Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet për studiot e fitnesit


Pavarësisht nëse përfaqësoni një studio të pranueshme të fitnesit ose bëni vetëm hapat e parë si trainer personal, duhet të keni një uebfaqe profesionale. Një burim i shkëlqyeshëm në internet duket se është mjeti më efektiv për të rritur biznesin tuaj duke marrë parasysh konkurrencë të ashpër në tregun e fitnesit. Harrojeni për metodat me tulla në llaç për shitjen e shërbimeve të trajnimit. Ato janë shumë të ndryshme nga ato që jemi mësuar. Sot, njohuri të përsosura për palestër dhe aftësi të mëdha ndërpersonale nuk janë të mjaftueshme.

Dhjetë vjet më parë, gjithçka që ju nevojitej ishte të takoni një klient dhe të dilni mirë me të ose me të. Këtë herë, palestër dhe ngrohtë e ngrohtë kërkon një mjet më të fuqishëm përballë një faqe në internet. Platformat e ndërtimit të faqes në internet duket se janë një zgjidhje e mirë. Ata janë kosto-efektive, i lehtë për t’u përdorur, dhe siguroni të gjitha mjetet e nevojshme që duhet të ketë një faqe interneti e përsosur e fitnesit. Pavarësisht nëse duhet të përfaqësoni portofolin tuaj në mënyrën më mahnitëse ose t’i drejtoni klientët në studiot e fitnesit, ndërtuesit e uebfaqeve kanë gjithçka që ju nevojitet.

Ne Testuam 5 nga Ndërtuesit e internetit më të mirë të Fitnesit:

  1. Wix – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Trajnerë Personal
  2. uKit – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Fitnes Biznes
  3. WordPress – CMS # 1 e botës për të krijuar një faqe interneti FALAS
  4. SITE123 – Platforma Online me Dizajn të Fitnesit të Madh
  5. Faqerojtësa – Një nga Ndërtuesit më të Mirë të Uebfaqeve me bazë AI

Po kërkoni për ndërtuesit e faqeve të internetit të njohura dhe me pamje të plotë për të filluar faqen e internetit tuaj të studios së fitnesit? Fillimisht ka kuptim të rishikoni, analizoni dhe krahasoni platformat e listuara më lart për të parë se çfarë ata duhet t’ju ofrojnë. Le të vazhdojmë me analizën e hollësishme të këtyre sistemeve për t’ju lejuar të bëni zgjedhjen e duhur në lidhje me nevojat tuaja të zhvillimit të uebit.

Wix – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Trajnerë Personal

Wix - Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Trajnerë Personal

Wix – është krijuesi më i mirë i faqes në internet për trajnerët personalë dhe studiot e fitnesit, i cili vjen me një gamë të gjerë të modeleve të palestrës, palestrës dhe trajnerëve, si dhe një seri karakteristike të fuqishme që kërkohet për personalizimin e thellë të faqes në internet. Sistemi gjithashtu lejon mundësinë e përdorimit të një numri të mjeteve të përparuara të ndërtimit të faqeve WYSIWYG, tipareve të personalizimit të dizajnit dhe avantazheve të tjera që e bëjnë sistemin të dallojë nga turma. Ka një vështrim në disa prej tyre tani:

