Rishikimi i Volus

Volusion – është platforma kryesore e industrisë që ndihmon në krijimin e faqeve të internetit profesionale të e-commerce. Sistemi bëri një emër në vetvete falë sfondit të tij dinamik, grupit të pasur me karakteristika dhe lehtësisë së përdorimit duke e bërë softuerin të përshtatshëm si për të mirat, ashtu edhe për ata që fillojnë vetëm me dyqanet e tyre të para dixhitale. Volusion ofron një proces pa probleme për krijimin e një dyqani në internet dhe të shkoni në internet me vetëm disa klikime.


Përdoruesit do të vlerësojnë ekipin profesional të mbështetjes, planet e pranueshme të planeve nëse krahasohen me ndërtuesit e tjerë të internetit të përqendruar në eCommerce, mbi 30 porta pagese të ndryshme të disponueshme për integrim, ndërtuesin e përparuar të dyqaneve në internet, funksionalitetin e redaktimit të CSS, dhe më shumë. Tarifat zero të transaksioneve në secilën nga paketat në dispozicion do të jenë gjithashtu një plus i madh në favor të platformës.

Por a funksionon vërtet mirë për të ka nevojë për tregti? A ka ndonjë pengesë të fshehur ose pengesa? Bashkohuni me ne në hetimin tonë dixhital.

1. Lehtësia e përdorimit

Volusion ka provuar të jetë një platformë relativisht e lehtë për t’u përdorur. Ai do të përmbushë kërkesat e profesionistëve të përkushtuar të cilët dinë të modifikojnë HTML ose CSS, si dhe newbies pa aftësi teknike për të trajtuar vetë hartimin e uebit. Jo-teknikët do të vlerësojnë një redaktues intuitiv WYSIWYG që e kthen procesin e ndërtimit në një procedurë të shpejtë dhe pa probleme..

Fillimi

Para së gjithash, duhet të regjistroheni në mënyrë që të përdorni elementet fillestare të Volusion. Procesi është shumë i shpejtë. Përdoruesit duhet të tregojnë vetëm emrat e tyre të parë dhe të dytë përveç numrit të postës elektronike dhe telefonit. Kjo eshte. Tani mund të filloni me provën tuaj falas 14-ditore nëse kontrolloni se si funksionon sistemi dhe nëse i përshtatet nevojave tuaja.

Pasi të keni përfunduar me sukses hapin e parë, sistemi do të ofrojë një përzgjedhje të temave për të zgjedhur. Ato ndryshojnë në varësi të ngrohtësisë së biznesit ose numrit të punonjësve që keni. Nëse shablloni i plotëson kërkesat tuaja, mund të shkoni në fazën tjetër dhe të përdorni Redaktorin e stilit. Këtu mund të personalizoni temën tuaj duke shtuar çiftime ekskluzive të shkronjave, si dhe të azhurnoni ngjyrat e dyqaneve, etj.

Redaktori i sitit të vullneteve

Hapi tjetër është të shtoni logon e kompanisë suaj. Ekziston një mundësi që thjesht të shkruani moton ose tekstin tuaj, si dhe të ngarkoni imazhe të logos. Nëse akoma nuk keni nënshkrimin tuaj të korporatës, Volusion ka një grup projektuesish të përkushtuar të cilët do të krijojnë një logo unike. Tani është koha që më në fund shtove disa produkte dhe shkove në internet me dyqanin tënd të ri dixhital.

