Programe më të mira falas për ndërtuesin e faqes në internet

ndërtuesit më të mirë të uebfaqeve të programeve falas


Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e softuerit më të mirë për ndërtuesin e faqes në internet, ju mund të hasni në disa opsione. Ato ndryshojnë në nivelet e kompleksitetit, shkallën e ekspertizës në krijimin e faqeve të nevojshme për të përfunduar projektin, implikimet, koston dhe aspekte të tjera të rëndësishme.

Ndërtuesit bashkëkohorë të uebfaqeve nuk janë të njëjtat siç kanë qenë më parë edhe disa vjet më parë. Ata ofrojnë një shumëllojshmëri të mjeteve të përparuara të ndërtimit të faqeve në internet, karakteristika dhe qasje inovative.

Ju mund të zgjidhni midis një programi të gjithanshëm që mund të përdoret për të lëshuar lloje të ndryshme të faqeve të internetit, si dhe sisteme të specializuara të kamareve të destinuara për zhvillimin e një lloji të caktuar të uebfaqes, qoftë faqja e internetit e biznesit, një projekti i dasmës ose një dyqan online. Ndërtuesit e faqeve në internet nuk janë vetëm të lehtë për t’u përdorur për të gjithë, por ato janë gjithashtu të përshtatshëm, intuitiv dhe të përballueshëm. A ka ndonjë gjë tjetër që ju nevojitet për të filluar me projektin tuaj të ri?

Për t’ju ndihmuar në zgjedhjen e softuerit më të mirë për krijimin e faqeve të internetit, ne kemi vendosur të rishikojmë shërbimet falas më të njohura dhe me tipare të plota që mund të përdorni për të zgjidhur detyrat e kërkuara për ndërtimin e uebit..

Ne Testuam 9 Nga Softverët më të mirë të Ndërtuesit të Uebfaqeve:

 1. Wix – Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet (Programe Si Shërbim)
 2. WordPress – Platformë e Pritur falas për Websitedo uebfaqe
 3. Ucraft – Softuer falas për krijimin e faqeve në internet
 4. Rrjedha e internetit – Mjet i përgjegjshëm për krijimin e faqeve të internetit (pa kodim)
 5. SITE123 – Ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet
 6. Krijuesi IM – Programe falas për krijimin e faqes në internet
 7. Mobirise – Program falas për ndërtimin e faqeve në internet për Mac & Windows
 8. Weebly – Ndërtuesi i Dyqaneve Profesionale dhe Tregtisë së E-Tregtisë
 9. uCoz – Free Web Builder, Forum dhe Blog Builder

Ka shumë krijues të faqeve të internetit të gjitha në një dhe të specializuar të disponueshëm atje, por është ende e rëndësishme të bëni një kërkim të thellë për të zgjidhni shërbimin më të mirë për të përmbushur nevojat tuaja. Zgjedhja e duhur përfundimisht do të kursejë kohën dhe përpjekjen tuaj, duke optimizuar procesin e zhvillimit tuaj në internet. Le të shqyrtojmë shërbimet më të denja tani.

Wix – Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet (Programe Si Shërbim)

Wix

Wix – është krijuesi më i mirë falas i faqes në internet i bazuar në softuer si parime shërbimi. Sistemi në mënyrë të barabartë arrin në nevojat e newbies dhe miratimin e web design dhe lejon krijimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit për përdorim personal dhe të biznesit. Uebfaqet e krijuara me Wix duken vizive tërheqëse dhe optimizuese për pajisjet mobile. Ato janë funksionale dhe mund të personalizohen në lidhje me nevojat tuaja për shkak të grupit të pasurive të tipareve dhe opsioneve që ofron sistemi. Më kryesorët prej tyre përfshijnë:

 • Koleksion i Pasur Templatesh. Krijuesi i faqes së internetit aktualisht ofron 550+ modele falas të optimizuara për celular, të cilat ndahen qëllimisht në kategori bazuar në temat që i përkasin.
 • Tregu i Aplikimeve. Wix ofron një zgjedhje mahnitëse të widget, aplikacioneve dhe shtesave që mund të zgjidhni dhe integroni në faqen tuaj të internetit. Këto aplikacione janë fleksibël dhe të gjithanshëm, gjë që lejon përdorimin e tyre për një larmi të marketingut, dizajnit, promovimit, rrjeteve sociale, e-commerce dhe qëllime të tjera. Varet nga ju që të zgjidhni midis opsioneve falas dhe të paguara.
 • Wix ADI. Krijuesi i faqes në internet ofron një të përparuar Dizajn Artificial Vegël e Inteligjencës që thjeshton procesin e krijimit të faqes në internet duke krijuar automatikisht një projekt për ju bazuar në informacionin që paraqisni. Nëse mendoni, megjithatë, që jeni gati të krijoni një faqe unike në internet, mund të përdorni Editorin Standard Wix për ta bërë atë. Redaktori celular është gjithashtu në dispozicion këtu.
 • Blogim dhe Tregti elektronike. Wix bën të mundur lansimin e blogeve falas dhe dyqaneve në internet të vogla deri në mes. Blogging dhe motorët e saj në tregti elektronike janë mjaft të fuqishëm për ta bërë këtë me lehtësi.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Platforma ofron mbështetje shumëgjuhëshe, i cili lejon krijimin e versioneve të gjuhëve të ndryshme të faqes tuaj falas falas.

