Rishikimi Gator

Gator – është krijuesi i faqes së internetit për mendjet e HostGator, i cili është i njohur ofruesi i pritjes. Platforma është krijuar për të bërë faqe të thjeshta që nuk kërkojnë përvojë teknike ose ekspertizë. Ajo ofron një përzgjedhje të karakteristikave të vogla përveç një redaktori të lehtë për t’u përdorur, tërheqës, një grup të shkëlqyeshëm të modeleve miqësore me celularin dhe mjete të tjera për ta bërë faqen më tërheqëse.


Softueri është i mirë për ata që kanë nevojë për një blog profesional, faqe interneti të biznesit të vogël, portofol ose ndonjë lloj tjetër i faqes në internet për të promovuar dhe tregtuar shërbimet në internet. Ka funksionalitet të mjaftueshëm për të përmbushur nevojat individuale dhe të korporatave që përmbajnë aftësi të integrimit në media sociale, analitikë, çmime të përballueshme dhe më shumë.

Ndiqni artikullin tonë dhe hidhni një vështrim më të afërt se çfarë ka nën kapuç.

1. Lehtësia e përdorimit

Ideja kryesore e fillimit të krijuesit të faqeve të internetit Gator është që ta bëjmë procesin e bërjes së faqes në internet sa më shpejtë dhe të thjeshtë. Ju në të vërtetë merrni një mjet për të krijuar një sit nga e para pa ekspertizë teknike. Pas hyrjes në internet, ju merrni akses të plotë në të gjitha tiparet e ofruara nga një redaktues super i lehtë zvarritës përveç një përzgjedhjeje të modeleve të gatshëm.

Fillimi

Procesi fillon me këndimin brenda. Do t’ju kërkohet të zgjidhni një plan që plotëson nevojat tuaja. Nëse nuk jeni të kënaqur me platformën, mund të kërkoni një rimbursim brenda 45 ditësh. Përdoruesit janë në gjendje të regjistrohen përmes llogarive të tyre në Facebook ose Google ose të zgjedhin një mënyrë tradicionale të tregimit të postave elektronike dhe fjalëkalimit.

Pasi të keni hyrë me sukses, menjëherë transferoheni në faqe me shabllone. Kjo është ajo ku ju keni një mundësi të madhe të faqosjeve që përfaqësojnë lloje të ndryshme në internet. Të gjitha shabllonet janë renditur sipas kategorive. Në përgjithësi, ka 21 kategori të ndryshme për të zgjedhur.

Paneli Gator

Ato përfshijnë bloge, bukuri & modës, kompjuterave & teknologjia, dasma, jeta e natës, muzika dhe argëtimi, etj. Secila temë ka një modalitet parapamjeje, kështu që mund ta shikoni para se të zgjidhni, gjë që është shumë e përshtatshme. Modaliteti është i disponueshëm si në versionet e rishikimit të desktopit ashtu edhe në atë celular.

Ndryshoni modelin tuaj

Gator përdor një redaktues super të lehtë tërheqje dhe rënie për të bërë çdo ndryshim ose rirregullim në faqe që ju nevojitet. Shiriti i navigimit në këndin e sipërm të majtë do t’ju parandalojë të humbni. Përdoreni atë për të kaluar në mes faqeve që dëshironi të redaktoni. Thjesht klikoni në seksionin nga lista dhe transferohuni menjëherë.

Redaktori Gator

Redaktori vetë ofron një shumëllojshmëri të mjeteve të personalizimit. Ana e majtë anësore tregon të gjitha funksionet e disponueshme. Këtu mund të shtoni elemente shtesë, duke përfshirë butonat, format e kontaktit, skedarët e mediave, butonat e integrimit shoqëror, Feeds Live, blloqet e pagesave dhe pagesa PayPal, etj..

Seksioni “Pages” lehtëson të shikoni të gjithë faqen që keni dhe t’i menaxhoni ato pa probleme. Funksioni mund të jetë i dobishëm në rast se ju duhet t’i kopjoni ose riemëroni ato. Do faqe vjen me cilësime të përparuara për ta fshehur atë, modifikuar URL ose SEO. E njëjta gjë është me seksionet. Ju keni listën e të gjithëve në një menu në rënie dhe funksionalitetin për t’i riemëruar ose fshirë ato në çdo kohë.

Elementet Gator

Klikoni në butonin “Design” dhe ndryshoni stilin e faqes tuaj të internetit duke personalizuar ngjyrat ose teksturat e tij. Seksioni ka një koleksion të imazheve me porosi, shkronjat dhe stilet e tekstit. Funksione të tjera e bëjnë të lehtë krijimin e një blogu ose dyqani me vetëm një klik, si dhe të shikoni përmes analitikës në internet.

