Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet fotografi

Ndërtuesit më të mirë të Portofolit të Uebfaqeve


Të kesh një uebfaqe fotografie është domosdoshmëri për të gjithë, të cilët duan të ndjekin karrierën në kamaren e fotografisë dhe i duhet një burim për të paraqitur veprat e artit në dritë të favorshme.

Si mund ta fitoni një, megjithatë, nëse kurrë më parë nuk keni qenë të përfshirë në kamare të projektimit në internet ose thjesht nuk do të keni kohë për të zhvilluar projektin tuaj? Ekziston një zgjidhje që do të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të dalë nga kjo situatë: përdorimi i krijuesve të faqeve të fotografisë do t’ju ndihmojë të filloni një faqe në internet.

Ndërtuesit e faqeve në internet janë mjetet më të përshtatshme për të nisur dhe menaxhuar faqet e internetit. e tyre thjeshtësi, komoditeti, lehtësia e lundrimit, grupi i pasur i veçorive dhe përballueshmëria shpesh dëshmojnë të jenë faktorët vendimtar që flasin në favor të aplikimit të tyre nga fotografë me prapavijë të ndryshme të dizajnit të internetit dhe aspirata të larmishme. Ju nuk duhet të jeni një profesionist për të punuar me ndërtuesit e faqeve në internet – sistemet shpesh vijnë me udhëzime dhe udhëzime që ju ndihmojnë të zotëroni në mënyrë të efektshme procesin.

Ne Testuam 10 nga Ndërtuesit më të Mirë të Uebfaqeve për Fotografë:

 1. Wix – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Fotografë
 2. WordPress – CMS Falas për të krijuar një Uebfaqe Fotografie
 3. Hapësirë ​​katror – Platformë Online për të krijuar një Galeri Fotokure
 4. Bookmark – Web Builder për të krijuar një faqe interneti me AI
 5. SITE123 – Ndërtuesi i faqeve të internetit më të Lehta për Fotografi
 6. Weebly – Platformë për të krijuar një Portofol Profesional të Fotografisë
 7. SmugMug – Platformë për të mbrojtur, ndarë, ruajtur dhe shitur foton tuaj
 8. Carbonmade – Portofolet Perfect Online për Fotografë
 9. PhotoShelter – Uebfaqet e fotografisë & Mjete për fotografë
 10. Markat rrobaqepësuese – Ndërmarrja për krijimin e faqes në internet për të porositur një faqe në internet

Për të thjeshtuar zgjedhjen e platformës më të mirë që do të ndihmojë në sjelljen në jetë të të gjitha ideve tuaja krijuese, ka kuptim të rishikoni sistemet që sapo përmendëm. Kjo është pikërisht ajo që ne do të bëjmë menjëherë.

Wix – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Fotografë

Wix - Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Fotografë

Wix – është një destinacion i nivelit të lartë për të gjithë ata përdorues, të cilët kanë qëllimin për të filluar një faqe interneti të mirë fotografie nga e para. Pavarësisht nëse jeni një përdorues me mendje jo-teknologjike, i cili nuk ka qenë asnjëherë i përfshirë në ndërtimin e uebit ose një profesionist i projektimit në internet, i cili nuk ka kohë për të krijuar faqet e internetit të klientëve profesional, Wix do t’ju ofrojë një mori zgjidhjesh për të filluar një projekt fotografie falas. Ndër arsyet që e bëjnë sistemin të dalë nga turma, ato të mëposhtmet duhet të jenë të parat që përmendin:

 • Koleksion i Pasur i Shembujve të Fotografisë. Wix tema me foto punë e shkëlqyeshme për kamare të ndryshme dhe mund të personalizohet për të krijuar portofolet mahnitëse, faqet e internetit të fotografive të dasmave, rrugë, romantike, projekte fotografie në qytet, galeritë e fotografive të udhëtimit dhe më shumë.
 • Ndërfaqe Wix ADI. Përveç redaktuesve të zakonshëm dhe celularë të internetit që lejojnë përshtatjen e lehtë të faqes suaj të fotografisë, sistemi tani ofron një të përparuar Wix ADI (Inteligjenca e Dizajnit Artificial) ndërfaqe që bën të mundur krijimin e faqeve të internetit edhe pa klikimin e miut – thjesht uluni dhe shikoni sesi shërbimi po ndërton të gjithë faqen tuaj të fotografisë.
 • Opsione për krijimin e faqeve në internet fotografi. Wix ofron mbi 40 lloje galerish që vijnë në një shumëllojshmëri të formateve të projektimit dhe ju mund të zgjidhni midis opsioneve të shumta të projektimit për të modifikuar dhe korrur fotografi, shtoni faqe në internet, nënkategoritë për galeritë tuaja fotografike ose portofolet tuaja etj..
 • Rrëshqitje 3D Parallax. Opsioni lejon zgjedhjen e ndonjë fotografie, galerie ose video për t’i vendosur ato si sfond për faqen tuaj të internetit.
 • Slideshows dhe Galeritë. Me Wix, ju mund të ngarkoni fotot dhe prezantimet tuaja për të krijuar galeritë dhe shfaqjet Slideshare që do të tërheqin për audiencën.
 • Host Video HD. Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur shfaqjen e talentit tuaj të fotografisë duke paraqitur veprat tuaja në modalitetin e videos. Ju mund të integroni prezantimet e fotografive nga YouTube ose Vimeo në projektin tuaj për të rritur nivelin e angazhimit të përdoruesve.
 • Testimet e përdoruesit. Integrimi i veçorisë së dëshmive të përdoruesit lejon klientët tuaj të lënë përshtypjet dhe përvojën e tyre për të punuar me ju në seksionin / faqen e veçantë të internetit. Kjo është një mënyrë e sigurt për t’i bërë përdoruesit tuaj të mundshëm të interesuar në punën tuaj dhe t’i ndihmojnë ata të gjejnë përgjigje për pyetjet që mund të kenë në lidhje me biznesin tuaj të fotografisë. Ky funksionalitet është realizuar përmes integrimit të widget / specifikimeve shtesë. Këto janë të disponueshme në Tregun e Integruar të Aplikimeve dhe përfshijnë Testimonial Builder, MyReviews, Comments, Testimonials Sociale, Komente Zëri +, Shqyrtime të Konsumatorëve, Yelp, Komente + dhe Testimononials Inffuse dhe më shumë.
 • Opsionet e bashkëveprimit të klientit. Kur shfletoni Tregun e Aplikimeve, mund të gjeni gjithashtu një sërë mjetesh ndërveprimi të përdoruesit. Ata ju lejojnë të qëndroni të lidhur me audiencën e synuar, duke marrë reagimet e tyre dhe format e kontaktit. Ndër widget-et më të njohura që mund të zgjedhësh dhe përdorësh për këtë qëllim, ka kuptim të përmendësh Kalendarin e Ngjarjeve në Google, Lajmet e fundit, Wix Chat, Programimin Pro, 123 Builder Form, Wix Forms, Takimet e Librit në Internet, Bisedën live, Kalendarin e ngjarjeve, Kontaktin Menaxhimi + CRM, Përgjigja dhe shumë më tepër.
 • Platforma eCommerce. Kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqes në internet të fotografisë, mundësia për të shitur veprat tuaja direkt në faqen e internetit me të vërtetë ka kuptim. Krijuesi i faqes në internet vjen me veçorinë e integruar të tregtisë elektronike që lejon ngritjen dhe personalizimin e një dyqani online me madhësi të vogël deri në mes.

kosto: Wix ju lejon të ndërtoni një faqe në internet pa fund, por ky plan prapëseprapë vjen me disa kufizime. Kjo përfundimisht ju pengon të filloni një projekt me ekran të plotë. Për të pasur akses në veçoritë dhe mjetet e përparuara, ka kuptim të përmirësohet në një nga planet premium. Kostoja e tyre fillon me 13 $ / muaj për abonimet Standard dhe nga 23 $ / muaj për eCommerce / planet e biznesit.

Provoni Wix falas

WordPress – CMS Falas për të krijuar një Uebfaqe Fotografie

WordPress - CMS Falas për të krijuar një Uebfaqe Fotografie

WordPress – është një CMS e njohur dhe plotësisht e lirë për të krijuar një faqe interneti fotografike. Sistemi ka fituar njohje në mbarë botën dhe popullaritet mahnitëse për shkak të opsioneve të tij të larta të integrimit dhe disponueshmërisë së mjeteve të përparuara të personalizimit të dizajnit. Sistemi është më i komplikuar për newbies krahasuar me shumicën e ndërtuesve standardë të faqeve të internetit sepse nënkupton njohjen e bazave të kodifikimit dhe madje përvojë të caktuar paraprake të dizajnit në internet. Shikoni në pikat kryesore të tij që fotografët mund të vlerësojnë, kur eksplorojnë shërbimin:

 • Modelet e fotografisë. CMS ka koleksionin e vet të modeleve të integruara, por ka edhe qindra prej tyre të disponueshëm në internet. Këto tema janë të paguara dhe falas, me të dytët që janë më pak të sigurt për performancën e faqes suaj të internetit për shkak të rritjes së mundësisë së kërcënimeve ndaj malware.
 • Plugins dhe Widgets për Fotografi. Sistemi është i njohur për opsionet e tij të përparuara të integrimit, duke ofruar shtojca dhe pajisje shtesë të shumta për faqet e internetit të fotografisë. Disa nga mostrat më të njohura përfshijnë Galeria Envira, Soliloquy, Storyform, WP-Media Tagger, Wordfence, Watermark Easy, Imsanity, SEO Yoast dhe më shumë.
 • Planifikimi i ngjarjeve, media sociale dhe shtojcat e bashkëveprimit të klientit. Përveç shtojcave të fotografisë, përdoruesit mund të gjejnë dhe integrojnë planifikimin e ngjarjeve dhe shtojcat e ndërveprimit të klientit (BirchPress Scheduler, Picu, Fatura WP, Floating Social Bar, Pinterest Pin It Button, TweetThis Shortcode, Thjesht Instagram, WPForms, Optin Monster dhe më shumë).
 • eCommerce. WordPress ofron shtojcat speciale të e-commerce si WooCommerce që lejojnë ndërtimin e dyqaneve online të ngarkuara me funksion, ku mund të shfaqësh dhe shesësh fotot dhe koleksionet e imazheve të tua.
 • Redaktori Gutenberg. Redaktori është bërë i arritshëm pas lëshimit të versionit të fundit të WordPress. Kjo thjeshton qasjen në ndërtimin e uebit për shkak të disponueshmërisë së blloqeve të përmbajtjes që përdoruesit mund të zgjedhin dhe rregullojnë në faqet e tyre të internetit sipas dëshirës. Në një farë mase, kjo i ngjan procesit të punës me ndërtuesit klasikë të faqeve të internetit, që është një avantazh tjetër për shumicën e fotografëve.

kosto: WordPress është teknikisht falas për shkarkim dhe instalim. Sidoqoftë, për të hartuar dhe publikuar një faqe interneti fotografike, do të duhet të blini dhe integroni disa prej shtojcave dhe shablloneve të lartpërmendura. E njëjta gjë ka të bëjë me emrin e domain dhe hostin. Për ta bërë projektin tuaj të arritshëm në internet, duhet të gjeni një ofrues i besueshëm i pritjes. Për të thjeshtuar zgjedhjen, WordPress rekomandon Bluehost si një nga shërbimet që është në krye të listës së hosteve moderne. Më e lirë Bluehost pajtimi do t’ju kushtojë 2,95 $ / muaj, duke ofruar një veçori të gjerë të vendosur për këtë çmim.

Shkarkoni WordPress falas

Hapësirë ​​katror – Platformë Online për të krijuar një Galeri Fotokure

Hapësirë ​​katror - Platformë Online për të krijuar një Galeri Fotokure

Squarespace – është një zgjidhje e mirë për ndërtimin e faqes në internet për fotografë të gatshëm për të filluar një projekt profesional me shfaqje të plotë. Platforma bën të mundur paraqitjen e galerive tuaja fotografike, shfaqjeve të slideshave dhe portofoleve para audiencës së synuar. Me një përzgjedhje të gjerë të mjeteve të personalizimit dhe tipareve të projektimit në internet, Squarespace dëshmon të jetë një zgjidhje e denjë për të filluar një faqe interneti fotografie. Këtu janë avantazhet kryesore të shërbimit:

 • Hartimet profesionale. Squarespace ofron një koleksion çmimesh të modeleve fotografike të përgjegjshme të krijuara nga ekipi i tyre profesional i dizajnit.
 • Redaktori i stilit. Karakteristika vjen me qindra cilësime të personalizueshme (ngjyrave, fonteve, konfigurimit të faqeve etj.) dhe ju lejon të zgjidhni midis llojeve të ndryshme të faqeve për të përmbushur nevojat tuaja në faqen e internetit të fotografisë (Faqet e faqeve, faqet e ngjarjeve, faqet e produkteve, galeritë, faqet e blogut, etj.)
 • Menaxher imazhi. Shërbimi zbulon karakteristika të shumta të menaxhimit të imazhit, të tilla si rregullimi i imazhit tërheqës dhe tërheqje, ngarkimi i përgjegjshëm dhe progresiv i imazhit, disponueshmëria e rrjetit të dorëzimit të përmbajtjes, integrimi i Getty Images, ngarkimi i figurave nga burimet e jashtme, kontrolli i pikës fokale të imazhit, redaktori Adobe Image, prezantimi i Lightbox , importimi i SEO dhe metadata, automatizimi i figurave të imazheve etj.
 • Galleries. Squarespace bën të mundur krijimin e galerive tërheqëse të fotografive nga qindra blloqe të sistemit (prezantime, prezantime, rrëshqitje, skedarë të rrjetit etj.), opsioni i integrimit video, aplikimi i efekteve të ekranit.
 • Mbështetësi i faqes ndërtuese. Karakteristika lejon zgjedhjen midis disa shablloneve për faqen e mbulesës së faqes suaj të internetit.
 • Motori i tregtisë elektronike. Për t’ju lejuar të shisni fotot tuaja në internet, Squarespace ju lejon të krijoni dhe menaxhoni dyqanet në internet, duke përdorur motorin e tij të integruar në tregti elektronike. Sistemi lejon mundësinë e përdorimit të shumëfishtë të opsioneve të menaxhimit të personalizimit / pagesës / dizajnit.
 • Dizajn unik i dritares së shfaqjes. Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur krijimin e modeleve unike dhe shumë të personalizuara të shfaqjeve të dritareve, ku mund të shfaqni veprat tuaja më të mira në avantazh. Karakteristika ju lejon të krijoni / azhurnoni listat e produkteve, të rregulloni përshkrimet e produkteve dhe SKU, të ngarkoni fotografi dhe të krijoni / menaxhoni galeritë, të integroni oferta / zbritje speciale etj..

kosto: Sheshi i hapësirës nuk e ka planin e pakufizuar falas, por ju lejon të provoni grupin e veçorive të abonimeve të paguara pa asnjë kosto gjatë gjykimit 14-ditor. Sapo të jeni gati për të modernizuar në një nga planet ekzistuese, krijuesi i faqes në internet do t’ju ofrojë të zgjidhni një prej tyre. Plani më i lirë i Squarespace aktualisht kushton 12 $ / muaj.

Provoni Hapësirë ​​katror falas

Bookmark – Web Builder për të krijuar një faqe interneti me AI

Bookmark - Web Builder për të krijuar një faqe interneti me AI

Bookmark është një ndërtues bashkëkohor i internetit për të krijuar një faqe interneti me AI, e cila meriton vëmendjen e përdoruesve të gatshëm për të filluar një projekt fotografik me shfaqje të plotë. Sistemi ju lejon të dizajnoni faqet e internetit të fotografisë me cilësi të lartë, të cilat ndryshojnë në kompleksitetin, llojet, veçoritë dhe tërheqjen vizuale të tyre. Karakteristikat e mëposhtme të Shënimit e bëjnë sistemin me reputacion dhe popullaritet tek pronarët e faqeve të internetit:

 • Asistent AIDA. Kjo është pika kryesore e krijuesit të faqes së internetit, e cila ju ndihmon të krijoni një faqe në internet me funksion të plotë duke përdorur informacionin që dëshironi të shfaqet atje.
 • Zgjedhja e modulit. Shënimi lejon krijimin e faqeve të internetit me cilësi me anë të përdorimit të moduleve të gjithanshme që funksionojnë si widget dhe japin një projekt funksionalitet të kërkuar.
 • Motori i tregtisë elektronike. Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të integroni dhe azhurnoni më tej një dyqan në internet për të paraqitur dhe shitur veprat tuaja.
 • Sistemi i mbledhjes së statistikave. Shërbimi vjen me sistemin e mbledhjes së statistikave të kuptueshme, i cili lejon të gjurmoni pozicionet e internetit, produktivitetin dhe performancën tuaj.
 • Konfigurimi i sfondit të videos. Për të rritur tërheqjen vizuale të faqes tuaj të fotografisë, sistemi bën të mundur integrimin e prapavijëve të videos me cilësi të lartë. Kjo do t’ju ndihmojë të mbani përdoruesit të angazhuar në eksplorimin e projektit tuaj, duke e bërë atë të dalë nga turma.
 • Redaktori i Fotografive të Faqerojtësave. Ndërtuesi i faqes në internet lejon qasje në Redaktorin e Fotave të Integruara që ju lejon të korrni, modifikoni dhe ndryshoni madhësinë e imazheve që keni ngarkuar ose zgjidhni nga koleksioni i aksioneve të sistemit. Shtë gjithashtu e mundur të zgjidhni dhe aplikoni disa nga efektet vizive në fotot e zgjedhura.

kosto: Bookmark ju lejon të krijoni një faqe interneti falas në nënfushën e saj. Në këtë rast, megjithatë, do të hasni disa kufizime të sistemit / funksionalitetit. Kostoja e planeve profesionale të faqes shënuese fillon me 11,99 $ / muaj.

