Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet Sport

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet Sport


Ndërtimi i një uebfaqe moderne sportive vështirë se do të jetë një shëtitje në park, veçanërisht për përdoruesit që nuk kanë ndonjë aftësi për kodim dhe dizajnim në internet. Nga ana tjetër, ndërtuesit modern të faqeve të internetit e bëjnë të lehtë krijimin e një ekipi sportiv ose burim në internet të ligës nga e para brenda dy orësh. Ai do të përmbajë një paketë karakteristikash thelbësore që ju lejojnë të trajtoni çështje strategjike.

Ndërtuesit e faqeve në internet janë krijuar për të lehtësuar procesin e krijimit. Ata ngushtuan veprimet e kërkuara për të thjesht goditur emrin e domain së bashku me shabllonin, përveç mjeteve të redaktimit intuitiv dhe miqësor ndaj përdoruesit. E tëra që ju duhet është të përcaktoni gjërat themelore që burimi juaj do të realizojë.

Pavarësisht nëse krijoni një faqe tifozësh për një ekip sportiv ose duhet të krijoni një uebfaqe të zgjeruar për një komunitet më të madh sportiv që paraqet renditjen, videot, statistikat dhe lajmet më të fundit, krijuesit e faqeve të internetit ofrojnë një sërë funksionesh që do t’ju lejojnë të sillni një burim të ardhshëm për jeta. Ato ndihmojnë për të përmirësuar prezencën në internet të ekipit, si dhe për të krijuar një faqe të mediave sportive të njohshme dhe tërheqëse.

Ne kemi kryer një studim të hollësishëm për të identifikuar ndërtuesit më të mirë të faqes në internet për qëllime të ndryshme. Me kaq shumë platforma të disponueshme sot, zgjedhja e mjetit të duhur mund të duket e frikshme sidomos për të porsaardhurit. Hulumtimi ynë ka për qëllim përcaktimin e avantazheve thelbësore të ndërtuesve të përshkruar, kështu që ju lehtë mund të zgjidhni bastin më të mirë.

Ne Testuam 6 Nga Ndërtuesit më të Mirë të Uebfaqeve Sportive Për Leagues & Klubet:

 1. Wix – Klubet më të mira sportive & Ndërtues i Uebfaqeve Leagues
 2. Bluehost – Hosting & Ndërtues i Uebfaqeve për Uebsajtet Sportive
 3. SportsPlus – Platformë e Menaxhimit Sportiv për Turne
 4. Playpass – Ndërtues i faqeve sportive të internetit për ligat & Klubet
 5. LeagueLineup – Ekipi FALAS Sportiv dhe Menaxhimi i Lidhjes
 6. uCoz – Ndërtues i faqes së internetit të Komunitetit FALAS të Sportit

Kur mendoni për zgjedhjen e krijuesit më të mirë të faqes në internet për të filluar faqen tuaj të internetit sportive, ka kuptim të merrni parasysh tiparet kryesore, të mirat dhe të këqijat që secili prej tyre ofron. Kjo do t’ju ndihmojë të nxirrni përfundimet që do të ndikojnë në zgjedhjen tuaj. Highshtë koha e duhur për të shqyrtuar platformat e përfshira në listën e ndërtuesve më të mirë të faqeve të internetit sportive tani.

Wix – Klubet më të mira sportive & Ndërtues i Uebfaqeve Leagues

Wix - Klubet më të mira sportive dhe ndërtuesit e faqeve në internet

Wix – është krijuesi më i njohur i faqeve të internetit DIY, i cili funksionon shumë për zhvillimin e të gjitha llojeve të faqeve të internetit sportive. Platforma është po aq e shkëlqyeshme për faqet e tifozëve të skuadrave të vogla, si dhe për projekte më kompletuese dhe me karakteristika të tilla si forume, portalet e ligës etj. Wix bën të mundur fillimin e çdo faqe në internet, pavarësisht nga niveli i kompleksitetit dhe karakteristikave të veçanta që duhet të përfshijë. Hidhni një sy në theksimet kryesore Wix përfshin:

 • Modelet Falas Sportive – Ndërtuesi i faqes në internet vjen me një koleksion modelesh sportive të disponueshme në Sportet përkatëse & Seksioni i rekreacionit, të cilat janë falas, të gatshëm për celular dhe plotësisht të përshtatshëm për të përmbushur nevojat e përdoruesve. Kjo është ajo ku ju mund të zgjidhni modelin e kërkuar, duke kërkuar seksione të gjithanshme të kamareve, duke filluar nga kategoria e forumeve sportive dhe faqet e tifozëve dhe deri në dyqanet e tifozëve të eCommerce dhe bloget sportive;
 • Forum – Platforma lejon që lidh një forum me ekran të plotë në faqen tuaj të internetit të sporteve duke integruar widget përkatëse të Forumit. Kjo ju lejon të kontaktoni me anëtarët tuaj të internetit duke i lënë ata të iniciojnë diskutime, të krijojnë dhe menaxhojnë tema ose të bashkohen me ato ekzistuese, të ngarkojnë skedarë video dhe foto, të lënë komentet tuaja ose të ndiqni ato të postuara nga anëtarët e tjerë;
 • Blogging – Me Wix, mund të bashkëngjitni një blog në faqen tuaj të internetit të sporteve për të shkëmbyer informacionin e ngrohtë në lidhje me botimin e postimeve. Motori i blogjeve bën të mundur shtimin dhe planifikimin e artikujve të rinj, fillimin e diskutimeve me anëtarët tuaj të blogut, shtimin e një pjese të postimeve të zgjedhura, mundësimin e komenteve në rrjetet sociale, zgjedhjen e modeleve të shumta të blogut etj..
 • Anëtarësimi i Wix – Wix tani ofron një sistem pa kodim për pronarët e faqeve të internetit që lejon përdoruesit të regjistrohen dhe të fitojnë qasje në përmbajtje ekskluzive. Të gjitha përfitimet e nënkuptuara nga tipari i Anëtarësisë Wix janë falas, përveç nëse vendosni të shkoni për përpunimin e pagesave ose / dhe veçorinë e prenotimeve në internet.
 • eCommerce – Ndërtuesi i faqes në internet gjithashtu vjen me platformën eCommerce që ju lejon të filloni dhe menaxhoni një dyqan tifozësh, për shembull, për të shitur suvenire, pajisje speciale sportive ose sende të tjera të lidhura me markën tuaj sportive.

Kostoja e përdorimit të tërë funksionit të vendosur Wix ofron për përdoruesit e saj varet nga plani i zgjedhur. Ekziston një abonim falas që ju lejon të testoni funksionalitetin e sistemit pa ndonjë kosto, por vjen me disa kufizime. Për të hequr qafe këto kufizime dhe për të marrë akses në veçoritë e përparuara Wix, është e dëshirueshme që të azhurnoni në një nga pajtimet e paguara që sistemi ofron.

Provoni Wix falas

Bluehost – Ndërmarrja më e mirë e hostimit në internet e vitit 2020

Bluehost - Ndërmarrja më e mirë e hostimit në internet e vitit 2020

Bluehost – është një ofrues i fuqishëm dhe i besueshëm i pritjes, i cili mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit që kërkojnë një platformë të besueshme dhe funksionale për të pritur një faqe interneti sportive. Shërbimi rekomandohet zyrtarisht nga WordPress CMS si një nga kompanitë më të mira pritëse në botë. Platforma vjen me një sërë karakteristikash dhe mjete të përparuara, të cilat ofrojnë një pritje të sigurt dhe të besueshme për çdo lloj uebsajti sportiv, pa marrë parasysh kompleksitetin e tyre dhe gamën e veçorive të përfshira. Këtu është lista e karakteristikave që e bëjnë Bluehost një zgjidhje të denjë për pritjen:

 • Instalimi i menjëhershëm i WordPress-it – Platforma siguron me një klikim të instalimit të WordPress për t’i lejuar përdoruesit të përfitojnë sa më shumë nga performanca CMS. Kjo është shumë e përshtatshme për të gjithë, të cilët synojnë të përdorin WordPress në bashkëpunim me Bluehost për të zvogëluar zhvillimin e internetit dhe kohën e zgjedhjes së pritjes në minimum..
 • Mimet e larta në Uptime dhe Shpejtësia e ngarkesës së shpejtë të faqes – Nëse keni qëllim ta bëni faqen tuaj sportive funksionale dhe të ngarkoni me shpejtësi, pritja e saj me Bluehost është një ide e shkëlqyeshme. Pavarësisht nga sasia e trafikut që ka projekti juaj, platforma do të sigurojë performancën e saj të denjë.
 • Siguria dhe fleksibiliteti – Bluehost përmban fleksibilitet të përparuar për shkak të integrimit të tij të mundshëm me shumë shërbime të jashtme, aplikacione dhe shtesa. Për më tepër, sistemi siguron sigurinë maksimale të faqes në internet të garantuar nga mundësia e përdorimit të mjeteve të integruara të sigurisë, duke përfshirë Spam Expert, Spam Hammer etj. Ekziston gjithashtu veçoria e mbrojtjes së linjës lidhëse këtu që kontribuon në sigurinë e faqes në internet.
 • Treg i Integruar – Platforma lejon zgjedhjen e shtesave të shumta të integruara, widget, shtesat, aplikacionet dhe skriptet që mund të përdoren në mënyrë efektive për personalizimin e faqes në internet. Ekziston një mundësi për të zgjedhur nga modele të shumta sportive WordPress, galeritë e imazheve, e-commerce dhe mjetet e marketingut etj.

Bluehost është një pritje e përballueshme në internet që vjen me shumë karakteristika dhe mjete të përfshira në planet e saj. Plani më i lirë që ofron platforma kushton 2,95 $ / muaj, që është më shumë se një investim i denjë për të gjithë ata që kërkojnë një pritje të lirë por të besueshme.

Provoni tani Bluehost

SportsPlus – Platformë e Menaxhimit Sportiv për Turne

SportsPlus - Platformë e Menaxhimit Sportiv për Turne

SportsPlus – është një platformë e menaxhimit të sporteve për turnetë, klubet sportive, skuadrat, ligat, trajnerët, atletët dhe të gjithë përdoruesit e tjerë, të cilët janë të interesuar të krijojnë projekte sportive. Platforma drejtohet dhe mbështetet nga Thapos. Ai lejon fillimin dhe menaxhimin e të gjitha llojeve të ngjarjeve sportive, sigurimin e regjistrimit, përpunimin e pagesave, opsionet e planifikimit, si dhe një gamë të gjerë të mjeteve të menaxhimit të komunikimit. Shtë gjithashtu e mundur të krijoni dhe menaxhoni profile të atletëve, ngjarje dhe shfaqje sportive nga i njëjti vend. Këtu është një përmbledhje e shkurtër e grupit tipar kryesor të platformës:

 • Ndërtues i faqes në internet – Platforma vjen me ndërtuesin e integruar të uebfaqes që lejon fillimin, menaxhimin dhe azhurnimin e faqeve të internetit sportive me pamje mbresëlënëse, funksionale dhe miqësore për celularin, pa ndonjë përvojë të kodimit ose të projektimit në internet. Sistemi lejon integrimin e gjerë të shtesave dhe aplikacioneve të palëve të treta, duke përfshirë Eventbrite, Survey Monkey, Facebook, WePay, Authorize.Net, Braintree, WeatherForYou, Twitter, YouTube dhe shumë më tepër.
 • Mjetet e regjistrimit dhe menaxhimit të ekipit – Platforma lejon qasje në gamën e gjerë të mjeteve të menaxhimit të regjistrimit, të cilat bëjnë të mundur që lojtarët dhe përdoruesit e tjerë të regjistrohen dhe të kërkojnë programet dhe turnet e tyre të preferuar. Shtë e mundur të shtoni fushat e kërkuara me porosi në format e regjistrimit këtu, të prezantoni programe të shumëfishta sportive, të menaxhoni zbritjet, të krijoni raporte të përparuara sportive. Përdoruesit gjithashtu mund të mbledhin pagesa të sigurta, të ndjekin shpenzimet e tyre financiare, të menaxhojnë oraret sportive (përfshirë ndeshjet, ekipet, ngjarjet dhe më shumë).
 • Karakteristika dhe mjete të shumta të angazhimit të përdoruesit – Me SportsPlus, përdoruesit mund të qasen dhe të menaxhojnë të dhënat e ekipit nga kudo dhe në çdo kohë, të menaxhojnë skemat e ekipit dhe ngjarjet, të kontrollojnë disponueshmërinë e lojtarit, të menaxhojnë vullnetarë, të shohin rezultatet e lojërave të drejtpërdrejta, të ndajnë burime të lidhura, të shpallin poste, të menaxhojnë dyqanet e ekipeve, të dërgojnë mesazhe dhe njoftime te anëtarët e tjerë etj.

