Rishikimi i faqes në internetBox

Rishikim në internetbox.com

WebsiteBox – është një nga më të mirat ndërtuesit e faqeve të pasurive të patundshme në ditët e sotme. Platforma është krijuar për sekserët që janë në kërkim të pranisë së uebit dhe një shans që pronat e tyre të listohen në internet. I zhvilluar në vitin 2012, softueri pati sukses të madh në biznesin e tij të ngrohtë që përfshin mijëra faqe në internet të pasurive të patundshme të ndërtuara me WebsiteBox në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Kanada.

Platforma ka evoluar me kalimin e viteve. Sot, ajo jep një veçori pak më të avancuar që përfshijnë cilësimet e SEO, personalizimin e faqes në internet, pritjen, integrimet dhe opsionet e tjera që mund të zbatohen pa aftësi teknike. Nëse jeni duke filluar si sekser, ky produkt mund të funksionojë.

Highshtë koha e fundit që ne zbulojmë nëse ia vlen t’i kushtoni vëmendje dhe parave të internetitBox.

Pro dhe kundra

Platforma ka gjithçka që ju nevojitet për të filluar si sekser. Shtë e lehtë për t’u përdorur falë integruar ndërtues i faqes në internet tërheqës dhe tërheqje. Përdoruesit janë në gjendje të zgjedhin ndonjë prej modeleve të gatshme me veçori të nevojshme të para-ndërtuara. Nga ana tjetër, ka një mungesë të opsioneve të personalizimit që mund të rezultojnë në disa shqetësime në planin afatgjatë.

ProBoxBox ProBox:
Kundërvajtjet në internetBox:
&# X2714; Lehtësinë e përdorimit – jo teknikët do ta kenë të lehtë ta përdorin ndërtuesin e faqes në internet. Redaktori vjen me një funksionalitet tërheqës dhe rënie ndërsa modelimet e paracaktuar përmbajnë elementë të kërkuar ose seksione në faqe.
&# X2714; Të gjitha në një – përveç krijuesit të uebfaqes, përdoruesit mundësohen nga hostimi i mundësuar nga Shërbimet Ueb Web, integrimi i listës MLS, karakteristika CRM dhe veçoria e kapjes së plumbit
&# X2714; integrimet – përdoruesit janë të lirë të lidhin të gjitha shërbimet kryesore të Google me një klik.
&# X2714; Përmirësimet e softuerit – softueri vazhdon me trendet moderne të teknologjisë. Zhvilluesit ofrojnë rregullisht azhurnime të reja që aktivizohen automatikisht.
Pa gjyq falas – për të filluar përdorimin e platformës, duhet të zgjidhni ndonjë nga planet vjetore. Sidoqoftë, ju mund të përfitoni nga një garanci e kthimit të parave 30-ditore
Opsione të kufizuara të projektimit – shumica e modeleve duken të njëjta me disa mundësi për t’i rregulluar ose modifikuar ato.

Ndiheni pak të hutuar në lidhje me ndërtuesin e faqes në internet? Mos u shqeteso. Ne do të sqarojmë mënyrën se si qëndron për ju.

Për çfarë është mirë?

Softueri është një mundësi e mirë për sekserët që po planifikojnë të ndërtojnë praninë e tyre në internet nga toka. WebsiteBox jep një funksionalitet të mjaftueshëm për t’i lejuar përdoruesit të rendisin pronat e tyre, si dhe të nxjerrin në pah portofolin. Ajo vjen me mbështetje për Integrimet MLS / IDX, një e integruar Sistemi CRM, Cilësimet e SEO dhe disa aftësi të tjera për të siguruar të gjitha tiparet themelore të faqeve të internetit të pasurive të patundshme.

Featuresfarë karakteristikash duhet të ketë një sit i pasurive të patundshme?

Kur hyni në kamare të pasurive të patundshme me një sit krejt të ri, duhet të siguroheni që ajo të ketë këto në vijim:

  • Lundrimi i thjeshtë – ideja është të siguroni një qasje të shpejtë dhe të thjeshtë në të gjitha faqet me interes të vizitorëve tuaj. Të gjitha pjesët duhet të vendosen siç duhet dhe të arritshme.
  • Listing – këtu është integrimi MLS / IDX është jetik. Vështirë se do të vlerësonit shtimin e secilës pronë të re me dorë.
  • Imazhet e pronave – imazhet me cilësi të lartë mund të ndryshojnë. Të kesh një galeri elegant dhe fotografi të pasurive të formateve të ndryshme mund të funksionojnë gjithashtu (shënimi: imazhet e pronave nuk janë në kontrollin e internetitBox pasi varet nga agjenti i cili listoi një pronë të veçantë).
  • Informacioni i kontaktit – lehtësoni që vizitorët të kontaktojnë pronarin e pronës. Format dhe blloqet e thjeshta të kontaktit do të vijnë në dispozicion.
  • Kërkim i hollësishëm – integrimi i filtrave për informacion të detajuar të pasurive (numri i shtretërve, lehtësirave, infrastrukturës, etj.) gjithashtu do të përmirësojë përshtypjen e përdoruesit.
  • Rreth Informacionit – thënë disa fjalë për veten do të rrisë besueshmërinë e faqes në internet.