Shtimi i produkteve të reja

Procesi është shumë i thjeshtë dhe intuitiv. E tëra që ju duhet është të tregoni emrin e produktit, shkruani disa fjalë për ta përshkruar atë, futur çmimin dhe shtypni butonin “I njëjti produkt”. Ai automatikisht do të shfaqet në dyqanin tuaj dixhital. Ju mund të vlerësoni disa mjete shtesë të personalizimit që përfshijnë:

 • Redaktori i faqes në internet. Ashtu si është e lehtë për të bërë ndryshime në stilin e faqes së internetit, është gjithashtu e thjeshtë të redaktoni katalogun e produkteve dhe faqet e dyqanit tuaj këtu këtu. Ju nuk duhet të jeni një profesionist i dizajnit në internet për ta bërë atë vetë. Thjesht shkoni në pult, dhe menaxhoni faqen e internetit sipas dëshirës tuaj.
 • Ndërtuesi i dyqaneve në internet. Për shkak të mjetit të ndërtimit të dyqaneve në internet, sipërmarrësit janë në gjendje të menaxhojnë uebfaqet e tyre të tregtisë elektronike në lidhje me kërkesat dhe preferencat e tyre, duke përfituar sa më shumë nga funksionaliteti i tyre. Mjet lejon shtimin e kategorive të produkteve, nënkategorive dhe produkteve të reja, përballimin e veçorive të menaxhimit të SEO, ngarkimin dhe modifikimin e imazheve dhe kryerjen e veprimeve të tjera që kontribuojnë në performancën më të mirë të faqes në internet.
 • Ndërtuesi i dyqaneve të vullioneteve

 • Redaktori CSS. Edhe pse, Volusion nuk nënkupton ndonjë aftësi ose njohuri të kodimit, është akoma e mundur të shfrytëzohet tipari i redaktimit të faqes në internet CSS për të gjithë ata përdorues, të cilët janë të vetëdijshëm për bazat e kodimit. Për shkak të këtij mjeti, ju mund të rregulloni përmbajtjen e faqes në internet duke edituar manualisht kodin e tij. Si rezultat, ju merrni një faqe në internet që përmban funksionalitetin më të madh dhe tërheqjen vizuale.
 • Redaktori i CSS i Vullusit

 • Redaktori i lundrimit. Kur bëhet fjalë për zgjedhjen dhe modifikimin e stilit të lundrimit në faqen tuaj të internetit, përdorimi i redaktorit të navigimit dëshmon të jetë thelbësore. Ai lejon ndryshimin e stileve të lundrimit për të kontribuar në thjeshtësinë e procesit të shfletimit të internetit.
 • Redaktori i Navigacionit të Vollushes

Si përmbledhje, Volusion me siguri mund të përmbushë pritjet e newbies që ëndërrojnë të fillojnë me dyqanin e tyre të parë ndonjëherë në internet. Pro të përkushtuar gjithashtu do të vlerësojnë lirinë e mjaftueshme të personalizimit të dhënë nga qasja HTML / CSS.

2. Karakteristikat & lakueshmëri

Ndërsa faqet e internetit të eCommerce janë kompetenca kryesore e Volusion, karakteristikat kryesore të tij zbatohen për t’i lejuar përdoruesit të shesin lehtësisht në internet. Në të njëjtën kohë, ai ofron mjete të shkëlqyera sigurie, zgjidhje pritëse dhe domain të personalizuara për ta bërë projektin tuaj të dukshëm nga audienca e synuar. Ne gjithashtu duhet të përmendim instrumentet e marketingut dhe promovimit për të marrë biznesin tuaj në një nivel të ri:

 • Favicon + Logo – Volusion ju ndihmon të qëndroni larg nga turma duke ngarkuar thjesht logon tuaj personale dhe favorizimin. Kjo do ta bëjë faqen tuaj më të dallueshme në mesin e konkurrentëve të tjerë në kamare.
 • SEO dhe Statistikat – përdoruesit janë përgjegjës për cilësimet e faqes së tyre SEO falë një pult intuitiv ku mund të ndryshoni URL të personalizuara duke i bërë ata më miqësorë për SEO. Këtu mund të vendosni gjithashtu tituj ose përshkrime unike të etiketave meta, të shtoni atribute alt në imazhe dhe foto, të ndryshoni skedarët robots.txt, dhe më shumë. Paneli mundëson statistika të hollësishme për produktet më të njohura, burimet e trafikut dhe kanalet që drejtojnë pjesën më të madhe të audiencës tuaj.
 • Ndërtuesi i dyqaneve në internet. Për shkak të mjetit të ndërtimit të dyqaneve në internet, sipërmarrësit janë në gjendje të menaxhojnë uebfaqet e tyre të tregtisë elektronike në lidhje me kërkesat dhe preferencat e tyre, duke përfituar sa më shumë nga funksionaliteti i tyre. Mjet lejon shtimin e kategorive të produkteve, nënkategorive dhe produkteve të reja, përballimin e veçorive të menaxhimit të SEO, ngarkimin dhe modifikimin e imazheve dhe kryerjen e veprimeve të tjera që kontribuojnë në performancën më të mirë të faqes në internet.
 • Ndërtuesi i dyqaneve të vullioneteve

