Kuidas alustada blogi 3 lihtsa sammuga

Siit saate teada, kuidas luua blogi meie lihtsa kolmeastmelise juhendi abil algajatele, kasutades WordPressi – parimat ajaveebiplatvormi, mida mõlemad ettevõtted usaldavad & üksikisikud.


Kuidas alustada blogi

Kas olete kunagi tahtnud luua oma ajaveebi? Olgu see teie ettevõtte jaoks või lihtsalt isiklikult hobina, on ajaveebide pidamine uskumatult kasulik ja lõbus tegevus. Vaja on vaid vähest tehnilist oskusteavet, korralikku kirjutamisoskust ja tugevat pühendumist.

Selles juhendis käsitleme kõike, mida peate ajaveebi loomiseks teadma. Näitame teile, millist platvormi blogimiseks kasutada, kuidas oma ajaveebi üles ehitada ja kuidas seda üles seada, et saaksite oma esimest postitust kirjutama hakata! Alustame siis!

Mis on ajaveeb & Miks te seda vajate?

Alustame põhitõdedest. Esiteks, mis on ajaveeb? Vastavalt Vikipeedia, ajaveeb on tehniliselt veebis avaldatud arutelude või teabe veebisait, mis sisaldab mitteametlikke päevikulaadseid tekstikandeid (postitusi).

Mõiste pärineb alandlikest algustest, kui seda tunti isikliku veebipäevikuna. Nagu digitaalne päevik, avaldas ka siin üksikisik oma päeva ning ajaveebi logi lühendati peagi ajaveebiks.

Turundajad nägid kiiresti uut võimalust veebis suhelda ja suundumus võttis varsti vaeva.

KAS SA TEADSID? Blogimine on olnud üheksakümnendatest alates ja tänapäeval on neid rohkem kui kaks miljonit blogipostitust avaldatakse iga päev!

Blogi alustamiseks on palju häid põhjuseid, eriti teie ettevõtte jaoks, sealhulgas:

 • See sobib suurepäraselt kaasamiseks
 • See suurendab teie saidi otsingumootori liiklust
 • See loob usalduse ja näitab teie teadmisi
 • See meelitab kliente ja kliente
 • See on pikaajaline süsteem, millel on pidevad eelised

Kuidas ma blogi teen??

Nüüd, kui teate miks peaksite ajaveebi looma, laskem uurida selle praktilisi võimalusi kuidas seda tegema.

Blogi tegemise raskus

Blogimine on iseenesest suhteliselt lihtne. Kõige raskem on ajaveebi seadistamine. See on protsessi kõige segasemaks ja hämmastavamaks osaks lihtsalt seetõttu, et see nõuab vähe tehnilisi teadmisi.

Hea uudis on see, et te ei pea programmeerimist õppima! Peate siiski natuke õppima (põhitõdesid) veebisaidi parimate tavade kohta ja kasutama oma blogi seadistamiseks ja haldamiseks õiget tarkvara. Mõelge sellele nagu arvuti esmakordne kasutamine. Te ei pea teadma, kuidas midagi programmeerida, vaid peate õppima, kuidas seda kasutada. Alustuseks võib tunduda, nagu oleksite uppunud liigsest teabest, kuid sellepärast olemegi siin ja seetõttu koostasime teile selle üksikasjaliku juhendi. Saate alati võta meiega ühendust kui teil on mingeid küsimusi.

Õppige tegema blogi, järgides neid kolme lihtsat sammu

Selle võimalikult lihtsaks muutmiseks jagasime selle juhendi kolmeks lihtsaks sammuks. Oma ajaveebi üles seadmiseks ja toimimiseks peate tegema järgmist:

Valige ajaveebiplatvorm

1. samm. Valige platvorm

Valige ajaveebiplatvorm, mille abil saate oma ajaveebi üles ehitada.

Valige domeeninimi ja veebimajutus

2. samm: hankige domeen & Hosting

Registreeri domeeninimi ja veebimajutus, et inimesed saaksid teie ajaveebi veebis näha.

