Ndërtuesit e internetit më të mirë të Agjencisë së Udhëtimit

Ndërtuesit e internetit më të mirë të Agjencisë së Udhëtimit


Fillimi i biznesit të udhëtimit është gjithmonë një sfidë, veçanërisht për ata sipërmarrës, të cilët kurrë më parë nuk e kanë bërë atë dhe nuk kanë asnjë ide të vetme për hapat dhe aftësitë që përfshin ky proces. Pavarësisht nëse keni tashmë një agjenci udhëtimi ose thjesht planifikoni të filloni atë, ju nuk do të shkoni pa krijuar një uebsajt për të përfaqësuar biznesin tuaj në internet.

Një uebfaqe udhëtimesh është destinacioni kryesor për klientët tuaj aktual dhe potencial. Ky është gjithashtu burimi më i mirë i informacionit në lidhje me kompaninë tuaj, shërbimet dhe azhurnimet që ju ofroni, politikën e çmimeve dhe çështje të tjera të dukshme. Një uebfaqe e agjencisë së udhëtimit me ekran të plotë mund t’u sigurojë klientëve tuaj shumë informacione që lidhen me industrinë, të cilat nuk mund të gjenden në materiale të tjera reklamuese ose burime të tjera offline të informacionit.

Nuk është sekret që agjentët e udhëtimit janë të zënë gjatë gjithë kohës, duke ndihmuar klientët e tyre të gjejnë turnet më të mira me kosto të arsyeshme dhe të merren me çështje të tjera të lidhura me biznesin. Kjo padyshim kërkon shumë përpjekje dhe kohë, duke parandaluar që pronarët e bizneseve të përfshihen në zhvillimin e faqes DIY. Sidoqoftë, nuk ka kuptim të punësoni mjeshtra në internet për të hartuar faqet e internetit të agjencive të udhëtimit pasi kjo është një zgjidhje mjaft e shtrenjtë. Edhe nëse e provoni dhe punësojë dikë për të zhvilluar një faqe në internet për ju, ju nuk do të jeni në gjendje të azhurnoni dhe menaxhoni vetë projektin pa ditur bazat e procesit të hartimit të uebit.

E vetmja zgjidhje e arsyeshme në këtë rast është të përdorni ndërtuesit e faqeve në internet – Mjete të thjeshta, të thjeshta për t’u përdorur dhe të përballueshme për të hartuar në internet që do t’ju lejojnë të krijoni një uebfaqe pa kodim ose përvojë të kërkuar. Të dy krijuesit e faqeve në internet dhe agjensitë e udhëtimit ofrojnë një përzgjedhje të gjerë të veçorive dhe shërbimeve të përqendruara në ngrohtësi që do të kenë ndikim pozitiv në performancën e faqes suaj të internetit dhe promovimin e saj të mëtutjeshëm.

Së bashku me sigurimin e informacionit të qartë për kompaninë tuaj, arritjet, shërbimet, turnet dhe çmimet, faqja e internetit e agjencisë suaj të udhëtimit do të bëhet destinacioni kryesor për përdoruesit të gatshëm të zbulojnë azhurnimet e biznesit tuaj, ofertat e djegies (kjo ka shumë rëndësi për turistët), marrëveshjet më të mira, zbritjet, lajmet, azhurnimet dhe faktet e tjera të lidhura me to nuk do të mund të zbulojnë kudo tjetër.

Ne Testuam 8 nga Ndërtuesit e Uebfaqeve më të mira të Agjencisë së Udhëtimit:

 1. Wix – Ndërtuesi më i mirë i faqeve në internet për Agjencinë e Udhëtimeve
 2. WordPress – Platforma më e mirë për Blogs të Udhëtimit
 3. uKit – Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve të Agjentit të Udhëtimit
 4. Ucraft – Platformë Online Për të krijuar një faqe Landing
 5. SITE123 – Ndërtues i Uebfaqeve për Operatorët Turistikë
 6. Faqerojtësa – Ndërtues i faqes me internet A.I.-powered
 7. uCoz – Ndërtues i Komunitetit Absolutisht FALAS të Udhëtimit
 8. Shopify – Platforma më e mirë e tregtisë për faqet e udhëtimit

