Si të krijoni një faqe në internet pa paguar asgjë?

Si të krijoni një faqe në internet pa paguar asgjë?


Nëse keni menduar ndonjëherë për mundësinë e krijimit të një faqe në internet pa paguar asgjë, atëherë me siguri keni menduar se është afër e pamundur. Ka kaq shumë kompani të projektimit të internetit që ofrojnë shërbime të shtrenjta për ndërtimin e faqeve në internet që një mundësi për të ndërtuar një faqe në internet falas duket një lloj shaka.

Për fat të mirë, kjo nuk është shaka, por realiteti në ditët e sotme dhe përdorimi i ndërtuesve të faqeve të internetit është prova më e mirë e këtij fakti.

A duhet të paguani për të bërë një faqe në internet?

A është me të vërtetë e mundur të krijoni një faqe në internet falas? Në të vërtetë, është, por vendimi përfundimtar duhet të varet nga qëllimet, implikimet dhe pritjet e projektit.

Uebfaqet falas zakonisht zhvillohen me disa qëllime:

 • Nëse jeni të interesuar për një ndërtues të caktuar të uebfaqes për shembull, por nuk jeni të sigurt për funksionalitetin e tij ose avantazhet e zhvillimit të internetit, mund të provoni ta përdorni falas. Kjo do t’ju japë të kuptuarit nëse shërbimi ia vlen investimi për projektet tuaja serioze në të ardhmen.

 • Në të njëjtën mënyrë, ju mund të përdorni një krijues falas faqesh për të bërë një skicë të faqes tuaj të internetit për të parë se si do të duket versioni i tij me ekran të plotë në internet. Shumica e platformave të ndërtimit të faqeve në internet ofrojnë këto shërbime pa asnjë kosto për të ndërtuar besimin e përdoruesit dhe për të inkurajuar klientët të vazhdojnë të punojnë me ta, duke u përmirësuar për abonimet e paguara për të përfituar më shumë përfitime.

Një mënyrë tjetër për të marrë një faqe interneti falas është të përdorni një ndërtues të faqes në internet që ka një plan falas. CMS me burim të hapur gjithashtu siguroni këtë mundësi me publikim të mëtejshëm në faqen e internetit në pritje. disa ofruesit e pritjes ofroni hapësirë ​​falas për ruajtjen e diskut, së bashku me mundësinë për të instaluar WordPress, por aplikoni kufizime të rënda në faqen e internetit përveç këtyre përparësive. Kini parasysh që, në shumicën e rasteve, do të duhet të zgjidhni një fushë të nivelit të tretë të siguruar nga hostimi i zgjedhjes suaj. Sidoqoftë, nëse keni ndërmend të krijoni një uebfaqe promo për kompaninë tuaj ose një dyqan në internet, atëherë opsioni falas nuk u del aspak nevojave tuaja.

Kur kërkoni një mjet ndërtimi në internet që do të ketë korrelacionin e duhur të çmimeve / cilësisë, ka kuptim të konsideroni përdorimin e ndërtuesve të faqeve në internet. Këto shërbime bëjnë të mundur krijimin e llojeve të ndryshme të faqes në internet për të përmbushur nevoja, karakteristika dhe buxhete të ndryshme, pa aftësi kodimi të kërkuara. Megjithatë, shumë prej tyre lejojnë ndërtimin e faqeve në internet pa paguar fare tarifa. Në të njëjtën kohë, ata ofrojnë mundësi të zgjeruara që rritin hartimin dhe performancën e projektit tuaj, duke qenë në dispozicion me kosto të arsyeshme.

Me një zgjedhje të gjerë të krijuesve të faqeve të internetit dhe CMS, nuk është e thjeshtë të zgjidhni shërbimin që është më i miri në vend. Kështu, ne kemi veçuar tre prej tyre, të cilat janë udhëheqësit për sa i përket lehtësisë së përdorimit dhe opsioneve të ofruara.

