Rishikimi dhe Vlerësimi i BoldGrid 2020

A është BoldGrid një ndërtues i mirë i faqes në internet? Lexoni rishikimin tonë të plotë për BoldGrid me pro & kundër, ankesat, përdorimi i rekomanduar, FAQ, & më shumë me këtë ndërtues faqesh WordPress.

Rishikimi i Ndërtuesit të Uebfaqeve BoldGrid

BoldGrid

www.boldgrid.com

E përputhshme me tregtinë elektronike:jo
Mobile-miqësore:po
Prove falas:po
zvarrit & rënie:po
# e shablloneve:200+
SEO Friendly:po
Garancia e kthimit të parave:90 ditë

Provoni pa rrezik

Një përmbledhje e shpejtë:

BoldGrid është një krijues i faqeve në internet për WordPress që në thelb e bën procesin e hartimit të uebit më të thjeshtë, ndërsa ende shfrytëzon fuqinë dhe funksionalitetin që ofron WordPress. Ata përdorin një kombinim të temave, shtojcave, widget-ve, faqeve, faqosjeve të faqeve, menutë, fotove, ikonave dhe përmbajtjes së shkruar të gjumit për të krijuar një përvojë të bërë vetë për përdoruesit e saj. Shtë ideale për ata të rinj në krijimin e faqes në internet për shkak se sa e lehtë është të redaktohet, por është gjithashtu e përshtatshme për zhvilluesit profesionistë të faqes në internet sepse ju lejon të redaktoni kodin e shabllonit dhe thjesht shpejton procesin e krijimit të një faqe në internet nga e para. Të gjitha shtojcat dhe funksionaliteti i WordPress janë akoma në dispozicion të përdoruesve të BoldGrid por nuk është krejtësisht ndërtuesi i faqeve të internetit të një dyqanesh ndalese që jemi mësuar me të. WordPress është softveri më i përdorur për krijimin e faqeve të internetit në botë, kështu që duke pasur shtresa të sipërme BoldGrid, definitivisht u jep përdoruesve disa avantazhe kryesore, por ky krijues i faqes në internet është larg nga perfektet dhe akoma mungojnë disa veçori kryesore.

Pse të zgjidhni BoldGrid:

 • Përdoruesit kanë fuqinë dhe funksionalitetin e WordPress në dispozicion të tyre
 • Uebfaqja lehtë mund të eksportohet dhe transferohet
 • Ju keni 100% pronësi të faqes tuaj të internetit
 • Modele të përgjegjshme / miqësore me celularin
 • Aftësia për të ngritur një sit skenë
 • Garancitë e kthimit të parave 90-ditore dhe 30-ditore janë në dispozicion
 • Uebsajti mund të personalizohet në një nivel kodi
 • Mbështetja 24/7 e klientit është e arritshme përmes emailit, telefonit ose bisedës live

Cilat janë disavantazhet:

 • Jo një gjithçka-në-një, kthejeni zgjidhjen kryesore si Wix dhe krijuesit e tjerë të faqeve të internetit
 • Itsshtë falas, por kërkon mbajtje të paguar të uebit
 • Asnjë mjet tërheqës e e tregtisë në dispozicion
 • BoldGrid nuk operon më vete

Në fund të fundit:

BoldGrid lejon përdoruesit të krijojnë uebfaqe të përgjegjshme dhe të fuqishme të bazuara në WordPress lehtësisht me personalizim tërheqës dhe rënie, por redaktori është më i vështirë për t’u përdorur sesa ai i krijuesve të tjerë të faqeve të internetit si Wix. Objektet kanë disa kufizime në lidhje me atë se ku mund të zhvendosen në faqe dhe nuk ka mundësi të lirë për përdoruesit që ta provojnë atë përpara se të kryejnë financiarisht. Ky krijues i faqes në internet nuk përfshin mjete tregtie. Ju do të duhet të shtoni shtesa të jashtme WordPress për të krijuar një dyqan në internet për faqen tuaj të internetit. Shtë e mundur me shtojca si Woocommerce, por mund të dëshmojë se është shumë e ndërlikuar për stilistin e ri të newbie, duke kërkuar një përvojë intuitive, të krijuar me përdorim miqësor në internet. Nga ana e ndritshme, sepse BoldGrid është ndërtuar në majë të WordPress i cili është pa dyshim sistemi më i mirë i menaxhimit të përmbajtjes në dispozicion, ky krijues i faqes në internet do të ishte një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që duan të ndërtojnë një blog të fuqishëm dhe ju do të keni pronësi të plotë të faqes tuaj. Modelet e shablloneve janë automatikisht miqësore me celularin dhe ju mund të vendosni një sit skenë për të provuar skicat përpara se t’i bëni ata të jetojnë në faqen tuaj aktuale. Për BoldGrid, të mirat tejkalojnë të këqijat dhe do të ishte një mundësi e përshtatshme për ata që kërkojnë një mënyrë më të thjeshtë për të ndërtuar një faqe në internet WordPress..

Kuponi i ofertës speciale BoldGrid

Le të fillojmë ndërtimin!

Provoni BoldGrid pa rrezik për 90 ditë për të filluar ndërtimin e faqes tuaj të internetit.

Shqyrtimi i ekspertëve ndërtues të faqes BoldGrid

Opinioni i Ekspertëve – Rishikimi ynë në thellësi i BoldGrid

BoldGrid u krijua nga InMotion Hosting, një host primi i biznesit premium. Ajo u lançua në vitin 2015 ndërsa ndërtimi i faqes në internet tërhiqet në WordPress. Ajo ishte krijuar për të bërë procesin e ndërtimit të një uebfaqe të WordPress më intuitive dhe miqësore për përdoruesit. Ekipi BoldGrid udhëhiqet nga Presidenti, Todd Robinson dhe ky ekip përbëhet nga 3 zhvillues të udhëhequr nga Brad Markle dhe 3 stilistë të udhëhequr nga Jimi Radabaugh në mesin e një mori anëtarësh të tjerë të talentuar në ekipin e Zhvillimit të Biznesit. Misioni i BoldGrid është të bëjë WordPress konkurrues me kompanitë më të mira të krijuesve të faqeve të internetit për webmasterin DIY. Ky krijues i faqes në internet kombinon një nivel të personalizimit dhe funksionalitetit të fuqishëm që është i pakrahasueshëm sepse mundësohet nga WordPress i cili është sistemi kryesor i menaxhimit të përmbajtjes (CMS) në botë.

planet & Karakteristikat – Cila është e përshtatshme për mua?

BoldGrid është një softuer plotësisht falas duke përdorur në krye të WordPress i cili është gjithashtu i lirë për t’u instaluar. Aty ku përdoruesit do të duhet të paguajnë është për hostim pasi BoldGrid është i disponueshëm vetëm për faqet e internetit të WordPress të organizuar nga InMotion Hosting ose Web Hosting Hub. Plani i InMotion Hosting është nga 3,49 dollarë deri në 7,99 dollarë me tarifat e tyre hyrëse. 3 planet në dispozicion për pritjen e përbashkët janë Launch, Power dhe Pro

Planet Premium:
Prmimet hyrëse:
Prmimi i rinovimit:
Krahaso:
Nisja$ 3.49 / mo$ 7.99 / mo
pushtet$ 4.49 / mo$ 9.99 / mo
pro$ 7.99 / mo$ 15.99 / mo

Nisja: Ky është plani më i përballueshëm që ofron InMotion Hosting. Përdoruesit mund të krijojnë 6 domene, 2 faqe unike dhe 2 MySQL Datatbases dhe të përfitojnë nga fuqia e këtij shërbimi pritës në planin e tij më me kosto efektive. Një përfitim tjetër është që përdoruesit mund të transferojnë faqet e tyre të internetit nga kompanitë e mëparshme pritëse falas. Për shkak se ky plan lejon vetëm për 2 faqe në internet, ky plan rekomandohet për individët dhe bizneset që kanë qëllimin kryesor të ndërtojnë një faqe në internet. Uebfaqja e dytë mund të përdoret për testim ose për hartimin e faqeve të internetit.

