Rishikimi & Vlerësimi i Simbla 2017

A është Simbla një ndërtues i mirë i faqes në internet? Lexoni rishikimin tonë të plotë të Simbla-s me pro & kundër, ankesat, përdorimi i rekomanduar, FAQ, & më shumë për të zbuluar!


Rishikimi i Ndërtuesit të Simbla-së në Simbla

Simbla

www.simbla.com

E përputhshme me tregtinë elektronike:jo
Mobile-miqësore:po
Prove falas:po
zvarrit & rënie:po
# e shablloneve:85
SEO Friendly:po
Garancia e kthimit të parave:14 ditë

Një përmbledhje e shpejtë:

Simbla është një ndërtues i thjeshtë i faqeve të internetit tërheqëse dhe vizive që e bën të lehtë për këdo që të ndërtojë një faqe të bukur të internetit. Wasshtë ndërtuar për biznes të madhësive të vogla dhe të mesme, të cilët dëshirojnë një zgjidhje tërheqëse, por lehtësisht të krijueshme, të gjitha në një zgjidhje në internet. Me Simbla, ju mund të krijoni faqe të bukura, të krijoni bazën e të dhënave tuaja të bazuara në cloud dhe të krijoni aplikacione në internet, midis aftësive të tjera mbresëlënëse. Simbla u krijua në 2013, kështu që është mjaft e re në krahasim me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit të emrave të mëdhenj, por gjithashtu po bën hapa të rëndësishëm në një hapësirë ​​të shkurtër kohe. Kjo kompani gjithashtu vendos një theks të madh në SEO (Optimization Engine Engine), e cila është një zonë që shumica e krijuesve të faqeve në internet kanë tendencë të performojnë dobët. Simbla përdor gjithashtu teknologjinë Bootstrap 3, e cila lejon që të gjithë faqet e internetit të jenë të përgjegjshëm. Një pengesë e dukshme është se për momentin, nuk ka tipare të e-commerce në dispozicion. Simbla e etiketon tregtinë elektronike si “së shpejti” që do të thotë se është akoma diçka që përdoruesit mund të shikojnë dhe të presin me padurim. Si një nga ndërtuesit më të rinj të internetit në treg, Simbla ka ende disa zona për tu përmirësuar, por gjithashtu ka shumë për të ofruar.

Pse të zgjidhni Simbla:

 • Lehtë për t’u përdorur, me funksion intuitiv tërheqës dhe rënie
 • Ofron baza të të dhënave unike dhe aftësi ndërtimi të aplikacioneve në internet
 • SEO miqësore për t’u renditur mirë në motorët e kërkimit si Google
 • Të gjitha faqet e internetit janë plotësisht të përgjegjshme / miqësore për celularin
 • Udhëzues i dobishëm dhe procesi i bordit për t’ju filluar
 • Fillestar miqësor pa njohuri koduese të kërkuara
 • Sistemi i shkëlqyeshëm i Blogjeve
 • Përdor Bootstrap 3

Cilat janë disavantazhet:

 • Asnjë aftësi eCommerce aktualisht në dispozicion (pengesë e madhe për ata që përpiqen të shesin në internet)
 • Tregu jo i plotë i Aplikacioneve me karakteristika të tilla si marketing me postë elektronike dhe analitikë të faqeve akoma jo të disponueshme
 • Planet nuk faturohen çdo muaj (vetëm çdo vit), të cilat mund të jenë shumë të shtrenjta për disa prej tyre
 • Kartat e kreditit nuk pranohen. Vetëm Paypal pranohet si një metodë pagese

Në fund të fundit:

Simbla përfaqëson një krijues të faqeve të internetit miqësore me përdoruesit që lejon përdoruesit të krijojnë faqe në internet në kërkim profesional brenda një kohe të shkurtër. Kjo është veçanërisht tërheqëse për pronarët e bizneseve të vogla dhe solopreneurs të cilët janë në kërkim të një cilësie të lartë me një kosto më të ulët se punësimi i një projektuesi profesional në internet. Jo vetëm që mund të ndërtoni faqe të bukura, por gjithashtu mund të krijoni dhe menaxhoni bazën e të dhënave tuaja dhe aplikacionet në internet. Ky është një avantazh konkurrues që mund të jetë tërheqës për profesionistët në industrinë e zhvillimit të uebit. Nga ana tjetër, Simbla është ende mjaft e re në krahasim me konkurrentët e saj dhe ka disa përmirësime për të bërë, të tilla si prezantimi i aftësive eCommerce dhe analitika e faqeve midis veçorive të tjera të nevojshme. Ata kohët e fundit lançuan sistemin e tyre të Blogging, aplikacionin e katalogut dhe shtuan disa veçori të reja në mënyrë që klientët të presin së shpejti shtesa dhe përmirësime të tjera. Simbla mund të jetë një zgjedhje e mirë për ata që duan të provojnë diçka të re, si dhe të menaxhojnë bazën e të dhënave të tyre.

Kupon i ofertës speciale Simbla

Le të fillojmë ndërtimin!

Simbla ju lejon të regjistroheni falas, në mënyrë që të filloni me ndërtimin e faqes suaj të shpejtë.

Shqyrtimi i ekspertëve ndërtues të faqes në internet Simbla

Shqyrtime të përdoruesve të faqes ndërtuese të Simbla-s

Na vjen keq, për momentin nuk ka komente për klientët e Simbla.

[wppr_reviews host_url = ”/ simbla”]

Mendimi i ekspertëve – Rishikimi ynë në thellësi i Simbla

Simbla u themelua në 2013 nga Ilan Zrien dhe Shlomi Stein Zrien në Tel Aviv, Izrael. Ata krijuan platformën pasi u përpoqën të krijojnë një faqe në internet për biznesin e tyre. Ata e kuptuan që ekzistonte një hendek në treg për mjete të thjeshta por të shkëlqyera për ndërtimin e faqeve në internet, kështu që ata u bashkuan dhe krijuan Simbla. Përdoruesit gjithashtu mund të përdorin Simbla për të krijuar dhe menaxhuar bazën e të dhënave të tyre dhe aplikacionet në internet. Ky është një aftësi unike që e veçon këtë platformë nga konkurrentët e tjerë. Misioni i tyre kryesor është ta bëjnë atë të arritshëm dhe të lehtë për këdo, pa njohuri për kodimin, të krijojnë një faqe në internet mahnitëse në 20 minuta ose më pak. Ata gjithashtu përdorin Bootstrap 3, një kornizë e përparësisë së përparme, e cila lejon që të gjithë faqet e internetit të jenë automatikisht të përgjegjshme / miqësore me celularin. Simbla nuk do të prezantojë ende aplikacionin e saj për tregti elektronike dhe disa veçori të tjera në App Market-in e tyre, por ato së fundmi lançuan aplikacionet e tyre të Blogut dhe Katalogut të cilat janë mjaft mbresëlënëse. Më shumë shtesa priten në të ardhmen e afërt.

planet & Karakteristikat – Cila është e përshtatshme për mua?

Simbla ofron një plan falas dhe katër plane premium – domethënë Starter, Basic, Advanced dhe Pro. Planet falas sigurisht janë të markave me Simbla por ndryshe nga disa ndërtues të tjerë të faqes në internet, plani falas i Simbla nuk është një provë me kohë të kufizuar. Shtë falas për jetën dhe përdoruesit gjithashtu mund të marrin një gjykim 60-ditor për tiparet premium. Plani më i lirë i primit është Starter dhe kushton 72 dollarë në vit ndërsa plani më i shtrenjtë është Pro me 576 dollarë në vit. Edhe pse faqja e çmimeve të Simbla do të citojë planet me një muaj në muaj, të gjitha planet faturohen çdo vit. Këto plane mund të jenë pak të kushtueshme por Simbla tenton të ofrojë zbritje të thella shpesh deri në 75% zbritje. Plani falas u ofron përdoruesve ruajtje dhe gjerësi bande 300MB, një Domain Simbla dhe një provë 60-ditore për shumicën e veçorive premium, duke përjashtuar SSL (beta).