Për ata që kërkojnë ndërtuesin më të mirë të faqeve në internet të agjencisë së udhëtimit, ne kemi rishikuar secilin prej sistemeve të listuar më lart. Krahasimi i hollësishëm i tyre do t’ju ndihmojë të zbuloni platformën që funksionon më mirë për faqen tuaj të internetit të agjencisë së udhëtimit dhe vjen deri tek zhvillimi i faqes suaj të internetit më shumë nevojë. Le të fillojmë tani.

Wix – Ndërtuesi më i mirë i faqeve në internet për Agjencinë e Udhëtimeve

Wix - Ndërtuesi më i mirë i faqeve në internet për Agjencinë e Udhëtimeve

Wix – është krijuesi më i mirë i faqeve në internet për agjensitë e udhëtimit, agjentët dhe operatorët turistikë. Platforma përfshin lehtësinë e përdorimit, komoditetin, përballueshmërinë, funksionalitetin në fund të lartë dhe qasjen intuitive të projektimit në internet. Sistemi është në kërkesë me përdoruesit nga e gjithë bota dhe jo më kot. Wix vjen me një listë gjithëpërfshirëse të veçorive të nevojshme për të filluar dhe menaxhuar një faqe interneti mbresëlënëse të agjencisë së udhëtimit, pa shpenzuar një pasuri në të. ’Shtë koha e duhur që menjëherë të regjistrohen pikat kryesore të platformës:

 • Modelet e Udhëtimit. Kur bëhet fjalë për mbledhja e shablloneve të udhëtimit, sistemi ofron tema të përshtatshme të përshtatshëm dhe të gatshëm për lëvizje të nevojshme për ndërtimin e faqeve të internetit për operatorët turistikë, agjensitë e udhëtimit, turne ushqimi, kompanitë turistike, hotelet, blogjet e udhëtimit, udhëtimet e safarit, fotografët e udhëtimit, jahtsmen dhe faqet speciale të uljes për kompanitë e udhëtimit.
 • Vegla udhëtimi. Sistemi lejon zgjedhjen midis shumë pajisjeve falas dhe të paguara që do të jenë një shtesë e shkëlqyeshme në faqen tuaj të internetit të agjencisë së udhëtimit (Vegël e rrugëve dhe rrugëve të Moovit për ofrimin e opsioneve të shkëlqyera të tranzitit në vendndodhjen tuaj të saktë, Hartat e Hoteleve dhe Airbnbs për sigurimin e vendeve më të mira për të qëndruar pranë ngjarjes tuaj etj..)
 • Mjetet e bashkëveprimit të klientit. Tregu me Wix App ofron një koleksion të gjerë widget dhe integrimesh integruese që bëjnë të mundur kontaktin në mënyrë efektive me klientët në çdo kohë të ditës (123 Ndërtues i Formave, Përgjigje, Takime në Libër Online, Chat Live, Forma Wix, Kalendari i Ngjarjeve në Google, Kalendari i Ngjarjeve, Rezervime Wix, Planifikimi Pro, Testime të Inffuse, Lajmet e fundit, Wix Chat, Menaxhimi i Kontaktit + CRM, etj.).
 • Shqyrtime të blerësve. Sistemi lejon integrimin e pajisjeve dhe zgjerimeve që bëjnë të mundur që klientët të postojnë vlerësimet e tyre dhe të ndajnë komentet e tyre për qëllime të zgjeruara të marketingut (Shqyrtime të blerësve, MyReviews, Komente, Yelp, Komente +, Ndërtues Testimonial, Testime Sociale, Komente Zëri + etj.).
 • Rezervime me Wix. Aplikacioni bën të mundur që të bëni një takim, të regjistroheni në një takim, të bëni një pagesë direkt në faqen e internetit për të bërë orarin tuaj të punës dhe planet e klientëve tuaj më të organizuar.
 • Forum. Krijuesi i faqes në internet bën të mundur shtoni një forum në faqen tuaj të internetit për të mundësuar përdoruesit e tanishëm dhe të mundshëm të bashkohen me njëri-tjetrin, të diskutojnë temat për të cilat interesohen dhe të ndajnë përvojën e tyre të udhëtimit. Shtë e mundur të shtoni sa më shumë degë dhe tema që përqendrohen në udhëtime për të siguruar përdoruesit e informacionit të azhurnuar, do të inkurajohen të zbulojnë.
 • Blogging. Wix gjithashtu ju lejon të lidhni një blog me ekran të plotë në faqen tuaj të internetit për t’i mbajtur klientët e agjencisë së udhëtimit të informuar në lidhje me ngjarjet e planifikuara, të azhurnuara dhe lajmet që dëshironi të ndani me ta. Ekziston gjithashtu një mundësi për të ngarkuar artikuj informatikë të ngrohtë që ofrojnë përdoruesit e informacionit në lidhje me udhëtimin, do të vlerësojnë avantazhin kur planifikojnë pushimet e tyre ose udhëtimet e biznesit..

