Mënyra më e lehtë për të krijuar një faqe në internet

Mënyra më e lehtë për të krijuar një faqe në internet


Vendimi për të filluar një faqe në internet është përgjegjëse dhe sfiduese në një kohë. Një uebfaqe është ajo mjet shumë i mirë që ju mund të përdorni në mënyrë efektive për një gamë të gjerë qëllimesh, nga portofolet personale dhe deri në projektet e biznesit me shfaqje të plotë dhe dyqanet në internet.

Sidoqoftë, sa më pak të dini për vetë procesin e hartimit të uebit – aq më shumë probleme mund të përballeni papritur edhe në fazën fillestare të zhvillimit të faqes në internet. Padyshim që do të keni shumë pyetje në lidhje me emrin e domain dhe zgjedhja e pritjes, integrimi i llogarive dhe aplikacioneve në mediat sociale, personalizimi i dizajnit etj. Kjo është ajo që e bën hartimin e faqes në internet një përpjekje të vërtetë të newbies.

Para se të zhyteni në procesin e krijimit të faqes në internet, fillimisht duhet të merrni parasysh zgjedhja e mjetit për ndërtimin e uebit. Kjo është ajo ku ju do të hasni në pyetje të shumta. Do të thotë që ka shumë CMS të njohura, të cilat, megjithatë, janë të tepërta me parametrat. Ju mund të krijoni çdo lloj projekti me këto sisteme, por … vetëm nëse jeni të trajnuar dhe të aftë aq sa të zotëroni të gjitha nuancat.

Por çka nëse jeni në rrugën tuaj për të zotëruar dizajnin në internet? Po sikur kjo të jetë përvoja juaj e parë në krijimin e faqes në internet? Në këtë rast, duke përdorur CMS nuk do të sjellë asnjë rezultat fare. Kjo kur krijuesit e faqeve të internetit do të bëhen ato mjete që do t’ju lejojnë të krijoni një faqe interneti cilësore në kohën më të shkurtër të mundshme dhe pa ndonjë aftësi dhe ekspertizë speciale.

Ndërtuesit e faqeve në internet – Mënyra më e lehtë për të ndërtuar një faqe në internet

Ndërtuesit e faqeve në internet kanë fituar popullaritet në mbarë botën. Kjo për shkak se funksionaliteti dhe komoditeti i tyre bëjnë të mundur që të përfitoni rezultat të shkëlqyeshëm, edhe nëse jeni një kohëmatës i parë. Këto sisteme të bazuara në internet funksionojnë jashtë kutisë dhe vijnë me hostim të integruar, tema të gatshme dhe mjet të nevojshëm për t’i dhënë projektit dizajn të lartë.

Ndërtuesit e internetit më të lehtë për të krijuar një faqe në internet:

 1. Wix – Ndërtuesi më i lehtë i faqeve në internet
 2. uKit – Ndërtues i Lirë i Uebfaqeve për Biznes të Vogël
 3. WordPress – CMS më e mirë me burim të hapur për çdo uebfaqe
 4. Shopify – Platforma më e lehtë për të krijuar një dyqan online
 5. AIDA – Ndërtues i Uebsajtit me lehtësi AI
 6. Ucraft – Easy Builder Uebfaqesh (Tregti gati)
 7. SITE123 – Një nga Ndërtuesit e faqeve më të njohur të Saas
 8. Krijuesi IM – Ndërtues i faqes në internet falas për jofitimprurësit
 9. Mobirise – Softueri ndërtues i faqeve në internet

Një përzgjedhje e tillë e gjerë e mjeteve profesionale të projektimit në internet mund të komplikojë disi zgjedhjen e mjetit më të mirë të ndërtimit të faqes në internet. Secili prej këtyre sistemeve ka shumë për të ofruar për përdoruesit dhe secili prej tyre funksionon shkëlqyeshëm për përfundimin e detyrave të caktuara të projektimit në internet.

Mënyra më e mirë për të bërë zgjedhjen e duhur është të analizoni dhe krahasoni grupin themelor të veçorive, komoditetin, thjeshtësinë, përballueshmërinë dhe opsionet e personalizimit të dizajnit që ofrojnë këto ndërtuesit e internetit. Le të fillojmë atëherë!

Wix – Më e lehtë për t’u përdorur në internet Builder

Wix - Ndërtuesi më i lehtë i faqeve në internet

Emri i produktit:WIX
Uebfaqja Zyrtare:wix.com
kompleksiteti:Shumë e lehtë
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 13 dollarë / muaj
themelimit:2006
Shtabi:Izrael
Rishikim i thelluar Provojeni falas

Wix – është krijuesi më i lehtë i faqes në internet, i cili ka fituar popullaritet në mbarë botën për shkak të veçorive të përparuara të kombinuara me lirinë krijuese, përballueshmërinë, fleksibilitetin dhe opsionet e personalizimit të dizajnit të lartë. Platforma është përdorur gjerësisht për të filluar të gjitha llojet e projekteve në internet, të cilat ndryshojnë në kompleksitetin e tyre, fokusin e ngrohtë dhe performancën e tyre. Mungesa e njohurive për kodim është ajo që e bën shërbimin një zgjedhje të shkëlqyeshme për newbies dhe ekspertë të dizajnit në internet.

Karakteristikat kryesore

Funksionaliteti Wix lejon përdorimin e sistemit për përfundimin e çdo detyre të projektimit në internet. Pavarësisht nëse keni nevojë për një portofol, një faqja e internetit e biznesit, një blog apo edhe një dyqan në internet, krijuesi i faqes së internetit ju lejon të filloni projektin në pothuajse asnjë kohë. Këtu është lista e pikave kryesore Wix:

 • Dizajn Artificial Vegël e Inteligjencës për fillestarët dhe pro miratimit të dizajnit në internet;
 • Platformat e thjeshta për blogez dhe tregti elektronike;
 • Qindra modele pa pagesë gati 100% të përshtatshëm për celular;
 • Wix Ascend – një sistem i përshtatshëm CRM.

Pro dhe kundra

Një nga pikat kryesore kryesore të Wix është shkathtësia e opsioneve të redaktimit të dizajnit. Përdoruesit mund të zgjedhin midis një mjet i thjeshtë Wix ADI dhe Redaktori Standard. Mundësia e parë funksionon më së miri për fillestarët, ndërsa opsioni i dytë është një zgjedhje më e mirë për dizajnuesit e internetit me përvojë. Wix gjithashtu ofron një qasje intuitive të projektimit në internet dhe qindra dizajne falas për të filluar me lehtësi.