  • Modelet e Trajnerëve Personalë dhe Studiot e Fitnesit. Wix jep modele cilësore dhe 100% të personalizueshme që funksionojnë shumë për trajnerët personalë dhe studiot e fitnesit. Hartimet janë të gatshme për celular, që do të thotë se ato shfaqin shkëlqyeshëm në të gjitha pajisjet e desktopit dhe celularit. Ato janë gjithashtu falas dhe vijnë me instrumente të integruara që kërkohen për të modifikuar projektin në lidhje me nevojat tuaja të veçanta. Asnjë ekspertizë për kodimin ose paraprakisht për krijimin e faqes nuk kërkohet për të përmbushur me sukses detyrën.
  • Lundrimi i thjeshtë i faqes në internet. Ndërtuesi i faqes në internet dukshëm thjeshton procesin e navigimit të faqes në internet, duke e bërë më të lehtë për vizitorët e faqes tuaj të gjejnë seksione ose përmbajtje që ata kërkojnë në faqen e internetit. Nëse ata synojnë të shikojnë një video në lidhje me një lloj të caktuar stërvitje ose të lexojnë një nga postimet në blog, për shembull, shiriti i kërkimit të integruar do të jetë i dobishëm për ta.
  • Tregu me Wix App. Platforma lejon mundësinë e përdorimit të shumë aplikacioneve, widget, plugins dhe shtesa të disponueshme në Wix App Market. Ata janë falas dhe paguhen, duke bërë të mundur zgjedhjen e atyre elementeve që përputhen në mënyrë ideale me specializimin e faqes suaj të internetit. Duke përdorur aplikacionet, ju mund të krijoni një galeri profesionale për portofolin tuaj mbresëlënës të studios së fitnesit, të integroni funksionin e bisedës live, të aktivizoni kalendarin / orarin e stërvitjes, të shtoni butona për ndarjen sociale dhe të përdorni veçori të tjera që duhet të kenë.
  • Wix ADI. Kjo është një nga pikat kryesore të krijuesit të faqes në internet, e cila lejon krijimin e faqeve të internetit të fitnesit cilësor, duke e përdorur Fuqia e Inteligjencës Artificiale. Ajo që ju duhet është vetëm të ngarkoni përmbajtjen tuaj në lidhje me industrinë dhe të shikoni mënyrën se si Wix ADI harton një projekt cilësor për ju.
  • Platforma eCommerce. Krijuesi i faqes në internet vjen me një platformë të fuqishme të tregtisë elektronike që ju lejon të lidhni një dyqan në internet të vogël me mesatare në faqen tuaj të internetit. Karakteristika do të vijë veçanërisht për ju, nëse planifikoni të shisni disa pajisje sportive, veshje apo sende të tjera të lidhura direkt në faqen e internetit..
  • Blogging. Shtimi i një blog në faqen tuaj të fitnesit mund të rrisë sasinë e trafikut dhe shkallën e përgjithshme të angazhimit të përdoruesit. Kjo është ajo ku ju mund të postoni artikuj të rinj në lidhje me sportin / palestrën, të azhurnoni seksionet ekzistuese të blogut, të aktivizoni komentet e përdoruesve dhe veçoritë e tjera që e bëjnë blogun tuaj popullor dhe funksional.
  • Mjetet e bashkëveprimit të klientit. Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur shfletimin e mjeteve të ndryshme të ndërveprimit të klientit të disponueshëm në Tregun e Aplikacioneve dhe zgjedh ato që përputhen më së shumti me specializimin tuaj të internetit. Këto mjete thjeshtojnë procesin e komunikimit me klientët, duke kontribuar në popullaritetin dhe besueshmërinë e projektit tuaj. Disa nga mjetet më të përhapura përfshijnë Kalendarin e Ngjarjeve në Google, Lajmet e fundit, Wix Chat, 123 Formatuesin, Kalendarin e Ngjarjeve, Caktimin e Pro, Format Wix, Reagimin, Regjistrimet e Librave në Internet, Menaxhimin e Kontaktit + CRM, Chat Live dhe më shumë.
  • Shqyrtime të klientëve. Platforma lejon integrimin e dëshmive të përdoruesit në faqen tuaj të internetit për t’i lejuar klientët tuaj të ndajnë idetë, mendimet dhe vlerësimet e tyre në lidhje me biznesin tuaj. Kjo është mënyra më e besueshme për të ofruar vlerësime të paanshme në lidhje me studion tuaj të fitnesit, nivelin e profesionalizmit dhe shërbimet që ju ofroni. Me këtë qëllim, mund të shfletoni koleksionin e integruar të widget të shërbimit për të zgjedhur dhe shtuar disa nga widget / programet më cilësore nga Wix App Market. Këto përfshijnë komentet e Zërit +, Shqyrtimet e Klientëve, Komente, Jelp, Komente +, Testimonials Sociale, Ndërtues Testimonial, MyReviews dhe Testimononials për Shfrytëzime për të përmendur disa.

kosto: Wix ofron një plan falas për përdoruesit, qëllimi kryesor i të cilit është të testojë sistemin për të zbuluar karakteristikat dhe përparësitë e tij kryesore mbi konkurrencën kryesore. Plani falas është i pakufizuar, i cili lejon të eksploroni shërbimin për aq kohë sa ju nevojitet. Sapo të vendosni të vazhdoni me krijimin e faqes në internet, do të duhet të përmirësoni një nga ofertat e paguara për Wix. Gjë është se planet e paguara ofrojnë merita të shumta që nuk janë të disponueshme në një pajtim falas.

