Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet të biznesit të vogël

ndërtuesit e faqeve të biznesit të vogël


Tani do të promovoni në mënyrë efektive biznesin tuaj, por nuk mund të vendosni se me çfarë të filloni? Ajo që duhet të dini është se zhvillimi i suksesshëm i biznesit është i paimagjinueshëm pa prezencë të besueshme në internet.

Të kesh një faqe në internet të biznesit të vogël është një avantazh në vetvete. Ndihmon për të arritur disa qëllime në një kohë. Pavarësisht nga ngrohtë që specializoheni, një faqe në internet mbetet destinacioni kryesor për klientët dhe partnerët e biznesit, të cilët janë të interesuar të merren me ju.

Sapo të vendosni të drejtoni një faqe në internet të biznesit të vogël, do të hasni në opsione të ndryshme. Nëse jeni të gatshëm të investoni shumë në zhvillimin e faqes tuaj, atëherë mundeni punësojë një studio të projektimit në internet ta bej kete pune per ty.

Sidoqoftë, kjo nuk është ideja më e mirë, nëse dëshironi të jeni në krye të procesit të ndërtimit të uebit për të menaxhuar dhe azhurnuar më tej uebfaqen tuaj kur të jetë e nevojshme. Një nga opsionet më të mira dhe më të thjeshta DIY është përdorimi i një krijuesi të faqes në internet. Këto shërbime lejojnë ndërtimin e llojeve të ndryshme të projekteve, të cilat përfshijnë funksionalitetin, grupet e veçorive dhe rezultatin e dhënë.

Nëse keni të drejtë të filloni një faqe në internet me biznes të vogël, me të vërtetë ka kuptim të mësoni më shumë rreth ndërtuesit më të njohur të faqeve të internetit.

Ne Testuam 10 nga Ndërtuesit e internetit më të mirë të biznesit të vogël:

 1. Wix – Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet për biznesin e vogël
 2. uKit – Ndërtues i sitit të biznesit të vogël për uebfaqen personale
 3. WordPress – CMS më e mirë me burim të hapur për biznesin e vogël
 4. Markat Tailor – Ofruesi më i Mirë i Uebfaqeve për Biznes të Vogël
 5. Shopify – Ndërtues i faqes elektronike të tregtisë për biznesin e vogël
 6. Bluehost – Ndërtues i faqes në internet dhe strehues për biznesin e vogël
 7. Faqerojtësa – Platforma e Ueb-it për Biznesin e Vogël
 8. Ucraft – Mjet i përballueshëm për të krijuar një faqe interneti të biznesit të vogël
 9. SITE123 – Ndërtuesi i faqes më të lehtë për biznesin e vogël
 10. Gator – Ndërtues i thjeshtë dhe i dobishëm në internet nga HostGator

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen e krijuesit më të mirë të faqeve të internetit të biznesit të vogël, shumica e përdoruesve ndjehen disi në mëdyshje vetëm sepse nuk e dinë, cili shërbim do të funksionojë më mirë për ta. Le të shqyrtojmë opsionet dhe përparësitë kryesore të krijuesve të faqeve më të shfaqura në internet, në mënyrë që të mund të dini se çfarë të prisni nga secila prej tyre.

Wix – Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet për biznesin e vogël

Wix - Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet për biznesin e vogël

Wix – është krijuesi më i mirë falas i uebfaqes për biznesin e vogël, i cili ka fituar popullaritet në të gjithë botën për shkak të grupit të tij të gjerë të veçorive që lidhen me ngrohtësinë. Bollëku i mjeteve të personalizimit të dizajnit, zgjedhja e pasur e modeleve falas dhe politika e çmimeve të përballueshme kanë bërë që sistemi të jetë një platformë e denjë për zhvillimin e të gjitha llojeve të faqeve të internetit, përfshirë projektet e biznesit të vogël. Wix është një zgjedhje e shkëlqyeshme për sipërmarrësit, të cilëve u mungon aftësia për kodim dhe nuk kanë kohë të mësojnë të gjitha ndërlikimet e procesit të ndërtimit të faqes në internet. Për tu siguruar që sistemi i përshtatet nevojave tuaja për krijimin e faqes në internet, merrni parasysh avantazhet e mëposhtme të platformës:

 • Modelet e Biznesit të Vogël. Farëdo ngrohtë biznesi që specializoheni, do të gjeni lehtësisht një shabllon të përshtatshëm në koleksionin e pasur të ndërtuesit të faqes në internet. Të gjitha temat Wix janë të lira, të optimizuara për celular dhe ekziston një mundësi për të shfrytëzuar redaktorin celular për të siguruar cilësi të këndshme të ekranit celular. Ndryshimet që do të bëni në versionin mobil nuk shfaqen në modalitetin e desktopit, ndërsa redaktimet e bëra në variantin e faqes në desktop do të jenë të dukshme në versionin celular.
 • Wix ADI. Të integruar Dizajn Artificial Vegël e Inteligjencës do t’ju ndihmojë të zhvilloni një faqe në internet të biznesit të vogël, edhe nëse nuk jeni një profesionist i dizajnit në internet. Kjo është bërë në mënyrën e automatizuar – thjesht siguroni informacionin e kompanisë tuaj që duhet të shfaqet në faqen e internetit dhe sistemi do të bëjë pjesën tjetër të punës për ju.
 • Wix ShoutOut. Një tjetër avantazh i Wix është veçori e marketingut me email. Kjo lejon krijimin e postave elektronike mahnitëse dhe ndarjen e fushatave të marketingut në asnjë kohë. Wix ShoutOut ofron stile të personalizueshme, shabllone profesionistë me skedarë të gatshëm, integrim të lehtë kontakti. Ju gjithashtu mund të përdorni mjetet e mediave sociale dhe gjurmuesin e statistikave për të kontrolluar statistikat e faqes tuaj. Kjo është pikërisht ajo që biznesi juaj ka nevojë për promovim efektiv.
 • Platforma eCommerce. A keni ndërmend të krijoni një dyqan në internet të vogël-mesatar, por nuk do të keni kohë të merreni me ndërtues të specializuar të faqeve të internetit? Pastaj shkoni përpara për të eksploruar Dyqane Wix – veçori që do t’ju lejojë të filloni një faqe në internet eCommerce të optimizuar për shikimin në celular. Zgjidhni modelin, ngarkoni informacionin e dyqanit tuaj në internet, detajet e kontaktit, produktet dhe specifikimet e tyre, aktivizoni veçoritë e tregtisë dhe vendosni mundësi pagese / transporti për të drejtuar një dyqan në internet i cili do të arrijë në nevojat dhe pritjet tuaja.
 • Wiz Wiz SEO. Për shkak të përshtatshëm dhe të lehtë për t’u përdorur Wiz Wiz SEO, do të jeni në gjendje të kontrolloni efikasitetin e promovimit të faqes së internetit të biznesit tuaj. Me këtë qëllim, ju mund të vendosni parametra SEO, të gjurmoni statistikat në faqen e internetit, të integroni mjetet dhe widget e kërkuara dhe të kryeni veprime të tjera për t’u siguruar që faqja e internetit e biznesit tuaj të vogël merr grada të larta në Google.
 • Ngjitet nga Wix. Ascend by Wix është zgjidhja e përparuar gjithëpërfshirëse e biznesit që lejon qasje në më shumë se 20 mjete profesionale të biznesit të destinuara për të thjeshtuar proceset e menaxhimit të biznesit tuaj. Duke përdorur funksionin, ju mund të filloni, drejtoni dhe promovoni kompaninë tuaj, të rritni bazën e klientit dhe reputacionin e ngrohtë, si dhe të gjeneroni fitime. Ascend i bën automatikisht të gjitha proceset automatikisht, duke ofruar mjete të tilla si Format, Menaxherin e Kontaktit, Bisedën live, Inbox, Faturat, Detyrat & Kujtime, automatizime, çmime etj.