WordPress – CMS Falas me Karakteristika të Avancuara

Ndërtues i faqes në WordPress

WordPress – është një CMS falas me burim të hapur që është një nga platformat me popullaritet botëror që përdoret për të krijuar faqe interneti profesionale cilësore. Sistemi ka mjaft mundësi për krijimin e faqeve të internetit, mjetet dhe veçoritë e nevojshme për ndërtimin e faqeve të internetit funksionale dhe të strukturuara mirë të një niveli të kompleksitetit të larmishëm. Njohuria për aftësitë e kodimit dhe bazat e dizajnit në internet është e dëshirueshme për të përfituar sa më shumë nga përdorimi i shërbimit. Sidoqoftë, është e mundur të shkoni pa ekspertizë të thellë në krijimin e faqeve të internetit për të krijuar faqe interneti tërheqëse vizuale me sistemin.

Karakteristika Falë WordPress

 • Zgjedhja e pasur e shablloneve. Ka qindra shabllone të zbatueshëm për kamare të shumta, të cilat mund të personalizohen duke përdorur një larmi mjetesh. Disa shabllone janë integruar në sistem si parazgjedhje, ndërsa të tjerët zhvillohen nga dizajnerë të palëve të treta. Kur zgjidhni variantin e fundit, sigurohuni që të kontrolloni reputacionin e një eksperti me të cilin do të merreni.
 • plugins. Sistemi nënkupton përdorimin e shtojcave, integrimi i të cilave do të rrisë ndjeshëm performancën e faqes në internet. Pluginat janë gjithashtu në dispozicion në internet dhe mund të shkarkohen dhe instalohen ose falas ose me kosto shtesë.
 • Motori i fuqishëm i Blogjeve. WordPress fillimisht u ndërtua për të krijuar bloge, dhe, kështu, motori i saj i blogezimit ofron mjete dhe mundësi të shumta për t’ju lejuar të kryeni këtë detyrë me lehtësi.
 • Opsioni i redaktimit të kodit në internet. Nëse keni njohuri të mira të bazave të programimit, mund të përdorni njohuritë për të modifikuar kodin e faqes në internet dhe për të krijuar një dizajn unik të faqes së internetit.
 • Zgjedhje falas e hostimit. Sistemi nuk ofron strehimin e integruar, megjithatë lejon zgjedhjen e një numri të caktuar të zgjedhjes suaj bazuar në nevojat dhe kërkesat specifike.
 • Komunitet i gjerë. Përdoruesit nga e gjithë bota do t’ju ndihmojnë të zgjidhni pothuajse çdo problem të lidhur me faqen në internet.

WordPress është fillimisht një CMS falas, por për të krijuar një faqe interneti të plotë me fushën e nivelit të 2-të të lidhur me të, duhet të përdorni platformën me hostim, i cili do të arrijë të gjitha nevojat e faqes në internet.. Numri një host zyrtar në internet i rekomanduar nga WordPress është Bluehost, i cili është bërë një nga drejtuesit e industrisë gjatë viteve të fundit. Platforma siguron ngarkim të shpejtë të faqeve, norma të forta në kohën e duhur, mjete të përparuara të sigurisë për të parandaluar sulmet e hakerave, integrimin me shërbime të tjera dhe politikën e çmimeve të përballueshme. Plani Themelor kushton vetëm 2,95 $ / muaj, duke ju ofruar një emër domaini si një bonus.

Provoni WordPress falas

uKit – Pothuajse një Shërbim Falas me Ndërfaqe Intuitive

ndërtues i faqes UKit

uKit – aktualisht është krijuesi më i lehtë i faqeve në internet, i cili synon të nisë faqet e internetit për bizneset e vogla dhe të mesme. E gjithë bashkësia tipare e platformës është e drejtuar drejt këtij qëllimi. uKit është gjithashtu i njohur për grupin e tij të gjerë të veçorive falas që kontribuojnë në zhvillimin efektiv të procesit të ndërtimit të faqes në internet.

