Softueri më i mirë për ndërtuesin në internet

Softueri më i mirë për ndërtuesin në internet


Përdoruesit tani mund të përfitojnë nga instrumente të pafund sa herë që kanë nevojë për një portofol profesional, një dyqan në internet ose një sit të korporatave. Megjithë llojin dhe qëllimet, ndërtuesit e faqeve në internet kanë provuar të jetë opsioni më i lehtë dhe i shpejtë në rrugën drejt një përfaqësimi të qëndrueshëm në internet. Ndërsa ndërtuesit në internet janë në rritje, popullor, softveri në internet offline mbetet duke qëndruar në hije për një kohë. Ne vendosëm të veçojmë disa nga platformat kryesore të ndërtimit të faqeve në internet dhe t’i krahasojmë ato me një shërbim kryesor në internet.

Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të kuptojmë se çfarë është në të vërtetë një ndërtues offline. Whatfarë mungon dhe godet mund të ketë softveri offline?

Një ndërtues i faqes në internet është një grup elementësh të softuerit që mund të shkarkohen. Sa herë që një përdorues duhet të ndërtojë një sit, ai ose ajo duhet të shkarkojë dhe instalojë ato pjesë në një kompjuter. Për dallim nga platformat në internet, nuk ju nevojitet një lidhje interneti për të modifikuar faqen tuaj të internetit.

Ky fakt siguron siguri më të lartë dhe një shkallë rezervë të mirë. Nga ana tjetër, PC juaj është mënyra e vetme për të hyrë në ndërtues. Ju nuk do të jeni në gjendje të transferoni burimin e punës në faqen e internetit ose ta ndryshoni atë nga distanca.

Fazat kryesore të përdorimit të një ndërtuesi në internet offline janë si më poshtë:

 • Shkarkoni programin.
 • Instaloni platformën e internetit në laptop ose PC ose Mac.
 • Zgjidhni nga lista e modeleve ose hartoni vetë.
 • Shtoni dhe modifikoni përmbajtjen.
 • Shtoni skedarë media.
 • Publikoni faqen e internetit.

Edhe pse disa platforma offline ende kanë një tipar tërheqës dhe tërheqje, ato janë goxha të ndërlikuara. Do të duhet ca kohë që fillestarët të vazhdojnë me të gjitha funksionet dhe veçoritë. Për më tepër, përdorimi i një ndërtuesi offline kërkon pajisje të përparuara, një pritje të veçantë dhe shkarkime të rregullta të azhurnimeve.

Ne Testuam 7 nga Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet:

 1. Wix – Programi më i mirë i Ndërtuesit të Uebfaqeve (SaaS)
 2. WordPress – CMS Falas për të shkarkuar për çdo uebfaqe
 3. Rrjedha e internetit – Mjet profesional profesional për krijimin e faqes në internet
 4. Dreamweaver – Mjet Offline Dizajnimi dhe Zhvillimi i Uebit
 5. Mobirise – Programi i Ndërtimit Offline në Uebfaqe (Mac & Windows)
 6. TemplateToaster – Softuer offline për krijimin e modeleve në internet
 7. Adobe Muse СС – Ndërtuesi i linjës së internetit për Designers Web

Të gjitha sistemet e listuara më sipër janë mjete të ndërtuara në internet jashtë linje, të cilat vijnë me avantazhet, disavantazhet, parametrat e veçantë dhe specifikimet e tyre. Secili softuer funksionon shumë për plotësimin e detyrave të caktuara. Kjo është arsyeja pse, ka kuptim të rishikoni secilën prej shërbimeve në detaje për të zgjedhur atë që funksionon më mirë për projektin tuaj individual.

Wix – Programi më i mirë për ndërtuesin e faqes në internet (MSA)

Wix - Programi më i mirë i Ndërtuesit të Uebfaqeve (SaaS)

megjithëse Wix është një ndërtues në internet, ai është në të vërtetë një program pritës. Dallimi i vetëm midis softverit offline është se nuk keni nevojë të shkarkoni skedarë programi dhe të kërkoni një vend për t’i pritur ato. Ju merrni një zgjidhje gjithëpërfshirëse me skedarë të hostuar tashmë dhe të gjitha ndryshimet e ruajtura në kohë reale.