Valige ajaveebiplatvorm

3. samm: seadistage oma ajaveeb

Seadistage ja kohandage oma ajaveebi nii, et see näeks välja ja käituks nii, nagu soovite.

Ongi! Need on 3 lihtsat sammu, mida iga edukas ajaveeb nõuab. Muidugi on selle saavutamine lihtsam öelda kui teha. Jätkame siis ilma pikema vaevata!

Kuidas blogi luua - esimene samm

1. samm: valige oma platvorm

Esimene samm on valida platvorm, millega oma blogi haldama hakkate. Sisuliselt on see tarkvara, mis võimaldab teil blogi luua ja hallata ilma kodeerimiseta. See on tehniliselt tuntud kui Sisuhaldussüsteem või CMS lühidalt.

CMS-id muudavad asjad lihtsaks, nii et te ei pea programmeerimist teadma. CMS genereerib automaatselt kogu koodi, mida teie ajaveeb teie jaoks vajab, nii et teie ajaveeb luuakse kohe. Igas CMS-is on siis mingisugune tagapõhja juhtpaneel, kuhu saate oma blogi haldamiseks sisse logida. Siit saate lisada uusi postitusi, redigeerida või kustutada olemasolevaid ja näpistada oma ajaveebi seadeid.

Sisuhaldussüsteemi juhtpaneel

CMS-e on seal palju, kuid WordPress on ülekaalukalt populaarseim (nüüd kasutab seda üle 28% kõigist veebisaididest) ja meie arvates parim valik ajaveebi alustamiseks. See on nii tore, et kasutame ise WordPressi!

Nagu näete allpool, näitab see W3Techs.com-i graafik 30 populaarse CMS-i turuosa – ja WordPress on siiani kõige rohkem kasutatud.

Populaarsete ajaveebiplatvormide turgude jagamine30 populaarse sisuhaldussüsteemi turuosa Kujutise allikas

Miks kasutada oma CMS-i jaoks WordPressi??

Nagu me eespool mainisime, on hulgaliselt CMS-e, mille hulgast saate valida, kuid WordPress on see tee, kuhu minna. Liiga üksikasjadesse laskumata on siin järgmine põhjus:

WordPress blogimiseks

 • WordPress on TASUTA – CMS ise on täiesti tasuta ja selle äriliseks kasutamiseks ei pea te kunagi litsentsi eest maksma.
 • WordPress on MOBIILNE & PAINDLIK – WordPressi ei kasutata mitte ainult ajaveebide jaoks, vaid seda saab kasutada ka täieõiguslike veebisaitide loomiseks, mis on tundlikud & mobiilne sõbralik.
 • WordPress on populaarseim – Seda kasutas 28% veebist! Seda kasutavad nii väikesed kui ka suured ettevõtted. Suured kaubamärgid, nagu BBC America, Bloomberg, Sony, Forbes, CNN ja paljud teised, kasutavad kõik WordPressi.
 • WordPressi on lihtne kasutada – See võib olla pisut eksitav, kuid võrreldes teiste CMS-idega on WordPressi lihtne kasutada. Peaksite siiski meeles pidama, et kõik CMS-id võivad algul igale algajale segadust tekitada.
 • WordPress on AVATUD ALLIKAS – See tähendab, et igaüks saab vaadata WordPressi koostamiseks kasutatavat koodi ja oma vigadest või turvaprobleemidest oma avatud lähtekoodiga kogukonnale teada anda, muutes lõppkokkuvõttes turvalisemaks ja paremaks.
 • WordPressist on lihtne abi saada & TOETUS – Kuna sellel on nii suur kogukond, on palju kohti, kust saate abi otsima minna. Paljud foorumid ja ajaveebid avaldavad pidevalt näpunäiteid ja nippe, mis aitavad teil WordPressi paremini kasutada. Ja muidugi, WordPressil endal on ka tohutu ressurss sind aidata.