WebsiteBox ka funksionalitetin e fuqishëm për t’u marrë me të gjitha sa u përmendën më lart. Le të arrijmë në vetë procesin e ndërtimit.

Lehtësinë e përdorimit

Këtu kemi të bëjmë me një ndërtues tipik të faqes në internet. Softueri ishte krijuar për të ndihmuar të porsaardhurit dhe profesionistët të ndërtojnë faqe interneti të pasurive të patundshme nga toka pa programim ose kodim. Ideja është goxha e thjeshtë. Ju zgjidhni një model me veçoritë e para-instaluara, shtoni përmbajtjen tuaj, imazhet e pronës dhe informacionin e kontaktit. Atëherë ju duhet vetëm të lidhni domenin, të publikoni uebfaqen tuaj dhe këtu jeni! Mirësevini në Web Global.

Lajmi i keq është se ndryshe nga shumë të tjerë ndërtuesit e njohur të faqeve të internetit, WebsiteBox nuk ofron një llogari provë falas ose demo. Ekziston një garanci e rimbursimit 30-ditor. Sidoqoftë, ju ende duhet të paguani në mënyrë që të përdorni mjetet e softuerit. Sidoqoftë, ideja për të krijuar një sit krejt të ri në më pak se 60 sekonda duket shumë frymëzuese.

Fillimi

Për të kënduar, një përdorues duhet së pari të ndjehet me disa informacione themelore. Sistemi kërkon të sigurojë emrin dhe mbiemrin përveç adresës së postës elektronike. Pastaj duhet të krijoni një fjalëkalim, të pajtoheni me Kushtet dhe shtypni butonin “Regjistrohuni”.

Regjistrohuni në faqen e internetitBox

Në fazën tjetër, ju do të duhet të jepni informacionin e kompanisë duke përfshirë emrin e adresës, qytetin, telefonin, kodin postar, etj. Hapi i fundit është të zgjidhni modelin që ju pëlqen, blerjen e një plani dhe hyrjen në pult..

CompanyBox shtoni kompani

Redaktimi i faqes në internet

Siç kemi thënë më herët, procesi i redaktimit është përqendruar rreth personalizimit të platformave ekzistuese. Redaktori i faqes WebBox ju lejon të ngarkoni me fotografi në kokë, të ndryshoni ose shtoni kontejnerë me imazhe të reja (siguron mundësinë e përdorimit të imazheve me rezolucion të lartë), të shtoni kontejnerë me video, të ngarkoni imazhet / videot tuaja, të shtoni kontejnerë si kalkulatori i hipotekave, vlerësimi i shtëpisë, blogu, rekomandimet , harta, argëtim-fakte, numëro dhe shumë më tepër. Sistemi ofron karakteristika mjaft të mira për krijimin e faqes në internet.

Instrumentet shtesë përfshijnë funksionin Ngarkimi Logo ku mund të shtoni dhe modifikoni gjithashtu favicon të personalizuar. Një gjë duket pak e çuditshme, pasi do t’ju duhet të ngarkoni një logo të veçantë Header dhe Footer. Pasi të keni redaktuar dhe ruajtur logon, ai automatikisht do të shfaqet në faqe.

Rregullimi i faqes në internetBox

Procesi i personalizimit kryesisht mbështetet në blloqet e faqeve ose të ashtuquajturat kontejnerë. Platforma ofron një përzgjedhje të elementeve që përfshijnë renditjen, galeritë, hartat, blloqet CTA, kalkulatorët, FAQ dhe seksionet e icingmimeve, etj. Për të shtuar një, thjesht zgjidhni një enë nga lista në shiritin e djathtë dhe klikoni mbi të. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndryshoni përmbajtjen, të shtoni foto unike të pasurive dhe të shtoni renditjen (ne do t’ju tregojmë se si ta bëni këtë në seksionin e veçorive).

