1 & 1 Rishikimi IONOS

1&1 IONOS – është një nga ofruesit më të mëdhenj të pritjes në Evropë, i cili është me seli në Gjermani dhe funksionon shumë për bizneset e vogla deri në mes. Kompania aktualisht administron mbi 8 milion kontrata dhe fuqi të klientëve më shumë se 12 milion fusha në qendrat e saj lokale të të dhënave të gjetura në të gjithë globin, të cilat ofrojnë performancën dhe sigurinë më të mirë..


E themeluar në vitin 1988, kompania u zhvillua me shpejtësi në ofruesin më të njohur evropian të hostit. Ata e shohin misionin e tyre në ofrimin e teknologjisë më të lartë, mbrojtjen e të dhënave hermetike dhe politikave të besueshme të intimitetit. Pas bashkimit me ProfitBricks në 2018, 1&1 IONOS ka rritur ndjeshëm performancën e saj për të arritur teknologjitë më të fundit dixhitale, duke treguar kështu përqendrimin e tyre të fortë te klientët dhe përkushtimin ndaj qasjes inovative.

Shërbimi është i fuqishëm, i shpejtë dhe i sigurt – siç duhet shumica e pronarëve të bizneseve për të krijuar prani të besueshme në internet për faqet e tyre të internetit. Kompania ofron performancë të shkallëzuar me administrim të lehtë dhe mbështetje të klientëve gjatë gjithë orës.

1. Pro dhe kundër

1&1 IONOS e sheh misionin e saj në ofrimin e shërbimeve me cilësi të lartë. Ashtu si çdo ofrues tjetër i pritjes, kompania ka të mirat dhe të mirat që mund të ketë ndikim serioz në vendimin e përdoruesve për të zgjedhur një nga planet që ofron sistemi. Le t’i zbulojmë ato tani.

1&1 pro IONOS:

 • shpejtësi. 1&1 IONOS vjen me teknologji të dyfishtë platforme, e cila bën që serverët e internetit dhe ruajtja të qëndrojnë në të njëjtën platformë. Si rezultat, vizitorët në uebfaqe do të shijojnë performancën më të shpejtë dhe shpejtësinë e ngarkimit.
 • Shkallëzueshmëria. Sistemi do të përshtatet me nevojat në rritje të faqes tuaj të internetit. Ndërsa trafiku i faqes suaj të internetit do të rritet, parametra të tillë si memorja, aftësitë përpunuese paralele dhe RAM gjithashtu do të rriten.
 • Protokolli HTTP / 2. Serverët e kompanisë drejtojnë protokollin e rrjetit HTTP / 2 me kompresim të kokës për trafik të mbrojtur SSL. Kjo rrit kohën e ngarkesës së faqeve në internet, duke kontribuar në performancën më të mirë të faqes në internet.
 • siguri. Sistemi ofron mbrojtje DDoS, e cila mbron faqen tuaj te internetit nga veprimet mashtruese dhe hakimet.
 • Krijimi automatik i rezervimit. Me 1&1 IONOS, versioni rezervë i faqes suaj të internetit do të ruhet automatikisht në server për rreth 6 ditë. Për shkak të këtij opsioni, ju do të jeni në gjendje të rikuperoni skedarët tuaj në rast të humbjes së tyre aksidentale.
 • Kriptimi SSL dhe Mbrojtja e SiteLock. Farëdo 1&1 IONOS plan për të cilin do të shkoni, ai do të vijë me çertifikatë falas Wildcard SSL dhe mbrojtje nga malware të SiteLock.
  Disponueshmëria e planeve të përballueshme të pritjes.

Përfitimet e listuara më lart sigurisht që bëjnë 1&1 IONOS një ofrues i denjë strehimi. Sidoqoftë, duhet të kuptoni që kompania gjithashtu ka një numër të metash që duhet të dini për tu ndjerë në anën e sigurt. Demerimet kryesore të sistemit janë përmendur më poshtë.

1&1 IONOS Cons:

 • Mungesa e shërbimeve të hostimit të rishitësit në internet.
 • Rritja e çmimeve të domenit pas 6/12 muajsh përdorimi.
 • Aftësi të kufizuara të përpunimit për host të përbashkët.