Planet Premium:
Abonimi vjetor:
Abonimi Mujor:
Krahaso:
falas$ 0 / yrN / A
motorino$ 72 / yrN / A
themelor$ 144 / yrN / A
i përparuar$ 288 / yrN / A
pro$ 576 / yrN / A

Starter: Ky plan do t’ju japë 1 GB ruajtje dhe gjerësi të bandës, mundësinë e lidhjes së domenit tuaj dhe 1.000 regjistrave të të dhënave dhe kërkesave të bazës së të dhënave. Karakteristika të tjera që vijnë me çdo plan premium përfshijnë: aplikacione të personalizuara, aplikacionin e blogut, aplikacionin e lajmeve, aplikacionin e katalogut të produkteve dhe SSL (beta). Ky plan është i përshtatshëm për ata që duan të hyjnë në veçoritë e përparuara, por nuk kërkojnë shumë ruajtje ose gjerësi bande.

Basic: Plani Themelor ka gjithçka që ka Plani Fillestar dhe më shumë. Ruajtja dhe gjerësia e bandës është rritur në 3 GB. Do të keni gjithashtu 5,000 regjistrime të bazës së të dhënave dhe 10,00 kërkesa të bazës së të dhënave. Për klientët e rinj, ky është plani i rekomanduar nga Simbla.

avancuar: Përmirësimet kryesore në këtë plan janë në fushat e ruajtjes, gjerësia e bandës, kërkesat e bazës së të dhënave dhe të dhënat e bazës së të dhënave. Ky plan vjen me ruajtje dhe gjerësi bandë prej 10 GB, 20,000 regjistrime dhe 40,000 kërkesa. Plani i Avancuar është i përshtatshëm për faqet e internetit më të mëdha ose profesionistë që synojnë të përdorin bazën e të dhënave të tyre për të ruajtur shumë informacion.

Pro: Ky është plani më i shtrenjtë i Simbla dhe vjen me 20 GB ruajtje dhe gjerësi bande, 50,000 regjistrime të dhënash dhe 100,000 kërkesa për bazën e të dhënave. Ky plan mund të përmirësohet duke e bërë të pakufizuar ruajtjen dhe bandën e bandës, siç bëjnë shumë ndërtues të tjerë të faqes në internet. Në qoftë se nuk keni nevojë për një bazë të dhënash më të madhe, ky plan mund të mos justifikojë çmimin më të lartë.

Menaxhimi i llogarisë – Vegla, Karakteristika, & Redaktor

Simbla ofron tre produkte kryesore për përdoruesit e tyre – krijuesin e faqes në internet, ndërtuesin e aplikacionit dhe ndërtuesin e bazës së të dhënave. Kur të regjistroheni në llogarinë tuaj Simbla, do të shihni seksionin në faqen e internetit të Pultit tuaj. Të tre ndërtuesit janë të kategorizuar dhe të dukshëm në anën e majtë të tabelës suaj, në mënyrë që të ndërroni me lehtësi mes tyre.

Pamja e tabelës Simbla

Ndërtuesi i faqes në internet

Kur krijoni llogarinë tuaj për herë të parë, një shfaqje do t’ju pyesë nëse dëshironi të zgjidhni një model për faqen tuaj të internetit ose nëse doni të përdorni magjistarin e faqes në internet.

Fillimi i faqes suaj të internetit me Wizard Fillimin e Simbla

Magjistari i faqes në internet mund të jetë i dobishëm nëse jeni i ri për Simbla. Ajo siguron një mini turne në faqen e internetit për të ju treguar se ku është gjithçka. Nëse jeni mjaft të mirë për të zbuluar gjërat dhe thjesht doni të filloni ndërtimin menjëherë, atëherë ju rekomandojmë të zgjidhni një model. Krijuesi i faqes në internet është shumë miqësor dhe i lehtë për t’u kuptuar.

Fotografi e krijuesit të faqes në internet Simbla

Isshtë një ndërfaqe tërheqëse dhe tërheqëse. Gjithçka është intuitive dhe ju lehtë mund të ndryshoni sfondin, tekstin dhe paraqitjen e faqes tuaj, pavarësisht se çfarë modeli ju zgjidhni.

Në shënimin e modeleve, Simbla ofron një përzgjedhje të madhe të modeleve falas. Gjithsej janë rreth 85 shabllone. Shumica e tyre janë falas, por disa mund të arrihen vetëm pasi të keni modernizuar një plan premium.

