Rishikim Weebly

Weebly – është një krijues i gjithanshëm i faqes së internetit, i cili lejon krijimin e faqeve të internetit me pamje të madhe, pa qenë e nevojshme të shkruani një linjë të vetme të kodit. Krijuesi i faqes në internet vjen me një redaktues të përshtatshëm tërheqës dhe tërheqje dhe përdor një model “kuti”, i cili ju lejon të modifikoni strukturën tuaj të internetit dhe dizajnin në lidhje me nevojat tuaja për ndërtimin e faqes në internet..


Filluar në vitin 2006 në San Francisko nga David Rusenko, Chris Fanini dhe Dan Veltri, shërbimi është rritur në një nga ndërtuesit më të fuqishëm dhe më të njohur të faqeve të internetit. Ajo ka fituar popullaritetin me mbi 60 milion përdorues në të gjithë globin dhe numri i njerëzve që janë të gatshëm ta përdorin atë si një mjet kryesor ndërtimi në internet vazhdon të rritet me çdo vit që kalon. Një njohje e tillë në të gjithë botën shpjegohet me natyrën intuitive dhe komoditetin që lejojnë ndërtimin e faqeve të internetit me cilësi nga e para.

Ky është një nga krijuesit më miqësorë të faqeve në internet, i disponueshëm në kamare bashkëkohore, megjithatë është mjaft i fuqishëm për të ndërtuar faqet e internetit tërheqës vizualisht me një performancë të shkëlqyeshme, madje edhe pa ndonjë njohuri për kodimin ose përvojën e dizajnit në internet. Sidoqoftë, nëse keni fatin të jeni të vetëdijshëm për bazat CSS ose HTML, Weebly ju jep mundësinë e përdorimit të kësaj njohuri për të ndërtuar faqe interneti mahnitëse.

Weebly vjen me një funksionim të fuqishëm të bllokimit dhe e-tregtisë, i cili lejon fillimin e dyqaneve dhe blogeve në internet për të zgjatur popullaritetin e biznesit tuaj. Sido që të jetë lloji i një uebfaqeje që keni ndërmend të ndërtoni, Weebly duket një zgjidhje e lehtë për t’u përdorur, e shpejtë, efektive dhe e këndshme si për fillestarët e plotë, ashtu edhe për mirat e dizajnit në internet.

Në Prill 2018, Weebly u fitua nga gjigandi i përpunimit të pagesave – katror. Si rezultat, platforma ka zhvilluar një përqëndrim më të fortë në tregtinë elektronike, duke ofruar një seri të gjerë funksionesh të nevojshme për të nisur dhe menaxhuar dyqane online të vogla deri në të mëdha.

Por a është vërtet Weebly kaq e thjeshtë? Për ta zbuluar këtë, ka kuptim të analizohet detajisht shërbimi. Kjo është pikërisht ajo që ne do të bëjmë tani.

1. Lehtësia e përdorimit

Kalimi në redaktorin e ri është i lehtë, falë udhëzimit të shpejtë të fillimit të Weebly dhe lehtësisë së përgjithshme të përdorimit. Në thelb, është e njëjta Weebly e vjetër e mirë që ju e dini, por me një lehtësim. Pulti mundëson qasje të shpejtë dhe të lehtë në informacionet që kanë rëndësi. Merrni këshilla të dobishme, shihni statistikat e sitit, rendin e dyqanit, komentet në blog, dhe më shumë.

Redaktori i krijuesit të faqes në internet është i strukturuar në mënyrë logjike, i qartë dhe i dizajnuar mirë, duke i lejuar pajtimtarët të përdorin grupin e veçorive të gjera dhe të gjithanshme të shërbimit dhe ta organizojnë atë në mënyrë të efektshme në kombinime unike për të fituar rezultatin e dëshiruar. Kjo ka të bëjë me integrimin e mjeteve të tilla si galeritë e imazheve, galeritë me fotografi, kutitë e tekstit, reklamat e produkteve, lojtarët audio dhe video, format e kontaktit, opsionet e vendosjes me porosi të HTML, integrimin e hartave dhe çfarë jo. E vetmja vërejtje e dukshme e redaktorit të sistemit është mungesa e butonave prish / rivendos, e cila rezulton në pamundësinë e përdoruesve për të anulluar redaktimet që ata bëjnë dhe rivendosjen e versionit të ruajtur më parë të faqes në internet. Pjesa tjetër e karakteristikave dhe elementeve të redaktorit janë në një nivel të duhur.

Redaktori i faqes në internet

Për të ndërtuar një faqe në internet, thjesht zgjidhni një temë dhe filloni të shtoni përmbajtjen tuaj. Ju mund të redaktoni dhe rregulloni përmbajtjen duke tërhequr dhe hedhur elementë në faqen tuaj të internetit, pa pasur nevojë të përdorni një redaktues të veçantë.

Weebly përdor një model ‘kuti’ që do të thotë se e gjithë përmbajtja juaj do të bjerë në enë specifike ose kuti kur e tërhiqni atë në faqe. Kjo qasje e bën të lehtë transferimin e përmbajtjes ekzistuese nga një model në tjetrin në të ardhmen.

2. Karakteristikat & lakueshmëri

Weebly ka shumë widget dhe aplikacione të gatshme, të cilat mund t’i integroni me vetëm disa klikime, përfshirë galeritë e figurave, shfaqjet e dritareve, hartat, audio, kutinë e kërkimit dhe më shumë. Ju gjithashtu mund të shkoni përtej listës së paracaktuar të widget, duke përfituar ngaEmbed codeOpsioni Mund të shtoni sa më shumë elementë në një faqe aq sa ju nevojitet. Vetë faqja do të marrë më shumë kohë për të akomoduar sidoqoftë shumë widget dhe përmbajtje që ju zvarritni.

Kur shtoni një faqe të re, mund të përdorni një nga faqosjet e gatshme të faqeve si një alternative për një faqe të zbrazët. Ka mbi 30 modele të ndryshme Layout për të zgjedhur, duke përfshirë faqet e shtëpisë, kontaktin, në lidhje me, modelet krijuese të menusë për kompanitë e hotelierisë dhe restorantet dhe faqet e shërbimit, ndër të tjera.

Paraqitja e faqeve weebly

Kur zgjidhni një plan urbanistik, ai automatikisht do të shtojë elemente të reja të faqes në faqen tuaj të re. Pastaj mund të modifikoni, hiqni ose shtoni elemente të reja në paraqitjen e zgjedhur.

