Si të krijoni një faqe në internet CMS nga Gërvishtja

Si të krijoni një faqe në internet CMS nga Gërvishtja

Ndër një shumëllojshmëri të opsioneve për ndërtimin e faqeve në internet që mund të hasni në kamaren bashkëkohore të projektimit të internetit, përdorimi i CMS do të mbetet ai objektivi shumë i madh që mund të arrijë nevojat e kategorive të ndryshme të përdoruesve. Sistemet e Menaxhimit të Përmbajtjes janë programe të fuqishme që ofrojnë një zgjedhje të gjerë të mjeteve të projektimit në internet, të nevojshme për të filluar dhe menaxhuar në mënyrë efektive çdo lloj projekti. Këto sisteme ndryshojnë në objektivat dhe funksionalitetin dhe të gjitha ato nuk janë aq të lehta për t’u zotëruar që në fillim.

Njohuria për bazat e dizajnit të uebit është e dëshirueshme këtu, ndërsa rezultati gjithmonë vlen për investime dhe kohë. Uebfaqet e krijuara me CMS në përgjithësi dallojnë nga turma për shkak të një modeli tërheqës të një lloji bashkëkohor, performancës së përparuar dhe aftësisë për të përmbushur disa detyra në të njëjtën kohë. Pra, çfarë duhet për të filluar një faqe në internet CMS dhe cilat janë hapat e domosdoshëm që përfshin procesi? Sshtë koha e duhur për ta zbuluar tani.

Si të krijoni një faqe në internet CMS

Nëse keni të drejtë të zgjidhni një CMS për projektin tuaj të projektimit në internet, merrni parasysh hapat e mëposhtëm që do të duhet të ndërmerrni për ta bërë atë një sukses.

 1. Zgjidh një Platformë. Para fillimit të një uebsajti, zgjidhni CMS që vjen më mirë me nevojat tuaja të zhvillimit të internetit dhe pritjet përfundimtare. Ekzistojnë shumë sisteme që mund t’ju interesojnë, por peshoni të gjitha të mirat dhe të mirat e secilit prej tyre për të bërë zgjedhjen për të cilën nuk do të pendoheni më pas.
 2. Mendoni për Emrin e Domainit. Fusha juaj e internetit duhet të jetë e paharrueshme, e thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit. Nuk duhet të jetë shumë e gjatë – kërkesa kryesore është ta bësh atë me markë, të rëndësishme për kamare dhe SEO-miqësore. Merrni kohën tuaj për të zgjedhur tuajin.
 3. Lexoni gjithashtu: Farë është një emër domain dhe si funksionojnë fushat?.

 4. Zgjidhni Hosting. Para instalimit të sistemit, kujdesuni edhe për zgjedhjen e pritjes gjithashtu. Mbani në mend se jo të gjitha CMS vijnë me zgjidhje të integruara të pritjes. Disa prej tyre lejojnë lirinë e zgjedhjes pasi zgjedhja e ofruesve të pritjes është me të vërtetë mbresëlënëse. Megjithatë, një nga opsionet më të mira është Bluehost. Ajo vjen me norma të forta në kohë, shpejtësi të shpejtë të ngarkesës në faqe në internet, mjete të besueshme të sigurisë, mundësi të ndryshme integrimi si dhe çmime të përballueshme. Kështu, Plani Themelor i sistemit që gjithashtu vjen me një mundësi zgjedhjeje për emrin e domain, do t’ju kushtojë vetëm 2,95 $ / muaj – është afër e pamundur të gjesh një ofertë të tillë të arsyeshme diku tjetër.
 5. Lexoni gjithashtu: Vlerësimi i ofruesve më të mirë të mbajtjes së faqes në internet.