Wix mbulon spektër të gjerë të nevojave për krijimin e faqeve në internet, pavarësisht nivelit të ekspertizës që keni. Edhe pse, krijuesi i faqes në internet ka një plan falas që nuk skadon kurrë, ka akoma kuptim që të azhurnoni në pajtimin me pagesë për të përfituar sa më shumë nga karakteristikat e sistemit. Plani minimal i paguar do t’ju kushtojë 4,50 $ / muaj, ndërsa pjesa tjetër e planeve janë gjithashtu mjaft të përballueshme për të gjithë.

Provoni Wix falas

WordPress – Platformë e Pritur falas për Websitedo uebfaqe

WordPress

WordPress (versioni aktual 5.3) – është një sistem falas për menaxhimin e përmbajtjes, i cili konsiderohet me të drejtë softveri më i njohur i këtij lloji në botë. Sistemi fillimisht u ndërtua si një platformë Blogging, por tani është në kërkesë me përdoruesit, të cilët synojnë të zhvillojnë lloje të ndryshme të faqeve të internetit me të.

WordPress nuk është zgjidhja më e mirë për përdoruesit e herës së parë. Kryesisht funksionon mirë për zhvilluesit me përvojë të internetit ose për ata përdorues, të cilët kanë të paktën pak përvojë në ndërtimin e faqeve në internet ose aftësi për kodim. Këtu është një përmbledhje e shkurtër e karakteristikave më të shquara të platformës:

 • Përshtatje 100% e faqes në internet. Varet nga ju që të zgjidhni dhe rregulloni cilësimet kryesore për të krijuar një dizajn unik të faqes së internetit. Sistemi lejon vendosjen e shkronjave, ngjyrave, imazheve që janë në dispozicion në magazinë ose mund të ngarkohen ashtu siç dëshironi. Ju gjithashtu mund të shtoni dokumentet tuaja, skedarët e mediave sociale, të krijoni galeri për të mahnitur audiencën tuaj.
 • Integrime të shumta dhe integrime të palëve të treta. Për të rritur performancën tuaj të internetit, mund të integroni shtojcat, shabllonet ose shtesat që janë krijuar nga dizajnerë të tjerë si dhe ato që sigurohen nga sistemi si parazgjedhje. Kur zgjidhni ndërmjet integrimeve të palëve të treta, sigurohuni që të kontrolloni sigurinë dhe besueshmërinë e tyre të zhvilluesve të uebit.
 • Motori i fuqishëm i Blogjeve. WordPress fillimisht njihet si një platformë për Blogim dhe, kështu, motori i saj i integruar i blogezimit është në nivelin më të lartë. Sistemi bën të mundur krijimin dhe menaxhimin e blogeve, si dhe azhurnimin e tyre në lëvizje.

Ju nuk duhet të paguani para për të përdorur WordPress – CMS është falas për të gjithë. Sidoqoftë, për ta bërë faqen tuaj të internetit të arritshme në internet dhe për ta promovuar atë në mënyrë efektive, do të duhet të paguani për pritjen, kostoja e së cilës varet nga ofruesi dhe plani për të cilin do të kërkoni.

Instaloni WordPress falas

Ucraft – Softuer falas për krijimin e faqeve në internet

Ndërtues i faqes Ucraft

Ucraft – është një krijues i faqes në internet me bazë cloud, i cili e ka dalluar veten si një platformë e besueshme, me karakter të plotë, fleksibël, të thjeshtë dhe intuitiv. Sistemi nuk është i komplikuar për newbies dhe ka një veçori të gjerë të vendosur për t’u ofruar zhvilluesve të aftë të uebit. Nuk ka nevojë të zotëroni aftësi kodimi pasi shërbimi ka natyrë intuitive, gjë që e bën atë të kuptueshëm për të gjithë.