MIDA NÕUDLIKKUS? Kui hakkate WordPressi kohta mingeid uuringuid tegema, saate peagi teada, et WordPressil on kaks versiooni! Üks on WordPress.com ja teine ​​on WordPress.org. Need on kaks väga erinevat võimalust – ja selles juhendis käsitleme ainult viimast võimalust (.org). Valik .org on soovitatav viis. Lisateavet WordPress.org vs WordPress.com kohta saate siit.

Nüüd, kui olete otsustanud, millist platvormi oma ajaveebi jaoks kasutada, on aeg liikuda järgmise sammu juurde!

Kuidas ajaveebi koostada - teine ​​samm

2. samm: hankige domeeninimi & Veebimajutus

Järgmine samm on domeeninime ja veebimajutuse hankimine. Peate neid ajaveebi pidamiseks. Kuid mis need täpselt on?

Mis on domeeninimi??

Tõenäoliselt teate juba, mis on domeeninimi. Domeeninimi on teie veebisaidi aadress. See on see, mida inimesed kirjutavad oma brauseri aadressiribale, kui nad soovivad teie saidile minna. Näiteks on meie domeeninimi HowToGetOnline.com. Igal veebisaidil / ajaveebil on vaja domeeninime, et saaksite seda hõlpsalt kasutada & mugavalt seda külastama.

Mis on veebimajutus?

Veebimajutus on ettevõtte pakutav teenus, mis annab teile teie ajaveebi veebiruumi salvestusruumi, muutes selle sisuliselt veebis juurdepääsetavaks. Seda ettevõtet tuntakse veebimajutajana ja nad salvestavad teie ajaveebi veebiserverisse, nagu näiteks veeb kõvakettale. Ilma selleta ei saaks veebi inimesed teie blogi vaadata.

KIIRE RAPORT: Mis tahes veebisaidi või ajaveebi jaoks on vaja nii domeeninime kui ka veebimajutust.

Miks WordPress neid vajab??

WordPressi .org versioon (tasuta versioon, mida me eespool mainisime) nõuab veebimajutust. Tegelikult on olemas iga olemasolev veebisait ja ka WordPressi .com versioon. .Com versioon pakub lihtsalt oma veebimajutust, mis on osa põhjustest, miks see pole tasuta. Pidage meeles, et WordPress on sisuliselt tarkvara ja see tuleb installida veebiserverisse, mis suudab seda õigesti käitada ja võimaldada veebi kasutajatel seda näha. Õnneks muudavad peaaegu kõik veebihostid WordPressi installimise mõne minutiga väga lihtsaks.

Kust saate domeeninime & Veebimajutus?

Nüüd, kui teate miks vajate domeeninime ja veebimajutust, kus Kas saad aru?

Kust saada domeeninime ja veebimajutust?

Tavaliselt hangiksite domeeninime ettevõttelt, kes pakub domeeninime registreerimist ja veebimajutust ettevõttelt, mis pakub veebimajutusteenuseid. Tänapäeval pakub õnneks enamik veebimajutusettevõtteid domeeninimede registreerimist, et saaksite mõlemad mugavalt samast kohast. Meil on nimekiri parimatest WordPressi veebimajutust pakkuvatest ettevõtetest, mida saate kasutada, kuid HostGator on üks blogimise jaoks soovitatavatest veebimajutajatest ja üks, mida me selles juhendis kasutame.

KUI PALJU SEE MAKSAB? Üldreeglina võite eeldada, et maksate veebimajutuse eest umbes 5 dollarit kuus ja oma domeeninime eest 15 dollarit aastas. See on oma ajaveebi omamise baashind.

Registreerumine

Domeeninime ja veebimajutuse ostmine on üsna kiire ja lihtne ning see on kohustuslik, kui soovite omada professionaalset ajaveebi. Jalutame registreerumissammud läbi väga kiiresti.

Külastage HostGator.com ja minge alustamiseks nende algtaseme veebimajutusplaani. Tegime HostGatoriga koostööd, et saada teile spetsiaalne 60% allahindlus, kui järgite meie linki!

