Si të krijoni një Platformë Ndërtimi në Uebfaqe Si Wix

Si të krijoni një Platformë Ndërtimi në Uebfaqe Si Wix


ka bërë një emër për vete për shkak të lehtësisë së përdorimit dhe veçorive. Sidoqoftë, disa përdorues dëshirojnë akoma më shumë mundësi për krijimin e projekteve në internet për klientët. Ata nuk duan të jenë të varur nga zhvilluesi fillestar, i cili duket 100% natyral.

Të kesh një ndërtues ekskluziv të uebfaqes si Wix, duket se ka më shumë mundësi, veçanërisht nëse krijon faqe për klientët.

Me gjithë ato që thuhet, ekzistojnë dy mënyra kryesore për të zgjidhur problemin:

Ndërsa rruga e parë kërkon njohuri të thelluara të kodimit dhe programimit, e dyta duket se është një mënyrë më e thjeshtë dhe e shpejtë, sidomos për jo teknikët.

Etiketimi i Bardhë ose Zhvillimi i Brendshëm

Nisja e një platforme të re nga e para kërkon një sërë aktivesh. Përveç njohurive dhe aftësive teknike, ju gjithashtu supozohet të përgatiteni me të gjitha pajisjet e nevojshme, programin kompjuterik, trajnimin e stafit nëse punoni në një ekip dhe dhimbje koke të tjera të pashmangshme gjatë procesit të zhvillimit.

Sigurisht, dhënia e jashtme mund të jetë një rrugëdalje. Sidoqoftë, punësimi i zhvilluesve profesionistë do të rezultojë në kosto të mëdha dhe procesi i gjatë i personalizimit. Mund të duhen javë ose muaj për të dalë me një platformë të gatshme për përdorim të uebfaqes, e cila ende do të kërkojë azhurnime të ardhshme, modifikim, mirëmbajtje dhe mbështetje.

Në një situatë të tillë Etiketimi i Bardhë vjen si një metodë më e thjeshtë, më e shpejtë dhe më efektive. Përfitimi kryesor këtu është se në të vërtetë nuk keni nevojë të shpikni rrotën. Platformat e Label White ofrojnë një cikël të plotë zgjidhje të gatshme për përdorim të uebfaqes me asete, teknologji, të integruar tashmë, etj..

Duke përshkruar termin Etiketa e Bardhë

Le të themi, dikush ka prodhuar tashmë një shërbim ose një produkt, që mund të dëshironi të promovoni. Ideja e etiketimit të Bardhë është që njerëzit e tjerë të vendosin emrin e tyre të markës në atë produkt ose shërbim dhe ta përdorin atë me një tarifë fikse.

Në lidhje me ndërtuesit e faqeve në internet, ju lejohet të përdorni një ndërtues të faqes në internet me logon tuaj dhe emrin e markës për qëllime komerciale dhe të tjera, pa pasur nevojë të zhvilloni vetë programin.. Si rezultat, kurseni para dhe merrni të gjitha pasuritë e nevojshme në paketë.

Përfitimet e Etiketës së Bardhë për të kërkuar

Disa mund të mendojnë se përdorimi i teknologjive të palëve të treta nuk është aspak ideja më e mirë kur promovoni markën e tyre. Epo, kjo varet nga faktorë të shumtë. Etiketat e Bardha në përgjithësi janë më kosto-efektive. Për më tepër, përdoruesit do të vlerësojnë disa nga avantazhet e mëposhtme:

 • Puna e ekspertëve. Përdoruesit marrin akses të plotë në zgjidhje dhe teknologji të ekspertëve pa pasur nevojë të zhvillojnë vetë. Ndërtuesit e njohur të faqeve të internetit me oferta të etiketës White kanë provuar efikasitetin e tyre kur krijojnë projekte të reja nga e para me një seri të pasurive të karakteristikës dhe gjësende shtesë. A jeni në gjendje të krijoni diçka më të mirë se kaq?
 • Platformë e rafinuar dhe e testuar. Ndërtuesit e njohur të faqeve të internetit janë testuar nga miliona përdorues në të gjithë botën. Do të thotë që asnjë proces rregullimi nuk është i nevojshëm. Ju nuk do të duhet të modifikoni veçoritë ekzistuese, pasi ato tashmë plotësojnë kërkesat e përdoruesve.
 • Zgjidhje efektive me kosto. Etiketimi i bardhë ju lejon të kurseni para, pasi nuk ka nevojë të punësoni një ekip zhvillimi me porosi. Opsioni është në dispozicion me një tarifë nominale. Përdorimi i tij është i njëjtë me atë që keni zhvilluesi juaj në shtëpi.
 • Promovimi i markës. Nisja e një projekti të ri nga e para është një detyrë sfiduese, pasi duhet ta tregtoni dhe promovoni atë. Askush nuk do të garantojë sukses. Etiketimi i Bardhë ofron platforma të vendosura mirë që e bëjnë më të lehtë për të rritur njohjen.

Si rezultat, ju merrni një zgjidhje përfundimtare të presionit në vend që të transferoni ose shkruani kodin për softuer të ri vetë. Për më tepër, ju mund të zgjidhni mënyrën e ndërtimit të faqes në internet që ju pëlqen të merrni parasysh opsione të ndryshme. Le t’i hedhim një vështrim atyre më të mirëve në treg.

Etiketa e Bardhë e Krijuesit të IM

Zgjidhja e etiketave të Bardhë Krijuesi IM

Krijuesi IM – është softver mjaftueshëm fleksibël për të krijuar lloje të ndryshme në internet duke përfshirë bloget, portofolet, dyqanet dixhitale, faqet e biznesit të vogël, etj. Ai ka veçori unike të etiketimit të Bardhë për individë dhe kompani që kërkojnë një mënyrë të thjeshtë për të promovuar dhe rritur markat e tyre..

Përfitimi kryesor këtu është se Krijuesi IM ka praktikisht të njëjtën ndërfaqe dhe funksionalitet si Wix. Përdorimi i zgjidhjes së tij për etiketimin e bardhë do t’ju lejojë të gjeni një softuer të ngjashëm tuajin. Oferta është krijuar për të përmbushur kërkesat e kategorive të ndryshme të përdoruesve:

 • Freelancer dhe individë pa aftësi teknike. Një konfigurim i thjeshtë kërkon 3 përfundime të 3 fazave të lehta. Një magjistar instalimesh do të përfundojë procesin për ju. Një zgjedhje e shkëlqyeshme për një fillim.
 • Studiot Web dhe Design mund të përfitojnë nga karakteristika shtesë që përfshijnë qasje të plotë në CSS për të krijuar blloqe unike ose të ashtuquajturat vija vetë. Oferta vjen me një cPanel me porosi për përdoruesit, si dhe reklamat e hequra nga Krijuesi IM.
 • Regjistruesit e Domeneve dhe Ofruesit e Pritjes mund të përfitojë nga oferta e Label White me serverin e integruar të Google Cloud, qasjen në API të krijuesit të faqes së internetit dhe karakteristika të tjera të shkëlqyera.

Krijuesi i kostos së etiketës së bardhë: mimi fillon nga 350 dollarë në vit për një paketë të thjeshtë për ofruesit e shërbimeve individuale dhe mund të shkojë deri në 25,000 $ në vit për platformat e domain dhe hosteve.

Provoni Etiketën e Bardhë të Krijuesit IM

Etiketa e Bardhë Ucraft

Zgjidhja e etiketave të bardha të Ucraft

Ucraft – është një program që ofron Etiketën e Bardhë të vetë-sajuar me një grup mjetesh për të siguruar shërbimin e klientit me cilësi të lartë. Ashtu si Wix, Ucraft ka plane të ndara për lloje të ndryshme në internet duke përfshirë tregtinë elektronike. Për më tepër, të dyja platformat kanë një redaktues tërheqës dhe tërheqës për një personalizim të shpejtë të faqeve, menaxhimin e produktit dhe redaktimin e përmbajtjes.

