Softveri më i mirë i ndërtuesve të faqes në internet Drag-and-Drop

Softveri më i mirë i ndërtuesve të faqes në internet Drag-and-Drop

Bota po shndërrohet shpejt në një treg të madh dixhital me qindra e mijëra faqe të reja të internetit të vendosura çdo ditë. Nga bloget dhe faqet e internetit të ndërmarrjeve deri tek portofolet profesionale dhe dyqanet digjitale – Global Web duket se është mënyra më e mirë për të përfaqësuar fytyrën publike të markës.

Me fjalë të tjera, të gjithë kanë nevojë për një faqe në internet. Sidoqoftë, jo të gjithë kanë aftësi të mjaftueshme për të krijuar një sit nga e para.

Një përdorues aktualisht ka disa opsione:

E para është që në të vërtetë të ndërtohet faqja e internetit duke përdorur gjuhë kodimi dhe instrumente moderne të internetit. Kjo rrugë kërkon një përvojë të thelluar teknike dhe përvojë programimi. Për më tepër, procesi vjen me prova dhe gabime të shumta, debugging, testimi A / B dhe terma të tjerë që shumica prej nesh nuk i kuptojnë.

Mënyra e dytë është të punësojë dikë që të ketë një sit të zhvilluar për ju. Ne po flasim për ekipe zhvillimi me porosi dhe outsource, freelancer, etj. Epo, kjo mund të funksionojë në rast të një buxheti të pakufizuar dhe dëshirës për të paguar për çdo modifikim ose azhurnim. Kjo vështirë se do të funksionojë për individët që duan të fillojnë një bllok të thjeshtë ose dyqan të vogël në internet me një buxhet të kufizuar.

Mundësia e fundit është të zgjedhni programin për ndërtimin e faqes në internet. Teknologjia u zhvillua për të ndihmuar të ardhurit e nivelit të ay për të ndërtuar lloje të ndryshme në orë ose fjalë për fjalë minuta në varësi të teknologjisë së zbatuar. Ato janë të lehta për t’u përdorur. Ata janë në dispozicion me çmim të përballueshëm. Ata ofrojnë një veçori të pasur për të lejuar që të rinjëve të personalizojnë faqet e tyre në përputhje me stilin ose preferencat e dëshiruara. Sot, funksionaliteti i tërheqjes dhe tërheqjes është ndoshta mënyra më e mirë dhe e thjeshtë për të krijuar përmbajtje dixhitale pa aftësi të veçanta.

Ne Testuam 10 nga Ndërtuesit më të mirë të Faqes Drag-and-Drop:

 1. Wix – Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet Drag-and-drop
 2. WordPress – CMS më e mirë tërheqëse dhe tërheqëse (Sistemi i menaxhimit të përmbajtjes)
 3. uKit – Ndërtues i faqes në internet Drag DragnDD
 4. Shopify – Ndërtuesi i faqeve të internetit më të lehtë për tregti
 5. Faqerojtësa – Ndërtues i faqes në internet për të krijuar një faqe interneti me AI
 6. SITE123 – Drag Free & Ndaloni ndërtuesin e faqes në internet
 7. Weebly – Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet për të bërë një faqe në internet
 8. Mobirise – Offline Softuer i Ndërtuesit në Internet-Drag-and-drop
 9. Elementor – Drag-and-drop Shtojcën e Ndërtuesit të Uebfaqeve për WordPress
 10. Rrjedha e faqes – Profesionist Drag’n Builder Uebfaqe

Wix – Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet Drag-and-Drop

Wix - Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet Drag-and-Drop

Wix – është një nga krijuesit më të njohur të faqeve të internetit, i cili i referohet kategorisë së sistemeve 100% tërheqje dhe rënie. Do të thotë asnjë kufizim sa i përket vendosjes së elementeve ose seksioneve të ndryshme, si dhe modifikimit dhe përshtatjes së tyre. Platforma bëri një emër për vete duke zbatuar teknologjitë më të fundit të AI-së që lejojnë newbies të krijojnë faqe të reja brenda pak minutash. Ja çfarë ofron:

 • Wix ADI – kjo është Tipar AI për të cilin po flisnim. Në të vërtetë do të ndërtojë një faqe në internet për ju bazuar në përgjigjet që ju jepni. Një përdorues duhet të tregojë ngrohtësinë, llojin e faqes së internetit, funksionet që ai ose ajo dëshiron t’i shohë në faqet … Voila! Ju merrni një sit me seksione të integruara, shtojca, widget, dhe madje edhe përmbajtje përkatëse të gjeneruar nga faqja juaj në Facebook.
 • Redaktori Wix – mjet nëse për përdoruesit që ende dëshirojnë të përfshihen në procesin e ndërtimit dhe dëshirojnë të shprehin krijimtarinë e tyre pa aftësi të veçanta për kodim ose dizajnim në internet. Sistemi nuk ka një instrument të bazuar në AI, Nga ana tjetër, ju jeni të lirë të zgjidhni ndonjë model të paraqitjes ose të krijoni faqet tuaja nga bosh. Vendosini ato sa herë që të keni nevojë nëse është një kalendar apo formë kontakti. Krijoni një strukturë angazhuese dhe shfrytëzoni sa më shumë angazhimin e përdoruesve.
 • Tregu me Wix App – koleksioni i widget-ve dhe shtesave të personalizuara e bën të lehtë shtimin e formave të reja, integrimin e analitikëve, shtimin e veçorive të e-commerce në rast të fillimit të një dyqani dixhital, etj. Thjesht tërhiqni dhe heq dorë nga widget që ju nevojitet dhe i keni në faqen tuaj.

Politika Wix e çmimeve është e moderuar dhe e përballueshme për të gjithë. Përveç shumëllojshmërisë së pajtimeve të paguara, krijuesi i faqes në internet ka një plan plotësisht të lirë, i cili ju lejon të eksploroni grupin e veçorive të platformës përpara se të zgjidhni njërën prej opsioneve me pagesë. Mendoni, megjithatë, që plani i lirë Wix ka një numër kufizimesh. Kështu, ju nuk do të jeni në gjendje të lidhni domenin tuaj, të heqni qafe banderolat e reklamave të sistemit, të rrisni sasinë e hapësirës për ruajtjen e diskut, etj. Për të marrë këto dhe përfitime të tjera, rekomandohet shumë që të azhurnoni në një nga planet e paguara. Për fat të mirë, Wix ofron një zgjedhje mjaft të gjerë të pajtimeve në dispozicion në paketat e saj standarde dhe të biznesit / e-commerce. Kostoja e planeve standarde fillon me 13 $ / muaj, ndërsa çmimi i abonimit të biznesit më të lirë aktualisht përbën 23 $ / muaj.