Shkoni në internet

Tani faqja juaj e internetit është e gatshme për të parë botën. Mund të ruani të gjitha cilësimet ose të shikoni paraprakisht si duket në desktop dhe pajisjet mobile. Nëse gjithçka është në rregull, klikoni në butonin “Publikimi” dhe shkoni në internet me projektin tuaj.

2. Karakteristikat &lakueshmëri

Gator duket si një platformë mjaft fleksibël që përmbush pronarët e pavarur të faqeve të internetit dhe ndërmarrjet e vogla. Ajo ka një sërë karakteristikash fillestare dhe të përparuara që përfshijnë vendosjen e shpejtë të dyqaneve në internet përveç një përzgjedhjeje të madhe të widget, analitikë të faqes, dhe më shumë. Këto janë ato që ndoshta do t’i vlerësoni më shumë:

 • Aplikacionet dhe shtesat – Gator ka një treg të madh të aplikacioneve. Isshtë falas për të hyrë dhe prezanton aplikacione dhe pajisje të ndryshme për personalizimin në faqe. Këtu kemi butona të llojeve dhe formave të ndryshme, format e kontaktit dhe funksionet e listës së postës, galeritë e imazheve dhe afatet kohore të mediave sociale, shiritat e navigimit dhe kërkimit, etj.
 • Tregu i Gator App

 • integrim – Gator kryesisht shërben në faqe të vogla dhe të thjeshta që nuk kërkojnë shumë integrim. Për këtë arsye, ai ofron vetëm funksionalitet bazë që përfshin integrimin me SoundCloud, Google Maps, rrjetet sociale përmes butonave të shkëmbimit, dhe PayPal.
 • eCommerce – Gator ju lejon të krijoni një dyqan online me një klik. Do ta gjeni në shiritin e majtë të panelit tuaj të kontrollit. Edhe një herë, opsioni do të funksionojë vetëm për dyqanet dixhitale të vogla dhe vjen me karakteristika të tilla si menaxhimi dhe kontrolli i inventarit, raportimi dhe administrimi i kuponit. Zgjidhni monedhën nga lista rënëse dhe filloni. Përveç kësaj, mund të shtoni dhe vendosni funksione shtesë që përfshijnë shtimin në shportë, faqen e kontrolluar, butonin PayPal Donate, etj. Secila faqe do të jetë e koduar SSL.
 • Tregtuesi Gator

 • SEO – platforma ofron cilësime fillestare të SEO duke lejuar përdoruesit të modifikojnë URL-të, si dhe faqet dhe faqet e faqeve dhe përshkrimet e meta. Shtoni një kod ndjekjeje të Google Analytics dhe monitoroni trafikun e faqes tuaj.
 • Lista e postave – mund të rritni listën tuaj të postës pa përdorur shërbime të palëve të treta. Të gjitha kontaktet do të tregohen në panelin e kontrollit që përmbajnë emrin e një vizitori dhe datën e pajtimit.
 • Blogging – Gator ka një veçori të shkëlqyeshme për bloget. Këtu kemi një përzgjedhje të modeleve të blogjeve që janë të lira për të parë dhe instaluar në faqen kryesore të internetit. Këtu mund të ndryshoni postimet ekzistuese, t’i fshini ato ose të shtoni ato të reja.
 • Blog Gator

Mos harroni se HostGator është një ofrues i fuqishëm pritës. Do të thotë që do të kujdeset për domainin tuaj dhe host-in e internetit pa pasur nevojë t’i menaxhoni ato veç e veç. Një tjetër plus i madh në favor të platformës.

3. Modelimet

Siç kemi thënë më parë, Gator aktualisht ofron një gamë të gjerë modelesh që i referohen 21 kategorive të ndryshme. Të gjitha temat janë 100% të përgjegjshme dhe vijnë me një modalitet të shikimit celular. Të gjitha faqet kanë cilësime të përparuara ku mund të zgjidhni atë që dëshironi të fshihni ose shfaqni në desktop ose pajisjet e lëvizshme.

Modelet e Gatorit

Të gjitha shabllonet kanë një dizajn të azhurnuar. Përdoruesit mund të futin cilësimet për të ndryshuar madhësinë ose riformatimin e elementeve të ndryshëm. Sidoqoftë, duhet të keni parasysh që platforma përdor veçorinë e autosave. Të gjitha ndryshimet ruhen automatikisht, të cilat mund të rezultojnë në një seksion të vendosur në majë të një tjetri. Sigurohuni që të ofroni hapësirë ​​të mjaftueshme falas për të vendosur një bllok ose element të ri. Galeritë e imazheve dhe videove, ikonat, shigjetat janë në dispozicion për përdoruesit përveç galerisë së imazheve të aksioneve me 17 kategori fotografish me cilësi të lartë.