Disa shabllone në uebfaqen e Simbla, nga të cilat mund të zgjidhni

Ndërtuesi i Aplikimeve

Seksioni i Aplikimit i pultit është ku mund të shkoni për të shtuar aplikacione të disponueshme në faqen tuaj të internetit dhe gjithashtu mund të ndërtoni aplikimet tuaja. Simbla aktualisht ka në dispozicion Blog-un, Lajmet dhe Katalogun e Aplikacioneve, por ato gjithashtu kanë eCommerce, Analitika Site, gjenerata Lead dhe aplikacione të tjera mbresëlënëse që vijnë së shpejti.

Aplikime Simbla që mund të shtoni

Ndërtuesi i bazës së të dhënave

Një produkt tjetër që Simbla ofron, i cili i veçon ata është krijuesi i bazës së të dhënave. Krijimi i bazës së të dhënave tuaja është aq i thjeshtë sa krijimi i faqes tuaj të internetit dhe përfshihet në koston vjetore të pajtimit.

Shtimi i një baze të dhëne në Simbla

Baza e të dhënave është e bazuar në cloud dhe nuk kërkon njohuri për kodim për ta vendosur atë. Ju mund ta përdorni atë për të krijuar aplikacione në internet për faqen tuaj të internetit dhe të lidhni lehtësisht përmbajtje të tjera në faqen tuaj të internetit. Krijimi i bazës së të dhënave tuaja është aq i thjeshtë sa të klikosh “Databazë” nga menyja e shiritit anësor dhe pastaj të zgjedhësh “krijimin e bazës së të dhënave”. Nga atje ju mund të menaxhoni: Përdoruesit, Rolet dhe Tabelat. “Përdoruesit” do të lejojnë të krijojnë dhe menaxhojnë lejet dhe funksionet e secilit përdorues. “Rolet” do t’ju lejojnë të vendosni leje specifike për grupe specifike siç janë administratorët e faqeve, përdoruesit dhe redaktorët. “Tabelat” është aty ku do të jeni në gjendje të krijoni, modifikoni dhe fshini tabelat dhe të vendosni lejet dhe rolet për të gjithë ata veçmas. Baza e të dhënave tuaja mund të krijohet nga pulti i databazës suaj ose nga redaktori i faqes në internet dhe aty ku do të gjenden të gjitha aplikacionet në internet të krijuar duke përdorur Javascript ose tabela..

Pyetje të dobishme rreth Simbla

Këtu janë disa pyetje që bëhen shpesh që mund të keni në lidhje me Simbla:

Cilat metoda pagese pranohen?

Simbla vetëm lejon klientët të paguajnë përmes PayPal e cila është pak për të ardhur keq pasi që shumë njerëz preferojnë të përdorin kartën e tyre të kreditit ose thjesht, nuk kanë një llogari PayPal.

A janë faqet e internetit të Simbla-miqësore me celular?

Po, nëse zgjidhni atë mundësi. Si parazgjedhje, faqet e internetit të Simbla do të shfaqen në një pajisje celulare në të njëjtën mënyrë që ajo shfaqet në një desktop, por ekziston mundësia në Redaktorin WIX të bëjë që faqja juaj e internetit të lëvizet miqësore dhe të ndryshojë paraqitjen e faqes tuaj celular.

A është Simbla i përshtatshëm për Blogging?

Po. Simbla kohët e fundit lançojnë aplikacionin e tyre në ueb blog, të cilin mund ta shtoni në faqen tuaj të internetit. Blog-u i ngritur është mjaft intuitiv dhe miqësor për përdoruesit. Për shkak se Simbla, ka vendosur një theks të tillë të fortë në SEO, do të vini re se në sfondin e secilës faqe ekziston një seksion kushtuar fjalëve kyç dhe SEO. Kjo është shumë e lavdërueshme, veçanërisht për një krijues të faqes në internet.

Disavantazhet e shpjeguara – gjërat që Simbla mund të përmirësohen

Simbla është një platformë mjaft mbresëlënëse, por ato ende kanë disa fusha të përmirësimit që do t’ju duhet t’i konsideroni përpara se të regjistroheni.

