Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

ndërtuesit më të mirë të faqes elektronike ecommerce


Krijimi i një uebfaqeje eCommerce është një domosdoshmëri, nëse keni aspirata afatgjata dhe synoni të filloni shitjen në internet. Një dyqan në internet i cilësisë do t’ju ndihmojë të arrini disa qëllime në të njëjtën kohë. Ai do të bëhet destinacioni kryesor për përdoruesit që kërkojnë shërbimet / produktet që ju jeni duke shitur.

Ai gjithashtu do të sigurojë informacione të hollësishme në lidhje me asortimentin e produktit dhe shumëllojshmërinë e opsioneve të blerjeve që ju ofroni. Ky është gjithashtu burimi kryesor i potencialit të informacionit të kontaktit dhe përdoruesit aktual mund të dëshirojnë ta zbulojnë.

Përkundër sasisë mbresëlënëse të mundësive të përballueshme për faqet e internetit të eCommerce, shumë prej tyre përfundimisht dëshmojnë se janë joefektive. Për fat të mirë, ka shërbime, të cilat bëjnë të mundur krijimin e një uebsajti të përshtatshëm vetë dhe brenda intervalit më të shkurtër kohor. Le të mësojmë më shumë rreth tyre tani.

Për të zgjidhur problemin, ne kemi vendosur të dalim me postimin, i cili do t’ju ofrojë bazat e zhvillimit të internetit të eCommerce, qasjen efektive ndaj procesit, koston e tij dhe opsionet e mundshme të ndërtimit të faqes në internet.

Ne Testuam 13 nga Ndërtuesit më të mirë të Uebsajtit në eCommerce:

 1. Shopify – Ndërtuesi i faqes më të mirë të E-commerce
 2. Wix – Ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet për të filluar shitjen në internet
 3. WooCommerce – # 1 plugin eCommerce për WordPress
 4. Weebly – Ndërtues i faqeve të internetit falas për tregti
 5. Ucraft – Ndërtues i Dyqanit në internet 14 ditë Falas
 6. BigCommerce – Një nga Ndërtuesit e UE-së më të Përdorur Ecommerce
 7. Ecwid – Pllaka Falas Ecommerce për Websitedo uebfaqe
 8. Volusion – Softuer i Shportave të Blerjeve për Uebsajtin e Ecommerce
 9. SITE123 – Saas-platformë për të ndërtuar një faqe interneti për tregti
 10. Kartolinë 3D – Një e Fuqishme & Softuer i sigurt i tregtisë elektronike
 11. Hapësirë ​​katror – Ndërtues dyqanesh online me Shporta
 12. Bookmark – E-Commerce & Ndërtues dyqanesh online me AI
 13. Jimdo – Ndërtues i Internetit me Ecommerce të përballueshme

Lista e krijuesve të faqeve të njohura të e-commerce është mjaft e gjerë dhe përfshin platforma me karakteristika të plota që bëjnë të mundur drejtimin e dyqaneve në internet të vogla deri në të mëdha. Për të bërë zgjedhjen e duhur të sistemit të projektimit të uebit, fillimisht duhet të bëni një kërkim të thellë në internet për të përcaktuar mjetin që i del më së shumti nevojave tuaja dhe kërkesave të biznesit. Kjo përfundimisht do të shkurtojë kohën e zhvillimit të dyqaneve në internet, duke rritur efektivitetin e promovimit të saj të mëtutjeshëm. Kështu, është koha e duhur që të rishikoni ndërtuesit e faqeve të internetit të eCommerce të listuara më lart.

Shopify – Ndërtuesi i faqes më të mirë të e-commerce

Shopify - Ndërtuesi i faqes më të mirë të e-commerce

Shopify – është softveri më i mirë dhe më i popullarizmi i specializuar në eCommerce, i gjithë grupi tipar i të cilit është i drejtuar drejt zhvillimit të dyqaneve profesionale në internet. Sistemi ju lejon të dizajnoni të gjitha llojet e dyqaneve në internet, duke filluar nga projektet e vogla dhe deri tek hipermarketet e ngarkuara me funksion të lartë, fleksibilitet dhe bollëk të opsioneve të blerjeve.

Softueri eCommerce mund të konsiderohet me të drejtë sistemi numër një në listën e platformave më të mira të ngrohtë, por mund të duket disi i komplikuar për newbies. Këto janë pikat kryesore të sistemit që e bëjnë atë të dalë nga turma:

 • Softuer POS. Krijuesi i faqes në internet vjen me pikë të përparuara të shitjes (POS) softuer, i cili lejon shitjen e produkteve në dyqanin tuaj me pakicë në modalitetin offline. Alsoshtë gjithashtu e mundur të menaxhohen llogari të shumta të stafit këtu, të sinkronizohen me lloje të ndryshme të programeve të kontabilitetit, etj.
 • Modelet e përgjegjshme të tregtisë elektronike. Duke qenë e orientuar fillimisht në ndërtimin e dyqaneve në internet, sistemi ofron një koleksion mahnitës të modeleve të përgjegjshme të e-commerce. Ekzistojnë gjithashtu shumë opsione dhe mjete të personalizimit të dizajnit që mund të aplikoni për t’i dhënë temave të zgjedhura pamjen e besueshme dhe profesionale. Ajo që mund të bëni për të ngritur faqen tuaj të internetit është të krijoni dhe azhurnoni kokën, këmbësorin, shiritin anësor, shfaqjen e dritares dhe hartimin e shportës, sfondin, stilin dhe elementët e tjerë të rëndësishëm të faqes së internetit..
 • Shikoni modelet më mbresëlënëse të Shopify:

  Dyqan i madh

  Dyqan i madh

  Katalogu i Vogël

  Katalogu i Vogël

  Produkt i vetëm

  Produkt i vetëm

 • Redaktimi i kodit. Për përdoruesit me përvojë, Shopify lejon për redaktim të përparuar të kodit që kërkohet për të krijuar një dizajn të personalizuar plotësisht në internet. Shtë gjithashtu e mundur të përdorni gjuhën tuaj të shënjimit këtu për t’i dhënë dyqanit tuaj pamjen unike.
 • Opsione të gjera të integrimit. Një tjetër theksim i Shopify është integrimi i tij me platforma të jashtme dhe vende të njohura të tregut. Kështu, ju mund të integroheni me Xero, Quickbooks dhe softuer të tjerë të kontabilitetit për të rritur performancën tuaj të dyqanit në internet. Shtë gjithashtu e mundur të sinkronizoni llogarinë tuaj me atë në Amazon për të rritur vëllimin e shitjeve tuaja dhe për të gjeneruar trafik.
 • Karakteristikat e përparuara të marketingut. Pronarët e afarizmave vlerësojnë një mundësi për të krijuar faturat në internet, të shikojnë dhe të analizojnë statistikat e shitjeve, të kontrollojnë gjendjen e llogarisë, të përdorin opsione mbështetëse shumë-kanale dhe shumëgjuhëshe, si dhe veçori të tjera si Shopify Ping, App Store, zbritje të BOGO, Shopify Tap & Chip Reader etj që i ndihmojnë ata të menaxhojnë bizneset e tyre në mënyrën më të mirë të mundshme.
 • Botim i ardhshëm. Opsioni i Publikimit të Ardhmërisë është pika kryesore e sistemit. Ai lejon botimin e postimeve në blog, rishikimet e produkteve dhe koleksionet e katalogjeve që do të shfaqen në shitje në të ardhmen.
 • Marketingu celular. Shopify është një CMS e bukur eCommerce, e cila është gjithashtu e optimizuar për marketing celular. Gama e karakteristikave dhe opsioneve që ofron është mjaft e gjerë dhe secili përdorues mund të zgjedhë funksionalitetin e kërkuar bazuar në aftësitë e ndërtimit të internetit dhe shkallën e ekspertizës..
 • Blerja e Realitetit të Shtuar (AR). Shopify ofron një veçori të përparuar të Realitetit të Augmented që rrit angazhimin e klientëve dhe nivelet e kënaqësisë. Karakteristika lejon shfaqjen e imazheve 3D të produkteve të ofruara për shitje, duke e bërë kështu procesin e blerjes më interaktiv dhe modern.
 • Karakteristikat e menaxhimit të dyqanit në internet. Softueri vjen me një gamë të gjerë karakteristikash të menaxhimit të dyqaneve në internet, duke përfshirë mundësinë e përdorimit të profileve të klientit, grupeve dhe llogarive, opsionet dropshipping, shabllonet e postës elektronike, opsionet e shpejtë të përmbushjes së porosive etj..