Platforma është dëshmuar të jetë po aq e mirë për qëllime të ndryshme. Kjo lejon fillestarët të vijnë lehtësisht me një dyqan të ngurtë në internet, një portofol profesional në kërkim ose një faqe interneti të kapjes së biznesit brenda dy orësh. Softueri krenohet me redaktorin e saj të përparuar në internet për të rregulluar faqet e faqes me vetëm një klik.

Përparësitë kryesore të Wix janë si më poshtë:

 • Lehtësinë e përdorimit – Wix mburret me ndoshta redaktori më i lehtë për t’u kuptuar WYSIWYG. Ju mund të filloni ndërtimin e një faqe në internet pasi të keni hyrë brenda. Ndërfaqja intuitive nuk kërkon shumë kohë për të kuptuar se si funksionon gjithçka këtu;
 • Koleksion i shkëlqyeshëm i shablloneve – programi krenohet me një përzgjedhje të mahnitshme të modeleve të gatshme për celular për çdo lloj uebsajti. Wix zhvilluesit dalin rregullisht me tema të reja për të përmbushur pritjet e përdoruesve. Të gjitha modelet janë dizajnuar profesionalisht dhe krenohen me një pamje të shkëlqyer në internet;
 • Tregu me Wix App – kërkoni një widget ose aplikacion për ta bërë faqen tuaj më të lehtë për përdoruesin? Wix krenohet me Tregun e saj të Aplikacioneve me një koleksion të madh të aplikacioneve FALAS dhe widget për të zgjedhur. Krijoni një blog mahnitës, integroni analitikën në dyqanin tuaj dixhital, etj .;
 • Mjet ADI – Wix ndjek trendet e fundit të ndërtimit të faqes në internet dhe ofron uniken e saj Mjet ADI duke ju lejuar të ndërtoni një faqe në internet në asnjë kohë fare. AI-bazuar sistemi do të marrë parasysh preferencat dhe pëlqimet tuaja. Pastaj automatikisht do të ndërtojë një faqe në internet që ju nevojitet pa ndonjë përfshirje manuale;
 • Redaktori Wix Mobile – tani mund të kontrolloni se si do të duket faqja juaj e internetit në një pajisje celulare përpara se ta publikoni. Mjeti ju lejon të redaktoni blloqe dhe seksione të ndryshme pa ndikuar në versionin në internet të faqes origjinale.

Për më tepër, Wix vjen si një platformë gjithëpërfshirëse. Do të thotë që nuk duhet të mendoni se ku mund të bëni prit faqen tënde të internetit ose regjistroni një emër domain. Sistemi është mjaft i avancuar për t’ju lejuar të përballeni me projekte të ndryshme pavarësisht kompleksitetit të tyre. Ju nuk do të keni nevojë ndonjëherë për ndihmën e zhvilluesve ose programuesve të palëve të treta. Ndërtuesi i faqes në internet ofron një politikë çmimi të përballueshëm – ka një abonim falas dhe disa plane të paguara, kostoja e të cilave fillon vetëm nga 4,50 $ / muaj.

Provoni Wix falas

WordPress – CMS Falas për të shkarkuar për çdo uebfaqe

WordPress - CMS Falas për të shkarkuar për çdo uebfaqe

WordPress – është një sistem i njohur i Menaxhimit të Përmbajtjes, i cili është falas për ta shkarkuar dhe instaluar. Platforma, e cila fillimisht ishte menduar për zhvillimin e blogut, tani është përdorur për të filluar dhe menaxhuar të gjitha llojet e projekteve për përdorim personal dhe të biznesit.

Shtë mjaft e vështirë të quash CMS një sistem të lehtë për t’u përdorur pasi kërkon pak kodifikim dhe aftësi të dizajnit në internet për të krijuar projekte të nivelit të lartë. Sistemi është i njohur për opsionet e tij të gjera të integrimit, disponueshmërinë e modeleve të integruara dhe të palëve të treta si dhe mjeteve të përparuara të personalizimit të dizajnit.