Ucraft vjen me një sërë mjetesh Designer fund të lartë, Logo krijues, shumë tema të përgjegjshme dhe opsione të tjera që e bëjnë atë një nga drejtuesit e ngrohtë moderne të projektimit. Shikoni menjëherë tiparet kryesore të tij:

 • Modelet e përgjegjshme. Krijuesi i faqes në internet vjen me një përzgjedhje të gjerë të modeleve të përgjegjshme, të cilat janë falas dhe 100% të personalizueshme. Modelet ndahen në mënyrë të përshtatshme në seksione tematike bazuar në niches që i përkasin. Përveç modeleve të shumta të gatshme, ekziston gjithashtu një mundësi për të zgjedhur një temë të zbrazët dhe për ta rregulluar më tej atë nga e para. Të gjitha shabllonet janë absolutisht falas dhe ato janë gjithashtu të ndryshueshme, gjë që lejon ndryshimin e modeleve në rast nevoje.
 • Mjete projektuesi. Ndërtuesi i faqes në internet lejon përdorimin e mjeteve të saj të larta Designer pa fund asnjë kosto për të dhënë një prekje të zgjedhur profesional përfunduar. Mjetet Designer nga të cilat mund të zgjidhni UIKit, Tipografia dhe Layout.
 • Prodhues Logo falas. Nëse kompania juaj nuk ka ende një logo të markës ose dëshironi të merrni një tjetër, Prodhuesi i Përgjithshëm Logo i Ucraft është në dispozicionin tuaj. Kur hartoni logon tuaj të internetit mund të zgjidhni një ikonë unike, të ngarkoni elementet tuaja, të personalizoni dizajnin duke eksperimentuar me tekste, forma, stil dhe ngjyra për të eksportuar përfundimisht modelin e gatshëm të logos në formatin e kërkuar.
 • Krijuesi i faqes pa pagesë. Karakteristika ju lejon të hapni një faqe ulëse për të siguruar informacionin e kompanisë tuaj të gjitha në një vend. Ajo që duhet të bëni është zgjedhja e modelit të kërkuar të faqes së uljes dhe më pas përshtatja e tij për të shfaqur informacionin e markës tuaj, drejtimin e trafikut organik, gjenerimin e drejtimeve të reja dhe popullarizimin e shërbimeve tuaja në internet.
 • Blogging. Ndërtuesi i faqes në internet ka një motor të denjë të integruar për Blogging i cili ju lejon të ndani përmbajtjen tuaj, të drejtoni trafikun, të krijoni një autoritet të ngrohtë, të ndërtoni besnikërinë e klientit dhe të rrisni audiencën përmes ngarkimit / menaxhimit të postave. Ka mbi 80 tema të gatshme për të zgjedhur për blogun tuaj. Karakteristikat më të larta të bllokimit të sistemit përfshijnë RSS feed, etiketat dhe kategoritë, mjetet e përparuara të SEO, sistemin e komentimit etj.
 • Integrimet e jashtme. Ucrafts u jep mundësinë e përdorimit të shumë widget-ve dhe shtesave të krijuara nga ekspertë të palëve të treta. Kjo është e nevojshme për të rritur angazhimin e klientëve dhe normat e konvertimit, si dhe për të rritur performancën e projektit. Aplikacionet janë falas dhe paguhen, gjë që varet nga nevojat dhe preferencat tuaja individuale. Në mesin e pajisjeve për të cilat mund të kërkoni, ka kuptim të përmendni Intercom, LiveAgent, Jivosite, Uservoice, Disqus, Zendesk Chat, Facebook Messenger si dhe shumë zgjerime të tjera që mund të kontribuojnë në marketing në internet, promovim dhe nevoja të zhvillimit.
 • Mbështetje shumë-gjuhëshe. Marrja e një faqe në internet shumë gjuhësh është e lehtë me Ucraft. Kjo për faktin se sistemi ofron falas mbështetje shumë-gjuhëshe që ju lejon të ndërtoni disa versione gjuhësore të projektit tuaj.

Kur bëhet fjalë për aspektin e çmimeve, Ucraft dëshmon të jetë një sistem mjaft i përballueshëm. Ekziston një plan falas që mund të përdorni për të provuar shërbimin, si dhe tre abonime të paguara, të cilat vijnë me prova 14-ditore. Kostoja e planit më të lirë Ucraft përbën 10 dollarë / muaj, ndërsa abonimi më i shtrenjtë kushton 39 dollarë në muaj. Prodhuesi Logo dhe Krijuesi i Faqes Landing janë në dispozicion për qasje falas.

Provoni Ucraft falas

Rrjedha e Uebit – Vegla e Përgjegjshme për Dizajnimin e Uebit (pa kodim)

Webflow

Rrjedha e internetit – është një ndërtues i përgjegjshëm i faqes në internet, i cili kryesisht synon profesionistët por mund të përdoret gjithashtu nga ata përdorues, të cilët kanë pak vetëdije për krijimin e faqeve në internet. Sidoqoftë, do të duhet kohë dhe përpjekje për të zotëruar shërbimin dhe për t’u mësuar në pultin e tij dhe panelin e kontrollit, struktura e të cilit është e ngjashme me atë të ofruar nga CMS bashkëkohore. Krijuesi i faqes në internet kërkon njohuri për programimin dhe është gjithashtu e dëshirueshme të posedoni sfond të caktuar të dizajnit në internet për të punuar me të.