Kështu, Wix ofron opsion falas për lidhje me domain, gjerësi të pakufizuar të bandës dhe hapësirë ​​për ruajtjen e diskut, mungesë reklamash si dhe merita të tjera të përfshira në paketën e zgjedhjes suaj. Wix aktualisht ofron dy lloje të pajtimeve të paguara – Standard dhe Biznes / Tregti elektronike. Kostoja e planeve standarde fillon me 13 $ / muaj, ndërsa ajo e Planeve të Biznesit fillon me 23 dollarë / muaj. Farëdo plani për të cilin do të shkoni, do të jetë një investim i denjë për projektin tuaj.

Provoni Wix falas

uKit – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Fitnes Biznes

uKit - Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Fitnes Biznes

uKit – është krijuesi më i lehtë dhe më i miri i faqeve në internet për projektet e biznesit të fitnesit. Ky është një opsion i mirë për profesionistët dhe qendrat e fitnesit të krijuara mirë. Një grup mjetesh bën të mundur personalizimin e secilës faqe. uKit e bën përvojën e shfletimit të përshtatshme për vizitorët tuaj. Zgjidhni nga llogaritësi në internet, kalendari dhe veçoritë e tjera për të bërë një faqe interneti në kërkim profesional me përfitimet e mëposhtme:

  • Modelet e Niche. uKit ofron një koleksion të gjerë instruktorësh fitnesi për modele të përgjegjshme dhe trajnerë mund të zgjedhin dhe përshtaten për të përmbushur nevojat e tyre për promovimin e biznesit. Ndërtuesi i faqes në internet ofron një mundësi për të hartuar portofolet tërheqëse që janë të shumta në skedarë mediatikë si galeritë e figurave dhe videove, për shembull. Shtoni fotografi profesionale të çdo madhësie, bashkëngjitni udhëzues stërvitje, shtoni informacione kontakti dhe profesionale ose theksoni profesionalizmin tuaj në çfarëdo mënyre tjetër për të përzënë klientë të rinj dhe për të rritur biznesin tuaj.
  • Zgjedhja e Widget Professional. Edhe pse uKit nuk mund të mburret me tregun e vet të aplikacioneve, ai ende ofron pajisje shtesë të integruara. Ata janë të thjeshtë për t’u instaluar dhe integruar. Pavarësisht nëse keni nevojë për një kalkulator ose kalendar në internet për të mbajtur kontakte me një dietë sportive, uKit ka gjithçka që ju nevojitet. Për më tepër, ju mund të integroni pajisje shtesë biznesi për t’i dhënë popullaritetit në internet faqen tuaj të fitnesit dhe besimit të klientit. Këto përfshijnë Hapat, Google Maps, Timeline, Rrjetet Sociale etj.
  • Zgjidhje eCommerce. uKit vjen me një platformë të fuqishme eCommerce që bën të mundur drejtimin e një dyqani funksional në internet, ku mund të shesni mallra dhe pajisje të lidhura me sportin. Një tjetër mundësi eCommerce që ofron uKit është një mundësi për të integruar plugin Ecwid që lejon t’i jepet përqendrimit të e-tregtisë në faqen tuaj të internetit. Varet nga ju që të zgjidhni zgjidhjen më të përshtatshme të tregtisë elektronike që korrespondon me nevojat tuaja për zhvillimin e faqes në internet.
  • Integrimi i Sendit të Pulsit. uKit përmban integrim pa probleme me SendPulse – një nga widget-et më të njohura që lejon shtimin dhe vendosjen e njoftimeve për shtyp për vizitorët e faqes në internet. Ky është një tipar i dobishëm që ju ndihmon klientët tuaj aktual dhe potencial të njoftohen për ato ngjarje dhe lajme që dëshironi të dinë ata. Procesi i integrimit të widget zgjat vetëm disa minuta dhe mund të përfundojë edhe nga një i ri.

kosto: Ju nuk do të gjeni një plan falas në uKit, megjithatë sistemi ju lejon të provoni planin e zgjedhur falas gjatë gjyqit 14-ditor. Kjo kohë është e mjaftueshme për të zbuluar përfitimet dhe dobësitë e sistemit, si dhe implikimin e tij të madh. Sa i përket pajtimeve të paguara, këtu janë katër prej tyre.

