Rishikimi 8B

8b – është një krijues i sapo lëshuar në internet që vjen si një zgjidhje plotësisht falas për newbies për të filluar një faqe interneti. Platforma mund të funksionojë shumë për ata që duan të fillojnë një biznes të vogël në internet pa asnjë kosto me aftësi minimale ose minimale të kodimit. Ai vjen si një softuer i thjeshtë për t’u përdorur në shfletues, me një përzgjedhje të mirë të shablloneve për kategori të ndryshme dhe niches biznesi.


Krijuesi i faqes në internet ka disa instrumente të shkëlqyera për të modifikuar faqen tuaj të ardhshme përmes pajisjeve mobile. Rruga nga hyrja në botimin e një projekti të gatshëm vështirë se do t’ju marrë më shumë se dy orë. 8b jep edhe më shumë sesa mund të presësh me kosto zero, megjithëse ende duket paksa e kufizuar përsa i përket fleksibilitetit dhe zgjerimit të biznesit. Këtë herë ne do të shqyrtojmë të gjitha tiparet dhe aftësitë e dhëna nga kjo platformë e re tërheqëse dhe rënie.

1. Lehtësia e përdorimit

Projektuar fillimisht për të ndihmuar newbies dhe jo-teknikë, krijuesi i faqes në internet 8b ofron mjete të thjeshta për të ndërtuar site profesional dhe miqësor për celularin nga e para. Sistemi ka një ndërfaqe intuitive që nuk kërkon shumë kodim. Krijimi i një faqe në internet do t’ju ndërmarrë disa hapa të thjeshtë:

  1. Hyni shpejt duke përdorur llogarinë tuaj Google ose Social dhe shtypni butonin “Filloni”.
  2. Do të transferoheni menjëherë në faqe me shabllone të ndarë në kategori. Ato shkojnë nga udhëtimi, konsultimi dhe lojërat deri tek portofolet, pasuritë e patundshme dhe restorantet e fotografit.
  3. Pasi të keni zgjedhur një shabllon, mund ta ndryshoni dhe rregulloni me ndihmën e një redaktori të thjeshtë të temave.
  4. Pasi të keni mbaruar me redaktimin, shtypni butonin “publiko” në menunë dhe shkoni në internet me faqen tuaj të internetit.

Sa për redaktorin, 8b ka një funksion tipik tërheqës dhe rënie. Nga njëra anë, mund të duket goxha e egër, posaçërisht për projektuesit me përvojë në internet. Nga ana tjetër, newbies do ta gjejnë një përfitim të tillë të drejtpërdrejtë, pasi nuk kërkohen aftësi kodimi ose programimi. E tëra që ju duhet është të klikoni në pjesën ose elementin që dëshironi të ndryshoni.

Redaktori 8b

Pulti ofron instrumente të thjeshtë për të ndryshuar secilën pjesë ose tekst. Për shembull, ju mund të shënoni kokën dhe të ndryshoni fontin ose titullin. Sistemi do të ofrojë një përzgjedhje të imazheve me porosi ose mund të shkarkoni vetë.

Nëse keni nevojë të shtoni një element të ri, thjesht klikoni në një kryq në të djathtë dhe zgjidhni bllokun që ju nevojitet. Ato variojnë nga tiparet, dëshmitë dhe galeritë deri në afatet kohore, format e kontaktit, artikujt, etj. Me fjalë të tjera, rregullimi i faqes suaj nuk do të jetë një sfidë. Nga ana tjetër, të gjitha seksionet duken tipike dhe njësoj. Përdoruesit nuk duhet të presin shumë nga ekskluziviteti edhe pse pulti ka të gjithë elementët fillestarë që ju nevojiten për të filluar.

Cilësimet në të majtë përfshijnë disa instrumente të përgjithshme. Këtu mund të ndryshoni stilet e faqes në internet, si dhe të krijoni faqe dhe projekte të reja ose të vendosni projektin duke shtypur butonin “publiko”. Lajmi i shkëlqyeshëm është që redaktorit 8b mund të arrihen përmes pajisjeve mobile, si dhe për të krijuar faqe në lëvizje. Sidoqoftë, ju nuk do të jeni në gjendje të modifikoni faqet pa lidhjen e Internetit, pasi 8b është një platformë e bazuar në shfletues.

2. Karakteristikat & lakueshmëri

Siç kemi përmendur edhe më parë, përdoruesit nuk duhet të presin shumë fleksibilitet nga një krijues i faqes në internet që është plotësisht falas. Nga ana tjetër, disa platforma të paguara nuk arrijnë të japin së paku veçoritë fillestare që sigurisht ka 8b.