Lexoni gjithashtu:
Kohët e fundit kemi shfaqur të ndryshme Uebfaqe me energji nga faqja e internetit, nga portofoletdyqane në internet, për të treguar se sa fleksibël është ndërtuesi.

Tregti Weebly

Motori i e-commerce i Weebly është plot me karakteristika të gjithanshme specifike për biznesin, të cilat dukshëm rrisin performancën e dyqanit tuaj online. Këto karakteristika lejojnë krijimin e dyqaneve funksionale dhe tërheqëse vizuale në një mënyrë të shpejtë dhe pa probleme, pa qenë e nevojshme të përdorni njohuri për kodifikim.

Sapo të filloni dyqanin tuaj të bazuar në Weebly, sistemi i siguron asaj një karrocë të integruar të blerjeve, kështu, duke ju lejuar të filloni shitjen e produkteve tuaja menjëherë pa humbur kohën tuaj për të trajtuar problemet teknike. Shërbimi gjithashtu siguron mundësi të sigurta pagese dhe mundësinë për të kontrolluar produktin tuaj dhe stokun e materialit.

Tregti Weebly

Pavarësisht nëse planifikoni të shisni dhjetëra apo mijëra produkte, do t’i menaxhoni me lehtësi për të siguruar transportin në kohë të produktit, të rritni interesin e klientit në ofertat tuaja dhe t’i bëni klientët të vetëdijshëm për azhurnimet e fundit dhe produktet më të shitura më të mira. Nëse një përdorues ka zgjedhur një produkt që nuk është në dispozicion, sistemi do të bëjë të mundur njoftimin e tij / saj kur është në dispozicion për shitje.

Weebly gjithashtu ofron mundësi të fuqishme dhe të përshtatshme për filtrat e kërkimit për të shpejtuar dhe thjeshtuar procesin e blerjes. Klientët do të jenë në gjendje të zgjidhin produktet sipas parametrave kryesorë si çmimi, ngjyra, lloji, dimensionet dhe karakteristikat e tjera. Nuk ka rëndësi, nëse planifikoni të shisni produkte dixhitale, fizike ose ndonjë shërbim tjetër – një gamë fleksibël produktesh e arritshme në dyqanin në internet do të jetë e arritshme për klientët aktual dhe potencial, të cilët do të marrin njoftime me email sa më shpejt që të bëhen ofertat e reja në dyqanin online.

Sistemi gjithashtu siguron shumë parametra për produkte fizike, oferta ekskluzive, artikuj të punuar me dorë, shërbime etj. Mund të përdorni aplikacionet iPhone dhe Android duke lejuar që të menaxhoni biznesin tuaj në lëvizje dhe kontaktoni klientët nga çdo pjesë e botës. Kjo është një mënyrë e sigurt për t’i mbajtur ata të interesuar në ofertat tuaja.

Si të filloni një dyqan online me Weebly?

Nisja dhe administrimi i një dyqani në internet me Weebly është jashtëzakonisht i lehtë. Thjesht duhet të:

 • Zgjidhni një nga modelet e shumta dhe tregoni dritaret për dyqanin tuaj online;
 • Shtoni produkte;
 • Rregulloni cilësimet e transportit dhe taksave;
 • Specifikoni opsionet e disponueshme të pagesës.

Sistemi automatikisht do të bëjë pjesën tjetër për ju.

Për të përmirësuar përvojën tuaj në ndërtimin e dyqaneve në internet, Weebly ofron një spektër të gjerë temash unike dhe kombinime ngjyrash, hostim falas, opsione të ndryshme të tregtimit dhe shfaqjes së produkteve, integrimin në rrjetin social, karakteristikat e përparuara të SEO, përmbajtje të lehtë dhe integrimin e informacionit të produkteve, opsione të shpejta të menaxhimit të porositjes, transporti fleksibël dhe opsione pagese, posta elektronike të integruara dhe çfarë jo.

A keni ndërmend të transferoni dyqanin tuaj në internet Etsy ose Shopify në platformën Weebly? Thjesht importojeni atë ose ngarkoni një skedar CSV në shërbim për vendosjen e shpejtë dhe efektive. Pas kësaj, do të keni mundësi të vendosni modelin tuaj të dyqaneve në internet për t’i dhënë asaj pamje unike.

Lexoni gjithashtu:
Ndërtuesit më të mirë të faqes elektronike eCommerce.
Si të krijoni një faqe në internet eCommerce nga e para.

Blogim me Weebly

Një blog në faqen tuaj Weebly është i thjeshtë në konfigurimin dhe konfigurimin. Sistemi ju lejon të filloni një blog të mahnitshëm në më pak se disa minuta duke përdorur funksionin e tërheqjes dhe tërheqjes. Do të jesh në gjendje të:

 • oraret e orarit;
 • para-zgjedhni opsionet e ndarjes së mediave sociale për artikujt e planifikuar;
 • zgjidhni midis sistemeve të ndryshme të komentimit, përfshirë komentet në Facebook, Disqus dhe Weebly;
 • specifikoni etiketat meta për postet individuale;
 • shtoni headers dhe footers me porosi për secilin post dhe më shumë.

Ndërfaqja fleksibile Weebly lejon krijimin e një blog dhe mbushjen e tij me përmbajtje shumë më të shpejtë nga sa mund ta imagjinonit. Redaktimi dhe elementet botuese të fuqishme bëjnë të mundur përqendrimin në përmbajtjen e blogut tuaj, ndërsa shërbimet Weebly do të kujdesen për hartimin e sfondit.

Redaktuesi i Postimit të Weebly Blog

Ndërtuesi i faqes në internet ofron një koleksion të modeleve falas të blogut, të cilat mund të përdoren në mënyrë të pavarur ose si pjesë e faqeve të mëdha të internetit dhe dyqaneve online. Pritja falas garanton shpejtësi dhe disponueshmëri të shpejtë të ngarkesës për përdoruesit. Modelet e blogut janë plotësisht të personalizueshëm dhe lehtë mund të dalin në detyrat tuaja.

Mjetet e marketingut weebly

Vegla Weebly Promote është prezantuar për opsionet e përparuara të marketingut me e-mail krahasimisht jo shumë kohë më parë, por miliona përdorues tashmë janë siguruar të sigurt për efikasitetin e saj. Mjeti gjeneron automatikisht mesazhe bazuar në veprimtarinë e përdoruesve të regjistruar. Statistikat e buletinit ndiqen në seksionin e pultit.

