5 Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet për të bërë faqen tuaj në vitin 2020

Një listë e programeve më të mira për ndërtimin e faqes në internet (të dyja falas) & paguar) për një faqe interneti biznesi të vogël DIY. Gjeni ndërtuesin më të mirë të internetit për të bërë faqen tuaj të internetit.


Udhëzuesi ynë për ndërtuesit më të mirë të faqes në internet

Një ndërtues i faqes në internet është një mundësi e shkëlqyeshme për fillestarët që nuk kanë përvojë në hartimin e uebit, por ende duan të bëjnë vetë një faqe në internet. Nëse keni vendosur të merrni rrugën DIY dhe të ndërtoni vetë një faqe në internet, është e rëndësishme të zgjidhni programin e duhur për ndërtimin e faqes në internet. Në këtë artikull, ne do të mbulojmë 5 ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit për të bërë faqen tuaj të internetit. Në udhëzimin tonë, si të krijoni një faqe në internet, ju rekomandojmë të përdorni Wix. Wix është një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla dhe një nga ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit në treg. Ende është zgjedhja jonë e preferuar, megjithatë, ka shumë ndërtues të ndryshëm të faqeve të internetit që mund të përdorni dhe ne kemi renditur edhe disa zgjedhje të tjera të shkëlqyera gjithashtu. Do ndërtues i faqes në internet ofron një qasje unike në hartimin, ndërtimin dhe redaktimin e një faqe në internet dhe do të duhet të vendosni se cili përshtatet më mirë me kërkesat tuaja.

Ndërtuesit më të mirë të sitit me një shikim

Të listuara më poshtë janë 5 nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit që ju rekomandojmë lexuesve tanë:

Ndërtues i faqes në internet
çmimi:
Rekomandohet për:
Mëso më shumë
Wix13,00 dollarë deri në 39,00 dollarë në muajModelet e internetit të biznesit të vogël w / shabllone plotësisht të përshtatshëm
Ucraft10,00 deri 69,00 dollarë / muajModelet e projektuesve për faqet e portofolit, bloget, & dyqane online
Weebly6,00 deri 26,00 dollarë / muajMarkë e njohur & platformë e fortë për tregtinë elektronike
SquareSpace12,00 deri në 40,00 dollarë / muajModelet artistike për ata që janë në një profesion krijues
BoldGrid3,99 deri në 13,99 $ / muajSitet profesionale që kanë nevojë për funksionim të fuqishëm & karakteristika

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet # 1 - Wix

Garancia e kthimit të parave prej 14 ditësh

Fillon në: 13,00 $ / muaj

Wix
Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet & E shkëlqyeshme për bizneset e vogla

www.wix.com është zgjedhja jonë e përgjithshme e preferuar dhe për mendimin tonë, një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit në treg. Shtë e thjeshtë për t’u regjistruar me, i lehtë për t’u përdorur, dhe i lehtë për të krijuar një faqe në internet për biznesin tuaj. Ata kanë një përzgjedhje të madhe të modeleve me mbi 70 kategori të ndryshme për të zgjedhur. Ndërtuesi i tyre i faqeve miqësore tërheqëse dhe tërheqëse është intuitiv dhe ju lejon të personalizoni plotësisht faqen tuaj të internetit pa shpenzuar shumë kohë për të mësuar. Wix është e shkëlqyeshme për fillestarët që duan një zgjidhje të lehtë të menaxhuar për të bërë faqen e tyre të internetit. Wix është gjithashtu një nga krijuesit më të mëdhenj të faqeve të internetit me mbi 63 milion përdorues në mbarë botën. Ju mund të filloni të përdorni Wix falas, por si me çdo ndërtues të faqes në internet, ka shumë të ngjarë të keni nevojë të azhurnoni në një nga planet e tyre të paguara që shkojnë nga 5 deri në 25 $ / muaj, në varësi të veçorive që ju nevojiten …

Karakteristikat kryesore:

 • Ndërtues i shkëlqyeshëm i faqes në internet
 • Lehtë për t’u përdorur & ndërtuar
 • Plani falas në dispozicion
 • SEO & miqësore për celular
 • 500+ shabllone
 • URL të pastra / semantike
 • E përkryer për bizneset e vogla
 • Reklamat në planin e paguar të hyrjes
 • Një mbështetje ndaj klientit
 • Plane të ndryshme & çmimi

