Si të krijoni një faqe interneti pa kodim

Si të krijoni një faqe interneti pa kodim


Nëse keni aftësi zero për kodim, por nuk mund të hiqni dorë nga ideja për t’u bërë një pronar me fat i faqes në internet, ka shërbime, të cilat bëni të mundur fillimin e një faqe interneti nga e para pa asnjë kodim fare. Këto janë sisteme të përshtatshme dhe funksionale të njohura si krijues të faqeve të internetit.

Një nga pikat kryesore të jashtëzakonshme dhe të pamohueshme të krijuesve të faqeve të internetit është përqendrimi i tyre i fortë në nevojat e fillestarëve. Këto shërbime janë i lehtë për t’u përdorur dhe i përshtatshëm edhe për ata përdorues, të cilët më parë nuk kanë qenë të përfshirë në zhvillimin e faqes në internet, kanë ende qëllim të fillojnë projekte profesionale të ngarkuara me karakteristika.

Shumica e ndërtuesve të faqeve në internet vijnë me pult intuitiv, modele falas të përgjegjshme ose të gatshme për celular dhe mjete të përparuara për personalizimin e dizajnit që ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga procesi i projektimit në internet. Një tjetër tipar i dobishëm i krijuesve të uebfaqeve është mbështetja e tyre profesionale e klientit që udhëzon një përdorues në të gjitha fazat e procesit të zhvillimit të faqes në internet. Më në fund, këto platforma vijnë shpesh falas të integruar dhe zgjedhja e emrit të domain. Kjo lejon krijimin dhe publikimin e projektit tuaj direkt në faqen e internetit, e cila eliminon nevojën për të kërkuar një ofrues të besueshëm të pritjes diku tjetër.

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet pa kode:

 1. Wix – Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve për të krijuar një faqe interneti pa kodim
 2. Bluehost – Pritja më e mirë me CMS të integruar të lirë (WordPress)
 3. uKit – Easy Builder Uebfaqe për të ndërtuar një faqe interneti për biznes të vogël

A keni të drejtë të vazhdoni me krijimin e faqes tuaj të internetit pa ndonjë aftësi kodimi dhe sfond paraprak të dizajnit të internetit? Pastaj është koha të rishikojmë në detaje këto platforma për të përcaktuar pikat e tyre të forta dhe veçoritë e veçanta që ndihmojnë në thjeshtimin e procesit. Ndërgjegjësimi për këto karakteristika do t’ju lejojë të zgjidhni sistemin më të mirë që varet nga kërkesat dhe nevojat tuaja të dizajnit në internet.

Wix – Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve për të krijuar një faqe interneti pa kodim

Wix - Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për të krijuar një Uebfaqe Personale

Emri i produktit:WIX
Uebfaqja Zyrtare:wix.com
kompleksiteti:Shumë e lehtë
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 13 dollarë / muaj
themelimit:2006
Shtabi:Izrael
Provojeni falas

Wix – është krijuesi më i mirë i faqes në internet për të krijuar një faqe interneti pa kodim. Kjo është gjithashtu platforma më e njohur dhe më e besueshme që lejon krijimin e të gjitha llojeve të projekteve, pavarësisht nga specializimi i tyre, madhësia dhe niveli i kompleksitetit. Shërbimi gjithëpërfshirës vjen me të drejtë me shumë karakteristika, opsione të përparuara të personalizimit të dizajnit dhe mjetet e nevojshme për të filluar dhe menaxhuar një faqe në internet. Wix ka lehtësi, lehtësi përdorimi dhe fleksibilitet që bashkohen me funksionalitetin – kjo është pikërisht ajo që u mungon shumica e të rinjve tek ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit..