SportsPlus ofron tre plane të paguara për të zgjedhur, përfshirë bronzin, argjendin dhe arin. kostoja e pajtimit më të lirë përbën 39,95 $ / muaj dhe vazhdon të rritet në lidhje me planin e zgjedhur. Secili nga planet vjen me gjyqin 14-ditor që mund të aktivizohet pa asnjë kartë krediti ose të dhëna personale.

Provoni SportPlus Tani

Playpass – Ndërtues i Uebfaqeve Sportive për Leagues & Klubet

Playpass - Ndërtues i Uebfaqeve Sportive për Ligat & Klubet

Playpass – është një ndërtues i faqeve sportive për krijimin e projekteve falas për ligat dhe klubet. Uebfaqet e krijuara me sistemin janë miqësore për celular dhe të personalizueshme. Ata duken të shkëlqyera në të gjitha pajisjet e lëvizshme dhe të desktopit, duke ju lejuar të krijoni faqe të personalizuara në internet, shfaqni ngjarje sportive dhe orare, ngarkoni skedarë mediatikë, regjistroni aktivitete të reja etj. Lista e tipareve të Playpass aktualisht përfshin:

 • Programi Online – Platforma lejon krijimin e orareve sportive në internet në një mënyrë të shpejtë dhe pa probleme. Ajo që duhet të bëni për të filluar këtu është të zgjidhni numrin e ekipeve dhe llojin e orarit që keni ndërmend të krijoni dhe më pas ta rregulloni duke plotësuar parametrat dhe detajet e kërkuara. Karakteristika lejon krijimin e numrit të pakufizuar të orareve sportive, caktimin e kohës, datat dhe kohëzgjatjen e lojërave, shtimin dhe heqjen e lojërave, ndarjen e orareve të kërkuara me audiencën e synuar, ndjekjen e rezultateve, shtimin e anëtarëve të stafit, ngarkimin e dokumenteve dhe skedarëve etj..
 • Softuer Online për Regjistrimin e Sporteve – Playpass lejon mundësinë e përdorimit të softuerit të regjistrimit sportiv, i cili funksionon shumë për pajisjet mobile dhe desktop. Kjo lehtëson procesin e regjistrimit në internet për secilin përdorues. Për më tepër, platforma lejon përdorimin e Stripe për pagesa të sigurta dhe të besueshme në internet.
 • Zgjidhja e heqjes sportive – Playpass bën të mundur krijimin dhe ruajtjen e modeleve të heqjes dorë nga sportet për t’i personalizuar dhe menaxhuar më tej ato në lidhje me nevojat e biznesit tuaj. Karakteristika ju lejon të krijoni numrin e pakufizuar të heqjeve, të shtoni nënshkrimet e heqjes dorë dhe opsionet e ruajtjes, t’u lejoni përdoruesve të shkarkojnë dhe ruajnë format tuaja të nënshkruara / ngarkoni, t’i bashkëngjitni heqjen e regjistrimit në internet për pagesa të mëtejshme, etj..

Playpass ka një plan falas që mund të përdorni për aq kohë sa të keni nevojë për të provuar të gjithë grupin e veçorive të platformës dhe dy pajtime të paguara (Lite dhe Standard), kostoja e së cilës fillon me 9 $ / muaj. Ekziston një provë falas 7-ditore që nuk kërkon të dhëna të kartës së kreditit dhe lejon përdoruesit të anullojnë planet e zgjedhura të paguara në çdo kohë.