Kostoja e Planit Minimal më të përballueshëm përbën 4 $ / muaj, ndërsa ai i Pro Planit më të shtrenjtë është 12 $ / muaj. Politika e çmimeve të sistemit është mjaft kosto-efektive për të gjitha kategoritë e përdoruesve. Duke marrë parasysh orientimin fillestar të shërbimit ndaj bizneseve të vogla, kostoja e përdorimit të tij padyshim që vlen për vëmendje.

Provoni uKit falas

WordPress – CMS # 1 e botës për të krijuar një faqe interneti FALAS

WordPress - CMS # 1 e botës për të krijuar një faqe interneti FALAS

WordPress – është sistemi # 1 i Menaxhimit të Përmbajtjes në botë që mund të përdorni krijoni një faqe interneti falas me performancë të lartë dhe tërheqje të madhe vizuale. Platforma nuk është mjaft e komplikuar, por nënkupton aftësi të caktuara për krijimin e faqes në internet dhe ndërgjegjësimin e kodifikimit.

Gjë është se CMS lejon mundësi të thella integrimi dhe zgjedhje pritjeje. Kjo është një domosdoshmëri, nëse dëshironi t’i jepni funksionimit të përparuar faqen tuaj të internetit për të rritur sasinë e trafikut dhe popullaritetin e biznesit tuaj në përgjithësi. Përfitimet kryesore të sistemit të menaxhimit të përmbajtjes janë renditur më poshtë:

  • Modelet e përgjegjshme të Niche. Shërbimi ka një koleksion të modeleve të siguruara jashtë kutisë, por ekziston gjithashtu një mundësi për të zgjedhur tema të reja specifike të fitnesit në internet dhe t’i përshtatni ato në lidhje me nevojat e biznesit tuaj. Këto shabllone janë në dispozicion falas dhe me kosto shtesë. Nëse u jepni përparësi mostrave falas, sigurohuni që ato të zhvillohen nga dizajnerë të besuar të uebit për të mos paraqitur rrezikun e faqes suaj të internetit.
  • Pllaka WP për Studiot e Fitnesit & Palestra. Pavarësisht nëse zotëroni një palestër të plotë në lulëzim ose thjesht planifikoni të filloni blogun tuaj të fitnesit, WordPress ka një koleksion të shtojcave të specializuara për të ofruar. Ndër shtojcat më të dobishme dhe të njohura të palestrës dhe palestrës, ato në vijim janë në krye të listës: Llogaritësi Premium BMI, Llogaritësi për humbje peshe Freemium WordPress Plugin, Meal Planner Pro Recipes Plugin Free, Plumbin Calculator Falas Keto, WordPress Plugin, CF Whiteboard Free Crossfit Plugin, Content Unlocked: Plain Fitness Free, WPGYM – Premium WordPress System Management Manual, Gym Studio Menaxhimi i Anëtarësisë Falas, Fryma MB për MINDBODY, Shëndet & Vizitat e Kuotave të Fitnesit, Plani i Origjinës së Përgjegjshme të Regjistrimit të Orëve të Premiumit, Grupet WooCommerce, Abonimet & Rezervime, Rezervime WooCommerce WordPress Plugin dhe shumë më tepër.
  • Shtojcat e ndërveprimit të klientit. Përveç sigurimit të shtojcave të lidhura me palestër, sistemi gjithashtu ofron një seri programeve të bashkëveprimit me klientët që ndihmojnë të qëndrojnë të lidhur me klientët, duke i mbajtur ata të informuar për lajmet dhe azhurnimet e biznesit tuaj. Më të dobishmet dhe më të njohurat prej tyre janë Zopim Live Chat, Candy Mbështetëse, UCare, Chat Live, Biletat e AH, Ndihmësja e Shërbimit të Skautëve, Zendesk etj..

kosto: WordPress është plotësisht falas për të gjithë. Ju mund ta shkarkoni dhe instaloni sistemin pa asnjë kosto fare, duke përdorur setin e veçorive të ofruar nga kutia për të ndërtuar një faqe interneti të mirë për studiot e fitnesit. Nëse mendoni se aftësitë tuaja për kodim do të jenë të mjaftueshme për të aplikuar opsione më të gjera të projektimit në internet, mund të zgjidhni më shumë shtojca dhe modele me kosto shtesë.

Për më tepër, do të duhet të kujdeseni për emrin e domain dhe hostin për ta bërë faqen tuaj të internetit të arritshme në internet. Në fakt, ju mundeni zgjidhni cilindo ofrues pritjeje që ju preferoni, por CMS rekomandon përdorimin e ofruesit të saj zyrtar të pritjes – Bluehost. Kompania ofron disa plane për të zgjedhur, të cilat vijnë me kosto të përballueshme. Plani më i lirë Bluehost, për shembull, do t’ju kushtojë vetëm 2,95 $ / muaj.