Provoni Wix falas

WordPress – CMS më e mirë e tërhequr (dhe)Sistemi i menaxhimit të përmbajtjes)

WordPress - CMS më e mirë Drag-and-Drop (Sistemi i Menaxhimit të Përmbajtjes)

WordPress – është platforma më e popullarizuar CMS që fuqizon miliona faqe në internet në të gjithë globin. Platforma është dalluar kryesisht si një sistem profesional i menaxhimit të përmbajtjes me burim të hapur. Sidoqoftë, ajo gjithashtu jep disa nga tiparet më tërheqëse dhe funksionale të tërheqjes dhe tërheqjes që mund të thjeshtojnë dukshëm procesin e zhvillimit të faqes në internet. Për këtë arsye, ne kemi përfshirë WordPress në listën tonë të softuerit më të mirë ndërtues të faqes në internet. Përmendur më poshtë janë tiparet më mbresëlënëse të CMS:

 • Redaktori i faqes në internet – Sistemi ka azhurnuar dukshëm redaktorin e tij tradicional, duke shtuar disa nga aftësitë e dobishme tërheqëse dhe tërheqëse. Kjo do të thotë që të gjithë mund të shtojnë blloqe dhe elemente të gjithanshme, ndërsa krijojnë faqe, seksione dhe kategori të reja. Këto blloqe / elementë përmbajtjeje mund të variojnë nga imazhet dhe videot dhe deri tek etiketat “të lexoni më shumë”, kode të shkurtra, galeri, zona widget etj. Përdoruesit nuk janë në gjendje të rregullojnë ose modifikojnë vetë elementët. Ata mund të kenë nevojë vetëm për forma të personalizuara në vende të ndryshme në faqe. Procesi i redaktimit në internet e bëri WordPress më të lehtë për newbies.
 • Integrime të fuqishme – WordPress dallon nga turma për shkak të opsioneve të saj të fuqishme të integrimit. Sistemi lejon zgjedhjen dhe integrimin e modelit / shtojcave, ndërsa gamën e shtesave dhe widget-ve nga të cilat mund të zgjidhni është mjaft e gjerë dhe mjaft e pasur për të përmbushur kërkesat e dizajnit në internet. Disa prej shtojcave WP më të njohura që mund të kategorizohen si ato tërheqëse dhe tërheqëse përfshijnë Unyson, PageLayer, Visual Composer, Post dhe Builder Faqe nga BoldGrid, Nimble, Colibri, CaptainForm Builder, Themify, Cyclone Slider, Drag and Drop Multiple File Ngarko dhe shumë më tepër.
 • Hosting dhe Domain – Si një sistem i Menaxhimit të Përmbajtjes, WordPress nuk ofron zgjidhje gjithëpërfshirëse të zgjedhjes së zgjedhjes së domain / domain. Platforma nënkupton përzgjedhje dhe integrim të veçantë të pritjes, e cila, përkatësisht, shkakton investime shtesë buxhetore. Për fat të mirë, disa kompani bashkëkohore të pritjes ofrojnë plane të përballueshme dhe zgjidhje me karakteristika të plota që vijnë plotësisht me kërkesat e pritjes së faqes në internet të përdoruesit. Bluehost është një nga kompanitë që merret me të, kur është fjala për zgjedhjen e pritjes. Kjo është zgjidhja më e mirë e rekomanduar nga WP-të-në-një e optimizuar posaçërisht për faqet e WordPress.

WordPress është një sistem falas për menaxhimin e përmbajtjes. Kjo do të thotë që ju mund ta shkarkoni dhe instaloni pa asnjë kosto fare, duke përdorur grupin e avantazheve të dhëna nga parazgjedhja. Për të përfituar sa më shumë nga funksionaliteti i sistemit, sidoqoftë, përgatituni të investoni në shtojcat ose shabllonet e tij. Do të kërkohet buxhet shtesë për të marrë emrin dhe emrin e domain. Sidoqoftë, nëse i jepni përparësi Bluehost, kostoja nuk do t’ju godasë në xhep. Plani më i lirë i Bluehost përbën 2,95 $ / muaj, i cili padyshim që ia vlen të kushtojë vëmendja e newbies dhe të mirat e dizajnit në internet.

Provoni WordPress falas

uKit – Ndërtues i faqes në internet Drag DragnDD

uKit - Ndërtues i faqes në internet Drag DragnDD

uKit – është kryesisht një ndërtues i faqeve të internetit me tërheqje dhe rënie të biznesit të vogël me bazë bllok. Do të thotë që një përdorues mund të shtojë elemente dhe blloqe të reja, por ato duhet të vendosen në rendin e paracaktuar. Lajmi i mirë është që platforma të tilla në uebfaqe sjellin ende mjete të mjaftueshme për të modifikuar objektet dhe për të krijuar pamjen në internet. Sa i përket tipareve të redaktorit, ato janë si më poshtë:

 • Paneli miqësor për përdoruesin – uKit është ndoshta një nga platformat më të lehta për t’u përdorur. Teknologjia e tij tërheqëse dhe tërheqëse ju lejon të krijoni faqe të strukturuara qartë me gjithçka në vendet e saj. Për më tepër, përdoruesit janë të lirë të redaktojnë tekste, të ruajnë skedarët e mediave dhe imazhet, dhe të modifikojnë ndonjë prej modeleve të mundshme të përgjegjshme të lëvizshme..
 • lakueshmëri – megjithëse uKit nuk ka tregun e vet të aplikacioneve, ai rezervon hapësirë ​​të mjaftueshme për integrimin e palëve të treta. Ju jeni të lirë të lidhni çdo shërbim në aplikacionin tuaj të formës së muzikës në uebfaqen tuaj në analitikë, shërbime të vendosjes, etj.
 • Funksionaliteti i bashkëpunimit – një veçori e shkëlqyeshme për ata që preferojnë të punojnë në ekipe. Përdoruesit mund të mundësojnë mundësinë e Zhvilluesit për të bashkëpunuar me dizajnerë të pavarur të internetit, shkrimtarë, etj.