Wix nuk do të ketë vërejtje të dukshme. Sidoqoftë, nëse jeni fillestar, mund ta gjeni ndërfaqen e platformës disi të mbingarkuar, por është mjaft e lehtë të mësoheni me këtë funksion. Një aspekt tjetër është zgjedhja e gjerë e widget-ave të disponueshme në Tregun e Aplikimeve. Shumica e tyre kanë cilësi të lartë, por ka edhe nga ato që nuk janë mjaft të dobishme ose kërkojnë përmirësim. Sidoqoftë, këto çrregullime nuk janë aq të rëndësishme dhe nuk mund të prishin përshtypjen e përgjithshme që krijuesi i faqes në internet krijon.

kosto

Sistemi ofron një abonim plotësisht të pambaruar plotësisht, i cili ju lejon të provoni funksionalitetin e tij themelor të siguruar nga parazgjedhja. Për të qenë në gjendje të filloni dhe botoni një projekt me ekran të plotë, do të duhet të rifreskoni një nga planet e paguara.

Planet Standarde Wix

 • Combo ($ 13 / mo) – për përdorim personal, pa reklama, lidhje falas me domenin, pritjen falas;
 • Pafund ($ 17 / mo) – për profesionistët e pavarur dhe sipërmarrësit, një bandë të pakufizuar, hapësirë ​​ruajtjeje prej 10 GB;
 • Pro ($ 22 / mo) – për markë të plotë në internet, të integruar në Google Analytics, 2 orë hapësirë ​​të ruajtjes së videove;
 • VIP ($ 39 / mo) – për projektin VIP, mbështetjen e parë prioritare, logon profesionale etj.

Planet e biznesit / tregtisë

 • Bazë e Biznesit ($ 23 / mo) – pranimi i pagesave në internet;
 • Biznesi Pafund ($ 27 / mo) – mjete për zhvillimin e biznesit, aplikacione biznesi për sipërmarrës, tregti elektronike;
 • Biznes VIP ($ 49 / mo) – komplet Wix Suite, bandë të pakufizuar të bandës dhe hapësirë ​​për ruajtje të videove;
 • Ndërmarrje ($ 500 / mo) – zgjidhje biznesi nga fundi në fund që siguron funksionimin më të lartë dhe sasinë maksimale të mjeteve.

Wix gjithashtu siguron garancinë e kthimit të parave 14-ditore si dhe zbritje të rregullta / oferta speciale për rritjen e nivelit të besnikërisë së klientit.

Provoni Wix falas

uKit – Ndërtues i Lirë i Uebfaqeve për Biznes të Vogël

uKit - Ndërtues i Lirë i Uebfaqeve për Biznes të Vogël

Emri i produktit:uKit
Uebfaqja Zyrtare:ukit.com
kompleksiteti:Super e lehtë
Plani Falas:14 ditë gjyq
Plani Premium:nga 4 dollarë / muaj
themelimit:2015
Shtabi:Federata Ruse
Provojeni falas

uKit – është numri dy me lehtësinë e përdorimit dhe një prej tyre ndërtuesit më të përballueshëm të faqes së internetit për faqet e internetit të biznesit të vogël. Sistemi është fleksibël, intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur për të gjitha kategoritë e përdoruesve, pavarësisht aftësive të tyre në krijimin e faqes në internet. Përveç projekteve të biznesit, përdoret gjerësisht për zhvillimin e portofoleve, blogjeve dhe faqeve të vogla të e-commerce. Asnjë aftësi kodimi nuk kërkohet për të filluar faqet e internetit me uKit – sistemi ofron udhëzime intuitive hap pas hapi se si të hartohen projekte me të.

Karakteristikat kryesore

uKit është një krijues i faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse që ju lejon të filloni projekte të ngarkuara me karakteristika pa ndonjë vetëdije për kodifikim ose përgatitje paraprake. Ekziston një mundësi e vlefshme e parazgjedhjes, e cila lejon kontrollimin e rezultatit dhe bërjen e redaktimeve madje edhe në lëvizje. Pjesa tjetër e meritave të uKit janë si më poshtë:

 • Modele të personalizueshme të përgjegjshme të shumta, të cilat janë gjithashtu specifike të ngrohtë dhe të ndërrueshëm;
 • Mundësia e integrimit të widget-it që kontribuon në performancën e faqes në internet;
 • Lidhje falas e Certifikatës SSL për konfidencialitetin e përmirësuar të sigurisë së projektit / të dhënave të përdoruesit;
 • Të drejtat e përkohshme të qasjes në menaxhimin e faqes në internet;
 • CRM integrim.

Pro dhe kundra

uKit është, me siguri, krijuesi më i thjeshtë i faqeve të internetit në tregun bashkëkohor të projektimit të uebit. Sistemi vjen me një redaktor të përshtatshëm WYSIWYG që ju lejon të kontrolloni procesin e hartimit të uebit. Ka qindra dizajne të përgjegjshme këtu dhe ju gjithashtu mund të përdorni opsione të thella integrimi widget për t’i bërë projektet tuaja më funksionale.

uKit gjithashtu vjen me motor eCommerce dhe Shtojcë Ecwid mundësi integrimi – zgjedh ndonjë prej këtyre opsioneve për të filluar një dyqan në internet me sistem të plotë. Shërbimi zbulon gjithashtu mundësinë e caktimit të të drejtave të menaxhimit të uebsajtit për zhvilluesit e faqeve të palëve të treta.

Ndërtuesi i faqes në internet nuk ka çrregullime serioze. E vetmja gjë është që sistemi nuk ofron një plan falas, por ka provën 14-ditore për të provuar tiparet e pajtimeve të tij të paguara. Për të qenë në gjendje të krijoni projekte me karakteristika të plota me numrin e pakufizuar të faqeve, hapësirën e përmirësuar të ruajtjes së diskut, përkrahjen shumëgjuhëshe dhe privilegjet e tjera, nuk do të shkoni pa rifreskuar në planin premium. Një tjetër disavantazh i sistemit është mungesa e opsioneve të redaktimit HTML, e cila nganjëherë rezulton në mundësi të kufizuara të personalizimit të faqes në internet. Sidoqoftë, këto nuanca nuk janë mjaft serioze dhe nuk ndikojnë në performancën e përgjithshme të sistemit.

kosto

uKit ofron normat më të arsyeshme për zhvillimin e faqes në internet të biznesit të vogël. Ndërtuesi i faqes në internet lejon të testojë funksionalitetin e tij gjatë një prove falas 14-ditore, por për të filluar ndërtimin e projekteve me cilësi me sistemin, duhet të zgjedhni një nga pajtimet e tij të paguara. Këtu ata shkojnë.