A është e mirë për biznesin e vogël? Wix definitivisht funksionon i shkëlqyeshëm për projektet e biznesit të vogël përsa i përket çmimit. Plani falas që sistemi ofron për secilin pajtimtar, mund të përdoret në mënyrë efektive për të provuar të gjitha tiparet e krijuesit të faqes në internet. Sidoqoftë, nuk do të mbulojë të gjithë gamën e nevojave tuaja për krijimin e faqes në internet, nëse vendosni të krijoni një uebfaqe biznesi dhe ta bëni atë të arritshëm në internet. Ju do të duhet një emër domaini, si dhe mjete të tjera për t’u siguruar që faqja e internetit e biznesit tuaj renditet e lartë në motorët e kërkimit dhe gëzon popullaritet me audiencën e synuar. Kështu që, azhurnimi në pajtimin me pagesë është i domosdoshëm. Wix ofron një seri të planeve të Biznesit / Tregtisë elektronike, kostoja e të cilave fillon me 23 dollarë / muaj. Ky është një investim i denjë për çdo faqe në internet të biznesit të vogël.

Provoni Wix falas

uKit – Ndërtues i sitit të biznesit të vogël për uebfaqen personale

uKit - Ndërtues i sitit të biznesit të vogël për uebfaqen personale

uKit – është një nga krijuesit më të thjeshtë dhe më funksionalë të uebfaqeve të biznesit të vogël për projekte personale. Në të vërtetë, sistemi siguron një korrelacion të shkëlqyeshëm të cilësisë së çmimeve për fillestarët dhe profesionistët e dizajnit në internet, të cilët kanë qëllim të fillojnë faqet e tyre të biznesit DIY. Platforma është dalluar si një ndërtues i faqeve të biznesit të vogël dhe, kështu, i gjithë grupi i tij i veçorive është i përqendruar në përfundimin e kësaj detyre. uKit është jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur dhe nuk kërkon vetëdijen e aftësive të kodimit. Shtë një zgjidhje e këndshme për ndërtimin e faqeve të internetit për pronarët e ndërmarrjeve të vogla dhe sipërmarrësit privatë, të cilët gjithmonë shtypen për kohën, u mungojnë njohuritë në krijimin e faqeve në internet dhe nuk janë të gatshëm të investojnë shumë në zhvillimin e faqes në internet. Këtu është lista e veçorive që uKit me krenari i ofron pajtimtarët e saj:

 • Modelet e përgjegjshme të biznesit. koleksioni i shablloneve uKit është një nga më mbresëlënësit në kamare. Përfshinë qindra shabllone të përgjegjshëm të ndarë në kategori biznesi për lehtësinë e kërkimit. Ju mund ta ndryshoni modelin në çdo fazë të procesit të hartimit të uebit, ndërsa përmbajtja do të ruhet. Procesi i personalizimit të shablloneve është gjithashtu i thjeshtë. Thjesht hyni në pult, për të parë mjetet që mund të përdorni për këtë qëllim.
 • Integrimi i AmoCRM. Duke qenë e orientuar në promovimin e biznesit, uKit vjen amoCRM mundësi integrimi. Ky është një sistem i thjeshtë dhe mjaft intuitiv i llogaritjes së marrëveshjeve të mundshme dhe klientëve që ndihmon në kontrollin dhe rritjen e vëllimeve të shitjeve. Sistemi thjeshton procesin e menaxhimit të klientit / porositjes, duke kontribuar në promovimin më të shpejtë dhe më efikas të biznesit.
 • eCommerce. Karakteristikat eKommerce në eKit ia vlen të kushtojnë vëmendje të veçantë. Ndërtuesi i faqes në internet u jep përdoruesve një mundësi për të hedhur në treg dhe më pas të menaxhojnë një dyqan të vogël në internet. Në fakt, ju mund të shkoni dy mënyra këtu. Ju ose mund të lidhni një widget eCommerce në faqen tuaj të internetit dhe të vendosni parametrat ose të integroni shtojcën Ecwid për të filluar shitjen në internet.
 • Vegla biznesi. uKit lejon integrimin e pajisjeve të biznesit, të cilat mund të shtojnë funksionalitetin dhe fokusin e biznesit në faqen tuaj të internetit. Në mesin e pajisjeve të biznesit që ju mund të dëshironi të integroni në projektin tuaj, fillimisht ka kuptim të përmendni Timeline, Hapat, Google Maps, Rrjetet Sociale etj. Secila prej këtyre widget-ve funksionon shkëlqyeshëm për të gjitha llojet e faqeve të internetit të biznesit.
 • Integrimi i Sendit të Pulsit. uKit vendoset në mënyrë të përsosur me SendPulse – një widget popullor që përdoret nga ata zhvillues të uebit, të cilët dëshirojnë të shtojnë dhe rregullojnë njoftimet e shtytjes online për vizitorët e tyre në faqen e internetit. Integrimi i widget zgjat vetëm disa minuta dhe mund të kompletohet edhe nga jo-koduesit.
 • uCalc. Një tjetër pikë e rëndësishme e krijuesit të faqes në internet është llogaritësi i saj në internet – uCalc, integrimi i të cilave ndihmon në përcaktimin e kostos së produkteve / shërbimeve të ofruara për audiencën e synuar. Kjo është veçanërisht një zgjedhje e shkëlqyeshme për projektet eCommerce.