Zgjedhja kryesore

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet # 2 - Ucraft

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 10,00 $ / muaj

Ucraft
E shkëlqyeshme për përdoruesit artistikë që pëlqejnë modele elegante

www.ucraft.com është një krijues i shkëlqyeshëm i faqeve të internetit për projektuesit dhe ofron shumë tema elegante në kërkim. Ndërtuesi i tyre i uebfaqeve u frymëzua nga Photoshop dhe është një zgjedhje perfekte për këdo që ka përdorur Photoshop. Pavarësisht nga përvoja juaj në Photoshop, është akoma mjaft e lehtë për çdo fillestar të hartojë me funksionalitet tërheqës dhe rënie dhe shabllone të shkëlqyera para-ekzistuese. Mimet janë mjaft të përballueshme dhe ato gjithashtu ofrojnë një plan të përmirësueshëm për bizneset e tregtisë elektronike. Ekzistojnë një larmi aplikacionesh integruese për të rritur funksionalitetin për faqen tuaj të internetit, përfshirë PayPal, Google Maps, DisQus, Vimeo dhe YouTube, vetëm për të përmendur disa. Të gjitha shabllonet kanë një dizajn të përgjegjshëm dhe janë miqësore me celularin dhe SEO.

Karakteristikat kryesore:

 • Plani themelor falas
 • E shkëlqyeshme për projektuesit
 • shabllone projektuesi
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • URL të pastra / semantike
 • SEO & miqësore për celular
 • plani i tregtisë
 • Marketingu / mjetet analitike
 • Uebfaqe shumëgjuhëshe
 • Pritja e re e Google

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet # 3 - Weebly

Garancia për 30 ditë kthim parash

Fillon në: 6,00 $ / muaj

Weebly
Më e mira për faqet e internetit të e-commerce & Zgjedhje popullore

www.weebly.com është një zgjedhje e popullarizuar në mesin e krijuesve të faqeve të internetit dhe është e njohur për të fuqishmit e tyre & aftësi të pasura me tregti elektronike. Ato janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për bizneset që kërkojnë të shesin produkte / shërbime në internet. Plani i tyre i biznesit është i kushtueshëm me $ 25 / muaj, por ofron gjithçka që ju nevojitet për të ngritur një dyqan profesional online. Ndërtuesi i tyre i faqes në internet ndihet pak më sfiduese dhe më pak intuitive sesa Wix ose SiteBuilder dhe do t’ju duhet ca kohë për të mësuar se si të përdorni. Mund të jetë zhgënjyese, por pasi të keni marrë atë, ju mund të ndërtoni një uebfaqe me të vërtetë të shkëlqyeshme. Ata gjithashtu kanë një numër të kufizuar temash për të zgjedhur, por që ngadalë po shtojnë më shumë koleksionin e tyre …

Karakteristikat kryesore:

 • Plani themelor falas
 • E shkëlqyeshme për tregtinë elektronike
 • Emri popullor
 • SEO & miqësore për celular
 • URL të pastra / semantike
 • Zvarrit redaktorin e pikës
 • Lehtësia e përdorimit të ndërmjetëm
 • Kodi HTML / CSS i redaktueshëm
 • Kufizuar # e modeleve

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet # 4 - SquareSpace

Garancia e kthimit të parave prej 14 ditësh

Fillon në: 12,00 $ / muaj

SquareSpace
Më e mira për bizneset krijuese & Uebfaqet e Tipit të Portofolit

www.squarespace.com është një krijues i faqeve në internet i drejtuar këdo që është në një profesion krijues. SquareSpace ka shumë shabllone të mrekullueshëm në internet për fotografë, artistë, restorante, muzikantë, dasma dhe blogerë. Modelet e tyre janë tipike të thjeshta, por elegante dhe shumë vizuale me imazhe të mëdha. Ashtu si Weebly, modelet e tyre janë më pak të personalizueshme, por ato përfshijnë URL të pastra dhe modele të dizajnuara vërtet të përgjegjshme. SquareSpace fillon me 12 $ / muaj për një plan personal dhe 18 $ / muaj për një plan biznesi. Ju mund të filloni një provë 2 javore pa karta krediti të kërkuara, por do të duhet të përmirësoni në një plan të paguar në fund. Squarespace gjithashtu ka një bazë të shkëlqyeshme të njohurive të komunitetit ku mund të bëni pyetje dhe të merrni ndihmë se si të përdorni ndërtuesin e tyre të internetit.