Përfitimet kryesore të WordPress përfshijnë:

 • Zgjedhje falas për strehimin. WordPress lejon zgjedhjen e çdo ofruesi të pritjes që i përshtatet kërkesave të projektit tuaj dhe i duhet më së shumti. Për më tepër, shumë hoste bashkëkohorë vijnë me CMS të paracaktuar që është instaluar vetëm me disa klikime. Për shembull, Bluehost është një ofrues i besueshëm i pritjes, i cili rekomandohet zyrtarisht nga WordPress si një nga shërbimet më të mira. Bluehost ofron emrin e domain falas gjatë vitit të parë të përdorimit, si dhe 60% zbritje për instalimin e WordPress.
 • Krijimi i faqeve në internet. Kur punoni me WordPress, një përdorues mund të zgjedh mjete të specializuara për të marrë një server virtual në kompjuterin e tij / saj. Kjo bën të mundur nisjen e faqeve në internet pa ndonjë lidhje në internet, ndërsa projektet e gatshme mund të publikohen më tej në një nga hostet speciale.
 • Personalizimi i dizajnit 100%. Farëdo modeli për të cilin do të shkoni, do të jetë cilësor, i përgjegjshëm dhe 100% i personalizueshëm. Ju mund të zgjidhni dhe modifikoni cilësimet e kërkuara për të marrë rezultatin më të mirë në planin afatgjatë. Ajo me të cilën mund të eksperimentoni është cilësimet e përgjithshme të dizajnit në internet, ngjyrat, prejardhja, stilet, shkronjat dhe imazhet, të cilat janë të disponueshme në magazinë dhe mund të shtohen në galerinë e sistemit. Për më tepër, është e mundur që të ngarkoni dhe integroni skedarët e mediave sociale, dokumentet, elementet e reja të galerisë etj.
 • Platforma Profesionale e Blogjeve. Sa i përket WordPress-it fillimisht u krijua si një sistem Blogimi, ai krenohet dhe një motor Blogging jashtëzakonisht i fuqishëm që përfshin karakteristika, mjete dhe cilësime të shumta. Shërbimi lejon fillimin dhe menaxhimin e blogeve me ekran të plotë, të cilat gjithashtu mund të azhurnohen në çdo kohë të ditës dhe madje edhe në lëvizje.

WordPress është një CMS absolutisht falas. Mund ta shkarkoni dhe instaloni pa asnjë kosto fare. Sidoqoftë, mbani mend se për të marrë karakteristika shtesë, shtojca, modele të palëve të treta, pritjen dhe emrin e domain, do të duhet të investoni buxhet shtesë.

Instaloni WordPress falas

Rrjedha e internetit – Mjet profesional profesional për krijimin e faqes në internet

Rrjedha e internetit - Mjet profesional profesional për krijimin e faqes në internet

Rrjedha e faqes në internet – është një krijues i faqes në internet cloud, i cili përdoret për të zhvilluar projekte profesionale me performancë të lartë dhe dizajn të jashtëzakonshëm. Specializimi kryesor i sistemit zbret në zhvillimin e projekteve të përparuara, të cilat ndryshojnë në nichet tematike, kompleksitetin, madhësinë dhe parametrat e tjerë të rëndësishëm.

Për shkak të kompleksitetit të sistemit dhe qasjes profesionale të dizajnit në internet, përdoruesit pritet të zotërojnë aftësi kodimi që nga fillimi. Përndryshe, do të jetë e vështirë për ta të mësohen me panelin e kontrollit dhe të zotërojnë të gjithë grupin e funksioneve të shërbimit. Rrjedha e internetit mund t’i japë projektit tuaj pamjen e shkëlqyer dhe funksionalitetin e hollë.

Këtu janë avantazhet kryesore të rrjedhës së internetit:

 • Motori i tregtisë elektronike. Ndërtuesi i faqes në internet vjen me një motor të fuqishëm eCommerce që ju lejon të vendosni dhe modifikoni të gjitha llojet e dyqaneve në internet. Këto projekte dallohen nga funksionaliteti i lartë, megjithëse, nuk kërkohen aftësi të thella kodimi për t’i menaxhuar ato. Ajo që mund të bëni për të dhënë pamjen e jashtëzakonshme të projektit tuaj eCommerce është integrimi dhe rregullimi i shportës së blerjeve, krijimi dhe azhurnimi i listave të produkteve, ngarkimi i artikujve dhe sigurimi i përshkrimeve të tyre, shtimi i çmimeve, prezantimi i zbritjeve, ndjekja e statistikave të dyqaneve në internet, raportet e shitjeve të mjeteve të inventarit etj..
 • Modelet e përgjegjshme. Rrjedha e internetit krenohet me një koleksion modelesh të përgjegjshme, të cilat janë të personalizueshme, moderne dhe të gjithanshme. Që nga sot, grupi model i platformës takon mbi 200 dizajne të gatshme, të cilat janë edhe falas dhe edhe me pagesë. Modelet janë renditur nga industria për të siguruar qasje të shpejtë dhe të lehtë.
 • Galeria e kutive të lehta. Ndërtuesi i uebfaqes tani lejon krijimin e galerive profesionale Lightbox. Me këtë qëllim, ju mund të përdorni video dhe imazhe të disponueshme në koleksionin e sistemit ose ato që keni ngarkuar dhe ruajtur vetë. Karakteristika ofrohet mbi baza falas për të lejuar të gjithë përdoruesit e Webflow të gëzojnë një mundësi për të krijuar përvojë gjithëpërfshirëse të shfletimit në internet.
 • Redaktimi i kodit. Siç u përmend më lart, sistemi bën të mundur krijimin e modeleve ekskluzive dhe të personalizuara të faqes në internet me anë të redaktimit të kodit. Përdoruesit u lejohet të integrojnë kode HTML të personalizuara në footers ose header për t’i dhënë projekteve të tyre pamje të lartë.
 • Pas efekteve dhe integrimit të Lottie. Një tjetër avantazh i krijuesit të faqes në internet është integrimi i tij Pas Efekteve dhe Lottie. Sistemi lejon përdoruesit të kontrollojnë opsionet e shfaqjes së animacioneve vektoriale përmes përdorimit të ndërveprimeve të shumta të sistemit.

Webflow është një krijues profesional i faqes në internet, specializimi kryesor i të cilit zbret në zhvillimin e projekteve të ndërlikuara dhe të ngarkuara me karakteristika. Së bashku me planin falas, sistemi ofron disa mundësi pagese. Ekzistojnë dy pajtime – Planet e sitit dhe të llogarisë. Secila prej tyre, nga ana e vet, bie në grupe më të vogla – planet e faqeve në internet dhe tregtia elektronike, si dhe planet individuale dhe të ekipit. Këto plane, përkatësisht, ofrojnë edhe më shumë pajtime që përdoruesit mund të zgjedhin, bazuar në nevojat e tyre për krijimin e faqeve në internet.

Provoni Tani Rrjedhin

Dreamweaver – Mjet Offline Dizajnimi dhe Zhvillimi i Uebit

Dreamweaver - Mjet Offline Dizajnimi dhe Zhvillimi i Uebit

Adobe Dreamweaver – është një mjet i avancuar i dizajnit në internet, i cili lejon krijimin, botimin dhe redaktimin e faqeve të internetit profesionale që përmbajnë funksionalitet të lartë dhe dizajn të hollë. Softueri ofrohet si pjesë e shërbimit Creative Cloud. Kjo ju lejon të krijoni dhe azhurnoni lloje të ndryshme të faqeve të internetit dhe aplikacioneve offline pa telashe fare. Sidoqoftë, është akoma e dëshirueshme të zotëroni disa aftësi kodimi dhe sfond të projektimit në internet për të qenë në gjendje të punoni me sistemin.

Të dy avokatët e dizajnit në internet dhe fillestarët mund të përdorin softuerin për të zhvilluar projekte të nivelit të lartë. Sidoqoftë, newbies do ta gjejnë sistemin të komplikuar pasi kërkon ca kohë dhe përpjekje për ta zotëruar atë në avantazh.