Në të njëjtën kohë, uKit është një nga mjetet më të lira të destinuara për zhvillimin e projekteve të biznesit të vogël të ngarkuar me veçori. Sistemi nuk ofron abonime të pakufizuara falas, por ekziston një mundësi për të provuar tiparin e tij të integruar të vendosur pa asnjë kosto fare. Periudha e provës shtrihet për 14 ditë, duke lejuar qasje në të gjitha tiparet, mjetet dhe opsionet që uKit ka në dispozicion. Sapo të vendosni të përdorni sistemin, do t’ju ofrohet të zgjidhni nga katër planet me pagesë. Më e lirë prej tyre përbën 4 dollarë / muaj, ndërsa opsioni më i shtrenjtë do t’ju kushtojë 12 dollarë në muaj. Për të marrë zbritjen, mund të merrni planin për 3, 6, 12 ose 24 muaj dhe të bëni një pagesë një herë. Sa më gjatë të jetë kohëzgjatja e planit tuaj, aq më e lartë do të jetë zbritja (në përgjithësi, varion nga 5 në 30% përkatësisht).

Provoni uKit Falas

Shopify – Ndërtuesi i faqeve të internetit më të lehtë për tregti elektronike

Shopify - Ndërtuesi i faqeve të internetit më të lehtë për tregti elektronike

Shopify – është softveri më i lehtë për krijimin e faqes elektronike eCommerce, i cili ka fituar popullaritet në të gjithë botën për shkak të grupit të gjerë të krijimit të dyqaneve në internet dhe karakteristikave dhe mjeteve të marketingut. Platforma është aktualisht një nga drejtuesit e ngrohtë që bën të mundur fillimin dhe menaxhimin e të gjitha llojeve të dyqaneve në internet, pavarësisht nga madhësitë e tyre, fushat e specializimit, funksionalitetin, etj. Shopify dallon nga turma për shkak të grupit të saj të përparuar, më të të pazgjidhura nga të cilat janë si më poshtë:

 • Opsionet e menaxhimit të dyqanit në internet – Softueri lejon mundësinë e përdorimit të dyqaneve të shumëfishta dhe opsioneve të menaxhimit të produkteve që bëjnë të mundur krijimin dhe rregullimin e çdo projekti në lidhje me nevojat tuaja në tregti elektronike. Kështu, platforma ofron veçorinë e saj të përparuar të Pikës së Shitjes që lejon shitjen e produkteve si në dyqane fizike ashtu edhe në dyqane online. Për më tepër, ju mund të përdorni funksionin e fuqishëm të Realitetit të Augmented, mjetet e shumëfishta transporti / pagese, masa të larta sigurie si dhe mundësi të shumta të menaxhimit të produktit (integrimi i karrocave të blerjes, eksporti / importi i skedarit CSV, opsionet tërheqëse të shfaqjes së produktit dhe veçoria e gjenerimit të kodit embed etj).
 • Integrime të fuqishme – Sistemi lejon mundësi të fuqishme integrimi. Kështu, është e mundur të sinkronizoni llogarinë tuaj Shopify me programin e kontabilitetit popullor dhe vendet e njohura të tregut, duke përfshirë Quickbooks, Amazon, Xero dhe më shumë. Si rezultat, këto karakteristika ju lejojnë të shesni produkte dixhitale dhe fizike jo vetëm në dyqanin tuaj, por edhe në platformat e sinkronizuara, duke përfituar sa më shumë nga avantazhet e mbështetjes multi-kanale..
 • Karakteristikat e marketingut në fund të lartë – Me Shopify, ju të dy mund të krijoni një dyqan profesional në internet dhe ta promovoni atë në mënyrë efektive në internet. Ndër veçoritë më të njohura dhe të dobishme të marketingut, ka kuptim të përmendim mundësinë për të parë dhe analizuar statistikat e dyqaneve në internet, të krijoni dëftesat në internet, të kontrolloni bilancin tuaj të llogarisë eCommerce, etj. Për më tepër, sistemi ju lejon të përdorni listën e tij të gjatë e karakteristikave të fuqishme të marketingut, përkatësisht Shopify Ping, Shopify Tap & Chip Reader, App Store, zbritje BOGO dhe shumë më tepër.

Shopify ofron një politikë çmimesh të moderuar, e cila absolutisht varet nga seti tipar i dhënë. Ju nuk do të gjeni një llogari falas këtu, por platforma lejon të testoni funksionalitetin e saj gjatë gjyqit 14-ditor të disponueshëm për secilin përdorues të ri. Abonimi më i përballueshëm kushton 9 $ / muaj, që është një zgjedhje e denjë për çdo sipërmarrës të gatshëm për të përmirësuar dizajnin në internet dhe aftësitë e biznesit.

Provo Shopify falas

Faqerojtësa – Ndërtues i faqes në internet për të krijuar një faqe interneti me AI

Faqerojtësa - Ndërtues i faqes në internet për të krijuar një faqe interneti me AI

Faqerojtësa – është një krijues i njohur bashkëkohor i faqes për të krijuar një faqe interneti me AI. Ky është një nga shembujt më të mirë se si fuqia e Inteligjencës Artificiale mund të thjeshtojë procesin e zhvillimit të faqes në internet për timerët e parë dhe sa i dobishëm mund të jetë ai për dizajnuesit profesionistë të internetit. Platforma është një zgjedhje e këndshme për të gjithë, i cili synon të fillojë dhe pastaj të menaxhojë në mënyrë të pavarur të gjitha llojet e projekteve, duke filluar me faqet e thjeshta të uljes dhe deri në faqet e internetit të ndërlikuara të biznesit ose portofolet. Këtu është lista e tipareve që Vëzhgoni aktualisht krenohen:

 • Asistent AIDA – Një shënim i vërtetë në faqet e internetit është Asistentja e saj e përparuar AIDA – mjeti që krijon automatikisht një faqe interneti për ju. Për të qenë të saktë, kjo fjalë për fjalë bën rreth 90% të tërë punës. Koncepti është i thjeshtë. Një përdorues duhet të sigurojë disa përgjigje që përshkruajnë prezantimin e tij të ardhshëm në internet në mënyrën më të detajuar. Sistemi i bazuar në AI do të përpunojë të gjitha përgjigjet dhe do të sigurojë një shabllon të gatshëm me të gjitha seksionet dhe widget që ju nevojiten. Me fjalë të tjera, nuk ka nevojë të modifikoni elemente ose të merreni me krijimin e faqeve në internet. Do të duhen jo më shumë se 60 sekonda që përdoruesit të krijojnë një sit të ri nga e para me AIDA. I gjithë procesi i ndërtimit është i përqendruar rreth shpejtësisë. Ju mund të shtoni menjëherë elementet ose pjesët e faqes “përqëndrimi” dhe të përfitoni nga aksesi në një koleksion të madh të imazheve të aksioneve.
 • Personalizimi i faqeve në internet dhe redaktimi i DIY – Nëse nuk ju pëlqen versioni i krijuar nga teknologjia AI, jeni i lirë të bëni sa më shumë revizione që ju nevojiten derisa të jeni plotësisht të kënaqur me rezultatin. Në të njëjtën kohë, ju jeni akoma të aftë të redaktoni elementet vetë nëse ka nevojë të modifikoni menunë e kokës, të shtoni një stilim, etj..
 • Mjetet e redaktimit të figurës / video – Ndërtuesi i faqes në internet gjithashtu krenohet me opsione dhe mjete të mëdha për redaktimin e imazhit / videove. Ajo vjen me një stok të imazheve dhe skedarëve video falas nga të cilat mund të zgjidhni për t’i integruar ato më tej në projektin tuaj për të rritur performancën e tij dhe për të tërhequr vëmendjen e audiencës së synuar. Kështu, Redaktori i Fotos lejon redaktimin, prerjen dhe ndryshimin e madhësisë së imazheve të zgjedhura. Për më tepër, është e mundur të integroni sfondet e videos dhe të aplikoni efekte vizuale në skedarët e zgjedhur këtu.

Shënimi është i njohur edhe për politikën e tij bujare të çmimeve. Ndërtuesi i faqes në internet është në dispozicion absolutisht falas, por përgatituni të hasni kufizime të shumta në këtë rast. Kështu, ju nuk do të jeni në gjendje të lidhni emrin e domain, shtoni një dyqan në internet nëse është e nevojshme ose hiqni flamurin e reklamave të sistemit. Po kështu, nuk do të jetë e mundur të krijoni më shumë se 10 faqe në internet me një plan falas. Nëse kjo nuk është ajo që ju nevojitet në të vërtetë, ka kuptim për të përmirësuar në një nga pajtimet e paguara që ofron krijuesi i faqes në internet. Në të vërtetë, Bookmark ka një zgjedhje mjaft të kufizuar të planeve të paguara, kostoja e të cilave përbën 11,99 $ dhe 24,99 $ në muaj përkatësisht.

Provoni Faqerojtësen Falas

SITE123 – Drag Free & Ndaloni ndërtuesin e faqes në internet

SITE123 - Ndërtues i faqes në internet Drag & Drop Falas

SITE123 – është një ndërtues falas i faqes në internet, i cili siguron një navigim të qetë, procesin e krijimit intuitiv të uebit dhe thjeshtësi të qartë për të gjithë. Platforma është përdorur kryesisht për të filluar dhe menaxhuar të gjitha llojet e projekteve, duke filluar nga faqet e uljes dhe deri në projektet e biznesit të vogël, portofolet dhe bloget. Sistemi vjen me redaktorin e integruar zvarritës, i cili bën të mundur përshtatjen e projektit për t’i dhënë asaj pamje dhe funksionim të lartë. Lista e pikave kryesore kryesore SITE123 është si vijon:

 • Tregu i Aplikimeve – Ndërtuesi i faqes në internet lejon zgjedhjen dhe integrimin e një larmie widget, shtesa, aplikacione dhe shtesa. Ato dukshëm mund të rritin performancën e faqes në internet dhe të përmirësojnë modelin e saj. Ndër aplikacionet më të njohura që përdoruesit mund të zgjedhin dhe përdorin, ka kuptim të përmendim Galeritë, Veglat Analitike, Bisedën live, widget-et sociale dhe më shumë. Për më tepër, çdo përdorues ka një mundësi për të aplikuar Ndërtuesin e Integruar të Formularëve Online për të filluar lloje të ndryshme të formave në internet, përfshirë regjistrimin, reagimin, formularët e pyetjeve në internet si dhe sondazhet, pyetësorët etj.
 • Prodhuesi i logos – Kur bëhet fjalë për lehtësinë e redaktimit të faqes në internet, Logo Maker dëshmon të jetë një mjet i dobishëm. SITE123 lejon përdorimin e tij për të hartuar dhe rregulluar logon tuaj të internetit për të përmirësuar reputacionin e markës dhe popullaritetin. Nëse jeni me fat që tashmë keni logon tuaj, sistemi ofron një mundësi për ta ngarkuar dhe modifikuar atë në lidhje me nevojat tuaja të tanishme të biznesit..
 • Mbështetje shumëgjuhëshe – Me SITE123, është e mundur të krijoni disa versione gjuhësore të faqes tuaj, pasi sistemi siguron mbështetje shumëgjuhëshe. Kjo eliminon nevojën për të filluar disa faqe në gjuhë të ndryshme për të synuar kategori të gjithanshme të përdoruesve. Në vend të kësaj, ju mund të krijoni një uebfaqe të vetme shumë-gjuhëshe për të përmbushur kërkesat dhe nevojat e dizajnit tuaj të biznesit / uebit.

