Rishikimi i markave të rrobaqepësive

Rishikimi i markave të rrobaqepësive


Tailor Markat është një platformë e krijuar për të ndërtuar dhe promovuar markën tuaj nga e para. Fillimisht u krijua për dummies dhe njerëzit që kurrë më parë nuk janë marrë me promovimin e biznesit. Sistemi jep mjetin e tij të veglave të personalizuara për të trajtuar disa procese në të njëjtën kohë pa njohuri ose aftësi të veçanta. Përdoruesit do të vlerësojnë krijuesin e tij të logos me bazë AI, përveç krijuesit të faqeve të internetit, mjetet e biznesit dhe marketingut, mundësitë e shitblerjes dhe më shumë.

Mjeti përdor përparuar Teknologjitë e bazuara në AI për të siguruar një proces të shpejtë dhe të thjeshtë kur bëhet fjalë për ndërtimin e një faqe në internet nga e para. Në të njëjtën kohë, përdoruesit do të vlerësojnë tiparet e përparuara të e-commerce me aftësinë për të shitur live dhe online. Do të përfitoni nga instrumentet e shitjes së mediave sociale, një mjet gjithëpërfshirës për ndërtimin e logos dhe instrumente të tjera të nevojshme për çdo tregtar që bën hapat e tij ose të saj të parë në rrugën e krijimit të një emri të fortë të markës.

1. Lehtësia e përdorimit

Ndërsa shqyrtimi ynë është përqendruar kryesisht në aftësitë e ndërtimit të faqes në internet të platformës, ne do të fillojmë me vështrimin e detajuar të funksionalitetit të tij tërheqës dhe rënie. Atëherë do të kalojmë në veçori shtesë të ofruara nga Tailor Brands. Pra, për të filluar me një sit të ri nga e para, do t’ju duhet të qaseni në redaktorin personal të sistemit bazuar në teknologjinë WYSIWYG.

Nuk kërkon aftësi për kodim dhe e bën të thjeshtë krijimin e një karte biznesi për të përfaqësuar kompaninë tuaj në internet ose një dyqan dixhital funksional me porta pagese të integruar, sistemin e menaxhimit të produkteve, etj..

Redaktori i markave të rrobave

Fillimi

Ashtu si me shumë platforma të tjera, duhet të regjistroheni në mënyrë që të përdorni asetet e markës rrobaqepës. Ju mund të regjistroheni me ndihmën e mediave tuaja sociale ose llogarisë Google, si dhe thjesht shkruani emailin dhe fjalëkalimin tuaj. Lajmi i keq këtu është se produkti aktualisht nuk ofron një provë falas. Do të thotë që nga fillimi duhet të zgjidhni një plan pajtimi. Kjo mund të jetë dobësi, veçanërisht nëse jeni i ri në sistem.

Një pengesë tjetër është që përdoruesit nuk do të jenë në gjendje të zgjedhin një shërbim të veçantë dhe të paguajnë vetëm për të. Për shembull, nuk mund të përdorni Tailor Brand vetëm për të krijuar dhe paguar vetëm logon e kompanisë. Akoma do të duhet të blini ndonjë nga paketat në dispozicion që nga fillimi. Lajmi i mirë është se çmimet janë të ulta. Ne do të theksojmë se secili plan kushton pak më tej në paragrafin e çmimeve.

Krijimi i një logoje

Pasi të keni hyrë në sistem, sistemi automatikisht do t’ju ndihmojë me logon e markës. Ju do të duhet vetëm të shkruani emrin e kompanisë dhe të ndiqni disa hapa për të përfunduar procesin dhe për të kaluar në fazën e ndërtimit të uebfaqes. Ju mund ta kaloni këtë hap dhe të ktheheni më vonë në krijimin e logos. Tani, klikoni në “Krijo të re” dhe fillo të ndërtosh projektin tënd të biznesit.

Redaktimi dhe Përshtatja në Uebfaqe

Tailor Markat është një platformë për newbies me absolutisht asnjë aftësi teknike ose marketing. Si rezultat, këtu kemi një redaktor super të lehtë dhe të drejtpërdrejtë. Përdoreni atë për të krijuar faqe brenda disa minutave me ndihmën e teknologjisë intuitive të tërheqjes dhe rënies. Pulti duket i qartë dhe i thjeshtë. Përdoruesit do të shohin të gjitha opsionet e mundshme në shiritin anësor në të majtë.