fuqia: Ky plan është i shkëlqyeshëm për zgjerimin e sipërmarrësve ose biznesit pasi ofron dukshëm më shumë sesa plani i Nisjes. Plani i energjisë lejon përdoruesit të krijojnë 26 fusha, llogari të postës elektronike për secilën domen, 6 faqe unike dhe 50 baza të të dhënave MySQL. Ky plan është i përshtatshëm për ata që kanë nevojë të menaxhojnë dhe operojnë shumë faqe në internet veç e veç.

Pro: Ky është plani më gjithëpërfshirës i InMotion Hosting, i cili vjen me fusha të pakufizuara, llogari të pakufizuar emaili, faqe interneti të pakufizuara dhe baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL. Mjetet dhe veçoritë që vijnë me këtë plan përmbajnë gjithçka që dikush do të duhet për të ekzekutuar shumë faqe në të njëjtën kohë. Ky plan është më i përshtatshmi për njerëzit si zhvilluesit e uebit që lëshojnë dhe menaxhojnë shpesh një numër të madh të faqeve të internetit.

Menaxhimi i llogarisë – Vegla, Karakteristika, & Redaktor

Procesi i konfigurimit për një faqe në internet BoldGrid është mjaft i thjeshtë. Meqenëse ky mjet për ndërtimin e faqes në internet është një kompliment për WordPress, kërkon një ofrues pritës. Për momentin, BoldGrid është në dispozicion vetëm përmes dy vendeve pritëse; Qendra e mbajtjes në internet dhe lëvizja në internet. Më e popullarizuara nga të dy është InMotion Hosting kështu që le ta përdorim për të ilustruar procesin e regjistrimit dhe veçoritë e menaxhimit të llogarisë.

Pasi të zgjidhni një nga tre planet e pritjes që InMotion Hosting ka në dispozicion, do të duhet të zgjidhni një emër domain. Në hapin tjetër, ju kërkohet të zgjidhni nëse doni që faqja juaj e internetit të ndërtohet nga e para, e ndërtuar nga një profesionist, i ndërtuar me BoldGrid, etj. Pasi të keni zgjedhur BoldGrid dhe domeni juaj të regjistrohet me sukses, do të merrni URL-në tuaj të hyrjes e cila është pjesa e prapme e WordPress. Do të duket si “www.yourwebsite.com/wp-admin/” dhe këtu do të jeni në gjendje të identifikoheni në Pulturën e faqes suaj të internetit.

Pamja e ekranit të BoldGrid

BoldGrid operon në dy faza për ta bërë procesin sa më të thjeshtë dhe intuitiv. Dy fazat janë frymëzim dhe personalizim. Faza e frymëzimit është vendi ku ju do të zgjidhni temën tuaj. BoldGrid ka një larmi temash për qëllime të ndryshme. Do temë madje vjen me përmbajtje të menduar mirë që është krijuar posaçërisht për atë ngrohtë.

Zgjedhja e një Teme brenda Boldgrid

Pasi të keni zgjedhur temën tuaj, hapi tjetër është Faza e Përshtatjes ku mund të redaktoni titullin e faqes, ngjyrat, shkronjat, seksionet, menutë dhe më shumë. Ju keni opsionin midis skemave të ngjyrave të para-bëra dhe modelimit tuaj. Ju gjithashtu mund të shtoni logon tuaj, të shkëputni imazhet ose modelet e sfondit dhe më shumë të gjitha nga Customer BoldGrid. Këto ndryshime mund të bëhen drejtpërdrejt në faqen tuaj në internet në kohë reale.