Provoni Playpass Tani

LeagueLineup – Ekipi FALAS Sportiv dhe Menaxhimi i Lidhjes

LeagueLineup - Ekipi FALAS Sportiv dhe Menaxhimi i Lidhjes

LeagueLineup – është një nga drejtuesit e faqeve të zhvillimit të internetit të sporteve që lejon hapjen e faqeve të lira të ekipit dhe ligës. Platforma lejon mundësinë e përdorimit të mjeteve të shumta të menaxhimit të ligës në internet, duke bërë të mundur fillimin e një projekti të ngarkuar me karakteristika për të paraqitur nevoja të ndryshme të zhvillimit të sportit në internet. Lista e veçorive që ofron platforma është si më poshtë:

 • Personalizimi i fundit i faqes në internet – Cilado qoftë lloji i faqes në internet të sporteve që keni ndërmend të lansoni, sistemi lejon personalizimin e tij ashtu siç dëshironi. Varet nga ju që të ndryshoni ngjyrat e faqes në internet, sfondet, modifikimin e shkronjave, opsionet e menusë dhe parametrat e tjerë të faqes së internetit. Përdoruesit marrin akses 24/7 në projektet e tyre, gjë që lejon mirëmbajtjen dhe azhurnimin e tyre në kohë.
 • Fan Shop i integruar – websitedo uebfaqe i krijuar me LeagueLineup vjen me Fan Shop të integruar me porosi, i cili përmban më shumë se 500 produkte plotësisht të përshtatshëm. Ata garantojnë 5% shpërblim për çdo shitje të bërë me sistemin.
 • Regjistrim falas online – websitedo faqe në internet LeagueLineup ofron forma falas në internet që ju lejojnë të pranoni regjistrime në ekip dhe lojtar brenda kohës sa më të shkurtër të mundshme.
 • oraret & Kalendari – Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur postimin e orareve të lojërave, ngjarjeve speciale, takimeve dhe aktiviteteve të tjera të planifikuara sportive. Ky është një tipar i dobishëm për të gjithë pronarët e faqeve të internetit sportive.
 • Qëndrimet e automatizuara – Me LeagueLineup, ju mund të postoni rezultatet e lojërave sportive për t’i bërë ato të shfaqen automatikisht në faqen e internetit, kur kërkohet.
 • lojtar & Statistikat e ekipit – Platforma lejon postimin e statistikave të hollësishme për ekipet dhe lojtarët për Basketboll, Baseball, Futboll, Lacrosse, Hockey, Soccer dhe Volejboll.
 • Shkathtësia e tipareve të lidhura me sportin – Së bashku me veçoritë e përmendura më lart, platforma lejon qasje në karakteristikat e mëposhtme: albume fotografish, bordi mesazhesh dhe libri i të ftuarve, sondazhet në internet, integrimi i Google Maps, format e sigurta të kontaktit, videot e trajnimit sportiv etj..

LeagueLineup ka një plan plotësisht të lirë që përdoret kryesisht për të provuar funksionalitetin kryesor të platformës. Ekzistojnë edhe dy plane të paguara. Mimi i tyre vjetor bazohet në numrin e pjesëmarrësve që organizata juaj sportive mbështet. Kostoja mesatare fillon me 39,95 $ / vit.

Provoni tani LeagueLineup

uCoz – Ndërtues i faqes së internetit të Komunitetit FALAS të Sportit

uCoz - Ndërtues i faqes së internetit të Komunitetit FALAS të Sportit

uCoz – është një ndërtues falas në internet i komunitetit sportiv, i cili përdoret nga newbies dhe profesionistë për krijimin e faqeve në internet për të filluar dhe menaxhuar lloje të ndryshme të projekteve sportive nga e para. Sistemi u jep mundësinë e përdorimit të moduleve të shumëfishta, redaktorit intuitiv të faqeve të internetit DIY, motorëve të integruar të tregtisë elektronike dhe blogjeve, etj. Këtu është lista e veçorive që lidhen me sportin:

 • Moduli i forumit – Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur përdorimin e modulit të tij të Forumit për të ngritur një forum me funksion të plotë për projektin tuaj sportiv. Ky është destinacioni kryesor për të gjithë anëtarët e faqes në internet, të cilët dëshirojnë të ndajnë idetë dhe emocionet e tyre me bashkë-mendimtarët, të shfletoni degë të shumta dhe tema që trajtojnë ngrohtësinë sportive etj..
 • Blogging – Me uCos, ju mund të krijoni dhe lidhni një blog të ngarkuar me karakteristika në faqen tuaj të internetit të sporteve. Ky është vendi, ku mund të postoni / azhurnoni artikujt që lidhen me ngrohtësinë, të aktivizoni komentet e përdoruesve, të filloni diskutime me vizitorët tuaj në internet etj.
 • eCommerce – Ndërtuesi i faqes në internet gjithashtu mburret me një motor të fuqishëm eCommerce, i cili jep një mundësi për të ngritur dhe menaxhuar një dyqan në internet. Kjo është ajo ku ju mund të ofroni për shitje pajisje të ndryshme të lidhura me sportin, suvenire dhe produkte të tjera të lidhura.
 • Anëtarësia – Nëse planifikoni të azhurnoni / menaxhoni faqen tuaj të internetit të sporteve me anëtarët e tjerë, sigurisht që kjo veçori do t’ju ndihmojë shumë. Ju mund t’i caktoni të drejtat e anëtarësimit për ata përdorues me të cilët planifikoni të ndani me të drejtat e menaxhimit të projektit.

uCoz është një ndërtues falas në internet, i cili ju lejon të provoni funksionalitetin e tij pa asnjë kosto fare për aq kohë sa ju nevojitet. Në të njëjtën kohë, platforma ofron një mundësi për të përmirësuar në një nga pajtimet e tij të paguara. Kostoja e tyre fillon me 3 $ / muaj dhe rritet deri në 8 $ / muaj.

Provoni uCoz Tani

Si të zgjidhni një ndërtues në internet për ekipin e Sporteve ose sitin e Ligës?

Uebi global sjell mjaft ndërtues të faqeve të internetit për qëllime të ndryshme. Zgjedhja e duhur mund të duket sfiduese. Për këtë arsye, ju duhet të përcaktoni tiparet thelbësore dhe funksionalitetin e burimit tuaj të ardhshëm në internet. Atëherë do të jetë më e lehtë të zgjidhni një platformë përputhet që ka mjetet që ju nevojiten.

Featuresfarë karakteristikash duhet të ketë një faqe interneti sportive?

Lista e veçorive do të varet nga lloji i faqes në internet që ju nevojitet. Pavarësisht nëse po planifikoni të ndërtoni një portal të ligës së futbollit, një faqe në internet me lajmet dhe statistikat më të fundit ose një faqe në internet që përfaqëson një ekip të vetëm ose atlet, merrni parasysh pikat themelore të mëposhtme:

 • Mbajini në dijeni Vizitorët – bota e sporteve është duke azhurnuar gjatë gjithë kohës. Kështu është përmbajtja juaj. Duhet të jepni ngjarje dhe pikat kryesore të fundit. Kjo është ajo ku një blog ose “lajm” seksion do të vijë në dispozicion. Modelet në uebfaqe janë dizajnuar me seksionin tashmë të integruar të blogut. Thjesht postoni përmbajtjen që ju nevojitet;
 • Imazhe dhe video të kapura – përmbajtja e mediave flet vëllimin. Për fat të mirë, ndërtuesit e faqeve në internet kanë një seksion të fortë multimedial. Ju lehtë mund të shtoni foto dhe video të reja, si dhe të zëvendësoni ato të vjetrat. Sigurohuni që të zgjidhni një plan të përshtatshëm që përmban depozitim të mjaftueshëm;
 • Lista e skuadrës – nëse ndërtoni një faqe në internet për një ekip sportiv, sigurohuni që të keni të dhënat aktuale të ekipit. Skuadra fillestare mund të ndryshojë herë pas here, ndërsa ekipi mund të blejë lojtarë të rinj. Lërini lexuesit tuaj të mbajnë kontakte me azhurnimet më të fundit;
 • Programet dhe ngjarjet – kalendari i ngjarjeve është një tipar jetësor për tifozët e sportit. Sigurohuni që faqja juaj e internetit të sigurojë datat aktuale dhe ngjarjet e ardhshme. Ndërtuesit e faqeve në internet përmbajnë pajisje shtesë të nevojshme që janë falas. Thjesht shtojini atyre një faqe në internet;
 • Profilet e Atletëve – lexuesit tuaj mund të jenë të interesuar në statistikat e lojtarëve dhe të dhënat personale. Uebfaqja juaj duhet të përmbajë profile të atletëve që nxjerrin në pah të gjitha të dhënat e nevojshme. Seksioni mund të jetë i lidhur me tabelën e kryesuesve, renditjen dhe statistikat e shënuesve më të mirë;
 • Kontaktet – pasi të keni fituar njohje dhe përfaqësim të qëndrueshëm në internet, shumica e vizitorëve tuaj ndoshta do të përpiqen të mbajnë kontakte me ju. Sigurohuni që të siguroni informacionin e kontaktit aktual në një seksion të kontakteve tashmë të integruar të modelit tuaj.