 • Minimal (4 $ / muaj) – lidhje me emrin e domain, mbështetje 24/7, numër të pakufizuar të faqes, njoftime SMS, kopje rezervë, mbi 200 modele profesionale, hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtjen e diskut;
 • Themelore (8 $ / muaj) – Google Analytics, mbështetje për bisedë të drejtpërdrejtë, asnjë shenjë e të drejtës së autorit, mjete të fuqishme për përcjelljen e statistikave, modele premium;
 • Tregti elektronik (9.60 $ / muaj) – mjete të integruara në tregtinë elektronike, cilësimet e shportave të blerjes, opsionet e pagesës / transportit, pranimi i pagesave në internet, zgjedhja e monedhës;
 • Pro (12 dollarë në muaj) – integrimi i kodit personal, funksionaliteti i tregtisë, aplikimi i skemës së ngjyrave me porosi etj.

uKit ofron një sistem me cilësi zbritje për ata përdorues, të cilët paguajnë për 3, 6, 12 ose 24 muaj me një pagesë. Sa më e gjatë të jetë kohëzgjatja e abonimit – aq më e madhe do të jetë zbritja.

Provoni uKit falas

WordPress – CMS më e mirë me burim të hapur për çdo uebfaqe

WordPress - CMS më e mirë me burim të hapur për çdo uebfaqe

Emri i produktit:WordPress
Uebfaqja Zyrtare:wordpress.org
kompleksiteti:Mbi mesataren
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 2,95 $ / muaj
themelimit:2003
Shtabi:Botëror
Provojeni falas

WordPress – është CMS më e njohur dhe më e njohura për zhvillimin e faqeve të internetit të thjeshtë dhe komplekse. Sistemi i Menaxhimit të Përmbajtjes fillimisht u krijua me qëllim të bllokimit në mendje, por kohët e fundit evoluoi në platformën e shumëanshme për të hartuar të gjitha llojet e projekteve. Në krahasim me CMS-të e tjera të njohura, WordPress është mjaft e lehtë për t’u përdorur, edhe pse, mund të kërkohet një shkallë e ndërgjegjësimit për kodim për të filluar dhe menaxhuar faqet e internetit me të.

Karakteristikat kryesore

WordPress është një CMS shumë funksionale, e cila jep një spektër të gjerë të opsioneve të përparuara të personalizimit të dizajnit dhe aftësive të fuqishme të integrimit. Mund të zgjasë ca kohë për të eksploroni dhe zotëroni platformën, por vetë procedura e zhvillimit të faqes në internet mbetet ende mjaft e kuptueshme për të gjithë. Karakteristikat kryesore të WordPress janë dhënë më poshtë:

 • Instalimi i butë i CMS dhe lehtësia krahasuese e përdorimit për shumicën e zhvilluesve të internetit – të dy newbies dhe profesionistë të dizajnit të internetit;
 • Disponueshmëria e qindra modeleve me cilësi të lartë (edhe falas dhe me pagesë) në lidhje me ndonjë industri;
 • Shtojcat e fuqishme të WordPress që trajtojnë niches të ndryshme, integrimi i të cilave kontribuon në performancën e përparuar të faqes në internet;
 • Përshtatje e dizajnit në internet që lejon krijimin e strukturës logjike dhe redaktimin e projektit në lidhje me kërkesat e veçanta.

Pro dhe kundra

WordPress është një CMS me karakteristika të plota, pika kryesore e së cilës janë opsionet e përparuara të integrimit. Ka qindra widget, aplikacione, shtesa dhe shtojca të disponueshme në internet, të cilat lidhen me industri të ndryshme, llojet e faqeve të internetit dhe qëllimet e zhvillimit të projektit.

Duke folur për çrregullimet e sistemit, WordPress mund të jetë disi e komplikuar për kohërat e parë, të cilët nuk kanë një prapavijë të dizajnit në internet ose të paktën njohuri themelore të programimit. Sistemi nuk është i vështirë për t’u zotëruar, por mund të duhet pak kohë për të eksploruar të gjithë grupin e tij të veçorive. Për të krijuar projekte fleksibël dhe me karakteristikë, njohuritë për kodimin mund të jenë akoma një domosdoshmëri. Kërkohet gjithashtu aftësi për krijimin e faqeve në internet, kur bëhet fjalë për integrimin e shtojcave.

kosto

WordPress është një CMS falas përdoruesit mund të shkarkojnë dhe instalojnë pa asnjë tarifë fare. Po kështu, është e mundur të krijoni projekte të thjeshta me platformën pa ndonjë investim shtesë financiar. Nëse akoma prisni funksionalitet më të thellë dhe fleksibilitet në internet, nuk do të shkoni pa integrimin e shtojcave / shablloneve, që, përkatësisht, nënkupton shpenzime të parave. Për të publikuar një projekt të gatshëm, do të keni nevojë gjithashtu për një emër domain dhe pritje, të cilat gjithashtu paguhen.

Kur është fjala për zgjedhja e pritjes, WordPress zyrtarisht rekomandon përdorimin Bluehost si një platformë e besueshme, me karakter të plotë dhe të përballueshëm. Aktualisht, Bluehost ofron pajtimet e mëposhtme:

 • Themelore ($ 2.95 / mo) – një faqe në internet, një trafik të pakufizuar, lidhje SSL falas, hapësirë ​​ruajtjeje 50 GB, një bandë të pakufizuar, azhurnime falas për WordPress;
 • Plus ($ 5,945 / mo) – numri i pakufizuar i faqeve të internetit të pritura, hapësira e ruajtjes së palodhur dhe bandës së bandës, llogari dhe fusha të pakufizuara të postës elektronike, 200 dollarë për mundësi të përparuara të marketingut;
 • Zgjedhja ($ 5.45 / mo) – mbrojtja kundër spamit, kopjimi i faqes në internet, privatësia e domain etj.