 6. Instaloni CMS. Hapi tjetër është të instaloni platformën që keni zgjedhur. Në përgjithësi, procesi i instalimit është i lehtë, i shpejtë, intuitiv dhe kërkon vetëm disa minuta. Thjesht plotësoni hapat që sistemi ofron dhe kopjoni skedarët te hosti juaj.
 7. Zgjidhni dhe instaloni shtojcat. Sa i përket pothuajse të gjitha CMS me reputacion kërkojnë instalim të shtojcave, ka kuptim ta bëjmë këtë që nga fillimi. Plugins shtojnë funksionalitetin në projektin tuaj. Sidoqoftë, nëse nuk planifikoni të filloni një projekt të komplikuar të plotë, mund të shkoni pa to. Kini parasysh që shtojcat janë falas dhe paguhen – këto të fundit janë më të sigurta dhe më të besueshme, gjë që i bën ata që ia vlen investimi.
 8. Përshtatni Dizajnin. Sapo të keni mbaruar me instalimin e shtojcave, është koha të zgjedhni një temë të përshtatshme dhe të rregulloni modelin tuaj të internetit. Pothuajse të gjitha CMS vijnë me modele të integruara, por gjithashtu mund të hasni në variante të shumta në internet. Ashtu si shtojcat, modelet gjithashtu mund të jenë falas dhe të paguara, të cilat gjithashtu mund të kenë ndikim të drejtpërdrejtë në cilësinë dhe sigurinë e tyre. Secili CMS vjen me mjetet e tij të personalizimit të dizajnit që bëjnë të mundur krijimin dhe redaktimin e faqeve në internet, shtimin e logove dhe menutë, hartimin e faqes në internet etj..
 9. Ngarko përmbajtjen. Kur të keni përfunduar me personalizimin e dizajnit në internet, mund të filloni të ngarkoni përmbajtjen. Shumica e shablloneve përmbajnë përmbajtje të paracaktuar, e cila vjen deri në atë ngrohtësi që i përket. Ju mund ta zëvendësoni përmbajtjen me informacionin tuaj (imazhe, tekst, skedarë media, etj.) Për të marrë një projekt unik të personalizuar.
 10. Shkoni në internet. Hapi i fundit nënkupton botimin e faqes në internet. Mos harroni, sidoqoftë, të plotësoni cilësimet e SEO dhe të lidhni sistemin e analitikëve për të ndjekur punën e faqes tuaj të internetit më pas.

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet CMS

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e krijuesve më të mirë të faqeve në internet CMS, duhet të kuptoni se ka shumë prej tyre atje. Sidoqoftë, vetëm disa shërbime ia vlen të kushtojnë vëmendje, nëse dëshironi të fitoni rezultatin e denjë për të përmbushur nevojat, kërkesat dhe buxhetin tuaj. Këto janë WordPress, Joomla, Drupal dhe Concrete5. ’Shtë koha e duhur që të rishikoni secilën prej tyre tani.

1. WordPress

WordPress

WordPress – është CMS, e cila nuk kërkon prezantim, edhe nëse kjo është hera e parë që vendosni të krijoni një uebfaqe me këtë lloj shërbimi. Ky është deri tani sistemi më i popullarizuar dhe i përdorur gjerësisht i Menaxhimit të Përmbajtjes, i cili tashmë ka mundësuar miliona faqe në internet në të gjithë botën. Platforma qëndron larg nga turma për shkak të opsioneve të saj të gjera të integrimit, komunitetit të gjerë të përdoruesve, bollëkut të shablloneve dhe mjeteve të personalizimit të dizajnit. Sistemi është fleksibël dhe mjaft i lehtë për t’u zotëruar, edhe nëse nuk jeni një profesionist i dizajnit në internet. Bëhuni gati, sidoqoftë, të eksploroni bazat e dizajnit të uebit, kur punoni me të pasi WordPress me të vërtetë nënkupton përvojë dhe aftësi programuese..

Features

Redaktori i WordPress

WordPress fillimisht u nis për të filluar dhe menaxhuar bloget. Kështu, ai mbetet CMS më i mirë i blogeres ndonjëherë, duke ofruar mjete dhe mundësi të shumta për blogez. Ajo që mund të bëni për të filluar një blog këtu është shtimi, redaktimi, caktimi dhe caktimi i postimeve, vendosja e burimeve RSS dhe abonimit të postës elektronike, duke mundësuar funksionimin e komentimit të përdoruesit, integrimin e skedarëve të mediave, zgjedhjen dhe rregullimin e dizajnit të blogut etj..

WordPress ofron liri krijuese dhe mundësi të shumta për personalizimin e dizajnit. Thjesht shfletoni panelin e tij të kontrollit për të parë një larmi mjetesh që mund të aplikoni për të krijuar një dizajn unik të faqes së internetit. Integrimi i prizës është një nga pikat kryesore të shërbimit, i cili bën të mundur marrjen e një thirrje në internet të një lloji, duke përdorur veçoritë që sistemi i mungon aktualisht. Në të njëjtën kohë, integrimi i shtojcave kërkon vëmendje dhe kuptim maksimal të lëndës. Kjo është e nevojshme për të shmangur malware që është i lidhur potencialisht me shtojcat e palëve të treta.