Karakteristikat kryesore

Wix qëndron larg nga turma për shkak të përqendrimit të saj në nevojat e newbies dhe disponueshmërinë e tipareve të larta që ju lejojnë të hartoni projekte pa një linjë të vetme të kodit. Asnjë sfond i dizajnit në internet nuk është gjithashtu i nevojshëm për të punuar me Wix. Thjesht regjistrohuni për sistemin, zgjidhni modelet e kërkuara dhe vazhdoni procesin e personalizimit të dizajnit. Nëse dëshironi të zbuloni se cilat karakteristika kanë saktësisht sistemi në magazinë, hidhini një sy aspekteve të mëposhtme:

 • Dy opsione të redaktimit të faqes në internet – Wix ADI dhe Redaktori Standard Wix;
 • Redaktor i thjeshtë WYSIWYG;
 • Wix App Market me dhjetëra widget, integrimi i të cilave nuk nënkupton ndërgjegjësimin e kodimit;
 • Mbledhja e pasur e shablloneve të gatshme për mobilizim falas;
 • Motorët e integruar të bllokimit dhe e-tregtisë.

Pro dhe kundra

Ndërtuesi i faqes në internet u jep mundësinë e një numri të veçorive që kontribuojnë në efikasitetin e zhvillimit të faqes në internet. Sistemi vjen me një redaktues të dobishëm WYSIWYG që lejon një përdorues të kontrollojë të gjitha fazat e krijimit të faqes në internet dhe të bëjë redaktimet kur kërkohet. Wix gjithashtu bën të mundur zgjedhjen e një opsioni të përshtatshëm për redaktimin e faqes në internet. Newbies me siguri do të vlerësojë mundësinë për të përdorur redaktorin e përparuar Wix ADI që i lejon ata të përfitojnë sa më shumë nga Dizajn Artificial Vegël e Inteligjencës.

Shtë gjithashtu e mundur të zgjedhni dhe rregulloni një prej modeleve të shumëfishta duke bërë redaktimet me të dobishëm redaktues zvarritës dhe zvogëlues. Për të përmirësuar performancën e faqes në internet, sistemi lejon integrimin e një prej widget-ve nga Tregu i Aplikimeve.

Sa i përket tipareve negative të sistemit, duhet të përmendet që Wix nuk ju lejon të kaloni ndërmjet modeleve për shkak të qasjes absolute të pozicionimit që ndjek sistemi. Shtë gjithashtu jo e lehtë të mësoheni në pultin e sistemit, për shkak të ndërfaqes së tij që duket disi e mbingarkuar me elementë dhe mjete, veçanërisht për kohëmatësit e parë. E njëjta gjë mund të thuhet për zgjerimet e Tregut të Aplikacioneve. Nuk është gjithmonë e lehtë për një person, i cili sapo është regjistruar në sistem, të zgjedh aplikacione funksionale që i përshtaten më së miri projekteve të tyre. Duhet kohë për të shfletuar katalogun dhe për të parë, cilat shtesa ia vlen të zgjedhin.

kosto

Oferta Wix disa opsione çmimesh, të cilat janë shumë të përballueshme dhe tipare të ngarkuara. Një plan i lirë nuk është asnjëherë i skaduar dhe ju lejon të kuptoni dhe testoni të gjithë funksionalitetin e integruar të platformës. Sapo të keni mbaruar me atë, ju mund të vazhdoni të zgjidhni një plan të përshtatshëm. Kjo është ajo ku ju do të përballeni me nevojën për të zgjedhur midis dy grupeve të planeve. Këtu ata shkojnë.

Planet Standarde Wix

 • Combo ($ 13 / mo) – për përdorim personal, lidhje pa domain, pa reklama, pritje falas;
 • Pafund ($ 17 / mo) – për përkthyes të pavarur dhe sipërmarrës, hapësirë ​​magazinimi 10 GB, gjerësi bandë e pakufizuar;
 • Pro ($ 22 / mo) – për markë të plotë në internet, 2 orë hapësirë ​​për ruajtjen e videove, të integruar në Google Analytics;
 • VIP ($ 39 / mo) – për projektin VIP, logon profesionale, mbështetjen e parë me përparësi etj.