Hidhni një sy në theksimet kryesore të Dreamweaver tani:

 • Redaktori i kodit. Softueri lejon hyrjen në redaktorin e përparuar të kodit të platformës. Kjo është ajo ku ju mund të punoni me një shumëllojshmëri të kodeve në internet, të tilla si HTML, PHP, CSS, JSP, XML JavaScript dhe më shumë. Karakteristika ju lejon të krijoni aplikacionin profesional individual dhe krijimin e faqes në internet. Të gjitha hapat dhe redaktimet që bëni janë shfaqur qartë në modalitetin pamor vizual, në mënyrë që të mund të rregulloni gabimet në dispozicion para se të publikoni projektin.
 • Opsionet e integrimit. Dreamweaver vjen me mundësi të përparuara të integrimit. Për të qenë më të saktë, integron në mënyrë të përkryer me produktet e tjera Adobe përsa i përket Bibliotekës Creative Cloud dhe integrimit të Adobe Stock Marketplace. Ndër produktet që mund të zgjidhni për faqen tuaj të internetit ose aplikacionin offline, ka kuptim të përmendni InDesign CC, Photoshop CC, Premiere Pro CC, Illustrator CC, After Effects CC, Dimension CC dhe Animate CC. Për më tepër, softueri lejon integrimin e shërbimeve të palëve të treta, të tilla si Business Catalyst, Bitbucket, GitHub dhe shumë më tepër.
 • Shërbimet e Tregut të Bursës Adobe. Si një përdorues i Dreamweaver, ju mund të merrni qasje në Tregun e pasur me Adobe Stock Market me shumë shërbime që do të zgjidhen për projektin tuaj. Kjo është ajo ku ju mund të kërkoni një koleksion të gjerë ilustrimesh dhe imazhesh për t’i shkarkuar dhe futur më tej ato në faqen e internetit ose aplikacionin ku po punoni. Për më tepër, ju mund të eksportoni skedarë të shumëfishtë PSD që planifikoni të përdorni për projektin tuaj.
 • Modelet Falas. Dreamweaver lejon qasje në shumë shabllone që mund të shkarkoni dhe instaloni nga shërbimet e palëve të treta. Këto modele janë të lira dhe të paguara, kështu që ju takon juve të zgjidhni modelin për të cilin jeni të interesuar. Softueri ju lejon të integroni modelet Joomla, WordPress dhe Drupal. Sidoqoftë, mbani mend se marrja e temave nga burimet e jashtme nuk është plotësisht e sigurt. Prandaj, kini parasysh këtë aspekt dhe kontrolloni sigurinë e secilit model të zgjedhur paraprakisht.

Adobe Dreamweaver është një mjet profesional për krijimin e faqeve në internet, i cili sigurohet nga shërbimi Creative Cloud. Kërkon shkarkim dhe instalim që përdoret për qëllime ndërtimi në internet. Nuk ka asnjë plan plotësisht të lirë, por ekziston një provë 7-ditore që ju lejon të provoni të gjithë grupin e veçorive të sistemit përpara se të zgjidhni një nga pajtimet e tij të paguara, diapazoni i çmimit i të cilit është mjaft i gjerë.

Shkarkoni Adobe Dreamweaver

Mobirise – Programi i Ndërtimit në uebfaqe Offline (mushama & Windows)

Mobirise - Programi i Ndërtimit në uebfaqe Offline (Mac & Windows)

Lëshimi i Mobirise u duk si një hap revolucionar, pasi mburret me disa dallime thelbësore nëse krahasohet me bashkëkohësit e tij. Para së gjithash, është një softuer i përgjegjshëm falas offline. Do të thotë që do të duhet ta shkarkoni dhe instaloni atë. Përndryshe, nuk do të jeni në gjendje të filloni procesin e ndërtimit të faqes në internet. Shtë shumë e thjeshtë për t’u përdorur.

Ky fakt e bën Mobirise një mundësi të mirë për newbies. Softueri siguron një mjedis intuitiv dhe të thjeshtë redaktimi përveç disa avantazheve të tjera themelore konkurruese.

Përfitimet kryesore të Mobirise përfshijnë:

 • Instalim i thjeshtë – procesi është shumë i shpejtë dhe i lehtë. Sigurohuni që pajisja juaj plotëson kërkesat e nevojshme të sistemit;
 • 800+ Blloqe të përmbajtjes – krijoni një strukturë unike të faqeve duke përdorur cilindo nga blloqet e përmbajtjes formojnë një koleksion të madh;
 • Modelet me pamje të mirë – softueri jep një grup modelesh tërheqës dhe reagues nga kutia. Të gjitha faqet e internetit të Mobirise janë miqësore me celularin;
 • Tipar i thjeshtë Drag-and-Drop – Mobirise krenohet me një redaktues të lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv WYSIWYG. Do të thotë që nuk kërkohen aftësi kodimi;
 • Ndërtuesi i Uebfaqeve AMP – Zgjidhni nga një grup modelesh AMP për të krijuar një kartë biznesi, portofol ose blog. Modelet e AMP janë basti më i mirë për të përfaqësuar dhe promovuar biznesin / shërbimet tuaja në pajisjet mobile.