Dizajnimi i markave të rrobave

Mjetet përfshijnë instrumente për të rregulluar hartimin e faqeve, si dhe modifikimin e disa prej seksioneve. Këtu kemi një përzgjedhje të widget-ve për të shtuar. Ato përfshijnë blloqe të ndryshme të krijuara për t’i lënë vizitorët të bashkëveprojnë me faqen tuaj të internetit. Ju mund të zgjidhni nga blloqet CTA, butonat, ikonat, format e kontaktit, galeritë e fotografive, blloqet e imazheve dhe teksteve, etj. Thjesht zgjidhni një nga lista dhe zhvendoseni atë në zonën ku dëshironi të shfaqet. Përdoruesit kanë një shans të riorganizojnë strukturën e faqeve sa herë që të jetë e nevojshme.

Elementdo element i faqes mund të modifikohet. Klikoni në bllokun që ju nevojitet dhe hapni panelin me cilësime të përparuara. Ai përmban disa mjete për redaktimin fillestar. Ato përfshijnë llojet, formatet dhe madhësitë e fontit. Këtu mund të vendosni gjithashtu një drejtim të nevojshëm të tekstit, si dhe të modifikoni tekstet e lidhjeve, të bëni formatimin e titullit, dhe më shumë.

Modeli i Dizajnit të Markave Tailor

Në cilësimet e uebfaqes, do të keni mundësi të shtoni një adresë fizike, të lidhni faqen tuaj me platforma të mediave sociale, të vendosni faqe SEO, të zgjidhni gjuhën, të redaktoni URL, etj. Ekziston një mënyrë paraprake që ju lejon të përshkruani të gjitha faqet në desktop dhe pajisjet mobile. Nëse gjithçka shkon mirë, shtypni butonin “Publikimi” për të dalë live. Tailor Markat është një platformë gjithëpërfshirëse për biznesin. Pritja tashmë është përfshirë në çmim, kështu që nuk keni nevojë të paguani për të veç e veç.

2. Karakteristikat & lakueshmëri

Platforma nuk është vetëm një krijuese e faqeve në internet. Ajo vjen si një zgjidhje biznesi me cikël të plotë për të rritur dhe tregtuar markën tuaj në internet. Ju mund ta përdorni atë për të përfaqësuar kompaninë tuaj në internet ose për të shitur një produkt. Për më tepër, pajtimtarët do të vlerësojnë mundësitë e marketingut dhe tregtimit.

Funksionaliteti i e-Tregtisë

Dyqanet e markave rrobaqepëse

Shtimi i një dyqani në faqen tuaj është shumë e thjeshtë. Sistemi vjen me një tabelë gjithëpërfshirëse eCommerce ku mund të shtoni produkte të reja dhe të ngarkoni imazhet e tyre. Përdoruesit mund të vendosin çmime, të modifikojnë emrin dhe përshkrimin e produktit, të vendosin metoda të transportit, të integrojnë opsionet e pagesës dhe më shumë. Ju merrni kontroll të plotë mbi artikujt, si dhe analitikë të shitjeve dhe statistika. Krijoni katalogë produktesh, renditini ato sipas kategorive, mundësoni një kërkim të thjeshtë për artikuj për t’i lënë klientët të gjejnë shpejt produktin që u nevojiten.

Shitet përmes mediave sociale

Shitet markat rrobaqepëse

Platforma bën të mundur shitjen e produkteve përmes burimeve më të larta të mediave sociale përfshirë Facebook dhe Instagram. E tëra që ju duhet është të lidhni faqen tuaj në Facebook. Për më tepër, sistemi bën të mundur shpërndarjen e mallrave përmes Amazon dhe eBay. Përdoruesit do të vlerësojnë automatizimin e reklamave të Google të disponueshme në menunë Google Shopping.