Planet e biznesit / tregtisë

 • Bazë e Biznesit ($ 23 / mo) – Pranimi i pagesave në internet;
 • Biznesi Pafund ($ 27 / mo) – platforma eCommerce, mjetet e zhvillimit të biznesit, aplikacionet e biznesit për sipërmarrësit;
 • Biznes VIP ($ 49 / mo) – hapësira e pakufizuar e bandës dhe hapësira e ruajtjes së videove, komplet Wix Suite;
 • Ndërmarrje ($ 500 / mo) – zgjidhje biznesi nga fundi në fund që siguron performancë të lartë fund dhe mbledhjen e pasur të mjeteve.

Wix gjithashtu njihet për zgjedhjen e gjerë dhe të shpeshtë të ofertave speciale, programeve të besnikërisë dhe zbritjeve. Sistemi gjithashtu ofron garancinë e kthimit të parave 14-ditore për përdoruesit, të cilët nuk u pëlqen diçka në lidhje me pajtimet që ata kanë zgjedhur.

Provoni Wix falas

Bluehost – Pritja më e mirë me CMS të integruar falas (WordPress)

Emri i produktit:Bluehost
Uebfaqja Zyrtare:bluehost.com
kompleksiteti:Mbi mesataren
Plani Falas:
Plani Premium:nga 2,95 $ / muaj
themelimit:2003
Shtabi:SHBA
Provoje tani

Bluehost – është një ofrues i fuqishëm, me funksion të plotë dhe të besueshëm të pritjes me të lirë të integruar Sistemi i menaxhimit të përmbajtjes së WordPress. Për më tepër, WordPress zyrtarisht rekomandon Bluehost si kompani më e mirë pritëse për të ruajtur projektet e krijuara me të. Dhe nuk është çudi pasi Bluehost lejon mundësinë e përdorimit të një numri të madhësive të opsioneve dhe mjeteve që kontribuojnë në funksionalitetin e faqeve të bazuara në WordPress.

Karakteristikat kryesore

Bluehost vjen me një grup karakteristikash që bëjnë të mundur ruajtjen e sigurt të projekteve me bazë WordPress. Platforma lejon qasje në pikat kryesore të shumta, të cilat do të vijnë në dispozicion për secilën faqe në internet. Përveç planeve të çmimeve të përballueshme, mundësia e instalimit me 1 klikim, bollëku i shtojcave dhe skriptet, ka disa karakteristika të tjera që e bëjnë sistemin të dalë nga turma, domethënë:

 • Aplikacione dhe shtesa të përparuara për lloje të ndryshme të faqeve të internetit;
 • Opsione të ndryshme të zhvillimit të faqes në internet, duke përdorur Redaktorin Gutenberg dhe vizual Shtojca e elementit;
 • Mundësia e integrimit të shtojcave;
 • Treg i pasur me aplikacione, shtesa dhe skriptet;
 • Aplikime të gjera elektronike dhe biznesi.

Pro dhe kundra

Kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqeve të internetit me WordPress, një përdorues merr avantazhe të shumta. Së pari dhe më e rëndësishmja, është e mundur të zgjidhni një mundësi të përshtatshme për redaktimin e projektit në lidhje me aftësitë tuaja, nevojat dhe shkallën e aftësisë tuaj në hartimin e uebit. Mund të përdorni ose redaktorin e integruar të Gutenberg, i cili kohët e fundit është prezantuar nga sistemi dhe i ngjan krijuesve të faqeve të internetit me qasjen e tyre të thjeshtë dhe pa kod për redaktimin e faqes në internet. Opsioni i dytë nënkupton përdorimin e redaktorit të integruar vizual të Elementor – një ndërtues falas i integruar i faqeve në internet, i cili është krijuar për projektet WordPress. Shtojca vjen me karakteristika të integruara zvarritëse dhe ndërfaqe intuitive që lejon jo-teknologjitë të krijojnë dhe rregullojnë faqet e internetit me cilësi.