Webflow ofron një qasje të sofistikuar të projektimit të uebit dhe shumë karakteristika që bëjnë të mundur t’i jepni projektit tuaj pamjen profesionale dhe performancën e hollë. Këtu janë tiparet kryesore që e bëjnë shërbimin një zgjedhje të denjë për të gjithë:

 • Redaktimi i HTML / CSS. Rrjedha e faqes lejon redaktimin e projektit HTML / CSS dhe është gjithashtu e mundur të integroni kode HTML të personalizuara në kokën ose faqen e sipërme të faqes suaj. Asnjë shpenzim financiar shtesë nuk kërkohet për ta bërë atë, por përgatituni të përdorni disa aftësi kodimi për të pasur sukses me detyrën.
 • eCommerce. Me Webflow, ju mund të filloni dhe menaxhoni dyqanet online të ngarkuara me funksion. Whatfarë është e rëndësishme, nuk nevojiten aftësi speciale për kodim për të përfunduar detyrën. Kur punoni në zhvillimin e dyqanit tuaj në internet, mund të integroni dhe rregulloni shportën e blerjeve, të krijoni lista të produkteve, të ngarkoni artikujt dhe përshkrimet, të shtoni çmime dhe mjetet e inventarit të pista, të shikoni statistikat dhe statuset aktuale të produktit, të prezantoni zbritje dhe kode kuponash etj..
 • Modelet e përgjegjshme. Koleksioni i modelit të rrjedhës së internetit aktualisht përfshin mbi 200 modele të përgjegjshme. Ekziston një mundësi për të zgjedhur nga temat falas dhe të paguara që janë të renditura nga industria për qasje të shpejtë dhe të përshtatshme.
 • Galeria e kutive të lehta. Zhvilluesit e rrjedhës së internetit kohët e fundit kanë bërë të mundur krijimin e galerive profesionale Lightbox nga CMS dhe video dhe foto të tregtisë elektronike. Ky opsion është falas dhe lejon krijimin e përvojës gjithëpërfshirëse në ekran të plotë për prezantim më të mirë të përmbajtjes vizuale.
 • Pas efekteve dhe integrimit të Lottie. Ndërtuesi i faqes në internet integron me sukses me Lottie dhe After Effects për t’i lejuar përdoruesit të kontrollojnë në mënyrë të pavarur rishikimin e animacioneve vektoriale duke përdorur shumë ndërveprime në Webflow. Kjo kontribuon në krijimin e faqeve të internetit mbresëlënëse vizuale me shfaqje profesionale të përmbajtjes.

Rrjedha e faqes në internet mund të përdoret falas gjatë një periudhe kohe të pakufizuar, por një përdorues do të hasë ende kufizime të caktuara të sistemit të zbuluara në kufizimet e funksionalitetit. Sa i përket planeve të paguara, Webflow ofron dy grupe të mëdha të pajtimeve – Planet e sitit dhe të llogarisë. Eachdo grup ndahet më tej në grupe më të vogla, përkatësisht Uebfaqja (Themelore, CMS, Biznes) dhe e-Tregtia (Standard, Plus, i Avancuar) Abonimet e ofruara në drejtim të Planit të sitit dhe individit (Falas, Lite, Pro) dhe Ekipi (Ekipi, Ndërmarrja) pajtimet e ofruara nga Planet e Llogarive. Për më tepër, ekziston një zgjidhje e avancuar e faturimit të klientit që sistemi ka zhvilluar posaçërisht për përkthyes të pavarur, të cilët nuk do të duhet të paguajnë për përdorimin e sistemit, por do të duhet të diskutojnë mbi koston përfundimtare direkt me një klient.

Provoni Tani Rrjedhin

SITE123 – Ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet

SITE123 ndërtues i faqes në internet

Site123 – është deri tani një nga ndërtuesit më të lehtë të faqeve të internetit më i përshtatshëm për fillestarët. Sistemi është përdorur për të filluar blogs, faqet e uljes, faqet e internetit promo dhe dyqanet e vogla të internetit, por gjithashtu mund ta përdorni atë për të zhvilluar lloje të tjera projektesh. Uebfaqet e ndërtuara me SITE123 janë të përgjegjshme dhe ju mund t’i përdorni ato nga çdo desktop ose pajisje mobile. Sistemi vjen me një redaktues zvarritës, i cili ju lejon të përshtatni me lehtësi projektin në lidhje me nevojat tuaja.