Përdoruesit mund të zgjedhin një vend për të pritur në faqet e internetit të tyre Mobirise. Mund të jetë Google Cloud, njësia lokale apo edhe Github. Karakteristikat sigurisht që shtojnë disa fleksibilitet. Një avantazh tjetër i mirë në lidhje me programin është fakti që është i lirë të përdorim nëse faqja juaj e internetit do të shërbejë për qëllime komerciale ose jofitimprurëse.

Sidoqoftë, Mobirise nuk ofron një pritje, që do të thotë se do të duhet të paguani për të dhe të mirëmbani vetë. Për më tepër, duhet të jeni të gatshëm të paguani për çdo avancim ose zgjatje të mëtejshme për faqen tuaj të internetit. Nga ana tjetër, përdoruesit mund të zgjedhin për Github Pages si një alternativë falas për mbajtjen në internet.

Shkarkoni Mobirise falas

TemplateToaster – Softuer offline për krijimin e modeleve në internet

TemplateToaster - Softuer offline për krijimin e modeleve në internet

TemplateToaster – është programi offline që ju lejon të krijoni modele të avancuara, elegant dhe bashkëkohore pa njohuri programuese ose koduese të kërkuara. Softueri është i dobishëm për ekspertët dhe fillestarët e dizajnit në internet, të cilët synojnë të krijojnë tema profesionale dhe vizive tërheqëse për Joomla, WordPress, Drupal, Magento dhe CMS të tjera. Asnjë aftësi programuese ose lidhje në internet nuk është e nevojshme për të hartuar një temë me softverin.

Ju mund të zgjidhni një nga dy opsionet e modelimit të modeleve të ofruara nga TemplateToaster. Eithershtë ose e mundur të përdorni një shabllon të gatshëm të përgjegjshëm për ta rregulluar më tej në lidhje me nevojat e projektit tuaj ose të krijoni një model të ri nga e para.

Avantazhet më të mira të Tempullit të Tasteve tani renditen më poshtë:

 • Shtrirjet e përgjegjshme. Një nga pikat kryesore të sistemit është se ai vjen me një redaktues të fuqishëm vizual dhe paraqitje të përgjegjshme për t’ju lejuar të krijoni në mënyrë të pavarur modele vizuale tërheqëse dhe teknikisht të sakta.
 • Përputhshmëria e përparuar. Ndërtuesi i modelit është i pajtueshëm me pothuajse çdo Sistem të Menaxhimit të Përmbajtjes sipas zgjedhjes tuaj. Kjo do të thotë që ju mund të hartoni një shabllon me cilësi të lartë për çdo CMS që dëshironi pa ndonjë ndihmë për kodim ose palë të treta. Ky mund të jetë një blog, e-commerce, shablloni i faqes në internet të biznesit të vogël ose ndonjë temë tjetër që ju nevojitet.
 • Zvarrit dhe lësho ndërfaqen e përdoruesit. TemplateToaster ofron një funksionalitet të integruar zvarritës, i cili ju lejon të krijoni modele UI të azhurnuara pa ndonjë teknikë shtesë ose aftësi kodimi. Thjesht zgjidhni elementin e kërkuar dhe zgjidhni zonën që dëshironi ta vendosni dhe hidheni atje. Pastaj mund të vazhdoni me redaktimin e përmbajtjes, e cila është gjithashtu e lehtë dhe e shpejtë. Të gjitha redaktimet që bëni janë ruajtur në modalitetin e automatizuar.
 • Mbledhja e shablloneve. Sistemi vjen me një zgjedhje të pasur të temave të përgjegjshme që mund të zgjidhni për modelin tuaj. Ekzistojnë 10 pako falas për hartimin specifik të industrisë dhe një zgjedhje e pasur e modeleve me pagesë për të shfletuar dhe zgjedhur për projektin tuaj. Të gjitha modelet vijnë me modalitetin e parashikimit për t’ju lejuar të bëni zgjedhjen e duhur që nga fillimi. Për më tepër, ekziston një mundësi për të hartuar modelin tuaj nga e para, nëse ka ndonjë gjë që nuk ju pëlqen në lidhje me temat e gatshme. Ky opsion, megjithatë, nënkupton njohjen e kodifikimit.