Lidheni fushën

Përdoruesit e WebBox do të kenë dy mundësi. E para është të lidhni lidhjen tuaj fushë. E dyta është blerja e emrit të domain-it drejtë në platformë. Le të themi, ju tashmë keni një domen që dëshironi të lidheni me uebfaqen. Në këtë rast, ju vetëm duhet të futni një seksion Domain në cilësimet e faqes dhe të zgjidhni “Shtoni një ekzistues”.

Domain për lidhjen e faqes në internetBox

Atëherë ju duhet ta shtypni atë në hapësirën e dhënë. Sistemi do të kontrollojë automatikisht nëse është regjistruar. Nëse gjithçka është në rregull, opsioni “Shto në DNS” do të aktivizohet. Klikoni butonin. Pasi të keni përfunduar procesin, emri do të shfaqet në seksionin Domain. Këtu mund të shihni të gjitha cilësimet dhe regjistrimet që mund të ndryshohen. Për më tepër, mund ta ndani, fshini ose shtoni një të ri.

Tani, mund të ruani ndryshime, të publikoni faqen tuaj të internetit dhe të shkoni drejtpërdrejt.

Features & lakueshmëri

Edhe pse WebsiteBox mund të duket se nuk është aq i pasur me karakteristika siç e presin përdoruesit, ai ende ofron funksionim fillestar për të ndërtuar dhe promovuar uebfaqe të pasurive të patundshme të gatshme. Opsionet kryesore janë si më poshtë:

Opsionet e listës

Historikisht, vendet e pasurive të patundshme kanë të bëjnë me renditjen e MLS. Kjo është ajo ku WebsiteBox e bën punën mirë. Nga njëra anë, ju mund të ofroni navigacion të përsosur për vizitorët tuaj. Nga ana tjetër, sistemi vjen me një integrim të listave MLS / IDX seamless.

Opsionet e listës së faqes në internetBox

Përdoruesit mund të përfitojnë nga më shumë se 300 prona tashmë të integruara në të gjithë Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. Ju merrni një bord të pasurive të patundshme plotësisht të paraqitur që është gati për t’u përdorur. Për më tepër, përdoruesit mund ta rregullojnë renditjen duke shtuar cilësime speciale.

Ju mund të klasifikoni pronat sipas numrit të shtretërve ose banjove, dhe sipas madhësisë. sekserët mund të shënojnë disa nga pronat me ngjyra specifike që i përkufizojnë ato aktive, të anuluara, në pritje, etj. E fundit por jo më pak e rëndësishmja janë pamjet automatike të hartave, krahasimet e pronave, krahasimet e lagjeve, etj..

G Integrimi i Suiteve

Krijuesi i faqes në internet vjen me mbështetje për të gjitha shërbimet dhe produktet kryesore të Google. Ato përfshijnë Kalendarin Google, Google Drive, Hartat dhe Hangouts.

Hosting AWS

Si një zgjidhje gjithëpërfshirëse, WebsiteBox ofron lehtësira pritëse të përfshira tashmë në plan. Platforma mundësohet nga Shërbimet Ueb në Amazon të përdorura nga vende të mëdha tregu dhe projekte të pasurive të patundshme. Shërbimi premton kohë të mirë dhe performancë të përgjithshme.

CRM me porosi

Një mjet i shkëlqyeshëm për të mbajtur dhe menaxhuar të gjitha kontaktet nga një vend. Ekziston një veçori e punës bashkëpunuese që ju lejon të bashkoheni me kolegët dhe të siguroni qasje në aksesin e ekipit në pult. CRM lejon të dërgoni email automatik për të ushqyer drejtimet tuaja me frekuencë ditore, javore ose mujore. E-mail do të sigurojë drejtuesit me një listë të pasurive bazuar në kërkesat e tyre (buxheti, madhësia, shtretërit etj.) Ju mund të shihni që duke klikuar në ikonën Kontaktet në Pult, dhe pastaj duke klikuar në një nga kontaktet tuaja, zgjidhni Lista e nën statusin e azhurnuar dhe zgjedhja e listës për të përcaktuar kriteret. Tshtë pothuajse si të kesh një fushatë me postë elektronike për të mbajtur të azhurnuar rezultatet e tua me pronat e reja që godasin tregun që i përgjigjen dëshirave të tua.

CRM me porosi në faqen e internetit

dizajni & templates

Faqja e internetit aktualisht ofron 20 modele të ndryshme. Të gjithë ata janë të përgjegjshëm për celular. Për më tepër, ato janë në përputhje me Windows dhe Mac. Ju mund të keni një vështrim se si ato shfaqen në pajisjen celulare gjatë procesit të redaktimit. Dizajni i përgjithshëm është i mirë edhe pse shumica e paraqitjeve janë goxha të ngjashme.

