Rishikimi i PhotoShelter

Rishikimi i PhotoShelter


PhotoShelter – është një platformë gjithëpërfshirëse e krijuar për fotografët profesionistë. Ai përbëhet nga disa teknologji të përziera që përfshijnë një arkiv fotografish, ambiente ruajtjeje dhe ndërtuesin e faqes në internet. Nëse thjesht keni nevojë për diku për të ruajtur imazhet tuaja ose t’i ndani me miqtë, do të më mirë të kërkoni një mundësi më të thjeshtë. Ky produkt i veçantë do të shërbejë kryesisht gurus fotografi të përkushtuar dhe ekspertë të ngrohtë.

Sistemi vjen me një bandë instrumentesh që lejojnë individët të shfrytëzojnë sa më shumë një motor mjaft të fuqishëm. Do të keni një shans për të integruar funksionalitetin e e-commerce për të shitur fotot tuaja, si dhe për të ndjekur statistikat e shitjeve. Arkivat me bazë në re dhe objektet e ruajtjes sigurojnë qasje të menjëhershme në të gjitha pasuritë tuaja pavarësisht vendndodhjes. Si rezultat, ne kemi një mjet të fundit fotografik të internetit për të shkëmbyer fotografi, paguar, ruajtur imazhe dhe për të promovuar veten.

1. Lehtësia e përdorimit

Zhvilluesit e PhotoShelter premtojnë një platformë të lehtë për t’u përdorur që bën të mundur krijimin e faqeve të internetit brenda disa minutash. Well. Disa nga ato pretendime janë të vërteta. Krijuesi i faqes në internet është shumë intuitiv. Do të duhen newbies nga 10 deri në 30 minuta për të kuptuar se si funksionon. Sidoqoftë, lehtësia e përdorimit përfundon kur bëhet fjalë për lidhjen e domenit tuaj. Procesi është mjaft i vështirë nëse nuk vendosni atë të paracaktuar. Gjërat e para në fillim.

Ju duhet të regjistroheni për të hyrë në të gjithë instrumentet PhotoShelter. Procesi është i njëjtë si me platformat e tjera. Ekziston një version falas demo në dispozicion vetëm për 14 ditë. Duket mjaft e shkurtër edhe pse është akoma e mjaftueshme për të kuptuar nëse sistemi ju përshtatet. Për të filluar me versionin e provës falas, një përdoruesi i kërkohet të shtypë emrin dhe mbiemrin e tij / saj, si dhe të tregojë një email dhe të vendosë fjalëkalimin.

Regjistrimi i PhotoShelter

Ju nuk do të duhet të konfirmoni fjalëkalimin tuaj. Sidoqoftë, një letër përshëndetëse do të dërgohet përsëri në emailin e dhënë. Të paktën, ju e dini që keni llogarinë tuaj të aktivizuar. Nga rruga, asnjë shenjë e integrimit në mediat sociale kur hyni brenda, gjë që është e keqe. Sidoqoftë, ne mund të jetojmë me atë.

Ndërtimi i faqes në internet dhe personalizimi

Kur të keni mbaruar, sistemi automatikisht do t’ju transferojë në panelin e kontrollit me të gjitha mjetet e ndërtimit të faqes në internet në të majtë. Nuk ka shumë prej tyre. Do të gjeni disa mundësi fillestare si faqosjet e shablloneve, fontet, ngjyrat, titujt e faqeve dhe kutia e përshkrimit meta. Sectiondo pjesë e faqes përbëhet nga seksione të ndara që mund të menaxhohen. Për shembull, ju mund të zgjidhni një imazh ose tekst për seksionin e logos, të shtoni galeri të reja, të ndryshoni emrat e bllokut, etj.

Paracaktoi PhotoShelter

E njëjta gjë mund të zbatohet në faqet e tjera. Nga rruga, çdo model vjen me paraqitjen e paracaktuar që zakonisht përfshin:

 • Një faqe interneti ose një portofol kryesor.
 • Rreth faqes ku mund të përfaqësoni veten.
 • Një faqe Kontakti me të gjitha informacionet e kërkuara të kontaktit.
 • Një faqe Arkivi me disa mënyra për të ruajtur dhe menaxhuar fotot tuaja.

Nuk është shumë që mund të bëni në lidhje me paraqitjen fillestare. Platforma duket shumë e kufizuar përsa i përket modelimit të uebit. Sidoqoftë, shtimi i fotove të reja është shumë e thjeshtë. E tëra që ju duhet është të krijoni një galeri të re, t’i jepni një emër dhe të shkarkoni fotografi nga dosja lokale.

Cilësimet e përgjithshme

Paneli i Administratorit përmban një listë të cilësimeve të përgjithshme dhe mjeteve të menaxhimit të faqes në internet. Përdoruesit mund të modifikojnë emrat e faqeve të internetit, përshkrimet, të shkarkojnë një favor të ri, etj. Paneli ka seksionin Statistikor ku mund të gjurmoni vizitorët e faqes suaj të internetit, si dhe të lidhni Google Analytics dhe mjete të tjera.

