Shqyrtimi i Portfoliobox

Portfoliobox – është një ndërtues falas faqesh që e bën të lehtë krijimin e tij portofolet profesionale drejtë në shfletuesin tuaj të internetit. Sipas faqes zyrtare, tashmë janë ndërtuar 1,000,000 faqe interneti të ndërtuara me këtë mjet. Softueri lejon përdoruesit të krijojnë projekte të biznesit miqësor me lëvizje të vogla, ndërsa tiparet e integruara të tregtisë elektronike mund të funksionojnë mirë në rast se dëshironi të shisni produkte ose shërbime në internet. Portfoliobox vjen me një redaktues të thjeshtë, që do të thotë proces i ndërtimit pa telashe pa kodim.


Platforma do t’i përshtatet nevojave të muzikantëve të pavarur, arkitektëve, fotografëve, stilistëve, make-up artistëve dhe të tjerë. Përdoruesit mund të rregullojnë faqet e tyre duke përdorur dhjetëra tema dhe stile të gatshme dhe t’i modifikojnë ato në kohë reale. Portfoliobox ka një plan të lirë dhe të paguar. Të dy vijnë me të sigurt mundësitë e pritjes.

Në këtë artikull, ne do të rishikojmë të gjitha tiparet, përfshirë projektimin dhe aftësitë teknike të dorëzuara nga Portfoliobox. Vazhdoni të lexoni për të mësuar të gjitha gjërat thelbësore.

1. Lehtësia e përdorimit

Ndërtimi i faqeve me Portfoliobox është një copë tortë edhe për një përdorues që nuk ka përdorur kurrë një softuer të tillë më parë. Zhvilluesit krijuan një pult intuitiv dhe të thjeshtë me të gjitha instrumentet dhe parametrat e nevojshëm në një vend. Ju do të duhet vetëm të bëni disa redaktime, të ngarkoni imazhe për të prezantuar biznesin tuaj, përfundimisht, të shkoni në internet. Sistemi është i dizajnuar si një redaktues me bazë blloqe për personalizim të shpejtë dhe të thjeshtë.

Portfoliobox

Fillimi

Për të hyrë në pult, duhet të regjistroheni. Faza e parë përfshin emrin, adresën e emailit dhe fjalëkalimin. Fatkeqësisht, nuk ka shanse të pajtoheni duke përdorur median tuaj social ose llogaritë Google. Pasi të keni shtypur informacionin e kërkuar, do t’ju kërkohet të zgjidhni një plan. Mund të jetë një paketë falas ose e paguar. Ka një gjykim falas për planin e ndihmës. Ne do t’i përshkruajmë ndryshimet pak më vonë.

Oh, dhe mos harroni të verifikoni adresën tuaj të emailit. Nuk ka nxitim, pasi ende mund të hyni në pult, pa verifikim të menjëhershëm. Mos ngurroni ta bëni më vonë. Faza e fundit është të shënoni fushat e kërkuara për t’u pajtuar me Afatin e Përdorimit dhe Politikat, si dhe me faktin që jeni mbi 16 vjeç. Pasi të keni përfunduar fazën, do të drejtoheni në pult, ku mund të filloni procesin e ndërtimit..

Redaktori i faqes në internet

Portfoliobox përdor një redaktues vizual intuitiv. Sidoqoftë, koncepti i ndërtesës është krejt i ndryshëm nëse krahasohet me ndërtuesit e faqeve të tjera njësoj. Këtu nuk do të gjeni modele në mënyrën e tyre tradicionale për personalizimin e tyre të mëtejshëm. Sistemi ofron lloje të ndryshme të paraqitjeve të gatshme në vend të kësaj për të ndërtuar një formë të re site bosh. Një qasje e tillë mund të funksionojë në rast se ndjeheni modele tipike që të gjithë duken njësoj.

shabllone portofoliobox

Do të shihni panelin e instrumenteve në shiritin e djathtë të ekranit. Klikoni në butonin “Faqja e re” dhe zgjidhni stilin e paraqitjes që i referohet faqes tuaj të ardhshme. këtu kemi galeritë, seksionet e produkteve ose blloqet e tekstit. Zgjidh një për të zhbllokuar pjesën tjetër të temave. Tani mund të modifikoni çdo seksion ose të shtoni të reja. Sistemi ju lejon të ngarkoni imazhe, të ndryshoni përshkrimet e produktit ose seksionet “Rreth meje”, të shtoni galeri, lista për luajtje, etj..