  • Ndërtues i faqes në internet pa kosto – sistemi aktualisht është i lirë për t’u përdorur si për kompanitë ashtu edhe për individët. I referohet firmave dhe organizatave jofitimprurëse. Do përdorues mund të hyjë në platformë dhe të publikojë një projekt pa asnjë kosto. Obviousshtë padyshim një nga avantazhet më të mëdha 8b.
  • Redaktor i thjeshtë i Temave – ai mund të përdoret në modalitetin e desktopit, si dhe një ndërtues i faqes mobile për të rregulluar faqet dhe për të bërë ndryshime në lëvizje përmes tabletave dhe telefonave të mençur.
  • Google AMP – kjo veçori është të sigurojë performancën e shpejtë dhe përvojën e përmirësuar të përdoruesit. Softueri funksionon me Google AMP për të siguruar shpejtësi të mirë ngarkimi dhe mirëdashësi për celularin.
  • Projektet e Pafundme – mund të përdorni softuer 8b për të krijuar sa më shumë site që dëshironi pa kufizime.
  • Koleksion i mirë i shablloneve – megjithëse platforma nuk krenohet me një përzgjedhje të gjerë të skedarëve, do të gjeni një model që ju nevojitet. Ata janë të ndarë në kategori të ndryshme për kompanitë e biznesit të vogël, hobiistët, individët, organizatat jofitimprurëse dhe dyqanet dixhitale.

Këtu përfundojnë tiparet e përfituesit. Platforma duket mjaft e kufizuar përsa i përket cilësimeve të SEO. Ju mund të redaktoni vetëm titullin e faqes, përshkrimin dhe URL-në. Asnjë modalitet shqyrtimi ose tregues i fjalëve kyçe nuk janë në dispozicion. Në të njëjtën kohë ato cilësime janë të disponueshme vetëm për të gjithë faqen, por jo edhe për blloqe rrënjash ose elementësh. Për shembull, nuk do të mund të vendosni titujt H1, H2 dhe H3 për faqen tuaj.

Karakteristika 8b

Nuk ka pajisje shtesë ose shtesa. Përdoruesit nuk do të jenë në gjendje të integrojnë faqet e internetit të tyre me shërbimet e postës. Platforma automatikisht lidh format e kontaktit me emailin që keni treguar kur hyni brenda. Kjo mund të jetë një sfidë për sa i përket blerjes së përdoruesit. Mungesa e karakteristikave të paktën fillestare të tregtisë elektronike gjithashtu duket zhgënjyese duke marrë parasysh disponueshmërinë e modeleve të dyqaneve në internet. Nuk ka karrocë për të shtuar. E tëra çfarë mund të bësh është të vendosësh lidhjen nën butonin “blej” që drejton klientët tuaj në një uebfaqe të veçantë ose në një faqe ulje.

Duke përmbledhur këtë pjesë, 8b është e mirë vetëm për faqet e internetit të vogla që nuk kanë plan për zgjatje në të ardhmen. Nga ana tjetër, sistemi ju lejon të ndërtoni sa më shumë faqe në internet sa ju nevojiten. Gjithmonë mund të filloni një projekt të ri falas.

3. Modelimet

8b aktualisht ofron shabllone dhe tema nga 18 kategori të ndryshme. Të gjithë janë falas. Duken mjaft elegant dhe trendy. Në të njëjtën kohë, ato mund të përshtaten çdo madhësi dhe dimensione të ekranit përkundër llojit të pajisjes celulare. Modelet funksionojnë shkëlqyeshëm në tableta dhe smartphone.

Përdoruesit nuk kanë nevojë për të implementuar shumë nga dizajni në internet. Puna me shkronja, stile dhe ngjyra është shumë e thjeshtë falë ndërfaqes intuitive dhe pultit me të gjitha mjetet e nevojshme në paketë. Thjesht shënoni seksionin që ju nevojitet dhe ndryshoni tipografinë dhe stilet. Ju mund të shkarkoni imazhet tuaja ose të zgjidhni nga galeritë e klientëve që i referohet një kategorie të veçantë modelesh.

Shabllone 8b

Ne kemi përmendur 8b ndërtuesin e faqes mobile që ju lejon të modifikoni projektin tuaj menjëherë. Karakteristika mund të funksionojë mirë duke marrë parasysh lehtësinë e përdorimit. Në të vërtetë është njësoj si të punosh në modalitetin e desktopit. E tëra që ju duhet është të prekni një seksion për të modifikuar në vend që të përdorni një mi në PC tuaj.