Karakteristika Falas UKit

 • Modelet e përgjegjshme. Ndërtuesi i faqes në internet ofron modele mbresëlënëse në internet, të cilat janë të përgjegjshme, specifike të ngrohta dhe të disponueshme falas për të gjithë pajtimtarët e planit Premium. Sistemi lejon kalimin midis modeleve në rast të domosdoshëm pa ndonjë shtesë shtesë.
 • Mbledhja e widget-ve. uKit ka një koleksion të gjerë të widget-ve që mund të integrohen në uebfaqen tuaj për të rritur performancën e saj dhe për të rritur tërheqjen vizuale
 • Redaktori Visual. Krijuesi i faqes në internet vjen me redaktues të përshtatshëm dhe intuitiv të faqes WYSIWYG të Vizitorit dhe tipar tërheqës dhe zvogëlim për të thjeshtuar procesin e hartimit të faqes në internet dhe vendosjen e një përdoruesi përgjegjës për të.
 • Vërtetim SSL. Për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga aksesi i paautorizuar i faqes në internet dhe rrjedhja e informacionit konfidencial (personal ose biznes), sistemi ju lejon të lidhni Certifikatën SSL. Kjo nuk do të thotë, natyrisht, që të gjithë pronarët e faqeve të internetit të UKit kanë nevojë për këtë funksion. Mattersshtë më shumë rëndësi për përdoruesit, të cilët planifikojnë të shesin produktet ose shërbimet e tyre përmes faqes së internetit.
 • Opsioni i Blogimit. Me uKit, ju mund të lidhni një blog në faqen tuaj të internetit për të qëndruar në kontakt me vizitorët e faqes në internet dhe t’u siguroni atyre informacion të dobishëm në lidhje me biznesin.
 • Platforma eCommerce. Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të krijoni një dyqan online në dy mënyra – ose duke lidhur widget eCommerce ose duke integruar një plugin Ecwid.

Ndërtuesi i faqes në internet nuk ka një plan plotësisht të lirë, por kostoja e abonimit më të lirë të disponueshëm në sistem përbën 4 $ / muaj vetëm për Planin Premium me pritje dhe trafik të pakufizuar. Kjo është më se e përballueshme për gamën e gjerë të shërbimeve profesionale, tipareve dhe mjeteve që krijuesi i faqes në internet ofron. Planet e avancuara do të vijnë në dispozicion për përdoruesit, të cilët dëshirojnë të inicojnë uebfaqe të eCommerce ose të personalizojnë plotësisht projektet e tyre në lidhje me nevojat e tyre.

Provoni uKit falas

Wix – Free Web Builder me mundësi të Pafund

Wix

Wix – është krijuesi i faqeve në internet, i cili ofron mundësi të gjera të ndërtimit të faqes në internet dhe lejon lëshimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit për përdorim komercial dhe jo-komercial. Platforma funksionon në mënyrë të barabartë për fillestarët, të cilët kurrë më parë nuk janë përfshirë në zhvillimin e faqes në internet, si dhe për dizajnuesit e aftë të uebit, të cilët punojnë në zhvillimin e projekteve komplekse për klientët e tyre. Wix nuk kërkon aftësi kodimi ose investime serioze financiare, duke ofruar një gamë të gjerë karakteristikash falas.