Përshtatja e Temës tuaj brenda Boldgrid

Ndërtuesi i faqeve BoldGrid lejon akoma më shumë personalizim me stilin e redaktimit zvarritës. Ajo punon me GridBlocks për të siguruar paraqitjet e para-ndërtuara që janë lehtësisht të rirregullimit. Ju gjithashtu mund të ndryshoni madhësinë dhe zëvendësimin e shpejtë të imazheve. BoldGrid ju lejon të krijoni paraqitjet mbresëlënëse të kolonës dhe rreshtit lehtësisht pa kodim.

Redaktimi i një faqe në internet me BoldGrid

FAQ të dobishme rreth BoldGrid

Këtu janë disa pyetje që bëhen shpesh që mund të keni në lidhje me BoldGrid:

A do ta posedoj faqen time në internet nëse përdor BoldGrid për ta hartuar atë?

Po. BoldGrid mundësohet nga WordPress dhe funksionon si një kompliment për të, ashtu si me të gjitha faqet e internetit të WordPress, do të keni 100% pronësi mbi të. Për dallim nga ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, BoldGrid nuk pretendon pronësinë e faqeve të internetit të ndërtuara duke përdorur softuerin e tij. Nëse dëshironi të eksportoni dhe transferoni uebfaqen tuaj.

Si ta çaktivizoj BoldGrid nëse nuk më pëlqen?

Nëse në një moment, vendosni që nuk ju pëlqen BoldGrid, thjesht mund ta çaktivizoni atë ndërsa vazhdon të mbani të paprekur faqen tuaj të WordPress. Për të çaktivizuar BoldGrid, ju do të identifikoheni në Pultin tuaj dhe klikoni “Cilësimet” dhe më pas klikoni “BoldGrid”. Në fund të asaj faqe, ekziston një pjesë e quajtur “Fillimi Mbi”. Zgjidhni çdo kutinë e kontrollit atje dhe klikoni “Ruaj”. BoldGrid më pas do të hiqet nga faqja e internetit tuaj. Një mënyrë tjetër për ta hequr atë nga faqja juaj e internetit është të fshini pjesën më të madhe të të gjitha shtojcave të lidhura me BoldGrid.

Sa kushton BoldGrid?

BoldGrid është në të vërtetë një program falas, por do t’ju duhet të keni një llogari pritjeje ose me InMotion Hosting ose Web Hosting Hub për të ekzekutuar softuerin, kështu që kostot kryesore me të cilat do të përballeni nëse vërtet dëshironi të përdorni BoldGrid do të ishin kostoja e pritjes paketën dhe koston e regjistrimit të domain. Shtë e rëndësishme të theksohet gjithashtu që InMotion Hosting ju ofron garanci të kthimit të parave 90-ditore dhe 30-ditore, në mënyrë që të provoni BoldGrid pa rrezik.

Disavantazhet e shpjeguara – Gjërat që BoldGrid mund të përmirësohen

Boldgrid është një mjet shumë mbresëlënës për ndërtimin e faqeve të internetit në WordPress por si me çdo ndërtues të faqes në internet ai ka disavantazhet e tij. Këtu janë dy disavantazhet kryesore që ia vlen të merren parasysh para se të merrni BoldGrid.

Asnjë mundësi ecommerce – BoldGrid nuk ofron zgjidhje ecommerce. Mundësia e vetme për krijimin e një dyqani në internet është të instaloni një shtojcë të palëve të treta si Woocommerce. Kjo mund të bëhet me të vërtetë e komplikuar sidomos për ata që nuk janë të ri në krijimin e faqes në internet dhe kërkojnë zgjidhjen më të thjeshtë. Shtimi i Woocommerce gjithashtu mund të ngadalësojë kohën e ngarkesës në faqen tuaj të internetit.

