Ndërtuesit më të mirë në uebfaqe për Ndërmarrjen e Ndërtimit

Një faqe interneti drejton të ardhurat. Nuk ka rëndësi nëse një kompani vepron si një kontraktues i vogël apo merret me kontrata të jashtëzakonshme qeveritare që përmbajnë një duzinë ekuipazhesh që punojnë në të gjithë vendin, një kompani ndërtimi sigurisht që ka nevojë për një përfaqësim në internet. Një burim në internet është shansi për të prezantuar kompaninë tuaj në një audiencë më të gjerë të synuar, të nxjerrë në pah projektet e tij më të suksesshme, t’i lejoni klientët të mbajnë kontakte me ju në çdo kohë.


Më në fund gati për të filluar? Ju e dini që ndërtuesit e faqeve në internet janë ndihmës thelbësorë kur bëhet fjalë për ndërtimin e një burimi të mirë-shikimit nga e para. Ata vërtetuan se ishin me kosto efektive dhe kërkojnë kohë, pasi nuk kërkojnë aftësi teknike.

Ndërtuesit e faqeve në internet – Grafiku i përgjithshëm:

Ndërtues i faqes në internetWixuKit.com
Më e mira për:Ndërmarrja e Ndërtimit, Faqja e Biznesit të ZhvilluesitShërbimi i Riparimit, kompani e vogël ndërtimi
lirshmëri1-2 ditë për të përballuar3-4 orë për të mësuar
Modelet e Ndërtimit:Temat e para-ndërtuara për kompaninë e ndërtimitModelet e ndërtimit profesional
Mbeshtetje teknike:Mbështetje me postë elektronike, komunitetMbështetje në internet skype, mbështetje biletash
Opsione shtesë:Dhjetëra aplikacione të dobishmePajisjet llogaritëse në internet
Opsione SEO:Wizard SEOCilësimet e përgjithshme të SEO, këshilltar promovimi
Opsionet e çmimeve:Falas 24,50 $ / muaj4 deri 12 $ / muaj
Uebfaqja Zyrtare:www.wix.comukit.com

Ato janë më të lira nëse krahasohen me zhvillimin me porosi. Si ndërtues, ju do të vlerësoni mundësinë për të redaktuar faqet sipas nevojave tuaja dhe për të ndërtuar një burim tërheqës të internetit që do të çojë në të ardhura. Ende keni dyshime? Vazhdoni me avantazhet e përfituesve të përdorimit të platformave të ndërtimit të uebit si Wix dhe uKit.

Wix – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për një kompani ndërtimi

Faqja e Wix shtëpi

Wix është vërtetuar se është ndërtuesi # 1 i faqes në internet i njohur në të gjithë botën. 130+ milion përdorues janë duke përfituar nga karakteristikat e tij që lejojnë të krijojnë me lehtësi lloje të ndryshme të faqeve të internetit.

Nga faqet e vogla të korporatave për drejtimin e kompanive të ndërtimit deri te portalet e mëdha për ndërmarrjet e ndërtesave që funksionojnë globalisht – Wix lehtëson ndërtimin e një faqe në internet që tejkalon pritjet tuaja.

Faqja e Ndërtimit të Redaktorit Wix<?një>

Krijoni një Uebfaqe Ndërtimi

Përfitoni nga funksioni i tij tërheqës dhe tërheqës për të krijuar një platformë unike të personalizuar 100% që drejton biznesin tuaj. Përveç mjeteve për përdorim të thjeshtë dhe thjeshtësisë përdoruesit vlerësojnë avantazhet e mëposhtme:

 • Koleksion i madh i modeleve – Wix ofron një përzgjedhje të modeleve premium për të dy kompanitë e vogla të ndërtimit dhe ndërmarrjet e themeluara mirë. Të gjitha shabllonët vijnë me modele indiferente që plotësojnë tendencat më të fundit të modelimit në internet. Ato mund të personalizohen lehtësisht dhe redaktohen. Shtoni kontakt dhe ndryshoni blloqe me vetëm disa klikime;
 • Mjetet e lundrimit – ndërtuesit e faqeve të internetit ofrojnë një sistem të lehtë navigimi. Templatedo shabllon përmban një shirit kërkimi duke i lejuar klientët tuaj të rendisin projektet në dispozicion sipas llojit, çmimit ose parametrave të tjerë jetikë. Krijoni një listë gjithëpërfshirëse që përputhet me projektet përkatëse;
 • Tregu me Wix App – Wix krenohet me tregun e vet të aplikimit, ku përdoruesit mund të zgjedhin çdo widget sipas nevojave të tyre. Nga Wix Pro Galeritë për të nxjerrë në pah fotot e projektit tuaj në cilësinë e tyre më të mirë deri te forumi Wix dhe butonat e ndarjes sociale për të rritur reagimet e klientëve;
 • Temat e Optimizuar Mobile – secila shabllon që zgjidhni është miqësor me celularin. E ndërtuar në Wix, faqet e internetit të ndërmarrjeve të ndërtimit do të funksionojnë njëlloj të shkëlqyeshme si në pajisjet Android ashtu edhe me iOS.