Sa i përket parimeve të punës me sistemin, duhet ca kohë që të mësoheni me të. Integrimi i plugin / widget nënkupton gjithashtu një vetëdije të ngrohtë, por ky nuk është një problem i madh për përdoruesit të gatshëm për të zotëruar sistemin dhe ta përdorin atë në të ardhmen.

kosto

Ndërsa WordPress është një krijues i faqeve të internetit plotësisht, ende ka nevojë për të pritur faqet e internetit të nisura me të. Kjo është ajo ku Bluehost do të vijë në dispozicion. Kompania bën të mundur zgjedhjen nga disa pajtime. Kjo perfshin:

 • Plani Themelor ($ 3.95 / mo) – gjerësia e bandës së pakufizuar, 50 GB hapësirë ​​për ruajtjen e diskut, lidhja falas SSL, azhurnimet e rregullta të WordPress;
 • Plani Plus ($ 5.45 / mo) – Bandwidth i pakufizuar dhe ruajtja, mundësi për të krijuar ndonjë numër faqesh në internet, domene dhe llogari të pakufizuara, 200 dollarë për oferta të posaçme për marketing;
 • Choice Plus ($ 5.45 / mo) – të gjitha tiparet e pakufizuara, eksperti anti-spam, kopjimi i faqes në internet, privatësia e domain.

Siç u përmend më lart, të gjithë përdoruesit e regjistruar rishtazi marrin një domain bonus falas për vitin e parë të përdorimit të sistemit. Pas përfundimit të këtij afati, domeni do të kushtojë rreth 12 – 14 $ në vit.

Provoni tani Bluehost

uKit – Easy Builder Uebfaqe për të ndërtuar një faqe interneti për biznes të vogël

Emri i produktit:uKit
Uebfaqja Zyrtare:ukit.com
kompleksiteti:Super e lehtë
Plani Falas:14 ditë gjyq
Plani Premium:nga 4 dollarë / muaj
themelimit:2015
Shtabi:Federata Ruse
Provojeni falas

uKit – është një ndërtues i thjeshtë i faqes në internet filloni dhe menaxhoni një faqe në internet të biznesit të vogël nga e para. Kjo është gjithashtu një nga platformat më të përballueshme që u krijua me nevojat e newbies në mendje. uKit është aq i thjeshtë dhe i përshtatshëm për timerët e parë sa që nuk kërkon shumë përpjekje dhe kohë për të krijuar projekte të nivelit të lartë me të. Sido që të jetë ngrohtë e biznesit në të cilën përqendroheni dhe çfarëdo aftësie në krijimin e faqes në internet, ju me siguri do të jeni në gjendje të eksploroni dhe përdorni tërë veçorinë e tij të vendosur në avantazh.

Karakteristikat kryesore

Ndërtuesi i faqes në internet ka dalluar veten si një sistem i ngarkuar me karakteristika dhe i thjeshtë për të filluar projekte biznesi. Dashshtë e lehtë për përdorimin dhe pulti intuitiv është i kuptueshëm për të gjithë që nga momentet e para të punës me sistemin. Për më tepër, platforma lejon qasje në ndihmë profesionale për ndihmë të klientit dhe mësime të dobishme që thjeshtojnë procesin e krijimit të faqes në internet. Shikoni tani pikat kryesore të sistemit:

 • Kurbë e lehtë e të mësuarit për kohërat e parë;
 • Mbledhja e shablloneve të përgjegjshme falas;
 • Zgjedhje e gjerë widget;
 • Redaktor i përshtatshëm dhe intuitiv tërheqës dhe lëshues;
 • Mundësia e integrimit të aplikacioneve të palëve të treta.

Pro dhe kundra

Ekziston qasje në koleksionin e pasur të modeleve të përshtatshëm që mund të ndizen në çdo fazë të procesit të hartimit të faqes në internet. Përdoruesit gjithashtu mund të zgjedhin dhe integrojnë pajisje shtesë të shumta dhe aplikacione të palëve të treta pa nevojën e redaktimit të kodit. uKit është gjithashtu i njohur për pultin e tij intuitiv dhe të thjeshtë, i cili është i kuptueshëm për të gjithë përdoruesit. Ndihma për mbështetjen e klientit gjithashtu meriton vëmendjen pasi ndihmon në përshpejtimin e procesit të zhvillimit të faqes në internet.