Shërbimi Weebly Promote përfshin një sërë modelesh të gatshme për lloje të ndryshme të postës elektronike, të tilla si buletinet, buletinet promo, prezantimin e produkteve dhe ngjarjeve etj.. Këto email do të jenë të shikueshme në të gjitha llojet e pajisjeve mobile, por ju ende duhet të kontrolloni mënyrën e shfaqjes së emailit tuaj. Shtë e mundur të krijoni dhe ruani modelet tuaja për fushatat e ardhshme.

Kompozitori me Email

Ajo që ju duhet për të filluar fushatën tuaj të marketingut me email është lista e postave elektronike. Weebly Promote lejon krijimin e tij në dy mënyra – ose me importimin e postave elektronike nga skedari CSV ose me anë të një integrimi me një klik të kërkuar për sinkronizimin e kontakteve me grupet e komunitetit Weebly, urdhërat e dyqaneve në internet dhe të dhënat në formë online.

Statistikat tuaja të marketingut do të jenë të disponueshme në çdo kohë të ditës për t’ju lejuar të mbani shënimet e numrit të njerëzve, të cilët kanë hapur, lexoni postat elektronike dhe klikuar në lidhjet që përmbajnë. Kjo do t’ju ndihmojë të vendosni për fushatat promovuese më efikase dhe të tërheqni rezultatet përkatëse në lidhje me përmirësimin e biznesit tuaj. Shërbime shtesë të marketingut të ofruara nga Weebly Promote janë si më poshtë:

 • Krijues i zvogëlimit të postës elektronike;
 • Opsionet e marketingut me email lejojnë krijimin e fushatave promovuese të suksesshme dhe integrimin e tyre në faqen tuaj të internetit, dyqan online dhe blog;
 • Mjete të shumta teknik për mbështetje, shpërndarjen e provave të postës elektronike dhe komunitetin mbresëlënës Weebly;
 • Segmentimi i kontakteve dhe më shumë.

SEO weebly

Weebly ofron një seri standarde të mjeteve SEO. Mund të jepni një URL unike në faqen tuaj, të vendosni titullin, përshkrimin dhe fjalët kyçe. Kjo lejon që faqet e faqes suaj të internetit të marrin pozicione më të larta në rezultatet e motorit të kërkimit, edhe pse, një ose dy javë mund të kërkohet që Google të indeksojë ndryshimet.

Përveç kësaj, Weebly lejon vendosjen dhe ndryshimin e lidhjeve të përhershme të të gjitha faqeve në pjesën përkatëse të cilësimeve të SEO. Kodet e header dhe footer mund të futen në secilën faqe veç e veç. Ju jeni gjithashtu në gjendje të fshehni një faqe të synuar nga motori i kërkimit vetëm duke klikuar butonin e shënimit.

Cilësimet e Weebly SEO

A do të transferoni faqen tuaj te internetit në Weebly nga një host tjetër? Atëherë mënyra më e mirë për të shmangur humbjen e të gjitha rezultateve dhe historisë së SEO është të krijoni 301 ridrejtime (nëse ndryshoni një strukturë në internet). Kjo është e nevojshme për të ridrejtuar trafikun dhe motorët e kërkimit nga faqet e vjetra në ato të reja. Weebly lejon ta bësh atë me lehtësi në seksionin e cilësimeve SEO të redaktorit të sistemit. Duke i vendosur të gjitha këto tipare SEO, së shpejti do të vëzhgoni përmirësimin e pozicioneve të motorit tuaj të kërkimit në uebfaqen tuaj.

Web Hosting Weebly

Tani e tutje, Weebly lejon të ngarkoni dhe publikoni video në faqen tuaj të internetit. Kjo mund të bëhet në dy mënyra, përkatësisht:

 • Integrimi në YouTube. Ky opsion bën të mundur integrimin e videos nga YouTube dhe faqet e internetit të tjera në faqen tuaj të internetit me bazë Weebly. Ju mund të ndryshoni intervalet dhe elementet e ekranit duke përdorur mjetet e integruara të videos Weebly dhe veçoritë e YouTube që ofrojnë mundësi të gjera për përdorimin e videove në YouTube. Ju gjithashtu mund të integroni video nga shërbime të tjera video si Vimeo etj. Karakteristikat e video player Weebly sigurojnë kontroll profesional mbi elementet e multimedialit tuaj të faqes në internet.

 • Ngarkimi i videos dhe hostimi. Ju gjithashtu mund të ngarkoni skedarët video direkt në Weebly. Ato konvertohen automatikisht për të shfaqur video nga faqja juaj e internetit Weebly. Përdoruesit nuk do të duhet të shkarkojnë asgjë ose të hapin një media player të veçantë për të parë videon. Përmbajtja mund të ruhet në platformën Weebly falas për t’u parë nga vizitorët me cilësi të lartë.

Statistikat e faqeve të faqeve

Me Weebly, ju mund të gjurmoni trafikun tuaj të internetit dhe të menaxhoni statistikat për të përcaktuar nuancat që kërkojnë përmirësim. Këto të dhëna janë në dispozicion në pultin e Weebly dhe mund të zbuloni, sa përdorues vizitojnë faqen tuaj të internetit gjatë një interval kohe të caktuar, cilat faqe janë të interesuara mbi të gjitha, cilat kërkime të kërkimit i drejtojnë vizitorët në faqen tuaj të internetit dhe nga cilat burime vijnë përdoruesit tek ju.

Farë është e rëndësishme, statistikat e faqes suaj të internetit shfaqen në modalitetin në kohë reale, për shkak të asaj që ju mund të gjurmoni të dhënat dhe trafikun. Për të analizuar në detaje statistikat e uebit, Weebly lejon shtimin e kodit Google Analytics për të zbuluar statistikat e zgjeruara të internetit me përpjekje minimale dhe investime në kohë.

Sistemi Weebly lehtëson mbledhjen dhe shikimin e informacionit të paraqitur nga vizitorët e faqes tuaj. Të dhënat ruhen në pultin e faqes tuaj dhe mund të eksportohen lehtësisht në një spreadsheet për analiza të ardhshme. Ju mund të pranoni dokumente, imazhe ose ngarkime të skedarëve të tjerë nga vizitorët tuaj.

Integrimi me IFTTT

Partnerë Weebly me IFTTT, një shërbim inteligjent në internet që ju lejon të lidhni aplikacione dhe produkte të ndryshme për të krijuar me lehtësi detyra dhe ngjarje të automatizuara. Për shembull, mund të lidhni faqen tuaj të internetit Weebly dhe llogarinë tuaj në Instagram për të shtuar një postim të ri në blog kur publikoni një foto në Instagram. Ju mund të përdorni recetat ekzistuese nëse atëherë, të disponueshme në kanalin IFTTT Weebly, ose të krijoni recetat tuaja.

