Jak vytvořit e-mailový marketingový seznam

17 způsobů, jak můžete efektivně budovat a získávat kontakty pro svůj e-mailový marketingový seznam. Naučte se, jak organicky rozšiřovat svou databázi e-mailových seznamů.

Průvodce e-mailovým marketingem - jak vytvořit seznam e-mailů

Náš poslední článek hovořil o nejlepším softwaru pro e-mailový marketing pro zahájení vaší první e-mailové kampaně. Než však stisknete tlačítko „Odeslat“, je zde ještě jeden důležitý aspekt, který je třeba pokrýt: vytvoření & sestavení e-mailového marketingového seznamu tak, abyste měli skutečné kontakty, na které chcete posílat své e-maily!

17 způsobů, jak můžete získat skutečné lidi pro svůj e-mailový marketingový seznam

Vaše e-mailová marketingová kampaň je účinná pouze v případě, že máte správný seznam lidí, kterým ji chcete poslat. Musíte najít a oslovit lidi, kteří se zajímají o vás a vaše produkty. Tomu se říká cílení. Stejně jako v jakémkoli marketingovém kanálu jsou cílenými lidmi ty, které se nejlépe převedou na zákazníky. Níže je uvedeno 17 způsobů, jak můžete sestavit vysoce kvalitní seznam e-mailového marketingu se správnými lidmi. Seznam, s nímž skončíte, může být menší než ten, který právě používáte, ale bude to kvalitnější a cennější. A nenechte si ujít bonusový seznam „nedělat“ ve spodní části.

Jak vytvořit e-mailový marketingový seznam

1. Výzva k akci

Nebudete dostávat to, o co nepožádáte, a nikde to neplatí více než na vašem webu. Je to důležité, vaše vstupní stránka by měla být navržena podle výzvy k akci (CTA). Lidé chtějí mít možnost rychle vyhodnotit, jaké kroky by měli podniknout, takže vaše CTA by měla být první věcí, kterou váš návštěvník uvidí. Přemýšlejte o tom, že dáváte svým návštěvníkům přístup k vašemu hodnotnému obsahu.

2. Ať je to přesvědčivé

Vaše CTA by měla být stejně přesvědčivá jako vaše nabídky. Nespoléhejte se na automaticky generovaný text, který by zachytil vaše potenciální fanoušky, mluvte s nimi o tom, o co jim záleží. Místo „registrace k odběru našeho zpravodaje“ z něj udělejte neodolatelnou nabídku. Řekněte jim, co mají očekávat. “Od této neděle přitahujte ve svém životě více lásky.” Týdně.”

3. Nainstalujte vyskakovací okno

Vyskakovací okna, nabídky, nabídky a popovery se staly všudypřítomné a má to svůj důvod. Čísla. V mnoha pokusech se vyskakovací okna zdvojnásobila a čtyřnásobně přihlásila. Fungují dobře s lákavým obsahem, protože můžete povolit, aby vyskakovací okno reagovalo na kliknutí na vašem webu. Řekněme, že návštěvník klikne na „přečtěte si více“, než se dostanou ke zbytku tohoto článku, vyskakovací okno jim může nabídnout možnost nechat vše doručit do své doručené pošty. Jen nezapomeňte vynutit přihlášení. Chcete-li zavřít okno, zaškrtněte políčko, ale na konci článku nezapomeňte nabídnout další příležitost připojit se ke své komunitě.

4. Nainstalujte více vyskakovacích oken

Když návštěvník na vaši domovskou stránku nepřistane, nechcete si nechat ujít příležitost získat její e-mail jednoduše proto, že neexistovala zjevná CTA. Nejlepší tvůrci seznamů dělají z e-mailu nezaměnitelnou součást designu blogů, kde návštěvníci nemohou vidět výzvy k přihlášení k přihlášení.

5. Nabídka hodnotného obsahu

Vaši fanoušci jsou stejně zaneprázdněni jako vy. Nechte si zaslat svůj informační bulletin, aby stálo za to cennou nemovitost ve své doručené poště. Zjistěte, jaké informace hledají, a vytvořte obsah, který nabízí řešení jejich problémů a problémů. Pokud cílíte na zaneprázdněné maminky, dejte jim tipy na úsporu času. Ještě lepší je určit, jaké informace předávají.

6. Využijte sociální média

Vaše stránka na Facebooku, zdroj Twitter, kanály YouTube a příspěvky na Google+ nabízejí hodnotnou zpětnou vazbu o publiku. Určete například, které příspěvky jsou nejoblíbenější. Reagují vaši fanoušci lépe na vtipy nebo na kutilská videa? Pokud prodáváte designérské služby, ale zjistíte, že vaše vtipy dostávají lepší odpověď, měli byste hledat způsoby, jak do obsahu začlenit humor. Stejně tak můžete získat různé odpovědi na různých platformách. Sledujte svůj oblíbený obsah a znovu ho použijte pro vaše zpravodaje, CTA a další nabídky.

7. Webináře

Ano, webinář je hodně práce. Tato hodnota však přesahuje práci, pokud chcete svůj seznam rozšířit. Webináře mají vestavěný časový limit, díky kterému lidé reagují. Okamžitě se zapojíte do publika a získáváte důvěryhodnost u svých nových odběratelů. Můžete také získat zpětnou vazbu od fanoušků v reálném čase. Můžete vytvořit hashtagy, které vzbudí zájem, a poté nabídnout přístup po hře lidem, kteří o to požádají. Webináře byly neustále zobrazovány, aby posílily seznamy s vysoce citlivými členy.