Karakteristika falas Wix

 • Wix ADI. Dizajn Artificial Vegël e Inteligjencës përdor informacionin e paraqitur personal ose të biznesit për të krijuar automatikisht çdo lloj uebsajti për ju.
 • Redaktorët e Uebfaqeve në Desktop dhe Mobile. Përveç përdorimit të Wix ADI, sistemi bën të mundur që të personalizoni manualisht faqen tuaj në redaktorët standard dhe celular. Ndryshimet e bëra në redaktorin standard shfaqen automatikisht në versionin mobil, ndërsa ato të bëra në modalitetin celular nuk janë të dukshme në versionin e internetit të desktopit.
 • Mbledhja e shablloneve. Krijuesi i faqes së internetit aktualisht ofron mbi 550 modele të internetit me cilësi të lartë për celular të gatshëm, të cilët janë gjithashtu 100% të personalizueshëm për të arritur në nevoja të ndryshme tematike dhe dizajnimi në internet..
 • Tregu falas i Aplikacioneve. Ka shumë zgjerime dhe pajisje shtesë të disponueshme në Wix App Market, të cilat mund t’i japin uebfaqes tuaj performancën e përparuar dhe tërheqjen e madhe vizuale.
 • Integrimi i kodit. Përdoruesit me aftësi kodimi mund t’i përdorin ato për të krijuar dizajne unike të faqes në internet që do të tërheqin vëmendjen e përdoruesit.
 • Motori i Blogjeve. Wix lejon lidhjen e një blogu në faqen tuaj të internetit falas për të qëndruar në kontakt me përdoruesit, shtoni postime në blog, t’i menaxhoni ato dhe t’i inkurajoni njerëzit të marrin pjesë aktive në jetën e komunitetit tuaj të Blogging..
 • eCommerce. Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon krijoni dhe menaxhoni dyqanet online të mesme të vogla, sigurimi i një sërë opsionesh të personalizueshme (menaxhimi i taksave, mjetet e personalizimit të dizajnit, opsionet e pagesës dhe transportit dhe çfarë jo).
 • Wizard Falas SEO. falas Mjet SEO Wiz kontribuon në promovimin më të mirë të faqes suaj të internetit në motorët e kërkimit, duke bërë të mundur krijimin e parametrave të kërkuar të faqes në internet, i cili përfundimisht do të shkaktojë më shumë trafik në të, duke rritur shikueshmërinë e tij në motorët e kërkimit.

Plani Wix Free lejon përdorimin e të gjitha avantazheve të krijuesit të faqes në internet me pothuajse asnjë kufizim fare. Sidoqoftë, nëse keni nevojë të lidhni domenin tuaj në faqen e internetit ose të shesni produkte në internet, ka kuptim të shkoni për një plan të paguar. Wix ka pesë abonime të paguara duke filluar me 4,50 dollarë në muaj. Kjo është më shumë sesa ofertë e përballueshme për një seri të tillë tipare mahnitëse.

Provoni Wix falas

Vija e poshtme

Nëse qëllimi juaj është të krijoni një faqe interneti cilësore dhe funksionale me pak ose aspak investim të kohës, atëherë nuk do të gjeni një zgjidhje më të mirë se ndërtuesit e faqeve në internet ose CMS. Ka shumë prej tyre të disponueshme atje dhe varet nga ju vetëm të bëni zgjedhjen përfundimtare në varësi të karakteristikave dhe veçorive të veçanta të secilit shërbim ku hasni.

WordPressWordPress është CMS më e popullarizuara falas, e cila vjen me opsione të thella të personalizimit të dizajnit dhe komplet të fuqishëm të veçorive. Sistemi fillimisht u ndërtua për qëllime të bllokimit, por tani është përdorur për të filluar edhe lloje të tjera të faqeve të internetit. Kërkon zgjedhjen e një hostimi të duhur, duke rekomanduar Bluehost si ofruesin më të mirë për faqet e internetit të tij. WordPress.org

uKituKit është ndërtuesi më i përballueshëm dhe më i lehtë i faqeve të biznesit të vogël. Fusha e specializimit të saj fillimisht zbret në zhvillimin e faqeve të internetit të biznesit të vogël dhe të mesëm. Sistemi është i lehtë për t’u përdorur, i përshtatshëm dhe i kuptueshëm për të gjithë. uKit.com

WixWix është krijuesi më i mirë falas i faqes në internet, i cili siguron një gamë të gjerë karakteristikash jashtë kutive, mjetet për personalizimin e dizajnit dhe opsionet e përparuara të integrimit. Sistemi bën të mundur krijimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit dhe funksionon mirë për përdoruesit me prapavijë të larmishme në krijimin e faqeve të internetit. Wix.com

Nëse dëshironi të zhvilloni uebfaqen tuaj dhe t’i jepni efikasitet maksimal, atëherë merrni kohën tuaj për të zgjedhur planin e kërkuar të pajtimit për të përdorur të gjitha përfitimet e shërbimeve për aq kohë sa ju duhet të përfitoni nga rezultati maksimal..

Ndërtoni një faqe në internet pa paguar

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me