Një listë e gjërë e mjeteve të ndërtimit dhe redaktimit të uebit është në dispozicion për vetëm 8.5 dollarë në muaj! Mimi duket më shumë sesa një pazar, kur bëhet fjalë për krijimin e një uebsajti plotësisht të personalizuar dhe funksional për një kompani ndërtimi.

Rishikim i plotë i Wix – lexoni këtë përmbledhje për të parë të gjitha të mirat e përdorimit të Wix.

Provoni Wix (Plani Falas në dispozicion)

uKit – Platforma më e lehtë për të krijuar një faqe interneti ndërtimi

faqja fillestare eKit

Megjithëse uKit është një ndërtues relativisht i ri i faqeve të internetit, ai mundësohet nga teknologji të përparuara inovative që lejojnë përdoruesit të krijojnë një faqe interneti të ndërmarrjes së ndërtimit nga e para pa mundim.

Platforma vjen me mjete të gjithanshme për të krijuar dhe modifikuar blloqe dhe faqe të internetit, për të krijuar stil të personalizuar dhe për të shtuar më shumë fleksibilitet në burimin tuaj të internetit me ndihmën e pajisjeve të ndërtuara si kalendari ose kalkulatori online..

UKit Shtëpi Ndërtimi Redaktori

Mime të ulëta, pa kodim dhe dizajnim janë vetëm disa nga përfitimet kryesore të uKit. Kontrolloni për më shumë avantazhe si:

 • Portofol i ndritshëm dhe i kapur – uKit ka një mjet të thjeshtë për të shtuar foto me ngjyra të plota të projektit me çdo madhësi. Përdoruesit mund të bashkëngjitin skedarë video dhe audio. Thjesht tërhiqni dhe lëshoni artikullin ose aplikacionin e dëshiruar për të krijuar një portofol mbizotërues;
 • Informacione të azhurnuara të projektit – mbani klientët tuaj në kontakt me projektet më të fundit dhe më të suksesshëm. E tëra që ju duhet është të azhurnoni vazhdimisht përmbajtjen. Ndërtuesi i faqes uKit ofron mjete të thjeshta për t’ju lejuar të redaktoni tekste dhe informacione të tjera pa mundim. Thjesht zgjidhni një bllok që ju nevojitet për të azhurnuar dhe futur të dhëna të reja;
 • Uebfaqe plotësisht e përgjegjshme – qoftë në shënjestër të klientëve të desktopit ose të përdoruesve celularë, uKit ofron modele plotësisht të përgjegjshme për tabletët, smartphone dhe laptopë. Ata funksionojnë shumë pavarësisht nga sistemi i pajisjes, zgjidhja e kompanisë ose ekranit;
 • Vegla thelbësore në paketë – ndryshe nga ndërtuesi i faqes Wix, uKit nuk ka një treg të vetin të aplikacioneve. Sidoqoftë, ajo ofron pajisje shtesë të integruara që janë shumë të lehta për tu zbatuar. Instaloni një kalkulator në internet me një klik duke lejuar klientët tuaj të vlerësojnë paraprakisht çmimin për projektin e tyre.

Rishikimi i plotë i uKit – lexoni në rishikimin tonë të freskët të ndërtuesve të faqes uKit për më shumë detaje.

Provoni uKit (Gjyqi Falas 14 Ditëve)

Përmbledhja

Wix dhe uKit duket se janë një mundësi më e mirë dhe më e lirë edhe nëse krahasohet me WordPress. Megjithëse ofron gjithashtu një gamë të modeleve profesionale, shumica e temave zakonisht fillojnë nga 70 – $ 80 për shabllon. Përshtatja e tyre mund të jetë një sfidë nëse nuk dini të paktën disa baza HTML.

Përndryshe, do t’ju duhet të punësoni një dizajnues në internet për të trajtuar redaktimet e nevojshme. Do t’ju tërheqë deri në $ 300 – $ 400 më shumë. Për këtë arsye, krijuesit e faqeve të internetit uKit dhe Wix janë basti më i mirë:

 1. Nuk ka pagesa të tepërta.
 2. Asnjë kodues ose dizajner për marrje me qira
 3. Nuk ka probleme me menaxhimin e burimeve tuaja në internet.