Bluehost, gjithashtu, u ofron pajtimtarëve të saj një bonus shtesë – të gjithë përdoruesit e regjistruar merrni një vit emrin e domain falas. Pas përfundimit të këtij afati, kostoja e domenit do të përbëjë 12-14 dollarë në vit.

Provoni WordPress Tani

Shopify – Platforma më e lehtë për të krijuar një dyqan online

Shopify - Platforma më e lehtë për të krijuar një dyqan online

Emri i produktit:Shopify
Uebfaqja Zyrtare:shopify.com
kompleksiteti:mesatare
Plani Falas:14 ditë gjyq
Plani Premium:nga 29 dollarë / muaj
themelimit:2004
Shtabi:Kanadë
Provojeni falas

Shopify – është i njohur botërisht platformë eCommerce, i cili e ka dalluar veten si sistemi më i përparuar, bashkëkohor, me karakteristika dhe profesional për zhvillimin e dyqaneve në internet. Platforma vjen me një grup veçorish dhe opsione që e bëjnë të mundur filloni dhe administroni lloje të ndryshme të faqeve të internetit të e-commerce, duke filluar nga projekte të vogla dhe deri në supermarkete të mëdha me qindra produkte të ofruara për shitje.

Karakteristikat kryesore

Me Shopify, ju mund të filloni, menaxhoni dhe azhurnoni rregullisht dyqanet në internet, të cilat ndryshojnë në funksionalitetin e tyre të integruar, mjetet e personalizimit të dizajnit dhe opsionet e menaxhimit. Ndërtuesi i faqes në internet është zgjidhja më e mirë për ata, të cilët kanë qëllim të fillojnë projekte profesionale të ngarkuara me karakteristika. Shikoni në listën e pikave kryesore të Shopify tani:

 • Pika e shitjes (POS) softuer që ju lejon të shesni produktet si në internet ashtu edhe jashtë linje;
 • Mundësi të përparuara të sinkronizimit dhe integrimit;
 • Mjetet e menaxhimit të produkteve, marketingut dhe dyqaneve në internet;
 • Realiteti i shtuar veçori;
 • Mbështetje shumëgjuhëshe.

Pro dhe kundra

Blerje të shkëlqyera në veçoritë dhe mjetet e e-commerce që lejojnë zhvillimin e të gjitha llojeve të dyqaneve në internet. Sistemi vjen me një redaktues të përshtatshëm dhe të kuptueshëm të dyqaneve, lejon krijimin dhe modifikimin e koleksioneve të produkteve, vendosjen e parametrave të dyqaneve në internet, sinkronizimin me vendet e palëve të treta si Amazon dhe programin e kontabilitetit. Të gjitha projektet e e-tregtisë të nisura me Shopify mbrohen me siguri nga Certifikata SSL, mjetet e avancuara kundër mashtrimit dhe mjetet e tjera. Softueri gjithashtu ofron mbështetje shumëgjuhëshe.

Sa për Shopify kundër, platforma është disi e mbingarkuar me veçori specifike për tregtinë elektronike, gjë që e bën atë të përshtatshme vetëm për supermarkete të mëdha në internet. Nëse keni nevojë për një dyqan më të vogël në internet, ka kuptim të zgjidhni një alternative të denjë për sistemin. Për më tepër, planet e Shopify nuk janë mjaft të lira dhe sistemi gjithashtu tarifon tarifa shtesë për transaksionet e kartave të kreditit.

kosto

Politika e çmimeve të Shopify është mjaft e kushtueshme, veçanërisht nëse krahasohet me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit. Ju nuk do të gjeni një plan falas këtu, por ka një gjykim 14-ditor, i cili është i mjaftueshëm për të provuar funksionalitetin e sistemit. Nëse vendosni të vazhdoni të punoni me sistemin, ju mund të zgjidhni një nga pajtimet e paguara bazuar në madhësinë e dyqanit tuaj të internetit, specializimin, ngrohtë, kompleksitetin dhe kërkesat e biznesit. Këtu ata shkojnë:

 • Shopify themelore ($ 29 / mo) – lidhje në blog, Certifikatë SSL falas, rikuperim të braktisur shportash, kanale shitjeje, krijimin manual të porosive, 2 llogari të stafit, analiza mashtrimi, Aplikacioni Shopify POS;
 • Blerje ($ 79 / mo) – kartela dhuratash, raporte profesionale, 5 llogari të personelit, 1-5 lokacione dyqanesh;
 • Shopify i Avancuar ($ 299 / mo) – ndërtues i avancuar i raporteve, transporti real-ime transportues, 15 llogari të personelit, deri në 8 lokacione dyqanesh.

Shopify nuk ngarkon tarifa për transaksionet e bëra me sistemin, por ende ka tarifa për transaksionet e kartës së kreditit.

Provo Shopify falas

AIDA – Ndërtues i Uebsajtit të Lehtë me AI

AIDA - Ndërtues i Uebsajtit të Lehtë me AI

Emri i produktit:Shënoji AIDA-në
Uebfaqja Zyrtare:bookmark.com
kompleksiteti:i lehtë
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 11,99 $ / muaj
themelimit:2014
Shtabi:Kanadë
Provojeni falas

Bookmark – është një krijues i faqeve në internet cloud, i cili mundësohet nga Inteligjenca Artificiale dhe, kështu, përdor qasjen e përparuar dhe bashkëkohore të zhvillimit të internetit. Shërbimi funksionon i shkëlqyeshëm për krijimin e llojeve të ndryshme të projekteve, duke filluar nga faqet e internetit të biznesit të thjeshtë dhe faqet e uljes deri në dyqanet në internet.

Karakteristikat kryesore

Shënimi qëndron larg nga turma për shkak të grupit të saj të gjerë të tipareve dhe bollëkut të opsioneve të personalizimit të dizajnit. Ju mund të përdorni sistemin për të zhvilluar projekte me cilësi që ndryshojnë në funksionalitetin, kompleksitetin dhe fokusin e ngrohtë. Grupi i pikave kryesore të shënimeve aktualisht përfshin:

 • Mjet i Inteligjencës Artificiale;
 • Platforma e Blogjeve dhe e-Tregtisë;
 • Krijimi i ngjarjeve dhe opsionet e menaxhimit;
 • Karakteristikë e përparuar e marketingut me email;
 • Integrimi i videos dhe integrimi i mediave sociale;
 • Struktura e bazuar në modul.

