7 vendet më të mira për të gjetur dhe marrë me qira një Designer Web

Një listë e vendeve të njohura ku pronarë të bizneseve të vogla & sipërmarrësit mund të shkojnë të gjejnë dhe të punësojnë një projektues profesional në internet për projekte me porosi & faqet e internetit.


Vendet më të mira për të gjetur dhe punësuar një projektues në internet

Le të themi që keni vendosur që punësimi i një stilisti profesional në internet është mënyra më e mirë për të ndërtuar dhe nisur faqen tuaj të internetit. Në këtë pikë, sfida juaj e ardhshme është të gjeni projektuesi ose firma e duhur që është një ndeshje e mirë për biznesin tuaj, dhe mund të dorëzojë faqen tuaj në spekulim, në kohë dhe në buxhet.

Një kërkim i shpejtë në internet do të zbulojë miliona rezultate për termin “web designer”. Freelancer dhe agjensitë në internet konkurrojnë të gjithë për vëmendjen tuaj, të etur për t’ju treguar se sa e madhe është puna e tyre dhe sa me përvojë janë ato.

E vërteta është se industria profesionale e dizajnit të uebit ka përjetuar një rritje të jashtëzakonshme gjatë dekadës së fundit, dhe pengesat për hyrjen janë akoma mjaft të ulëta. Asnjë kualifikim nuk kërkohet të jetë një projektues në internet dhe nuk ka asnjë grup zyrtar për t’ju siguruar që personi të cilit ju është besuar në faqen tuaj të internetit është i mirë në punën e tyre. Si rezultat, gjetja e një stilisti të aftë të internetit është bërë më e vështirë dhe gjetja e duhur e duhur kërkon të investosh pak nga koha juaj. Por këtu është lajmi i mirë – nëse e dini KU të shikoni, ju keni fituar gjysmën e betejës.

Vendet kryesore për të gjetur & Punësoni një Designer Web

Të listuara më poshtë janë disa nga vendet më të njohura ku mund të gjeni një dizajnues të pavarur të internetit për të ndërtuar faqen tuaj:

Vendi për të shkuar:
çmimi:
Rekomandohet për:
Mëso më shumë
ToptalMesatare prej 75 deri 90 dollarë / orëPuna me një menaxher të dedikuar për të gjetur dizajnerë të nivelit të lartë & devs
99designsFillon @ 599 dollarëGjeni një projektues në internet përmes mbajtjes së një konkursi për projektimin
CodeableMesatare prej 70 deri 120 $ / orëGjeni një të aftë & zhvilluesi me përvojë i WordPress
UpworkMesatare prej 15 deri 75 $ / orëGjeni vetë një projektues / zhvillues të pavarur vetë
StoretaskerMesatarisht 700 dollarëNjë shërbim posaçërisht për dyqanet e e-commerce në Shopify
Envato StudioMesatare prej 500 dollarëNjë bashkësi me talent të pavarur për të shfletuar & qira
HibuKuotat e personalizuaraGjeni një zgjidhje gjithëpërfshirëse në internet për bizneset lokale

Vendi më i mirë për të gjetur dhe punësuar një stilist uebi # 1 - Toptal

Toptal
E shkëlqyeshme për faqet e internetit komplekse që kërkojnë një ekip të stilistëve profesionistë & zhvilluesit.

www.toptal.com është një vend i shkëlqyeshëm që bizneset dhe organizatat më të mëdha të shkojnë dhe të gjejnë dizajnerët dhe zhvilluesit më të mirë për të punuar me të. Toptal është menduar për ata me një buxhet serioz zhvillimi (zakonisht $ 10k plus) dhe për ata që nuk duan të marrin rrezikun e punësimit të talentit të gabuar / të lirë. Toptal ju jep një menaxher të përkushtuar i cili do t’ju ndihmojë të gjeni talentin e duhur për nevojat tuaja.

I gjithë talenti në platformë i nënshtrohet një procesi të rreptë shqyrtimi. Jo vetëm që aftësitë e tyre të kodimit janë shqyrtuar – por aftësitë e tyre të komunikimit, profesionalizmi dhe aftësia angleze gjithashtu janë shqyrtuar plotësisht. Për më tepër, Toptal ofron një periudhë provë pa rrezik për ju që të punoni me talentin për të provuar ujërat. Nëse nuk jeni të lumtur, mund të zgjidhni të punoni me një talent tjetër.