Cilësimet e faqes në internet

Cilësimet e përgjithshme përmbajnë specifikime dhe karakteristika që mund të jenë jetike për sitin tuaj. Për shembull, ata ju lejojnë të lidhni një domain, të modifikoni cilësimet e SEO, të tregoni kohën e internetit dhe informacionin e kontaktit, të integroni Google Analytics, etj.

Ju gjithashtu mund të ngarkoni Favicon, të ndryshoni gjuhën për seksionet që ju nevojiten, të fshini faqen tuaj për të filluar me një të ri dhe më shumë. Pro me përvojë të dizajnit të uebit mund të rregullojnë uebfaqen duke hyrë në CSS ose JavaScript. Ekziston një buton “Publikimi” për të ndarë faqen tuaj të internetit.

Portfoliobox bën një përshtypje të mirë për sa i përket lehtësisë së përdorimit. Do të marrin përdoruesit jo-teknikë disa minuta për të kuptuar se si funksionon sistemi në të vërtetë.

2. Karakteristikat & lakueshmëri

Edhe pse krijuesi i faqes në internet është i specializuar në krijimin e portofolave ​​profesionistë, ai ka një seri karakteristikash shtesë që i lejojnë përdoruesit të shesin në internet, të krijojnë bloge tërheqëse dhe më shumë. Përzgjedhja e instrumenteve është mjaft e gjerë duke marrë parasysh funksionimin e ngushtuar të donit dhe çmimet e përballueshme.

Këtu janë disa nga çështjet thelbësore që do të donim të theksonim:

 • Zgjidhje gjithëpërfshirëse – grusht i të gjithave, Portfoliobox do të kujdeset për pritjen dhe domenin tuaj. Pritja falas dhe integrimi HTTPS janë në dispozicion në planin falas dhe me pagesë. Sidoqoftë, vetëm përdoruesit e Pro do të jenë në gjendje të lidhin fushat e tyre të personalizuara, gjë që është thelbësore për rritjen e biznesit në internet.
 • Redaktimi në linjë – përdoruesit mund të rregullojnë faqet e tyre të internetit dhe të redaktojnë përmbajtjen në kohë reale. Vegla e redaktimit intuitiv do të kujdeset për strukturën dhe pamjen e sitit.
 • Tipar i Blogimit – platforma krenohet me një veçori të fuqishme të blogezimit me një seri skedulesh të gatshme të bërjes së Blogjeve. Ju mund të zgjidhni strukturën që ju pëlqen nga faqet e thjeshtë të blogut deri tek header-et e plota ose gjysma e ekranit. Bëni blogun tuaj edhe më të angazhuar me ndihmën e imazheve me porosi të shpërndara nga platforma.
 • eCommerce – përdoruesit mund të përdorin funksionin për të shitur produkte, arte, zanate ose shërbime. Vendosja e dyqanit tuaj dixhital është shumë e lehtë. Shkoni te cilësimet e e-commerce për të treguar informacionin e plotë në lidhje me dyqanin tuaj. Këtu mund të vendosni edhe opsionet e monedhës dhe të pagesës (PayPal, Stripe dhe Faturat janë aktualisht të disponueshme). Seksioni lehtëson tregimin e tarifave të taksave dhe komisioneve të transportit. Menaxhimi i produkteve është i lehtë. Ju mund të ndryshoni përshkrimet, çmimet, të ngarkoni imazhet tuaja, etj.
 • marketing – pulti posedon mjete shtesë për të integruar llogaritë tuaja sociale, si dhe për të ndjekur porositë dhe klientët sipas datës, statusit ose sasisë totale të porosive. Përdoruesit gjithashtu mund të integrojnë Google Analytics për të monitoruar burimet e trafikut dhe parametrat e tjerë jetikë.

tregtimi me portofoliobox

Duket mjaft mirë për një krijues të faqes në internet që synon krijimin e portofoleve profesionale. Seti tipar bën të mundur që sipërmarrësit të rritin biznesin e tyre dhe të fillojnë të shesin muzikë, arte dhe shërbime të tjera në internet.

3. Dizajni

Portfoliobox nuk ofron ndonjë temë të përgjithshme, ndryshe nga krijuesit e tjerë të faqeve të internetit. Përdoruesit e saj mund të krijojnë uebfaqet e tyre duke përdorur modele të ndryshme faqesh. Duke kombinuar shabllone të ndryshme, ata me të vërtetë mund të krijojnë një faqe në internet që është unike, me stil dhe profesional.
Përdoruesit mund të zgjedhin nga CVS, bloget, modelet e faqeve të bazuara në tekst, grupet muzikore, shërbimet e dizajnit dhe arkitekturës, etj. Për më tepër, nuk jeni të detyruar t’i përmbaheni një stili të vetëm dhe vetëm të faqosjes. Kombinimi i temave të ndryshme mund të jetë një ide e mirë ose të krijoni një faqe interneti ekskluzive. Për shembull, ju mund të zgjidhni modelin e dyqaneve në internet dhe të shtoni një seksion për bloget.