Pro dhe kundra

Dritat kryesore dhe kryesore të krijimit të faqes në internet janë Inteligjenca e saj e Dizajnit Artificial (AIDA) asistent. Ky është mjeti i automatizuar, i cili fjalë për fjalë krijon një faqe në internet për ju, duke përdorur përmbajtjen e paraqitur. Nuk ka nevojë të zotëroni aftësi për kodim për të filluar një faqe interneti cilësore me AIDA, pasi ajo plotëson të gjitha hapat për ju. Krijuesi i faqes në internet përdor një grup modulesh të gatshme të përmbajtjes për të krijuar paraqitjen e projektit tuaj, i cili gjithashtu thjeshton procesin e hartimit të faqes në internet (shiko koleksionin tonë të Shembuj faqesh në internet).

Paraqitjet e shënimeve nuk janë aq të rëndësishme dhe ato nuk kanë ndikim serioz në rezultat. Nuk është mjaft i përshtatshëm të krijoni blloqe të përmbajtjes tuaj për projektin tuaj, nëse nuk keni arritur të gjeni module të gatshme për ndonjë arsye. Sidoqoftë, kjo nuk kërkohet shumë shpesh pasi zgjedhja e elementeve të paracaktuar është mjaft e gjerë, ndërsa AIDA zvogëlon nevojën për aplikimin e tyre.

kosto

Faqerojtësa është një ndërtues i faqes freemium. Ekziston një plan falas që lejon testimin e funksionalitetit të integruar të sistemit, por që vjen me një sërë kufizimesh serioze. Për të hequr qafe prej tyre dhe për të hyrë në grupin e plotë të veçorive të nevojshme për të filluar projekte profesionale me ndërtuesin e faqes në internet, kërkohet që të azhurnohet në planin e paguar. Deri më sot, Bookmark ofron abonimet e mëposhtme:

 • Profesional ($ 11.99 / mo) – gjerësia e bandës së pakufizuar, hapësira e magazinimit, numri i faqes, lidhja falas e domain-it për 1 vit, heqja e reklamave, mbështetja e primit, opsionet e përparuara të SEO, mbrojtja e fjalëkalimit, footer-et e personalizueshme;
 • Biznes ($ 24.99 / mo) – Vegla eCommerce, 1000 karta produktesh, lidhje SSL Certifikate, Menaxhimi i dyqaneve në internet Android dhe iOS, tregtimi Ebay, pagesa PayPal etj..

Politika e çmimeve të shënimeve është e moderuar por planet e saj ia vlen investimi. Secila prej tyre siguron një sërë karakteristikash që kërkohen për të filluar një lloj të caktuar projekti, qoftë një uebfaqe biznesi, një portofol apo një dyqan në internet.

Provoni Faqerojtësin falas

Ucraft – Easy Builder Uebfaqesh (Tregëtia elektronike e gatshme)

Ucraft - Easy Builder në Uebfaqe (gati Tregëtimi elektronik)

Emri i produktit:Ucraft
Uebfaqja Zyrtare:ucraft.com
kompleksiteti:i lehtë
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 10 dollarë / muaj
themelimit:2014
Shtabi:Armeni
Provojeni falas

Ucraft është një e lehtë ndërtues i faqes në internet tërheqës dhe tërheqje, e cila është shquar në ngrohtë në krijimin e faqeve si një platformë cilësore për të filluar, menaxhuar dhe promovuar lloje të ndryshme të projekteve. Për shkak të thjeshtësisë së saj, Ucraft funksionon shumë për fillestarët dhe ekspertët e dizajnit në internet, të cilët mund të marrin qasje në grupin e gjerë të mjeteve dhe opsioneve të personalizimit të dizajnit..

Karakteristikat kryesore

Ucraft vjen me një gamë të gjerë karakteristikash dhe mjetesh që përdoruesit mund të zgjedhin, ndërsa punojnë në projektet e tyre. Ndër avantazhet e sistemit, ka kuptim të theksohet si vijon:

 • Tregëtim elektronik dhe Blogging të fuqishëm (Artikuj App) motorët;
 • Mbështetje shumë-gjuhëshe;
 • Mjete të avancuara të projektuesve;
 • Prodhuesi i logos;
 • Krijuesi i faqes ulëse;
 • Integrime të larta të palëve të treta.

Pro dhe kundra

Ucraft vjen me një koleksion të pasur të modeleve falas me përgjegjësi, motori i fuqishëm i tregtisë elektronike për zhvillimin e dyqaneve në internet dhe Artikuj Aplikacioni për krijimin dhe publikimin e postave. Për shkak të veçorisë për shumë gjuhë, është e lehtë të fillosh dhe menaxhosh faqet e internetit në gjuhë të ndryshme për të rritur sasinë e audiencës së synuar.

Prodhuesi i Integruar i Logoit ju lejon të hartoni një logo cilësore për projektin tuaj për të ndërtuar reputacionin e markës, ndërsa shkathtësia e shtesave të palëve të treta bën të mundur integrimin e shërbimeve popullore për promovim më të mirë të faqes në internet dhe mbajtjen e klientit.

Numri i prishjeve të Ucraft nuk është mjaft i rëndësishëm. Sasia e përgjithshme e modeleve që ka në dispozicion ndërtuesi i faqes në internet është disi i kufizuar dhe tani tejkalon 63 dizajne. Për më tepër, çdo shabllon është i përbërë nga blloqe përmbajtjesh që nënkupton nevojën e redaktimit në seksion pa ndonjë mundësi për të rirregulluar pozicionin e elementeve nga të cilët përbëhen. Sidoqoftë, këto çrregullime nuk janë aq të rëndësishme dhe ato nuk kanë ndonjë ndikim serioz në rezultatin përfundimtar të procesit të zhvillimit të faqes në internet.

kosto

Këtu ekziston një plan plotësisht i lirë që ju lejon të provoni funksionalitetin e sistemit dhe madje të filloni projekte të thjeshta. Ucraft është gjithashtu e njohur për shkak të Krijuesit të saj të Integruar të Landing, i cili është falas për të gjithë dhe bën të mundur krijimin e faqeve cilësore të uljes për fillimin e biznesit të shkëlqyeshëm. Sa i përket pajtimeve të paguara, krijuesi i faqes në internet aktualisht ofron tre mundësi:

 • Uebfaqja Pro ($ 10 / mo) – domen personal, host falas, mbështetje shumë-gjuhëshe, veçori për vendosjen e kodit, 50 produkte, Certifikatë SSL falas, Google Analytics të integruar;
 • Pro Shop ($ 21 / mo) – mjete të përparuara të e-commerce, 1000 produkte, kuponë zbritje, tarifë transaksioni 0%;
 • BigCommerce ($ 39 / mo) – produkte të pakufizuara, TVSH me tarifë të kundërt, mundësi për të shitur në Facebook, Amazon dhe Ebay.