Modelet e internetitBox

Një tjetër dobësi është mungesa e mjeteve për krijimin e faqeve në internet. Përdoruesit janë në gjendje të riorganizojnë vetëm disa prej blloqeve, të shtojnë kontejnerë të rinj si dhe të ndryshojnë disa nga cilësimet e dizajnit të temës.

Ndihma për klientët

Ajo që ne bëjmë si në lidhje me platformën është mbështetja e saj për klientët. Përdoruesit do të jenë në gjendje të kontaktojnë përfaqësuesit e faqes së internetitBox direkt përmes telefonit. Ekziston një vegël e thjeshtë kontaktuese, ku mund të bëni ndonjë pyetje në internet.

Mbështetje për klientët në faqen e internetitBox

Përveç kësaj, ekziston një bibliotekë e madhe mësimore video me udhëzues në YouTube për çdo çështje letrare. Do të mësoni si të filloni me plane të ndryshme. Udhëzuesit e videove theksojnë procesin e redaktimit të faqes në internet, si dhe çështje më të ngushta si lidhja e çertifikatave SSL.

Një mënyrë tjetër për të marrë ndihmën e nevojshme është të vizitoni seksionin Mbështetje duke përfshirë dhjetëra tema të diskutuara në lidhje me cilësimet e domain, faqet e internetit, regjistrimin, integrimet, listat, etj. Ekziston gjithashtu një blog me artikuj dhe postime të dobishme.

planet & Mimi: Sa kushton faqja e internetit e internetit?

Krijuesi i faqes në internet ofron një model të faturimit me bazë vjetore, përveç tre prej planeve kryesore të tij:

  • Fillimi themelor në $ 99 në vit me modele pritjeje dhe modele falas të përfshira në çmim.
  • Kostot standarde $ 199 në vit duke përfshirë integrimin CRM dhe listën falas të MLS / IDX.
  • Kosto plus kosto $ 299 me Blogging shtesë dhe karakteristika të kapjes së plumbit.

Përdoruesit mund të kërkojnë një rimbursim gjatë 30 ditëve të përdorimit. Plani Plus ju lejon të krijoni deri në 5 faqe ulje. Uebboxbox gjithashtu ofron një plan të Zyrës që lejon ndërmjetësit që të kenë faqen e tyre të fituar dhe të ofrojnë një faqe në internet për të gjithë agjentët e tyre (me të njëjtën temë, logon dhe ngjyrën, si ajo e zyrës). Shërbimi aktualisht nuk e tregon këtë në faqen e internetit të listës së shërbimeve të tyre, por kjo ofertë mund të zbatohet kur të kërkoni përmes bisedës në internet.

Shembuj të vërtetë të faqes në internetBox

REALTORS të Palm Beaches

REALTORS të Palm Beaches

Agjenci të pasurive të patundshme

Agjenci të pasurive të patundshme

Uebfaqja e Agjentit të Pasurive të Patundshme

Uebfaqja e Agjentit të Pasurive të Patundshme

Agjensia e gjetjes në shtëpi

Agjensia e gjetjes në shtëpi

Profesionale Lokale Lokale

Profesionale Lokale Lokale

Uebfaqja e Kërkimit të Pronave

Uebfaqja e Kërkimit të Pronave

Përfundimi i Rishikimit të Kutisë në internet

WebsiteBox është një krijues i faqeve në internet për të krijuar site të thjeshtë të pasurive të patundshme. Shtë mirë si për sekserët që bëjnë hapat e tyre të parë në kamare dhe duan të kenë një përfaqësim në internet dhe për profesionistët në tregun e pasurive të patundshme. Platforma është shumë e lehtë për t’u përdorur. Ajo ofron të gjitha karakteristikat që duhet të krijojnë një faqe në internet të pasurive të patundshme, përfshirë listat, filtrat, integrimet e palëve të treta, etj.

Sidoqoftë, sigurisht që i mungon fleksibiliteti në drejtim të personalizimit të faqes në internet. Për më tepër, planet me çmime ju lejojnë të menaxhoni një projekt të vetëm (me faqet e uljes të përfshira). Kjo është ajo ku ju mund të dëshironi të keni një alternative më fleksibile si WordPress me mundësi të pafundme për krijimin e faqes në internet ose Wix si zgjidhja përfundimtare e gjithanshme për ndërtimin e faqes në internet.

Provoni faqen e internetitBox Tani

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me