A është e mirë për biznesin e vogël? uKit është një nga opsionet më të mira për zhvillimin e faqes në internet të biznesit të vogël dhe është një nga më të mirat ndërtuesit e përballueshëm të faqes në internet gjithashtu. Sistemi nuk ka një plan falas, por nuk është mjaft i nevojshëm, duke marrë parasysh koston e pajtimeve të tij të paguara. Mimi i planit më të lirë të uKit përbën vetëm 4 dollarë, ndërsa abonimi më i shtrenjtë dhe i avancuar do t’ju kushtojë 12 $ / muaj! Këto çmime janë më se të përballueshme për çdo biznes të vogël – vështirë se do të gjeni tarifa më të lira për një funksionalitet kaq të gjerë!

Shiko gjithashtu: rishikim uKit.

Provoni uKit falas

WordPress – CMS më e mirë me burim të hapur për biznesin e vogël

WordPress - CMS më e mirë me burim të hapur për biznesin e vogël

WordPress – eshte me e mira Sistemi i Menaxhimit të Përmbajtjes me burim të hapur për faqet e internetit të biznesit të vogël. Platforma ka fituar popullaritet në mbarë botën për shkak të grupit të saj të fuqishëm të tipareve, bollëkut të veçorive të integrimit dhe opsioneve të përparuara të personalizimit të dizajnit. Sistemi fillimisht u krijua si një platformë Blogging dhe, kështu, ju nuk do të gjeni një zgjidhje më të thjeshtë për të filluar dhe menaxhuar një blog. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju nuk do të mund të përdorni sistemin për zhvillimin e llojeve të tjerë të projektit. Përkundrazi, WordPress funksionon shumë për krijimin e faqeve të internetit të biznesit, faqeve të uljes dhe madje edhe dyqaneve në internet. Gjithçka varet nga objektivat tuaja, përpjekjet për krijimin e faqeve në internet dhe rezultati që prisni të përfitoni në planin afatgjatë. Kur trajton aspektin e funksionalitetit, WordPress ofron karakteristikat e mëposhtme:

 • Shtojcat e biznesit të vogël. Sistemi qëndron larg nga turma për shkak të opsioneve të tij të fuqishme të integrimit të shtojcave. Ka shumë shtesa WordPress atje dhe varet nga ju që të zgjidhni dhe integroni ato, të cilat janë më të përshtatshmet për faqen tuaj të internetit. Ndër shtojcat më të njohura të WordPress për faqet e internetit të biznesit, ka kuptim të përmendim WPForms, MonsterInsights, Yoast SEO, Constant Contact, OptinMonster, Sucuri, UpdraftPlus, WP Rocket, MemberPress, CSS Hero, LearnDash, G Suite, SEMRush, Pretty Links Pro, Numra të përbashkëta, WooCommerce dhe shumë më tepër.
 • Shtojcat e ndërveprimit të klientit. Së bashku me shtojcat specifike të ngrohta, WordPress ofron një përzgjedhje të gjerë të widget / ndërveprimeve të bashkëveprimit me klientët. Këto kërkohen që ta bëjnë faqen tuaj të biznesit të vogël të përshtatshëm dhe të dobishëm për klientët aktual dhe potencial. Disa nga widget-et më të njohura që mund të vini dhe integroni në faqen tuaj, ato në vijim janë më të përhapurit: Biseda live, Chat Zopim Live, Candy Support, uCare, Biletat e AH, Zendesk, Ndihmë Skica Desk etj..
 • Modelet e Biznesit të Vogël. WordPress është gjithashtu e njohur për shabllonet e saj të biznesit të vogël. Ka mijëra prej tyre në dispozicion në rrjetin global dhe ju lehtë mund të zgjidhni nga versionet falas dhe me pagesë. Sidoqoftë, mbani mend se modelet falas të krijuara nga zhvilluesit e palëve të treta nuk janë krejtësisht të sigurta për shkak të kërcënimeve të mundshme për malware. Sigurohuni që të merreni me stilistë të besueshëm të faqes në të cilën mund të mbështeteni plotësisht.

A është WordPress e mirë për biznesin e vogël? WordPress funksionon shumë për faqet e internetit të biznesit të vogël për shkak të karakteristikave të saj të përparuara dhe çmimeve të përballueshme. CMS është falas për shkarkim dhe instalim. Sidoqoftë, ju do të duhet të paguani për përdorimin e shtojcave të jashtme, temat, widget dhe shtesat e tjera. Në të njëjtën mënyrë, ju do të duhet të blini emrin e domain dhe të paguani për pritjen për ta bërë faqen tuaj të internetit të arritshme në internet.

Duke folur rreth zgjedhjes së pritjes, WordPress zyrtarisht rekomandon përdorimin Bluehost si ofruesi më i mirë i niveleve të pritjes që mund të mbulojë të gjitha nevojat pritëse të përdoruesve të tyre. Pritësi karakterizohet nga norma të forta në kohën e duhur, shpejtësia e shpejtë e ngarkesës së faqeve, politika e çmimeve të përballueshme, siguria, tregu i madh me qindra shtesa, shtesa, aplikacione dhe skriptet, marketing i gjerë me përmbajtje dhe opsione SEO, fokusimi në tregti dhe aplikacione të shumta për tu integruar në faqet e internetit të biznesit. Kostoja e përdorimit të Bluehost do të befasojë të gjithë pasi çmimi i planit të tij më të lirë përbën 2,95 $ / muaj.