Përveç integrimit të shtojcave, CMS është e njohur edhe për tiparin e saj të ngulitjes në media sociale. Ju nuk duhet të regjistroheni në rrjetet sociale të njohura veç e veç pasi ato tashmë janë integruar në sistem.

Designs

CMS vjen me një larmi mahnitëse të modeleve, të cilat mund të gjenden në internet. Koleksioni i tij nuk është mjaft i pasur, kështu që, patjetër që ka kuptim të zgjedhni dhe integroni shabllone të palëve të treta, të cilat kujdesen për nevojat tuaja individuale për krijimin e faqes në internet. Hartimet e WordPress janë në dispozicion në variante falas dhe të paguara. Modelet e paguara kanë cilësi më të mirë dhe nuk janë aq të rrezikshme, kur bëhet fjalë për malware dhe kërcënime ndaj spamit.

kosto

Në përgjithësi, WordPress është një CMS falas për të gjitha kategoritë e përdoruesve. Ju mund të shkarkoni, instaloni dhe përdorni grupin e veçorive themelore të shërbimit pa asnjë kosto fare. Sidoqoftë, nëse vendosni se duhet të rritni performancën e faqes tuaj të internetit dhe të shtoni funksionalitetin në të, nuk do të shkoni pa blerë modele dhe shtojca shtesë në internet. Për më tepër, do të duhet të merrni hostin dhe emrin e domain për të dalë në internet dhe ta bëni projektin tuaj të arritshëm për audiencën e synuar.

Lexoni gjithashtu: Shqyrtimi i WordPress.

Provoni WordPress Tani

2. Joomla

joomla

joomla – është një tjetër platformë e njohur, e cila renditet e dyta pas WordPress në listën e Sistemeve bashkëkohore të menaxhimit të përmbajtjes. Kjo është softuer me burim të hapur, gjë që bën të mundur fillimin dhe menaxhimin e projekteve, të cilat ndryshojnë në kompleksitetin dhe nivelin e zotërimit. Nëse nuk keni punuar kurrë me platforma të këtij lloji, duhet të dini që Joomla është pak më e komplikuar se WordPress dhe, kështu, kërkon më shumë përpjekje, kohë dhe aftësi për të zotëruar dhe përdorur atë. Ndërsa WordPress është fillimisht një shërbim i përqendruar në blog, Joomla mund të përdoret për të filluar lloje të ndryshme në internet, përfshirë projektet e biznesit dhe faqet e uljes. Sshtë një zgjedhje e mirë për përkthyes të pavarur, ndërmarrje të vogla deri në të mëdha dhe avantazhe për krijimin e faqeve në internet.

Features

Joomla Dashboard

Ashtu si WordPress, Joomla është e paimagjinueshme pa integrimin e shtojcave. Ka shumë shtesa falas dhe të paguara që janë krijuar posaçërisht për Joomla. Varet nga ju që të zgjidhni nga variantet e shumta falas dhe të paguara, por, përsëri, keni parasysh aspektin e sigurisë. Zgjedhja e duhur e shtojcave, megjithatë, do ta sjellë faqen tuaj të internetit në nivelin e ri në një afat të gjatë.

Integrimi me aplikacionet dhe shërbimet e palëve të treta të dobishme dhe funksionale është gjithashtu i mundur këtu. Joomla ju lejon të shtoni aplikimet e mëposhtme: LiceChat, Zendesk, Monitorimi i fushatës, Fushata aktive, Kontakti i vazhdueshëm, Bitiumi, LiveAgent, ZohoSalesIQ, Post-Affiliate Pro, Takimet e Bookeo, Kayako dhe Vizioni Helpdesk për të përmendur disa.