Shopify është mjaft softuer i shtrenjtë për tregtinë elektronike, por kostoja e tij është e arsyeshme dhe ia vlen rezultati që përfundimisht do të merrni. Sistemi nuk ka një plan plotësisht të lirë por ai lejon testimin e veçorive të çdo abonimi që mund të jeni të interesuar. Në përgjithësi, programi ofron katër plane, kostoja e të cilave varion nga 9 deri në 299 dollarë në muaj.

Provo Shopify falas

Wix – Ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet për të filluar shitjen në internet

Wix - Ndërtuesi më i lehtë i faqes në internet për të filluar shitjen në internet

Wix – është një krijues mbresëlënës i të gjithave në një faqe interneti, bashkësia e funksioneve dhe funksionaliteti i të cilave e bëjnë atë zgjidhjen më të mirë të ndërtimit të e-commerce në internet. Shërbimi ka fituar popullaritetin në mbarë botën për shkak të lehtësisë së tij të jashtëzakonshme të përdorimit, mbledhjes së pasur të shablloneve dhe bollëkut të mjeteve që mund të përdorni për të hartuar një faqe në internet të jashtëzakonshme.

Numri i pajtimtarëve Wix eCommerce ka tejkaluar 150 milion përdorues që jetojnë në më shumë se 190 vende. Shikoni menjëherë tiparin e tij të vendosur menjëherë për të zbuluar se çfarë sistemi ka për të ofruar:

 • Platforma e Integruar eCommerce. Sistemi ka motorin e vet të tregtisë elektronike që vjen me mundësi të shumta të personalizueshme. Ajo që mund të bëni këtu është të vendosni opsione pagese dhe transporti, të krijoni kuponë zbritje, të vendosni parametrat e menaxhimit të taksave, të hartoni dritaren e shfaqjeve, të importoni / eksportoni produkte, të ngarkoni dhe menaxhoni listat e produkteve etj. Karakteristikat e tjera të tregtisë elektronike që duhet të përmenden këtu përfshijnë opsione të redaktimit të faqeve të internetit tërheqëse, dhe galeritë e strukturave logjike dhe tërheqëse, procesi i sigurt i blerjeve, optimizimi i celularit, mbështetja 24/7 e klientit dhe çfarë jo. Me Wix, ju mund të krijoni dyqane online të vogla dhe të mesme.
 • Modelet e e Tregtisë. Wix vjen me shumë modele cilësore për projektet e dyqaneve elektronike. Të gjithë ata janë të gjithanshëm dhe të optimizuar për shikimin në celular. Ky është një tipar i domosdoshëm për një dyqan bashkëkohor në internet.
 • Shikoni modelet më të mira të dyqaneve Wix:

  Faqja e ndalimit të dyqaneve

  Faqja e ndalimit të dyqaneve

  Tregu i bluzave

  Tregu i bluzave

  Tregtia e vogël elektronike

  Tregtia e vogël elektronike

 • Wix ADI. Një avancuar Wix ADI mjet që sistemi ofron lejon krijimin e një uebsajti të eCommerce me lehtësi. Thjesht jepni detajet e një dyqani në internet që ju nevojiten (lloji i tij, veçori shtesë si një blog ose një mundësi prenotimi, emri i saj, vendndodhja) dhe zgjidhni midis opsioneve të mundshme që sistemi ofron. Ajo që duhet të bëni tjetër është të modifikoni informacionin e dyqanit tuaj në internet, të zgjidhni modelin që ju pëlqen dhe të ndiqni këshillat që Inteligjenca Artificiale gjeneron për të rregulluar projektin dhe për ta sjellë atë në internet.
 • Redaktori celular. Ndërtuesi i faqes në internet lejon përdorimin e redaktori celular për të menaxhuar versionin celular të dyqanit tuaj të internetit pa dëmtuar modalitetin e desktopit. Sidoqoftë, të gjitha ndryshimet që bëni në versionin desktop të dyqanit tuaj në internet do të reflektohen në mënyrën e tij të lëvizshme. ’Shtë shumë i përshtatshëm.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Wix vjen me mbështetje shumëgjuhëshe, gjë që bën të mundur krijimin e faqeve të internetit në disa versione gjuhësore për të synuar klientët ndërkombëtarë dhe partnerët e biznesit.
 • Forum. Sistemi gjithashtu vjen me një aplikacion forumi, i cili lejon duke shtuar një forum në dyqanin tuaj të internetit për të filluar dhe mbajtur biseda me klientët.
 • E-mail të personalizuar të ShoutOut. Ky tipar bën të mundur njoftimin e vizitorëve dhe klientëve të dyqanit tuaj në internet për ngjarjet e ardhshme, ofertat speciale, zbritjet dhe lajmet. Kjo do të rrisë nivelin e kënaqësisë dhe angazhimit të përdoruesit.
 • Mjetet e bashkëveprimit të klientit. Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të zgjidhni dhe përdorni mjetet e kërkuara të ndërveprimit të klientit që ju ndihmojnë të qëndroni në kontakt me audiencën e synuar. Këto mjete, widget dhe shtesa janë në dispozicion në Tregun e integruar Wix App që mund të shfletoni për të bërë zgjedhjen e kërkuar. Disa nga aplikacionet më të përhapura që mund të zgjidhni për faqen tuaj të internetit të e-commerce përfshijnë 123 Form Builder, Forma Wix, widget për kthimin e telefonave, Chat Live, Takime në Libër në Internet, Wix Chat, Kalendari i Ngjarjeve, Lajmet e fundit, Kalendari i Ngjarjeve në Google, Programimi Pro dhe më shumë.
 • Dëshmitë e klientit. Kur bëhet fjalë për fillimin e një projekti eCommerce, dëshmitë e klientëve kanë shumë rëndësi. Sistemi ju lejon të integroni disa pajisje shtesë nga Tregu i Aplikimeve që bëjnë të mundur që klientët tuaj të lënë komentet dhe vlerësimet e tyre. Ndër aplikacionet dhe shtesat që mund të zgjidhni për këtë qëllim, ka kuptim të përmendni Shqyrtimet e Klientëve, Komente, Yelp, MyReviews, Testimonials Sociale, Komente Zëri +, Testimonial Builder dhe shumë më tepër.

Wix është një ndërtues premium i faqes në internet, që do të thotë se ka një plan falas dhe disa pajtime të paguara. Abonimi falas Wix ju lejon të provoni funksionalitetin e sistemit përpara se të vendosni për zgjedhjen e mëtejshme të planit. Krijuesi i faqes në internet ka një grup të veçantë të planeve të destinuara për zhvillimin dhe menaxhimin e projekteve të tregtisë elektronike. Kostoja e pajtimeve në dispozicion këtu fillon nga 23 $ / muaj.

Të gjitha planet përfshijnë rritjen e hapësirës së ruajtjes, shumëllojshmërinë e mënyrave të pagesës, tiparin e pranimit të pagesës në internet, mungesën e reklamave Wix, lidhjen falas të emrit të domain dhe avantazhe të tjera. Ndërtuesi i faqes në internet shpesh ofron zbritje dhe shpërblime speciale që bëjnë të mundur kursimin e madh kur përdorni një prej abonimeve të paguara në eCommerce.