Shtë e përkryer për ata me projekte komplekse që kërkojnë një ekip të dizajnuesve dhe zhvilluesve të internetit të ditur. Nëse thjesht kërkoni një ndihmë të shpejtë dhe të përballueshme për krijimin e faqes në internet, atëherë Toptal nuk do të jetë më i përshtatshmi. Sidoqoftë, nëse biznesi ose organizata juaj ka nevojë për një ekip me përvojë për një projekt zhvillimi afatgjatë, atëherë kjo platformë është një mundësi tërheqëse.

Pse Toptal?

 • Projekte të mëdha / komplekse
 • Punësoni talentin më të lartë
 • Kërkon buxhet të madh
 • Pa tarifë fillestare
 • Pa oferta
 • Kandidatët para ekranit
 • Punë me cilësi të lartë
 • Shkalla e ulët e dështimit të projektit
 • Menaxher i përkushtuar
 • Garancia e kënaqësisë

Fillo tani

Vendi më i mirë për të gjetur dhe punësuar një projektues në internet # 2 - 99designs

99designs
E shkëlqyeshme për gjetjen e stilistëve në internet përmes një konkursi për dizajnin.

www.99designs.com është një nga vendet tona të preferuara për të gjetur një projektues në internet. Ata kanë një shërbim unik që ju lejon të organizoni një konkurs të projektimit, ku ju mund t’u tregoni projektuesve të tyre në internet atë që dëshironi, dhe më pas projektuesit do të garojnë mes njëri-tjetrit për të paraqitur dizajnin më të mirë për ju.

Pasi të jenë paraqitur të gjitha parashtresat, ju mund të zgjidhni modelin më të mirë dhe të punoni me atë projektues për të shkulur ose lustruar më tej atë. 99designs punojnë me një çmim të sheshtë, i cili është i bukur, dhe ka disa paketa projektimi për t’iu përshtatur buxhetit tuaj.

Sidoqoftë, prisni pak punë shtesë që të kalojnë nëpër raunde reagimesh me projektues të ndryshëm. Natyrisht, paketat me çmime më të ulëta ju bëjnë të punoni me dizajnerë të nivelit të hyrjes, ndërsa ato me çmime më të larta ju bëjnë të punoni me dizajnerë të nivelit të lartë. Në përgjithësi, 99designs është vendi për të gjetur me të vërtetë atë stil që ju pëlqen shumë pasi ju do të keni një përzgjedhje të modeleve për të zgjedhur.

Për më tepër, ju mund të merrni logot, kartat e biznesit, dhe gjëra të tjera të ndryshme përveç uebfaqes tuaj të krijuar për biznesin tuaj.

Pse 99designs?

 • Zgjedhje e madhe
 • Pritni një konkurs të projektimit
 • Zgjidhni modelin tuaj të preferuar
 • Mimi i përballueshëm
 • 4 biznese të vogla të mëdha
 • Merrni modele të ndryshme
 • Garanci 100% e kënaqësisë
 • Nivele të ndryshme talentesh
 • 4 logot, kartat e shkëlqyera, etj

Fillo tani

codeable

Codeable
E shkëlqyeshme për projektet në faqen e WordPress dhe WooCommerce.

www.codeable.io është një shërbim i shkëlqyeshëm për të gjetur një zhvillues cilësor të WordPress. Shtë e shkëlqyeshme për çdo projekt të WordPress, veçanërisht për zhvillimin e tregtisë me tregtinë elektronike me WooCommerce, shtojca më e popullarizuar e blerjeve për WordPress sot. Për dallim nga Upwork, zhvilluesit e Codeable nuk bëjnë oferta për punë, gjë që ndihmon për të shmangur garën deri në fund që shpesh shihni platforma të tjera të pavarura.

Ju do të duhet të postoni një përshkrim të hollësishëm të projektit tuaj, pastaj të pavarur aplikojnë dhe çmimi llogaritet pak më i lartë se mesatarja e ofertave të tyre. Codeable shton një tarifë 17.5% për të mbuluar garancinë e tyre të 100% të kënaqësisë, shërbimin e ruajtjes dhe mbështetjen.