Marketingu dhe Promovimi

Markat rrobaqepësuese SEO

Tailor Brands lejon përdoruesit të mundësojnë Google dhe Facebook Ads të sjellin më shumë trafik në faqen e internetit duke përdorur burime të ndryshme dhe kanale. Ju mund të krijoni programe të reja besnikërie, të vendosni kuponë zbritje ose të aktivizoni shitjet për një kategori të veçantë produktesh. Ekziston një shans për të rritur listën tuaj të postave dhe gjeneruar email duke përdorur gazetat.

Mjetet e personalizimit

Personalizimi i markave rrobaqepëse

Një mënyrë e shkëlqyeshme për të krijuar një qasje inDailorbrandsdual për disa nga klientët tuaj. Tipari i personalizimit ju lejon të jepni një përvojë unike të përdoruesit me ndihmën e:

 • Bar njoftimi – tregon njoftime për audiencën specifike të faqes në internet në varësi të preferencave të tyre unike.
 • Synimi i bazuar në vendndodhje – arrini audiencës tuaj të synuar lokal bazuar në vendndodhjen e tij duke përdorur funksionin Vizitorët Pranë.
 • Popup-i i Rregullueshëm – rrit angazhimin e përdoruesve dhe krijoni forma të shfaqura për të gjeneruar të ardhura më të larta dhe bashkëveprojnë me vizitorët tuaj.

Krijuesi i logos bazuar në AI

Markat rrobaqepëse krijojnë logon

Tailor Markat ka gjeneratorin e vet fleksibël të logos që krijon paraqitjet e logos bazuar në preferencat e stilit të përdoruesit. Për të marrë disa shembuj logo, ju vetëm duhet të ndiqni hapat themelorë në fazën e nënshkrimit. Sistemi do t’ju kërkojë të tregoni emrin e kompanisë dhe ngrohtësinë e biznesit. Atëherë do të duhet të zgjidhni stilin e preferueshëm të shkronjave dhe të merrni mostrat e logos tuaj. Gjeneratori ka një veçori sezonale. Kjo bën të mundur krijimin e logove për një rast apo festë specifike.

Merchandising

Një tipar i shkëlqyeshëm i dorëzuar pronarëve të bizneseve të cilëve u duhet logot e tyre të shtypen në copa rrobash (bluza, kapele, etj.) Ose sende të tjera si gota, për shembull. Tailor Brands bashkëpunojnë me Zazzle që merret me shtypjen në të gjitha mënyrat e mundshme. Për më tepër, përdoruesit mund të porosisin kartat e biznesit.

3. Dizajni & templates

Ndërtuesi i faqes në internet të platformës nuk ofron shumë dizajn të uebit. Nuk ka mjete vizuale të përparuara ose aftësi kodimi duke marrë parasysh faktin se vetë mjeti është krijuar për newbies. Përdoruesit nuk do të gjejnë një koleksion të modeleve të gatshme. Nga ana tjetër, ju jeni i lirë të krijoni çdo plan urbanistik nga e para.

Marka rrobaqepësie Telefon

Whatfarë është më e rëndësishmja, Tailor Markat ju lejon të krijoni 100% site miqësore me celularin. Përveç mënyrave të shikimit të smartphone dhe tablet, përdoruesit janë në gjendje të versionin celular të faqeve të tyre. Ju duhet vetëm të kaloni midis mënyrave, të shtoni ose hiqni disa nga elementët e faqes ose të ndryshoni të gjithë strukturën e faqes në internet.

Sa i përket gjeneratorit të logos, do të vlerësoni disa nga planet e paraqitjes që ofron. Mjeti gjeneron logot në 5 gjuhë të ndryshme vetëm në Latinisht. Kjo mund të jetë një dobësi për klientët aziatikë. Nga ana tjetër, ajo krenohet me një koleksion të madh ikonash të ndryshme të disponueshme në bibliotekën e tij të zakonshme. Nëse nuk ju pëlqejnë paraqitjet e ofruara, mund të vazhdoni të krijoni stile të reja derisa të gjeni atë që plotëson preferencat tuaja.

4. Ndihma për klientët

Megjithë një përzierje të tillë të veçorive të ofruara nga platforma, zgjedhja e metodave të kontaktit duket paksa e kufizuar. Përdoruesit mund të mbështeten vetëm në Chat Live dhe teknologjinë e postës elektronike për të paraqitur çështjen ose pretendimin.