4. Ndihma për klientët

Gator ka një sistem të larmishëm mbështetës që ofron disa mënyra për të zgjidhur çështje të ndryshme. Opsionet kryesore përfshijnë:

 • Biseda live – përkundër gjithë thjeshtësisë, veçoria është pak irrituese, pasi duhet të shkruani emrin tuaj, domenin e internetit dhe vetë çështjen. Procesi mund të jetë më pak kohë.
 • Qendra e Ndihmës Gator – përdoruesit të kenë qasje në një bazë gjithëpërfshirëse të njohurive me video dhe udhëzues-si. Ekziston edhe një mundësi e-mail.

Platforma ka një mbështetje prioritare në dispozicion për përdoruesit me plane të përparuara. Ajo pretendon të jetë shumë e shpejtë ndërsa shërbimi fillestar i klientit mund të duket pak i ngadaltë në fillim. Nga ana tjetër, specialistët janë jashtëzakonisht kompetent dhe të gatshëm për të ndihmuar 24/7.

5. Politika e çmimeve

Gator nuk ka një provë falas. Sidoqoftë, ju jeni të lirë të kërkoni një rimbursim të plotë brenda 45 ditëve të para të përdorimit në rast se nuk jeni të kënaqur me platformën. Sa i përket planeve, ekzistojnë tre mundësi të ndryshme në varësi të nevojave tuaja:

 • Plani fillestar kushton 3,84 dollarë nëse paguani për dy vjet. Mimi tashmë përfshin një zbritje prej 50% për termin e parë të përdorimit. Me fjalë të tjera, kostoja tjetër e rinovimit mund të rritet deri në 7.95 $ në muaj nëse paguani për dy vjet përpara. Plani vjen me të gjitha opsionet bazë dhe pa funksionalitet eCommerce.
 • Plani i përparësisë 5.99 dollarë në muaj për një periudhë 2-vjeçare. Nuk ndryshon shumë nga plani i Starter-it. Ka të njëjtat karakteristika dhe vjen me mbështetje prioritare.
 • Funksionaliteti i e-Tregtisë është në dispozicion për 9.22 dollarë në muaj dhe përfshin të gjitha aftësitë nga një plan fillestar dhe përparësi përveç funksionalitetit të eCommerce.

Situata me etiketat e çmimeve është pak konfuze, ndërsa tarifat e rinovimit mund t’ju marrin në befasi. Për më tepër, ndryshimi midis një Plani Fillestar dhe Prioriteti duket pak budalla. Me fjalë të tjera, ne duhet të paguajmë $ 2 + shtesë për mbështetjen e duhur të klientit.

Këshillë për ju: përdorni kodin promo të Gator SUPERBWEBSITEBUILDERS për të marrë një zbritje prej 55%!

6. Pro dhe kundër

Në tërësi, Gator sigurisht që ia vlen t’i kushtohet vëmendje, posaçërisht e konsideruar si një zgjidhje gjithëpërfshirëse me një domen të lirë dhe hostim, përveç disa prej tipareve të tij fillestare. Sidoqoftë, ajo ende ka anët e dobëta të dobëta që do të përmirësohen (të paktën, shpresojmë kështu) në të ardhmen e afërt.

Pros:
Cons:
&# X2714; Ndërtues shumë i thjeshtë i faqes në internet.
&# X2714; Koleksion i shkëlqyeshëm i shablloneve.
&# X2714; Uebfaqe miqësore me celular.
&# X2714; Treg i madh app.
&# X2714; Funksionimi i eCommerce dhe aftësitë e integrimit.
– pricemimi i rinovimit mund të jetë pak më i ulët.

përfundim

Gator është një platformë e mirë për ndërtimin e faqeve në internet për sa i përket funksionalitetit. Do t’ju përshtatet në mënyrë të përkryer në rast se keni për qëllim hapjen e një uebsajti të vogël pa marrë parasysh nëse është një portofol, faqja e kompanisë, blogu ose dyqani i vogël dixhital. Mjet ofron një përzgjedhje të larmishme të veçorive përveç aftësive jetike të pritjes. Shtë e lehtë për t’u përdorur me një grup modelesh të përgjegjshme, funksionalitet të shkëlqyeshëm dhe një përzgjedhje të zgjeruar të pajisjeve.

Sidoqoftë, vështirë se do të funksionojë me projekte të ndërlikuara për një biznes në rritje në internet. Në të njëjtën kohë, ekzistojnë disa alternativa më të përballueshme, veçanërisht nëse merret parasysh një plan starter për fillimin e një blog ose faqe ulje. Nga ana tjetër, ju do të merrni gjithçka që ju nevojitet për ato para dhe madje edhe pak më shumë.

Provoni Gator Tani

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map