Redaktuesi i Imazhit Weebly

Një tjetër ofertë Azhurnimi i Weebly nga Janari 2017 është Redaktori i ri i Imazheve. Tani bazohet në HTML5 (ndërsa versioni i saj i mëparshëm ishte në Flash).

Redaktuesi i Imazhit Weebly

Ky Redaktues përfshin veçori të tilla si prerja, rrotullimi dhe rregullimi i imazheve, shtimi i tekstit në to dhe ofron 29 filtra për t’i bërë fotografitë më tërheqëse.

Weebly App Center

Qendra e Aplikimeve Weebly është një koleksion dinamik i aplikacioneve dhe shërbimeve që tani mund t’i shtoni në faqen tuaj përmes integrimeve të thjeshta me një klik (është shumë i ngjashëm me Wix-së Tregu i Aplikimeve).

Weebly App Center

Qëllimi i Qendrës së Aplikimeve është t’ju ndihmojë të krijoni përmbajtje tërheqëse dhe kështu të siguroni funksion dhe argëtim për vizitorët e faqes tuaj. Le të hedhim një vështrim në disa nga aplikacionet e paraqitura:

 • PinPoll: kjo aplikacion falas ju lejon të integroni sondazhe argëtuese dhe interesante në uebfaqen tuaj duke u dhënë vizitorëve të faqes tuaj një mënyrë për të bashkëvepruar me faqen tuaj të internetit dhe të shpenzoni më shumë kohë në të. Polldo sondazh mund të personalizohet plotësisht me ngjyrat dhe imazhet e markës. Aplikacioni është i përgjegjshëm, kështu që do të duket dhe funksionon shumë në çdo pajisje.
 • LiveChat: kjo aplikacion i paguar ju lejon të integroni programin e bisedave të drejtpërdrejta në faqen tuaj të internetit brenda dy minutave.
 • Call-Out-Box: aplikacioni falas ju lejon të theksoni me lehtësi një pjesë të rëndësishme informacioni në faqen tuaj me një sfond të personalizuar dhe ngjyrë kufitare.

Me lëshimin e versionit të tij të katërt, Weebly zgjeroi ofertat e tyre të emrave të domain përfshirë, për të përfshirë 6 zona të reja domain, shumica e të cilave janë ndërkombëtare. Këto përfshijnë .com, .net, .org, .us, dhe .info, ndër të tjera.

Weebly ka një aplikacion Android dhe iOS që lejojnë përdoruesit e Weebly të krijojnë faqet e reja ekzistuese Weebly në lëvizje. Aplikimi i ri i tyre Weebly për iOS e shndërron iPad-in në një mjet krijues që funksionon si offline ashtu edhe në internet, dhe është zhvilluar posaçërisht për ndërtimin e faqeve prekëse.

Weebly gjithashtu ofron një zgjidhje speciale për mësuesit dhe shkollat. Platforma ndihmon mësuesit që lehtë të krijojnë sitet e klasave dhe madje të dixhitalizojnë të gjithë shkollën ose kolegjin.

Ndërtues i formave weebly

Weebly ka bërë të mundur krijimin e formave me porosi dhe menaxhimin e paraqitjeve në internet. Ndërtuesi i formës tërheqëse dhe tërheqëse në internet i lejon përdoruesit të krijojnë lista RSVP, forma të kontaktit me porosi dhe anketime për të siguruar përvojë mbresëlënëse të shfletimit në internet dhe t’i bëjnë projektet më tërheqës dhe funksionalë. Duke i integruar këta elementë në faqen tuaj të internetit, do të keni mundësi të krijoni forma kontakti për mundësi më të mira për mbledhjen e të dhënave. Kjo funksionon veçanërisht për faqet e internetit që synojnë audiencë specifike ose të ngrohtë (martesë dhe faqet e internetit të restoranteve janë mostrat më të mira).

Ndërtues i formave weebly

Varet nga ju për të rregulluar formularin e ri të integruar duke tërhequr zvogëluar fushat e kërkuara, si menutë, tekstin ose kutitë e zgjedhjes, për shembull. Në të vërtetë, ju mund të krijoni pothuajse çdo lloj forme që ju nevojitet duke personalizuar plotësisht pyetje, opsione përgjigjeje dhe fusha shtesë që dëshironi të shfaqen në formën e kontaktit sipas zgjedhjes suaj.

Farë është e rëndësishme, krijuesi i formave Weebly kontribuon në ruajtjen e thjeshtë të të dhënave dhe qasjen në opsionet e mundshme të përgjigjes. Sapo të keni përfunduar me integrimin e formularit, ai bëhet i disponueshëm në uebfaqe dhe secili vizitor mund ta plotësojë atë. Pasi një përdorues të sigurojë të dhëna të caktuara dhe të dorëzojë formularin, menjëherë do të merrni emailin e njoftimit në adresën e specifikuar paraprake. Për lehtësinë e kërkimit dhe rishikimit të shpejtë, të dhënat e siguruara do të ruhen në pultin e faqes tuaj, por do të keni një mundësi ta eksportoni atë në spreadsheet për rishikim të mëtejshëm dhe analiza të hollësishme. Keni parasysh që kutia e skedarëve mund të përdoret gjithashtu për të pranuar fotografi, dokumente ose lloje të tjera skedarësh që vizitorët do të paraqesin. Ky është një mjet shumë i dobishëm dhe i dobishëm për pronarët e faqeve të mëdha me trafik të lartë dhe bazën e të dhënave të pasur të përdoruesve të regjistruar.

Aplikacione celulare

Weebly gjithashtu lejon ndërtimin dhe menaxhimin e uebfaqes tuaj nga çdo vend ku ndodheni duke përdorur aplikacionet e lëvizshme. Sistemi ka aplikacione speciale për Android, iPad dhe iPhone, të cilat ju lejojnë të krijoni përmbajtje mbresëlënëse kudo që jeni. Përdorimi i aplikacioneve celularë nuk ju lejon të qëndroni të lidhur me faqen tuaj të internetit 24/7, por gjithashtu ju ndihmon të kontrolloni statistikat e projektit tuaj, ndërsa kërkoni për aplikimet e formës së kontaktit pa pasur nevojë për të arritur në kompjuterin tuaj kompjuterik ose laptop. Kjo është shumë e përshtatshme dhe kursen kohë, veçanërisht për sipërmarrësit, të cilët janë të zënë gjatë gjithë ditës, por përballen me nevojën për të kontrolluar bizneset e tyre.