 • Menaxhimi i thjeshtë i produktit – Volusion ofron një sistem të thjeshtë të menaxhimit të produktit në një faqe të veçantë. Wasshtë krijuar për të krijuar kategori ose nënkategori të reja, të menaxhojë cilësime të ndryshme duke përfshirë SEO të produktit, të personalizojë artikujt dhe të shtojë foto dhe përmbajtje teksti. Softueri mbështet formatin CSV duke lejuar të ngarkojë një grup të produkteve në të njëjtën kohë. Me fjalë të tjera, ju vetëm duhet të krijoni një rekord të vetëm një herë dhe të përfitoni nga aftësitë e thjeshta të eksportit të bazës së të dhënave në çdo kohë. Kopjimi dhe ngjitja e produkteve tuaja është një tjetër veçori e shkëlqyeshme. Për shembull, ju keni të njëjtën bluzë në dispozicion në madhësi të ndryshme. Ju nuk duhet të shtoni një të shkurtër të veçantë në madhësinë S, M ose L duke mbushur të gjitha fushat përsëri dhe përsëri. E tëra që ju duhet është të shtoni një produkt të vetëm dhe të implementoni mundësi të ndryshme.
 • integrim – lajm i shkëlqyeshëm për ata që duan të bashkëpunojnë me vendet më të mëdha të tregut në internet. Uebfaqja juaj mund të jetë e integruar pa probleme me udhëheqës të industrisë si eBay ose Amazon. Kjo me siguri do t’ju lejojë të zgjeroni ekspozimin dhe të rritni shitjet. Për më tepër, mbi 30 porta pagese janë në dispozicion për integrim përfshirë PayPal ose Stripe.
 • Paneli i zgjatur i vullgurit – pulti është mjeti jetik për të ndjekur shitjet tuaja dhe për të menaxhuar dyqanin në internet. Ajo gjeneron informacione të hollësishme në lidhje me klientët tuaj, si dhe ofron krahasime dhe raporte që nxjerrin në pah produktet më të njohura nga koleksioni juaj. Renditni historinë, të dhënat e kontaktit dhe informacionet e tjera jetësore – do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në një vend të vetëm.

Softueri ka fjalë për fjalë gjithçka që ju nevojitet për të dalë me një dyqan dixhital profesional dhe për të marrë klientët me disa shtesa të tilla si kodet promo, çertifikatat e dhuratave, emailet e rishikimit, lidhjet e ndarjes sociale dhe mjetet e tjera për t’i mbajtur përdoruesit tuaj të angazhuar.

3. Dizajni

Numri i Temave:40
Modelet Profesionale:&# X2714; PO
Temat Falas:&# X2714; PO
Kostoja e modelit:$ 50- $ 180
Renditur sipas industrisë:✘ JO
Redaktimi i kodit CSS:&# X2714; PO

Kur shikon në shabllone, duket sikur Volusion i kushton vëmendje cilësisë së tij të temës. Skedarët duken mjaft elegant dhe të azhurnuar. Sidoqoftë, të gjitha temat ndahen në të lira dhe të paguara. Nëse kemi një vështrim më të afërt në temat e lira, do të vërejmë disa tipare tipike. Me fjalë të tjera, ata në të vërtetë duken të njëjta me një rrëshqitës standard me gjerësi të plotë me butonat e menusë të vendosur. Ndërsa lista e produkteve është e vendosur nën të.