Demerimet nuk janë mjaft serioze, por prapëseprapë duhet të dini se cilat nuanca mund të hasni potencialisht, kur përdorni sistemin.

2. Karakteristikat e hostimit

Si një nga ofruesit më të njohur të pritjes në Evropë, 1&1 IONOS mbulon një gamë të gjerë të nevojave të përdoruesve. Sistemi vjen me një funksionalitet të gjerë, mjete dhe aplikacione që e bëjnë atë të dalë nga turma. Shikoni thelbin 1&1 karakteristika të IONOS tani:

 • RailGun CDN. Sistemi ka një Rrjet të Përparuar të Dorëzimit të Përmbajtjeve RailGun, i cili automatikisht shpërndan faqen tuaj në internet me dhjetëra serverë të të dhënave në të gjithë globin. Si rezultat, faqja juaj e internetit ngarkon shpejt dhe pa probleme nga çdo pikë e botës.
 • Aplikacioni i Menaxherit të Pritjes. Për të menaxhuar dhe azhurnuar faqen tuaj të internetit menjëherë, mund të instaloni 1&1 Aplikacioni IONOS Mobile Admin në smartphone ose tablet. Kjo është e shpejtë, e lehtë dhe efektive.
 • Përdorimi i teknologjive të përparuara. Platforma është zhvilluar në bazë të arritjeve më të fundit teknologjike. Ajo ofron versionin e fundit të PHP me kufirin e kujtesës 768 MB, i cili siguron nivelin e lartë të performancës dhe kontribuon në ngarkimin më të shpejtë të faqes tuaj..
 • Shtojcat dhe shtesat e cilësisë. Farëdo plani që vendosni të vendosni, do të vijë me një përzgjedhje të gjerë të shtojcave dhe shtesave për të rritur funksionalitetin tuaj të internetit. Varet nga ju që të zgjidhni midis aplikacioneve më të njohura të mbajtjes së faqes në internet që mund të ju nevojiten. Këto përfshijnë Joomla, Drupal, TYPO3, Magento, KOKEN, PrestaShop etj. Shtojcat ofrohen pa kosto dhe janë aq të lehta për tu integruar sa që edhe një i ri do të përballojë atë në asnjë kohë.
 • Ndihmes personal. Ofruesi i hostit ofron mbështetje të ekipit lokal në dispozicion 24/7/365 për të ndihmuar fillestarët të eksplorojnë sistemin dhe të zgjedhin planin e duhur. Në të njëjtën kohë, ju mund të përfitoni nga asistenca e një konsulenti personal të gatshëm t’ju ofrojë rekomandime, këshilla, suksesi në internet, mbështetje teknike dhe udhëzime të tjera falas. Ndihmësi personal është në dispozicion përmes bisedës, numrit të drejtpërdrejtë të telefonit dhe postës elektronike. Varet nga ju të zgjidhni opsionin më të përshtatshëm.

3. Performanca

Duke u bashkuar me ProfitBricks, 1&1 IONOS vazhdon të punojë në zhvillimin e sistemit dhe avancimin e përvojës pritëse të klientëve të saj. Kompania ofron një seri të gjerë karakteristikash që e bëjnë sistemin të dalë nga turma dhe të kontribuojë në performancën e përmirësuar të sistemit.

Përdorimi i protokolleve të rrjetit HTTP / 2, shkallueshmëria, teknologjia e dyfishtë e platformave, RailGun CDN dhe shtojcat e integrueshme cilësore ndihmojnë në rritjen e kohës së ngarkimit të faqes në internet nga çdo pjesë e botës dhe sigurojnë performancën e përparuar të faqes në internet.

1and1 Qendrat e të Dhënave

Zhvilluesit e sistemit vazhdojnë të punojnë në azhurnimet e tij të rregullta, ndërsa ekipi i ndihmës së klientëve 24/7 përpiqet të bëjë më të mirën për të rregulluar problemet që përdorin herë pas here. Sistemi ofron një larmi të planeve të pritjes dhe një krijues të faqes në internet jashtë kutisë.

Kompania gjithashtu siguron mjete të integruara për të rritur suksesin tuaj në internet. Këto përfshijnë mjete SEO dhe marketing, vendosjen e shikimit lokal dhe online, opsionet e komunikimit profesional etj.