Gjithashtu, për dallim nga Upwork, freelancer janë intervistuar dhe puna e tyre vlerësohet plotësisht përpara se të lejohen të punojnë në Codeable, i cili siguron paqe shtesë të mendjes që do të gjeni një dizajnues të internetit me cilësi të lartë për projektin tuaj.

Pse i kodueshëm?

 • # 1 për WordPress
 • # 1 për WooCommerce
 • Zhvilluesit e dorëzuara
 • Sistemi i ruajtjes në vend
 • Vlerësimet e çmimeve të drejta
 • Garanci 100% e kënaqësisë
 • I aftë & me përvojë
 • Tema e shkëlqyeshme 4 & dev plugin

Fillo tani

Vendi më i mirë për të gjetur dhe punësuar një stilist uebi # 4 - Punë pune

Upwork
E shkëlqyeshme për punësimin e pavarurve në të gjithë botën për një larmi projektesh.

www.upwork.com është një uebfaqe e popullarizuar për shërbime të pavarura që ju lejon të rendisni detajet e projektit tuaj dhe të rishikoni ofertat nga freelancer të ndryshëm. Upwork është falas për t’u bashkuar, megjithatë ata u ngarkojnë të dy klientëve dhe pavarur një tarifë përqindje të ulët bazuar në çmimin e përgjithshëm të projektit, pasi të punësohet një freelancer. Ata kanë qasje në një grup të madh të pavarur dhe ekipe të largëta në shkallë globale. Shtë e lehtë të punësohet në platformë:

Thjesht postoni një punë ku përshkruhet qëllimi i projektit tuaj me buxhetin tuaj të dëshiruar dhe më pas prisni që freelancer të paraqesin ofertat e tyre për punën. Upwork ofron teste të aftësive për të konfirmuar aftësinë e pavarur me aftësi të caktuara, rendit reagimet dhe vlerësimet e klientëve të mëparshëm, dhe përfshin profile që përshkruajnë portofolin, aftësitë, shkallën dhe përvojën e pavarur të secilës prej tyre, në platformë. Sidoqoftë, jo të gjithë profesionistët e pavarur marrin testet e zotësisë dhe disa mund të mos kenë shumë përvojë ose feedback. Shtë një vend i shkëlqyeshëm për të shkuar, por prapë do të duhet të ndani grurin nga byku për të gjetur projektuesit më të mirë të uebit për projektin tuaj.

Pse Upwork?

 • Të lirë për t’u bashkuar & projekte pas
 • Punë të vogla dhe të mëdha
 • Rrjet i madh i pavarur
 • Shumëllojshmëri të gjerë talentesh
 • Punësoni me qira në nivel global ose lokal
 • Sistemi i ruajtjes në vend
 • Zgjidhja e mosmarrëveshjeve në vend
 • reagim & sistemi i vlerësimit
 • Tarifat bazuar në punë totale $

Fillo tani

storetasker

Storetasker
Ideale për projekte ecommerce që funksionojnë në Shopify.

www.storetasker.com është pak më ndryshe nga shërbimet e tjera që përmendim këtu. 100shtë përqendruar 100% në Shopify. Ata kanë një rrjet ekspertësh të verifikuar të Shopify të cilët duhet të demonstrojnë një rekord të dëshmuar me platformën.

Sipas faqes së tyre të internetit ata kanë trajtuar mbi 30,000 projekte tashmë. Ekzistojnë dy mënyra të ndryshme për të filluar: ju ose postoni një projekt me porosi dhe prisni që aplikacionet të vijnë, ose ju të shkoni në tyre treg dhe zgjedh një shërbim të paracaktuar (p.sh. optimizimi i shpejtësisë ose krijimi i një ofruesi të marketingut me email).

Për të mbajtur të sigurt blerësin dhe shitësin, ata bëjnë pagesa të Ruajtjes dhe gjithashtu ofrojnë një garanci të kënaqësisë.

Pse Storetasker?