Väljamakse jätkamiseks klõpsake kollasel registreerimisnupul. See plaan sisaldab kõike, mida teie ajaveeb järgmise paari aasta veebimajutuse jaoks vajab.

HostGator blogimiseks

Kassa lehel peate registreerima uue domeeninime. Sisestage domeeninimi, mida soovite registreerida. Oluline on valida hea domeeninimi ja meil on kasulik juhend selle tegemiseks, et saaksite kõigepealt üle vaadata. Pole vaja öelda, et hea domeeninimi on teie ajaveebi jaoks oluline.

Valige domeeninimi

Järgmisena peate valima veebimajutuskava (paketi tüüp). Hoidke seda Hatchlingil (see tuleks vaikimisi valida), kuna see on suurepärane algtaseme plaan. Samuti soovitame arveldustsükliks 36 kuud, kuna säästate kõige rohkem ja saate siiski igal ajal tühistada.

Valige hostimisplaan

Järgmisena sisestage oma arveldusinfo, mis on üsna lihtne. Pärast seda jõuate jaotisse lisateenustega. Tühjendage nende kõigi valikud, kuna need on lisad, mida teie ajaveeb tõenäoliselt veel ei vaja. Saate need hiljem alati lisada, kui te seda teete.

Lisateenuste blogimine

Pärast seda kinnitage kogu oma teave lehel ja klõpsake kollast tellimisnuppu. Teil on nüüd veebimajutus ja domeeninimi! Nüüd valmistagem ette teie veebimajutuskonto ja valmistage see WordPressi jaoks ette!

Veebimajutuskonto ettevalmistamine WordPressi jaoks

Kõigi teie jaoks seadistamiseks võib HostGatoril kuluda mitu minutit. Peaksite saama tellimuse kinnituse e-kirja, milles on üksikasjad selle kohta, kuidas oma uude veebimajutuse kontole HostGatorisse sisse logida. Kui olete sisse loginud, peaks teie peamine armatuurlaud (nad nimetavad seda kliendiportaaliks) välja nägema umbes selline:

Hostgatori veebimajutuse kliendiportaal

Klõpsake menüüs nuppu Pakendid (ülaltoodud ekraanipildil esile tõstetud) ja logige sisse (tekstist „Logi sisse“ paremal peaks olema sinine link teie veebiserveri nimega), kasutades oma kasutajanime ja parooli, millele e-kiri saadeti. sina. Nüüd peaksite asuma oma veebimajutuse juhtpaneelil, mis näeb välja järgmine:

HostGatori veebimajutuse juhtpaneel

NALJAKAS FAKT: Olete nüüd sisse logitud juhtpaneelile, mis sisuliselt istub tegelikul veebiserveril, mida teie hostiettevõte (meie puhul HostGator) teile pakub. Kui vaatate oma brauseri aadressiribal asuvat URL-i, näete kuskil seal midagi sellist nagu „gatorXXXX.hostgator.com”. See on veebiserveri nimi, mille HostGator sellele annab. Teie ajaveeb installitakse sellesse konkreetsesse veebiserverisse, kuid selleks peate vaid sisselogima oma blogi domeeninime, et sellele juurde pääseda (kui teie ajaveeb on installitud, mille juurde me hetkega jõuame).

Kui olete oma juhtpaneeli sattunud, ärge hämmastage oma olemasolevate võimaluste arvu pärast. Veebimajutuse juhtpaneelid pakuvad palju funktsioone ja funktsioone, kuna need peavad toetama mitmesuguseid veebisaidi funktsioone. Otsige lihtsalt üles WordPress – 1 Valige WordPressi veebiserverisse installimise alustamiseks suvand Install (vastavalt ülaltoodud ekraanipildile). Näete HostGator WordPressi installimislehte:

WordPressi installiviisard - valige domeen

Ignoreerige raha maksvaid profivalikuid ja valige lihtsalt registreerumisel valitud domeeninimi (vt ülaltoodud ekraanipilti). Jätke kataloogiväli tühjaks ja klõpsake nuppu Edasi.