Për më tepër, krijuesi i faqes në internet ofron një avancuar Zgjidhja e etiketës së bardhë për faqet e internetit profesionale. Kjo është ajo ku ju mund të zgjidhni nga dy opsione – Paketa e partnerit ($ 799 / mo) dhe Paketë e vetë-strehuar ($ 1899 / mo).

Provoni Ucraft falas

SITE123 – Një nga Ndërtuesit më të njohur të Saas

SITE123 - Një nga Ndërtuesit më të njohur të Saas

Emri i produktit:SITE123
Uebfaqja Zyrtare:site123.com
kompleksiteti:i lehtë
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 10,80 $ / muaj
themelimit:2015
Shtabi:Izrael
Provojeni falas

SITE123 – është një nga krijuesit më të lehtë të faqeve të internetit, i cili ka zënë një vend të denjë në ngrohtë bashkëkohore të projektimit të uebit. Sistemi u krijua me nevojat dhe kërkesat e fillestarëve në mendje, dhe, kështu, ai përmban lehtësinë e përdorimit së bashku me komoditetin, përballueshmërinë dhe qasjen intuitive të projektimit në internet. Sistemi është një zgjedhje e denjë për përdoruesit e papërvojë të gatshëm për të filluar dhe menaxhuar projekte me shfaqje të plotë.

Karakteristikat kryesore

SITE123 jep një grup të pasur karakteristikash, të cilat funksionojnë shumë për zhvillimin e faqeve të uljes, projekteve komerciale dhe jo-komerciale, blogeve, portofoleve dhe dyqaneve online. Sistemi nuk kërkon aftësi kodimi, që është një avantazh i vërtetë për sasinë mbizotëruese të zhvilluesve të uebit. Këtu është grupi i veçorive që përfshin platforma:

 • Prodhuesi i logos;
 • Ndërtues falas i formës online;
 • Mbështetje shumëgjuhëshe;
 • Mundësi të gjera të integrimit në mediat sociale;
 • Treg i pasur me aplikacione.

Pro dhe kundra

Ndërtuesi i faqes në internet lejon të zgjedhësh nga dhjetra modele pa përgjigje dhe plotësisht të personalizueshme për t’u përshtatur me nuanca të ndryshme. Mjetet e tij shumë-gjuhëshe bëjnë të mundur krijimin e disa versioneve gjuhësore të projektit.

Për të përmirësuar performancën tuaj të projektit, sistemi lejon integrimin e shumë zgjerimeve dhe widget-ve (Galeritë, Vegla Analitike, Sociale, Formularë, Mbështetje për Bisedë Live, Rezervime dhe më shumë), format online, butonat e rrjetit të mediave sociale etj. Ekziston gjithashtu një mundësi për të hartuar dhe shtuar logon e faqes suaj të internetit.

Sa i përket demerits, SITE123 kryesisht punon mirë për timers parë pa ndonjë aftësi kodimi në të gjitha, por ajo i mungon vendosjen e lartë dhe mjete të përparuara të personalizimit të dizajnit për miratimin e faqeve në internet. Si rezultat i një qasjeje të tillë, faqet e uljes dhe dyqanet në internet të krijuara me sistemin janë shumë të thjeshta, veçanërisht për përdorim profesional. Në fund të fundit, planet e SITE123 nuk janë mjaft funksionale dhe të ngarkuara me funksione për t’ju lejuar të filloni uebfaqe profesionale, pasi ato vijnë me mundësi të kufizuara të përshtatjes së dizajnit.

kosto

Ekziston një abonim falas që siguron 500 MB hapësirë ​​për ruajtjen e diskut, 1 GB bandwidth dhe 10 porosi të produkteve në muaj. Sapo të vendosni të shkoni në internet dhe të publikoni një projekt të ngarkuar me karakteristika, do të keni mundësi të zgjidhni nga katër pajtime me pagesë. Kjo perfshin:

 • Themelore ($ 10.80 / mo) – 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 5 GB bandwidth, lidhje falas për emrin e domain;
 • I avancuar ($ 16.80 / mo) – 30 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 15 GB gjerësi bande, deri në 50 produkte në muaj;
 • Profesional ($ 22.80 / mo) – 90 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 45 GB gjerësi bande, 500 produkte në muaj;
 • Ari ($ 28.80 / mo) – 270 GB hapësirë ​​për ruajtje, 135 GB gjerësi bande, produkte të pakufizuar në muaj.

Sidoqoftë, duhet të përmendet se kostoja e planeve të SITE123 ndryshon në lidhje me vendndodhjen ku banon një përdorues. Sigurohuni që të kontrolloni koston e planeve përpara se të vazhdoni me procesin e zhvillimit të faqes në internet..

Provoni Site123 falas

Krijuesi IM – Ndërtues i faqes në internet falas për jofitimprurësit

Krijuesi IM - Ndërtues i faqes në internet falas për jofitimprurësit

Emri i produktit:Krijuesi i IM (XPRS)
Uebfaqja Zyrtare:imcreator.com
kompleksiteti:Shumë e lehtë
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 8 dollarë / muaj
themelimit:2011
Shtabi:SHBA
Provojeni falas

IM Creator – është një krijues bashkëkohor i faqeve bashkëkohore, i cili është një zgjidhje perfekte për artistët, sipërmarrësit, krijuesit dhe të gjithë ata njerëz, të cilët planifikojnë të përdorin sistemin për të filluar projekte jo-komerciale që përmban funksionim të lartë. Krijuesi IM siguron një proces të thjeshtë dhe intuitiv të zhvillimit të faqes në internet, duke siguruar mjete të shumta për personalizimin e dizajnit për rezultatin më të mirë.