Provoni WordPress Tani

Markat Tailor – Ofruesi më i Mirë i Uebfaqeve për Biznes të Vogël

Markat Tailor - Ofruesi më i Mirë i Uebfaqeve për Biznes të Vogël

Markat Tailor – është ofruesi më i mirë i uebfaqes për bizneset e vogla, i cili fillimisht është drejtuar drejt proceseve të thjeshta të markës së biznesit. Sistemi ndihmon në fillimin e biznesit tuaj me dizajn të lartë dhe markë, duke e bërë atë të dalë nga turma. Tailor Brands është platforma e parë e projektimit dhe logos së logos në botë, e cila mundësohet nga Inteligjenca Artificiale. Kjo ndihmon për të dhënë çdo pamje profesionale të projektit dhe identitet unik të markës në internet. Të listuara më poshtë janë pikat kryesore të shquara të platformës:

 • Mbledhja e mjeteve të markës tregtare. Tailor Markat ofron një koleksion të fuqishëm mjetesh marke, të dizajnuara posaçërisht për biznesin tuaj. Këto mjete janë të adaptueshëm, që do të thotë që ju mund të përdorni skedarin tuaj EPS dhe idetë e Kartës së Biznesit për të krijuar një dizajn unik të internetit, i cili do të përputhet në mënyrë të përkryer në faqen tuaj të biznesit..
 • Prodhuesi i logos. Sistemi lejon hartimin e logos unike të biznesit për të zbuluar identitetin tuaj të markës, për të ndarë vizionin tuaj dhe për të zgjedhur elementët e kërkuar që sistemi ofron si parazgjedhje. Procesi i krijimit të logos është i lehtë dhe krijues – ajo që ju nevojitet është të siguroni emrin e biznesit tuaj, zgjidhni llojin e preferuar të logos, zgjidhni preferencat e shkronjave dhe të vazhdoni procesin e personalizimit të logos. Pas përfundimit të këtyre hapave, algoritmi AI do të përdorë përmbajtjen për të hartuar logon e faqes tuaj të biznesit në modalitetin e automatizuar..
 • Platforma e Menaxhimit Social. Sistemi vjen me platformën e integruar të menaxhimit shoqëror që lejon ndarjen e përmbajtjeve të lidhura me uebfaqen dhe postimin e artikujve nëpër rrjetet sociale.
 • Reklamat për rrobaqepësi. Platforma e integruar e Tailor Ads ju lejon të hartoni reklama të menjëhershme që janë të disponueshme në shumë variabla për të arritur çdo nevojë.

Brshtë marka rrobaqepësie e mirë për biznesin e vogël? Nëse keni nevojë për logon profesionale të faqes në internet dhe markë të lartë, Tailor Markat do të vijnë deri në kërkesat tuaja. Sistemi ju lejon të personalizoni dhe luani rreth hartimit të logos së faqes suaj të internetit me ndërtuesin e saj të integruar të uebfaqes që vjen me funksionalitet eCommerce të siguruar nga parazgjedhja. Këtu nuk ka asnjë plan falas, por platforma ju lejon të zgjidhni një nga pajtimet e paguara që fillojnë nga 9,99 $ / muaj. Për më tepër, çmimi mund të ulet deri në 2.99 $ / muaj, nëse vendosni të bëni pagesa vjetore.

Provoni markat e përkohshme Tani

Shopify – Ndërtues i faqes së internetit eCommerce për biznesin e vogël

Blerje Faqja Kryesore

Shopify – është më i fuqishmi dhe më i fuqishmi softveri më i popullarizuar në eCommerce përdoret për të filluar dhe menaxhuar faqet e internetit të biznesit profesional dhe e-commerce. E gjithë bashkësia tipare e platformës, si dhe mjetet e saj, janë të drejtuara drejt modelimit të të gjitha llojeve të dyqaneve në internet. Ndërtuesi i faqes në internet është një zgjedhje e këndshme për fillestarët, si dhe për mjeshtrat profesionistë në internet, të cilët specializohen në zhvillimin e faqes elektronike të e-commerce. Nuk ka tipare të tregtisë elektronike i mungojnë Shopify – hidhni një sy karakteristikave dhe mjeteve të sistemit për të zbuluar se sa ka për të ofruar:

 • Softuer POS. Shopify vjen me Pikën e Shitur të përparuar (POS) softuer, i cili lejon shitjen e produkteve në sheshin tuaj të shitjes me pakicë. Përdorimi i terminalit të kartës së jashtme, pranimi i porosisë offline, sinkronizimi automatik me llogarinë Shopify, aftësia për të nisur disa llogari të përdoruesve, sinkronizimi i Quickbooks, opsioni i raportit – këto janë vetëm disa avantazhe të kësaj veçorie.
 • Opsionet e Menaxhimit të Produkteve. Shopify bën të mundur integrimin e një karroce blerëse dhe një buton “Buy” për të mundësuar klientët të krijojnë sasinë e kërkuar të kartave të produktit. Sistemi automatikisht do të gjenerojë kode të ngulitura produktesh për të shtuar listat e produkteve dhe koleksionet në faqen e internetit. Për më tepër, sistemi lejon mundësi të gjera për menaxhimin e produkteve për të siguruar përvojë të përshtatshme blerjeje për përdoruesit.
 • Opsionet e integrimit të gjithanshëm. Softueri bën të mundur integrimin me vendet e tregut të njohura dhe me ngarkesë tipare, të tilla si Xero, Quickbooks dhe programe të tjera të kontabilitetit për të rritur performancën tuaj të dyqanit në internet. Integrimi i Shopify me Amazon Marketplace bëhet në disa klikime të thjeshta, ndërsa rezultati i këtij sinkronizimi do të tejkalojë pritjet tuaja, nëse planifikoni të shisni produkte në të dyja platformat. Mbështetja shumë-kanale do të ndihmojë shumë këtu.
 • Karakteristikat e marketingut në fund të lartë. Kur bëhet fjalë për promovimin e dyqaneve në internet, Shopify siguron një bollëk të karakteristikave të marketingut në fund të lartë. Sipërmarrësit do të jenë në gjendje të krijojnë faturat në internet, të analizojnë dhe të shfletojnë statistikat e dyqaneve në internet, të kontrollojnë gjendjen e llogarisë, të përdorin karakteristika të përparuara të Shopify si Shopify Ping, App Store, zbritje të BOGO, Shopify Tap & Chip Reader dhe më shumë.
 • Mjetet e menaxhimit të dyqanit në internet. Softueri ju lejon të zgjidhni nga opsione të shumta të menaxhimit të dyqaneve në internet dhe mjete që rrisin performancën tuaj të dyqanit në internet. Këto përfshijnë mundësinë e përdorimit të profileve të klientit, grupeve dhe llogarive, paraqitjeve dhe shablloneve të postës elektronike, opsioneve të përmbushjes së porosive dhe porositjes etj..
 • Tipar AR. Një tjetër theksim i Shopify është i avancuar Realiteti i shtuar (AR) mjet. Karakteristika lejon të shihen produktet e ofruara për shitje në modalitetin 3D për t’i lejuar blerësit e mundshëm të shohin avantazhet e tij në detaje.