Provoni Wix falas

WooCommerce – # 1 plugin eCommerce për WordPress

WooCommerce - # 1 plugin eCommerce për WordPress

WooCommerce – është një shtojcë zyrtare me karroca blerëse me WordPress, me burim të hapur, që bën të mundur fillimin e një dyqani online të bazuar në CMS. Deri më sot, më shumë se 350 mijëra dyqane në internet janë krijuar me shtojcën. Absolutelyshtë absolutisht falas për të shkarkuar dhe instaluar, por vjen me një seri karakteristikash të paguara që thjeshtojnë procesin e menaxhimit të dyqaneve në internet. Në përgjithësi, WooCommerce është mjaft një prizë funksionale e personalizueshme, por prapëseprapë kërkon përvojë të caktuar në krijimin e faqeve në internet dhe njohuri për kodifikimin për të shfrytëzuar sa më shumë. Lista e karakteristikave kryesore të WooCommerce është si më poshtë:

 • Opsione të pakufizuara të personalizimit. Shërbimi funksionon i shkëlqyeshëm për faqet e internetit të vogla dhe të mesme të tregtisë elektronike. Shtë e thjeshtë për ta integruar atë në çdo uebfaqe të WordPress për t’i dhënë asaj funksionalitetin e kërkuar. Sapo të integroni shtojcën, do të shihni një magjistar informues të detajuar se si të filloni me sukses me zhvillimin e dyqanit tuaj online. WooCommerce jep një mundësi për të përdorur një sërë karakteristikash jashtë funksionit dhe të shtojë zgjerime në faqen tuaj të internetit.
 • Mjetet e menaxhimit të produkteve. Me WooCommerce, ju mund të krijoni katalogë produktesh, të vendosni kategori dhe opsione të filtrit të kërkimit, të kontrolloni procesin e regjistrimit të përdoruesit, të pranoni urdhra dhe pagesa në internet, të mbani shënimet e statistikave të shitjeve tuaja dhe sjelljen e vizitorëve duke përdorur mjete të integruara dhe të jashtme të analitikës, konfiguroni detajet e pagesës, taksave dhe transportit, si dhe rrit besnikërinë e përdoruesit me anë të organizimit të postave elektronike.
 • Ndihma për vendndodhjen GEO. Shtojca vjen me filtër të produkteve të bazuara në gjeolokacion që kufizojnë dhe administron hyrjen në faqen tuaj të internetit bazuar në adresat IP të përdoruesve. Kjo ndihmon në mbrojtjen e dyqanit tuaj në internet nga qasja e paautorizuar dhe sulmet spammer. Tipari gjithashtu bllokon trafikun nga rajone specifike dhe vende që shpesh dëshmojnë se janë burimi i spamit.
 • Zgjedhja e hostimit. Si shtojcë WordPress, WooCommerce nuk ofron host të integruar dhe emër domain. Kështu, përdoruesit përballen me nevojën për të zgjedhur cilindo ofrues pritës dhe emrin e domain që u pëlqen. Për fat të mirë, përzgjedhja e kompanive që ofrojnë shërbime pritëse është goxha e gjerë atje.

WooCommerce është fillimisht një shtesë shtesë e shportave të blerjeve. Ju mund të integroni dhe rregulloni dyqanin tuaj në internet pa ndonjë kosto me të. Për ta bërë projektin e e-commerce në dispozicion në internet, sidoqoftë, plugin nënkupton nevojën për të marrë një pritje të besueshme. Nëse vendosni ta provoni, është e arsyeshme të shkoni në hostin zyrtar të WordPress – Bluehost. Ky është një nga udhëheqësit e pamohueshëm të kamareve, i cili aktualisht ka mbi 5 milion faqe në internet në të gjithë globin.

Ky host WordPress ofron karakteristika dhe avantazhe të shumta, duke përfshirë lehtësinë e përdorimit, mbështetjen e duhur të klientit, sigurinë, performancën e përsosur, skriptet e shumta, tregun e pasur, veçoritë unike të përqendruara në WordPress, mjetet SEO, mbrojtjen DDOS, listën e zezë të IP, mjetin e bllokimit të hyrjes në sit etj. Një regjistrim falas i domenit dhe një CMS WordPress i instaluar paraprakisht përfshihen në çdo plan Bluehost. Abonimi më i lirë aktualisht kushton 2,95 $ / muaj, që është, padyshim një investim i denjë për të sjellë në internet dyqanin tuaj.

Provoni falas WooCommerce

Weebly – Pa pagesë Ndërtuesi i Gatshëm i E-commerce

Weebly - Pa pagesë Ndërtuesi i Gatshëm i E-commerce

Weebly – është një nga përfaqësuesit më të vjetër të kamareve në ndërtimin e faqes në internet. Lansuar në vitin 2006 dhe duke jetuar përmes transformimeve të shumta, shërbimi ofron një seri të fuqishme funksionesh të nevojshme për të ngritur dhe menaxhuar një dyqan online me cilësi..

Sistemi ka qenë më parë një krijues i faqeve në internet, por pas blerjes nga Square në vitin 2018, ai ka fituar një fokus të drejtpërdrejtë të orientuar në eCommerce. Ajo funksionon mirë për ndërtimin e dyqaneve të vogla në internet, duke ofruar një funksionim të përshtatshëm tërheqës dhe ndërfaqe intuitiv. Ndër veçoritë që mund të kontribuojnë në performancën e faqes suaj të internetit, ka kuptim të përmendim sa vijon:

 • Shporta e blerjeve plotësisht të integruara. Sapo të vendosni të filloni dyqanin tuaj të bazuar në Weebly, krijuesi i faqes në internet do t’ju ofrojë një shportë blerjeje plotësisht të integruar. Kjo ju lejon të shesni produkte fizike / dixhitale që nga fillimi pa humbur përpjekjen dhe kohën tuaj, duke trajtuar problemet e teknologjisë.
 • Opsione të gjera të menaxhimit të dyqanit në internet. Si një ndërtues në internet i përqendruar në eCommerce, Weebly lejon qasje në një larmi të gjerë të veçorive të menaxhimit të dyqaneve në internet. Këto përfshijnë mundësi të sigurta pagese, karrocë të integruar të blerjeve, ngarkim të thjeshtë dhe menaxhim të produkteve, porositjen dhe ndjekjen e produkteve dhe shumë më tepër.
 • Import / eksport Produkti CSV. Shërbimi bën të mundur importimin / eksportimin e produkteve nga skedarët CSV. Kjo është veçanërisht e dobishme, kur bëhet fjalë për rritjen e shpejtësisë së ngarkimit / shtimit të produkteve në faqen e internetit.
 • Marketingu me email. Ky tipar do t’ju ndihmojë të mbani klientët tuaj të vetëdijshëm për të gjitha ngjarjet, azhurnimet, lajmet dhe ofertat speciale që mund të përfitojnë kur vizitoni dyqanin tuaj online me bazë Weebly.
 • Opsioni i filtrit të kërkimit. Weebly vjen me një opsion të përshtatshëm të filtrit të kërkimit. Kjo e bën më të thjeshtë për përdoruesit të eksplorojnë asortimentin e produktit dhe të zgjedhin artikujt e kërkuar, duke i renditur ato sipas parametrave thelbësorë si lloji, paleta e ngjyrave, madhësia, dimensionet, kostoja dhe çfarë jo.
 • Designs përgjegjës Niche. Weebly ofron një koleksion mahnitës të modeleve të përgjegjshme të e-commerce, të cilat janë 100% të personalizueshme dhe lehtësisht mund të përshtaten në ekranet e desktopit dhe celularit. Ju gjithashtu mund të ngarkoni modelin tuaj, pasi ta keni krijuar vetë ose ta keni blerë atë nga zhvilluesit e palëve të treta.
 • Mjetet e marketingut. Krijuesi i faqes në internet qëndron larg nga turma për shkak të gamës së gjerë të mjeteve të marketingut të integruar. Vegla Weebly Promote është një nga karakteristikat më të përparuara të marketingut që ofron krijuesi i faqes në internet. Ai përfshin një sërë modelesh të gatshme që mund të përdorni për lloje të ndryshme të postave elektronike, të tilla si buletinet promo, buletinet, prezantimet e ngjarjeve dhe produkteve etj. Ekziston gjithashtu një mundësi për të përdorur konstruktorin tërheqës-dhe-lëshues të postës elektronike, mjete të shumta ndihmëse teknologjike dhe veçoritë e ndarjes së kontaktit për të përmendur disa.
 • Qendra e Aplikimeve. Weebly lejon qasje në koleksionin dinamik të shërbimeve dhe aplikacioneve që mund të shtoni në dyqanin tuaj në internet me integrime të thjeshta me një klik. Disa prej tyre përfshijnë LiveChat, PinPoll, Call-Out-Box etj.
 • Format ndërtues. Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur krijimin dhe menaxhimin e formave me porosi që mund të integrohen më tej në dyqanin tuaj online. Për shkak të krijuesit të përshtatshëm të formave në internet, ju merrni një mundësi për të krijuar forma të kontaktit, sondazhe, lista RSVP dhe projekte të tjera që do të kontribuojnë në performancën tuaj të dyqanit në internet.