Më shumë Karakteristika për të Mundësuar Rritjen e Uebsajtit Sportiv

Përveç funksioneve thelbësore, duhet të siguroni rritjen e faqes tuaj në internet. Për fat të mirë, ndërtuesit e faqeve të internetit ofrojnë SEO të thjeshtë dhe mjete të tjera për të rritur renditjen e motorit të kërkimit të faqes tuaj.

 • Mjetet SEO – platformat e ndërtimit të faqeve në internet dalin me mjete të thjeshta SEO. Ju mund të përqendroheni në një fjalen e nevojshme, si dhe të redaktoni titullin dhe përshkrimin për ta bërë secilën faqe më SEO-miqësore;
 • Blogging – sa më shumë përmbajtje të publikosh, aq më mirë. Sporti është një botë në ndryshim ku lexuesit kërkojnë informacione aktuale. Bëni postime të miqve, shtoni artikuj me imazhe tërheqëse dhe skedarë mediatikë, krijoni përmbajtje tërheqëse;
 • Ndarja sociale – Rrjetet sociale janë burimi i mirë i trafikut shtesë. Ndërtuesit e faqes në internet ofrojnë butona për ndarjen sociale dhe widget për të lejuar vizitorët tuaj të ndajnë me lehtësi përmbajtjen përmes platformave më të njohura sociale.

Pasi të përcaktoni tiparet thelbësore të faqes tuaj të ardhshme, ju lehtë do të zgjidhni ndërtuesin e duhur të faqes në internet për të trajtuar ndonjë nga çështjet e lartpërmendura. Ose mund të vazhdoni të lexoni dhe të zgjidhni nga platformat e shqyrtuara.

Vija e poshtme

Me kaq shumë platforma të ndërtimit të internetit të disponueshëm sot, Wix dëshmon të jetë udhëheqësi i pamohueshëm i kamareve të dizajnit të faqeve në internet. Krijuesi i faqes në internet vjen me një seri mbresëlënëse të veçorive që lidhen me industrinë, mjetet e personalizimit të dizajnit dhe opsionet e çmimeve që bëjnë të mundur ndërtimin dhe menaxhimin efektiv të një ekipi sportiv ose faqe të internetit të ligës..

Ndërsa Wix vjen si një platformë me shumë qëllime me mjete të përparuara SEO dhe e-commerce, për të ndërtuar ndonjë faqe interneti sportive nga faqja e klubit në dyqan tifozësh, Bluehost e ka zbuluar veten si zgjidhja më e mirë e pritjes, i cili funksionon veçanërisht për faqet e internetit të krijuara me WordPress. Sidoqoftë, platforma fillimisht nënkupton ndërgjegjësimin e kodimit dhe sfondin specifik të dizajnit në internet për të filluar projektet me të.

Kur bëhet fjalë për krahasimin e SportsPlus, Playpass, LeagueLineup dhe uCoz, këto janë platforma të specializuara, të cilat gjithashtu kërkojnë aftësi dhe njohuri specifike të industrisë për të filluar faqet e internetit sportive me ta. Nuk ka kuptim të provosh t’i përdorësh ato pasi është më mirë të japësh përparësi për platformat më të shfaqura me një pamje të plotë, të cilat mund të sigurojnë një rezultat të denjë për të cilin mbështetesh. Sidoqoftë, sigurohuni që të theksoni qëllimet kryesore dhe tiparet e faqes tuaj të ardhshme të sportit për të zgjedhur platformën që përputhet me të drejtën.

Krijoni një faqe interneti sportive falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me