App Weebly Mobile

Kjo është gjithashtu e vërtetë, kur është fjala për menaxhimin e celularit eCommerce. Duke instaluar aplikacionin, do të merrni një mundësi për të lançuar dhe menaxhuar një dyqan në internet për të filluar shitjen në internet direkt nga pajisja celulare që po përdorni. Mund të krijoni lista të reja produktesh, foto, përshkrime, parametra produkti, çmime etj. Po ashtu lejohet të pranoni pagesa në internet me Stripe, të përpunoni porositë, të merrni njoftime për porositë e vendosura rishtazi dhe të kryeni shumë funksione të tjera të dobishme.

3. Modelimet

Numri i Temave:55
Modelet Profesionale:&# X2714; PO
Importi i Temës:&# X2714; PO
Dizajn të përgjegjshëm:&# X2714; PO
Renditur sipas industrisë:✘ JO
Redaktimi i kodit CSS:&# X2714; PO

Në përgjithësi, ekzistojnë tre mundësi: mund të përdorni një temë të gatshme; rregulloje një (përveç ndërtuesit standard WYSIWYG, ka një redaktues të përparuar HTML / CSS); ose përdorni një model të palës së tretë – ka shumë stilistë që krijojnë shabllone me porosi të përshtatura posaçërisht për këtë ndërtues të faqes në internet.

Në rast se përdorni një nga temat e reja të përgjegjshme, faqja juaj e internetit do të optimizohet automatikisht për shfletim celular, dhe nuk do të keni kontroll mbi pamjen e saj (dua të them pamjen e versionit tuaj celular).

Për ata që përdorin shabllonë të vjetër, Weebly siguron një redaktues të integruar celular që është i arritshëm nga Krijuesi i faqes Weebly. Redaktimi i pamjes celulare të faqes tuaj është i thjeshtë me një redaktues vizual që ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni elementët në një modelim celular.

Shënim i rëndësishëm: Të gjitha ndryshimet sinkronizohen automatikisht midis versioneve të desktopit dhe celularit, pasi hiqni, modifikoni ose shtoni elemente në uebfaqen tuaj të lëvizshme. Kjo veçori është në dispozicion pa kosto shtesë.

4. Ndihma për klientët

Weebly ofron lloje të ndryshme të mbështetjes. Së pari, paneli i kontrollit në vetvete përmban pop-up dhe sqarime shpjeguese për t’ju ndihmuar të mësoni me lehtësi sistemin. Së dyti, ka mbështetje livechat, telefon dhe email.

Nëse hasni ndonjë problem, vizitoni së pari Qendra e Ndihmës Weebly. Ai përmban përgjigje për pyetjet më të shpeshta dhe shumë rezultate të dobishme. Weebly është gjithashtu mjaft aktiv në mediat sociale. Në raste urgjente, mund t’i kontaktoni përmes tyre Cicëroj ose Facebook.

5. Politika e çmimeve

Politika e çmimeve weebly disi ndryshon nga ajo e ofruar nga shumica e ndërtuesve të tjerë të faqeve të internetit. Ka dy oferta të ndara për faqet e internetit dhe dyqanet në internet.

Opsioni i çmimevekostoFeatures
Connect:$ 4 / mo✓ 500 Mb Hapësirë ​​Disk;
✓ Domain;
Display Shfaq reklamat Weebly.
Starter:$ 8 / moSpace Hapësira e pakufizuar në disk;
Connect Domain Connect;
✓ Nuk ka reklama weebly.
Pro:$ 12 / moSi shtesë e mëparshme:
Search Kërkimi i sitit;
Background Sfondet Video;
Hip Anëtarësimi.
Biznes:$ 25 / moSi shtesë e mëparshme:
Security Sigurimi SSL;
Products Produkte të pakufizuara;
Goods Mallra dixhitale.
Performance:$ 38 / moSi shtesë e mëparshme:
Cards Kartat e Dhuratave;
R Rmimet e Transportit në kohë reale;
Camp Fushata me Email.

Politika e çmimeve për faqet e internetit të zakonshme. Nëse keni një ide për të filluar një faqe interneti të zakonshme, atëherë mund të zgjidhni midis planeve të mëposhtme:

 • Falas (0 $): nënkupton përdorimin e funksioneve kryesore të krijuesit të faqes në internet. Ofron redaktues zvarritës, 500MB hapësirë ​​në disk, nënfushë weebly.com, siguri SSL. Uebfaqet e krijuara me një plan falas vijnë me shfaqjen e reklamave të sistemit. Ky plan nuk ofron mundësi të tregtisë elektronike, kështu që, është e pamundur të lëshohet një dyqan në internet me të.

 • Lidhu (4 $ / muaj me një pagesë vjetore): për përdorim personal. Plani ofron të gjitha tiparet e planit falas, por gjithashtu lejon lidhjen e emrit tuaj të domain. Sidoqoftë, reklamat e sistemit nuk do të hiqen nga faqja e internetit. Në këtë drejtim, Plani i Lidhjes i Weebly është identik me Planin Wix ‘Connect Domain that që vjen me të njëjtat terma.

 • Fillestar (8 $ / muaj me një pagesë vjetore): për përdorim personal. Siguron redaktues zvarritës dhe zvogëlues, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, mungesë reklamash në sistem, aftësi për të lidhur domenin tuaj, sigurinë SSL dhe statistikat e avancuara të faqes në internet. Nëse keni ndërmend të zgjidhni këtë mundësi për nevojat tuaja në tregtinë elektronike, atëherë sistemi do të tarifojë tarifë komisioni 3% për të gjitha transaksionet e bëra. Plani lejon të shtoni deri në 10 produkte dhe të bëni pagesa direkt në faqen e internetit të Weebly.

 • Pro (12 $ / muaj me një pagesë vjetore): për grupe dhe organizata. Ofron të gjitha tiparet e nënkuptuara nga Plani Starter plus opsioni i kërkimit në internet, mbrojtja e fjalëkalimit, sfondi i videos, videot HD dhe audios dhe një mundësi për të angazhuar deri në 100 anëtarë. Kur përdorni planin për nevojat tuaja në tregti elektronike, do të keni një mundësi të ngarkoni deri në 25 produkte. Pagesat do të pranohen në faqen e internetit të Weebly, ndërsa tarifa e transaksionit do të përbëjë 3%.