Pa pajtime mujore: Një tjetër disavantazh i cili është një rregullim i lehtë që do të bënte një ndryshim të madh është se për momentin, Simbla lejon vetëm përdoruesit të paguajnë çdo vit. Duke pasur parasysh se plani më i lartë kushton 576 dollarë në vit, kostoja vjetore mund të jetë shumë e shtrenjtë për disa persona që të paguajnë para. Shumica e krijuesve të tjerë të faqeve të internetit ofrojnë abonime mujore, kështu që është pak e çuditshme që Simbla të mos ndjekë padinë. Një problem tjetër me koston e pajtimit është që në faqen e icingmimeve, kostoja e secilit plan reklamohet si një shumë mujore. Ju mund të humbisni tekstin e vogël që thotë “faturuar çdo vit” dhe të regjistroheni bazuar në shifrën mujore, kështu që të jenë të vetëdijshëm për këtë.

Tregu jo i plotë i aplikacioneve: Tregu i Aplikacioneve aktualisht ka në dispozicion Blog-un, Lajmet dhe Katalogun e Produkteve. Disa aplikacione të tjera të rëndësishme si eCommerce, Analitika e faqeve dhe Marketingu përmes Email-it etiketohen se së shpejti. Këto janë karakteristika të rëndësishme që ju do të duhet të bëni pa për një kohë deri sa ato të fillohen, kështu që është e rëndësishme të merren parasysh gjithashtu.

Karakteristikat shtesë që përmenden me vlerë

Simbla konsiderohet si një pionier në gjeneratën e ardhshme të sistemeve të ndërtimit të faqeve të internetit. Ata patjetër që kanë disa karakteristika të shkëlqyera që ia vlen të theksohen dhe që klientët do t’i shijojnë.

Uebfaqe automatikisht të përgjegjshme: Në këtë epokë ku celulari është gjithçka, është shumë e rëndësishme që të gjitha faqet e internetit të jenë të përgjegjshme dhe të duket e shkëlqyeshme në një desktop, tabletë dhe pajisje mobile. Asnjë nga këto nuk mund të anashkalohet. Për shkak se Simbla përdor Bootstrap 3 në sfond, gjithçka në faqen tuaj të internetit do të përshtatet në mënyrë të përkryer me pajisjen ku është parë, duke e bërë përvojën të shkëlqyeshme për të gjithë.

Ndërtuesit e bazës së të dhënave dhe aplikacioneve në internet: Këto janë dy tipare që me të vërtetë e veçojnë Simbla-n nga konkurrentët e saj. Ju do të jeni në gjendje të krijoni dhe menaxhoni databazën tuaj të bazuar në cloud pa njohuri të kërkuara për kodim. Ju gjithashtu mund të krijoni aplikacionet tuaja në internet për të rregulluar faqen tuaj të internetit. Kjo është një veçori që dizajnerët e përparuar të internetit dhe zhvilluesit e uebit me të vërtetë do ta vlerësojnë.

SEO (Optimizimi i Motorit të Kërkimit): Simbla vendos një theks në SEO të madhe e cila është një zonë e rëndësishme që shumë nga ndërtuesit e tjerë të faqeve në internet kanë anashkaluar. Të gjitha faqet e internetit të Simbla janë të bazuara në HTML5 që do të thotë se përmbajtja përfaqësohet si tekst që motorët e kërkimit do ta njohin. Simbla gjithashtu ofron mjete të përparuara të SEO si hartat e faqeve, 301 referenca, metadata (përshkrimi, titulli dhe fjalët kyçe), URL miqësore dhe integrimi i Google Analytics.

Përfundim – Të ndërtosh ose të mos ndërtosh?

Ndërsa arrijmë në përfundimin e rishikimit tonë të Simbla, është e rëndësishme të mbani në mend se çdo krijues i faqes në internet ka forcë dhe dobësi të ndryshme. Nëse po mendoni për Simbla, do të duhet të përcaktoni nëse ky krijues i faqes në internet ofron veçoritë, çmimet dhe shërbimet e duhura për t’ju përshtatur më së miri nevojave tuaja. Për më shumë informacion mbi Simbla, vizitoni faqen e tyre në internet www.simbla.com. Nëse e keni parë të dobishëm këtë përmbledhje, ju lutemi pëlqeni dhe ndani!

Njoftoni mendimet tuaja

A keni përdorur më parë Simbla? Keni ndonjë përvojë pozitive ose negative që dëshironi të ndani me ne? Na dërgoni me email në komentet tuaja. Faleminderit!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map