Cilësimet bëjnë të mundur që të rregulloni mirë arkivin e fotografive, si dhe të zgjidhni midis fushës së parazgjedhur që do të përmbajë emrin e platformës ose atë të personalizuar. Ju do të gjeni udhëzuesin se si të lidhni fushën në një seksion përkatës. Procesi mund të jetë pak i ndërlikuar. Prandaj, sigurohuni që ta lexoni udhëzuesin me kujdes.

Dizenjoni dhe rregulloje PhotoShelter

Një domen i paracaktuar vjen me një certifikatë SSL tashmë të integruar, e cila është një plus i madh. Ajo ka pamjen e mëposhtme bazuar në shembullin tonë: superwebsitebuilders.photoshelter.com ku “superwebsitebuilders” është emri që keni treguar gjatë procesit të regjistrimit.

Sigurisht, nuk do të funksionojë për një strategji gjithëpërfshirëse të SEO. Për të promovuar faqen tuaj dhe për të rritur radhët e saj SEO, do t’ju duhet një domain i personalizuar. Në situatën me PhotoShelter, do t’ju duhet të vendosni një CNAME. Lajmi i mirë është se platforma ofron një udhëzues të hollësishëm se si të lidhni fushën duke përdorur cilësimet CNAME.

2. Karakteristikat & lakueshmëri

PhotoShelter ofron një paketë të fortë karakteristikash që ndihmojnë jo vetëm për të ruajtur fotografi ose për të krijuar një faqe në internet. Fotografët mund të integrojnë funksionalitetin e e-commerce për tu paguar direkt nga klientët, për të menaxhuar çmimet, etj. Përveç kësaj, do të keni një shans të krijoni galeri private me akses të kufizuar, të shkëmbeni imazhe në rezolucion të lartë, të regjistroni statistikat, etj..

eCommerce

Sistemi bën të mundur lidhjen e disa opsioneve të pagesës. Ajo vjen me mbështetje për PayPal dhe Stripe. Për më tepër, përdoruesit mund të lidhin Llogaritë e tyre Merchant për të mundësuar shitjet direkte. PhotoShelter ka një karrocë të integruar pazari pa pasur nevojë ta vendosë veç e veç.

PhotoShelter ecommerce

Statistikat përshkruajnë shitjet totale, si dhe transaksionet në pritje. Ju mund të vendosni çmimet tuaja, si dhe të shpërndani produkte të shtypura që paraqesin foto me filigranë.

siguri

Do uebfaqe i krijuar me PhotoShelter ka kriptim SSL të integruar si parazgjedhje. Do të funksionojë mirë për SEO-në e faqes, si dhe për reputacionin e përgjithshëm në internet. Mjetet shtesë të sigurisë përfshijnë Gardën e vjedhjes së imazhit që mbron veprat tuaja nga vjedhja ose futja në duar të gabuara pa njoftimin tuaj. Përdoruesit mund të aktivizojnë ose çaktivizojnë funksionin nga paneli i administratorit.

PhotoShelter ssl

Fotografët janë të lirë të zbatojnë ujërat e zeza të tyre ekskluzive për të mbrojtur të drejtat e autorit. Karakteristika vjen me mënyrën e parashikimit të filigranit. Për më tepër, cilësimet e përgjithshme të sigurisë ju lejojnë të tregoni madhësinë maksimale të secilës imazh të shfaqur në uebfaqen tuaj.

Cilësimet e portofolit

PhotoShelter jep mjete të thjeshta për të menaxhuar portofolin tuaj. Ato përfshijnë kërkimin e lehtë të portofolit me filtra të detajuar. Përdoruesit mund të kërkojnë fotografitë e nevojshme sipas fjalëve kyçe, data, lloji i çmimeve, etj. Këtu mund të krijoni një kuti të re të Lehta, të ndryshoni zonën e klientit, si dhe shportën e blerjeve.

Kërkim i ngarkueshëm

PhotoShelter ngulitur

Një mundësi e shkëlqyeshme për ata që tashmë kanë një faqe në internet ose blog. Ju mund të mos përdorni as ndërtuesin e faqes në internet. Sistemi do të gjenerojë kodin që mund të futet në një sit ekzistues duke lejuar vizitorët tuaj të hyjnë direkt në portofol. E tëra që ju duhet është të kopjoni pjesën HTML dhe ta vendosni atë në seksionin e nevojshëm në faqen tuaj të internetit.

3. Dizajni & templates

Platforma nuk i prish përdoruesit e saj me një përzgjedhje të gjerë të skedarëve të gatshëm. Aktualisht ofron vetëm 9 shabllone të ndryshme. Të gjithë kanë paraqitje të ndryshme, megjithëse struktura e përgjithshme duket e njëjtë. Të gjitha temat janë miqësore me celularin. Sidoqoftë, nuk ka asnjë modalitet të shikimit celular për të kontrolluar se si faqja duket në smartphone ose tableta.