 • Biznes (25 dollarë në muaj / me pagesë vjetore një herë): ose ndërmarrje të vogla dhe dyqane online. Përveç veçorive të ofruara nga Pro Plan, ky gjithashtu ofron një mundësi për të angazhuar numrin e pakufizuar të anëtarëve, si dhe veçorinë e regjistrimit. Plani i biznesit lejon që pronarët e faqeve të internetit të e-commerce të ngarkojnë numrin e pakufizuar të produkteve dhe të pranojnë pagesa në fushat e tyre. Si rezultat, Weebly nuk do të ngarkojë asnjë tarifë të transaksionit. Plani bën të mundur shitjen e produkteve dixhitale, menaxhimin e stokut tuaj, ofrimin e kuponave të zbritjes, shtimin e vlerësimeve të produkteve dhe përdorimin e transportuesit dhe kalkulatorit tatimor.

Politika e çmimeve për dyqanet në internet

Për pronarët e dyqaneve në internet, Weebly gjithashtu ofron Starter, Pro dhe Business Plans që vijnë me të njëjtat kushte si ato të parashikuara për faqet e internetit të zakonshëm. Për më tepër, shërbimi ofron Planin e Avancuar të Performancës për shitësit me përvojë, kostoja e të cilave përbën 38 $ / muaj me pagesa një-vjeçare vjetore.

Plani përfshin tiparet e parashikuara nga Plani i Biznesit. Kjo gjithashtu ka të bëjë me opsionet e tregtisë elektronike, por ju do të merrni gjithashtu njoftime me email në lidhje me karrocat e braktisura të blerjeve, çmimet e transportit në dispozicion në modalitetin në kohë reale dhe certifikatat e dhuratave.

Të gjitha planet ofrojnë një emër domain (kostoja e përgjithshme e të cilit është 19 dollarë), hyrje në Google Ads me një bonus prej 100 $, komuniteti i forumit, biseda e drejtpërdrejtë dhe mbështetja e postës elektronike. Plani i Performancës gjithashtu ofron marketing të postës elektronike, kostoja e përgjithshme e të cilave përbën 96 $, dhe mbështetje të drejtpërdrejtë të teknologjisë në mënyrën e telefonit.

6. Weebly për Arsimin

Weebly për arsimin është një projekt që synon krijimin e llogarive Weebly të destinuara posaçërisht për mësuesit. Përveç shtesave specifike për arsimin, platforma ofron të njëjtat tipare Weebly për të cilat jemi mësuar.

Weebly për Karakteristikat e Arsimit

Për të përfituar nga përfitimet e projektit ju duhet të jeni mësues dhe përdorimi kryesor i llogarisë tuaj Weebly duhet të jetë për qëllime arsimore. Nëse shkelni këto rregulla, llogaria juaj do të flamurohet dhe do të ndalohet potencialisht.

Weebly për Arsim

Në pultin e Mësuesit mund të krijoni dhe menaxhoni llogaritë e studentëve tuaj të cilët nga ana e tyre gjithashtu mund të krijojnë uebfaqe.

Ju mund të krijoni llogari studentore qoftë një nga një ose pjesa më e madhe – nuk kërkohet adresë emaili. Uebfaqet e krijuara nga studentët tuaj do të jenë nën kontrollin tuaj të plotë – mund t’i bëni ato të shikueshme publikisht ose të mbrojtura nga fjalëkalimi.

Kjo e bën Weebly për arsimin të përsosur për detyrat në klasë: kur është në zhvillim, projekti mbetet i mbrojtur me fjalëkalim; kur është gati – lehtë mund ta ndani me klasën tuaj dhe ta diskutoni atë.

Weebly for Education - Llogaritë e Uebfaqeve të Studentëve

Kur klasa juaj virtuale është e gatshme, ndajini letrat kredenciale të përdoruesve me studentët tuaj (emrat e përdoruesve dhe fjalëkalimet) dhe sigurojuni atyre një adresë logimi – studentë.weebly-dot-com.

Tani ata mund të krijojnë faqet e tyre duke përdorur ndërfaqen intuitive të Weebly dhe grupin e pasur me karakteristika. Si mësues, mund të çaktivizoni redaktimin e faqes në internet, si dhe të fshini faqet e publikuara në çdo kohë.

Weebly për mimet e Arsimit

Weebly për arsimin është absolutisht falas. Duke përdorur funksionalitetin themelor të platformës, çdo student mund të krijojë një sit që përmban deri në 5 faqe. Nëse azhurnoni në PRO (12 dollarë në muaj), çdo student do të ketë qasje në të gjitha tiparet PRO të Weebly dhe do të jetë në gjendje të botojë 10 faqe në internet me faqe të pakufizuara. Ju gjithashtu mund të merrni Weebly Pro si një dhuratë duke ftuar mësuesit e tjerë.

Weebly Campus Edition

Ju gjithashtu mund të dëshironi të eksploroni Weebly Campus Edition për rrethe dhe shkolla. Ky botim lejon të dixhitalizoni të gjithë kampusin në një mënyrë të lehtë dhe profesionale.

Administratorët e Universitetit Weebly do të jenë në gjendje të menaxhojnë llogaritë e mësuesve dhe të studentëve nga një panel i integruar (klasa virtuale, e-portofolet e studentëve, faqet e internetit për projekte të caktuara etj). Kjo zgjidhje e shkallëzueshme kushton 499 dollarë në vit. Mund ta provoni falas gjatë një gjyqi 30-ditor.

7. Pro dhe kundër

Ashtu si çdo ndërtues tjetër i faqes në internet, Weebly ka listën e tij të mirat dhe të këqijat. Kjo do të thotë që secili person, i cili ka të drejtë të fillojë përdorimin e sistemit, duhet të jetë i vetëdijshëm për këto nuanca specifike të sistemit për të ditur se çfarë të presin nga procesi i hartimit të uebit në planin afatgjatë. Këtu ata shkojnë.

Pros:
Cons:
&# X2714; Lehtësia e përdorimit pa asnjë kodim të kërkuar.
&# X2714; URL e personalizuar falas.
&# X2714; Temat e personalizuara të paracaktuara.
&# X2714; Pa tarifa pritëse.
&# X2714; Mundësia e vendosjes së kodit.
&# X2714; Mobilje gati për celular.
&# X2714; Opsionet e integrimit.
&# X2714; Fokusi i tregtisë elektronike.
&# X2714; Përfshihet redaktori celular.
&# X2714; Weebly për Arsim.
Ence Mungesa e prishjeve / ribërë redaktimeve.
✘ Asnjë kopje rezervë në internet.
Fee 3% tarifë e transaksionit për të gjitha shitjet.
✘ Mungesa e tipareve inovative të shkaktuar nga zhvillimi i shpejtë i ngrohtë i dizajnit të uebit.