Weebly ka një grup të veçantë të planeve për projektet e e-tregtisë. Ai përfshin një pajtim falas që nuk skadon kurrë dhe ju lejon të provoni funksionimin kryesor të Tregtisë së krijuesit të faqes në internet para se të vendosni për pajtimin më të përshtatshëm.

Kostoja e planeve të paguara fillon me 4 $ / muaj dhe shkon deri në 38 $ / muaj. Të gjitha pajtimet ofrojnë një emër domain të integruar, Google Ads qasje që vjen me 100 $ bonus, chat live, komuniteti i forumit, mbështetje me email dhe karakteristika të tjera të lidhura me ngrohtë. Plani më i përparuar i Performancës gjithashtu lejon qasje në opsionin e marketingut me email, si dhe mbështetje të drejtpërdrejtë të telefonit.

Provoni Weebly falas

Ucraft – Ndërtues i Dyqanit në internet 14 ditë Falas

Ucraft - Ndërtues i Dyqanit në internet 14 ditë Falas

Ucraft – është një ndërtues i avancuar i faqes DIY, i cili lejon zhvillimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit me shfaqje të plotë. Dyqanet në internet nuk janë një përjashtim pasi platforma bën të mundur fillimin dhe menaxhimin e projekteve të vogla të ecommerce, si dhe dyqanet dixhitale plotësisht funksionale.

Sistemi siguron një proces të butë dhe intuitiv të projektimit të uebit, duke ofruar mjete të shumëfishta në fund të larta dhe karakteristika të nevojshme për t’i dhënë fokus të fortë projektit tuaj në e-commerce. Le të renditim pikat kryesore të krijuesve të faqes në internet:

 • Modelet e e Tregtisë. Ndërtuesi i faqes në internet lejon krijimin e dyqaneve të pajisura me pajisje me personalizimin e ndonjë prej shablloneve të zgjedhura të tregtisë elektronike. Thjesht zgjidhni temën që i përmbahet ngrohtësisë dhe nevojave tuaja të dyqanit në internet, rregulloni blloqet e integruara, ngarkoni, modifikoni dhe rregulloni produktet, shtoni elemente relevante dhe shkoni përpara për t’i publikuar ato.
 • Karakteristikat e menaxhimit të produktit. Ucraft vjen me karakteristika të shumëfishta të menaxhimit të produkteve fundore, të cilat bëjnë të mundur krijimin dhe ofrimin e galerive tërheqëse të produkteve. Kështu, ju mund të shtoni artikuj të rinj me një klik të vetëm, të ngarkoni produkte të reja, të caktoni parametrat e tyre, të redaktoni fushat e produkteve, të rregulloni faqet e produkteve të veçanta në mënyra të ndryshme etj..
 • Opsione të ndryshme pagese. Platforma aktualisht mbështet më shumë se 70 shërbime pagese që mund të integroheni në llogarinë tuaj dhe të sinkronizoheni me sistemet e tjera të jashtme. Thjesht zgjidhni dhe lidhni mënyrën më të përshtatshme të pagesës dhe përdorni atë, ndërsa përfundoni transaksionet financiare.
 • Shitja e kanaleve. Ucraft mbështet kanale të shitjes të shumta që kërkohen për të rritur fitimin tuaj. Ndërtuesi i faqes në internet lejon hyrjen në vendet më të mëdha të tregut dhe shitjen e produkteve tuaja fizike / dixhitale në Amazon, eBay, Facebook, Google Feed Feed dhe platformat e tjera të tregtimit popullor. Sidoqoftë, mbani mend se kjo veçori e përparuar është aktualisht në dispozicion për pajtimtarët e planit të BigCommerce.
 • Prodhuesi i logos. Ndërtuesi i faqes së internetit ju lejon të krijoni logon tuaj të dyqanit në internet nëse nuk e keni ende një. Hasshtë bërë e mundur për shkak të mjetit falas Logo Logo që sistemi ofron si parazgjedhje. Ajo që ju duhet të merrni logon është të zgjidhni një ikonë nga koleksioni i imazheve pa rezervë, ta rregulloni duke përdorur grupin e elementeve / mjeteve të integruara dhe ta kurseni atë për integrim të mëtejshëm në faqen tuaj të internetit të e-commerce. Kjo është mënyra e sigurt për të marrë reputacionin unik të markës.

Ucraft ofron një politikë çmimesh të moderuar. Ekziston një plan falas që mund të përdorni për të eksploruar grupin kryesor të veçorive të sistemit dhe tre pajtime me pagesë. Kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqes në internet të tregtisë elektronike, Ucraft lejon zgjedhjen midis planeve të Pro Shop dhe BigCommerce. Kostoja e tyre përbën përkatësisht $ 21 / muaj dhe 39 $ / muaj, duke lejuar qasje në veçori të shumta të integruara në tregtinë elektronike. Sistemi gjithashtu ofron provën 14-ditore falas që mund t’ju vie në dispozicion, kur testoni planet e zgjedhura.

Provoni Ucraft falas

BigCommerce – Një nga Ndërtuesit e Uebfaqeve më të përdorura në eCommerce

BigCommerce - Një nga Ndërtuesit e Uebfaqeve më të përdorura në eCommerce

BigCommerce – është një nga ndërtuesit më të fuqishëm të specializuar të faqeve të internetit eCommerce. Sistemi lejon ndërtimin e faqeve të internetit për bizneset e vogla, të mesme dhe të mëdha të orientuara nga shitjet. Funksionaliteti i tij dhe mjetet e personalizimit të dizajnit janë mbi mesataren, gjë që e bën shërbimin një konkurrencë të mirë në ndërtesën e ndërtesave në internet eCommerce. Nëse keni të drejtë të përdorni ndërtuesin e faqes në internet për zhvillimin e dyqanit tuaj në internet, hidhini një sy veçorive të tij të vendosur tani:

 • CMS e tregtisë. Platforma ofron të gjitha opsionet e disponueshme të tregut të e-commerce. Ai lejon tregtimin në platforma të shumta, si dhe përmes Facebook. Ju gjithashtu mund të vendosni mjetin e automatizuar për marketing të postës elektronike, të krijoni dhe menaxhoni listën e inventarit, të organizoni proceset e shkëmbimit / kthimit të produkteve, të krijoni banderola të reklamave, të caktoni parametrat dhe specifikimet e produkteve, të krijoni zbritje dhe çertifikata të dhuratave etj. Mundësia e eksportit / importit të produktit përmes përdorimit e skedarëve CSV është aktivizuar edhe këtu.
 • Modelet e përgjegjshme. Si një krijues i faqes në internet plotësisht të përqendruar në tregtinë në tregti elektronike, BigCommerce vjen me një koleksion mahnitës të më shumë se 100 modeleve të nivelit të lartë. Të gjithë ata janë të personalizueshëm dhe të përgjegjshëm si parazgjedhje. Thjesht zgjedhni modelin që ju pëlqen më shumë dhe shkoni përpara për ta modifikuar, duke ngarkuar përmbajtje në lidhje me biznesin etj. Shumica e temave paguhen, por kostoja vlen për cilësinë e temave. Modelimet janë renditur sipas kategorive për kërkim të shpejtë dhe të thjeshtë. Mundësia e redaktimit të kodit nuk është dhënë këtu, por ky nuk është problem për sasinë mbizotëruese të përdoruesve, të cilët kanë qëllimin e vetëm në mendje – të fillojnë një uebfaqe të besueshme të shitjes së e-commerce. BigCommerce funksionon shumë për këtë qëllim.
 • Integrimet e jashtme. BigCommerce bën të mundur integrimin me aplikacione të fuqishme eCommerce për një performancë më të mirë të dyqaneve në internet. Platforma ka një përzgjedhje udhëheqëse nga industria e integrimeve, të gjitha janë kuruar për të siguruar përvojën më të mirë në ndërtimin e ueb-tregut në internet. Ju mund të zgjidhni dhe lidhni cilindo prej tyre në dyqanin tuaj për të filluar shitjen në mënyrë efektive. Këto përfshijnë aplikacione të marketingut dhe konvertimit (HubSpot, Google AdWords, suita testimi A / B si Optimizely etj.), aplikacionet e transportit (ShipperHQ, Ordoro, Endicia, ShipStation dhe TransportiEasy), Integrimet ERP për të rritur efektivitetin e operacioneve tuaja (NetSuite, Brightpearl dhe Microsoft Dynamics), Aplikacione CRM (Salesforce, NetSuite dhe Zoho), API dhe mjetet e kontabilitetit etj.