Lexoni gjithashtu: Si të kontrolloni mbajtjen në internet.

4. Siguria

Siguria është një nga karakteristikat 1&1 IONOS shkëlqen në. Eachdo faqe në internet e pritur me sistemin padyshim që merr mbrojtje kundër spamit dhe një sërë masash speciale për të rritur sigurinë e të dhënave që ai përmban. Kompania siguron mbrojtje DDoS që parandalon hyrjen e paautorizuar të përdoruesve të palëve të treta.

Të gjitha planet përfshijnë një Certifikatë Wildcard falas SSL dhe mbrojtje nga malware të SiteLock për siguri shtesë. Aktualisht është në dispozicion për planet Pro dhe Expert. Mjeti SiteLock skanon rregullisht faqet e internetit tuaj për ta mbrojtur atë nga defektet, kërcënimet dhe dobësitë e mundshme.

5. Ndërtues i faqes në internet

1&1 krijuesi i faqes IONOS pozicionohet si një shërbim biznesi. Bazohet në redaktorin WYSIWYG. Nuk është sekret që tregu ka shumë zgjidhje të ngjashme. Markat e avancuara si Wix, uKit, Squarespace etj janë konkurrentët më të njohur të kamareve. Mund një shërbim i krijuar si një shtesë për kryesore 1&1 tendencat e krijuesit të faqes në internet IONOS, kundërshtoni asgjë prej tyre? Le ta zbulojmë!

Lehtësinë e përdorimit

Për ata përdorues, të cilët janë të njohur me specifikat e përdorimit të krijuesve të faqeve të internetit me redaktorët vizual, 1&1 IONOS do të duket i thjeshtë dhe i kuptueshëm. Ndërfaqja e redaktorit WYSIWYG është standard për shërbimet e këtij lloji.

Nuk ka dëshirë ta lavdëroj apo kritikojë atë për shkak të ergonomisë së saj pasi ngjan me dhjetëra shërbime të ngjashme. Ajo vjen me një strukturë të zakonshme klasike. Shërbimi funksionon shumë për të porsaardhurit.

Redaktori 1 dhe 1 i faqes në internet

Ergonomia e tryezës është mediokër, megjithëse, struktura e seksionit të opsioneve është mjaft e logjikshme. Le ta përshkruajmë në mënyrën e mëposhtme: kur përdorni një pult, ju merrni një ndjenjë që elementët nuk janë në vendet e tyre. Kjo nuk ndikon në lehtësinë e perceptimit, por do të ishte mirë ta ndryshonim atë.

Në përgjithësi, pulti vjen me blloqe të shumta dhe informacion, i cili është i padobishëm për një newbie. Për më tepër, disa seksione janë bosh, ndërsa të tjerët janë të mbingarkuar.

Possibleshtë e mundur që të mësoheni me të brenda disa orësh, nuk është problem. Një redaktues vizual nuk ndryshon në stilin ose joshjen e tij, por krijon përshtypje të këndshme për shkak të funksionalitetit të tij dhe lehtësisë së përdorimit.

1&1 IONOS kontribuon në gjendje të këndshme të punës – nuk do të gjesh hile zbukurimesh këtu, gjithçka është e rreptë dhe praktike.

Set i Karakteristikave dhe fleksibiliteti

1&1 grupi i veçorive IONOS shpërndahet midis një pulti me cilësimet e tij të përgjithshme organizative dhe një zone pune që përdoret për të krijuar faqe në internet, d.m.th., një redaktues vizual.

Shtë interesante që edhe para se të hyni në pultin për t’u regjistruar në sistem, do t’ju ofrojë të vendosni formatin, të plotësoni të dhënat dhe të publikoni një kartë biznesi për klientët. Kjo do të jetë një dritare e përkohshme e ekranit që do të përdoret derisa të publikoni versionin e plotë të faqes tuaj të internetit.

Opsionet e redaktorit janë në një nivel të lartë për shkak të grupit të pasur të widget dhe mjeteve përkatëse të dobishme.