CMS mbulon një spektër të gjerë të nevojave për ndërtim në internet. Për t’ju lejuar të shprehni lirinë krijuese, sistemi ju vë në krye të procesit të hartimit të uebit. Ajo që mund të bëni këtu është kontrollimi i opsioneve të menaxhimit të përmbajtjes së projektit tuaj, si dhe karakteristikat e banderolave ​​dhe performanca e përdoruesit. Menaxheri i Gjuhës së shërbimit do të jetë një avantazh i madh për ata përdorues, të cilët kanë qëllim të krijojnë faqe interneti shumëgjuhëshe. Duke përdorur mjetin e integruar, ju mund të rregulloni cilësimet e kërkuara gjuhësore për të lëshuar versionet gjuhësore të faqes suaj të internetit.

Designs

Koleksioni i integruar i platformës nuk është mjaft i pasur, megjithëse, cilësia e modeleve është mjaft e lartë. Për fat të mirë, ueb ka mjaft në shabllonet profesionale Joomla që mund të përdorni, nëse nuk keni arritur të gjeni atë në setin e sistemit. Zhvilluar nga dizajnerë të palëve të treta dhe anëtarët e komunitetit, modelet Joomla janë falas dhe paguhen. Cilësia e tyre ndryshon gjithashtu. Fakti që shabllonet falas nuk janë mjaft të sigurta për projekte në shkallë të gjerë është mjaft bindëse për përdoruesit, të cilët synojnë të marrin projekte me cilësi të plotë.

kosto

Si një CMS me burim të hapur, Joomla është plotësisht e lirë për të gjithë. Jeni të mirëseardhur për ta shkarkuar, instaluar dhe punuar me të pa asnjë kosto. Kështu, koha kur mund të kaloni duke eksploruar grupin e veçorive të shërbimit është e pakufizuar. Mendoni se shuma mbizotëruese e mjeteve dhe veçorive të integruara të sistemit kanë funksionalitet të kufizuar. Për të nisur një uebfaqe profesionale me ekran të plotë me Joomla, marrja e modeleve me pagesë, shtojcave dhe aplikacioneve të palëve të treta është e domosdoshme. E njëjta gjë ka të bëjë me emrin e domain dhe hostin.

Lexoni gjithashtu: Shqyrtimi i Joomla.

Provoni Joomla Tani

3. Drupal

Drupal

Drupal – është Sistemi i Menaxhimit të Përmbajtjes me burim të hapur, i cili ofron mundësi të gjera të personalizimit të dizajnit. Sistemi funksionon i shkëlqyeshëm për zhvillimin e projekteve të vogla, të mesme dhe të mëdha të biznesit. Sidoqoftë, është gjithashtu e mundur që të krijoni lloje të tjera të internetit me platformën. Drupal shpesh përdoret nga studiot e profesionistëve të dizajnit në internet dhe freelancer, të cilët përqendrohen në krijimin e faqeve të internetit të bëra me porosi për klientët.

Features

Paneli i Drupalit

Ashtu si CMS-të e tjera të njohura, Drupal siguron mundësi të thella dhe fleksibël të integrimit të shtojcave. Sistemi nuk mund të ofrojë një zgjedhje të mjaftueshme të shtojcave dhe aplikacioneve si parazgjedhje. Në vend të kësaj, përdoruesit mund të gjejnë shumë variante në internet. Shërbimi gjithashtu lejon zgjedhjen dhe shtimin e moduleve dhe modeleve, të cilat vijnë më së shumti në specializimin tuaj të internetit. Sa i përket integrimit të CMS me sistemet dhe aplikacionet e palëve të treta, Drupal ofron një përzgjedhje të gjerë të shërbimeve që mund të zgjidhni për të rritur performancën tuaj të internetit. Këto përfshijnë Zendesk, Bitium, Google Analytics, LinkedIn, Zapier, HubSpot, MailChimp, ShoutEm, iPaper, Magento, Salesforce, Twitter dhe disa sisteme të tjera të njohura.

Drupal vjen me opsione të përshtatshme dhe të dobishme të menaxhimit të përdoruesve që kontribuojnë në ngarkimin e sigurt dhe të shpejtë të përmbajtjes dhe redaktimin e saj të mëtejshëm. Menyja e përparuar e sistemit do të thjeshtojë procesin e shtimit të llojeve të ndryshme të përmbajtjes (imazhe, video, skedarë mediatikë, postime në blog, sondazhe etj). Përveç kësaj, Drupal sjell menaxhim të jashtëzakonshëm dhe menaxhim grafikësh.