A është Shopify mirë për biznesin e vogël? Shopify është një nga platformat më të mira që funksionon shumë për zhvillimin e faqeve të internetit të tregtisë elektronike – nga ato të vogla deri tek supermarketet. Softueri ofron një periudhë provë 14-ditore falas për të provuar grupin e saj të veçorive dhe katër pajtime të paguara. Kostoja e planit më të lirë përbën 9 $ / muaj, që është një ofertë çuditërisht e arsyeshme.

Provo Shopify falas

Bluehost – Ndërtues i faqes në internet dhe strehues për biznesin e vogël

Bluehost - Ndërtues i faqes në internet dhe strehues për biznesin e vogël

Bluehost – është ofruesi më i besueshëm dhe funksional i hosteve për faqet e internetit të biznesit të vogël. Kompania ka vite që ka, duke fituar besnikërinë e miliona përdoruesve në të gjithë botën. Tani është e njohur si ofruesi zyrtar i pritjes i rekomanduar për përdorim profesional nga WordPress. Sistemi siguron performancë të qetë të faqeve të internetit të pritura me të si dhe ruajtje të sigurt të të dhënave. Përparësitë kryesore të kompanisë janë dhënë më poshtë:

 • lakueshmëri. Sistemi siguron integrim pa probleme me shumë shtesa të gjithanshme, shtesa, shërbime të jashtme dhe shtesa, të cilat kontribuojnë në performancën e denjë dhe të lartë të faqes së internetit të biznesit tuaj të vogël, pavarësisht nga sasia e trafikut.
 • Rritja e kohës së ngarkesës së faqes. Bluehost gjithashtu garanton performancën e qetë të faqes në internet që rezulton në kohën e përmirësuar të ngarkesës së faqes së bashku me normat e larta të kohës. Sistemi vjen me një paketë të veçorive dhe mjeteve të integruara, të cilat rritin performancën e faqes në internet, pavarësisht nga parametrat e përgjithshëm të ngarkesës në internet dhe vëllimin e trafikut.
 • Tregu Bluehost. Ofruesi i hosteve vjen me një treg të fuqishëm të integruar të shtojcave, shtesash, skriptet dhe shtesat që rritin idealisht personalizimin dhe performancën në faqen e internetit të biznesit të vogël. Për më tepër, është e mundur të zgjidhni nga koleksioni i pasur i shablloneve të biznesit të zhvilluara për WordPress.
 • Siguria e përparuar. Bluehost kujdeset veçanërisht për sigurinë dhe ruajtjen e të dhënave në faqen tuaj, gjë që ka shumë rëndësi për projektet e biznesit. Ofruesi i hostit përdor mjete mbrojtëse për lidhjen e linjës së bashku me Spam Hammer, Spam Experts dhe veçori të tjera të sigurisë.

A është e mirë për biznesin e vogël? Bluehost është një ofrues i besueshëm dhe funksional i pritjes për faqet e internetit të biznesit të vogël. Platforma nuk ofron plane falas, por kjo kompensohet nga kostoja e përballueshme e pajtimeve të saj të paguara. Mimi i planit më të lirë përbën 2,95 $ / muaj. Ajo që ju merrni me këtë kosto është opsioni falas i lidhjes së Certifikatës SSL, bandës së pakufizuar, mundësi për të lidhur një emër domain falas në faqen e internetit të biznesit tuaj (nëse nuk e keni ende një) dhe shumë avantazhe të tjera.

Provoni tani Bluehost

Faqerojtësa – Platforma Ueb-Mundësuar për AI për Biznesin e Vogël

Faqerojtësa - Platforma Ueb-Mundësuar për AI për Biznesin e Vogël

Faqerojtësa – është platforma më e mirë e internetit e mundësuar nga AI që përdoret për të krijuar faqe interneti të biznesit të vogël. Ndërtuesi i uebfaqes me bazë cloud është i mbushur plot me opsione specifike të biznesit dhe lejon ndërtimin e projekteve të strukturuara mirë. Uebfaqet e biznesit dhe dyqanet në internet të lançuara me platformën i kanë besuar pamjes dhe performancës së shkëlqyeshme. Highshtë koha e duhur për të siguruar listën e tipareve më mbresëlënëse të Shënimit tani:

 • Asistent AIDA. Ju mund të krijoni një uebfaqe funksionale të biznesit ose një dyqan në internet duke rënë në sy për shkak të AIDA-s të përparuar (Ndihmës i dizajnit të inteligjencës artificiale) mjet. I gjithë procesi i krijimit të faqes në internet nuk e merr më gjatë se disa minuta, ndërsa rezultati sigurisht që do të bëjë përshtypje të gjithëve – aq AIDA është funksionale! Vetëm siguroni informacionin e biznesit tuaj dhe shikoni mënyrën se si ndihmësi krijon faqen e internetit për ju.
 • Modelet e Integruara të Biznesit. Shënimi nuk ka modele standarde që mund t’i përshtatni për t’iu përshtatur kërkesave tuaja të ngrohta. Ashtë AIDA që ofron një përzgjedhje të gjerë të temave të integruara falas, të cilat ndryshojnë në strukturë dhe janë përgjegjëse nga default. Zgjidhni njërën prej tyre për të filluar punën në biznesin tuaj të vogël ose në faqen e internetit të tregtisë elektronike.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Platforma mbështet mbi 50 gjuhë, për shkak të asaj që ju mund të krijoni ato versione të gjuhës në internet që ju nevojiten për të arritur audiencën e synuar jashtë vendit.
 • Statistikat në internet të biznesit. Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur ndjekjen e performancës së faqes së internetit të biznesit tuaj duke përdorur mjete të integruara për mbledhjen e statistikave. Ekzistojnë gjithashtu shumë aplikacione celularë që lejojnë menaxhimin e shpejtë dhe efektiv të faqes së internetit nga çdo vend ku ndodheni.