Struktura e një shablloni të aksioneve mund të ndryshohet plotësisht – mund të shtoni rreshta dhe kolona në secilin seksion, duke rregulluar pozicionet dhe madhësitë e tyre sipas nevojës. Pastaj mund të shtoni çdo pajisje shtesë në secilën kuti bllok. Kjo është se si një 1&1 përdorues IONOS merr kontroll pothuajse të plotë mbi strukturën e faqes në internet. Dhe është mjaft e thjeshtë ta bësh atë – thjesht duhet të kesh shije dhe të kuptosh qëllimin që dëshiron të arrish.

Redaktori 1 dhe 1 i faqes në internet - dizajn global

Tani, le të flasim për widget. Këto janë elemente, të cilat vijnë me pjesë të vogla të funksionalitetit të faqes në internet. Ato u shtohen faqeve duke zvarritur në seksionet ose kutitë e kërkuara.

Të gjitha widget janë grupuar në 7 kategori, duke përfshirë një seri të elementeve më të përhapura:

  • popullor“, Ku artikujt e mëposhtëm shfaqen si parazgjedhje: teksti, imazhi, ikona, kliko për të thirrur, hartë, rrëshqitje në imazhe, galeri fotografish, buton, HTML, formë kontakti, titull i madh (H1). Seti i widget mund të ndryshojë gjatë procesit të hartimit të uebit.

Widgets 1 dhe 1 të njohura

  • Bazat“, I cili ofron elemente të tillë si teksti, butoni, ndarës, spacer, tituj të mëdhenj dhe të vegjël (H1, H3), skedar, listë, kolona (nga 1 në 4), tekst dhe imazh.

Bazat e 1 dhe 1 pajisjeve

  • Media“Me elementë si imazhi, rrëshqitës i imazhit, galeri fotografish, ikonë, video, SoundCloud, përkthyes në internet.

1 dhe 1 media widget

  • biznes“Që përfshin klikoni për të thirrur opsionin, hartën, OpenTable, Email, formularin e kontaktit, PayPal, menunë e restoranteve, rishikimet e Yelp, orët e biznesit, shumë lokacionin, kupon, caktimin në internet, llojet e pagesave, rekomandimet, Newsletter-tool, kalendarin e Google, LiveChat, TripAdvisor, Localendar.

1 dhe 1 pajisje biznesi

  • social“, Ku mund të gjesh Share, feed Twitter, Facebook si, komente në Facebook, ikona sociale, burim RSS, komente Diskus, Scribd, Polldaddy, Blogger.

1 dhe 1 widget sociale

  • i përparuar”Duke ofruar HTML, linqe navigimi, fjalor, FAQ.

1 dhe 1 pajisje të përparuara

  • Blog“Me të gjitha postimet, postimet e fundit, postimet e kërkimit.

1 dhe 1 blog widget

Duke marrë parasysh emrat e widget, ju mund të merrni një kuptim të veçantë për hartimin e faqeve të faqes në internet me 1&1 IONOS. Për shembull, funksionon mirë për lançimin e faqeve të internetit të restoranteve apo kafeneve (vjen me një menu pjatash), faqet e internetit të agjencisë turistike ose ato të ndonjë biznesi tjetër, që nënkupton nevojën për të rezervuar akomodime, për të bërë një takim etj..

Thënë thjesht, shërbimi lejon krijimin e llojeve të gjithanshme të faqeve të internetit të biznesit, të cilat kërkojnë opsione, të cilat nuk janë të disponueshme në secilin ndërtues të faqeve të ngrohta.

Kreu i një zone pune punon me një listë të faqeve në internet një përdorues mund të kalojë ndërmjet procesit të redaktimit të uebfaqes, ikonave të ndryshimit të formatit (pamja e desktopit ose celularit), hyrja në seksionin e mbështetjes, botimi i faqes në internet, kodi i faqes në internet (struktura e plotë e të gjitha blloqeve të faqeve të internetit, modaliteti i projektuesit), pamja e faqes në internet dhe butonat e dobishëm për zhbllokimin / ribotimin.

Seksioni «Faqet» bën të mundur shtimin e faqeve të reja dhe dritareve të shfaqura në faqen e internetit. Përfshirja e menusë mbështetet deri në nivelin e 3-të. Do faqe mund të kopjohet ose fshihet.