 • Lirë të postoni projekte
 • Ekspertë të dorëzuara
 • Tregu me detyra fikse çmimesh
 • Me përvojë me ecommerce
 • 100% Shopify
 • Sistemi i ruajtjes në vend
 • reagim & sistemi i vlerësimit

Fillo tani

Vendi më i mirë për të gjetur dhe punësuar një stilist # 4 - Envato Studio

Envato Studio
E shkëlqyeshme për marrjen në punë të freelancerve me dorë nga e gjithë bota në një larmi fushash.

www.studio.envato.com është një vend tjetër i popullarizuar për të gjetur talent të pavarur të kopjuar në një larmi fushash nga dizajni dhe zhvillimi i faqeve në internet duke përfshirë faqet e WordPress, deri te dizenjimi grafik dhe ilustrimi, shkruarja e kopjeve dhe krijimi i përmbajtjes, zhurma e sipërme, prodhimi i videos dhe më shumë. Ju lehtë mund të renditni profilet e pavarurve sipas llojit të shërbimit, pastaj të filtroni me buxhet për të gjetur përshtatjen e duhur për projektin tuaj dhe nevojat e biznesit tuaj.

Ekziston gjithashtu një sistem vlerësimi dhe rishikimi: pasi dizajneri në internet që keni marrë punë përfundon projektin tuaj, atëherë mund të lini një vlerësim të gishtërinjve dhe reagime shtesë në lidhje me përvojën tuaj si pjesë e rishikimit. Upwork ofron një sistem të ngjashëm, dhe pasi të siguroni rishikimin tuaj, freelancer që ju punësoni do të jetë në gjendje t’i përgjigjet shqyrtimit, kështu që zgjidhni fjalët tuaja me kujdes. Shqyrtimet shfaqen në faqen e shërbimit të pavarur, gjë që e bën më të lehtë gjetjen e një projektuesi në internet që ndjehesh rehat të punësosh për të ndërtuar faqen tënde të internetit.

Pse Envato Studio?

 • Lirë & shpejt
 • Shfleto & zgjedh talentin
 • 4 projekte të mëdha të mëdha
 • Sistemi i ruajtjes në vend
 • Zgjidhja e mosmarrëveshjeve në vend
 • reagime talentesh & komente
 • Gjeni talentin lokal ose global

Fillo

Vendi më i mirë për të gjetur dhe punësuar një projektues në internet # 5 - Hibu

Hibu
Zgjidhje gjithëpërfshirëse për faqet e internetit të biznesit lokal

www.hibu.com është një zgjidhje e shkëlqyeshme gjithëpërfshirëse e marketingut dixhital për bizneset vendore në të gjithë SH.B.A. Ata ndërtojnë uebfaqe me porosi që duken të shkëlqyera, maksimizojnë shikimin në internet dhe angazhojnë vizitorët. Më shumë sesa një agjenci profesionale për krijimin e faqeve në internet, Hibu përqendrohet në ndërtimin dhe mirëmbajtjen e faqeve të internetit me porosi për pronarët e bizneseve të vogla dhe të mesme, ndërsa ofron zgjidhje të plotë për marketing.

Kjo përfshin rritjen dhe menaxhimin e vlerësimeve në internet të biznesit tuaj, marketingut në mediat sociale, marketingun e motorëve të kërkimit, reklamat në internet dhe listat e drejtorive. Me të vërtetë është një zgjidhje gjithëpërfshirëse për të ndërtuar, nisur dhe mirëmbajtur faqen tuaj të internetit. Ju gjithashtu merrni 24/7 mbështetje të klientit për t’ju ndihmuar me ndonjë uebfaqe ose pyetje të marketingut që mund të keni për biznesin tuaj. Hibu ka ndërtuar mbi 500,000 faqe në internet për bizneset në të gjithë SH.B.A.-në brenda 10 viteve të fundit dhe është një zgjedhje e dëshirueshme për ata që duan një alternative pa shqetësime për një krijues të faqes në internet..

Pse Hibu?

 • Zgjidhje gjithëpërfshirëse
 • Bizneset lokale me qendër në SH.B.A.
 • Uebfaqe me porosi të përballueshme
 • 4 biznese të vogla të mëdha
 • SEO, SEM, & marketing
 • Zgjidhja e mosmarrëveshjeve në vend
 • Asnjë talent i pavarur

Fillo

Ku mund të gjeni një projektues në internet

Shkoni Lokale! Si të kërkoni për Dizajnuesit lokalë dhe firmat në zonën tuaj

Uebfaqet e pavarura janë duke u bërë më të njohura, megjithatë shumë pronarë të afarizmave dhe sipërmarrësve preferojnë takime ballë për ballë me personin ose firmën që po punësojnë për të krijuar uebfaqen e tyre. Nëse kjo është rasti për ju, intervistimi i firmave lokale në radhë të parë mund të jetë rruga për të shkuar.