Provoni WordPress falas

SITE123 – Platforma Online me Dizajn të Fitnesit të Madh

SITE123 - Platforma Online me Dizajn të Fitnesit të Madh

SITE123 – është një nga platformat më të thjeshta në internet me dizajne të shkëlqyera në internet që ndihmojnë fillimin dhe më pas menaxhimin efektiv të faqeve të internetit profesionale për studiot e fitnesit dhe trajnerët personalë. Ky krijues falas i faqes së re të cloud vjen me një redaktues të përshtatshëm dhe të dobishëm për faqen e internetit WYSIWYG, qasje intuitive për krijimin e faqeve në internet, modele të shumta të përgjegjshme dhe bollëk të mjeteve të personalizimit të dizajnit në fund të lartë që do t’i japin projektit tuaj pamjen unike të personalizuar. Të renditura më poshtë janë disa nga karakteristikat më të rëndësishme të krijuesit të faqes në internet:

  • Modelet specifike të industrisë së përgjegjshme. Ndërtuesi i faqeve në internet bën të mundur zgjedhjen e modeleve të shumëfishta të përfshira në Shëndetësi & Wellness dhe Zbavitje & Kategoritë sportive. Ajo që ju duhet të filloni të personalizoni temën e zgjedhur është të siguroni emrin e faqes tuaj të fitnesit dhe të vazhdoni në redaktimin e mëtejshëm të projektit, duke përdorur mjete të shumta të disponueshme në pultin e sistemit. Të gjitha shabllonet janë falas. Nëse nuk arrini të zgjidhni modelin e kërkuar, mund të zgjidhni një temë të zbrazët dhe të filloni ta personalizoni atë nga e para në dobi të faqes së internetit të 100% të personalizuar të fitnesit.
  • Mbështetje shumëgjuhëshe. Nëse keni nevojë për një faqe në internet në dispozicion në disa gjuhë sipas dëshirës tuaj, do të jeni të kënaqur të zbuloni se SITE123 siguron mbështetje shumëgjuhëshe. Nuk ka nevojë të nisë faqet e internetit të ndara në gjuhë të ndryshme për të përputhen me modelin tuaj të internetit dhe preferencat e biznesit. Në vend të kësaj, ju ofrohet një mundësi për të filluar një projekt me funksionalitet shumëgjuhësh për të arritur audiencën e synuar jashtë vendit.
  • Integrimi i mediave sociale. Platforma bën të mundur rritjen e popullaritetit të faqes suaj të fitnesit duke shtuar dhe azhurnuar përmbajtjen e lidhur me industrinë në rrjetet sociale. Kështu partnerët / klientët tuaj do të jenë në gjendje të mësojnë më shumë rreth biznesit tuaj, ngjarjeve të ardhshme, lajme, azhurnime, oferta speciale dhe informacione të tjera të ngjashme.
  • Motori i tregtisë elektronike. SITE123 është gjithashtu i njohur për platformën e tij të fuqishme eCommerce që ju lejon të filloni dhe menaxhoni dyqanet në internet. Kjo ka shumë rëndësi për pronarët e faqeve të internetit të fitnesit, të cilët kanë qëllim të fillojnë proceset e shitjes përmes faqeve të tyre të internetit për t’u ofruar klientëve të tyre ofertat më të mira. Motori ju lejon të krijoni dhe azhurnoni asortimentin e produktit të disponueshëm në galeritë mahnitëse, të vendosni parametrat e transportit / pagesës, të lëshoni dhe të ofroni zbritje, të rregulloni opsionet e PayPal dhe të përfundoni disa hapa të tjerë që duhet të kenë lidhje me dyqanin në internet.
  • Formulari Online Builder. Kur menaxhoni faqen tuaj të fitnesit, mund të keni qëllimin të integroni një formë të caktuar në internet, në varësi të specializimit dhe objektivave të faqes suaj të internetit. Kjo është ajo ku formatori i integruar i formave do t’ju vijë në dispozicion, duke ju lejuar të zgjidhni nga faqosjet me forma të shumëfishta, tiparet e personalizimit të dizajnit dhe elementët e integrueshëm..

kosto: Kur trajton aspektin e çmimeve, SITE123 qëndron larg nga turma për shkak të përballueshmërisë së tij. Sistemi fillimisht ofron një plan falas që ju lejon të shqyrtoni nuancat e tij vendimtare në detaje. Sidoqoftë, ka kuptim të azhurnohet në një prej pajtimeve me pagesë që sistemi ofron për të përfituar avantazhe të shumta që ofron. Kostoja e abonimit më të lirë SITE123 fillon me $ 10.80 / muaj – kjo sigurisht që do t’i përshtatet buxhetit tuaj.