TemplateToaster mund të shkarkohet nga faqja zyrtare në internet falas. Për të përdorur programin, do të duhet të rifreskoni në një nga planet e paguara – qoftë Standard ($ 49) ose Edicioni Profesional ($ 149). Softueri gjithashtu ofron një version gjykimi të pakufizuar që ju lejon të provoni programin përpara se të blini një nga planet e paguara.

Shkarkoni TemplateToaster falas

Adobe Muse СС – Ndërtuesi i linjës së internetit për Designers Web

Adobe Muse СС - Ndërtuesi i linjës së internetit për Designers Web

Adobe Muse – është një program i zhvilluar për dizajnuesit profesional të uebit, i cili synon të lehtësojë procesin e bashkëpunimit midis ekspertëve të internetit dhe programuesve. Programi është që të lejojë projektuesit të shprehin kreativitetin e tyre me aktivitet të plotë pa punësuar koduesit e palëve të treta.

Misioni kryesor i softverit është të lejojë përdoruesit të dalin me faqet e internetit statike që janë përqendruar kryesisht në hartimin. Platforma jep një mori karakteristikash të dobishme për të ndërtuar faqe që dalin nga konkurrentët për shkak të pamjes së kapur dhe pamjes mahnitëse.

Këtu janë disa nga hitet kryesore të Adobe Muse:

 • Një tabelë e njohur – nëse jeni një stilist profesionist, keni përdorur disa produkte të tjera Adobe të paktën një herë. Pavarësisht nëse jeni mësuar të punoni me Photoshop, InDesign ose Illustrator, vështirë se do ta gjeni të vështirë ndërfaqen Adobe Muse. Pulti në të vërtetë është i njëjtë si në të gjitha produktet e tjera të Adobe, që është sigurisht një lajm i mirë;
 • Lista e zgjeruar e instrumenteve – Udhëzimi i veglave për krijimin e faqeve në internet duket shumë mbresëlënëse, këtu do të keni gjithçka që ju nevojitet nga furça dhe shtresa deri tek shkronjat e vetë-pritura dhe typekit, madhësitë e tekstit dhe më shumë instrumente për të krijuar një dizajn mahnitës;
 • Zgjatjet dhe Integrimi – megjithëse Adobe Muse është një ndërtues offline, ai ende rezervon hapësirë ​​për integrimin e palëve të treta. Ju mund të implementoni pajisje shtesë dhe t’i modifikoni ato për të përmbushur kërkesat tuaja;
 • lakueshmëri – programi ofron disa aftësi të përparuara të integrimit për të dalë me dyqanin tuaj dixhital, blogun profesional ose çfarëdo lloji tjetër të internetit;
 • Një Përzgjedhje e Temave – Adobe Muse bashkëpunon me mijëra zhvillues të cilët ofrojnë tema të pafund për lloje të ndryshme në internet. Disa prej tyre janë falas ndërsa disa paguhen. Uebfaqet e ndërtuara me ndihmën e këtij softveri janë përgjegjës për celular;
 • Opsioni i redaktimit të kodit – nëse jeni akoma për kodim, programi ju lejon të ndryshoni kodin e tij CSS për të rregulluar faqen e internetit.

Adobe Muse është një program i mirë për projektuesit e uebit që kërkojnë një seri mjetesh profesionale. Ajo vjen me një gamë të gjerë të projektimit të veçorive dhe mjeteve të mjeteve. Nga ana tjetër, nuk është zor një zgjedhje e mirë për të porsaardhurit. Programi do të jetë shumë i komplikuar për fillestarët. Ajo që duhet të keni parasysh është se sistemi nuk mbështetet më nga Adobe. Kështu, mund të përdoret vetëm nga ata dizajnerë në internet, të cilët e kanë blerë atë më parë.

Shkarkoni Adobe Muse

Ndërtuesit e Uebfaqeve: Shkon Offline ose Online?