SITE123 kryesisht synon sipërmarrësit, të cilët kanë nevojë për uebfaqe cilësore por nuk kanë aftësi ose dëshirë për të zotëruar projekte komplekse. Absolutelyshtë absolutisht pa kode, gjë që e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme në mënyrë të barabartë për zhvilluesit e aftë të internetit dhe fillestarët. ’Shtë koha e duhur për të regjistruar disa nga pikat kryesore të tij tani:

 • eCommerce. Nisja e një dyqani në internet me krijimin e faqes në internet është jashtëzakonisht e lehtë dhe tërheqëse. Sistemi lejon krijimin e projekteve të vogla dhe të mesme të tregtisë elektronike, ku mund të ngarkoni dhe menaxhoni porositë / produktet, të krijoni dritare shfaqëse tërheqëse, të shtoni / azhurnoni opsione të gjithanshme pagese dhe transporti, të prezantoni kuponë zbritje, të vendosni parametrat e produktit, të krijoni grupe artikujsh, të vlerësoni Testimet e përdoruesit, rregulloni opsionet e ekranit të karrocave tregtare etj.
 • Blogging. Me SITE123, ju mund të filloni një blogto të denjë për të gdhendur ekspozimin tuaj të bukur në internet dhe për të tërhequr vëmendjen e përdoruesit. Ky është vendi, ku mund të postoni artikuj, të aktivizoni komente, të gjeneroni RSS, të shtoni skedarë mediatikë, imazhe dhe përmbajtje të tjera të kërkuara. Sistemi ofron një sërë projektimesh në blog për t’ju lejuar të zgjidhni ato që përputhen më së shumti me dizajnin tuaj në internet.
 • Mjete Falas për Ndërveprimin e Konsumatorëve. Sistemi i jep mundësinë e përdorimit të grupeve të mjeteve të bashkëveprimit të klientit, duke përfshirë veçorinë e Rezervimit të Programit, Rezervimet në Restorante etj..
 • Qasje e përbashkët në internet. SITE123 bën të mundur vendosjen e të drejtave të hyrjes në internet në varësi të kërkesave dhe nevojave tuaja. Kështu, ju mund ta vendosni projektin tuaj tek statusi i Anëtarëve vetëm për ta bërë atë të arritshëm vetëm nga një grup i caktuar i përdoruesve, të cilët do të kenë qasje në projekt. Kjo është e lehtë dhe e përshtatshme, veçanërisht në fazën e procesit të zhvillimit të faqes në internet.
 • Vegla Falas Logo. Sistemi ju lejon të hartoni një logo biznesi për ta integruar më tej atë në projektin tuaj. Ajo ofron qasje në mjetin e mjeteve (prerje, rrëshqitëse përmasat, zgjedhja e stilit të logos, rregullimi i madhësisë së kokës, etj.), e cila ndihmon që logoja juaj të jetë tërheqëse dhe e paharrueshme.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Me SITE123, lehtë mund të krijoni një faqe interneti shumë-gjuhëshe që do të jetë e arritshme në disa gjuhë. Nuk ka nevojë të krijoni një faqe në internet të veçantë në një gjuhë tjetër – ajo që duhet të bëni është vetëm të shtoni një gjuhë të re në projektin tuaj.
 • Tregu i Aplikimeve. Sistemi krenohet me një Treg të gjërë me Aplikacione me shtesa dhe shtesa të shumta pa pagesë / të paguara që mund të marrësh dhe të integrosh në projektin tënd. Zgjedhja e aplikacionit është vërtet spektakolare dhe ju mund të zgjidhni nga shumë aplikacione, të tilla si Chat Mbështetje Live, Mjete Marketingu, Prmimet, Dyqani Online, Vegla Analitike, Vegla Webmasteri, Format, Galeritë, Sociale, Gateway e Pagesave dhe më shumë.

SITE123 ka një politikë të çmimit të moderuar. Ekziston një plan falas që nuk skadon kurrë dhe katër pajtime të paguara, kostoja e të cilave varion nga $ 10.80 / muaj dhe 28,80 $ / muaj. Të gjitha pajtimet vijnë me karakteristika të shumta që përdoruesit mund të zgjedhin, bazuar në nevojat e tyre aktuale.

Provoni Site123 falas

Krijuesi IM – Programe falas për krijimin e faqes në internet

Krijuesi IM

Krijuesi IM – është një ndërtues falas i faqes në internet, i cili vjen me një redaktor të dobishëm WYSIWYG dhe karakteristika të shumta të personalizimit të dizajnit në fund të lartë. Sistemi përdoret për të filluar faqet e internetit të biznesit, faqet promovuese, faqet e uljes, bloget dhe dyqanet në internet. Ajo funksionon mirë për fillestarët dhe avokatët e dizajnit në internet pasi ka shumë për të ofruar për të dy kategoritë e përdoruesve. Krijuesi IM është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shumicën e projekteve tregtare dhe jo-komerciale.