Lajm i mirë është se të gjitha shabllonet janë të përgjegjshëm për celularët këtu kemi një mundësi të shikimit paraprak celular në pultin tuaj. Ndërsa temat e lira mund të mos plotësojnë kërkesat tuaja krijuese, ju jeni të lirë të zgjidhni nga faqosjet me pagesë. Nëse veproni kështu, përgatituni të paguani 180 dollarë shtesë për një shabllon të dizajnuar nga pishina Volusion e dizajnerëve me përvojë në eCommerce. Ata që dëshirojnë të bëjnë ekskluzivitetin, mund të zgjedhin një studio lokale të dizajnit në internet dhe të krijojnë vetë dizajnin e tyre. Mimi do të varet nga karakteristika të ndryshme si kompleksiteti i sitit, struktura, etj.

Nëse një përdorues e di HTML / CSS, ai ose ajo nuk do të duhet të paguajë për temat e primitit, pasi Volusion lehtëson ndryshimin e kodit dhe krijimin e një koncepti në internet që do të dalë pa dallim. Ky tipar nuk do të funksionojë për newbies pa aftësi të veçanta. Ata mund të mbështeten vetëm në redaktorin e stilit me cilësimet e ngjyrave të shkronjave dhe disa mjete fillestare për të rregulluar faqet. Në tërësi, shabllonet e Volujes bëjnë një përshtypje të mirë.

4. Ndihma për klientët

Sipas rishikimeve të shumta në internet, Volusion ka mbështetje të fortë të klientit. Duket se është e vërtetë. Platforma ofron disa mënyra të shpejtë dhe të thjeshtë për të qëndruar në kontakt. Ato përfshijnë:

 • Biseda live (zakonisht duhet nga 30 deri në 60 minuta që specialistët mbështetës të përgjigjen).
 • Numri i telefonit ndërkombëtar të kontaktoni menjëherë ndihmën në rast urgjence (nuk është në dispozicion në planin personal).
 • Qendra e Ndihmës për Vullozim është një bazë e madhe njohuri me udhëzues dhe përshkrime të secilit proces nga fillimi në drejtimin dhe rritjen e biznesit tuaj. Qendra e Ndihmës ka një sistem të thjeshtë navigimi për të kërkuar temat nga fjalët kyçe.
 • Guides – Seksioni përmban udhëzime të hollësishme për temat e ndryshme të tregtisë elektronike. Këtu mund të mësoni se si ta bëni strategjinë tuaj SMM më të suksesshme, si të rritni shndërrimet ose të zvogëloni shkallën e braktisjes së karrocave.

Platforma ka blogun e vet me mijëra artikuj që lidhen me marketingun, shitjen në internet dhe çështje të tjera thelbësore që mund të dëshironi të mësoni. Me fjalë të tjera, mbështetja e Volusionit është me të vërtetë e madhe dhe e gjithanshme.

5. Politika e çmimeve

Siç kemi thënë në fillim të artikullit, sistemi ofron një gjykim 14-ditor. Atëherë do të duhet të zgjidhni nga 4 prej paketave në dispozicion në varësi të madhësisë dhe pritjeve të biznesit tuaj. Të gjitha ofertat vijnë me tarifa të transaksioneve 0% dhe bandë të pakufizuar. 4 planet kryesore janë si më poshtë:

 • Kostoja personale 29 dollarë në muaj është i mirë për dyqanet e vogla me të ardhura vjetore që nuk i kalojnë $ 50k. Plani ju lejon të shtoni jo më shumë se 100 produkte dhe vetëm 1 llogari të stafit.
 • Kostoja profesionale 79 dollarë në muaj për dyqanet e mesme që shesin deri në 5000 produkte.
 • Kostoja e biznesit 299 dollarë për një biznes në rritje me të ardhura vjetore prej rreth $ 500k. Plani ofron produkte të pakufizuar dhe mbështetje Prioritare.
 • kryesor është e mirë për kompanitë e mëdha ndërkombëtare që dëshirojnë VIP mbështetje dhe karakteristika në paketë. Themimi është negociuar.