8. Konkurrentët

Weebly është padyshim një vend i shkëlqyeshëm për të filluar një faqe në internet, por duhet të dini se ka shumë alternativa të favorshme tek ajo Ata janë të dy krijuesit e faqeve të njohura dhe sistemet e menaxhimit të përmbajtjes.

Edhe pse Weebly u dëshmua si një ndërtues i gjithanshëm i faqes në internet, në disa raste veçoritë e tij nuk janë të mjaftueshme për të zgjidhur detyrën e përdoruesit. Atëherë një ndryshim i krijuesit të faqes në internet është mënyra e vetme e duhur. Mund t’ju ​​duhet kaloni nga Weebly në WordPress për të përmirësuar veçoritë tuaja të Blogging, në Wix – nëse dëshironi të keni një personalizim të plotë vizual, për të Shopify – nëse keni nevojë për më shumë mundësi elektronike. Lexoni krahasimet e hollësishme të konkurrentëve kryesorë të Weebly më poshtë:

Weebly vs WixWeebly vs WebslyWeebly vs YolaWeebly vs JimdoWeebly vs WordPressWeebly vs SquarespaceWeebly vs Mrekullueshëm

9. FAQ të Weebly

Pyetje: A është falas?

Përgjigjja: Po kjo është. Për sa kohë që faqja juaj në internet është publikuar në një nënfushë falas të Weebly.com, ju mund ta shijoni sistemin falas. Të gjitha faqet e internetit të Weebly falas kanë një shpallje në fund – ‘Krijoni një faqe interneti falas me Weebly’.

Vlen të përmendet që kjo shpallje është jashtëzakonisht e vogël dhe e bukur në krahasim me ato që ofrojnë ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit (në veçanti Wix). Ju mund të krijoni dhe publikoni deri në 10 Uebfaqe Weebly brenda një llogarie falas.

Pyetje: Si të Redaktoni Uebfaqen Weebly?

Përgjigjja: Weebly ka zvarritje WYSYWYG të thjeshtë dhe intuitiv & lësho redaktorin e faqes. E tëra që ju duhet është vetëm të tërhiqni elementin e zgjedhur nga paneli i majtë në paraqitjen e faqes tuaj. Duke shtuar elemente (blloqe) dhe duke i mbushur ato me përmbajtje do të merrni një faqe në internet mahnitëse në një kohë të shkurtër.

Si të Redaktoni Uebfaqen Weebly

Pyetje:Si të Publikoni një Uebfaqe në Weebly?

Përgjigjja: Për ta bërë faqen tuaj të internetit Weebly të gjallë dhe të arritshme për të gjithë përdoruesit e Internetit dhe motorët e kërkimit duhet të bëni një veprim të thjeshtë – të klikoni në butonin “Publikimi” në këndin e sipërm të djathtë të ekranit të redaktorit të faqes.

Si të Publikoni një Uebfaqe në Weebly

Pyetje:Mund ta Redaktoni Uebfaqen tuaj Weebly Pas Botimit?

Përgjigjja: Ju mund të redaktoni faqen tuaj të internetit të ndërtuar me Weebly në çdo kohë që dëshironi. Për ta bërë këtë ju duhet të identifikoheni në Weebly, sesa të zgjidhni uebsajtin që dëshironi të ndryshoni dhe shtypni butonin “Ndrysho”.

Pyetje:Si të Paraqitni Uebfaqen Weebly?

Përgjigjja: Weebly është një Redaktor WYSYWIG. Kjo do të thotë që të gjitha veprimet që ju ofroni me faqen tuaj të internetit në redaktorin e faqeve janë të dukshme menjëherë. Ju gjithashtu mund të kaloni midis versioneve në faqen e internetit të Desktopit dhe Mobile dhe t’i ndryshoni të dy.

Si të Paraqitni Uebfaqen Weebly

Pyetje:A lejon Weebly të bëjë ndryshime në një nivel kodi?

Përgjigjja: Në rast se dëshironi të shkoni përtej asaj që ju ofron Weebly në bibliotekën e saj zyrtare të temave, mund të personalizoni plotësisht pamjen e faqes tuaj duke përdorur redaktorin HTML / CSS i cili ju siguron një vrojtim në kohë reale të ndryshimeve të bëra në kodin e shabllonit..

Redaktori i Kodit Weebly

Falë natyrës teknike të Weebly, ju mund të krijoni një shabllon personal ose të punësoni një profesionist për ta tërhequr atë për ju.

Pyetje:A janë miqësore faqet e internetit me Weebly?

Përgjigjja: Versioni i fundit i Krijuesit të faqes Weebly përfshin një redaktues celular i cili është aq i lehtë për t’u përdorur sa homologu i tij i desktopit. Sidoqoftë, megjithëse lejon të personalizoni pamjen e lëvizshme të faqes tuaj lehtësisht (duke përdorur të njëjtat mjete tërheqëse dhe tërheqëse), duhet përmendur që nuk ka asnjë mënyrë për të krijuar një version të veçantë celular për faqen tuaj (si me Duda Mobile).

Redaktori i Weebly Mobile

Në veçanti, kur shtoni një element në uebfaqen tuaj të lëvizshme Weebly, ai do të shfaqet pa ndryshim edhe në faqen tuaj të internetit kryesore..

Pyetje:A mund të ndërtoj një faqe në internet eCommerce me Weebly?

Përgjigjja: Po ti mundesh. Ekziston një platformë amtare eCommerce që ju lejon të shesni të mira dixhitale dhe fizike. Ajo ka një seri mbresëlënëse të pronave të personalizueshme: kërkimi i filtruar i produktit, kontrolli tatimor, kodet kupon, dyqani celular dhe arka etj..

Paneli i dyqaneve weebly

motorino (8 dollarë / muaj) dhe pro (12 dollarë / muaj) planet ju lejojnë të shesni një numër të kufizuar të produkteve – përkatësisht 10 dhe 25. Brenda këtyre planeve, tarifohet një tarifë e transaksionit Weebly (3%). biznes dhe Performance planet vijnë me produkte të pakufizuar dhe pa tarifa Weebly.