Pavarësisht nëse jeni sipërmarrës ose përfaqësoni një agjenci të projektimit në internet, mund të gjeni pako që plotësojnë nevojat tuaja. Modelet e disponueshme të Etiketës White ju lejojnë të krijoni faqe Wix-gënjeshtër, pasi ato përfshijnë:

 • Etiketa e bardhë e Saas. Shtë njësoj si të kesh ndërtues personal të faqes suaj të internetit. Zgjidhja mund të jetë e mirë për detyra të nivelit të kompleksitetit të vogël ose të mesëm. Do të merrni një shans për të ndërtuar bloge, portofol ose dyqane të vogla në internet për klientët tuaj duke përdorur veçori të integruara. Lajmi i mirë këtu është që ju të kontrolloni hyrjen dhe mund t’ua ofroni klientëve duke i lënë ata të rregullojnë vetë projektet.
 • Etiketa me porosi të bardha. Modeli krijon një ekosistem më të ndërlikuar që do t’i përshtatet ofruesve të shërbimeve më të mëdha siç janë ekipet e zhvillimit ose kompanitë që duan të përfitojnë sa më shumë nga bashkëpunëtorët dhe rishitin projektet.

Kostoja e etiketës Ucraft White: çmimi fillon me 799 dollarë në muaj për një model SaaS ndërsa etiketimi i avancuar me porosi të bardha shkon nga 1899 dollarë në muaj.

Provoni etiketën Ucraft White

Agjensia e Shënjave

Agjensia e Shënjave

Bookmark – është një platformë e përparuar e ndërtimit të faqes në internet që ofron disa etiketa të Bardhë dhe mundësi partneriteti. Zgjidhja do t’iu përshtatet kryesisht klientëve të etur për të filluar studiot e tyre në internet.

Bookmark and Wix përdorin të ngjashme Teknologjitë e AI. Ashtu si Wix, Bookmark ofron një proces plotësisht të automatizuar të siguruar nga Inteligjenca Artificiale dhe mësimi i makinerisë për të krijuar faqe në minuta. Zgjidhja e etiketimit të bardhë vijnë me funksione për ta lejuar platformën të përpunojë faturimin tuaj. Pa aftësi të veçanta, ju do të jeni në gjendje të krijoni faqe të azhurnuara dhe miqësore me celularë brenda pak minutash falë teknologjive të implementuara të AI.

Kostoja e Agjencisë së Shënimeve: përdoruesit mund të zgjedhin modele të ndryshme pagese. E para vjen me një komision gjatë gjithë jetës 60% për çdo shitje që bëni. Për të filluar, do të duhet të paguani 99,95 $ me rinovimin vjetor. Mënyra e dytë është të zgjidhni një nga 2 nga planet në dispozicion. Ato përfshijnë një plan profesional dhe biznesi me një normë fikse për klient.

Provoni Agjencinë e Shënuesve

përfundim

Siç e shihni, krijimi i një krijuesi të faqeve në internet si Wix nuk ka asgjë të përbashkët me kodimin ose programimin e ashpër. E tëra që ju duhet është të përcaktoni gamën e shërbimeve që dëshironi të ofroni dhe të zgjidhni një program përputhen me një Etiketë të përshtatshme të Bardhë.

Të zgjedhësh platforma të gatshme është më e lirë dhe më e shpejtë. Ju merrni një seri të plotë të pasurive, teknologjive, programeve kompjuterike dhe mbështetje për të zgjidhur çështje të ndryshme në vend që të liheni vetë me pjesë të pafundme kodesh dhe pa idenë më të mjegullt se me çfarë të filloni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map