Karakteristikat kryesore:

 • 14 ditë gjykim falas
 • Pa plane falas
 • SEO & miqësore për celular
 • URL të pastra, semantike
 • 4 vende të shkëlqyera krijuese
 • Modele vizuale të mëdha
 • Moderuar lehtë për t’u përdorur
 • Kodi CSS i redaktueshëm
 • 80+ shabllone

Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet # 5 - BoldGrid

Garancia e kthimit të parave 90 ditë

Fillon në: 3,99 $ / muaj

BoldGrid
Më e mira për faqet që kanë nevojë për tipare WordPress & funksionaliteti

E fundit, është BoldGrid. BoldGrid është një krijues i faqeve në internet që përdor WordPress. Ndërsa teknikisht një CMS (Sistemi i Menaxhimit të Përmbajtjes), WordPress është diskutimi zgjidhja më e mirë për ndërtimin e një faqe në internet. Përdoret jo vetëm nga fillestarët, por edhe nga profesionistët. WordPress është një platformë kaq e fuqishme & ka kaq shumë karakteristika, saqë shumica e stilistëve në internet & zhvilluesit duan ta përdorin atë. Në fakt, mbi 28% e të gjitha faqeve të internetit në Web tani janë ndërtuar me të! WordPress është për fat të keq pak më komplekse dhe ka një kurbë më të ngutshme të të mësuarit sesa shumica e krijuesve të faqeve të internetit, megjithatë, BoldGrid bën përpjekje për të zgjidhur këtë problem. BoldGrid është një krijues i faqeve në internet që i shtohet WordPress si një shtojcë që përpiqet ta bëjë WordPress pak më të lehtë për t’u përdorur për fillestarët. Duke përdorur BoldGrid, ju mund të shfrytëzoni fuqinë e WordPress dhe të krijoni më lehtë faqen tuaj të internetit profesionale. BoldGrid ka qindra shabllone për të zgjedhur dhe ofron zgjedhjen më profesionale në listën tonë për ndërtimin e faqeve të fuqishme me funksionalitet të përparuar. Vetë krijuesi i faqes në internet është në të vërtetë falas, por do t’ju duhet të paguani për mbajtjen në internet, të rekomanduar përmes InMotion Hosting. Kjo është një arsye tjetër pse është pak më komplekse sesa shumica e ndërtuesve të faqeve në internet, pasi do t’ju duhet të menaxhoni vetë hostimin tuaj në internet…

Karakteristikat kryesore:

 • Përdor WP (WordPress)
 • E bën WP më të lehtë për t’u përdorur
 • i fuqishëm & tipar i pasur
 • eksportuar & i transferueshëm
 • Pronësia 100% e faqes tuaj
 • Kodi HTML / CSS i redaktueshëm
 • 200+ shabllone
 • 4 përdorues të shkëlqyer
 • SEO & miqësore për celular
 • Zgjedhja e pritjes
 • Emri i domain falas

Karakteristika të ndërtuesit të faqes në internet për të kërkuar

Kuptimi i cili ndërtues të faqes në internet duhet të përdorni

Shumica e krijuesve të faqeve në internet janë të destinuara për fillestarët që nuk kanë përvojë në hartimin dhe zhvillimin e uebit. E thënë kjo, ka ende një kurbë të vogël të të mësuarit të përfshirë. Shumica prej jush që lexoni këtë udhëzues janë pronarë të bizneseve të vogla që duan të ndërtojnë vetë një faqe në internet. Definitelyshtë padyshim një gjë e mundshme – dhe kushdo me pak durim dhe vendosmëri mund ta bëjë këtë duke përdorur ndihmën e softuerit për ndërtimin e faqes në internet. Thjesht duhet të kaloni kohë duke e njohur veten me ndërtuesin e faqes në internet që ju zgjidhni. Dhe për ata prej jush që kanë probleme me ndezjen e një kompjuteri, marrja në punë e një projektuesi profesional në internet do të jetë zgjedhja juaj më e mirë!