Nga kjo pjesë mund të aktivizoni gjithashtu një funksionalitet shumë gjuhësor të faqes suaj të internetit. Thjesht shtoni një gjuhë të re dhe menjëherë merrni versionin e përkthyer të faqes tuaj të internetit. Flamuri në krye të redaktorit të faqes ju tregon se cili version i gjuhës po redakton tani. Shumë të rehatshme.

1 dhe 1 mbështetje shumëgjuhëshe

Mbështet gjithashtu fjalëkalimi i hyrjes në uebfaqe. Cilësimet e SEO janë standarde dhe përfshijnë titullin / përshkrimin / fjalët kyçe.

Redaktori 1 dhe 1 i faqes në internet - seksioni i faqeve

Shtë gjithashtu e mundur të shtoni kodin tuaj HTML / CSS në kokën e faqes në internet. Mund të krijoni popup me përmbajtje të ndryshme, përfshirë mirëseardhjen, të na kontaktoni, promovim ose shitje, të na vizitoni, si ne në rrjetin social, më shumë informacion, artikuj të ri të dyqaneve etj..

Shtë e mundur të vendosni një shabllon për secilën popup (madhësia, animacioni, ngjyra, fonti etj.) Dhe përmbajtja brenda tij.

Seksioni «Përmbajtja» vjen me një skedar ruajtjeje (imazhet dhe llojet e tjera të skedarëve ruhen veçmas), informacione të përgjithshme të biznesit që mund të redaktohen në të gjithë një faqe në internet (profilet e rrjetit social, adresa, telefoni etj.), profili i biznesit (përshkrimi i performancës së kompanisë, shërbimeve etj.). Alsoshtë gjithashtu e mundur të importoni përmbajtje nga burime të jashtme këtu.

Seksioni «Personalizo» më ka bërë përshtypje me një mundësi të rrallë për të krijuar rregulla që të përputhen me skenarë të ndryshëm. Ju gjithashtu mund të përdorni modele të rregullave të gatshme, të tilla si vizita e parë ose e përsëritur e përdoruesit, oferta speciale, ngjarje dhe festa, njoftime, njoftime etj..

Për shembull, mund të aktivizoni rënien e dëborës në faqen tuaj të internetit në prag të Vitit të Ri, përshëndetje automatike të newbies ose ridrejtimin e tyre në një faqe të veçantë në një rast të caktuar.

Templatedo shabllon rregulli vjen me një opsion vrojtimi.

Redaktori 1 dhe 1 i faqes në internet - personalizoni seksionin

Ju gjithashtu mund të shtoni numrin e pakufizuar të rregullave tuaja, duke i formuar ato nga kombinimi i disa shkaktuesve si pajisja, vendndodhja, koha, vizitat, URL e fushatës.

Ju mund të vendosni modelin e ngjarjes duke kombinuar elementët e mëposhtëm: rresht të ri, shiritin e njoftimeve, popup, JavaScript, efekt të veçantë. Krijimi i rregullave në 1&1 IONOS është një gjë interesante dhe e dobishme për marketing dhe bashkëveprim me përdoruesit.

Në seksionin «Blog», mund të vendosni ekranin e burimit të lajmeve në faqen e internetit. Shtoni postime të reja, importojini ato përmes RSS, vendosni formatin SEO dhe ekranin për secilin material.

Një blog ka pamje të mirë, megjithëse, funksionaliteti i tij është disi i kufizuar dhe nuk arrin nivelin e platformave të specializuara: këtu nuk ka ndonjë veçori të planifikuar të botimit të artikullit ose një opsion të filtrit të kërkimit (të gjitha këto shfaqen në Menaxherin e Blogut në rendi i paraqitjes në uebfaqe).

Sidoqoftë, mund të vendosni modelin e detajuar të burimit të blogut, duke zgjedhur një nga 3 shabllonet, ngjyrat, sfondin etj.

Në përgjithësi, 1&1 blog IONOS funksionon mirë për menaxhimin e ditarit tuaj ose si një shtesë për faqen e internetit të biznesit tuaj – Lajmet, lidhjet e jetës, përshkrimi i nuancave të produkteve erc.It do të jetë i papërshtatshëm për të menaxhuar një blog të madh të ngrohtë.

