5 kroků, které vám pomohou začít s blogováním

Průvodce pro začátečníky, který nastíní 5 jednoduchých kroků k vytvoření úspěšného blogu pro vaši firmu. Zjistěte, kde, kdo a jak začít publikovat váš obsah.


Začínáme s blogováním

Blog pro vaše podnikání je skvělý způsob, jak přivést nový růst, spolu s mnoha dalšími výhodami. Blogování však není snadný úkol a bude vyžadovat velké odhodlání. Zde je několik klíčových kroků, které vám pomohou začít.

Krok 1: Zjistěte, kde hostit váš obsah

Prvním krokem je rozhodnout, kam by měl váš blog jít. Tvoje webová stránka? Vaše stránka na Facebooku? Na samostatné platformě, jako je WordPress.com? To je místo, kde se věci mohou zmást… ale nebojí se. Ve skutečnosti je to jednodušší, než se zdá.

Vždy se snažte dát svůj blog na svůj web

Pokud máte web, vždy tam přidejte svůj blog. Je zřejmé, že chcete, aby váš obsah vidělo co nejvíce lidí. Pokud na svém webu prodáváte produkty nebo generujete potenciální zákazníky, což budete pravděpodobně dělat, budete chtít na svůj web také přenést svůj blogový provoz. Obvykle je přidání blogu na váš stávající web snadné. Pokud používáte systém pro správu obsahu, jako je Joomla nebo WordPress, přidání sekce blogu stačí jen několik kliknutí.

Alternativní možnosti

Pokud nemáte web, musíte svůj blog hostit jinde. Zde jsou nejběžnější alternativy:

 • Stránky sociálních médií: tyto platformy mohou být skvělým místem pro zveřejnění vašeho obsahu. K dispozici je vestavěné publikum a nevyžadují žádné technické schopnosti. Musíte však dodržovat jejich pravidla týkající se obsahu a formátu. A když se váš obsah líbí a / nebo sdílí, je omezen pouze na uživatele této platformy. Nakonec se obvykle vzdáte práv na svůj obsah. Pro některé podniky to může představovat vážný problém.
 • Vyhrazené platformy pro blogování: pro ty, kteří nemají web a možná žádná aktivní sociální média, poskytují služby jako Typepad nebo Tumblr jednoduchý, bezplatný nástroj pro blogování bez bolesti hlavy při vytváření celého webu. Je to skvělá volba pro jednoduchost, ale nepředpokládejte, že „pokud ji postavíte, přijdou“. Budete muset zvážit, jak vygenerovat „oční bulvy“ pro váš obsah.
 • E-mailem: pokud máte velký seznam e-mailů, možná byste se na to měli zaměřit jako samostatný kanál pro váš blog (tzv. e-mailový zpravodaj). Existují dobré, plně vybavené služby, jako jsou iContact a Benchmark, které mohou sloužit vašim potřebám.

RYCHLÝ TIP: Nakonec chcete, aby se vaši čtenáři blogů stali zákazníky. Ujistěte se, že existuje plynulá cesta, odkud čtou váš obsah, kam mohou produkt koupit!

Krok 2: Udělejte první příspěvek sami

I když nejste spisovatelem, měli byste napsat první položku blogu sami. To vyžaduje, abyste přemýšleli o tom, co říct (obsah) a jak to říct (tón & hlas). To je kritické, i když si najmete spisovatele pro následné záznamy. Jste odborník na předmět. Váš názor je jedinečný a jste pro své zákazníky jedinečně užiteční. Bez ohledu na to, kdo píše váš blog, musí být informován vaší odborností.