Provoni SITE123 falas

Bookmark – Një nga Ndërtuesit më të mirë të Uebfaqeve me bazë AI

Bookmark - Një nga Ndërtuesit më të mirë të Uebfaqeve me bazë AI

Shënimi – është një nga krijuesit më të mirë të faqeve të internetit me bazë AI. Platforma vjen me mjet të integruar të mjeteve, i cili jo vetëm që thjeshton tërë procesin e zhvillimit të faqes në internet, por madje krijon një faqe interneti mahnitëse për ju në mënyrën e automatizuar. Kjo është ajo që e bën sistemin një zgjedhje të shkëlqyeshme për përdoruesit, njohuritë e dizajnit në internet të të cilëve janë larg nga profesionisti. Ndër karakteristikat kryesore të Faqerojtësit, ka kuptim të përmendim sa vijon:

  • Asistent AIDA. Pika e parë dhe më e rëndësishmja e shënuar në internet është padyshim Asistentja e saj AIDA. Ky është mjeti i mundësuar nga AI, i cili do të gjenerojë një faqe interneti të gatshme të studios së fitnesit për ju në mënyrën e automatizuar. Nuk është e nevojshme të mësoni aftësi kodimi për ta bërë atë. Ajo që ju duhet është të paraqisni informacionin e kërkuar dhe të shikoni rezultatin.
  • Seksioni i Ngjarjeve. Ndërtuesi i faqes në internet lejon botimin dhe azhurnimin e faqes tuaj të studios së fitnesit, duke siguruar informacione të freskëta rreth ngjarjeve të ardhshme, lajmeve, planeve, azhurnimeve të kalendarit, etj. Kjo ndihmon për t’i mbajtur vizitorët tuaj të informuar në lidhje me faktet më të rëndësishme të biznesit që ju dëshironi t’i kushtojnë vëmendje.
  • Tipari i përqendrimit. Bookmark ju lejon të shfletoni koleksionin e moduleve të paracaktuara, të cilat mund t’i japin pamjes së shkëlqyeshme të internetit të studios suaj të fitnesit dhe funksionimit të jashtëzakonshëm. Ndër elementet që mund të integroni, ka kuptim të përmendni citate, tekste, butona të rrjetit social, lidhje dhe harta etj.
  • Mjetet e mbledhjes së statistikave. Bookmark ka një sistem të shkëlqyeshëm të mbledhjes së statistikave, i cili lejon marrjen e informacionit të hollësishëm në lidhje me punën e faqes suaj të internetit, duke përfshirë sasinë dhe burimet e trafikut, numrin e vizitorëve unik dhe pamjet e faqeve, gjuhët e preferuara, vendet nga përdoruesit që vijnë, kohën që ata kalojnë në faqen e internetit etj. Analiza e këtij informacioni do t’ju ndihmojë të ndërmarrni masa speciale (nëse është e nevojshme) për të parandaluar problemet e mundshme të lidhura me faqen në internet.

kosto: Shënimi ofron një plan plotësisht falas që do të ndihmojë shumë për përdoruesit e gatshëm të punojnë me sistemin në të ardhmen. Pasi të zbuloni tiparet kryesore të shërbimit, do të jeni në gjendje të përmirësoni më tej në një prej planeve të paguara që ofron. Kostoja e tyre përbën 11,99 dollarë dhe 24,99 dollarë në muaj të dhënë që ju të bëni një pagesë vjetore një herë. Nëse kjo mundësi nuk ju bën thirrje për ndonjë arsye, ju lejohet të bëni pagesa mujore, të cilat janë disi më të shtrenjta dhe përbëjnë 15 dollarë dhe 30 dollarë në muaj përkatësisht.