Do temë është 100% e përgjegjshme për celular dhe dinamike. Me fjalë të tjera, faqja juaj e internetit do të jetë me madhësi të përkryer për çdo pajisje përkundër dimensioneve të ekranit. Programi automatikisht do të rregullojë faqet në varësi të pajisjes së përdoruesit. Ekziston një mundësi për të mbajtur në vëmendje se si duket faqja juaj në smartphone ose tabletë.

shembuj portofoliobox

Portfoliobox e lehtëson përfaqësimin vizual të faqes së internetit të ndritshme. Për ta bërë që faqja juaj të duket më tërheqëse, mund të kombinoni stile të ndryshme galerish, të ngarkoni video, të vendosni shfaqje prezantuese, dhe më shumë.

4. Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit jep mënyra të ndryshme për të qëndruar në kontakt ose për të mësuar në lidhje me aftësitë e sistemit. Mungesa e mësimeve video mund të duket si një dobësim. Sidoqoftë, baza e madhe e njohurive dhe forumi lokal do ta kompensojnë atë. Mënyrat kryesore për të qëndruar në kontakt përfshijnë:

 • Opsion Chat Live.
 • Forma tradicionale e kontaktit për të dërguar pyetje.
 • Një faqe kontakti e detajuar me përshkrimin e kompanisë dhe adresën fizike.
 • Blog-u i kompanisë me lajmet më të fundit rreth azhurnimeve, mjeteve ose modeleve të fundit të sistemit.

Përdoruesit mund të zgjedhin një sistem biletash në rast të problemeve teknike ose faturimit. Sistemi ka një seksion të statusit të biletave ku mund të gjurmoni kërkesën tuaj. Baza e njohurive prezanton udhëzues dhe udhëzime të pafund që përfshijnë të gjitha aspektet e punës me softverin nga mënyra se si të regjistroheni në hapat për të ndërmarrë në rast të dështimit të pagesës.

5. Politika e çmimeve

Portfoliobox aktualisht ofron dy plane kryesore. E para është një paketë falas. Kur themi “Falas”, vërtet e kemi fjalën. Përdoruesit mund të krijojnë deri në 10 faqe dhe të përdorin 30 imazhe të personalizuara. Sidoqoftë, nuk do të jeni në gjendje të lidhni fushën tuaj dhe të shpëtoni nga reklamat “mundësuar nga Portfoliobox”.

çmimi

Plani i paguar ose Pro kushton 6.9 dollarë në muaj dhe ofron të gjitha tiparet që ju nevojiten, përfshirë mbështetjen e premisë 24/7, faqet e pakufizuara, qasjen në 1.000 imazhe dhe më shumë.

6. Pro dhe kundër

Portfoliobox me siguri mund të jetë një mjet i mirë për ata që kërkojnë një platformë të përballueshme dhe të gjithanshme për ndërtimin e faqes në internet. Ai do t’i përshtatet nevojave të përfaqësuesve më pak të kërkuar të biznesit të vogël pa aftësi kodimi ose dizajnimi në internet. Nga ana tjetër, nuk duhet të prisni që instrumentet të rritin biznesin tuaj.

Pros:
Cons:
&# X2714; Lehtë për t’u përdorur dhe regjistruar.
&# X2714; Redaktor intuitiv, galeritë e imazheve për prezantim vizual.
&# X2714; Qindra skedarë dhe shabllone.
&# X2714; Karakteristikat themelore të tregtisë elektronike.
✘ Tani udhëzuesit e videos.
Features Karakteristika të kufizuara të marketingut.

përfundim

Portfoliobox është një krijues falas në internet i portofolit profesional me karakteristika të zgjeruara dhe funksionalitet të disponueshëm në paketën e tij të përballueshme Pro. Përveç aftësive fillestare të biznesit të vogël, ai ofron mundësi të tregtimit të tregtisë për t’i lejuar përdoruesit jo vetëm të përfaqësojnë shërbimet e tyre, por edhe t’i shesin ato në internet.

Baza e madhe e njohurive, tabela intuitive dhe vendosja e thjeshtë sigurisht që do të përmbushin pritjet e newbies. Kompanitë dhe ndërmarrjet më të mëdha që kërkojnë të rritin biznesin e tyre në internet mund të kërkojnë një funksionalitet pak më të zgjeruar. Edhe pse softveri mund të jetë ende një mundësi e mirë për një fillim.

Provoni Portfoliobox Tani

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map