Mbështetje për markat rrobaqepëse

Nga ana tjetër, ekziston një bazë e zgjeruar e njohurive me artikuj dhe materiale të shumta duke përfshirë FAQ, pyetje të përgjithshme, çmime ose disa tema më të ngushta, përfshirë logon e vektorit, integrimin analitik, dhe më shumë. Nuk ka mbështetje telefonike ose mësime video. Pra, përshtypja e mbështetjes së klientit është pak kontradiktë.

5. Prmimi & Kod promocional

Siç kemi përmendur edhe më parë, përdoruesit nuk do të jenë në gjendje të testojnë sistemin, pasi nuk ka provë falas. Kjo është e keqe. Sidoqoftë, etiketa e çmimeve është mjaft e përballueshme për t’u përfshirë në proces. Platforma fillimisht ofron tre plane kryesore. Nëse planifikoni të përdorni Tailor Markat, ju rekomandojmë të filloni me një abonim vjetor ose 2-vjeçar, pasi ato vijnë me zbritje të mëdha. Për më tepër, plani i hyrjes nuk është i disponueshëm për klientët që pajtohen në një paketë mujore.

Shënim: Ju mund të merrni një zbritje të markave Bailour 30% duke përdorur superbwebsitebuilders30 Kodi kupon!

Tmimi i markave rrobaqepës

Pra, planet dhe çmimet janë si më poshtë:

 • Yjet themelorë në $ 3.99 me veçori që i referohen vetëm gjeneratorit të logos.
 • Kostot standarde $ 5.99 me të gjitha tiparet formojnë planin themelor plus mjete për krijimin e faqeve në internet dhe ruajtje të pakufizuar.
 • Pricemimi Premium është $ 12.99 me të gjitha tiparet nga planet e mëparshme përveç analizës dhe optimizmit të mediave sociale.

Ju duhet të vini re, se pajtimi bazë është në dispozicion vetëm kur zgjedh një plan 1 ose 2-vjeçar.

6. Pro & Cons

Platforma është e mirë për të ndërtuar dhe zhvilluar biznesin tuaj online pa aftësi të veçanta. Shtë e lehtë për t’u përdorur ndërsa përzgjedhja e veçorive është mjaft e pasur për të realizuar një projekt të suksesshëm. Nga ana tjetër, disa dobësi të dukshme do të ndodhin ende.

Pros:
Cons:
&# X2714; Mirë për të porsaardhurit.
&# X2714; Një paketë e markave të ciklit të plotë.
&# X2714; Gjeneratori i logos AI.
&# X2714; Ndërtues personal i faqes në internet.
&# X2714; Mjetet e marketingut dhe promovimit.
&# X2714; Funksionaliteti i e-Tregtisë.
&# X2714; Shërbime për tregti dhe shtypje.
Options Mundësi të kufizuara të personalizimit.
✘ Asnjë gjyq falas.
✘ Asnjë abonim mujor për planin bazë.

përfundim

Tailor Markat është një zgjidhje gjithëpërfshirëse për krijimin e markave të reja nga e para. Do të funksionojë shkëlqyeshëm për individë pa marketing ose prejardhje biznesi. Newbies do të vlerësojë lehtësinë e përdorimit dhe thjeshtësinë kur bëhet fjalë për krijimin e faqeve të internetit ose përdorimin e gjeneratorit të logos. Sistemi jep një bandë mjetesh shtesë të marketingut për të rritur markën tuaj në internet, si dhe për t’i mbajtur klientët të angazhuar. Funksionaliteti i e-commerce është zhvilluar mjaftueshëm për të filluar shitjen në internet.

Nga ana tjetër, ajo kurrë nuk do të funksionojë për kompani të themeluara që kërkojnë diversifikim. Organizatat dhe ndërmarrjet mund të kërkojnë disa mjete më të avancuara. Në të njëjtën kohë, nëse jeni përqendruar kryesisht në shitjen e produkteve në internet, Shopify ose Wix mund të jetë një zgjidhje më e mirë duke marrë parasysh instrumentet dhe mjetet e tyre të përparuara të administrimit të produkteve për marketing dhe promovim.

Provoni markat e përkohshme Tani

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map