SITE123 është i thjeshtë dhe i përballueshëm. Në fakt, kjo është një nga ndërtuesit më të lirë të faqeve të internetit në dispozicion në kamare moderne të zhvillimit të faqes së internetit. Sistemi ka një plan plotësisht të pambaruar, i cili gjithashtu jep kufizime të shumëfishta (subdomain, hapësirë ​​e kufizuar për ruajtjen e disqeve / bandwidth, banderolat e reklamave, etj.) Që ju pengojnë të filloni një projekt të plotë. Nëse prisni të përfitoni sa më shumë nga faqja juaj në internet, sigurohuni që të azhurnoni në një prej planeve të paguara të SITE123. Më e lira prej tyre do t’ju kushtojë 10,80 dollarë në muaj.

Provoni Site123 falas

Weebly – Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet për të bërë një faqe në internet

Weebly - Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet për të bërë një faqe në internet

Weebly – është një ndërtues i thjeshtë i thjeshtë i faqeve të internetit që përdoret për të krijuar faqe interneti të llojeve të ndryshme. Përdor gjithashtu zona të rrepta për blloqet dhe elementet e saj. Nga ana tjetër, sistemi vështirë se ka mungesë të fleksibilitetit të redaktimit. Extremelyshtë jashtëzakonisht miqësor për përdoruesit dhe ka një aplikacion mobil ndërtues faqesh në internet. Ai gjithashtu mburret me një motor të fuqishëm ecommerce që ju lejon të dizajnoni dhe menaxhoni të gjitha llojet e dyqaneve në internet, pavarësisht nga madhësitë e tyre, fokusi i ngrohtë dhe parametrat e veçantë. Lista e tipareve më mahnitëse të Weebly është si më poshtë:

 • Redaktimi i celularit – Ndërtuesi i faqes në internet është i disponueshëm përmes një aplikacioni celular për të redaktuar faqen tuaj të internetit menjëherë. Përdoruesit mund të hyjnë në pult, përmes tabletave dhe telefonave të mençur, si dhe versioneve celularë të faqeve të shikimit.
 • Një larmi bllokimesh – Weebly ofron një përzgjedhje të gjerë të elementëve të ndryshëm. Ju mund t’i gjeni – ato në shiritin e majtë. Përveç galerive tradicionale dhe shfaqjeve të Slideshave, sistemi ofron kode të ngulitura dhe blloqe të tjera që mund t’ju nevojiten në një faqe. Gjithashtu duhet të përmendim rrjetin e sistemit që e bën më të lehtë shmangien e mbivendosjes së elementeve.
 • Mjetet e redaktimit të përmbajtjes – Megjithëse krijuesi i faqes në internet përdor rrjete të përmbajtjes, elementë të ndryshëm i lejojnë përdoruesit të mundësojnë procesin e personalizimit. Ju mund të redaktoni blloqe teksti, të ndryshoni madhësinë e kornizave dhe të aktivizoni cilësimet e elementeve të ndryshëm duke klikuar në pjesën që dëshironi të modifikoni. Asnjë maskë hyrëse dhe redaktim i thjeshtë inline e bëjnë këtë ndërtues uebsajti të shkëlqyeshëm për newbies.

Weebly gjithashtu dallon për shkak të politikës së saj të çmimeve, e cila vjen deri tek nevojat e shumicës së përdoruesve të sistemit. Sistemi ka një plan falas, i cili mund të përdoret për një periudhë të pakufizuar kohore, por gjithashtu ka disa kufizime që nuk ju lejojnë të përfitoni sa më shumë nga i gjithë grupi i tij i veçorive. Kështu, abonimi falas Weebly ofron hapësirë ​​të kufizuar për ruajtjen e diskut dhe mundësinë e lidhjes së çertifikatës SSL. Në të njëjtën kohë, nuk lejon të lidhësh emrin e domain-it tënd dhe nuk heq banerat e reklamave të platformës. Për më tepër, pajtimtarët e planit falas nuk kanë qasje në veçoritë e integruara të e-commerce të krijuesit të faqes në internet. Për të përfituar nga këto dhe mundësi të tjera mahnitëse, ka kuptim të përmirësohet në një nga planet që Weebly ofron. Më e lirë prej tyre kushton vetëm 4 dollarë në muaj, që është më shumë se një investim i denjë.

Provoni Weebly falas

Mobirise – Softuer ndërtues i faqes në internet tërheqje dhe tërheqje

Mobirise - Softuer ndërtues i faqes në internet tërheqje dhe tërheqje

Mobirise – është një softuer bashkëkohor për krijimin e faqes në internet off-and-drop. Kjo do të thotë që përdoruesit duhet ta shkarkojnë dhe instalojnë programin përpara se ta përdorin, gjë që vështirë se rrit lehtësinë e përdorimit. Lajmi i mirë është që programi Mobirise funksionon njësoj mirë në Mac ose Windows OS dhe është i mirë për jo-teknikë pa aftësi të veçanta, megjithëse pro kodimit të përkushtuar janë gjithashtu të mirëpritur për të punuar me sistemin. Karakteristikat kryesore janë si më poshtë:

 • Zvarritje dhe rënie e thjeshtë – Redaktori ju lejon të shtoni ndonjë bllok nga lista dhe të redaktoni përmbajtjen brenda, si dhe të ngarkoni imazhe në sfond, etj.
 • Dizajni miqësor me celular – Mobirise vjen si një platformë lëvizëse përgjegjëse për bootstrap. Softueri ka një veçori paraprake të lëvizshme për të parë një pamje si një sit do të ekzekutohet në pajisje të ndryshme përpara vendosjes.
 • Funksionaliteti i AMP – Një veçori e shkëlqyeshme për blogerët që duan të shpërndajnë përmbajtjen e tyre më shpejt nga sa bëjnë konkurrentët. Përmirëson shpejtësinë e ngarkimit të faqeve dhe siguron qasje më të shpejtë në postimet në blog dhe artikuj përmes telefonave inteligjentë dhe tabletave.

Mobirise është një program krejtësisht falas për ndërtimin e uebit. Shkarkimi dhe instalimi i tij janë në dispozicion për të gjithë pa pasur nevojë të investojnë në sistem që nga fillimi. Sidoqoftë, funksionaliteti i platformës, i cili sigurohet si parazgjedhje, është disi i kufizuar. Kështu, herët a vonë do të përballeni me domosdoshmërinë për të përdorur redaktorin e kodit, integrimin e zgjerimeve ose zgjedhjen e një prej temave me porosi që sistemi ka në magazinë. Të gjitha këto karakteristika, mjete dhe integrime sigurohen me kosto shtesë, ndërsa buxheti përfundimtar i zhvillimit të faqes në internet varet nga sasia e elementeve / shtesave të zgjedhura për projektin tuaj.