Provoni Faqerojtësin falas

SITE123 – Ndërtuesi i faqeve të internetit më të Lehta për Fotografi

SITE123 - Ndërtuesi i faqeve të internetit më të Lehta për Fotografi

SITE123 – është krijuesi më i lehtë i faqeve të fotografisë, i cili është shquar për shkak të redaktorit të integruar WYSIWYG, bollëkut të shablloneve falas, mjeteve të personalizimit të dizajnit dhe veçorive të nevojshme për t’i dhënë projektit tuaj fotografinë pamjen e lartë. Platforma është e thjeshtë, intuitive dhe tipare e ngarkuar në të njëjtën kohë. Ajo funksionon po aq e shkëlqyeshme për timerët e parë dhe ekspertët e dizajnit në internet. Pikat kryesore që e bëjnë sistemin një zgjedhje të denjë janë si më poshtë:

 • Modelet e fotografive të përgjegjshme. Krijuesi i faqes në internet ka një koleksion mahnitës të modeleve të përgjegjshme, ku mund të zgjidhni ato të përshtatshme për projektin tuaj të fotografisë. Hartimet janë falas, të gjithanshme dhe të personalizueshme. Nëse nuk keni arritur të gjeni një temë të përshtatshme për ndonjë arsye, jeni të mirëpritur të zgjidhni një temë të zbrazët dhe ta rregulloni atë nga e para.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Me SITE123, nuk keni pse të krijoni disa versione gjuhësore të projektit tuaj, nëse keni ndërmend të synoni audiencën e huaj, për shembull. Në vend të kësaj, sistemi ju lejon të filloni një uebfaqe që vjen me mbështetje shumëgjuhëshe.
 • Platforma eCommerce. Ndërtuesi i faqes në internet ka një platformë plotësisht të integruar eCommerce, i cili lejon fillimin dhe drejtimin e një dyqani në internet, ku ju mund të shesni me sukses veprat tuaja të artit / fotografisë. Sistemi jep tipare të shumta të tregtisë elektronike, duke bërë të mundur krijimin e galerive të produkteve dhe vendosjen e parametrave të tyre, rregullimin e cilësimeve të pagesës / transportit, krijimin / azhurnimin e ofertave speciale / kuponat e zbritjes, vendosjen e parametrave të menaxhimit të pagesës / transportit / dyqanit në internet etj..

kosto: SITE123 ka një plan falas që ju lejon të krijoni një faqe interneti fotografie pa asnjë kosto fare. Megjithatë, fakti i përdorimit të një abonimi falas do të thotë që faqja juaj në internet do të vijë me një numër kufizimesh serioze. Për të shmangur këtë, ju duhet të përmirësoni në një prej planeve të paguara që ndërtuesi i faqes në internet përfshin. Më e përballueshme prej tyre kushton 10,80 dollarë në muaj.

Provoni Site123 falas

Weebly – Platformë për të krijuar një Portofol Profesional të Fotografisë

Weebly - Platformë për të krijuar një Portofol Profesional të Fotografisë

Weebly – është platforma gjithëpërfshirëse e përdorur për krijimin e një portofoli profesional fotografik pa shkruar një linjë kodesh. Sistemi fillimisht u lançua si një platformë për Blogging, por së fundmi u ble nga Square që i dha asaj një fokus të fortë në tregtinë elektronike. Weebly vjen me një redaktues të dobishëm zvarritës dhe ai gjithashtu lejon vendosjen e kodit, i cili është një avantazh për përdoruesit, të cilët janë të vetëdijshëm për bazat HTML. Kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqeve të internetit të fotografisë, platforma ofron përfitimet e mëposhtme:

 • Modelet e fotografive të përgjegjshme. Krijuesi i faqes në internet ofron një kategori shabllonesh të personalizueshme të përgjegjshme, të përshtatshme për krijimin dhe personalizimin e faqeve të internetit të fotografisë. Shtë gjithashtu e mundur të filloni faqen tuaj të internetit nga e para këtu ose të porosisni një projekt të gatshëm nga zhvilluesit e palëve të treta.
 • Video Pritja. Me Weebly, ju mund të ngarkoni dhe integroni videot që përmbajnë koleksionet tuaja më të mira të fotografive për t’i dhënë përdoruesve idenë e qasjes dhe fokusit tuaj krijues. Ju ose mund të integroni videon e YouTube ose të ngarkoni skedarë video direkt në Weebly, ku do të ruhen në mënyrë të sigurt.
 • Redaktori i imazhit. Krijuesi i uebfaqes ka prezantuar një Redaktues Imazhi të përparuar të bazuar në HTML5, i cili siguron një mori karakteristikash që lidhen me fotografinë, duke përfshirë rrotullimin, prerjen dhe rregullimin e imazheve, shtimin e tekstit në fotot e postuara etj. Ka edhe 29 filtra që mund t’i përdorni përmirësoni cilësinë dhe prezantimin vizual të fotove tuaja.