A është e mirë për biznesin e vogël? Shënimi është një zgjedhje mjaft e mirë për sipërmarrësit të gatshëm për të filluar faqet e internetit të biznesit, duke e përdorur funksionin e përparuar të Inteligjencës Artificiale. Ju mund të përdorni Bookmark falas për të filluar një sit të thjeshtë. Kostoja e paketave premium është mjaft e përballueshme. Për të marrë një faqe në internet me tregti të plotë ose eCommerce, mund të zgjidhni një nga dy pajtimet me pagesë. Kostoja e tyre varion nga 11,99 $ dhe 24,99 dollarë në muaj në bazë të kushteve dhe tipareve të përfshira.

Provoni Faqerojtësin falas

Ucraft – Mjet i përballueshëm për të krijuar një faqe interneti të biznesit të vogël

Ucraft - Mjet i përballueshëm për të krijuar një faqe interneti të biznesit të vogël

Ucraft – është një krijues i përballueshëm i faqeve të internetit DIY për të filluar dhe menaxhuar faqet e internetit të biznesit të vogël. Sistemi funksionon shkëlqyeshëm për përfundimin e çdo detyre biznesi. Kjo është një zgjedhje e këndshme për kohërat e parë dhe miratuesit e dizajnit në internet, të cilët kanë qëllim të fillojnë dhe menaxhojnë faqet e internetit të biznesit, faqet e uljes, bloget dhe projektet e tjera. Uebfaqet e krijuara me Ucraft janë të përgjegjshme, 100% të personalizueshme dhe, dyqanet në internet të menaxhuara lehtë. Ata vijnë me blloqe në ekran të plotë dhe dizajn të sheshtë, i cili kontribuon në pamjen dhe ndjenjën e tyre bashkëkohore. Ndërtuesi i faqes në internet aktualisht lejon qasje në karakteristikat e mëposhtme:

 • Platforma eCommerce. Motori i integruar i e-commerce i platformës është i lehtë për t’u përdorur për të gjithë, i cili ndjek një qëllim për të filluar një dyqan online. Sistemi ofron një listë të veçorive specifike për tregtinë elektronike që thjeshtojnë procesin e krijimit të dyqaneve në internet. Këto përfshijnë katalogun e produkteve, karrocat e integruara të blerjeve, ngarkimin dhe vendosjen e figurave, integrimin e mediave sociale, mundësinë e lidhjes me 8 kanale të shitjeve të njohura dhe fitimprurëse, organizimin dhe mbajtjen e fushatave të zbritjes, lëshimin e kodeve të zbritjes për produktet e zgjedhura etj. Sistemi gjithashtu ofron transport të shumëfishtë dhe opsionet e pagesës, zgjedhja e të cilave varet nga aspekti i vendndodhjes.
 • Blogging. Funksionalizimi i shërbimit të Blogjeve është realizuar në mënyrë efektive përmes aplikimit të Artikujve Aplikim. Karakteristika bën të mundur fillimin e blogeve ose shtimin e seksioneve të lajmeve në faqet e internetit ekzistuese. Duhen vetëm disa minuta vetëm për të bërë një postim, krijimin e faqeve të reja të faqeve në blog, integrimin e sistemeve të komenteve, lidhjen e butonave të mediave sociale me secilin post në mënyrë që përdoruesit të jenë në gjendje të ndajnë artikujt që u pëlqen.
 • Krijuesi i faqes pa pagesë. Ucraft ka një Krijues të Faqes Landing falas, e cila ju lejon të krijoni dhe azhurnoni faqet e uljes me cilësi për të shfaqur idetë, produktet ose shërbimet tuaja, drejtoni trafik organik, gjeneroni drejtime dhe të arrini qëllime të tjera biznesi. Ka shumë shabllone të faqeve të uljes, për të zgjedhur në koleksionin e dizajnit të shërbimit.
 • Prodhues Logo falas. Një tjetër theksim i Ucraft është krijuesi i saj falas i Logo-ve. Pavarësisht nëse dëshironi të përmirësoni logon ekzistuese të biznesit ose të krijoni një markë të re, mjeti do t’ju lejojë ta bëni atë me lehtësi. Do të jeni në gjendje të krijoni një logo unike nga ikonat standarde ose të ngarkoni logon tuaj për të rritur modelin dhe stilin e saj. Për ta bërë logonin tuaj të personalizuar, jeni të mirëpritur të eksperimentoni me skemat e ngjyrave, titujt, shkronjat, format, stilet, madhësitë dhe shumë parametra të tjerë të mundshëm të projektimit. Udhëzimet e hollësishme do t’ju ndihmojnë të përfundoni detyrën me lehtësi dhe të merrni rezultat të shkëlqyeshëm.
 • Modelet e Biznesit. Mbledhja e modeleve Ucraft nuk është aq e pasur. Duke përfshirë vetëm 63 shabllone të përgjegjshme profesionale, ai lejon lirinë krijuese dhe ofron mundësi të injektimit të kodit për të personalizuar temat e zgjedhura. Një grup i Mjeteve Designer të përbërë nga typografia, UI Kit dhe formuluesi i formularit dhe faqosja, bën të mundur që të përfitoni sa më shumë nga opsionet e personalizimit të dizajnit Ucraft.