Seksioni “Cilësimet” fsheh shumë parametra të gjithanshëm që kanë kuptimin themelor, siç janë artikujt e përgjithshëm si ikona (rrjete sociale, favikona), gjuhë në internet, informacione mbi emrin e domain-it dhe shumë aspekte të lidhura me SEO, duke përfshirë ridrejtimet, kodin HTML të disponueshëm në kokë dhe meta-etiketat për të gjithë faqen e internetit.

Ky është gjithashtu vendi, ku mund të gjeni ruajtjen rezervë të filtruar nga data, cilësimet e intimitetit (paralajmërimi për përdorimin e cookie-t dhe faqja e privatësisë) dhe personalizimi i 404 faqeve. Karakteristika rezervë \ rivendosje do të ndihmojë një ndihmë të madhe gjatë promovimeve tematike (për shembull Pragun e Krishtëlindjes ose Shitjen e së Premtes së Zezë), kur duhet të bëni ndryshime tematike të projektimit. Thjesht rezervoni faqen tuaj të internetit para fushatës dhe rivendosni atë pas datës. Me të vërtetë kursen kohën tuaj.

Puna me Redaktorin e Uebfaqeve

Le të përshkruajmë parimet e përgjithshme të përdorimit të zonës së punës të redaktorit WYSIWYG tani. Për të filluar, me të vërtetë meriton vëmendjen për shkak të opsioneve të saj të bollshme.

Do faqe në internet përfshin seksione të mbushura me widget – kjo është mënyra se si formohet faqja e internetit dhe struktura këtu.

1. Duke klikuar butonin «+» midis seksioneve fqinje, mund të shtoni një bllok me një dizajn të përfunduar të profileve të ndryshme, duke përfshirë prezantimin, veçoritë, rreth, logot, blloqet e tekstit, ekipin, restorantin, dëshmitë, të na kontaktoni, promovim, plane, sociale, faqe të plota, footer.

Redaktori 1 dhe 1 i faqes në internet shtojnë një widget

2. Secila kategori e seksioneve të reja përmban 5-10 variante të paraqitjes së përmbajtjes. Cilësia e tyre e projektimit është në nivelin më të lartë dhe nuk ka nevojë të rregulloni asgjë vetë.

3. Ju vetëm duhet të plotësoni faqet e internetit me këto seksione në rendin e kërkuar, duke zëvendësuar përmbajtjen demo me atë të juajin për të marrë një faqe interneti moderne të dizajnuar mirë.

4. Shqetësimet e njëjta kanë bërë modele të gatshme. Ju mund të ndryshoni çdo element në to nëse është e nevojshme, por gjithashtu është e mundur të publikoni një faqe në internet tërheqëse me një model shablloni në një mbrëmje, duke kursyer kështu shumë kohë.

5. Kur klikoni ndonjë element ose bllok, do të shihni një plan urbanistik dhe cilësimet e disponueshme. Në këndin e majtë, gjithmonë ka «ROW»Ikonë, e cila lejon hyrjen në cilësimet e seksionit:

 • shtoni rreshta / kolona të reja,
 • ndryshoni modelin e uebfaqes (ngjyra, sfondi, video, dimensionet, nuancat dhe hapësirat),
 • shfaqen animacione (8 variante),
 • fshih në pajisjen (celular, tablet, desktop),
 • Redaktimi i kodit HTML,
 • vendosur si spirancë,
 • kopjoni ose edhe fshini një bllok.

6. Kur nënvizoni imazhe ose tekst, do të shihni një meny të zgjedhjes së figurave ose një redaktues mjaft të përshtatshëm të tekstit.

Redaktori 1 dhe 1 i faqes në internet - rresht

7. Ekzistojnë gjithashtu statistika të hollësishme, lidhje me shërbimet dhe burimet e dobishme. Për më tepër, ju mund të shkarkoni një aplikacion që lejon të menaxhojë uebfaqen tuaj nga çdo pajisje celulare (iOS / Android).

Në përgjithësi, 1&1 grupi i veçorive IONOS është i fuqishëm dhe tejkalon atë të shumicës së krijuesve të faqeve të mesme të përdorura për të krijuar faqe interneti biznesi.