kosto: Weebly ka plane të ndara për faqet e internetit të zakonshëm dhe dyqanet në internet. Kështu, ai ka një plan Falas dhe katër pajtime të paguara për zhvillimin e faqeve të internetit standarde. Kostoja fillon me 4 $ / muaj (me një pagesë vjetore një herë) për të arritur 25 dollarë / muaj. Kur bëhet fjalë për krijimin e projekteve të e-commerce, krijuesi i faqes në internet ofron katër mundësi çmimi. Mimet variojnë midis 8 $ / muaj dhe shkojnë deri në 38 $ / muaj për Planin e Avancuar të Performancës.

Provoni Weebly falas

SmugMug – Platformë për të mbrojtur, ndarë, ruajtur dhe shitur foton tuaj

SmugMug - Platformë për të mbrojtur, ndarë, ruajtur dhe shitur foton tuaj

SmugMug – është një platformë shumë funksionale për të krijuar, mbrojtur, ndarë, ruajtur dhe shitur fotot tuaja. Sistemi lejon ndërtimin dhe tregimin e tregimeve me fotografi për t’i shpërndarë ato më tej me entuziastët e tjerë nga e gjithë bota. Dallimi kryesor i platformës nga shërbimet e tjera të tilla është fakti që nuk ju lejon të krijoni koleksione fotografish, por gjithashtu ju lejon përdoruesve të tjerë të zgjedhin dhe të përdorin fotot e aksioneve të ngarkuar nga galeritë e disponueshme të fotografive. Shikoni tani pikat kryesore të SmugMug:

 • Redaktor i Përshtatshëm Drag-and-Drop. Sistemi karakterizohet nga redaktori vizual i përshtatshëm dhe i lehtë për t’u përdorur që mbështet funksionalitet tërheqje dhe rënie. Kjo ju lejon të ngarkoni me lehtësi foto të reja, të krijoni koleksione të reja, të organizoni dhe menaxhoni imazhet e ngarkuar në lidhje me kriteret specifike, të rregulloni përmbajtjen dhe faqen e internetit të galerisë / fotografisë, të aktivizoni tiparet e e-commerce dhe të përfundoni detyra të tjera të lidhura.
 • Organizimi logjik i fotografive. Platforma ju lejon të organizoni imazhet e ngarkuar në galeri dhe koleksione tematike. Ekziston një mundësi që të ngarkoni foto të ndara dhe të provoni veçorinë më të madhe të ngarkimit që lejon shtimin e sa më shumë imazheve sipas nevojës suaj. Pas përfundimit të detyrës, ju do të jeni në gjendje të personalizoni fotot dhe koleksionet e figurave duke shtuar fjalët kyçe, titujt, titujt ose duke i renditur fotot e ngarkuara rishtazi me disa parametra.
 • eCommerce. SmugMug lejon ngritjen e një dyqani në internet, ku mund të shesësh fotot dhe koleksionet e fotografive. Varet nga ju që të vendosni parametrat e ekranit, listat e çmimeve të personalizuara për klientë të caktuar, të rregulloni opsionet e zgjedhjes së figurave, të shesni certifikatat e dhuratave dhe printimet, të modifikoni veçoritë e ruajtjes së sigurisë / imazhit, si dhe të ngarkoni (krijoj) logot unike të faqes në internet, shtoni filigranë dhe kryejnë veprime të tjera.
 • Integrimi i dhomës së dritës. Platforma lejon integrimin e Plugin Lightroom që do të bëjë të mundur ngarkimin, organizimin dhe menaxhimin e imazheve tuaja me disa klikime. Shtojca gjithashtu do të ndihmojë në ruajtjen e strukturës tuaj të portofolit së bashku me parametrat e SEO për promovimin më efektiv të projektit.
 • Ruajtja e fotove dhe ndarja. Jeni ju që kontrolloni sigurinë dhe aksesin e imazheve të ngarkuara. Shtë e mundur të zgjidhni përdoruesit që të caktojnë të drejtat e hyrjes në uebfaqe dhe të mundësojnë mundësi të gjerë të ndarjes së figurave. Sistemi ju lejon të bëni postime në rrjetet sociale, të përdorni aplikacionin e integruar celular për të modifikuar, arkivuar dhe shkëmbyer imazhet, të krijoni lidhje të përbashkëta etj..

kosto: SmugMug ofron një provë 14-ditore falas për çdo pajtimtar të ri – kjo është e mjaftueshme për të provuar funksionalitetin e sistemit. Kur bëhet fjalë për përmirësimin në një nga pajtimet e paguara, krijuesi i faqes në internet do t’ju lejojë të zgjidhni nga 4 plane, më e përballueshme prej të cilave do t’ju kushtojë 48 dollarë në vit.