Duke folur për dëmtimet e krijuesit të faqes në internet, ka kuptim të përmendet mungesa e një plani falas, i cili mund të ofrojë mundësi shtesë të eksplorimit të sistemit për kohërat e parë. Nëse planifikoni të hartoni uebfaqe të mëdha të ngarkuara me veçori ose projekte të e-commerce me uKit, kjo nuk është zgjidhja më e mirë. Punon shumë për projekte të vogla dhe të mesme.

kosto

uKit është një nga ndërtuesit e internetit më të lirë, kostoja e së cilës nuk bën kompromis me cilësinë dhe karakteristikën e vendosur. Ajo ofron një gjykim 14-ditor falas për të provuar opsionet e tij dhe katër plane me pagesë. Këto janë si më poshtë:

 • Minimal ($ 5 / mo) – Lidhja me emrin e domain, porositë e pakufizuara të SMS, mbështetje 24/7, numri i pakufizuar i faqeve, vizitorët dhe hapësira në disk, opsioni rezervë, pritja falas, mbi 200 dizajne profesionale;
 • Themelore ($ 10 / mo) – mbështetje live chat, Google Analytics të integruar, mungesë e të drejtave të autorit të sistemit, mjete të fuqishme për përcjelljen e statistikave, qasje në modele premium;
 • tregti elektronik ($ 12 / mo) – gjykim falas 14-ditor, opsione të gjithanshme të transportit dhe pagesa, parametrat e gjerë të shportave të blerjeve, zgjedhja e monedhës, pranimi i pagesave në internet (PayPal, Wallet One etj.);
 • “Pro” ($ 15 / mo) – integrimi i kodit personal, aplikimi i skemës së ngjyrave me porosi, funksionaliteti i avancuar i e-commerce.

Provoni uKit falas

Ndërtimi i një faqe në internet pa një kod: Udhëzuesi i fundit

Për të filluar një projekt pa një linjë kodesh, do të duhet të ndërmarrni disa hapa të thjeshtë. Ju nuk do të keni nevojë për ndonjë aftësi të veçantë ose përvojë në krijimin e faqeve në internet për t’i përfunduar ato në mënyrë efektive pasi ato janë menduar posaçërisht për përdoruesit me njohuri zero për kodim. Këtu ata janë:

1. Procedura e regjistrimit

Sapo të zgjidhni një ndërtues të duhur të uebfaqes, do të duhet të regjistroheni për shërbimin që keni zgjedhur. Si rregull, kjo mund të bëhet në dy mënyra – ose duke paraqitur emailin tuaj dhe aktivizuar lidhjen e konfirmimit ose duke përdorur një nga llogaritë tuaja të rrjetit social (Facebook dhe Google janë opsionet më të përhapura). Të dy variantet janë të shpejta, të thjeshta dhe efektive.

2. Zgjedhja e shabllonit

Pasi të keni hyrë në sistem, mos prisni që do të ridrejtoheni në pult, që nga fillimi (megjithëse disa sisteme e bëjnë këtë). Shuma mbizotëruese e shërbimeve ofron një mundësi për të zgjedhur një shabllon që do të funksionojë më mirë për ngrohtë në të cilën punoni, mjetet që planifikoni të përdorni dhe funksionalitetin që dëshironi të ketë. Modelet janë të gjithanshme dhe disa sisteme lejojnë zgjedhjen e kanavacave bosh për të krijuar një faqe në internet absolutisht nga e para.