Për bizneset e drejtuara nga komuniteti, punësimi i një firme lokale u siguron atyre një klient të ri, duke rritur ekonominë lokale dhe ju ndihmon të rritni vetëdijen për biznesin tuaj. Gjetja e një stilisti apo firme të duhur në vend shpesh fillon me një rekomandim nga një bashkëpunëtor i besueshëm biznesi. Këtu janë disa këshilla se si të kërkoni profesionistë të faqeve në internet në zonën tuaj:

 • Pyetni njerëzit me të cilët bëni biznes rregullisht – ka të ngjarë që disa prej tyre të kenë një profesionist në internet ose një agjenci në internet që merret me faqen e tyre të internetit.
 • Merrni emrin e një profesionisti apo agjensie me reputacion nga lokale Dhoma e Tregtisë.
 • Merrni pjesë në disa Meetups në zonën tuaj – kërkoni një pronar biznesi ose takim teknologjik – dhe kërkoni këshilla për gjetjen e personit të duhur për të ndërtuar faqen tuaj të internetit.
 • Ende mund të përdorni burimet në internet për të gjetur dikë lokal. Bëni një Kërkoni në Google për dizajnuesit lokalë të faqeve të internetit ose agjencitë në internet dhe shfletoni portofolin e tyre. Kërkoni për “krijimin e faqes tuaj të internetit për emrin e qytetit” ose “web developer për emrin e qytetit tuaj” për të identifikuar profesionistët e uebit në zonën tuaj. Vizitoni faqet e internetit që ata kanë ndërtuar tashmë dhe vizitoni klientët e tyre për t’u pyetur në lidhje me përvojën e tyre me projektuesin ose firmën që ndërtuan uebfaqen e tyre.
 • Nëse jeni një biznes që shërben për një vend specifik – le të themi që praktikoni ligjin ose drejtoni një restorant – shfletoni faqet e internetit të avokatëve ose restorantëve të tjerë në zonën tuaj për të parë se cili projektues ose firmë ndërtoi faqen e tyre. Disa profesionistë në internet specializohen në shërbimin e një ngrohtë të veçantë të biznesit që i bën ata veçanërisht të dobishëm kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqes tuaj, dhe ata do të japin vlerë shtesë duke kuptuar nevojat e biznesit tuaj dhe duke ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja.
 • Shikoni për një stilist të talentuar të pavarur përmes një bordi të specializuar pune si p.sh. Krop, Punë autentike, Dribbble. Përdorni filtrin e Vendndodhjes për të shfletuar vetëm profesionistët në zonën tuaj.

përfundim

Gjetja e një projektuesi të duhur të internetit do t’ju marrë ca kohë, por do të jeni të lumtur që nuk e nxitoni këtë pjesë të procesit. Duke përdorur listën tonë të burimeve më lart, mund të kërkoni një pishinë të pabesueshme talentesh nga e gjithë bota.

Pasi të keni gjetur një grup të mirë të kandidatëve, hapi tjetër është të planifikoni një takim ose intervistë dhe të bëni pyetjet e duhura për t’u siguruar që e keni gjetur projektuesin më të mirë të internetit për faqen tuaj dhe nevojat e biznesit tuaj.

Dhe nëse asnjë nga këto nuk ndihet e drejtë, ju gjithashtu mund ta provoni vetë. Ka shumë mjete të lehtë për t’u përdorur në ndërtimin e faqeve në internet që do t’ju kushtojnë vetëm një pjesë të çmimit të një projektuesi në internet. Sigurisht, do të duhet të investoni kohën tuaj, por mund të jetë një përvojë shumë e dobishme për të krijuar faqen tuaj të internetit.

Updates:

02 Qershor 2020 – Tarifat e kodifikueshme dhe ekrani i azhurnuar. Shtoi Storetasker.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map