Provoni SmugMug falas

Carbonmade – Portofolet Perfect Online për Fotografë

Carbonmade - Portofolet Perfect Online për Fotografë

Carbonmade – është një platformë që ju lejon të krijoni dhe menaxhoni portofolet perfekte në internet për fotografët. Krijuesi i faqes në internet është mjaft i lehtë për t’u përdorur, pavarësisht aftësive të disponueshme dhe ekspertizës paraprake të përdoruesit. Ju nuk do të keni nevojë për aftësi kodimi për të krijuar një portofol mbresëlënës ose një faqe interneti fotografike me sistemin. Thjesht hidhni një sy në karakteristikat dalluese të shërbimit për të zbuluar se çfarë saktësisht ka për të ofruar:

 • Karakteristikat e Dizajnit të Përshtatjes. Si një ndërtues i faqeve të portofolit, Carbonmade ofron një sërë mjetesh të niveleve të larta të nevojshme për prezantimin e jashtëzakonshëm të galerisë së fotografive. Kështu, sistemi lejon të ngarkoni logon tuaj personale absolutisht falas. Ekziston gjithashtu një mundësi për të ngarkuar prezantime me video dhe imazhe, të përdorni veçoritë Autoplay dhe Loop ndërsa shtoni video të reja.
 • Pishina e talenteve. Përveç shërbimeve për krijimin e faqeve në internet, Karbonmade pozicionohet si një treg i jashtëzakonshëm i stilistëve, fotografëve, reklamuesve dhe krijuesve të tjerë. Kështu, është e mundur të shikoni portofolet e këtyre ekspertëve në seksionin Talent Pool dhe të kontaktoni autorët më të mirë, nëse është e nevojshme.
 • Portofol privat. Karakteristika është menduar për ata përdorues, të cilët synojnë të ndajnë përvojën e tyre ose faqet e internetit me përdoruesit e tjerë. Me këtë qëllim, ata u japin kode të posaçme për qasje këtyre njerëzve, duke mbajtur kështu portofolet e tyre të mbyllura nga qasja e paautorizuar.

kosto: Carbonmade ju lejon të filloni procesin e projektimit në internet me provën e tij falas. Pas përfundimit të tij, do t’ju duhet të përmirësoni një nga planet me pagesë. Këtu janë tre prej tyre. Oferta më e përballueshme – Plani fillestar – kushton 8 dollarë në muaj.

Provoni të karbonit falas

PhotoShelter – Uebfaqet e fotografisë & Mjete për fotografë

PhotoShelter - Uebfaqet e internetit të Fotografisë dhe Vegla për Fotografë

PhotoShelter – është një platformë gjithëpërfshirëse që lejon krijimin e faqeve të internetit të fotografisë dhe ofron mjete profesionale për fotografët. Sistemi përfshin disa teknologji të nivelit të lartë, duke përfshirë ruajtjen e sigurt të imazhit dhe hyrjen në arkiv së bashku me një ndërtues cilësor të faqes në internet. Për të marrë përshtypjen e shërbimit, PhotoShelter vjen me një grup mjetesh që kontribuojnë në qasjen e tij profesionale të modelimit. Disa nga tiparet më të dobishme dhe mbresëlënëse janë si më poshtë:

 • eCommerce. Sistemi lejon që fokusimi i projektit tuaj fotografik eCommerce. Ajo vjen me mbështetje PayPal dhe Stripe, si dhe mundësinë për të lidhur Llogaritë personale Tregtare për përfundimin e shitjeve direkte. Për më tepër, PhotoShelter ofron qasje të integruar në karrocat e blerjes së bashku me mjetet për përcjelljen e statistikave dhe funksionet e personalizuara dhe konfigurimin e dyqaneve të shumta në internet.
 • Mjetet e sigurisë. Të gjitha faqet e internetit të nisura me PhotoShelter vijnë me SSL Encryption të dhëna si parazgjedhje. Kjo kërkohet për promovim më efektiv të SEO në internet dhe popullaritet të përgjithshëm të faqes në internet. Për më tepër, krijuesi i faqes në internet lejon përdorimin e Gardës së vjedhjes së imazhit për të mbrojtur imazhet tuaja nga kopjimi ose vjedhja e autorizuar, por mund të çaktivizoni funksionin në rast nevoje.
 • Modelet e përgjegjshme të Niche. Si një platformë e specializuar, PhotoShelter ofron një seri projektimesh, shuma e të cilave nuk është mjaft e gjerë. Sidoqoftë, modelet janë të përqendruara në ngrohtë dhe ato janë gjithashtu falas, të personalizueshme dhe të përgjegjshme si parazgjedhje.