Ajo që duhet të dini është se secili model i paracaktuar i Mobirise kushton 49 dollarë, ndërsa çmimi i shtesave të tij varion nga 49 deri në 99 dollarë. Vegla e përparuar Editor Code e përdorur për të ndryshuar kodet burimore HTML / CSS të faqeve në internet kushton 69 dollarë. Për të kursyer para dhe për të hyrë në të gjitha shtesat, temat dhe Redaktorin e Kodit menjëherë, ju mund të zgjidhni Kit Mobirise, kostoja e së cilës përbën 149 dollarë. Për më tepër, do të duhet të investoni në emrin e domain dhe në hostimin pasi platforma nuk ofron këto opsione si parazgjedhje. Në këtë drejtim, Bluehost do të dëshmojë të jetë zgjidhja më e përshtatshme. Kostoja e përdorimit të platformës së bashku me avantazhet e saj të shumta përbën vetëm 2,95 $ / muaj – nuk ka ndonjë ofertë të tillë të përballueshme atje!

Provoni Mobrise Falas

Elementor – Shtojca Builder Uebfaqe Drag-and-Drop për WordPress

Elementor - Shtojca Builder Uebfaqe Drag-and-Drop për WordPress

Elementor – është një shtojcë moderne ndërtuese e faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse për WordPress, e cila mund të përdoret për të krijuar faqe tërheqëse në internet të përshtatshme për personalizim të mëtejshëm. Shtojca funksionon po aq e shkëlqyeshme për newbies dhe profesionistë, duke bërë të mundur fillimin e faqeve mahnitëse me dizajn të shkëlqyeshëm dhe funksionalitet të lartë. Farë është e rëndësishme, nuk ka aftësi CSS ose HTML për të punuar me Elementor. Shikoni menjëherë pikat kryesore të tij kryesore:

 • Përputhshmëri e shkëlqyeshme e WP – Si një plugin WordPress, Elementor është plotësisht i pajtueshëm me të gjitha temat që CMS ofron për përdoruesit e saj. Sido që të jetë dizajni, shtojca do të funksionojë pa probleme me të. Kjo ka të bëjë edhe me zgjidhje falas dhe me pagesë. Whatfarë është e rëndësishme, Elementor lejon hyrje të plotë në të gjithë grupin e mjeteve të integruara të projektimit dhe gjithashtu garanton mbështetje shumëgjuhëshe për t’i lejuar përdoruesit të fillojnë faqet e internetit në më shumë se 20 versione gjuhësore.
 • Përshtatje vizuale e zgjeruar – Shtojca siguron personalizim të zgjeruar vizual të faqes në internet, duke bërë të mundur kompletimin e redaktimit në internet përmes ndryshimit të blloqeve dhe seksioneve në ekranin kryesor. Të gjitha redaktimet që bëni janë shfaqur në modalitetin e drejtpërdrejtë dhe asnjë kodim nuk kërkohet për të rregulluar kokën dhe futbollin.
 • Mjetet e projektimit të popupit – Elementor bën të mundur përdorimin e mjeteve të dizajnit të nivelit të lartë, të cilat janë krijuar posaçërisht për zhvillimin e formës popup. Ju mund të përdorni mjetet për të hartuar lloje të ndryshme të formave që shfaqen për të rritur bazën e klientit tuaj të internetit. Për këtë qëllim, është e mundur të personalizoni paraqitjet e gatshme të popupit, duke përfshirë format e kapjes së plumbit, banderolat e shitjes, njoftimet, shiritat Hello, format e pajtimit me email dhe shumë më tepër.

Duke folur për politikën e çmimeve, Elementor është falas për shkarkim dhe përdorim pasi fillimisht kjo është plugin WordPress. Sidoqoftë, pajtimtarët e planit falas kanë qasje në një grup mjaft karakteristikash. Për të përfituar sa më shumë nga funksionaliteti i tij i integruar, Elementor lejon të zgjedhni nga pajtimet e tij të paguara. Më e lira prej tyre kushton 5 dollarë / muaj, duke ju lejuar të krijoni vetëm një uebfaqe. Nëse planifikoni të filloni më shumë projekte, ka kuptim të përmirësoni në pajtime më të përparuara, të cilat bëjnë të mundur ndërtimin nga tre faqe interneti dhe deri në numrin e pakufizuar të projekteve në internet..

Provoni Elementor falas

Rrjedha e faqes – Profesionist Drag’n Builder Uebfaqe

Rrjedha e internetit - Mjet profesional profesional për krijimin e faqes në internet

Rrjedha e faqes në internet – është një krijues profesional i faqes në internet, i cili përfshin disa nga tiparet tipike për CMS bashkëkohore. Kjo është ajo që e bën atë të ndryshëm nga shumica e ndërtuesve standardë të faqeve të internetit, të destinuara për fillestarët dhe pro miratimit të faqes në internet. Rrjedha e internetit nuk është mjaft e lehtë për t’u zotëruar pasi i ngjan softverit të përparuar të krijimit të uebit si Adobe Dreamweaver. Kështu, funksionon shumë për projekte komplekse të përfunduara nga profesionistë. Isshtë koha për të parë avantazhet kryesore të platformës tani:

 • Personalizim i fuqishëm i dizajnit – Webflow ka të bëjë me përdoruesit e tij me karakteristika të fuqishme të personalizimit të dizajnit pa vetëdije komplekse të kodifikimit. Për këtë arsye, ajo ofron klasa të përparuara dhe opsione të menaxhimit të stileve që bëjnë të mundur krijimin e elementeve dhe modeleve unike të identitetit. Për ta bërë këtë, pritet të modifikoni tiparet kryesore të CSS (shtresa, ngjyra, madhësi, ndarje, shtrirje etj.) në ndërfaqen grafike.
 • Redaktori i shabllonit – Redaktori i modelit të rrjedhës së internetit gjithashtu ndryshon në strukturën dhe pultin e tij. Ai kombinon tiparet kryesore të redaktorit vizual standard, widget, zonën e cilësimeve të përgjithshme, dosjet dhe modulet që përbëjnë “Koleksionet CMS” të platformës. Për më tepër, është e mundur të përdorni përdorimin e opsioneve të ndërrimit të mënyrës së shabllonit, bibliotekës së gjerë të imazheve, mënyrave të shumta të theksimit të elementeve dhe mjeteve të tjera. Ekziston gjithashtu një mundësi për të zgjedhur mënyrën në të cilën dëshironi të punoni – ose Designer ose Redaktor.
 • Përmbajtja dinamike – Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur krijimin e përmbajtjes unike dinamike duke përdorur strukturat nga kombinimet përkatëse të fushës. Kjo është mënyra se si ju mund të krijoni dhe administroni blogje, forume, galeri, burime në blog, postera ngjarjesh, forma në internet, prezantime video / foto dhe seksione të tjera me përmbajtje në internet, me shfaqje të plotë. Ekzistojnë edhe shabllone të gatshëm këtu që mund t’i përdorni për personalizim të mëtejshëm. Mundësia e integrimit të Galerisë së Lightbox së bashku me aplikimin Lottie dhe After Effects kontribuojnë në krijimin e një përmbajtjeje vërtet të personalizuar dhe dinamike në internet..

Rrjedha e internetit ka një nga opsionet më të gjera të planit të çmimeve për t’iu përshtatur çdo buxheti dhe nevojave të personalizimit të dizajnit. Ndërtuesi i faqes në internet mund të përdoret falas për aq kohë sa ju nevojitet. Në këtë rast, megjithatë, përgatituni të hasni një sërë kufizimesh të funksionalitetit. Këto përfshijnë nënfushën e sistemit, mungesën e tiparit të eksportit të kodit, banderolën e reklamave dhe shumë më tepër. Për të hequr qafe këto kufizime të panevojshme, Webflow ofron dy grupe të mëdha të planeve. Secila prej tyre përfshin disa pajtime shtesë për t’u përshtatur me grupe më të dallueshme të përdoruesve. Kostoja e Paketës më të Lirë të Planit të Faqes përbën 12 dollarë / muaj, ndërsa ajo e Paketës së Planit të Llogarisë më të përballueshme është 16 $ / muaj.

Provoni Webflow Falas

Karakteristikat e ndërtuesit të faqes në internet të tërheq-tërhequr

Kur shihni termin “tërhiqeni dhe lëshoni” në përshkrimin e veçorisë së krijuesit të faqes së internetit, cila është gjëja e parë që ju vjen në mendje? Përveç aftësisë për të lëvizur elementë dhe vendosur ato kudo që dëshironi, softveri SaaS ka disa karakteristika nënshkrimi që i përcaktojnë ato nga CMS tradicionale dhe platforma të tjera në internet.

Karakteristike # 1 – Paraprakë e faqesShumica e platformave vijnë me redaktim inline. Do të thotë që ju shihni të gjitha ndryshimet e bëra në një faqe në kohë reale. Edhe pse ato ndryshime ruhen automatikisht në pult, ato nuk shfaqen në sitin ekzistues deri sa t’i botosh ato. Me fjalë të tjera, ju jeni të lirë të bëni të gjitha ndryshimet e nevojshme aq herë sa dëshironi pa ndonjë dëm për versionin e publikuar në faqen e internetit.
Nëse e përdorni WordPress CMS, për shembull, ju duhet të azhurnoni faqen dhe pastaj të aktivizoni modalitetin e parashikimit për t’i parë ndryshimet në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe pastaj të ktheheni përsëri në pult, i cili kërkon kohë. Redaktorët e tërheqjes dhe tërheqjes janë shumë më të lehtë nga ky këndvështrim.

Karakteristikat # 2 – Dupelat e faqeveSistemi lehtëson krijimin e modeleve të faqeve ose kopjimin e tyre. Për shembull, keni krijuar një faqe produktesh fituese të çmimeve. Ju pëlqen aq shumë sa doni të keni të njëjtën gjë për kategoritë e tjera të produkteve.
E tëra që ju duhet është të kopjoni paraqitjen ekzistuese dhe ta përdorni atë në seksione të tjera në internet, në vend që të krijoni disa faqe produktesh nga e para. Ju do të duhet vetëm të ndryshoni tekste, si dhe të ngarkoni imazhe të reja të artikullit.

Karakteristike # 3 – Biblioteka me porosiE fundit, por jo më e rëndësishmja është se shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit tërheq dhe tërheqëse vijnë me bibliotekat e përmbajtjes së tyre, koleksionet e imazheve të aksioneve, vendet e tregut të widgetave, faqosjet e faqeve të gatshme për përdorim me aplikacione të integruara në varësi të ngrohtë tuaj, etj..

Llojet e redaktuesve të tërhequr dhe lëshuar

Shumica e përdoruesve mendojnë se çdo ndërtues i faqes në internet përdor të njëjtën teknologji tërheqëse dhe rënie. Nuk është me vend, pasi funksionaliteti i softverit ndryshon shumë. Ështja është shumë e rëndësishme për sa i përket zgjedhjes së mjetit që do të përmbushë pritjet tuaja.

Ju duhet të kuptoni qartë aftësitë e ofruara nga instrumenti tërheqës dhe tërheqje. Kjo është ajo ku klasifikimi ynë mund të vijë në dispozicion. Pra, llojet e softuerëve janë si më poshtë:

1. 100% Drag-and-DropPërdorur nga disa nga platformat më të njohura të ndërtimit të faqeve në internet, ky lloj jep lirinë maksimale të personalizimit. Nuk ka zona të paracaktuara ose rrjeta bootstrap për secilin dhe çdo element, Ju jeni të lirë të zgjidhni ndonjë bllok të ri dhe ta vendosni sa herë që të jetë e nevojshme në faqe.
Me fjalë të tjera, ju mund të krijoni strukturën tuaj unike për çështje nëse modifikoni modelin ekzistues ose krijoni një sit nga bosh. 100% mjetet tërheqëse dhe tërheqëse ofrojnë mjete të mjaftueshme për personalizimin e elementeve, ndryshimin e madhësisë ose zëvendësimin e tyre, ndryshimin e cilësimeve ose dimensionet për të përmbushur modelin e përgjithshëm të uebit.