Tofarë duhet të kërkoni në një ndërtues në internet

Shtë e rëndësishme të zgjidhni ndërtuesin më të mirë të faqes në internet për nevojat tuaja. Edhe pse shumica e ndërtuesve të faqes në internet ju lejojnë të regjistroheni falas, si pronar biznesi, nuk keni kohë të luani me shumë të ndryshme për ta kuptuar atë. Importantshtë e rëndësishme të hulumtoni së pari. Më poshtë janë faktorët përkatës që duhet të merrni parasysh kur kërkoni një ndërtues të faqes në internet.

funksionaliteti

Kjo është ndoshta një nga fushat më të rëndësishme për t’u parë. Edhe nëse për momentin, gjithçka që ju nevojitet është një faqe, uebfaqe informuese, do të dëshironi të jeni i hapur për mundësinë që faqja juaj e internetit të rritet në të ardhmen, për të përfshirë veçori si eCommerce dhe Blogim. Mendoni se cilat tipare dhe funksionalitete faqja juaj e internetit jo vetëm që aktualisht do t’ju duhet, por edhe në të ardhmen. Shumica e krijuesve të faqeve të internetit kanë një Treg të Aplikacioneve ku do të gjeni widget dhe aplikacione të dobishme për të zgjeruar funksionalitetin. Wix ka një treg të gjerë aplikacioni me një përzierje të aplikacioneve Wix dhe aplikacioneve të palëve të treta. Disa janë falas dhe disa paguhen, por zgjedhja është e madhe. Kjo do të shtojë ndjeshëm në funksionalitetin e faqes tuaj. Disa pika të tjera për tu përmendur janë ruajtja, gjerësia e brezit dhe shpejtësia.

Pastroni URL-të semantike

Një URL e pastër do të duket si “yoursite.com/about-us“Por për fat të keq jo të gjithë krijuesit e faqeve në internet janë në gjendje të prodhojnë URL të pastra. Me disa, ju mund të përfundoni me URL të shëmtuara si “yoursite.com/?locID=23&?tag = gobbledegook? pricemax =? sessionID = as8ss889“. Prandaj, është e rëndësishme të siguroheni që krijuesi i faqes suaj të internetit krijon faqe interneti me URL të pastra. Kjo karakteristikë nuk është vetëm e mirë për pamjen, por është gjithashtu e mirë për optimizimin e motorëve të kërkimit (SEO). URL të pastra semantike sigurojnë që çdo faqe në faqen tuaj të internetit të renditet mirë dhe jo vetëm faqja fillestare.

Shërbimi i klientëve të arritshëm

Të kesh një ndërtues në internet që ofron mbështetje të madhe për klientët përmes kanaleve të shumta është një plus i madh për arsye të dukshme. Një numër i gjërave mund të shkojnë keq, ndërsa ju po krijoni uebfaqen tuaj, veçanërisht nëse jeni i ri për tërë procesin. Për shembull, Hostgator është i njohur për ekipin e tyre të dobishëm të shërbimit ndaj klientit, të cilit mund t’i qaseni përmes telefonit, bisedës live dhe emailit. Ju duhet përgjigje të menjëhershme nga përfaqësuesit e njohur të shërbimit ndaj klientit dhe ato e bëjnë atë të mundur. Shtë gjithashtu mirë nëse krijuesi i faqes në internet që ju zgjidhni ka një forum mbështetës ku klientët e tjerë bëjnë pyetje dhe japin kontribut. Kjo mund të jetë shumë e dobishme edhe për ju.

Modelet plotësisht në internet të përgjegjshme

Kjo është shumë e rëndësishme sepse njerëzit shikojnë faqet e internetit në pajisje të shumta. Telefonat mobilë celularë po rriten edhe më shumë në popullaritet, por tabletët janë gjithashtu shumë të njohur. Dhe natyrisht, njerëzit ende përdorin laptopë dhe desktop gjithashtu. Prandaj, është e rëndësishme të siguroheni që modelet që ofron krijuesi i faqes tuaj të internetit janë plotësisht të përgjegjshme dhe jo vetëm miqësore me celularin. Përgjegjës do të thotë që uebfaqja juaj rregullon automatikisht cilindo pajisje që është duke u shikuar në (desktop, celular, etj.) Ndërsa miqësore me celularin do të thotë që ju keni një version të dizajnuar celular të faqes tuaj të internetit që do të shfaqet sa herë që është duke u shikuar në faqen tuaj. në çdo pajisje tjetër përveç një desktop. Pamja e faqes suaj të internetit në tableta është diçka që shpesh anashkalohet. Duke pasur shabllone që janë plotësisht të përgjegjshëm, shkurton gjithashtu disa nga punimet për ju. Tradicionalisht, pasi u ndërtua një faqe në internet për një kompjuter desktop ose laptop, atëherë duhej të kodohej një uebfaqe krejtësisht e re për t’u dukur mirë në pajisjet e lëvizshme. Shumë ndërtues të faqeve të internetit kanë shkurtuar shumë punë shtesë për ju, por është akoma e rëndësishme të zbuloni se cilat prej tyre ofrojnë modele plotësisht të përgjegjshme përkundrejt atyre thjesht miqësore me celularin.