Karakteristikat kryesore

Sistemi ofron një mundësi për të zgjedhur nga grupi i funksioneve dhe mjeteve që e bëjnë krijimin e faqes në internet efikase dhe profesionale. Shikoni veçoritë më mbresëlënëse të krijuesit të faqes në internet tani:

 • Platformë e integruar e blogjeve;
 • Motori i fuqishëm i tregtisë elektronike;
 • Burime falas për krijimin e faqes në internet;
 • “Stripes & Teknologjia e polidomeve;
 • Hartime profesionale të përgjegjshme.

Pro dhe kundra

Krijuesi IM lejon zgjedhjen e dhjetëra modeleve falas të gatshme, të cilat janë të përgjegjshme nga parazgjedhur dhe plotësisht të personalizueshëm. Sistemi gjithashtu lejon hyrje në redaktorin e integruar të internetit WYSIWYG, duke lejuar integrimin HTML për të siguruar rezultatin më të mirë të mundshëm. Krijuesi i faqes në internet gjithashtu vjen me motorët e blogjeve dhe tregtisë elektronike, si dhe me mjete profesionale të optimizimit të SEO që ju lejojnë të përfitoni sa më shumë nga procesi i personalizimit të dizajnit.

Duke folur për demerits, krijuesi i faqes së internetit mund të duket disi i mbingarkuar me karakteristika dhe mjete që kërkojnë eksplorim shtesë. Funksionaliteti i tij i e-commerce nuk është aq i avancuar pasi sistemi nuk ju lejon të ngarkoni shumë produkte për shitje dhe ekziston gjithashtu një mundësi e kufizuar e personalizimit të fontit.

kosto

Krijuesi IM ka një avantazh të dukshëm që e bën sistemin të mbizotërojë mbi konkurrencën e tij. Absolutelyshtë absolutisht falas për artistët, studentët dhe pronarët e faqeve të internetit jofitimprurëse, duke siguruar përdoruesit mundësinë për të filluar projekte me ekran të plotë pa asnjë investim financiar fare. Për të gjithë ata përdorues të gatshëm për të filluar faqet e internetit për përdorim komercial, krijuesi i faqes së internetit ofron pajtimet e mëposhtme:

 • Licencë vjetore ($ 8 / mo) – një emër domaini, një faqe interneti, hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes së diskut dhe bandës së gjerë, motori i e-commerce, mbështetje teknike premium, nënkupton një herë pagese vjetore që përbën 96 $ / muaj;
 • Leja dyvjecare ($ 11 / mo) – një emër domaini, një faqe interneti, hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes së diskut dhe bandës së gjerë, motor eCommerce, mbështetje e teknologjisë premium, nënkupton një herë pagesa gjysmë vjeçare që përbën 66 dollarë për 6 muaj;
 • SSL mbrojtur ($ 21 / mo) – Karakteristikat e listuara më lart plus lidhjen e Certifikatës SSL me emrin e domain të zgjedhur.

Për më tepër, Krijuesi IM ofron tre lloje të abonimeve të Etiketës së Bardhë. Këto përfshijnë planet e Kontrollit Standard, Host It Yourself dhe Servers, kostoja e të cilave korrespondon në mënyrë korresponduese $ 350, 2500 $ dhe 25000 $ në vit në varësi të kushteve, shërbimeve dhe mjeteve të ofruara.

Provoni Krijuesin IM falas

Mobirise – Softueri ndërtues i faqeve në internet

Mobirise - Softueri ndërtues i faqeve në internet

Emri i produktit:Mobirise
Uebfaqja Zyrtare:mobirise.com
kompleksiteti:mesatare
Plani Falas:i pakufizuar
Plani Premium:nga 149 dollarë
themelimit:2015
Shtabi:Bashkimi Europian
Provojeni falas

Mobirise – është një softuer ndërtues i faqes në internet, i cili kërkon shkarkim dhe instalim para se të vazhdoni procesin e zhvillimit të projektit. Sistemi vjen me një grup të gjerë karakteristikash dhe mjetesh të cilat fillimisht janë të orientuara në nevojat e përdoruesve për herë të parë. Krijuesi i faqes në internet qëndron larg nga turma për shkak të lehtësisë së tij të përdorimit që nuk bën kompromis me funksionalitetin.

Karakteristikat kryesore

Mobirise është një zgjedhje e këndshme për ata që synojnë të fillojnë lloje të ndryshme të projekteve, përfshirë portofolet, faqet e internetit të biznesit, faqet e uljes, promo dhe më shumë. Ai përfshin një gamë të gjerë karakteristikash që kontribuojnë në efikasitetin e zhvillimit të faqes në internet. Shumica e tyre janë si më poshtë:

 • Shtrirje integruese;
 • Qindra blloqe përmbajtjesh për zhvillimin e faqosjes së faqes në internet;
 • Ndërtues i faqes AMP;
 • Pajtueshmëria e GDPR;
 • Redaktor cilësor dhe i përshtatshëm i kodit.

Pro dhe kundra

Tipari AMP bën të mundur për të përmirësuar performancën e faqeve të internetit celular dhe në mënyrën se si ato shfaqen në lloje të ndryshme të pajisjeve mobile.Mobirise gjithashtu ofron një mundësi për të zgjedhur personalisht dhe integruar dhjetëra blloqe të përmbajtjes për të formuar paraqitjen dhe strukturën tuaj të internetit. Për më tepër, ekziston mundësia për të lidhur shtesat me porosi: Ngarkesa Lazy, ikonat, karrocat e blerjeve në përputhje me PayPal, rrëshqitësit, Google Analytics, Feed Twitter, Soundcloud dhe shumë më tepër.

Mobirise nuk duket se ka shumë demeris. Disavantazhi kryesor i sistemit SaaS është mungesa e pritjes së tij të integruar. Nevoja për të kërkuar atë diku tjetër mund të përbëjë problem për përdoruesit e papërvojë. Për më tepër, do të përballeni me nevojën për të ruajtur skedarë në kompjuterin tuaj për të qenë në gjendje të azhurnoni projektin kur kërkohet. Më në fund, të gjitha faqet e internetit të krijuara me Mobirise duken disi të ngjashme për shkak të strukturës së tyre të bazuar në bllok.

kosto

Mobirise është absolutisht falas për të gjitha kategoritë e përdoruesve, si dhe për të gjitha llojet e projektit, qofshin ato në internet ose jo-komerciale. Për të dhënë pamjen e përparuar të projektit tuaj, ju mund të merrni parasysh integrimin e disa shtojcave / shtesave të paguara, siç është Kodi Editor ($ 69), Gjithë-në-Një çantë ($ 129), WOW Slider ($ 29), Shporta e blerjeve PayPal ($ 29), Ikona ($ 19) etj. Përveç kësaj, jini të gatshëm për të investuar në pritje.