Designs

Si një Sistem i Menaxhimit të Përmbajtjes, Drupal nuk mund të ofrojë një përzgjedhje kaq të gjerë të modeleve të integruar si krijuesit e faqeve bashkëkohore, për shembull. Temat e integruara funksionojnë mirë për zhvillimin e projekteve personale ose për eksplorimin e sistemit. Kjo eshte. Nëse synoni audiencë të madhe, patjetër që do të duhet të kërkoni modele të palëve të treta në internet. Për fat të mirë, ka shumë tema me cilësi të lartë të krijuara posaçërisht për Drupal nga zhvilluesit profesionistë, studiot e internetit dhe përdoruesit e komunitetit. Modelet e Drupal janë të dyja falas dhe të paguara. Këto të fundit janë më të sigurta dhe më profesionale. Kështu, ata ia vlen investimi, nëse prisni të merrni një uebfaqe me pamje të plotë për të përmbushur nevojat dhe objektivat e biznesit tuaj.

kosto

Drupal është një softuer falas CMS që vjen me kodin me burim të hapur. Ju mund ta shkarkoni dhe instaloni sistemin pa ndonjë kosto, por ka shumë gjëra që ju nevojiten për të përfituar sa më shumë nga funksionaliteti i tij. Për të filluar, ju do të duhet merrni emrin e domain dhe zgjidhni një ofrues të pritjes, si dhe një nga planet që ofron. Kostoja e planeve do të ndryshojë në lidhje me termat dhe shërbimet e përfshira. Së dyti, do të duhet të investoni në modele cilësore, shtojca dhe aplikacione të palëve të treta që do të kontribuojnë në performancën e faqes suaj të internetit.

Lexoni gjithashtu: Shqyrtimi i drupalit.

Provoni tani Drupal

4. Betoni5

Concrete5

Concrete5 – është një CMS me burim të hapur të fuqishëm dhe inovativ, i cili bën të mundur fillimin dhe menaxhimin e faqeve të internetit në një mënyrë gjithëpërfshirëse dhe të përshtatshme. Në fakt, ky është një nga sistemet që siguron funksionim të përparuar pa asnjë kosto pa kompromentuar me rezultatin. Uebfaqet e ndërtuara me Concrete5 duken moderne dhe funksionale. Sidoqoftë, CMS është më e ndërlikuar sesa shumë nga konkurrentët e saj dhe, kështu, nënkupton kurbën e mësimit të thellë. Ndërsa mësoheni me tiparet e tij, do të jeni në gjendje të krijoni lloje të ndryshme projektesh.

Features

Paneli konkret5

CMS ofron veçori të denjë për personalizimin e dizajnit për të arritur preferencat dhe nevojat e ndryshme. Ka shumë shtesa dhe shtesa shtesë të mbështetura që mund t’i gjeni në internet dhe të integroheni në projektin tuaj për të zgjeruar funksionalitetin e tij. Shumë nga këto shtesa azhurnohen automatikisht rregullisht. CMS gjithashtu vjen me ndërtuesin e formave të integruara, i cili lehtë ju lejon të krijoni, modifikoni dhe azhurnoni format online në dispozicion në faqen tuaj të internetit..

Për më tepër, sistemi siguron instalim të shpejtë, mundësi të gjera të integrimit të shtojcave, azhurnimin me një klik, të drejtat e lejes së përdoruesit, sistemin e integruar të raportimit etj. CMS siguron redaktimin intuitiv të faqes në internet, ndërsa projektet e krijuara me të janë të optimizuara mirë për motorët e kërkimit.

Designs

Platforma ka koleksionin e vet të modeleve të integruar, të cilat paraqesin cilësi të mirë dhe janë të personalizueshme. Sidoqoftë, numri i temave në dispozicion mund të mos jetë i mjaftueshëm për të përmbushur nevojat e dizajnit në internet të të gjithë përdoruesve të sistemit. Në këtë rast, shërbimi bën të mundur integrimin e temave të palëve të treta të disponueshme në internet. Ato janë dizajnuar nga zhvilluesit e internetit posaçërisht për Concrete5 dhe vijnë në dy variante të mundshme – falas dhe të paguara. Modelet falas gjithashtu kanë cilësi të mirë, por ato nuk janë aq të sigurta në krahasim me modelet e paguara për shkak të kërcënimit të mundshëm për malware.