A është e mirë për biznesin e vogël? Duke folur për aspektin e çmimit, krijuesi i faqes së internetit ofron një provë falas 14-ditore që ju lejon të zbuloni të gjitha tiparet dhe shërbimet që ofron sistemi. Platforma gjithashtu ka një plan të pakufizuar falas, i cili vjen me shumë kufizime, megjithëse, dhe funksionon mirë vetëm për ndërtimin e faqeve personale në internet. Sa i përket pajtimeve të paguara, Ucraft ka tre mundësi, më e lira prej të cilave do t’ju kushtojë $ 10 / muaj.

Provoni Ucraft falas

SITE123 – Ndërtuesi i faqes më të lehtë për biznesin e vogël

SITE123 - Ndërtuesi i faqes më të lehtë për biznesin e vogël

SITE123 – është krijuesi i faqes së re më të lehtë, të lirë dhe funksionale të internetit për zhvillimin e faqeve të internetit të biznesit të vogël. Ajo ofron një redaktor të përshtatshëm WYSIWYG dhe bën të mundur zhvillimin e projekteve të gjithanshëm. Shërbimi është i njohur për thjeshtësinë e tij, qasjen intuitive në ndërtimin e internetit dhe komoditetin. Ka shumë për të ofruar për ekspertët e dizajnit në internet dhe është gjithashtu mjaft e kuptueshme për fillestarët. Nëse keni të drejtë të filloni një projekt biznesi me SITE123, merrni parasysh tani listën e pikave kryesore të tij:

 • Modelet e përgjegjshme të biznesit. Krijuesi i faqes në internet një me një përzgjedhje të gjerë të modeleve të përgjegjshëm. Ata janë të gjithanshëm dhe të lirë. Ato vijnë në sfera të shumëfishta biznesi dhe mund të personalizohen në mënyrë efektive përsa i përket kamareve që specializohen. Nëse nuk mund të gjeni një model që ju pëlqen, mund të krijoni një faqe në internet nga e para. Kjo nuk kërkon përpjekje dhe kohë gjithashtu.
 • Integrime në Median Sociale. Ndërtuesi i faqes në internet lejon rritjen e popullaritetit të biznesit tuaj përmes llogarive të rrjetit social. Kjo është mënyra e sigurt për t’ju njoftuar partnerët / klientët të dini ngjarjet e ardhshme të biznesit, azhurnimet, lajmet dhe ofertat speciale.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. SITE123 ofron mbështetje shumë-gjuhëshe. Si rezultat, ju mund të krijoni numrin e kërkuar të versioneve të gjuhës në internet në bazë të audiencës së synuar që planifikoni të arrini jashtë vendit.
 • Motori i tregtisë elektronike. Ndërtuesi i faqes në internet vjen me një modul të përshtatshëm dhe efektiv të tregtisë elektronike. Përdorimi i tij lejon fillimin dhe menaxhimin e dyqaneve të fuqishme në internet me mundësi të shumta. Ju mund të menaxhoni asortimentin e produktit, të vendosni detaje të pagesës / transportit, të lansoni dhe azhurnoni kuponat e zbritjes, të menaxhoni opsionet e pagesës PayPal etj.
 • Format ndërtues. Nëse planifikoni të filloni një uebfaqe të biznesit të vogël me SITE123, formatori i saj i integruar në internet i formave të sigurimit do të vijë me siguri për ju. Mjeti vjen me një grup të paraqitjeve të formave të personalizuara, mjeteve të personalizimit të dizajnit dhe elementëve që ju lejojnë të krijoni forma cilësore të integrueshme në internet.

A është SITE123 e mirë për biznesin e vogël? Uebfaqet e biznesit të vogël të krijuar me SITE123 duken tërheqës dhe janë mjaft funksionale. Kostoja e përdorimit të shërbimit varion nga $ 10.80 dhe deri në 28,80 $ në muaj. Ekziston edhe një plan falas, tiparet e të cilit janë të mjaftueshme për të testuar sistemin përpara se të zgjidhni një zgjidhje me pagesë. Normat ndryshojnë në lidhje me funksionalitetin që nënkupton planet.

Provoni SITE123 falas

Gator – Ndërtues i thjeshtë dhe i dobishëm në internet nga HostGator

Gator - Ndërtues i thjeshtë dhe i dobishëm në internet nga HostGator

Gator – është një krijues i thjeshtë dhe i dobishëm i faqes në internet, i cili fillimisht synon përdoruesit e papërvojë me përvojë të vogël ose aspak në krijimin e faqes në internet. Shërbimi drejtohet dhe menaxhohet nga HostGator – një nga ofruesit e hosteve më të njohur në botë. Sistemi vjen me një redaktues intuitiv tërheqës-dhe-rënie të faqes në internet, bollëk shabllone të personalizuara mirë dhe grup karakteristikash të këndshme, të cilat shkurtojnë sherrin e dizajnit të internetit në minimum. Gator punon mirë për zhvillimin e faqeve të internetit personale, blogeve dhe projekteve të biznesit të vogël, qëllimi kryesor i të cilit nënkupton promovimin e produkteve / shërbimeve të caktuara. Seti bazë i veçorive të krijuesit të faqes në internet është si më poshtë:

 • Integrimi i mediave sociale. Kjo është një nga pikat më të forta të krijuesit të faqes së internetit, e cila bën të mundur që të futni përmbajtje nga shërbimet e njohura botërore si Twitter, Facebook, Instagram, etj, direkt në faqen tuaj të internetit. Do të keni qasje në butonat e mediave sociale, galeritë e pasura të imazheve, burimet live dhe mjetet e tjera për të siguruar praninë e dobishme të uebit.
 • Analitika e integruar. Gator gjithashtu lejon gjurmimin e informacionit të dobishëm në lidhje me punën e faqes tuaj të internetit për shkak të Kështu, do të jetë më e lehtë për ju të kontrolloni rrjedhën e trafikut, konvertimin dhe braktisjen e faqeve të internetit. Farëdo plani i çmimit për të cilin do të shkoni, ajo do të vijë me Certifikatën SSL të lidhur, modelet e gatshme për celular dhe emrin e domain.
 • Tregu i Aplikimeve. Për më tepër, krijuesi i faqes së internetit ka një Treg të madh të integruar të Aplikacioneve, duke ofruar shumë shtesa, widget dhe aplikacione për personalizimin e përparuar të faqes në internet. Tregu është falas për të gjitha kategoritë e përdoruesve.
 • Modelet e Biznesit. Mbledhja e modeleve Gator është mjaft mbresëlënëse, edhe pse, nuk është aq e pasur në krahasim me shërbimet e tjera të njohura. Ndërtuesi i faqes së internetit ofron modele të përgjegjshme që ndahen në kategori tematike për të thjeshtuar zgjedhjen e përdoruesve. Sidoqoftë, mbani mend se modelet e Gator janë mjaft standarde dhe ato nuk funksionojnë mirë për faqet e internetit që kanë fokus të veçantë krijues (si portofolet, për shembull).
 • HostGator Hosting. Pika e padiskutueshme e krijuesit të faqes në internet është fakti që vjen me hostGator në mënyrë të paracaktuar, e cila siguron hapësirën e pakufizuar të ruajtjes dhe bandën e bandës, pavarësisht nga pajtimi i zgjedhur. Kjo do të thotë që ju do të mund të ngarkoni sasinë e pakufizuar të përmbajtjes në uebfaqen tuaj pa pasur shqetësime në lidhje me shpejtësinë e ngarkesës dhe parametrat e tjerë teknikë të rëndësishëm.