BigCommerce ofron një provë falas 15-ditore për të gjithë ata përdorues, të cilët nuk mund të vendosin për pajtimin më të përshtatshëm me pagesë. Sapo të mbarojë gjyqi, do të duhet të rifreskoni në një prej pajtimeve me pagesë për të filluar dhe publikuar një dyqan në internet.

Kostoja e planeve të paguara varion midis 29,95 $ / muaj dhe 249,95 $ / muaj. Ekziston edhe një Plan i Avancuar i Ndërmarrjeve i përshtatshëm për kompani të mëdha, por kostoja dhe kushtet e tij diskutohen individualisht me menaxherin e kompanisë.

Provoni BigCommerce falas

Ecwid – Pllaka Falas eCommerce për .do uebsajt

Ecwid - Pllaka Falas eCommerce për .do uebsajt

Ecwid – është një plugin eCommerce, i cili bën të mundur krijimin e dyqaneve të vogla në internet duke i dhënë funksioneve të tyre të gatshme funksionimin eCommerce. Për dallim nga platformat e tjera të fuqishme të tregtisë elektronike të ngarkuara me veçori, Ecwid përdoret kryesisht si një widget, integrimi i të cilave rezulton në krijimin e suksesshëm të dyqaneve në internet. Përveç krijimit dhe azhurnimit të katalogjeve të produkteve, ju mund të ofroni përshkrime të hollësishme të produktit, të gjurmoni statistikat e dyqaneve në internet, të pranoni dhe menaxhoni urdhërat dhe të përfundoni hapa të tjerë të lidhura me dyqanet në internet. Përparësitë e tjera të Ecwid të siguruara jashtë kutisë janë si më poshtë:

 • Funksionaliteti POS. Shtojca është e njohur për pikën e shitjes (POS) funksionalitet që ju lejon të shesni produkte si në internet ashtu edhe jashtë linje. Me fjalë të tjera, ju mund të pranoni dhe menaxhoni porositë në internet, si dhe në lokalin tuaj lokal, duke rritur bazën e klientit tuaj dhe duke gjeneruar fitime.
 • Import / eksport produkti. Ashtu si sistemet më të njohura në tregtinë elektronike, Ecwid lejon eksport / import të produktit të përfunduar në formatin CSV. Kjo është e dobishme kur ekziston nevoja për të transferuar të dhëna në lidhje me produktin, si dhe informacionin dhe porositë e klientit nga një platformë eCommerce në një tjetër.
 • Mbështetje shumë-gjuhëshe. Ecwid vjen me një mbështetje shumë-gjuhëshe që bën të mundur përkthimin e frontit të dyqanit tuaj në më shumë se 50 gjuhë bazuar në nevojat e biznesit tuaj. Kjo është mënyra më e mirë për të tërhequr klientë dhe partnerë ndërkombëtarë nga jashtë, duke rritur kështu të ardhurat dhe sasinë e trafikut.
 • Opsionet e integrimit. Shtojca ju lejon të integroni disa prej shtesave dhe shtesave të njohura të palëve të treta, përfshirë Mailchimp, LiveChat, TransportiE lehtë, Zapier, 71 bs, Printues, Xero, AfterShip, Lucky Orange, ShipStation, Freshbooks dhe me shume. Sidoqoftë, këto aplikacione nuk janë të mjaftueshme për të filluar dhe menaxhuar një dyqan në internet me ekran të plotë. Për më tepër, duhet të pajtoheni në planin e paguar për të qenë në gjendje të përdorni këto shtesa.
 • Kanalet e shitjeve të shumëfishta. Ecwid ju lejon të përdorni kanale të shumta shitjesh për t’ju lejuar të shesni produkte dixhitale / fizike nëpër faqet e internetit të ndryshme. Ju mund të menaxhoni njëkohësisht të gjitha shitjet tuaja nga paneli i vetëm i administratorëve, i cili është shumë i përshtatshëm dhe i dobishëm. Opsionet e integrimit të mediave sociale janë gjithashtu të disponueshme këtu, duke ju lejuar të bëni shitje të plotë përmes Instagram, Facebook, eBay, Amazon, Google Shopping, Shopzilla, Nextag dhe vendeve të tjera të njohura të tregut dhe platformave të mediave sociale. Po kështu, ju mund të zgjidhni porta të përshtatshme pagese për t’i lënë klientët tuaj të vendosin dhe të kryejnë porositë e tyre. Kështu, ju mund të kombinoni përdorimin e Ecwid me sisteme të tilla pagese si PayPal, Vendi, tërfili, Sheshi, Stripe, WorldPay, NCR Silver dhe më shumë.
 • Karakteristikat e menaxhimit të dyqanit në internet. Shtojca gjithashtu lejon mundësinë e përdorimit të shumë tipareve të menaxhimit të dyqaneve në internet, duke përfshirë një mundësi për të shitur produkte fizike / dixhitale, shtoni disa lista produktesh, caktoni parametrat e tyre, përdorni mjete të shumta të inventarit, opsionin e rivendosur të arkëtimit të braktisur, statuset e rendit të pista, së bashku me performancën e dyqanit në internet etj. Për më tepër, është e mundur të lëshoni zbritje, promovime dhe oferta speciale, si dhe të shikoni raporte, analiza të dyqaneve në internet, përdorni mjete SEO etj..

Ecwid ka një plan të lirë, i cili është i përhershëm dhe bën të mundur shtimin e deri në 10 produkte dhe përdorimin e disa prej veçorive themelore të e-commerce, që ofron shtojca. Nëse vendosni të përfitoni nga veçoritë dhe mjetet më të avancuara, Ecwid ju lejon të zgjidhni një nga tre pajtimet e tij të paguara, kostoja e të cilave fillon me 15 $ / muaj (ose 12.5 $ / muaj me abonimin vjetor).