Pyetje:A ofron Weebly ndonjë veçori të anëtarësimit?

Përgjigjja: pro, biznes dhe Performance përdoruesit mund të aktivizojnë një mundësi regjistrimi për sitin e tyre për të lejuar vizitorët e sitit të regjistrohen për tu bërë anëtarë. Ju mund të shtoni anëtarët, t’i menaxhoni ato në grupe dhe të kontrolloni në cilat faqe kanë qasje.

Paneli i Anëtarëve Weebly

Ju mund të vendosni preferenca të ndryshme në grup për të lejuar hyrjen në faqe për menaxhimin dhe redaktimin e faqes tuaj.

Pyetje:A mund ta redaktoj faqen time të Weebly duke përdorur një telefon celular?

Përgjigjja: Aplikacionet iOS dhe Android të Weebly ju lejojnë të menaxhoni uebfaqen tuaj direkt nga telefoni ose tableti juaj. Në mënyrë të veçantë, ju mund të:

 • postoni në blogun tuaj me integrimin e plotë të botimit të tekstit, fotografisë dhe videove;
 • ndajnë postimet tuaja përmes llogarive të lidhura në mediat sociale;
 • kontrolloni komentet në blog dhe shënimet në formë;
 • përgjigjen ndaj komenteve duke përdorur aplikacionin;
 • shtoni produkte të reja, opsione produktesh, foto, përshkrime dhe çmime;
 • gjurmoni, menaxhoni dhe përpunoni urdhrat;
 • merrni njoftime sa herë që vendoset një porosi e re.

Redaktoni tekstin Weebly celular

Weebly gjithashtu ka një aplikim për Apple Watch. Kjo ju lejon të monitoroni trafikun e faqes në internet, të menaxhoni komentet në blog dhe madje të kontrolloni porositë e dyqaneve dhe inventarin e duhur nga ora juaj.

Pyetje:A mund të ndryshoj një temë të faqes sime të internetit Weebly?

Përgjigjja: Po, ju mund të ndryshoni temën tuaj në faqen e internetit aq herë sa ju nevojitet. Në rishikimin tonë ne kemi përmendur që Weebly është një ‘bllok i bazuarEditor redaktori i faqes në internet. Dhe tipari kryesor i një modeli të tillë është aftësia për të ndryshuar modelin tuaj të internetit pa humbur përmbajtje.

Modele Weebly

Të gjitha modelet e Weebly janë plotësisht të përgjegjshme dhe miqësore me celularin, dhe me ndryshimin e modelit faqet e internetit tuaj do të duken njësoj në mënyrë perfekte.

Pyetje:Sa kushton të përdoret Weebly?

Përgjigjja: Weebly ofron një gjashtë plane të ndryshme të përdorimit. Njëra prej tyre është falas, ndërsa pjesa tjetër paguhet. Me një plan falas mund të krijoni një uebfaqe të thjeshtë pa mundësinë e shitjes së mallrave ose shërbimeve. Për më tepër, në këtë rast faqja juaj në internet shfaqet me flamurin e reklamave Weebly në fund. Planet e paguara variojnë nga $ 8 / mo$ 38 / mo. Plani me ekran të plotë për tregtinë elektronike fillon nga $ 25 / mo.

Mimet weebly

Pyetje:Farë mund të bëj me Weebly?

Përgjigjja: Weebly është një ndërtues i gjithanshëm i faqeve të internetit. Me ndihmën e saj ju mund të krijoni një faqe në internet pothuajse të çdo lloji që ju nevojitet. Si një provë e fjalëve të mia ju mund të shihni koleksionet e mia të pajisura me dorë Weply blogs, e-dyqane dhe llojet e tjera të faqeve të internetit. Për më tepër, me Weebly ju mund të krijoni faqe të mrekullueshme të dasmave.

JavaToGo - Shembulli i faqes Weebly

Pyetje:Pse Weebly?

Përgjigjja: Me versionin e tij bujar dhe falas dhe plane të paguara të pasura me karakteristika, Weebly është një nga ndërtuesit e faqeve me çmime më të arsyeshme në treg. Shtë e lehtë për t’u përdorur, e sigurt dhe argëtuese. Weebly gjithashtu ka tema të ndryshme për çdo lloj uebsajti që ju nevojitet: biznes, dyqan online, blog, portofol dhe të tjerë.

Komuniteti Weebly

Nëse keni ndonjë pyetje më shumë se si të krijoni një faqe në internet me Weebly, Qendra e fuqishme e Ndihmës dhe Komuniteti gjithmonë ju ndihmojnë të gjeni përgjigjen e duhur.

përfundim

Weebly është një krijues i faqeve në internet të re miqësore me përdoruesit, i cili vjen me një redaktues të përshtatshëm tërheqës dhe rënie, bollëk mjetesh për personalizimin e dizajnit dhe modele cilësore. Shërbimi është një zgjedhje e shkëlqyer nëse do të ndërtoni një uebfaqe të vogël ose të mesme që nuk kërkon ndonjë funksionalitet të sofistikuar.

Nuk ka nevojë të përdorni aftësi kodimi për të filluar faqet e internetit me Weebly. Sidoqoftë, përdoruesit, të cilët kanë njohuri CSS / HTML dhe ekspertizë për krijimin e faqeve në internet, mund ta përdorin atë për të krijuar dhe menaxhuar projekte të personalizuara me sistemin. Ndërtuesi i faqes në internet ofron motorë të fuqishëm për blogez dhe tregti elektronike, duke bërë të mundur ndërtimin e dyqaneve dhe blogjeve të mirë.

Mjeti i avancuar Weebly Promote do t’ju ndihmojë të hartoni dhe reklamoni në mënyrë efektive faqen tuaj në internet, duke përdorur marketing të shumëfishtë dhe opsione SEO që sistemi ofron. Një tjetër pikë e rëndësishme e shërbimit është projekti i tij Weebly for Education, i cili vjen me shtesa specifike për arsimin dhe u mundëson mësuesve të krijojnë faqe interneti arsimore me lehtësi. Kjo është veçoria që nuk është në dispozicion në shumë ndërtues të tjerë të faqeve të njohura.

A ju del Weebly detyra dhe nevoja të projektimit në internet? Për ta zbuluar këtë, ka kuptim të testoni shërbimin dhe të eksploroni të gjithë funksionin e vendosur që ofron. Ju mund ta bëni këtë falas tani për të nxjerrë përfundimin e paanshëm.

Provoni Weebly Tani

 Është falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map