Zgjedhja është 100% e qartë, nuk është ashtu?

Karakteristika shtesë për të kërkuar në një ndërtues të faqes në internet

Përveç karakteristikave themelore të nevojshme për çdo faqe në internet të ndërmarrjeve të ndërtimit, Wix dhe uKit vijnë me një listë të gjërë opsionesh për t’ju lejuar të krijoni një burim më funksional dhe miqësor ndaj përdoruesit. Pronarët e faqeve të internetit do të vlerësojnë butonin e integruar të mbështetjes online, përveç portaleve të klientëve, butonave të ndarjes sociale, analitikës së integruar dhe më shumë:

 • Mbështetje Online – të dy Wix dhe uKit ofrojnë mjete të integruara të bisedave në internet duke i lënë klientët tuaj të mbajnë kontakte me përfaqësuesit tuaj me vetëm një klik;
 • Opsionet e Pagesave të Integruara – zbatoni mundësi të sigurta dhe pagese, merrni njoftime online për shtyp dhe menaxhoni porositë tuaja;
 • Optimizimi i pajisjes celulare – të dy modelet Wix dhe uKit janë mbështetur nga pajisjet mobile gjithashtu. Pavarësisht nëse klientët tuaj preferojnë pajisjet me bazë iOS ose Android të mbështetur. Uebfaqja juaj do të funksionojë po aq e shkëlqyeshme;
 • Analitika e Integruar – gjurmoni rrjedhën dhe trafikun e klientëve tuaj në kohë reale. Faqet e internetit Wix dhe uKit mund të integrohen lehtësisht me mjetet analitike. Statistikat e hollësishme do t’ju lejojnë të bëni ndryshime të nevojshme për të përmbushur pritjet e klientëve tuaj dhe për ta drejtuar biznesin tuaj drejt të ardhurave më të larta.

Përdoruesit mund të shtojnë gjithashtu portalet e klientëve ose seksionet e Testimonials për të krijuar sa më shumë reagime nga klientët e vërtetë që të jetë e mundur. Të gjitha tiparet mund të zbatohen lehtësisht me anë të krijuesve të faqeve të internetit si Wix ose uKit.

5 Karakteristikat Thelbësore të Kompanisë së Ndërtimit në Uebfaqe

Ideja kryesore është të përshtatni burimet tuaja në internet në mënyrë që klientët të mund të gjejnë lehtësisht informacionin për të cilin po dëshirojnë. Këtu janë 5 tiparet kryesorë që duhet të ketë një sit i një ndërmarrje ndërtimi:

 1. Portofol i pasur – industria e ndërtimit ka të bëjë me vizualitetet dhe përshtypjen e parë. Fotografitë, videot dhe përmbajtja shtesë e mediave mund të flasin vëllime. Bëni faqen tuaj të internetit të duket profesionale;
 2. Galeria e Projektit – thjesht vendosja e fotografive të mëdha me cilësi të lartë nuk është e mjaftueshme. Një faqe në internet duhet të ketë një seksion të veçantë për të gjitha imazhet e projektit tuaj që u siguron përdoruesve një akses të shpejtë;
 3. Dëshmi – ndërtimi i një reputacioni të fortë në internet është thelbësor. Për dallim nga dhjetëra faqe të tjera, kushtojini vëmendje vlerësimeve reale dhe reagimeve të klientëve. Asnjëherë mos merren me dëshmitë e rreme. Statistikat e fundit tregojnë se 88% e klientëve besojnë në vlerësimet në internet;
 4. Sherbime – si kontraktues profesional. pritet të siguroni një informacion të detajuar për shërbimet që ofroni. Shtimi i një widget Llogaritësi ose butoni Vlerësim falas do të ishte një ide e shkëlqyeshme;
 5. CTA e qartë – çdo kontakt bindës duhet të përfundojë me një veçori të Thirrjes në Veprim. Eksperimentoni me ngjyra, butona, shkronja, etj. Kontrolloni, cili variant është makinës më të trafikut.

Siç mund ta shihni, platformat e ndërtimit të faqeve në internet si Wix ose uKit ju lejojnë të shtoni me lehtësi ndonjë nga karakteristikat thelbësore të nevojshme për një faqe interneti të ndërmarrjes së shkëlqyeshme të ndërtuesve.. Për më tepër, ata ofrojnë një listë të gjërë opsionesh për ta bërë burimin tuaj të internetit më funksional dhe tërheqës për audiencën e synuar. Rritni shitjet tuaja dhe prezantoni shërbimet tuaja në mënyrën më tërheqëse dhe efektive duke përdorur ndërtuesit e faqeve në internet për kompanitë e ndërtimit!

Krijoni një Uebfaqe Ndërtimi

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map