Nga rruga, një redaktues lejon shtimin e produkteve dhe pranimin e pagesave, por nuk ka kuptim në analizimin e platformës, si një shërbim për të ndërtuar një dyqan online – opsionet e e-commerce janë mediokre këtu dhe ato janë madje nën nivelin mesatar. Sistemi ka një motor të mirë Blogimi.

Kur bëhet fjalë për të punuar me faqet e uljes, përmes këtij shërbimi, disi i mungojnë disa pajisje shtesë dhe një mundësi për të menaxhuar statistikat e hollësishme të konvertimit nga pulti. 1&1 IONOS shkëlqen në specializimin e saj kryesor – faqet e internetit të biznesit. Nuk ka të meta të dukshme në këtë skenar.

Designs

Ju merrni rreth 350 shabllone të ndarë në 9 kategori jashtë kutisë. Shtë gjithashtu e mundur të zgjidhni një shabllon bosh për të krijuar një temë nga e para.

Sa i përket të gjitha modeleve, përbëhen nga seksione të gatshme dhe mjete redaktuese me përmbajtje demo, ka kuptim të krijoni një shabllon të dhënë që ju të keni një kuptim të veçantë të qëllimit tuaj përfundimtar. Kjo është një mënyrë e sigurt për të marrë një dizajn individual.

1 dhe 1 shabllone

Cilësia e shabllonit përcaktohet nga dizajni i elementeve të redaktorit dhe grupi i ngjyrave / imazheve / fonteve. Isshtë në një nivel të mirë – një krijues i faqes në internet është përqendruar në arritjen e një rezultati tërheqës.

Templatedo shabllon mund të shihet në modalitetin e parashikimit. Farëdo faqe në internet që do të nisë me 1&1 IONOS, do të jetë i përgjegjshëm. Përshtatja e dizajnit është e fuqishme edhe këtu – përveç mënyrave për të punuar me strukturën e faqeve në internet të përshkruar më sipër, ekziston një seksion i veçantë për cilësimet e dizajnit global të faqes në internet.

1&1 zhvilluesit e IONOS ndoqën metodën e unifikimit të projektimit. Kjo lejon të shmangni disonancën midis modelimit të elementëve identikë të faqes në internet.

Ju mund të vendosni parametrat e tekstit, butonave, rreshtave dhe prejardhjeve për të gjithë faqen e internetit duke vendosur rregulla të përgjithshme të menaxhimit për secilin element të ri.

6. Ndihma për klientët

1&1 IONOS ofron mbështetje për klientët 24/7/365 që është miqësor ndaj përdoruesit dhe është i gatshëm të reagojë ndaj çdo pyetjeje brenda kohës sa më të shkurtër të mundshme. Nëse keni probleme me zgjedhjen e planit, mund të merrni edhe ekspertët e kompanisë për të marrë një këshillë profesionale. Përveç kësaj, ekziston një Qendër Informative e Ndihmës, e cila ka shumë artikuj, udhëzime dhe rekomandime në lidhje me produktet dhe shërbimet e nikoqirit..

Një nga karakteristikat më të veçanta të kompanisë është një mundësi për të kontaktuar me një asistent personal, i cili do t’ju ofrojë rekomandime, këshilla dhe ndihmë të tjera absolutisht falas. Ju mund të kontaktoni konsulentin përmes bisedës, postës elektronike ose telefonit. Ekziston edhe Shërbimi i Kthimit, i cili u ofron klientëve të lënë numrat e tyre të telefonit për t’u kontaktuar, kur është e nevojshme.

7. Politika e çmimeve

Ofruesi i pritjes ofron tre plane çmimi, të gjitha këto vijnë opsion për lidhje të lirë, Certifikata Wildcard SSL dhe mbështetje 24/7. Plando plan shtesë përfshin veçori të tjera, përkatësisht:

 • biznes – për një faqe në internet ose një projekt (1 $ / muaj gjatë 12 muajve, pastaj 8 dollarë në muaj) – 100 GB ruajtje, 25 baza të dhënash, 25 llogari emaili etj .;
 • pro – për projekte më të mëdha në internet (1 $ / muaj gjatë 6 muajve, atëherë 10 dollarë në muaj) – 250 GB ruajtje, 100 baza të dhënash, 100 llogari me email, Mbrojtje nga malware të SiteLock etj .;
 • ekspert – për shumë projekte të mëdha në internet (1 $ / muaj gjatë 6 muajve, atëherë 14 dollarë në muaj) – 500 GB ruajtje, 500 baza të dhënash, 500 llogari me email, Mbrojtje ndaj malware të SiteLock, Rrjeti i dorëzimit të përmbajtjes RailGun etj..

