים

6. התעלות מעל יחסי סוחר-לקוחות

עד כה דיברנו אך ורק על מה שמשתמשי הפורום שלך יכולים לעשות בשבילך, אבל באמת שאנחנו צריכים לחשוב עליהם מה אתה יכול לעשות למענם.

לא רק שתכני הפורום מאפשרים לך להיכנס לעולמם של הלקוחות שלך, לעזור לך לתקן בעיות מבפנים החוצה ועוזר להוביל את אסטרטגיית השיווק שלך, אלא שהפורום שלך יכול להיות המקום האידיאלי לתת ללקוחות שלך לראות את הצד האנושי של המותג שלך..

טיפ מהיר: האותנטיות היא אחת התכונות המובילות שמושכות לקוחות למותג. כאשר לקוחות משתפים אתכם בחוויותיהם, הם מלמדים אתכם כיצד לשפר את המוצרים, השירותים והעסק שלכם.

בנה מערכת יחסים אמיתית עם הלקוחות שלך על ידי יידע אותם מי אתה ומה אכפת לך. בסביבה עסקית בה ישנם אלפי מותגים המתחרים על תשומת ליבנו, יש ערך לא יסולא בפז לדבר עם המשתמשים שלך ממקור ראשון ובניית מערכות יחסים.

שקול להתחיל פתיל “שאלה ותשובה” רגיל, לאפשר למשתמשים שלך לברר פרטים נוספים על המותג ועל האנשים שמאחוריו, או לשתף פוסט בלוג אישי יותר ולהזמין את המשתמשים שלך לדון בתוכן דרך הפורום..

כיצד להוסיף פורום לאתר שלך

עכשיו שאתה יודע מדוע פורום הוא נכס כה חזק לעסק שלך, אולי תרצה להתחיל במשימה להוסיף אחד לאתר שלך. HostGator מספק הדרכת וידאו מעולה כיצד לעשות זאת באמצעות phpBB, תוכנת פורום בחינם וקוד פתוח. אני ממליץ להתקין את הפורום החדש שלך לתת-דומיין של האתר שלך ולקרוא לו משהו כמו “forum.mywebsite.com”. השימוש בכל התקנה אוטומטית שמארח האינטרנט שלך מספק אמור להפוך את התקנת הפורום לאתר שלך למהירה וקלה.

סיכום

כפי שדיברתי, הפורומים מאפשרים לנו הזדמנות נדירה לקיים אינטראקציה דו צדדית עם הלקוחות שלנו. הפק את המרב מכל זה ואפשר למשתמשים שלך להכיר אותך. אחרי הכל, הרבה יותר קל לחוות נאמנות לאדם מאשר לחברה חסרת פנים.

כשמדובר בשיווק דיגיטלי מוצלח, קבלת תובנה לגבי הקהל שלך היא תמיד רעיון טוב. הוספת פורום דיון לאתר האינטרנט שלך היא הדרך המושלמת להכיר את הלקוחות שלך, לדבר איתם ממקור ראשון ולהבטיח ששירות הלקוחות שלך תקין..

אך זכרו, בניגוד לביקורות, הפורומים עובדים בשני אופנים, אז היו מוכנים לשתף, לדון ולהתחבר למשתמשים שלכם ברמה אישית. צרו בפורומים סביבה כנה שאליהם הלקוחות שלכם יכולים להתחבר, ויחסי הגורמים הסוחרים שלכם יגדלו.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me