Ideja kryesore e çdo ndërtuesi të faqes në internet është ta bëjë procesin e ndërtimit më të lehtë. Pavarësisht nëse jeni një dizajnues profesional në internet ose fillestar që përpiqeni të hapni dyqanin tuaj të parë ndonjëherë dixhital, një softuer i tillë duhet të vijë si një ndihmës për të përballuar projektet në internet të kompleksitetit të ndryshëm.

Nga ana tjetër, zgjedhja e platformës së duhur është thelbësore. Do të përcaktojë suksesin e ardhshëm të faqes në internet. Për këtë arsye, ne vendosëm të krahasojmë programet offline dhe online, si dhe të nxjerrim në pah hitet dhe gabimet e tyre themelore. Dhe ju jeni ai që duhet të zgjidhni, cili prej tyre ju përshtatet më së miri.

Ndërtuesit e uebfaqeve Offline godet dhe mungon

Projektuar si një program i shkarkuar, krijuesit e faqeve në internet ende vijnë me fleksibilitet të mjaftueshëm. Nga ana tjetër, ata kanë humbje thelbësore që do t’i mbajnë ata prapa softuerit online të paktën tani për tani.

Hetimet e softverit offline:

 • Redaktoni faqen e internetit pa lidhje interneti. Puna me uebfaqen tuaj në çdo kohë;
 • Lehtësia e përdorimit falë redaktuesve të implementuar të WYSIWYG;
 • Mundësi të përparuara për të personalizuar modelin dhe përmbajtjen e faqes në internet;
 • Versione të programeve falas;
 • Aftësitë e redaktimit të drejtpërdrejtë.

Mungojnë softverët offline:

 • Instalim manual i azhurnimit;
 • Qasje në internet vetëm nga PC juaj personal;
 • Kërkohet instalimi i softverit;
 • Icingmime më të larta nëse krahasohen me ndërtuesit e faqeve në internet;
 • Softuer i vjetëruar, mungesa e azhurnimeve;
 • Ndarje në internet të veçantë;
 • Nevoja për pajisje të fuqishme.

Ndërtuesit e faqeve në internet hitet dhe mungojnë

Krijuar për të ndërtuar një faqe interneti të çdo lloji me vetëm disa orë, programi në internet për ndërtimin në internet është i përsosur për newbies pa aftësi kodimi. Ajo ofron një nivel të lartë fleksibiliteti përveç karakteristikave që lejojnë përdoruesit të promovojnë faqet e tyre të internetit në internet.

Programet në internet hitet:

 • Përdorni programin sa herë që ju nevojitet përkundër vendndodhjes;
 • Lehtësia e përdorimit dhe shpejtësia kur ndërtoni një faqe në internet nga e para;
 • Nuk kërkohet instalim i softverit;
 • Më shumë mundësi azhurnimi;
 • Nuk ka nevojë për të blerë pajisje të fuqishme;
 • Nuk ka azhurnime dhe shkarkime manuale të softuerit;
 • Më shumë fleksibilitet.

Mungojnë softverët në internet:

 • Kërkon lidhje interneti;
 • Kërkon procedurën e nënshkrimit;
 • Më pak mundësi për të punuar me kodin CSS.

Në fund të fundit

Rrjeti i softuerëve të ndërtimit të faqes në internet është mbresëlënëse. Përdoruesit mund të zgjedhin nga opsione të ndryshme për të përmbushur pritjet e tyre. E tëra që ju duhet është të përcaktoni qëllimet e internetit, kompleksitetin, strukturën, llojin e përmbajtjes dhe disa veçori të tjera thelbësore para se të filloni. Të dy programet online dhe offline janë dëshmuar të jenë efikase kur ndërtojnë një faqe interneti të qëndrueshme.

Sidoqoftë, softueri në internet u duk se ishte një zgjedhje më e mirë për ata që kërkojnë një zgjidhje më të thjeshtë dhe me kosto efektive. Ata ofrojnë mënyra më të lehtë për të ndërtuar një dyqan të ri ose një portofol nga e para dhe ta publikojnë atë pa aftësi kodimi fare. Ata janë më të lirë dhe më të lehtë për t’u përdorur. Nga ana tjetër, projektuesit profesionistë të internetit mund të preferojnë programe offline me një mundësi të gjerë të përshtatjes së mundësive.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map