Ndërtuesi i faqes në internet konsiderohet me të drejtë një udhëheqës i ngrohtë WYSIWYG. Aktualisht fuqizon mbi 17 milion faqe në internet dhe ky numër vazhdon të rritet me çdo vit që kalon. Nëse keni të drejtë të zgjidhni një ndërtues të besueshëm, të përballueshëm dhe funksional të faqes në internet, hidhini një sy veçorive kryesore të Krijuesit të IM:

 • eCommerce. Sistemi ka një motor të fuqishëm eCommerce, i cili ju lejon të lansoni dhe pastaj të menaxhoni dyqanet profesionale në internet me një seri standarde të veçorive. Sa i përket sistemit është i bazuar në Rrip, duhet të shtoni një faqe elektronike përkatëse elektronike në internet për të filluar administrimin e cilësimeve të tij.
 • Blogging. Ndërtuesi i faqes në internet gjithashtu ka një platformë cilësore për Blogging, e cila ju lejon të vendosni dhe menaxhoni një blog mjaft të bukur. Ju mund të zgjidhni nga modele të shumta blog, llojet, stilet, 5 variante të strukturës së lajmeve dhe opsione të tjera. Shtë gjithashtu e mundur të integroni skedarët e mediave në fushën e përmbajtjes për t’i dhënë blogut tuaj pamjen funksionale dhe tërheqëse.
 • integrimet. Shërbimi bën të mundur integrimin e Google Analytics, lidhjet e njohura të mediave sociale, widget Google Maps dhe shtesa të tjera në projekt për të ndarë përmbajtjen që dëshironi me lexuesit e blogut tuaj.
 • Modelet Falas. Krijuesi IM vjen me një koleksion të pasur modelesh falas, të cilat janë të përgjegjshme, të gjithanshme dhe të personalizueshme. Ato hyjnë në kategori të ngrohta për të thjeshtuar zgjedhjen e përdoruesve dhe për të ulur procesin e zgjedhjes së dizajnit.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Ndërtuesi i faqes në internet ofron mbështetje shumë-gjuhëshe, duke lejuar zhvilluesit e faqeve të internetit fillojnë dhe menaxhojnë projekte në gjuhë të ndryshme. Kjo është një tipar i dobishëm për sipërmarrësit të gatshëm për të synuar partnerë jashtë vendit.

Krijuesi IM është absolutisht falas për artistët, studentët dhe përdoruesit, të cilët synojnë të fillojnë uebfaqe jo-komerciale. Sidoqoftë, sistemi gjithashtu ka tre plane të paguara për kategoritë e tjera të përdoruesve. Kostoja e planeve fillon me 8 $ / muaj dhe shkon deri në 21 $ / muaj. Ekziston edhe një avancuar Mjet i etiketës së bardhë që funksionon shumë për projektuesit e internetit të gatshëm të përdorin sistemin për të zhvillojnë bizneset e tyre të projektimit në internet. Zgjidhjet e etiketës White janë më të shtrenjta dhe kostoja e tyre varion midis $ 350 / vit dhe 25000 $ / vit.

Provoni Krijuesin IM falas

Mobirise – Program falas për ndërtimin e faqeve në internet për Mac & Windows

Mobirise

Mobilizim (versioni aktual 4.11.5) – është një softuer plotësisht i shkarkueshëm, i cili nuk mbështetet fare në lidhjen e Internetit. Për të përdorur një spektër të gjerë të veçorive të Mobirise, fillimisht duhet ta instaloni atë në desktopin tuaj.

Platforma është jashtëzakonisht e lehtë, fleksibël dhe e thjeshtë për të gjithë. Kryesisht përqendrohet në krijimin e faqeve të uljes dhe faqeve të internetit të biznesit, por është gjithashtu e mundur të lansoni portofolet, faqet promovuese dhe projektet e tjera me të. Të listuara më poshtë janë tiparet kryesore të sistemit:

 • Struktura e bazuar në bllok. Ndërtuesi i faqes në internet lejon ndërtimin e faqeve të internetit jashtë blloqeve të përmbajtjes, numri i të cilave tejkalon 800 copë dhe vazhdon të rritet rregullisht. Ju mund t’i zgjidhni dhe rregulloni ato pasi të keni nevojë për të formuar strukturën e dëshiruar të faqes në internet. Kjo është shumë e përshtatshme dhe lejon kontrollimin e procesit të hartimit të uebit. Uebfaqet e Mobirise janë përgjegjëse si parazgjedhje.
 • Ndërtuesi i Uebfaqeve AMP. Softueri bën të mundur krijimin e faqeve të internetit, të cilat optimizohen në mënyrë ideale për përvojën e patejkalueshme të shfletimit celular dhe sigurojnë ngarkim të shpejtë të faqeve të internetit.
 • Mjetet e Përshtatjes së Dizajnit “Jashtë-kutisë”. Shërbimi siguron një seri të gjerë karakteristikash “jashtë kutisë”, e cila përfshin mjetet e redaktimit të projektimit, rregullimin e stileve dhe cilësimet e shkronjave, opsionet e integrimit të mediave dhe më shumë.
 • Pa pagesë GitHub Pages Hosting. Uebfaqet e krijuara me Mobirise mund të priten lirshëm me GitHub Pages, gjë që shton performancën e tyre.