kosto

Ashtu si konkurrentët e saj të mëdhenj të shqyrtuar më lart, Concrete5 është absolutisht falas. Ju nuk duhet të paguani asgjë për të shkarkuar, instaluar dhe përdorur shërbimin. Në të njëjtën kohë, është e pamundur ta quajmë sistemin falas. Për të përfituar sa më shumë nga seti i tij i veçorive, do të duhet të paguani për emrin e domain, ofruesin e pritjes, shtojcat shtesë, modele, shtesa dhe aplikacione. Kostoja eventuale e një projekti do të varet nga sasia e veçorive shtesë që dëshironi të integroni në uebfaqen tuaj, si dhe nga plani dhe dizajni i pritjes (nëse ka) do të merrni përfundimisht.

Provoni Concrete5 Tani

Si të zgjidhni sistemin e duhur të menaxhimit të përmbajtjes

Zgjedhja e sistemit të duhur të menaxhimit të përmbajtjes është shpesh një sfidë. Kjo veçanërisht shqetëson përdoruesit, të cilët kurrë më parë nuk kanë punuar me këto platforma dhe, kështu, nuk janë të vetëdijshëm për parametrat e tyre dhe karakteristikat kryesore.

Në fakt, vendimi përfundimtar duhet të varet nga një sërë faktorësh. Këto përfshijnë aftësitë tuaja për krijimin e faqeve në internet, llojin e projektit që ju nevojitet, qëllimin që ndjek, buxhetin që jeni gati të investoni në zhvillimin e tij dhe karakteristikat e vetë platformës. Në të njëjtën kohë, është e mundur të përcaktoni karakteristika dhe kërkesa të përgjithshme që janë të ngjashme për të gjitha llojet CMS me të cilat hasni kur bëni kërkimin tuaj:

 • Komoditeti dhe lehtësia e menaxhimit të faqes në internet;
 • natyra ushqyese;
 • Opsionet e integrimit;
 • Kostoja (përfshirë hostin dhe emrin e domain)
 • Siguria;
 • Mundësitë e përmirësimit;
 • Karakteristikat e personalizimit të dizajnit të përfshira;
 • SEO-mirëdashësi;
 • Shkallëzueshmëria;
 • Karakteristikat e menaxhimit të përmbajtjes.

Këto janë aspektet e domosdoshme që duhet t’i kushtoni vëmendje, kur zgjedhni CMS më të mirë. Pjesa tjetër e pikave thelbësore varen nga parametrat individualë të secilit sistem për të cilin jeni të interesuar. Sidoqoftë, nëse keni arritur të gjeni CMS që plotëson kërkesat e listuara më lart, ia vlen patjetër që ju vlen.

Vija e poshtme

Disponueshmëria dhe përzgjedhja e pasur e llojeve të softuerëve mund ta bëjnë zgjedhjen eventuale të CMS një sfidë të vërtetë, veçanërisht për kohëmatësit e parë. Ajo që duhet të keni parasysh kur eksploroni shërbimet më të njohura është gamë e veçorive, opsione integrimi dhe mjete speciale të ofruara. Por nuk është ashtu. Shumica e CMS kërkojnë zgjedhjen e pritjes dhe zgjedhjen e domenit, i cili është një aspekt tjetër që duhet të trajtoni, kur krahasoni platformat.

WordPress, Joomla, Drupal dhe Concrete5 janë aktualisht CMS më i njohur, i ngarkuar me karakteristika dhe i besuar. Ata bëjnë të mundur fillimin dhe menaxhimin në mënyrë efektive të llojeve të ndryshme të projekteve, duke lejuar qasje në aplikacione shtesë, shtojca, modele dhe mjete.

Para se të bëni vërtet zgjedhjen përfundimtare, sigurohuni që t’i analizoni, hulumtoni dhe krahasoni këto shërbime. A i plotësojnë kërkesat tuaja? A janë ato mjaft të pasura me veçori për t’ju lejuar të krijoni projekte me lehtësi? A do të jeni në gjendje ta përmbushni me sukses detyrën me ndonjërën prej tyre ose ka një drejtues të caktuar në listën tuaj? Përgjigjet në këto pyetje do t’ju ndihmojnë të zgjidhni shërbimin që përputhet me projektin tuaj individual dhe të kërkesave të projektimit në mënyrën më të mirë të mundshme.

Krijoni një faqe në internet CMS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me