Provoni Ecwid falas

Volusion – Softuer i Shportave të Shportave për Uebsajtin e e-Tregtisë

Volusion - Softuer i Shportave të Shportave për Uebsajtin e e-Tregtisë

Volusion – është një program i njohur dhe i paraqitur i plotë me karrocat e blerjeve për projektet e e-commerce. Edhe pse, sistemi nuk mund të mburret me një popullaritet të tillë si Wix, Shopify ose BigCommerce, ai akoma lejon krijimin e dyqaneve mbresëlënëse në internet. Ky shërbim gjithëpërfshirës është i sigurt, efektiv dhe mjaft i kuptueshëm. Gama e karakteristikave që përfshin është e gjerë dhe paraqet parametra të tillë si:

 • Modelet e e Tregtisë. Voluzioni nuk ofron shabllone të shumta të tregtisë elektronike. Deri më sot, numri i tyre disi tejkalon 40 tema, të cilat janë të përgjegjshme dhe vijnë me standarde (WYSIWYG) dhe të përparuara (CSS / HTML) opsionet e redaktimit të kodit.
 • Ndërtuesi i dyqaneve në internet. Sistemi vjen me mjetin për ndërtimin e dyqaneve në internet që mund të përdorni për të filluar dyqanin tuaj në internet. Mjeti bën të mundur shtimin e kategorive të produkteve dhe nënkategorive, ngarkimin e produkteve të reja, trajtimin e veçorive të menaxhimit të SEO, shtimin dhe modifikimin e imazheve etj..
 • Menaxhim i lehtë i produktit. Platforma lejon një menaxhim të lehtë të produkteve në të gjitha faqet. Sistemi ju lejon të krijoni kategori dhe nënkategori të reja, si dhe të menaxhoni shumë parametra, të tilla si SEO të produktit dhe personalizim, të merreni me menaxhimin e përmbajtjes me foto / tekst, të përdorni përdorimin e opsioneve të importit / eksportit të formatit të skedarëve CSV, lidhjen e Certifikatës SSL etj..
 • Integrime me shumë kanale. Kur përdorni Volusion, ju mund të integroheni me vendet e tjera të tregut të njohura në internet, të cilët aktualisht janë udhëheqësit e industrisë së njohur botërisht si Amazon, eBay etj. Po kështu, është e mundur të zgjidhni nga disa porta pagese, përfshirë Stripe, PayPal dhe më shumë.
 • Mjetet e Tregtisë. Ndër mjetet më të përhapura dhe të rëndësishme të tregtisë elektronike, ka kuptim të përmendim Gjeneratorin e barkodit, listën e gjërë të inventarit dhe sistemin e përparuar të administrimit të inventarit. Për më tepër, krijuesi i faqes së internetit vjen me një listë të mjeteve të tregtisë elektronike, të cilat mund të përmirësojnë performancën e dyqanit tuaj në internet me lehtësi. Këto janë kode të posaçme shitësish, mjete të përparuara rikuperimi, depo të ngritura, mundësi të gjithanshme çmimesh, kalkulator të tarifave të transportit dhe taksave, përpunim të thjeshtë të porosive, mjete profesionale të valutave, menaxhim të llogarisë së klientit, mjet bot captcha, integrim të transportit të anijeve dhe më shumë. Sipërmarrësit, të cilët janë gjithmonë me nxitim, mund të instalojnë aplikacionin celular Volusion për të qenë në gjendje të menaxhojnë dhe azhurnojnë dyqanet e tyre në internet në çdo kohë dhe kudo.
 • Logo + Favicon. Ndërtuesi i faqes në internet mund ta bëjë biznesin tuaj në tregti elektronike të dalë nga turma duke ngarkuar logon e kompanisë tuaj dhe duke krijuar favorizimin e tij. Kjo me siguri do të bëjë që faqja juaj e internetit të njihet në mesin e konkurrencës tjetër.

Volusion vjen me provën 14-ditore falas që ju lejon të zbuloni të gjithë grupin e veçorive të sistemit përpara se të azhurnoni në një nga pajtimet e tij të paguara. Këto të fundit përfshijnë 4 pajtime, kostoja e të cilave fillon me 29 dollarë / muaj. Të gjitha paketat e paguara vijnë me pagesa zero transaksionesh, bandë të pakufizuar dhe privilegje të tjera për pajtimtarët e tyre.

Provoni Volusion falas

SITE123 – SaaS-Platformë për të ndërtuar një faqe në internet për tregti elektronike

SITE123 - SaaS-Platformë për të ndërtuar një faqe në internet për tregti elektronike

SITE123 – është një nga platformat më të lehta SaaS që mund të zgjidhni për të filluar një faqe në internet për tregti elektronike. Krijuesi i faqes në internet nuk kërkon ndonjë vetëdije programuese për aftësitë e projektimit në internet që të përdoren në avantazh. Në vend të kësaj, ajo vjen me një grup mjetesh të integruara dhe veçori të personalizimit të dizajnit që mund të thjeshtojnë procesin e zhvillimit të dyqanit tuaj në internet, duke siguruar një rezultat të denjë që ju dhe klientët tuaj do të jenë të kënaqur. Disa nga pikat kryesore të sistemit janë renditur më poshtë:

 • Prodhues Logo falas. Nëse dyqani juaj online nuk ka logon e tij ende, është koha për ta dizajnuar atë me një mjet të integruar Logo Maker. Completelyshtë plotësisht e lirë dhe mahnitëse e thjeshtë. Ju mund të krijoni logon tuaj unike të faqes në internet ose të krijoni një markë të re nga elementët e disponueshëm në sistem.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Ju mund të përdorni ndërtuesin e faqes në internet për të krijuar disa versione gjuhësore të faqes tuaj të internetit të e-commerce. Për këtë qëllim, sistemi ofron një mjet të avancuar shumëgjuhësh, i cili është i lehtë për t’u zotëruar dhe përdorur. Duke e përdorur atë, mund të filloni një uebfaqe shumëgjuhëshe që do të ndihmojë në krijimin e marrëdhënieve tregtare me partnerë dhe klientë ndërkombëtarë.
 • Widgets eCommerce. Për të marrë qasje në widget-et e e-komercialit specifike të ngrohta, mjafton të arrini në Tregun e Aplikimeve të Integruara dhe të shfletoni widget / aplikacionet në dispozicion atje. Disa nga mostrat më të njohura të shtesave të tregtisë elektronike përfshijnë Mbështetjen e Bisedës Live, Galeritë, Widgets Sociale, Rezervimin, Formën Online dhe shumë më tepër.
 • Format ndërtues. Platforma lejon integrimin e formave në internet në çdo faqe ose pjesë të dyqanit tuaj në internet. Free Form Builder jep një grup të formularëve të formave të personalizuara, elementëve të projektimit dhe mjeteve që mund ta bëjnë formën tuaj në internet një shtesë të përsosur në faqen tuaj të internetit të tregtisë elektronike..
 • Integrimi i mediave sociale. SITE123 bën të mundur azhurnimin e llogarive të mediave sociale, duke njoftuar kështu klientët në lidhje me lajmet, ngjarjet, planet dhe azhurnimet e ardhshme që do të ndodhin në dyqanin tuaj në internet në të ardhmen e afërt.

SITE123 ofron mundësi të përballueshme dhe të gjithanshme të çmimeve. Ekziston një plan falas që përdoret më së shumti për të testuar funksionalitetin e sistemit dhe katër pajtime të paguara që ndryshojnë në terma dhe tipare të përfshira. Kostoja e abonimit më të lirë përbën 10,80 dollarë në muaj – ky është një investim me të vërtetë i denjë!

Provoni SITE123 falas

Kartolinë 3D – Një e Fuqishme & Softuer i sigurt i tregtisë elektronike

3Dcart - Një Softuer i fuqishëm dhe i sigurt për tregtinë elektronike

3Dcart – është një program i fuqishëm dhe i sigurt eCommerce, aplikimi i të cilit rezulton në krijimin e dyqaneve online të ngarkuara me funksion. Baza e klientit të shërbimit nuk është aq e gjerë sa ajo e drejtuesve të njohur të kamareve, por sistemi është ende mjaft perspektiv. Zhvilluesit e platformës vazhdojnë të punojnë në përmirësimin e cilësisë së dyqaneve në internet të nisura me shërbimin. Shikoni funksionin e sistemit të vendosur tani për të kuptuar se çfarë mund të prisni prej tij:

 • Struktura e bazuar në modul. Platforma është e bazuar në modul dhe ofron integrime jashtë funksionit për lehtësi maksimale të përdoruesit. Dhjetëra module janë tashmë të instaluara paraprakisht, ndërsa të tjerët mund të lidhen me kërkesën tuaj. Një nga pikat kryesore të sistemit është koleksioni i saj i mahnitshëm i moduleve që mund të zgjidhni dhe integroni në faqen tuaj të internetit. Këto janë Reklama në Facebook / Lidhje, Zapier, marrëveshje në grupe, AWeber, MailChimp, RSS RSS, LiveChat, Shporta të ruajtura, Lista e dëshirave, POS, AutoResponder dhe eBay për të përmendur disa.
 • Karakteristikat e e-Tregtisë. Kur punoni me 3Dcart, ju mund të përdorni opsionin e importit / eksportit të produktit, shumëllojshmëri të zgjidhjeve të pagesave dhe transportit, grafikët e produkteve të aksioneve të depove, mjetet e statistikave të shitjeve, shtojcat e blerjeve. Integrimi me shërbimet e rrjetit social mbështetet gjithashtu këtu. Ndërtuesi i faqes në internet ka mjaft mjete në marketing dhe SEO. Ajo ofron integrimin CRM, opsionin e Blogimit, automatizimin e postës elektronike, veçorinë e raportimit, krijimin e grupeve të përdoruesve dhe veçoritë e tjera mahnitëse pronarët e faqeve të internetit do të përdorin me padurim.
 • Modelet e përgjegjshme të tregtisë elektronike. Platforma ka një koleksion të modeleve të ngrohtë të përgjegjshme të përgjegjshme (ka mbi 70 prej tyre këtu) mund të personalizoni dhe ndërroni ndërsa punoni në zhvillimin e faqes tuaj të internetit.
 • Menaxhimi i produktit. Softueri ju lejon qasje në opsione të shumta të menaxhimit të produkteve që ju lejojnë të krijoni galeri mbresëlënëse të produkteve dhe të shfaqni dritare. Ajo që mund të bëni këtu është shtimi i produkteve të reja (sende fizike / dixhitale ose çertifikata dhurate), duke caktuar parametrat e tyre, duke i shtuar ato në listën e stoqeve të depove, të sigurojë informacionin e transportit / pagesës, të ngarkoni imazhe dhe përshkrime, të shtoni SKU, MPN, GTIN, të vendosni specifikimet e çmimeve etj. Ekziston gjithashtu një opsion i përshtatshëm i filtrit të kërkimit që thjeshton kërkimin e produktit duke i renditur artikujt sipas parametrave të tyre dhe veçorive të veçanta.
 • Mjetet e marketingut. 3Dcart lejon përdorimin e mjeteve të shumta të marketingut të integruar, duke përfshirë shtojcat e karrocave blerëse (Godatafeed, NextTag Feed Export Export, Shopzilla, Bing, Feeds Product Google, PriceGrabber.com dhe Shop.com Export etj.). Për më tepër, është e mundur të modifikoni butonat e rrjetit social këtu përmes integrimit të kodit ose duke shtuar butona të gatshëm nga seksioni Social Bookmarking.
 • CRM e integruar. Platforma vjen me platformën e integruar CRM që lejon mbajtjen e biznesit dhe klientëve tuaj të organizuar. Keni parasysh se funksioni nuk është aktivizuar si parazgjedhje dhe ka nevojë për ta mundësuar atë duke përdorur modulin përkatës të sistemit të Menaxhimit të Marrëdhënieve me Klientin.

Duke folur për çmimet, 3Dcart ofron një periudhë provë falas që zgjat 14 ditë dhe ju lejon të provoni të gjithë grupin tipar të softverit. Nëse jeni të kënaqur me të gjitha opsionet, platforma lejon përmirësimin në një nga katër pajtimet e paguara. Abonimi më i përballueshëm aktualisht kushton 9 $ / muaj. 3Dcart nuk përfshin ndonjë tarifë të transaksionit ose të konfigurimit dhe ekziston gjithashtu një mundësi për të kaluar ndërmjet planeve, nëse kërkohet.

Provoni 3D kartën falas

Hapësirë ​​katror – Ndërtues dyqanesh online me Shporta

Hapësirë ​​katror - Ndërtues dyqanesh online me Shporta

Squarespace – është një ndërtues dyqanesh me ngarkesë tipike me funksionalitet të integruar të karrocave të blerjeve. Kjo është një zgjedhje mjaft e bukur për përdoruesit e gatshëm për të nisur dhe menaxhuar një faqe interneti cilësore të tregtisë. Sistemi kryesisht funksionon mirë për zhvillimin e dyqaneve online për artistë dhe stilistë. Veçanërisht funksionon mirë për përdoruesit, të cilët kanë një ide për të paraqitur produktet e tyre në dritën më të favorshme. Për t’ju lejuar të bëni atë, krijuesi i faqes në internet ofron këto karakteristika:

 • Trego Krijimin e Dritareve. Shtë e mundur të krijoni dritare mbresëlënëse të shfaqjeve të produkteve për të shtuar dhe rregulluar artikujt që planifikoni të ofroni për shitje. Ju do të jeni në gjendje të menaxhoni çmimet e produktit, të shtoni video, galeri, variacione të produktit (SKUs), rregulloni opsionet e pagesës dhe transportit, zbatoni programe besnikërie për kthimin e klientëve etj.
 • Zgjedhja e shabllonit. Sa i përket galerisë së shablloneve, Squarespace nuk ofron shumë tema. Aktualisht ka mbi 40 dizajne, cilësia e të cilave është mbi mesataren. Funksionaliteti i tregtisë elektronike mund të aplikohet në të gjitha modelet.
 • Widgets dhe Shtesa. Ndërtuesi i faqes në internet ofron pajisje shtesë të shumta dhe shtesa speciale për dyqanet në internet. Këto përfshijnë butona të mediave sociale, pajisje për galeritë e imazheve, mjete tregtie për kafene dhe restorante, Google Analytics etj.
 • Platforma eCommerce. Sistemi lejon mundësinë e përdorimit të shumë tipareve të niveleve të larta të tregtisë elektronike që kontribuojnë në zhvillimin e dyqaneve cilësore në internet. Këto përfshijnë lidhjen falas të Certifikatës SSL, karrocën e integruar të blerjeve, mjetet e prezantimit të produkteve në internet, treguesin e çmimeve, hyrjen në SKU, variacionet e pagesës, opsionet e besnikërisë së shumëfishtë, ngulitjen e Hartave të Google, kalendarin në internet, Prodhuesin e Logove, veçorinë e komentimit etj..
 • Integrimet sociale. Me Squarespace, ju mund të postoni dhe azhurnoni informacionin tuaj në lidhje me dyqanin në internet në rrjetet sociale, përkatësisht Facebook, Twitter, Google+, Dropbox, Tumblr, Instagram, Dribbble, Linkedin, Pinterest, SoundCloud, Behance, Twitch, Yelp dhe më shumë.
 • Caktimi i akuitetit. Squarespace qëndron larg nga turma për shkak të platformës së saj të fundit të përcaktimit të akuitetit. Ky është sistemi i planifikimit të takimeve në internet, i cili funksionon shumë për pronarët e dyqaneve të biznesit / dyqaneve në internet, i cili lejon klientët të përdorin platformën e integruar të tregtisë për të filluar dhe menaxhuar në mënyrë efektive platformat e cilësisë..

Squarespace nuk ka një plan falas por ai lejon përdoruesit të provojnë të gjitha tiparet dhe mjetet e tij gjatë gjyqit 14-ditor të ofruar pa asnjë kosto fare. Nëse jeni të kënaqur me funksionalitetin e sistemit, do të keni një mundësi të regjistroheni në një nga planet e tij të paguara. Kostoja e abonimit më të lirë përbën 12 dollarë në muaj. Të gjitha planet ofrojnë emrin e domain falas dhe avantazhe të tjera.