Jakmile to uděláte, budete lépe připraveni rozhodnout o následujících skutečnostech:

 • Zda to napsat sami nebo najmout spisovatele
 • Jak vybrat relevantní témata, která jsou pro čtenáře zajímavá
 • Optimální délka příspěvku
 • Investice času a peněz potřebných pro optimální výsledek

RYCHLÝ TIP: Pište pro zákazníky, ne pro sebe. Napište o oboru, ve kterém se vaše firma nachází & není to tvoje věc. Neprodávejte, ale vytvářejte něco užitečného. Chcete-li začít, zeptejte se sami sebe: „Co moji zákazníci potřebují nebo chtějí vědět, než začnou se mnou obchodovat?“

Krok 3: Zdroj obsahu

Kdo bude produkovat obsah? Toto je důležité volání. Špatný obsah se špatně odráží na vaší firmě a může být horší než žádný obsah. Zde jsou některé z vašich možností:

 • DIY (udělej to sám): Toto je nejjednodušší a nejlevnější varianta. Věnujte však pozornost tomu, jak dlouho vám trvalo psaní prvního blogového příspěvku. I když je to zdarma, váš čas přichází za cenu… buď příležitostné náklady na věci, které byste jinak mohli dělat, nebo skutečné náklady na čas zaměstnance na vyplnění ztraceného času. Také, pokud někdo jiný píše rychleji, aniž by byla ohrožena kvalita, metoda pro kutily nemusí být tou nejlepší volbou. Čestná sebekritika je navíc vzácnou vlastností. Získejte objektivní a nepřekonanou zpětnou vazbu od přátel a zákazníků.
 • Vaši zaměstnanci: Mnoho majitelů firem považuje za užitečné zařadit své zaměstnance do blogu. Výhodou je, že zaměstnanci jsou již na výplatní listině a jsou to odborníci na předmět. Nevýhodou je, že jste najali své zaměstnance pro jejich dovednosti … a psaní nemusí být mezi nimi. Pokud máte mnoho zaměstnanců, experimentujte, abyste našli ty, kteří mají talent a motivaci.
 • Spisovatelé / agentury na psaní smluv: Toto je pravděpodobně vaše nejlepší volba pro vysoce kvalitní obsah, ale také pravděpodobně nejdražší. Nezapomeňte si prohlédnout jejich minulé práce. Existuje mnoho dobrých zdrojů, ale také některé „potní obchody“, které považují obsah za čistou komoditu, upřednostňují nízkou cenu a rychlý obrat před kvalitou. Hledejte agentury, které mají vedoucí pracovníky s redakčními zkušenostmi a nízkou fluktuaci mezi jejich pracovníky v psaní.

RYCHLÝ TIP: Vzpomeňte si na staré přísloví „Je to rychlé, dobré a levné. Vyberte si dvě. “ Dejte prémii na kvalitu a vytvořte rovnováhu mezi aktuálností a náklady.

Krok 4: Vytvořte plán syndikace

Neomezujte viditelnost svého blogu na web, na kterém je umístěn. Je to jednoduché a snadné „syndikovat“ obsah blogu do různých prodejen. Pokud je váš blog na vašem webu, pravděpodobně budete chtít, aby byl váš obsah publikován na místech, jako například:

 • Účty sociálních médií: po odeslání blogu ve většině případů stačí umístit adresu URL na stránku sociálních médií a automaticky zobrazí nadpis blogu, obrázek a prvních několik řádků.
 • E-mailové zpravodaje: můžete odeslat odkaz na svou stránku HTML nebo dokonce na samotnou stránku vloženou do e-mailu.

Existují také způsoby automatizace procesu. Mnoho služeb sociálních médií nabízí integraci, která vám umožní automaticky publikovat obsah z jedné platformy na druhou. Takže to zveřejníte jednou a zobrazí se na několika místech. Můžete dokonce změnit model a nechat svůj sociální mediální zdroj automaticky zobrazit na vašem webu.

Některé služby, jako Pufr a Hootsuite, působí jako centrální panel pro syndikace, kde můžete zveřejňovat obsah na jednom místě a přesně řídit, kde a kdy bude publikován.

Vyrovnávací paměť může naplánovat zveřejnění vašeho obsahu

Permutace jsou nekonečné, ale vaším vodícím principem by mělo být maximalizace počtu očních koulí zasáhajících váš obsah (a přicházející na váš web) všemi možnými způsoby.