2. Softuer i bazuar në bllokShtë një lloj tjetër tërheqës dhe tërheqës që duket vetëm i njëjti me atë të mëparshëm. Gjithashtu rezervon hapësirë ​​të mjaftueshme për personalizim dhe kreativitet. Ju jeni i lirë të shtoni blloqe të ndryshme, por vetëm në zona të paracaktuara. Shtë njësoj si të luash me LEGO ose enigmë ku secili bllok duhet të vendoset në zonën specifike të përcaktuar nga softveri.
Platforma të tilla zakonisht i përdorin rrjeta bootstrap. Ata e bëjnë më të lehtë për të grumbulluar sa më shumë të dhëna që ju nevojiten dhe t’i prezantojnë ato sipas rregullit të përcaktuar nga sistemi. Edhe pse përdoruesit kanë ende një shans për të manipuluar me elementë të ndryshëm përsa i përket madhësive, stilimit ose cilësimeve, ata mund ta bëjnë këtë vetëm në rendin e caktuar.

3. Redaktorët Vizualë të DrejtpërdrejtëRedaktorët e tillë ofrojnë një përzgjedhje të blloqeve të gatshme dhe seksioneve që nuk janë në dispozicion për përshtatje. Me fjalë të tjera, një përdorues mund të modifikojë vetëm një përzgjedhje të elementeve ekzistuese, si dhe të shtojë ato të ngjashme pa mundësinë e rirregullimit të tyre, si dhe të personalizojë në aspektin e stilimit, ngjyrave të sfondeve të sfondit, etj..

Zgjedhja e tipit ndërtues të faqes në internet kryesisht mbështetet në nevojat dhe qëllimet tuaja. Ndërsa redaktorët vizualë fillestarë mund të jenë të mirë për përdoruesit që nuk dëshirojnë ekskluzivitet, 100% d&d platformat janë opsioni më i mirë për ata që kërkojnë liri maksimale të personalizimit.

Kush mund të përdorë programin tërheqës dhe tërheqje

Teknologjitë e tërheqjes dhe tërheqjes fillimisht u implementuan në krijimin e faqeve të internetit të bazuara në përmbajtje. Ata kryesisht u shërbyen blogerëve, sipërmarrësve individualë dhe kompanive të biznesit të vogël për tu prezantuar në internet.

Softueri ka evoluar me kalimin e viteve. Mori tipare të reja dhe funksionalitet të zgjeruar. Sot, instrumente të tilla lejojnë ndërtimin e çdo portofoli të fotografëve dhe formave të faqeve të dasmave për projekte të vogla, të mesme ose të mëdha të tregtisë elektronike.

Për blogerët

Shumica e ndërtuesve të faqeve të internetit tërheqëse dhe tërheqëse kanë veçori të posaçme për bloget me paraqitje të gatshme të blog-ut. E tëra që ju nevojitet është të aktivizoni funksionin dhe të merrni një blog të paravendosur me mjete botuese që përfshijnë modalitetet e parashikimit social, parametrat fillestarë të SEO, menaxhimin e artikullit dhe etiketave, ndarjen sociale, etj. Funksionaliteti mund të jetë i ndryshëm nga programi në softuer. Të paktën, ju keni atë mundësi.

Redaktori i Kodit të Ri Post Post WordPress

Për biznesin

Siç kemi thënë më parë, shumica e krijuesve të faqeve të internetit u tërhoqën për të prezantuar përmbajtjen e mediave në mënyrën më tërheqëse. Për ndërmarrjet e biznesit të vogël dhe sipërmarrësit individualë, do të thotë një shans i shkëlqyeshëm për të krijuar portofol tërheqës, karta profesionale të biznesit, faqe në internet për vendet e ngrënies, B&Prona B, etj.

Përdoruesit kanë një mundësi të punojnë me imazhe të aksioneve ose të ngarkojnë vetë. Një përzgjedhje e galerive, skedarëve të fotografive, prezantimeve fotografike dhe mënyrave të tjera për të përfaqësuar skedarët mediatikë sigurisht që do të rezultojnë në përfaqësim më të mirë në internet.

Redaktori Wix

eCommerce

Ndërtuesit e faqeve në internet po përmirësohen. Ata marrin veçori të reja funksionale. Disa prej tyre lejojnë përdoruesit të krijojnë anije online, si dhe të menaxhojnë produktet, të promovojnë biznesin e tyre në internet dhe të përmirësojnë besnikërinë e klientëve. Teknologjia tërheqëse dhe tërheqëse do të plotësojë kërkesat e:

 • Pronarë të vogla të dyqaneve dixhitale që shesin një ose disa produkte të të njëjtit lloj.
 • Dyqane të mesme në internet me produkte të shumta që lidhen me kategori të ndryshme.
 • Pronarët e dyqaneve që duan të marrin kontrollin mbi menaxhimin e faqeve të produkteve, parametrat e transportit dhe taksave, integrimin e pagesave, etj.

Nëse po planifikoni të krijoni një biznes në rritje dhe të shesni mijëra produkte në internet, mund t’ju duhet një Platformë e specializuar në tregti elektronike me një grup karakteristikash të zgjatur.

Tregti i Wix

Vija e poshtme

Siç mund ta shohim, termi “zvarritje” nuk ka të bëjë vetëm me përmbajtjen. Bëhet fjalë për një proces të shpejtë dhe të thjeshtë të ndërtimit të internetit për përdoruesit e çdo niveli. Edhe pse disa platforma përdorin teknologji të ndryshme, të gjitha i shërbejnë të njëjtit qëllim. Ju duhet vetëm të zgjidhni atë që plotëson pritjet tuaja.

Lajmi i mirë është se shumica e softuerëve vijnë me prova falas ose plane fillestare me 0 kosto. Shtë një mundësi e shkëlqyeshme për ju të provoni shërbimin dhe të vendosni nëse një redaktues i drejtpërdrejtë i tërheqjes dhe rënies me pak mundësi personalizimi do të ishte i mjaftueshëm ose keni nevojë për një 100% d&d instrumenti redaktues.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me