8. Nabídka zdarma

Lidé si zvykli na bezplatný obsah online, takže nejlepším způsobem, jak využít příležitosti ke sdílení bezplatného obsahu, je jeho zhodnocení. Jinými slovy, rozdávejte dobré věci. Pokud se předplatitel vzdá své e-maily výměnou za podřízený obsah, což je horší než jen odhlášení, je to názor, který mají na vaši značku. Takže se ujistěte, že vaše zadarmo stojí za cenu.

9. Registrace webu

Registrace stránek je pro obchodníky nejčastějším a nejefektivnějším způsobem získávání. Kdykoli návštěvník potřebuje vyplnit formulář na svém webu, nabídněte mu možnost, aby informace automaticky ukládal. Doporučeným postupem je zahrnout tlačítko pro přihlášení, takže víte, že jde o hru, jak získat skutečné e-maily. I když tomu tak není, víte, že máte návštěvníka, který se chce vrátit. Je jen na vás, abyste lákali nabídku na jejich přihlášení.

10. Mějte předplatné Link Handy po ruce

Vaši fanoušci se mohou a zaregistrují do vašeho seznamu z jiných míst, než jsou formuláře pro zachycení na vašem webu. Zahrňte odkazy do e-mailových podpisů vašich a vašich zaměstnanců, do profilů sociálních médií a do životopisů blogů.

11. Hostitelská soutěž

To se liší od nabídky zdarma. Lákejte své fanoušky soutěží. Požádejte je, aby pojmenovali nový produkt, nebo pošlete svůj nejlepší recept. A samozřejmě požádejte účastníky, aby se zaregistrovali pomocí své e-mailové adresy. A nezapomeňte ji propagovat pomocí sociálních médií. To může být hodně zábavné a poskytovat cenné informace o zákaznících.

12. Cíl

To je tak základní, že to často přehlížíme. Pokud však v obchodě nabízíte pouze slevy na produkty pro domácí zvířata, budete se snažit co nejlépe posílat informace svým zákazníkům, kteří mají domácí mazlíčky. V závislosti na propagaci můžete také omezit zasílání pošty na místní publikum. Nezapomeňte vytvořit samostatné seznamy, abyste mohli soustředit své úsilí na správné skupiny. Vaši zákazníci si mohou vybrat, když se přihlásí pomocí rozbalovací nabídky nebo zaškrtávacího políčka. Pro tip: umožnit více výběrů.

13. Odhlásit se

To se na první pohled nemusí zdát logické, ale mluví o vývoji kvalitativního seznamu přes kvantitativní seznam. Většina e-mailových marketingových služeb zpoplatňuje odběratel i počet e-mailů, takže v podstatě platíte za privilegium udržování e-mailových adres lidí, kteří vaše e-maily neotevírají. Nejsou to fanoušci. Nejlepší je zbavit se jich a soustředit se na své hlavní členy. Zašlete e-mail na seznam členů s žádostí o jejich přihlášení a odstraňte ty, kteří neodpovídají.

14. Experimentujte s typy obsahu

Nové potenciální zákazníky můžete vygenerovat tak, že na svém webu nabídnete něco jiného nebo nového. Například, pokud máte pravidelný podcast, možná budete chtít nabídnout bílou knihu o doporučených postupech podcastu. Jedná se o jiný typ obsahu, než jaký obvykle nabízíte, a právě by to mohlo být to, co musíte nalákat nové návštěvníky, aby se zaregistrovali. Znovu získáváte cenné informace. Pokud vaše příspěvky na blogu negenerují velký provoz, ale vaše videa na YouTube jsou, můžete zvážit přesunutí umístění obsahu.

15. Napište hostující blogy

Při psaní příspěvku na blogu vždy uvedete vedlejší linku se svým jménem a odkaz na váš web nebo blog. Když tedy píšete blogový příspěvek na web jiné osoby, získáte přístup k úplně novému publiku. To znamená, že své jméno a obsah umístíte před čerstvé oči. Jen se ujistěte, že vstupní stránka obsažená ve vašem vedlejším řádku má výrazný formulář pro zachycení e-mailu.

16. Spárujte

Toto je velmi podobné běhu soutěže a ve skutečnosti to může být soutěž. V tomto případě se však spojíte s partnerem, aby spustili propagaci nebo soutěž. Opět získáte přístup k novému publiku prostřednictvím svého partnera a možná dokonce objevíte nové způsoby, jak propagovat své nabídky. Jen nezapomeňte spolupracovat s partnerem, který má smysl. Pokud jsou vaše publikum děti, nemusí mít smysl partnerství s vinařskou společností. Potom by mohla fungovat chytrá propagace zaměřená na rodiče vašeho publika. Každý případ bude jedinečný.

17. Inzerujte

Je to poslední na seznamu, ale v žádném případě. V ekonomice sdílení existuje stále prostor pro placenou reklamu. Dobrou zprávou je, že nemusí bourat banku. Cílené reklamy ve vyhledávačích a kanály Facebook nabízejí způsoby, jak mikro-cílit na potenciální publikum, a můžete si vybrat cíl, s nímž se budete chtít pokusit.

A nyní za VÁŠ Bonus!

Tyto tři chyby lze tak snadno udělat, ale mějte na paměti:

  • Protože vám někdo pošle e-mail, neznamená to, že chce být na vašem seznamu.
  • Mít něčí vizitku neznamená, že chce být vaším seznamem.
  • I když od vás někdo něco koupí, ještě to neznamená, že chce být na vašem seznamu.

Dodržováním těchto návrhů můžete vytvořit robustní a citlivý seznam e-mailového marketingu, který se dobře převádí, protože je založen na kvalitě a nikoli na kvantitě. Nezapomeňte také udržovat seznam aktuální a neustále odebírat zastaralé nebo zastaralé kontakty.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me