Dizajni PhotoShelter

Sa për mjetet e projektimit, ato janë gjithashtu mjaft themelore. Përdoruesit mund të modifikojnë ose të vendosin shkronja për kokën dhe seksionet e tjera të faqes në internet. Për më tepër, një funksion i skemës së ngjyrave ju lejon të ndryshoni ngjyrën e paraqitjes së përgjithshme, si dhe sfondin e saj. Ju gjithashtu mund të vendosni ngjyra të ndryshme për logon, përmbajtjen e tekstit, lidhjet, etj.

4. Ndihma për klientët

Mbështetje PhotoShelter

Ekzistojnë disa mënyra për përdoruesit e PhotoShelter për të gjetur përgjigje për pyetjet e tyre. Ato përfshijnë:

 • Kontaktoni me Seksionin – një sistem i thjeshtë i biletave ku mund të parashtroni pyetjen tuaj. Gjëja e mirë në lidhje me tiparin është se ai përmban një numër të drejtpërdrejtë të telefonit. Për më tepër, ju mund të shkruani numrin tuaj për t’i lejuar klientët mbështetës të kontaktojnë ju. Lajmi i keq është se mbështetja është në dispozicion nga e hëna në të premte nga 9 e mëngjesit deri në ora 19 pas dite.
 • Qendra e Mbështetjes – platforma ka një bazë të madhe njohurish me mijëra udhëzues dhe artikuj të paraqitur në Qendrën e Mbështetjes. Ato përfshijnë informacione mbi mënyrën e fillimit, mënyrën e ndarjes ose ruajtjes së fotove, si të shesin, etj.
 • Komuniteti Q&A – një lloj forumi ku përdoruesit mund të krijojnë tema të reja ose të bëjnë pyetje. Seksioni përmban blloqe speciale që përfaqësojnë diskutime në industri dhe tema të tjera që mund të vijnë gjithashtu në dispozicion.

Të gjithë pajtimtarët PhotoShelter janë të lirë të dërgojnë reagime të produktit me pretendimet dhe propozimet e tyre. Si përmbledhje, mbështetja duket e mirë pavarësisht mungesës së funksionit Bisedë Live.

5. Planet & Çmimeve

Smimet e PhotoShelter

Sistemi ka një provë falas 14-ditore. Moreshtë më se e mjaftueshme për të kuptuar nëse produkti ju përshtatet. Atëherë do të duhet të aktivizoni ndonjë nga tre planet e paguara në dispozicion. Ato janë si më poshtë:

 • Plani themelor fillon në $ 10 në muaj me 4 GB ruajtje në cloud.
 • Kostoja e planit standard $ 25 në muaj me 100 GB depozitë përveç mjetit për korrigjimin e klientit.
 • Kostot e planit pro $ 45 në muaj dhe ofron ruajtje të pakufizuar dhe të gjitha tiparet formojnë dy planet e mëparshme.

Të gjitha paketat vijnë me një domain të personalizuar, qasje të pakufizuar në të gjitha 9 shabllonet, një aplikacion mobil me porosi dhe më shumë. Pra, ndryshimi kryesor në ruajtje, gjë që e bën politikën e çmimeve pak të çuditshme.

6. Pro dhe kundër

PhotoShelter është një platformë e krijuar kryesisht për fotografë profesionistë që duan jo vetëm të ndajnë ose ruajnë, por edhe të shesin veprat e tyre. Platforma nuk është e përsosur dhe mund të komplikohet në disa vende. Sidoqoftë, ajo ende u shërben fotografëve; ka nevojë për një mënyrë të mirë.

Pros:
Cons:
&# X2714; Funksionaliteti i e-Tregtisë.
&# X2714; Ndërtues i faqes së internetit të lehtë për t’u përdorur.
&# X2714; Nuk kërkohen aftësi kodimi.
&# X2714; Integrimi i thjeshtë i shërbimit.
&# X2714; Objektet e ruajtjes me bazë cloud.
. Gjykim i kufizuar falas.
Ans Planet janë pothuajse të njëjta.
✘ Një politikë pak e çuditshme e çmimeve.
Can Mund të jetë e ndërlikuar të lidhni domenin tuaj.

përfundim

PhotoShelter është një mjet i mirë për fotografët profesionistë që duan të rritin praninë e tyre në internet, si dhe promovojnë dhe shesin veprat e tyre. Platforma ofron disa shabllone me pamje të mirë, të cilat janë të lira për të hyrë pavarësisht planit. Përdoruesit do të vlerësojnë mjetet e përparuara të menaxhimit të arkivit dhe arkivit, si dhe mënyrat e thjeshta për të integruar shërbimet e palëve të treta.

Nëse e konsideroni fotografimin si hobi tuaj, mund t’ju duhet një më e thjeshtë dhe softuer më i lirë për t’i ruajtur dhe shpërndarë ato përmes kanaleve të ndryshme. Në këtë rast, duhet të provoni disa opsione më të lehta siç janë Wix. Ajo vjen si një zgjidhje gjithëpërfshirëse me hostimin dhe domenin në paketë përveç qindra modeleve të përgjegjshme për të përmbushur nevojat tuaja.

Provoni PhotoShelter falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map