RYCHLÝ TIP: Nemůžete mít příliš velké publikum. Vždy hledejte nová místa k publikování vašeho obsahu.

Krok 5: Sestavte pro úspěch

Jakmile budete mít zdroj a plán distribuce, musíte zvážit několik základních postupů, které maximalizují vaše šance na úspěch.

Dobrý obsah přitáhne publikum. Součástí vaší mise je udržet zájem publika a zaujmout ho. Zde je několik tipů, jak zajistit, aby vaše publikum rostlo, a nikoli se zmenšovalo.

 • Vytvořte (a držte se) rozvrhu. Pokud blogujete úspěšně, stavíte publikum. To může vytvořit očekávání, že budete pokračovat na stejné frekvenci. Nesplnění očekávání může odcizit vaše publikum. A nic neříká „tomuto podniku nelze důvěřovat“, jako je blog, jehož poslední položka je stará dva roky. Buďte připraveni zacházet se svým blogem stejně jako s malými novinami. Mysli jako vydavatel. Vytvořte rytmus a buďte konzistentní.
 • Ujistěte se, že je mobilní. Většina webových platforem má vestavěný responzivní design, takže cokoli, co publikujete, se přizpůsobí mobilu. Ale pokud tomu tak není, zaplatíte velkou cenu za ztracenou důvěryhodnost a provoz.
 • Použijte obrázek pro každý příspěvek. Váš blog bude často zobrazen ve zprávě s mnoha dalšími částmi obsahu. Provokativní obraz může být klíčem k získání kliknutí a ignorování.
 • Nechte svůj obsah sdílet. Pokud se někomu líbí váš obsah a chce jej sdílet, mělo by být jednoduché a zřejmé, jak to udělat jediným kliknutím. Pokud ne, bude to frustrovat vaše publikum a můžete si ujít další expozici, kterou sdílení vytvoří. Naštěstí existují služby jako AddThis a SumoMe, které poskytují nástroje pro přidávání tlačítek sdílení na váš web. Mnoho e-mailových služeb má také tuto funkci a naštěstí všechny platformy sociálních médií mají tuto „vestavěnou“, i když každá platforma má sklon omezit sdílení pouze na jiné na stejné platformě.Nechte svůj obsah sdílet
 • Připojte se ke konverzaci. Přečtěte si komentáře a zapojte se do komentářů. Můžete řešit jakékoli obavy a prohloubit spojení s vašimi nejvíce zapojenými čtenáři. Také vám dává vynikající představu o tom, jak jsou vaše témata přijímána, a je skvělým krmivem pro budoucí blogové nápady.

Nakonec si nezapomeňte říci „Nemůžete zvládnout, co nemůžete měřit“. V ideálním případě váš blog upozorní na vaše podnikání. Ale je to investice času a / nebo peněz, takže musíte pochopit návratnost. Zde je několik jednoduchých způsobů měření dopadu:

 • Provoz webových stránek: Nastavte si na svém blogu analytiku, abyste mohli věnovat pozornost provozu. Všimněte si, které příspěvky dobře kreslí a které nikoli. Data „Odkazující stránky“ by vám také měla říci, jak si vedou vaše platformy sociálních médií.
 • Vlastní vstupní stránky: Pokud generujete potenciální zákazníky nebo prodej z blogového provozu, možná budete chtít vytvořit vlastní vstupní stránku, která tento provoz zachytí. Pokud například na svém webu máte formulář pro dotazy týkající se prodeje, vytvořte samostatnou stránku a formulář pro své blogové stránky. Když čtenář blogu zasáhne stránku a vyplní formulář, budete vědět, odkud pochází. Se službami jako Optimálně a Instapage, můžete to udělat snadno. Zvažte také vlastní telefonní číslo pro sledování hovorů generovaných z vašeho blogu. Tímto způsobem budete moci měřit skutečný dopad spodního řádku vašeho blogu.

To jsou základy. Doufejme, že jsme pokryli dostatek prostoru, aby bylo pro vaše podnikání užitečné. Prosím, skočte se svými komentáři a dotazy. Šťastné blogování!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me