Provoni Faqerojtësin falas

Udhëzuesi i fundit për të ndërtuar një faqe interneti perfekte për një studio palestër

Ndërtimi i një faqe në internet nga e para është më pak sfiduese sesa mund të duket. Për më tepër, ndërtuesit e faqeve të internetit sot bëjnë gjysmën e punës për ju. Këtu janë hapat thelbësorë të fillimit të burimit tuaj të internetit:

Hapi # 1 – Zgjidhni një Emër Domain

Nuk ka rëndësi nëse keni tashmë një studio fitnesi apo jo, zgjedhja e emrit të domain është një proces mjaft i drejtpërdrejtë. Përdoruesit mund të përfitojnë nga shërbimet në internet si psh Godaddy, 1&1 IONOS ose të ngjashme. Këtu mund të zgjidhni zonën .com dhe të shkruani emrin e kompanisë tuaj. Nëse nuk keni një të tillë, thjesht shkruani emrin tuaj të plotë. DavidGreen [.] Com – një emër i shkëlqyeshëm i domain-it për uebfaqen e një instruktori personal, nuk është ashtu?

Shënim: Shmangni numrat, grumbullimet, zgjatjet e paqarta, etj.

Hapi # 2 – Zgjidhni një Web Web Hosting

Më në fund, ne kemi një emër domain të mrekullueshëm për faqen tonë të internetit. Jemi plot parashikime dhe ide për përmbajtjen. Por së pari, na duhet një vend për ta ruajtur atë përmbajtje. Ky vend quhet “web hosting”. Ju mund të shfletoni rrjetën në kërkim të oferta me e pershtatshme ose thjesht zgjedhin për një ndërtues të faqes në internet që përmban host me çdo limit madhësie për të shkarkuar sa më shumë skedarë, imazhe dhe video sa të duhen. Web hosting është përfshirë tashmë në një plan. Ju kurseni kohë, para dhe merrni gjithçka që ju nevojitet për një fillim në një vend.

Hapi # 3 – Punoni me përmbajtjen

Shumica e instruktorëve personalë dhe studiot e fitnesit shkruajnë të njëjtat gjëra në një mënyrë tipike. Kjo është e gabuar, pasi ju duhet të dalloheni prej tyre. Një blog i thjeshtë për stërvitje ose stërvitje nuk është mjaftueshëm i mjaftueshëm. Ju duhet të kanalizoni përmbajtjen që përmban foto profesionale, video stërvitje dhe ide të dobishme trainimi. Pasi të keni tërhequr vëmendjen e audiencës tuaj të synuar, bëni përmbajtjen në përputhje dhe vazhdoni të shkruani.

Hapi # 4 – Përdorni praktikën më të mirë të SEO

Kur flasim për SEO, nënkuptojmë drejtimin e trafikut falas nga Google dhe motorët e tjerë të kërkimit. Ideja është që të tërheq vëmendjen e vizitorëve me shumë vlera. Kështu që, vazhdoni të përqendroheni në përdorimin e fjalëve kyçe kur shkruani tituj dhe përshkrime. Përdorni shërbime të veçanta si Google Trends për të kërkuar frazat kryesore të kërkuara në vend tuaj dhe për t’i renditur ato sipas vendndodhjeve. Jo vetëm etiketat duhet të përfshijnë frazën kryesore, por edhe alts, përshkrimet e figurave, etj. Mbani URL-të tuaja sa më të thjeshta, të rëndësishme dhe bindëse sa të jetë e mundur.

Marketingu tradicional me email është ende një mënyrë e mirë për të vendosur marrëdhënie të mira me klientët tuaj të mundshëm. Kapni postën elektronike dhe ndërveprimin e tyre. Gjithashtu, përdorni fjalë kyçe për të përfituar nga renditjet më të larta të motorëve të kërkimit. Ndarja sociale gjithmonë ka rëndësi! Sipas sondazheve, përdoruesit kalojnë më shumë kohë në platforma kryesore sociale si Facebook dhe Instagram sesa në internet. Sigurohuni që faqja juaj e internetit të sigurojë butona të ndarjes sociale. Oh, ndërtuesit e uebfaqeve tashmë i kanë ato.