kosto: PhotoShelter ka një periudhë prove prej 14 ditësh, e cila është falas dhe ofrohet për çdo pajtimtar të ri. Pasi të mbarojë versioni i provës së programit, do të duhet të aktivizoni një nga tre pajtimet në dispozicion. Më e lirë prej tyre – Plani Themelor – aktualisht kushton 10 dollarë në muaj.

Provoni PhotoShelter falas

Markat rrobaqepësuese – Ndërmarrja për krijimin e faqes në internet për të porositur një faqe në internet

Markat rrobaqepësuese - Ndërmarrja për krijimin e faqes në internet për të porositur një faqe në internet

Markat Tailor – është kompania më e mirë për krijimin e faqeve në internet për të porositur një faqe në internet për një fotograf. Shërbimi fillimisht u krijua duke pasur parasysh nevojat dhe strategjitë e promovimit të markës së pronarëve të biznesit. Sidoqoftë, ajo shpejt evoluoi në një platformë të fuqishme të bazuar në AI për të thjeshtuar përvojën e përdoruesit dhe për të rritur reputacionin e faqes në internet. Kjo është ajo që ndihmon në popullarizimin e faqes suaj të fotografisë në internet, duke i dhënë asaj mbizotërim ndaj konkurrentëve të saj të shumëfishtë të ngrohtë: Nivelet kryesore të markave më të veçanta dhe më mbresëlënëse Tailor përfshijnë:

 • Vegla e përparuar e markës tregtare. Platforma siguron qasje në shumë karakteristika dhe mjete të markave të përparuara që mund të përmirësojnë reputacionin e projektit tuaj. Të gjitha mjetet janë të adaptueshme si parazgjedhje dhe ju mund të përdorni skedarin tuaj EPS dhe zgjidhjet e Kartës së Biznesit për të krijuar një dizajn të jashtëzakonshëm të faqes së internetit të fotografisë.
 • Prodhuesi i logos. Tailor Markat bën të mundur krijimin dhe rregullimin e logove profesionale të faqes në internet për të rritur popullaritetin dhe njohjen e projektit tuaj fotografik. Për shkak të teknologjisë së integruar të AI, tani është e mundur të zgjedhësh elementët kryesorë të dizajnit të logos (shkronjat, lloji, stili) dhe mjetet për të lejuar më tej sistemin automatikisht të krijojë një projekt për ju.
 • Reklamat për rrobaqepësi. Sistemi lejon qasje në platformën plotësisht të automatizuar dhe të integruar Tailor Ads që lejon hartimin dhe publikimin e reklamave të menjëhershme për të mundësuar promovimin e shpejtë të projektit. Ju mund të përdorni shumë variacione të lidhura me reklamat për të qenë në gjendje të zgjidhni ato që ju nevojiten aktualisht për zhvillimin e faqes suaj të fotografisë dhe marketingun e saj të mëtejshëm.

kosto: Markat Tailor nuk kanë ndonjë plan apo provë falas. Për të filluar punën me sistemin dhe për të hyrë në të gjithë gamën e karakteristikave të tij, do të duhet të zgjedhni menjëherë një nga pajtimet e paguara. Kostoja e tyre fillon me 9,99 $ / muaj dhe varet nga grupi / shërbimet e ofruara.

Provoni markat e përkohshme Tani

Vija e poshtme

Sa herë që përballeni me nevojën për të shfaqur veprat tuaja fotografike, ju përballeni me problemin e zgjedhjen e shërbimit të duhur për ta bërë atë Ndërtuesit e faqeve në internet me siguri do t’ju vijnë në ndihmë në situata të tilla. Ata janë të lehtë për t’u përdorur, intuitivë dhe mjaft të fuqishëm për t’ju lejuar të përfundoni edhe projektet më të ndërlikuara pa aftësi kodimi.

Hartimi i një uebsajti të fotografisë është një sfidë për përdoruesit, të cilët kurrë nuk kanë qenë të përfshirë në ndërtimin e faqes në internet, por dëshirojnë të fillojnë një projekt të mirë për gjenerimin e klientëve. Me ndërtuesit e faqeve në internet, kjo detyrë bëhet shumë më e thjeshtë pasi këto shërbime janë krijuar posaçërisht me lehtësi në mendje të përdoruesit.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me