Mobirise është absolutisht falas për të gjithë, por mbani mend që do të duhet të paguani për pritjen dhe emrin e domain për ta bërë faqen tuaj të internetit të arritshme në internet. Sa i përket vetë sistemit, mund ta përdorni për interval kohor të pakufizuar dhe pa kufizime serioze.

Ju gjithashtu mund të blini komplet një-në-një me një kosto të moderuar, e cila përfshin të gjitha shtesat në një paketë. Pasi t’i keni blerë ato një herë, do të keni mundësi t’i përdorni këto shtesa për aq kohë sa ju duhet të krijoni faqe interneti tërheqëse dhe funksionale për përdorim komercial dhe jo-komercial.

Shkarkoni Mobirise falas

Weebly – Ndërtuesi i Dyqaneve Profesionale dhe Tregtisë së E-Tregtisë

Weebly

Weebly – është një krijues i njohur falas për faqet e internetit DIY, i cili përdoret për një larmi qëllimesh ndërtimi në internet. Sistemi nuk nënkupton ndonjë vetëdije për kodimin, ndërsa redaktori i tij tërheqës dhe zvogëlues kontribuon në një proces të thjeshtë dhe të përshtatshëm të projektimit të uebit. Weebly përdor një model “kuti” që ju lejon të modifikoni projektin dhe strukturën tuaj të projektit bazuar në objektivin që ju ndjekni.

Sistemi është miqësor ndaj përdoruesit dhe vjen me një fokus të fortë në tregtinë elektronike, e cila ju lejon të dizajnoni dyqane profesionale në internet. Sidoqoftë, është gjithashtu e mundur të filloni dhe menaxhoni faqet e internetit të biznesit, portofolet, faqet e uljes, blogjet dhe llojet e tjera të projekteve me sistemin. Le të regjistrojmë avantazhet kryesore të krijuesit të faqes së internetit menjëherë:

 • eCommerce. Weebly fillimisht u krijua si një sistem Blogimi, por së fundmi ka fituar fokus të fortë në tregtinë elektronike, duke u fituar nga Square. Ndërtuesi i faqes në internet është plot me karakteristika të tregtisë elektronike, të cilat rritin në mënyrë efektive performancën e dyqaneve në internet. Ajo ofron një karrocë të integruar të blerjeve, ngarkimin me shumicë dhe menaxhimin e produkteve, disa opsione pagese dhe transporti, filtër kërkimi, aplikacion mobil dhe shumë karakteristika të tjera që bëjnë të mundur fillimin e një dyqani cilësor online nga e para.
 • Blogging. Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të lidhni një blog falas të ngarkuar me karakteristika në faqen tuaj të internetit për të lejuar më tej ta modifikoni atë në lidhje me nevojat tuaja. Ju mund të shtoni dhe planifikoni postimet këtu, të zgjidhni modele të blogut, të integroni skedarë mediatikë, të aktivizoni veçorinë e komentimit, të plotësoni etiketat meta për secilin post, të shtoni headers / footers etj..
 • Mjetet e marketingut. Mjetet e marketingut weebly gjithashtu ia vlen të kushtojnë vëmendje. Ndërtuesi i faqes në internet ka prezantuar mjetin e tij Promovues për zhvillimin e fushatave të marketingut me email. Ky është një tipar i dobishëm për ata, të cilët dëshirojnë të fillojnë biznese dhe faqe elektronike të tregtisë elektronike.
 • Hosting i videos dhe Redaktues i Imazhit. Weebly bën të mundur botimin dhe azhurnimin e videove në faqen e internetit. Shtë gjithashtu e mundur të shfrytëzoni Editorin e Avancuar të Imazheve me sistemin. Këto karakteristika janë falas dhe ato dukshëm do të rritin performancën tuaj të internetit, si dhe dizajnin e përgjithshëm.
 • Qendra e Aplikimeve. Weebly App Center përmban një koleksion shërbimesh dhe aplikacionesh që mund t’i integroni në projektin tuaj vetëm me një klik. Pajisjet në dispozicion atje janë falas dhe me pagesë – zgjidhni ato që përputhen më së shumti në faqen tuaj të internetit dhe i integroni ato në projektin tuaj.
 • Format ndërtues. Një tjetër pikë e rëndësishme e krijuesit të faqes në internet është tërheqja dhe lëshimi falas i formës në internet. Kjo ju lejon të krijoni forma të kontaktit me porosi, lista RSVP, sondazhe dhe forma të tjera që mund të sigurojnë përvojë më të mirë të shfletimit në internet për vizitorët e faqes në internet.