Provoni Hapësirë ​​katror falas

Faqerojtësa – Tregti elektronike & Ndërtues dyqanesh online me AI

Faqerojtësa - Tregti elektronik dhe dyqane online Ndërtues me AI

Bookmark – është një krijues i faqes në internet me bazë AI, i cili funksionon shumë për zhvillimin e dyqaneve online të vogla dhe të mesme. Sistemi do të jetë një zgjedhje e këndshme për përdoruesit e papërvojë, të cilët nuk janë të vetëdijshëm për ndërlikimet e procesit të ndërtimit të faqes në internet, por kanë një qëllim për të hartuar një faqe interneti të denjë për tregti. Po kështu, do të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për stilistët e internetit, të cilët janë të përfshirë në zhvillimin e dyqaneve në internet për klientët. Nëse keni të drejtë të filloni një dyqan në internet me Faqerojtësin, do të interesoheni të gjeni listën e avantazheve të tij:

 • Asistent AIDA. Pika kryesore e krijuesit të faqes në internet është ndihmësi i saj AIDA i bazuar në AI. Kombinuar me teknologjinë e dobishme tërheqje dhe rënie, AIDA ndihmon në krijimin e një dyqani në internet në modalitetin e automatizuar, duke përdorur informacionin e paraqitur sipas kërkesës së tij. Kjo ndihmon në shkurtimin e kohës së zhvillimit të faqes në internet dhe rezultatit të dobishëm të dobishëm.
 • Motori i tregtisë elektronike. Shënimi vjen me një motor të fuqishëm eCommerce, i cili bën të mundur shitjen në internet, në mediat sociale ose në dyqan. Sistemi ju lejon të krijoni dyqane të mëdha në internet për të shitur numrin e pakufizuar të produkteve fizike / dixhitale. Jeni ju që keni kontroll mbi performancën tuaj të dyqanit në internet dhe menaxhimin e produktit. Platforma lejon personalizimin e dyqanit tuaj online, lëshimin e kodeve të kuponit, zgjedhjen midis më shumë se 40 opsioneve të pagesave dhe integrimeve të transportit në kohë reale. Ekziston gjithashtu një mbështetje shumë-gjuhëshe për të krijuar versione të ndryshme gjuhësore të dyqanit tuaj në internet.
 • Moduli i Tregtisë. Shënimi ofron një modul të tregtisë elektronike për të lidhur një dyqan në internet në faqen e internetit ekzistuese dhe për ta promovuar më tej atë me efikasitet maksimal. Përveç kësaj, sistemi ju lejon të zgjidhni midis moduleve të tregtisë elektronike që mund të shtoni në dyqanin tuaj online për të rritur performancën e tij dhe shkallën e angazhimit të klientit. Këto module mund të krahasohen me pajisje për sa i përket funksionalitetit. Këto janë tituj, tekste, lidhje, citate, ndarëse, futje të kodit HTML, forma kontakti dhe reagimi, shfaqje të rrëshqitjeve, galeri, elementë audio / video, butona të rrjetit social etj..
 • Tipar i Avancuar i Email-it. Ndërtuesi i faqes në internet lejon marrjen e postës elektronike të lidhur me biznesin për t’i dhënë besueshmërisë dhe pamjes profesionale të dyqanit tuaj në internet. Email Email Pro do të shoqërohet me markën tuaj të dyqanit në internet dhe do të bëhet i paharrueshëm për klientët / partnerët tuaj aktual dhe potencial. Kostoja e përdorimit të kutisë postare nga Bookmark përbën 2 $ / muaj.

Ju mund të përdorni Faqerojtësën falas me kufizime standarde, por nëse me të vërtetë synoni të filloni një dyqan online të ngarkuar me karakteristika, do të duhet të përmirësoni një nga planet e tij standarde. Në këtë drejtim, Plani i Biznesit do të jetë zgjidhja më e mirë pasi jep mundësinë për të filluar një faqe në internet eCommerce me 24,99 $ / muaj.

Provoni Faqerojtësin falas

Jimdo – Ndërtues i faqeve të internetit me tregti të përballueshme

Jimdo - Ndërtues i faqeve të internetit me tregti të përballueshme

Jimdo – është një tjetër mostër e një krijuesi të vlefshëm dhe të thjeshtë të internetit, i cili gjithashtu lejon fillimin dhe menaxhimin e faqeve të internetit të eCommerce. Platforma qëndron larg nga turma për shkak të mjetit të saj të integruar të Dolphin dhe bollëkut të veçorive të personalizimit të dizajnit që kontribuojnë në procesin e thjeshtë, të shpejtë dhe efektiv të projektimit në internet. Nëse keni krijuar indin tuaj për të filluar një dyqan në internet me sistemin, ai është lista e avantazheve kryesore të tij:

 • Jimdo Dolphin. Siç u tha më lart, Jimdo Dolphin automatikisht krijon një faqe në internet eCommerce për ju, duke përdorur informacionin që do të jepni sipas kërkesës së sistemit. Dolphin do të bëjë pyetje të lidhura me biznesin, të cilave duhet t’i përgjigjeni për ta lejuar atë të krijojë një faqe në internet për dyqanin tuaj online. Nëse bëni gjithçka siç duhet, përfundimisht do të merrni një faqe interneti të gatshme në më pak se 5 minuta. Përshtatja e mëtutjeshme mund të zgjasë ca kohë, gjë që varet nga shkalla e personalizimit të faqes në internet dhe aftësitë tuaja për krijimin e faqes në internet. Nuk ka nevojë të krijoni paraqitjen, krijimin dhe strukturën e faqes në internet – sistemi e bën këtë për ju.
 • Redaktori Jimdo. Nëse ende dëshironi të ndërtoni një faqe në internet eCommerce pa Inteligjencën Artificiale, mund ta bëni atë në Redaktorin klasik Jimdo. Për ta bërë këtë, duhet të zgjidhni modelin më të mirë nga koleksioni i gjerë i dizajnit që ofron sistemi, të shtoni logon dhe sfondin tuaj, të ndryshoni shkronjat dhe paletën e ngjyrave dhe të shkoni për zgjedhjen e mjeteve të personalizimit për t’i dhënë faqes tuaj pamjen dhe performancën e dëshiruar.
 • Përshtatje e plotë e e-tregtisë. Uebfaqet e e-commerce të krijuara me Jimdo janë plotësisht të personalizueshme. Sistemi jep tonelata të pronave specifike të ngrohta të nevojshme për të bërë konfigurimin e kërkuar të faqes në internet. Këto përfshijnë opsione të ekranit të produktit, cilësimet e transportit / taksave, mundësinë e lidhjes së llogarisë Stripe dhe PayPal, politikat e kthimit dhe anulimit, konfirmimin e postës elektronike dhe mesazheve të përfunduara të arka, etj. Për personalizimin më të avancuar të dyqaneve në internet, Jimdo ofron një grup mjetesh klikuese për të ndryshuar, domethënë modele të shumta të e-commerce, mjete të përparuara të SEO, konfigurimin e transportit detar, opsione për përcjelljen e inventarit, Krijuesin e logos, opsionin e Listimit të Biznesit, veçori të gjera integrimi dhe më shumë.

Jimdo ka një llogari themelore falas që ju lejon të provoni funksionimin e sistemit në veprim. Kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqes në internet të eCommerce, Standard Jimdo rekomandon të përdorni një nga pajtimet e tij të paguara, kostoja e së cilës fillon me 7.50 $ / muaj. Jimdo Dolphin, nga ana e tij, gjithashtu ofron katër pako të paguara, ku plani i tregtisë elektronike është zgjidhja më e përshtatshme. Kostoja e tij aktualisht përbën 19 $ / muaj.

Provoni Jimdo falas

Vija e poshtme

Nëse keni të drejtë lansoni një dyqan online, përdorimi i një ndërtuesi në internet eCommerce është padyshim një zgjedhje e zgjuar. Këto shërbime përmbajnë kombinimin më të mirë të komoditetit, thjeshtësisë dhe funksionalitetit të përparuar. Uebfaqet e e-commerce të krijuara me këto platforma, duken tërheqëse dhe zbulojnë performancën më të mirë. Dhe nuk është e nevojshme të jesh mjeshtri i kodimit për të arritur këtë rezultat.

Zgjedhja e krijuesit më të mirë të faqes elektronike eCommerce në përgjithësi zbret në nevojat dhe aspiratat e ndërtimit të faqes suaj të internetit. Për të vendosur, cili prej tyre, megjithatë, funksionon më mirë për projektin tuaj të veçantë, merrni kohën tuaj për të provuar të gjitha platformat. Kjo do t’ju japë idenë e zgjidhjes më të mirë për të cilën përfundimisht duhet të kërkoni.

Krijoni një dyqan online falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map