Optimizimi i Motorit të Kërkimit (SEO) miqësor

SEO është ndoshta fusha më e rëndësishme për t’u përqendruar pas hartimit të faqes tuaj. SEO i ekzekutuar në mënyrë korrekte siguron që faqja juaj e internetit të renditet shumë për fjalë kyçe specifike në motorët e kërkimit si Google, Yahoo !, dhe Bing. Ju dëshironi të siguroni që krijuesi i faqes tuaj të internetit ju lejon të zgjedhni çdo pjesë të përmbajtjes në faqen tuaj të internetit. Simbla është shumë mirë me këtë sepse modelet e tyre në internet janë ndërtuar me Bootstrap 3, një kornizë e shkëlqyeshme që është shumë SEO miqësore.

Lehtësinë e përdorimit

Arsyeja e tërë për ndërtuesit e faqeve në internet është se ata e bëjnë procesin e ndërtimit të një uebsajti të bukur aq lehtë sa çdokush mund ta bëjë këtë pa njohuri të kërkuara për kodim. Ekziston një shans i mirë që nuk jeni një dizajnues profesionist apo zhvillues i faqeve në internet, kështu që “lehtësia e përdorimit” është shumë e rëndësishme për ju. Wix ka një ndër ndërfaqet më miqësore për përdoruesit dhe një redaktues intuitiv të faqes në internet. Ju mund të vendosni përmbajtje dhe objekte kudo në faqen tuaj të internetit me pak ose pa kufizime.

Pa reklama me flamuj

Edhe pse shumë krijues të faqeve të internetit ofrojnë plane falas që ju lejojnë të hartoni dhe publikoni një uebfaqe pa ndonjë kosto, është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se këto uebfaqe falas shpesh vijnë me reklama me flamuj që promovojnë kompaninë. Pavarësisht se sa i mirë është krijuar faqja juaj e internetit, duket joprofesionale që të shfaqen reklama me banderolë në të. Do të dëshironi të shikoni se çfarë do të kushtojë të keni një faqe interneti pa flamuj dhe ta përdorni këtë një pikë krahasimi.

Aftësia për të eksportuar faqen tuaj të internetit

Uebfaqja juaj është pronë juaj – me imazhet dhe tekstin tuaj, kështu që duhet të jeni në gjendje ta transferoni atë në një kompani tjetër nëse dëshironi, apo jo? Epo shumë ndërtues të faqes në internet nuk mendojnë kështu. Në shumë raste, nëse doni të kaloni në një tjetër, do të duhet të anuloni faqen tuaj të vjetër dhe ta rindërtoni atë në një të ri nga e para. Ky mund të jetë një proces shumë i lodhshëm, veçanërisht nëse keni një blog me një numër të madh postimesh. Eksportimi i faqes suaj të internetit do të thotë që ju do të jeni në gjendje të nxjerrni të dhënat nga faqja juaj e vjetër e internetit dhe t’i importoni ato në faqen tuaj të re në një proces relativisht të lehtë. BoldGrid lehtësisht e lejon këtë pasi është ndërtuar në majë të WordPress. Weebly lejon gjithashtu eksportimin e faqes tuaj të internetit. Mund të mos jetë një ndërprerje e madhe kur vendosni se cili ndërtues i faqes në internet do të zgjedhë tani, por kurrë nuk e dini se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen. Zotërimi i plotë i përmbajtjes dhe uebfaqes tuaj është shumë i rëndësishëm.

i pastër & Kodi HTML / CSS i shkruar mirë

HTML dhe CSS janë të rëndësishme për ndarjen e dizajnit nga përmbajtja e faqes tuaj të internetit. Idealisht ajo që dëshironi, është një kombinim i dizajnit dhe përmbajtjes së shkëlqyeshme që është optimizuar për motorët e kërkimit, në mënyrë që faqja juaj në të vërtetë të gjendet dhe të duket e shkëlqyeshme pasi të gjendet. Simbla, BoldGrid dhe Weebly janë shembuj të shkëlqyeshëm të krijuesve të faqeve të internetit që përdorin HTML5 dhe CSS3 të shkruar mirë.