3. Emri i Domainit

Zgjedhja e emri i domain gjithashtu ka shumë rëndësi, kur të vazhdoni me zhvillimin e faqes në internet. Si rregull, ndërtuesit e uebfaqeve ofrojnë nënshtresa falas si parazgjedhje, por kjo mundësi funksionon bukur vetëm në rast se keni ndërmend të testoni tiparet e sistemit. Jo më. Nëse keni vërtet plane të zgjatura, hulumtoni domain të integruar dhe opsione pritjeje shumica e ndërtuesve të internetit ofrojnë. Me fjalë të tjera, sistemi do të sigurojë një mundësi për të zgjedhur një nga fushat bazuar në emrin e biznesit tuaj. Ju gjithashtu mund të lidhni atë të vetën tuaj.

4. Zhvillimi i projektimit

Sapo të zgjidhni modelin që ju pëlqen dhe të keni emrin e domain për të publikuar një faqe në internet kur është gati, është koha që të punoni në personalizimin e tij të dizajnit. Në përgjithësi, krijuesit e faqeve të internetit kanë mjete të fuqishme për t’i dhënë projektit tuaj hartimin e kërkuar. Do t’ju ofrohet të zgjidhni midis varianteve të ndryshme të faqosjeve, prejardhjeve, ikonave, stileve, shkronjave, opsioneve të integrimit të galerisë dhe videove dhe elementeve të tjerë të projektimit. Thjesht zgjidhni ato që do të kontribuojnë në personalizimin e faqes suaj të internetit më së miri nga këndvështrimi juaj.

5. Shtimi i përmbajtjes

Hartimi i paraqitjes së faqes tuaj të internetit dhe tërheqja e përgjithshme e projektit tuaj është një fazë e dukshme e procesit të zhvillimit të internetit, por … kjo është vetëm një pjesë e saj. Përmbajtja është ajo që shumica e përdoruesve e kërkojnë në faqen tuaj të internetit dhe ju duhet të përpiqeni të bëni më të mirën tuaj për të kërkuar, përzgjedhur dhe ngarkuar vetëm informacione interesante që lidhen me specializimin e faqes suaj të internetit (biznesit). Këto përfshijnë imazhe, video, sondazhe, artikuj dhe çfarë jo.

6. Cilësimet e SEO

Hapi tjetër që do të duhet të kaloni është ngritja e parametrave SEO për uebfaqen tuaj. Nëse dëshironi që projekti juaj të marrë pozita më të larta në motorët e kërkimit, sigurohuni që të plotësoni etiketat meta dhe cilësimet e tjera të SEO.

7. Publikimi i Uebfaqes

Hapi i fundit i zhvillimit të faqes tuaj të internetit është botimi i tij. Sidoqoftë, para se ta bëni atë, kontrolloni plotësisht të gjitha elementet dhe përmbajtjen e faqes tuaj. Sapo të jeni të sigurt për gatishmërinë tuaj të internetit për publikim – bëni atë dhe shikoni rezultatin!

Vija e poshtme

Ndërtimi i një faqe në internet pa kodim është një sfidë, por nuk ka asgjë të pamundur në lidhje me këtë, nëse përdorni ndërtuesit e faqeve në internet. Këto sisteme përfshijnë një gamë të gjerë karakteristikash, mjetesh dhe opsionesh. Ata e bëjnë krijimin e faqes në internet një proces të qetë, të thjeshtë dhe të këndshëm.

Wix, uKit dhe Bluehost (WordPress) janë ato platforma, të cilat funksionojnë shumë për zhvillimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit bazuar në nevojat, qëllimet dhe buxhetin tuaj të veçantë. Ndërsa Wix është një zgjidhje profesionale gjithëpërfshirëse për ndërtimin e uebit, uKit kryesisht përqendrohet në zhvillimin e faqeve të internetit të biznesit të vogël. Bluehost, nga ana e tij, është një zgjedhje e këndshme, kur bëhet fjalë për hartimin e projekteve me WordPress dhe pritjen e tyre me një platformë të sigurt dhe të përballueshme.

Të gjitha opsionet ia vlen t’i kushtohen vëmendje. Eksploroni çdo shërbim para se të bëni zgjedhjen, e cila funksionon më mirë për detyrat tuaja të veçanta të ndërtimit të faqes në internet.

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map