Karakteristikat Thelbësore të Fitnesit në Uebfaqe

Cilësia e faqes suaj të internetit ka një vlerë të madhe. Jo vetëm që bën përshtypjen e parë, por gjithashtu ndikon në ndërveprimin e mëtutjeshëm me klientët e mundshëm. Nga ana tjetër, një burim në internet është një mundësi tjetër për të dalë nga konkurrentët. E tëra që ju duhet është të shtoni disa veçori unike dhe seksione që të tjerët nuk i kanë. Por së pari, filloni me disa thelbësore themelore:

  • Prezantoni ekspertët – çdo klient pret që stafi juaj të prezantohet nga ekspertë profesionistë. Prezantoni stafin tuaj në një seksion të veçantë “Kualifikimi” që përshkruan përvojën e tyre të punës, arritjet, foton dhe informacionet e tjera të profileve;
  • Krijoni një sallë ekspozite – nënvizoni objektet dhe shërbimin e fitnesit duke përdorur imazhe të ndritshme, video stërvitje, foto profesionale të stafit që punojnë me klientët. Kjo do të fitojë besueshmëri dhe do t’ju lejojë të theksoni pikat fituese të studios suaj;
  • Informacione për kontaktin – tregoni vendndodhjen e saktë të palestrës, numrin e telefonit, postën elektronike dhe informacione të tjera për të mbajtur kontakte me ju;
  • Dëshmi – kjo pjesë është thelbësore pasi përshkruan nivelin e shërbimeve tuaja dhe nxit më shumë klientë. Shmangni trajtimin e vlerësimeve të rreme. Kërkojuni klientëve të vërtetë të ndajnë përvojën e tyre;
  • Thirrje për veprim – ju e dini se çfarë është nëse nuk keni jetuar në një shpellë për 10 vitet e fundit. Frymëzoni vizitorët tuaj për të përdorur shërbime. Ofroni zbritje, shpërblime, kode promovimi dhe karakteristika të tjera për të lehtësuar në portofolin e një klienti.

Karakteristikat Thelbësore personale të Trainerit në Uebfaqe

Ju keni më gabim të mendoni se një faqe në internet për një trainer personal është më pak e kërkuar. Ka të bëjë me reputacionin dhe prezantimin tërheqës të aftësive tuaja. Sigurohuni që faqja juaj e internetit të ketë këto në vijim:

  • Fotografitë tërheqëse – përdorni imazhe profesionale për të krijuar një galeri të ndritshme. Shtoni fotografi të muskujve tuaj, stërvitjeve, klientëve të lumtur, etj .;
  • Video Coaching – krijoni një përmbajtje që dallon nga bloget dhe artikujt tipikë. Xhironi videot tuaja profesionale që përshkruajnë të gjitha çështjet thelbësore kur bëhet fjalë për trajnimin personal. Bëni vizitorë të angazhuar;
  • Trajnerët Bio – prezantoni veten me klientët e mundshëm në një seksion të veçantë. Flisni për moshën tuaj, kualifikimin, arritjet dhe gjithçka që vizitorët tuaj mund t’i konsiderojnë të dobishëm;
  • Shqyrtime të blerësve – Sigurohuni që klientët tuaj të ndajnë përvojën e tyre në faqen tuaj të internetit. Kjo do ta bëjë faqen tuaj të internetit të duket më profesionale dhe e besueshme.

Vija e poshtme

Tregu i fitnesit konkurrues vështirë se rezervon ndonjë shans për ata, të cilët ende nuk kanë një faqe në internet. Sidoqoftë, nuk duket se është një problem serioz duke marrë parasysh disponueshmërinë e ndërtuesve të faqeve në internet. Ata ju lejojnë të krijoni me lehtësi një burim të mirë të uebit pa kosto shtesë, aftësi speciale ose përfshirje të thellë.

Efikasiteti i kostos, lehtësia e përdorimit, efektiviteti, shërbimet e integruara dhe shtojcat, nuk ka nevojë të punësoni zhvillues sa herë që keni nevojë për azhurnime – lista e avantazheve nuk është e plotë. Përfitoni nga mjetet e thjeshta për të krijuar një faqe interneti profesionale nga e para.

Ka shumë ndërtues të faqeve të internetit për të eksploruar, kur bëhet fjalë për zgjedhjen e mjetit të ndërtimit të faqes në internet. Kërkesat kryesore për të cilat duhet të përmbahen janë lehtësia e përdorimit, grupi i gjerë i veçorive, komoditeti, natyra intuitive e ndërtimit të internetit dhe përballueshmëria. Wix, uKit, WordPress, SITE123 dhe Bookmark korrespondojnë me të gjitha këto kërkesa dhe gjithashtu ofrojnë më shumë përfitime. Merrni kohën tuaj për t’i provuar ato në detaje, nëse me të vërtetë synoni të zgjidhni shërbimin që do të jetë ndeshja më e mirë për projektin tuaj në palestër.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me