Provoni Mobirise falas

Cili është ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet për t’u përdorur?

Nëse keni ndërmend të filloni një personal ose a faqja e internetit e biznesit, duhet të keni synime afatgjata dhe të kuptoni qartë qëllimet që dëshironi të arrini. Ekziston një keqkuptim i përhapur se procesi i hartimit të faqes në internet është kohë dhe sfiduese. Kjo kryesisht varet nga mjeti i ndërtimit të uebit që përdorni për të përfunduar detyrën, si dhe nga aftësitë tuaja dhe kërkesat e dizajnit të uebit.

Ndër shumëllojshmërinë e gjerë të krijuesve të faqeve të internetit me cilësi dhe funksionale, Wix është ai që mban pozicionin drejtues në shumicën e vendeve të botës. Platforma qëndron larg nga turma për shkak të lehtësisë së përdorimit dhe fokusit të fortë të përdoruesit. Redaktori i tij i integruar WYSIWYG, disponueshmëria e Wix ADI dhe redaktori standard i shablloneve, si dhe qindra dizajne falas të personalizueshme dhe të gatshme për celular, e bëjnë atë zgjidhjen më të thjeshtë të dizajnit të uebit për timerët e parë dhe ekspertët e dizajnit në internet.

Sa e thjeshtë është të krijosh një faqe në internet me Wix?

Nisja e një faqe në internet nuk duhet të jetë një sfidë si për newbies dhe ekspertët e dizajnit në internet. Kjo është ajo ku Wix dëshmon të jetë zgjidhja më e arsyeshme. Ndërtuesi i faqes në internet funksionon shumë për të dy kategoritë e pajtimtarëve pasi u krijua me thjeshtësi dhe përqendrim të përdoruesit. Wix është një mjet cilësor për ndërtimin e uebit për të filluar dhe menaxhuar fjalë për fjalë çdo lloj projekti. Farëdo faqe në internet që do të filloni me sistemin, lista e hapave të domosdoshëm do të jetë pothuajse e njëjtë. Këtu janë fazat kryesore për të përfunduar për të marrë një tipar të ngarkuar Uebfaqe me bazë Wix.

 1. Regjistrohu për sistemin. Si një ndërtues i faqes në internet SaaS, Wix nënkupton regjistrimin në internet, i cili është i lehtë, i shpejtë dhe i përshtatshëm. Për t’u regjistruar në sistem, thjesht duhet të plotësoni formularin e regjistrimit, të siguroni informacionin tuaj të hyrjes ose të përdorni të dhënat e llogarisë Facebook / Google për t’u bashkuar me platformën. I gjithë procesi zgjat disa minuta ose edhe më pak se kaq.
 2. Zgjidh një shabllon. Wix krenohet me një nga galeritë e modeleve më të pasura dhe më cilësore në kamare – numri i temave të tij tejkalon 550 dizajne. Kjo ju siguron një zgjedhje vërtet mbresëlënëse modelesh. Për lehtësinë tuaj, modelet janë të ndara në kategori tematike në lidhje me temën që trajtojnë. Thjesht shfletoni ato për të zgjedhur modelin që i përshtatet më së shumti nevojave tuaja dhe kërkesave të industrisë.
 3. Përshtatni Dizajnin. Sapo të keni mbaruar me zgjedhjen e shabllonit, mund të vazhdoni në personalizimin e tij të menjëhershëm. Atje jane dy opsione të redaktimit të shabllonit ju mund të zgjidhni. Nëse jeni një i ri, atëherë mund të përdorni mjetin Wix ADI, i cili fjalë për fjalë krijon një faqe në internet për ju në modalitetin e automatizuar, duke përdorur përmbajtjen që do të paraqisni sipas kërkesës së tij. Një zgjidhje tjetër është të përdorni një Redaktues Wix të integruar i cili ju lejon të krijoni versione të desktopit dhe faqeve të internetit celular. Ajo që mund të bëni këtu për të rregulluar projektin është paraqitja e përmbajtjes, shkarkimi i imazheve, video dhe skedarë të tjerë mediatikë. Për më tepër, është e mundur të integroni widget dhe shërbimet e palëve të treta për t’i dhënë uebfaqes tuaj funksionalitetin dhe dizajnin e kërkuar.
 4. Rregulloni Cilësimet e SEO. Wix është një krijues i faqeve të internetit miqësore me SEO, që do të thotë se kujdeset për promovimin efektiv të projektit tuaj në motorët e kërkimit. Sistemi ka një mjet të integruar SEO Wiz që ju lejon vendosni parametrat SEO dhe ofron udhëzime hap pas hapi se si ta bëni atë.
 5. Zgjidhni një plan. Edhe pse, Wix ka një abonim falas, funksionon mirë për të provuar sistemin dhe praktikuar vetëm aftësitë tuaja në krijimin e faqes në internet. Për të hyrë në listën e plotë të veçorive të faqes në internet, do të duhet të përmirësoni një nga planet me pagesë që ofron krijuesi i faqes në internet. Wix aktualisht ka disa plane për Standardet dhe projektet e Biznesit / e-Tregtisë. Të gjithë ata ofrojnë një mundësi të lidhjes falas të emrit të domainit, pritjes së integruar dhe mjeteve / veçorive speciale që kanë rëndësi specifike për llojin tuaj të projektit.
 6. Publikoni projektin. Sapo të keni mbaruar me të gjitha hapat e listuar më lart, jeni gati të publikoni uebfaqen. Kjo është bërë vetëm me disa klikime – shijoni rezultatin dhe vazhdoni të menaxhoni projektin, duke shtuar përmbajtjen që ju kërkohet dhe azhurnimin e tij kur është e nevojshme.

Kjo ka të bëjë me procesin e krijimit të faqeve të internetit me Wix. Siç e shihni, nuk ka asgjë të komplikuar në lidhje me të. Për të qenë më të saktë, algoritmi është pothuajse i njëjti i ofruar nga shumica e të tjerëve ndërtuesit e njohur të faqeve të internetit. Ndiqni rekomandimet për t’u siguruar që bëni gjithçka në rregull dhe përgatituni të investoni disa përpjekje / kohë në zhvillimin cilësor të faqes në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map