6. Pro dhe kundër

Voluzioni sigurisht që meriton vëmendje për sa i përket krijimit të një dyqani të ri dixhital nga e para. Shtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur me mjete të mjaftueshme për të vendosur dhe menaxhuar dyqanin tuaj. Softueri do t’i përshtatet të dy teknikëve dhe pro. Në të njëjtën kohë, modelet e saj të lira mund të jenë pak më të gjithanshme. Nga ana tjetër, qasja në HTML dhe CSS do të jetë një zgjidhje e mirë.

Pros:
Cons:
&# X2714; E shkëlqyeshme për bizneset e çdo madhësie.
&# X2714; Plani fillestar i përballueshëm nëse krahasohet me konkurrencën.
&# X2714; Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur.
&# X2714; Paneli i avancuar për të menaxhuar faqen e internetit.
&# X2714; Karakteristikat e përparuara të tregtisë elektronike për të filluar dhe rritur biznesin.
&# X2714; Ekip gjithëpërfshirës mbështetës.
Support Mbështetja e telefonit nuk është në dispozicion në planin e fillimit.
Tem Modelet falas mund të duken më interesante.
Them Temat e primit të kushtueshëm

7. Konkurrentët

Një nga konkurrentët kryesorë të Volusion është Shopify. Disa vjet më parë Volusion dhe Shopify ishin në të njëjtat pozicione, por një përmbledhje e të dhënave të shitjeve për vitin 2016 dhe 2017 tregoi se dyqanet e Volusion prodhuan 5.2x më shumë të ardhura sesa dyqanet e Shopify. Të gjitha në të gjitha këto sisteme janë shumë të ngjashme në funksionalitet. Ju mund të lexoni krahasimin e hollësishëm të këtyre krijuesve të faqes elektronike të e-commerce në postin përkatës.

Volusion vs ShopifyVolusion vs Squarespace

Nëse keni të drejtë të krijoni një faqe interneti të fuqishme eCommerce, atëherë gjithashtu mund të konsideroni përdorimin Squarespace për këtë qëllim. Në një farë mase, sistemi mund të krahasohet me Volusion pasi lejon gjithashtu ndërtimin e dyqaneve në internet. Sidoqoftë, ndërtuesi i uebfaqes përdoret më së shumti për qëllime universale të ndërtimit, duke qenë një zgjedhje e këndshme për newbies. Për të mësuar më shumë rreth sistemit dhe dallimeve të tij, mund të lexoni krahasimin e hollësishëm të Volusion vs Squarespace edhe në postin përkatës.

përfundim

Volusion është një udhëheqës i caktuar në thelbin e ndërtuesve të faqeve të internetit të dizajnuara për tregti elektronike. Ajo vjen me një përzgjedhje të veçorive që e bëjnë të lehtë krijimin dhe menaxhimin e dyqanit tuaj dixhital. Procesi i projektimit është intuitiv dhe miqësor ndaj përdoruesve ndërsa modelet e përgjegjshme për celular janë të thjeshta për tu përshtatur.

Sistemi është i disponueshëm në plane të ndryshme për të përmbushur pritjet e kompanive të vogla, të mesme dhe të mëdha. Mimi duket mjaft i përballueshëm nëse krahasohet me konkurrentët e tjerë. Sidoqoftë, temat premium mund të duken pak të kushtueshme ndërsa Pro dhe Plani i Biznesit vështirë se do t’i përshtaten çdo buxheti. Nëse planifikoni të krijoni një dyqan të vogël me një duzinë produktesh, mund të kërkoni një alternative më të lirë.

Provoni tani Volusion

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map