Ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit miqësore me celularin

Ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit miqësore me celularin


Optimizimi i celularit është bërë një domosdoshmëri për çdo uebfaqe të krijuar me vëmendje nga përdoruesi. Mënyra se si faqja juaj e internetit tregon në pajisjet e lëvizshme ka ndikim të drejtpërdrejtë në rezultatin përfundimtar – efikasitetin e shitjeve të produkteve dhe nivelet e mbajtjes së klientit. Uebfaqet e gatshme për celular sigurojnë përvojë të përmirësuar të përdoruesit, rrisin sasinë mesatare të kohës që vizitorët kalojnë në faqet e tyre të internetit dhe rrisin shpejtësinë e ngarkesës së faqes në internet.

Kjo gjithashtu kontribuon në optimizimin më të mirë të projekteve SEO, i cili jep përparësi të dukshme ndaj konkurrentëve të ngrohtë. Këto janë arsyet kryesore pse zhvilluesit e faqeve në internet duhet të marrin parasysh detyrën për krijimin e një versioni celular të faqeve të tyre, nëse synojnë të synojnë audiencën më të madhe dhe të fitojnë më shumë përfitime në planin afatgjatë.

Kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqeve të internetit të optimizuara për celular, është e rëndësishme për të zgjidhni mjetin e duhur për ndërtimin e uebit kjo do të ndihmojë të dy fillestarët dhe ekspertët e dizajnit në internet të kryejnë detyrën më vete. Kjo është ajo ku krijuesit e faqeve të internetit do të vijnë në dispozicion. Këto shërbime janë krijuar posaçërisht për të ndihmuar përdoruesit të ndërtojnë projekte të nivelit të lartë që do të shfaqen shkëlqyeshëm në pajisjet mobile, pavarësisht nga llojet, madhësitë dhe rezolucionet e ekranit.

Ne Testuam 5 nga Ndërtuesit e internetit më të mirë miqësorë për celular:

 1. Wix – Ndërtuesi i faqeve më të mira që fitojnë çmimin
 2. Elementor / WordPress – Ndërtues i faqes së internetit me celular të thjeshtë për t’u përdorur
 3. Weebly – Ndërtuesi i faqes moderne-miqësore për celularin
 4. Mobirise – Softuer për ndërtues-faqe interneti miqësor me celular
 5. Duda Mobile – Ndërtuesi më i mirë i uebfaqeve Mobile

Ndërtuesit e uebfaqeve të përfshirë në listë janë përfaqësuesit më të mirë të kamareve që bëjnë të mundur fillimin dhe menaxhimin e faqeve të internetit miqësore për celular. Ato ofrojnë karakteristika dhe mjete të shumta të nevojshme për fillimin e këtyre projekteve, megjithatë secila prej tyre vjen me disa të mirat dhe të këqijat që i bëjnë ata të dalin nga turma. Cili shërbim do të funksionojë më mirë për projektin tuaj? Lexoni më tej për të zbuluar se.

Wix – Ndërtuesi i faqeve më të mira që fitojnë çmimin

Wix - Ndërtuesi i faqeve më të mira që fitojnë çmimin

Wix – është krijuesi më i mirë i internetit gati për celular. Të gjitha projektet e nisura me sistemin janë profesionale, të paraqitura plotësisht dhe absolutisht të personalizueshme, gjë që lejon shfletimin e tyre në të gjitha pajisjet pa asnjë përjashtim fare. Krijuesi i faqes në internet është intuitiv dhe i thjeshtë për të gjithë përdoruesit, pa marrë parasysh se çfarë ekspertize dhe dizajni në internet aftësi kodimi që ata kanë. Këtu janë tiparet kryesore Wix që kontribuojnë në optimizimin më të mirë celular të faqeve të internetit të krijuara me sistemin:

 • Redaktori celular – Ndërtuesi i faqes në internet vjen me redaktorin e integruar mobil që lejon personalizimin e versioneve të faqes mobile të internetit me disa klikime pa ndikuar në pamjen e projektit desktop. Përdoruesit mund të zgjedhin mjete tërheqëse dhe vizive të disponueshme në pult, për të optimizuar shpejt faqen e tyre të internetit për tablet dhe celular. Ekziston një mundësi për të ndryshuar madhësinë, zhvendosjen, fshehjen dhe shfaqjen e sendeve të ndryshme për t’i bërë ato të përshtaten në paraqitjen e internetit tuaj celular.
 • Chat Wix për celular – Sistemi ofron një përdorim të dobishëm Wix Chat për Mobile, i cili lejon që pronarët e faqeve të internetit t’u përgjigjen pyetjeve të përdoruesve të tyre nga pajisjet mobile. Ky është një opsion i dobishëm për ata përdorues, të cilët kalojnë pjesën më të madhe të kohës jashtë zyrave të tyre dhe nuk kanë qasje në kompjuterat desktop. Të kesh një mundësi për të bashkëvepruar me klientët e tyre në lëvizje mund të rrisë besnikërinë dhe shkallën e kënaqësisë së klientit.
 • Modelet e gatshme për celular – Wix ka një koleksion mahnitës të modeleve, të cilat janë optimizuar për shikimin dhe personalizimin në celular që nga fillimi. Koleksioni i modeleve Wix përfshin mbi 550 tema, të cilat janë renditur sipas industrisë dhe absolutisht falas për të gjithë. Mendoni se sistemi ndjek parimin e “pozicionimit absolut” dhe, kështu, nuk lejon kalimin midis modeleve në mes të procesit të personalizimit të faqes në internet.

kosto: Wix është një nga ndërtuesit më të përballueshëm të faqes së internetit pasi ofron disa plane për tu përshtatur me niches të ndryshme dhe kërkesave të përdoruesit. Sistemi ka një plan plotësisht të lirë, i cili nuk ka kufizime kohore dhe lejon përdoruesit të testojnë tërë funksionalitetin e shërbimit.

Në të njëjtën kohë, abonimi falas Wix ka disa kufizime funksionaliteti, të cilat ju pengojnë të përfitoni sa më shumë nga performanca e faqes suaj të internetit. Këto përfshijnë një sasi të kufizuar të hapësirës për ruajtje të diskut, banderolë reklamash, nëndomain Wix etj.

Për të hequr qafe këto prishje, do të duhet të rifreskoheni në një nga planet e paguara në dispozicion në dy lloje të pajtimeve – Standard dhe Biznes / Tregti elektronike. Plani Standard më i përballueshëm do t’ju kushtojë 13 $ / muaj, ndërsa pajtimi më i lirë i biznesit kushton 23 $ / muaj. Ndërtuesi i faqes në internet gjithashtu ofron zbritje të rregullta dhe oferta speciale për të rritur besnikërinë e klientit.

Ekziston gjithashtu një shans për të anuluar abonimin dhe për të marrë një rimbursim të plotë të parave brenda 14 ditëve nga regjistrimi, nëse ka ndonjë gjë që nuk jeni të kënaqur. Në këtë rast, të gjithë përmbajtjen e paraqitur do të ruhen, por faqja juaj e internetit do të zbresë në pajtimin falas.

Provoni Wix falas

Elementor / WordPress – Ndërtues i faqes së internetit me celular të thjeshtë për t’u përdorur

Elementor / WordPress - Ndërtues i faqes së internetit me celular të thjeshtë për t’u përdorur

Elementor – është një plugin ndërtues i internetit i lëvizshëm për përdorim i thjeshtë që mund të integrohet në të WordPress faqet e internetit për t’i bërë ato të përshtatshme për optimizim dhe personalizim të mëtejshëm të celularit. Nuk kërkon shumë kohë dhe përpjekje për të integruar shtojcën pasi procesi është mjaft i kuptueshëm edhe për fillestarët dhe zgjat vetëm disa minuta. Instalimi i prizës nuk nënkupton ndonjë aftësi HTML ose CSS, që është një përfitim tjetër për shumicën e përdoruesve. Ndër veçoritë që e bëjnë Elementor një shtojcë të denjë për miqësore me celular, ato të mëposhtmet janë të parat që përmendin:

 • Përputhshmëria e përsosur e WordPress-it – Elementor është një plugin WordPress, që do të thotë se është plotësisht i pajtueshëm me të gjitha shtesat, hartimet dhe shtojcat që ofron sistemi i menaxhimit të përmbajtjes për personalizimin cilësor të faqes në internet. Thjesht zgjidhni temën që ju pëlqen të personalizoni (qoftë falas ose me pagesë) dhe të shkojmë përpara për të integruar Elementor për të hyrë në mjetin e tij shumëgjuhësh dhe veçoritë e tjera të përparuara.
 • Mjetet e personalizimit të dizajnit pop-up – Shtojca lejon të përdorni të gjithë grupin e mjeteve të tij të përparuara të personalizimit, të cilat janë dizajnuar qëllimisht për zhvillimin e llojeve të ndryshme të formave që shfaqen. Këto përfshijnë banderolat e shitjeve, format e kapjes, shiritat, njoftimet, format e pajtimit me email dhe shumë më tepër.
 • Opsione të avancuara të redaktimit vizual – Me Elementor, ju mund të përdorni opsionet e përparuara të redaktimit vizual për zhvillimin e butë dhe të thjeshtë të internetit në internet. Shtë e mundur që të merreni me redaktimin inline të projektit me anë të rregullimit të pozicioneve të blloqeve dhe seksioneve në një faqe. Farëdo që të bëni redaktimet, ato do të shfaqen në ekran në modalitetin e drejtpërdrejtë për t’ju lejuar të shihni rezultatin përpara publikimit.

kosto: Elementor është një plugin falas WordPress, i cili mund të shkarkohet dhe integrohet pa ndonjë investim shtesë financiar fare. Modaliteti falas Elementor, sidoqoftë, nuk ka karakteristika të shumta që mund të përmirësojnë performancën e internetit tuaj celular në planin afatgjatë. Për të hyrë në të gjithë grupin e veçorive që ofron shtojca, azhurnimi në një nga planet e tij të paguara është një domosdoshmëri. Kostoja e pajtimeve të paguara fillon me 5 $ / muaj.

Provoni Elementor falas

Weebly – Ndërtuesi i faqes moderne-miqësore për celularin

Weebly - Ndërtuesi i faqes moderne-miqësore për celularin

Weebly – është një ndërtues modern miqësor për celularin, i cili dallon vetveten për shkak të përqëndrimit të fortë të e-commerce, qasjes së thjeshtë dhe intuitive të projektimit në internet, çmimeve të përballueshme dhe bollëkut të veçorive që bëjnë të mundur fillimin e faqeve profesionale të desktopit dhe faqeve mobile, edhe nëse jeni jo një projektim në internet. Platforma vjen me një redaktues tërheqës dhe rënie dhe gjithashtu ofron një veçori të ngulitjes së kodit për të marrë një rezultat përfundimtar vërtet të lartë. Shikoni disa nga pikat më të shquara të Weebly tani:

 • Modele të integruara të gatshme për celular – Ndërtuesi i faqes në internet vjen me një seri modelesh të optimizuara për celularë që mund t’i përshtatni në lidhje me nevojat tuaja. Kështu mund të krijoni një projekt që do të përshtatet në të gjitha ekranet mobil dhe rezolutat. Të gjitha përmbajtjet e paraqitura, elementët e projektimit dhe procesi i navigimit riorganizohen automatikisht për të përputhen me pajisjet desktop dhe celular.
 • Ndërtuesi i faqes mobile – Weebly vjen me një version celular cilësor, i cili ju lejon të ndërtoni me shpejtësi faqet e internetit të lëvizshme për Android dhe iOS. Kjo është një veçori e dobishme për ata përdorues, të cilët përballen me nevojën për të menaxhuar faqet e tyre të internetit menjëherë dhe nuk kanë qasje të rregullt në kompjuterat e tyre të desktopit.
 • Redaktues i tërhequr dhe tërheq – Platforma e bën procesin e redaktimit të faqes në internet më të thjeshtë dhe më të përshtatshëm për shkak të redaktorit vizual të integruar të tyre. Kjo ju ndihmon të rregulloni me saktësi faqet e internetit miqësore me celularin, duke përdorur një avantazh të shikimit të versionit përfundimtar të faqes së internetit para botimit të tij.

kosto: Weebly ofron një politikë çmimesh të moderuar që i përshtatet buxhetit të të gjitha kategorive të përdoruesve. Ekziston një plan falas që shtrihet për një periudhë të pakufizuar kohe. Megjithatë, ai ka disa kufizime (hapësirë ​​e kufizuar për ruajtjen e diskut, reklama, pa qasje në veçoritë e e-commerce, nëndomainin Weebly etj.), e cila nuk ju lejon të përdorni të gjithë grupin e veçorive të platformës për të marrë ekspozimin maksimal. Për të përfituar të gjithë gamën e përparësive të Weebly, do të duhet të zgjidhni një nga planet e tij të paguara. Plani më i përballueshëm do t’ju kushtojë 4 dollarë / muaj, që është një ofertë me të vërtetë e mirë.