Versioni i pavarur nuk është në dispozicion ende – Kur mendojmë për ndërtuesit e faqeve të internetit sot, ne priremi të mendojmë për platformat e krijimit të faqeve në internet. BoldGrid nuk është i tillë. Ajo nuk mund të qëndrojë më vete dhe ajo është në dispozicion vetëm përmes kompanive partnere të saj partnere, InMotion Hosting dhe Web Hosting Hub. Në thelb, nëse nuk ju pëlqen ndonjë nga ata dy ofruesit e pritjes ose preferoni të rrini me ofruesin tuaj aktual të pritjes, BoldGrid nuk do të jetë në dispozicion për ju.

Karakteristikat shtesë që përmenden me vlerë

BoldGrid ofron një gamë të tërë karakteristikash për CMS-in popullor, WordPress që e bën atë të thjeshtë dhe të përshtatshëm për përdoruesit në çdo nivel. Këtu janë disa veçori shtesë që ndihmojnë për ta bërë BoldGrid një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Opsioni i redaktimit të kodit – Zhvilluesit dhe projektuesit origjinal të WordPress janë mësuar të kenë aftësinë e redaktimit të temës në një nivel kodi për ta rregulluar plotësisht atë sipas dëshirës së tyre. BoldGrid operon si një krijues i faqeve në internet i shtresuar në majë të WordPress por lejon përdoruesit të modifikojnë kodin burimor ashtu si do ta bënin zakonisht. Përdoruesit nuk janë të kufizuar për të përdorur vetëm redaktorin drag and drop. Kjo është diçka që përdoruesit e përparuar patjetër do ta vlerësojnë.

Ndihma për klientët – Kur vendosni uebfaqen tuaj BoldGrid përmes InMotion Hosting, ju merrni akses në mbështetjen 24/7 të klientit. Ata janë vërtet të ditur për çdo fushë të përvojës së përdoruesit. Ata do t’ju ndihmojnë me pyetjet tuaja të pritjes dhe ato mund t’ju ndihmojnë për çdo çështje BoldGrid që mund të keni gjithashtu. Mund të përdorni akses përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live. Ata reagojnë veçanërisht shpejt në Live Chat.

Garanci për kthimin e parave – Pritja në InMotion siguron një garanci të kthimit të parave 90-ditore dhe 30-ditore, në mënyrë që të provoni shërbimet e tyre të pritjes dhe të provoni BoldGrid pa rrezik. Të gjitha planet 6-mujore dhe ato afatgjata të hostimit për paketat e tyre të biznesit, VPS dhe Reseller Hosting janë të përfshira në garancinë e kthimit të parave 90-ditore. Të gjithë Severs Dedikuar dhe të gjitha paketat e faturuara mujore të VPS dhe paketat e Hosting Reseller kanë të drejtë për garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Vende skenike – Një nga karakteristikat që ndan BoldGrid nga krijuesit e faqeve të tjera të internetit është aftësia për të ngritur një sit skenë që ju lejon të provoni ndryshimet në faqen tuaj të internetit në faqen tuaj të skenimit përpara se t’i bëni ata të jetojnë në faqen tuaj të internetit aktuale.

Përfundim – Të ndërtosh ose të mos ndërtosh?

Ndërsa arrijmë në përfundimin e rishikimit tonë BoldGrid, është e rëndësishme të mbani në mend se çdo krijues i faqes në internet ka pikat e forta dhe të dobëta. Nëse po mendoni për BoldGrid, do të duhet të përcaktoni nëse ky krijues i faqes në internet ofron veçoritë, çmimet dhe shërbimet e duhura për t’ju përshtatur më së miri nevojave tuaja. Për më shumë informacion mbi BoldGrid, vizitoni faqen e tyre në internet në www.boldgrid.com. Nëse e keni parë të dobishëm këtë përmbledhje, ju lutemi pëlqeni dhe ndajeni atë!

Njoftoni mendimet tuaja

A keni përdorur BoldGrid më parë? Keni ndonjë përvojë pozitive ose negative që dëshironi të ndani me ne? Na dërgoni me email në komentet tuaja. Faleminderit!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me