Weebly ka një plan falas neverending, ndërsa kostoja e planeve për faqet e internetit standarde varion midis $ 4 / muaj dhe $ 25 / muaj. Për më tepër, krijuesi i faqes në internet ofron Planin e Avancuar të Performancës për shitësit me pakicë, të cilët dëshirojnë të promovojnë faqet e tyre të internetit. Kostoja e këtij plani përbën 38 $ / muaj, që është gjithashtu një marrëveshje e denjë.

Provoni Weebly falas

uCoz – Free Web Builder, Forum dhe Blog Builder

uCoz

uCoz – është një nga krijuesit më të njohur të faqeve të internetit DIY, i cili ka qenë dhe tani mbetet një udhëheqës me të vërtetë i papërshkrueshëm i kamareve të dizajnit të uebit. Platforma përdoret për qëllime të gjithanshme të ndërtimit të internetit pasi mund të filloni dhe menaxhoni uebfaqe biznesi dhe personal me të. Ajo ndjek strukturën e bazuar në modul, duke ju lejuar të krijoni një dizajn individual të faqeve në internet nga blloqet e përmbajtjes së gatshme.

Krijuesi i faqes në internet nuk kërkon aftësi paraprake të kodimit, por lejon redaktimin e kodit HTML / CSS, nëse zotëroni këtë njohuri dhe dëshironi të filloni projekte të nivelit të lartë. Sistemi qëndron larg nga turma për shkak të listës së avantazheve, kryesorët e të cilave janë si më poshtë:

 • Integrimi i modulit. Siç u përmend më lart, krijuesi i faqes në internet lejon krijimin e dizajnit ekskluziv të faqes në internet me anë të integrimit të modulit. Ajo vjen me një përzgjedhje të gjerë të moduleve të përmbajtjes, secila prej të cilave funksionon mirë për përfundimin e një detyre të caktuar. Disa prej tyre përfshijnë Librin e Vizitorëve, Blogun, Bordin e Reklamave, Forumin, Testet, FAQ, Katalogun e sitit, Katalogun e Fotove dhe SEO për të përmendur disa. Të gjitha modulet janë të personalizueshme dhe falas. Ju mund të futni ndonjë prej tyre në faqen tuaj të internetit për t’i dhënë asaj performancën e dëshiruar dhe tërheqjen vizuale.
 • eCommerce. Ndërtuesi i faqes në internet vjen me motor të avancuar eCommerce, i cili mund të aktivizohet përmes integrimit të modulit uShop. Ky tipar ju lejon të filloni dhe menaxhoni në mënyrë efektive dyqanet në internet, ku mund të merreni me sistemin e menaxhimit të produktit, rregullimin e parametrave të SEO, detajet e transportit dhe pagesës etj. Dyqanet e internetit të ndërtuara me uCoz janë të ngarkuara me funksion dhe funksionale.
 • Modelet Falas. Sistemi ofron një koleksion dallues të modeleve specifike të integruara, por përdoruesit gjithashtu kanë qasje në tregun e temave që janë në dispozicion me kosto shtesë. Mimet, megjithatë, janë mjaft të përballueshme (ato shkojnë midis 5 dhe 30 dollarë për temë), ndërsa cilësia është mbi mesataren dhe, kështu, ia vlen investimi.

Ekziston një abonim i plotë falas i uCoz, i cili nuk skadon kurrë dhe pesë plane të paguara, kostoja e të cilave fillon me 2.99 $ / muaj për të arritur në 15,99 $ / muaj për zgjidhjen më të shtrenjtë. Whatfarë është e rëndësishme, uCoz nuk i vendos banderolat e saj në faqet e internetit jo-komerciale.

Provoni uCoz falas

Vija e poshtme

Nisja e një faqe në internet nuk ka pse të jetë një proces i ndërlikuar, edhe pse, fillimisht mund të duket kështu. Përdorimi i softverit ndërtues të faqes në internet do të thjeshtojë detyrën për newbies dhe profesionistë. Këto sisteme janë të lehta për t’u përdorur, të përshtatshme, intuitive, të ngarkuara me karakteristika dhe fleksibël. Ata vijnë me shabllone të gatshëm me bollëk mjetesh përshtatjeje për t’u dhënë atyre pamjen e kërkuar. Ndërtuesit e faqeve në internet janë gjithashtu shumë më e përballueshme në krahasim me opsionet e tjera të ndërtimit të faqes në internet.

Secili prej programeve të shqyrtuar në postim përmban cilësi, funksionalitet dhe meriton vëmendjen e përdoruesve, të cilët synojnë të krijojnë uebfaqe tërheqës më vete. Këto janë programet më të mira falas për ndërtues të faqes në internet, të cilat mund të vijnë deri te nevoja të ndryshme dhe aspirata për krijimin e faqeve në internet. Nëse nuk jeni të sigurt për ndërtuesin e faqes në internet që do të funksionojë më mirë për ju, merrni kohën tuaj për të provuar dhe eksploruar secilën prej tyre për të bërë zgjedhjen e duhur.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map