Provoni Weebly falas

Mobirise – Softuer për ndërtues-faqe interneti miqësor me celular

Mobirise - Softuer për ndërtues-faqe interneti miqësor me celular

Mobirise – është një program krijues miqësor për celularin, i cili fillimisht është menduar për përdoruesit me pak ose aspak përvojë në krijimin e faqes në internet. Sistemi vjen me një redaktues zvarrë dhe lëshues që ju lejon të krijoni çdo lloj, stil dhe paraqitje të faqes në internet. Si nje mund të shkarkohet programi offline, Mobirise kërkon instalim, i cili përfundon automatikisht dhe zgjat vetëm disa minuta. Sapo të instalohet softveri, mund të vazhdoni drejt zhvillimit dhe personalizimit të faqes suaj të internetit. Platforma lejon fillimin e faqeve të internetit të desktopit dhe celularit nga grupi i integruar i blloqeve të gatshme të përmbajtjes. Këtu është lista e tipareve kryesore të Mobirise që e bëjnë atë një zgjedhje të denjë për ndërtimin e projekteve miqësore me celular:

 • Ndërtuesi i Uebfaqeve AMP – AMP i integruar (Faqet e përshpejtuara të celularit) krijuesi i faqes në internet është një nga pikat kryesore të platformës. Ky është mjeti me burim të hapur, i cili përdoret për të përmirësuar dhe shpejtoni mënyrën e kryerjes së faqes tuaj të internetit në pajisje të ndryshme mobile. Mjet siguron ngarkim të qetë dhe të shpejtë dhe punë të mëtutjeshme të projektit tuaj, shfaqje tërheqëse të përmbajtjes dhe optimizim efektiv i SEO. Asnjë aftësi programuese nuk nevojitet për të arritur këto qëllime, ndërsa punoni me Mobirise.
 • Blloqe të përmbajtjes së paramenduar – Për dallim nga shumë krijues standardë të faqeve të internetit, Mobirise nuk ofron shabllone tipike por ai lejon zgjedhjen dhe integrimin e blloqeve të shumëfishta të përmbajtjes së gatshme, të cilat janë gjithashtu të optimizuara me celular për të përshtatur faqen tuaj të internetit në mënyrën më të mirë të mundshme. Ju mund të zgjidhni nga mbi 150 faqe demo dhe më shumë se 50 blloqe për të hartuar paraqitjen tuaj të internetit. Disa nga këto përfshijnë listat e çmimeve, format e të dhënave, dëshmitë e klientit, galeritë e dritës, rrëshqitjet, videot / imazhet, header, footers, hartat e Google dhe më shumë.
 • Optimizimi i Lartë i Mobile – Bazuar në kornizën Bootstrap 4, Mobirise i bën të gjitha planet e saja të optimizuara nga celulari si parazgjedhje. Ekziston gjithashtu një shans për të parë mënyrën se si projekti juaj duket në desktop dhe pajisjet mobile për të bërë redaktimet e kërkuara para publikimit përfundimtar.

kosto: Mobirizmi është a programe falas, i cili nuk ofron fare pajtime ose versione provë. Megjithatë, ndërtuesi i faqes në internet ka një koleksion të modeleve të paguara (49 dollarë për secilën temë) dhe shtesat (kostoja e tyre varion nga 49 deri në 99 dollarë). Për të kursyer para, është e mundur të blini një komplet të plotë Mobirise, i cili kushton 149 dollarë. Për më tepër, do të duhet të paguani për pritjen e faqes në internet dhe emrin e domain pasi platforma nuk ofron ndonjë host të integruar që nga fillimi. Në këtë drejtim, duke përdorur Bluehost do të jetë zgjidhja më e arsyeshme, e cila do t’ju kushtojë vetëm 2,95 $ / muaj.

Shkarkoni Mobirise falas

Duda Mobile – Ndërtuesi më i mirë i uebfaqeve Mobile

Duda Mobile - Ndërtuesi më i mirë i uebfaqeve Mobile

Duda – është a ndërtues i faqes në internet tërheqës dhe tërheqje, i cili lejon krijimin e faqeve të internetit të desktopit dhe celular pa ndonjë kodim të përfshirë. Platforma vjen me shumë karakteristika dhe mjete të personalizuara të projektimit jashtë kutisë që i bëjnë me lehtësi faqet e internetit standarde të përshtaten me parametrat e pajisjeve celulare që shfletohen në modalitetin e automatizuar. Një qasje e tillë siguron përvojë të qetë dhe të përshtatshme të përdoruesit. Ndër tiparet që kontribuojnë në funksionalitetin e platformës, ka kuptim të regjistrohen këto:

 • Optimizimi i celularit – Duda e lehtëson fillimin dhe më pas menaxhimin e faqeve të internetit me cilësi të optimizuar për shfletim celular. Thjesht hyni në pultin e projektit tuaj, gjeni cilësimet e kërkuara për celular dhe rregulloni faqen tuaj të internetit për shikimin në celular.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe – Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur krijimin e faqeve të internetit shumëgjuhëshe në dispozicion në 55 gjuhë. Këto uebfaqe janë optimizuar nga SEO dhe ato janë gjithashtu të menaxhueshme lehtë. Nëse keni aftësi programimi, do të keni një shans për të hyrë në kodin e çdo faqe në internet për të bërë individualisht cilësime më të përparuara të gjuhës atje.
 • Vegla e brendshme – Duda vjen me një mjet të zgjuar InSite që u mundëson zhvilluesve të faqeve të internetit që të fillojnë faqet e internetit me përmbajtje të personalizuar në varësi të faktorëve specifikë të lidhur me audiencën. Këto përfshijnë vendndodhjen, kohën e ditës, llojin e pajisjes që përdoret për qëllime të shfletimit në internet.
 • Modelet e gatshme për celular – Ndërtuesi i faqes në internet ofron një koleksion mbresëlënës të modeleve, të cilat janë optimizuar nga celulari si parazgjedhje. Ju mund të zgjidhni nga mbi 100 shabllone të ndarë në kategori të ngrohta, të cilat mund të personalizohen në lidhje me specializimet e projektit tuaj dhe nevojat personale. Mundësia e kalimit të shablloneve është aktivizuar edhe këtu, që është një avantazh tjetër i krijuesit të faqes në internet.

kosto: Duda nuk është një krijues i lirë i faqeve të internetit, por planet e saj janë hartuar për të përmbushur nevojat e përdoruesve të ndryshëm. Sistemi ofron një provë 30-ditore falas që ju lejon të eksploroni në detaje funksionimin e tij. Pas përfundimit të periudhës së provës, do të duhet të zgjidhni një pajtim të përshtatshëm me pagesë, kostoja e të cilit fillon me 14 dollarë / muaj. Ekziston gjithashtu një grafik i veçantë çmimesh për projektet e e-commerce, por kostoja e planeve varet nga numri i produkteve që keni ndërmend të ofroni për shitje.

Provoni Duda Mobile falas

Në fund të fundit

Të kesh një uebfaqe miqësore me celular është një domosdoshmëri për çdo pronarë të faqeve të internetit, i cili ka qëllime afatgjata dhe me të vërtetë synon të promovojë në mënyrë efektive një projekt. Uebfaqet që janë të lehta për t’u përdorur si në desktop ashtu edhe në pajisjet e lëvizshme në përgjithësi ndihmojnë në shënjestrimin e më shumë përdoruesve, gjenerimin e më shumë trafik dhe përfundimisht fitimin.

Përdorimi i një ndërtuesi në internet pa mbështetje të integruar celular është i pamundur, nëse dëshironi të arrini të gjitha objektivat e listuara më lart. Këto sisteme janë krijuar posaçërisht për të gjitha kategoritë e përdoruesve për t’u mundësuar atyre të fillojnë lloje të ndryshme të projekteve të gatshme për celular. Kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqes në internet celular, zgjedhja e platformës më të mirë duhet të bazohet në detyrat që keni caktuar.

 • Wix është një-në-një ndërtues i faqes në internet që do të punojë në mënyrë të përkryer për çdo lloj projekti.
 • Elementor, nga ana e tij, është një mundësi e denjë për përdoruesit e WordPress, të cilët shpresojnë të hartojnë një faqe interneti celular me një plugin CMS cilësor.
 • Weebly është një zgjidhje e mirë për përdoruesit, të cilët presin të fillojnë faqet e internetit me celular me mundësi të thelluara të personalizimit.
 • Mobirise do të jetë një zgjedhje e zgjuar për fillestarët të gatshëm për të krijuar një projekt të gatshëm për celular me softuer offline.
 • Duda është zgjidhja më e mirë për krijimin e shpejtë të internetit në internet.

Systemfarë sistemi përputhet me nevojat tuaja personale të zhvillimit të internetit në celular? Thjesht merrni parasysh qëllimet tuaja dhe bëni zgjedhjen që u përshtatet atyre më së shumti.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map