WordPressi installiviisard - seadete installimine

Järgmisena peate täitma ülaltoodud ekraanipildil esile tõstetud väljad. Ärge muretsege, kui keskendute oma ajaveebi pealkirjale. Saate seda alati hiljem muuta. Väljal Administrator User soovitame kasutada eesnime kõigis alumistes suurtähtedes. Enamik inimesi kasutab “administraatorit”, kuid see muudab häkkerite jaoks lihtsamaks teie sisselogimise ära arvata. Kui soovite WordPressi veebiserverisse installida, klõpsake nuppu Installi.

WordPressi installimine on lõpule viidud

Peaksite nägema installimise täielikku teadet (midagi sarnast, nagu ülal näidatud). Palju õnne! WordPress on teie veebiserverisse installitud ja teil on ametlikult oma esimene ajaveeb! Selle kontrollimiseks minge oma domeeninime juurde ja vaadake seda. See peaks välja nägema umbes selline:

WordPressi ajaveebi värske install

See on väga lihtne põhikujundusega ajaveeb, kuid WordPress on väga kohandatav ja see viib meid järgmisse sammu – mis hõlmab viimast sammu, selle seadistamist!

Kuidas ajaveebi koostada - kolmas samm

3. samm: seadistamine & Kohandage oma ajaveebi

Viimane samm on ajaveebi seadistamine ja kohandamine. Selleks peate sisse logima oma WordPressi tagavarahaldusesse. Tippige lihtsalt oma ajaveebi URL-i lõppu „/ wp-admin”. Näiteks:

www.myblog.com/wp-admin

Kui olete WordPressi installimise just lõpetanud, saate klõpsata installimise täielikul ekraanipildil lihtsalt oranžil sisselogimisnupul. HostGator saadab teile e-kirjaga ka juhised oma WordPressi saidile / ajaveebisse sisselogimiseks.

WordPressi kasutamine

WordPressisse sisse logides näete kõigepealt armatuurlaua lehte. See on osa WordPressi tagamaadest või halduse küljest. Nagu juhtpaneel, saate ka siin muuta kõiki oma ajaveebi postitusi ja sätteid. Armatuurlaua leht peaks välja nägema umbes selline (pange tähele, et HostGator lisab oma sissejuhatuse viisardi ekraani, mille oleme keelanud ja saate seda teha):

WordPressi juhtpaneeli ekraanipilt

WordPressi administreerimine võib alguses tunduda hirmutav, kuid peate sellega tutvuma ja õppima, kuidas seda kasutada. See võtab natuke aega. Vasakul küljel näete peamist navigeerimismenüüd (vertikaalselt ülal näidatud), mis pakub teile kõike, mida vajate oma ajaveebi seadistamiseks ja kohandamiseks. Arutleme selle üle kiiresti:

 • Armatuurlaud – See on vaikimisi sihtleht, kuhu olete pöördunud iga kord, kui WordPressisse logite.
 • Postitused – Siit saate oma blogi postitusi hallata. Siit saate lisada, kustutada ja redigeerida kõiki teie ajaveebi postitusi.
 • Meediumid – Siit saate oma pilte hallata. Saate üles laadida pilte ja hallata olemasolevaid pilte, mis olid varem üles laaditud.
 • Lehed – Siit saate oma blogi lehti hallata. Nii nagu postitusi, saate siit ka kõiki oma lehti lisada, kustutada ja redigeerida. Erinevuste saamiseks WordPressi lehe ja postituse vahel loe seda.
 • Kommentaarid – Siit saate oma blogi kommentaare hallata. Siit saate vaadata kõiki oma blogisse lisatud kommentaare, et need sisuliselt heaks kiita, muuta või kustutada.
 • Välimus – Siit saate oma blogi välimust hallata. WordPress kasutab teemad, mis on põhimõtteliselt nagu mallid, mis muudavad teie ajaveebi kujundust.
 • Pistikprogrammid – Siit saate oma WordPressi pistikprogramme hallata. WordPressi pistikprogrammid lisage oma ajaveebile täiendavaid funktsioone ja funktsioone. Need on väga võimsad ja kasulikud ning võivad teie ajaveebi funktsionaalsust märkimisväärselt parendada. Pange tähele, et arvukad pluginad on juba teie WordPressi installimisel lisatud. HostGator valib koos paljude teiste veebimajutajatega teatud pluginad, mis nende arvates on teie saidile kasulikud. Muidugi saate need pistikprogrammid desaktiveerida ja kustutada ning ise valida.
 • Kasutajad – Siit saate oma blogi kasutajaid hallata. Vaikimisi peaks olema ainult üks kasutaja ise. Ja teie kasutajakontol peaksid olema administraatori rollid. Kui soovite, et teised inimesed teie blogisse kirjutaksid ja postitaksid, saate siin nende jaoks konto luua.
 • Tööriistad – Siit leiate teatud lisafunktsioone, mida te tõenäoliselt veel ei vaja.
 • Seadistused – Ja lõpuks saate siin oma WordPressi sätteid hallata. Siit saate kohandada mitmesuguseid sätteid.