Modelet janë tipike pa tipare ekskluzive ose pajisje shtesë të integruara. Sidoqoftë, ato duken shumë profesionale dhe të zgjuara. Një zgjidhje e mirë për faqet e internetit të vogla pa asnjë kosto.

4. Ndihma për klientët

Duke marrë parasysh faktin që 8b është një platformë relativisht e re, është e vështirë të vlerësohet niveli i ekipit të tij mbështetës. Sidoqoftë, kompanisë i mungojnë disa mënyra të dukshme që klientët të kontaktojnë. Për shembull, nuk do të mund të kontaktoni specialistë 8b përmes Chat Live ose telefonit për zgjidhjen e menjëhershme.

Nga ana tjetër, ju mund t’i shkruani ato përmes postës elektronike. Platforma ka lançuar kanalin e saj në YouTube me disa nga mësimet e saj video se si të ndërtoni faqe interneti të llojeve të ndryshme. Përveç kësaj, ju mund të hyni në komunitetin 8b në Facebook. Edhe pse aktualisht ka rreth 450 pajtimtarë, mund të jetë akoma një mënyrë e mirë për të bërë pyetje ose për të kërkuar një zgjidhje.

5. Politika e çmimeve

Platforma është aktualisht falas për t’u përdorur. Do të thotë që të gjithë mund të regjistrohen dhe të fillojnë të ndërtojnë një faqe në internet të re nga e para, pavarësisht vendndodhjes. Asgjë nuk dihet nëse kompania po planifikon të prezantojë plane të paguara në të ardhmen e afërt. Qëndroni në kontakt me blogun tonë dhe ne do t’ju mbajmë të informuar.

6. Pro dhe kundër

8b është një mundësi e mirë për faqet e internetit të vogla dhe buxhetet e kufizuara. Mund të shkoni vetëm me projektin tuaj të biznesit të vogël pa asnjë kosto. Platforma ka disa goditje të dukshme si performanca e shpejtë, redaktimi i thjeshtë, shabllonet e mira, qasja përmes pajisjeve mobile, etj. Sidoqoftë, nuk do të funksionojë për projekte në rritje dhe më të komplikuara për shkak të disa të tjerave.

Pros:
Cons:
&# X2714; Mund të filloni të ndërtoni një faqe në internet edhe pa u regjistruar në sistem.
&# X2714; Ndërtues i faqes në internet me lehtësi dhe tërheqje tërheqëse.
&# X2714; Krejtësisht i lirë pa tarifa të fshehura ose tarifa rinovimi.
&# X2714; E mirë për biznesin e vogël, portofolet, organizatat jofitimprurëse ose hobistët.
&# X2714; Performancë e mirë në internet falë Google AMP.
&# X2714; Uebfaqe të pakufizuara për të krijuar falas.
Ack Mungesa e veçorive të SEO për të marrë grada më të larta.
✘ Asnjë App Store me porosi ose pajisje shtesë të integruara.

Për më tepër, duhet të dini që nuk ka shërbime të palëve të treta për t’u integruar për momentin.

përfundim

8b është duke bërë hapat e saj të parë në fushën e mjete për ndërtimin e uebit. Sidoqoftë, me siguri ka potencial të madh në referencat për përdoruesit të cilët kanë nevojë për një mjet të shpejtë dhe të lirë për të krijuar faqe biznesi të vogël pa aftësi kodimi. Platforma ka një grup të qëndrueshëm të veçorive bazë. Shtë e thjeshtë për t’u përdorur dhe modifikuar ndërsa zgjedhja e shablloneve mbulon biznes të ndryshëm dhe niches të tjera.

Ndërsa mund të funksionojë mirë për faqet e vogla, projekte më komplekse me siguri do të kërkojnë një veçori më të pasur të vendosur në lidhje me cilësimet e SEO, e-Tregtinë, marketingun ose promovimin. Kjo është ajo ku ju mund të duhet të shikoni për platforma më të zgjeruara të ndërtimit të faqes në internet.

Provoni 8b Tani

Howard Profili im në Twitter Profili im në Facebook e-mail Profili im Linkedin

Rreth Autorit

Unë jam Howard Steele, themeluesi dhe kryeredaktori i kësaj faqe interneti. Me mbi 10 vjet ndërtim në internet e di se sa e ndërlikuar dhe e lodhshme mund të jetë kjo detyrë për një person jo IT. Nuk mund të vendosni se cilin shërbim të zgjidhni? Mos ngurroni të më kërkoni këshilla. Thjesht përshkruani nevojat e faqes suaj të internetit, dhe unë me kënaqësi do t’ju ndihmoj.

Shtëpi »Shqyrtime» Rishikimi 8B

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me