Kostoja mujore / vjetore & Politika e rimbursimit

Pa diskutim, kostoja është një zonë shqetësuese për shumicën e njerëzve kur zgjedhin një ndërtues të faqes në internet. Ju dëshironi të siguroheni që kostoja është diçka që mund të përshtatet me lehtësi në buxhetin për veten tuaj ose biznesin tuaj të vogël pasi kjo do të jetë një tarifë e përsëritur qoftë mujore ose çdo vit. Në një plan vjetor, kostoja mund të duket si shumë për të paguar para – veçanërisht nëse jeni me një buxhet të ngushtë – por për fat të mirë, shumica e ndërtuesve të faqeve në internet ofrojnë plane mujore të cilat e bëjnë më të lehtë për tu përballuar. Një gjë tjetër që do të dëshironi të shikoni është nëse krijuesi i faqes suaj të internetit ka një politikë rimbursimi, vetëm në rast pasi ta keni përdorur atë, ju vendosni që nuk është për ju. Secila kompani ka politika të ndryshme. Për shembull, Wix dhe Simbla kanë garanci për kthimin e parave 14-ditore ndërsa SiteBuilder dhe Weebly ofrojnë garanci për kthimin e parave 30-ditore.

Përshtatja e shabllonit

Një nga gjërat që i bën përdoruesit e faqeve të internetit të lehtë për t’u përdorur janë shabllonet. Modelet veprojnë si një udhëzues për t’ju ndihmuar të ndërtoni një faqe në internet mahnitëse brenda disa minutave, përkundrazi ta ndërtoni atë nga e para. Por është e rëndësishme të shikoni se sa të përshtatshëm janë këto shabllone për të përmbushur nevojat tuaja. Disa shabllone janë pak kufizues dhe ju lejojnë vetëm të ndryshoni / zëvendësoni përmbajtjen brenda modelit të caktuar. Modelet e tjera janë me të vërtetë zvarritur dhe lëshuar, duke ju lejuar të lëvizni çdo objekt ose pjesë të përmbajtjes në çdo zonë të faqes. Për shembull, Wix është plotësisht i personalizueshëm ndërsa Weebly ka modele më kufizuese. Të dy llojet e opsioneve model mund të jenë të dobishme për ju në varësi të nevojave tuaja.

Mirësitë shtesë & pagesë shtesë

Shikoni se çfarë ofertash shtesë u ofron krijuesi i faqes tuaj për klientët e saj, të tilla si ndihma SEO ose kreditë për Reklama dhe marketing. Nëse ata ofrojnë këto gjëra të mira shtesë, është një shenjë e një kompanie të mirë që kujdeset për klientët e saj dhe se ata janë të gatshëm të shkojnë kilometrat shtesë për ju. Nëse një ndërtues i faqes në internet ofron minimumin e zhveshur, mund të jetë një shenjë që shërbimi i klientit që do të merrni do të jetë edhe minimumi i zhveshur. Edhe nëse kushton pak më shumë, do t’ju shërbejë mirë për një kohë të gjatë për të shkuar me një kompani që tregon interes të thellë për t’i bërë klientët e tyre të lumtur duke ofruar ekstra si kjo.

Zbatimi i kodit personal / skenarit

Ndërsa krijuesit e faqeve në internet janë zakonisht të njohur për tërheqje dhe rënie vetëm, disa ofrojnë mundësinë për të shtuar kodin tuaj HTML ose skenarin tuaj në faqen tuaj të internetit. Kjo mund të mos jetë e nevojshme nëse jeni fillestar i plotë i dizajnit në internet, por nëse jeni më të avancuar dhe keni një përvojë kodimi, atëherë kjo aftësi do të jetë shumë e dobishme për t’ju ndihmuar të përshtatni plotësisht faqen tuaj të internetit. Wix, Weebly dhe Simbla janë të njohur për këtë funksion.

Këshillë e shpejtë: Shumica e ndërtuesve të faqes në internet ju lejojnë të regjistroheni falas dhe të fillojnë ndërtimin pa pagesë. Mund të provoni & provo ‘së pari! Por, paralajmërohuni… versionet falas nuk janë adekuate për një biznes profesional dhe përfundimisht do të duhet të përmirësoheni në një plan të paguar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map