Kiire näpunäide: Uurige ülaltoodud WordPressi administreerimisvalikuid ja mängige seda. Tutvuge kogu oma ajaveebi haldamise viisiga!

Oma blogi tegemine soovitud viisil

Nüüd, kui olete WordPressi administratsiooniga tuttav, on aeg hakata oma blogi seadistama nii, nagu soovite! Ehkki oma ajaveebi haldamine ja kohandamine on tõesti pidev protsess, on siin mõned põhilised ülesanded, millele kõigepealt keskenduda:

 • Üldised seaded – See on üks esimesi asju, mida soovite oma ajaveebi jaoks konfigureerida. WordPressi halduses sirvige sätteid ja kohandage näiteks oma ajaveebi pealkirja, sildirida, püsiva lingi ülesehitust (soovitatav on postituse nimi), ühele lehele kuvatavate postituste arvu jne. Need on kõik üsna iseenesestmõistetavad ja tasub üle vaadata need seaded sobivad teie vajadustega.
 • Välimus – Teine ülesanne, millele keskenduda, on teie ajaveebi välimuse kohandamine, mida kontrollib WordPressi teema. Võite oma olemasolevat teemat oma kohal hoida (kui soovite) või otsida veebist muid WordPressi teemasid. TeemaForest on suurepärane koht kvaliteetsete teemade otsimiseks. Lisaks oma teemale peate tegelema ka brändinguga – näiteks oma logo üleslaadimisega, kohandatud pildi päiste ja kõigi värviskeemidega, mis teie ettevõttel võivad olla.
 • Funktsionaalsus – Järgmisena peate oma ajaveebi funktsionaalsuse parandamiseks lisama WordPressi pluginaid. Nende pistikprogrammide kaudu saate oma blogisse lisada selliseid asju nagu ühiskondlikud jagamisnupud, e-posti teel registreerumise vormid, vahemällu salvestamine, otsimootori optimeerimine ja muud ajaveebi kasulikud funktsioonid..

Lõpuks on aeg panna pliiats paberile (või sõrmed klaviatuurile) ja hakata blogima!

Palju õnne, teil on ajaveeb!

Mis järgmiseks?

Nõuanded edukaks blogimiseks

Blogimine on pikk mäng ja kui soovite tulemusi näha, peate sellest hoidma. Suur protsent blogijaid loobub mõne nädala või kuu pärast, kuid on oluline regulaarselt uusi artikleid postitada ja ajaveebi jätkata. Veenduge, et teie ajaveeb oleks ajakohane nii tehniliselt (teie pistikprogrammid, teema ja WordPress ise) kui ka sisuga (kõik teie ajaveebi postitused ja teie kirjutatud teave), nii et see oleks alati asjakohane.

Kas soovite lisateavet ajaveebi kohta?

Jälgige meid sotsiaalmeedias ja registreeruge meie uudiskirjaga (varsti!), Kust saate veebisaidi / ajaveebi näpunäiteid ja näpunäiteid eduka blogi loomiseks, mis teile meeldib.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map