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e llojeve më të përshtatshëm të pritjes, 1&1 IONOS ofron opsionet e mëposhtme:

 • Ndarja e përbashkët, i cili vjen me tre plane të shkallëzuara me karakteristika të shumta, masa shtesë sigurie, mbështetje 24/7 të klientit, emër të domain falas të dhënë për 12 muaj dhe SSL Encryption.
 • Host VPS që ofron një mundësi për të zgjedhur midis katër planeve dhe siguron një trafik të pakufizuar, Certifikim SSL, hapësirë ​​të mjaftueshme për ruajtje, RAM, lejime të CPU që rriten ndërsa azhurnoheni në planet më të larta.
 • Host WordPress, i cili siguron tre plane në dispozicion, siguron zhvillimin e thjeshtë të uebfaqes dhe mbështetje të specializuar të klientëve.
 • Pritja në re që bën të mundur zgjedhjen midis shtatë planeve, mund të azhurnohen / zbresin në varësi të sasisë së hapësirës së ruajtjes që ju nevojitet dhe ofron masa për zbulimin e ndërhyrjes, si dhe sistemin e sigurisë dhe menaxhimit të ngjarjeve.
 • Pritja e përkushtuar i disponueshëm në 12 serverë, i cili vjen me Certifikim SSL, mbështetje 24/7 dhe madhësive të ndryshme RAM që shkojnë midis 16 dhe 192 GB.

Kostoja e 1&1 planet e krijuesve të faqes IONOS janë si më poshtë (përfshirë një abonim 6/12-muaj dhe zgjatje të veçantë të një plani të zgjedhur):

 • thelbësor (1 $ / muaj gjatë 6 muajve, atëherë 7 $ / muaj) – shabllone profesionale me përmbajtje të paracaktuar, 1 domain falas dhe llogari të postës elektronike, pajisje për media sociale;
 • biznes (1 $ / muaj gjatë 12 muajve, atëherë 10 $ / muaj) – shabllone profesional me përmbajtje të paracaktuar, 1 domain falas dhe 5 llogari emaili, media sociale dhe widget-e të biznesit, mjet shumë gjuhësor;
 • pro (1 $ / muaj gjatë 6 muajve, atëherë 20 $ / muaj) – shabllone profesional me përmbajtje të paracaktuar, 1 domain falas dhe 10 llogari të postës elektronike, media sociale dhe pajisje elektronike të biznesit, mjet shumëgjuhësh, përmbajtje të përshtatur, tutoriale SEO, mjet për marketing të postës elektronike..

Në fund të fundit

1&1 IONOS është ofruesi më i madh i Evropës për strehimin, i cili me të drejtë meriton të quhet një nga më të mirët në kamare të saj. Ajo zbulon mjaft karakteristika, mjete dhe opsione që kanë shumë rëndësi për përdoruesit që kërkojnë shërbim të besueshëm dhe të sigurt për të pritur faqet e internetit të tyre me.

Përveç ofrimit të shërbimeve të pritjes, platforma gjithashtu ofron mundësi të gjera për ndërtimin e faqes në internet. Kjo lejon ndërtimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit, duke filluar nga projekte të vogla dhe deri në ato të mëdha.

Ofruesi i hosteve vjen deri në një gamë të gjerë buxhetesh, duke ofruar disa opsione çmimesh për të zgjedhur. Nuk është problem të kaloni nga një plan në tjetrin, nëse pritja juaj në internet ka nevojë të ndryshojë ndërsa punoni në zhvillimin e biznesit tuaj.

Teknologjitë e nivelit të lartë që hosti ofron sigurojnë përparim të përparuar, performanca të qetë dhe të jashtëzakonshme në internet. Këto karakteristika bëjnë 1&1 IONOS zgjidhja më e mirë për përdoruesit që kërkojnë një ofrues të sigurtë, të shkallëzueshëm dhe të fuqishëm të hostimit.

Filloni me 1&1 IONOS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map