A është Gator i mirë për biznesin e vogël? Politika e çmimeve të krijuesit të faqes së internetit është mjaft e moderuar. Platforma ofron tre plane çmimesh, kostoja e të cilave zvogëlohet në varësi të afatit të pajtimit që ju zgjidhni. Për të qenë të saktë, është e mundur të regjistroheni në sistem për një muaj, një / dy vjet. Sa më gjatë të jetë afati – aq më pak do të jetë kostoja eventuale e planit dhe aq më shumë para do të kurseni në llogari.

Kështu, platforma ka tre plane të paguara, përkatësisht Starter, Premium dhe eCommerce. Kostoja e planeve përbën përkatësisht 3,84 dollarë, 5,99 dollarë dhe 9,22 dollarë në muaj, me kusht që të zgjidhni një abonim 2-vjeçar. Kini parasysh që Gatori nuk ofron një plan falas ose një provë, që do të thotë se do të duhet të zgjidhni opsionin e paguar që nga fillimi.

Provoni Gator Tani

A janë ndërtuesit e faqeve në internet të mirë për biznesin e vogël?

Ndërtuesit e faqeve në internet punojnë shumë për zhvillimin e faqeve të internetit të biznesit të vogël. Këto platforma ofrojnë përparësi të shumta që nuk mund të ofrohen nga mjetet e tjera të ndërtimit të faqes në internet. Shikoni disa prej tyre tani:

 • Komoditeti dhe Lehtësia e Përdorimit. Ndërtuesit e faqeve në internet vijnë me një grup mjetesh, të cilat janë të lehta për t’u zotëruar edhe për newbies. Kjo për shkak se sistemet janë krijuar posaçërisht për përdoruesit, të cilët nuk janë të vetëdijshëm për aftësitë e programimit dhe gjithashtu ofrojnë funksionim të përparuar për dizajnuesit e aftë të uebit..
 • Nuk duhen aftësi kodimi. Ju nuk duhet të mësoni bazat e kodimit pasi procesi i hartimit të uebit është intuitiv dhe i thjeshtë këtu. Si rezultat, faqet e internetit të ndërtuara me sistemet janë të strukturuara logjikisht dhe kanë modele të denjë.
 • Karakteristikat e përqëndruara në biznes. Ndërtuesit e faqeve të biznesit të vogël vijnë me shumë karakteristika specifike për këtë shumë të ngrohtë. Ata ofrojnë pajisje shtesë, aplikacione dhe shtesa që mund të integroheni në projekt për të rritur performancën e tij dhe për të përfituar nga një rezultat i mirë.
 • templates. Sistemet ofrojnë modele të shumta specifike për biznesin për të përshtatur sfera të ndryshme. Zakonisht janë të optimizuar për celularë që të jenë në dispozicion në pajisje të ndryshme për komoditetin e klientit.
 • përballueshmërinë. Shuma mbizotëruese e ndërtuesve të uebfaqeve kanë politikë fleksibël çmimesh dhe ofrojnë mundësi të ndryshme kosto për të përmbushur nevojat dhe buxhetet specifike të përdoruesit. Zgjedhja e planit varet përgjithësisht nga qëllimi që planifikoni të arrini dhe sfera e shërbimeve të promovimit të biznesit që ju nevojiten.

Vija e poshtme

Të kesh një ndërtues të faqes së internetit të biznesit të vogël me një funksion të plotë është një avantazh në vetvete. Ky është mjeti më i mirë i shitjes që mund të forcojë në mënyrë efektive promovimin e biznesit tuaj, duke kontribuar kështu në rritjen e trafikut dhe gjenerimin e fitimit.

Edhe nëse nuk jeni profesionist i dizajnit në internet, është akoma e mundur të filloni dhe menaxhoni uebfaqen e biznesit tuaj në tuaj. Kjo është se si ju shmangni domosdoshmërinë për të investuar buxhete të mëdha në marrjen në punë të stilistëve. Po kështu, nuk do të rrezikoni të merrni një projekt me cilësi të ulët në planin afatgjatë ose të përballeni me shqetësime të sigurisë. Jeni ju, që kontrolloni të gjithë procesin e krijimit të faqes së internetit nga e para dhe këtu mund t’ju ndihmojnë shumë krijuesit e faqeve të internetit.

Zgjedhja e një krijuesi të faqes në internet që do të plotësojë nevojat tuaja për krijimin e faqeve në internet është mjaft e përgjegjshme, por ky fakt nuk ka pse të irritojë. Para se të bëni zgjedhjen përfundimtare, merrni parasysh të gjitha tiparet që platformat e përmendura në artikull mund t’ju ofrojnë. Realizimi i nevojave tuaja aktuale për ndërtimin e uebit është çelësi i suksesit tuaj.

Pavarësisht nëse dëshironi të merrni biznesin tuaj ekzistues në internet ose të filloni të fitoni në internet, hapi i parë është të krijoni faqen tuaj të internetit. Anydo nga ndërtuesit e sipërpërmendur të faqes së internetit do t’ju ndihmojë me këtë.

Krijoni një faqe interneti biznesi falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map