kosto: Si një ndërtues i faqeve të internetit të ngarkuar me veçori, Wix zbulon një mundësi për të provuar të gjithë tiparin e saj të vendosur duke përdorur një plan falas. Ky opsion është i mjaftueshëm për të përcaktuar pikat kryesore të forta dhe të dobëta të platformës përpara se të vendosni për përdorimin e saj të mëtejshëm. Ajo që duhet të dini, sidoqoftë, është se plani Wix falas nuk funksionon aspak për zhvillimin e projekteve komplekse.

Nëse keni ndërmend të nisë një uebfaqe funksionale të agjencisë së udhëtimit, atëherë do të duhet të përmirësoni një nga planet e tij të paguara. Për këtë qëllim, Wix aktualisht ofron dy grupe të planeve, përkatësisht Standarde dhe Biznes / Tregti elektronike. Secila prej tyre përfshin abonime individuale që ndryshojnë në terma dhe kosto. Kështu, kostoja e abonimeve Standard Wix fillon me 13 $ / muaj për të arritur në 39 $ / muaj, ndërsa ajo e Planeve të Biznesit përbën 23 $ / muaj dhe më të lartë.

Provoni Wix falas

WordPress – Platforma më e mirë për Blogs të Udhëtimit

WordPress - Platforma më e mirë për Blogs të Udhëtimit

WordPress – është një platformë e besuar dhe me karakteristika të plota (CMS) për bloget e udhëtimit dhe turizmit. Sistemi do të funksionojë i shkëlqyeshëm për zhvillimin e faqeve të mëdha të ngarkuara me karakteristika të agjencive të udhëtimit ose operatorëve të njohur turistikë. Ajo qëndron larg nga turma për shkak të opsioneve të saj të përparuara të integrimit, mjeteve të personalizimit të dizajnit të lartë dhe veçorive të redaktimit të kodit. Sidoqoftë, aspekti i fundit kërkon të kuptuarit e temës. Arsyet e përdorimit të platformës janë si më poshtë:

 • Modelet e Udhëtimit. Shtë e mundur të shfletoni modelet e udhëtimit falas dhe të paguara që ofron sistemi, si dhe ato tema, të cilat janë në dispozicion në internet.
 • Shtojca integruese për agjencitë e udhëtimit. WordPress është e njohur për opsionet e saj të fuqishme të integrimit të shtojcave (shtojcat më të njohura që mund të përdorni për faqen tuaj të udhëtimit përfshijnë PanoPress, Orioly Libër Tani, Master Tour, Plugin WPML, Polylang, Kalendari i Ngjarjeve, WooTour etj..).
 • Shtojcat e ndërveprimit të klientit. Për të siguruar një ndërveprim shpërblyes me klientët, mund të integroni gjithashtu një numër shtojcash, siç janë Butona të Lehta për Ndarje Sociale, Plugin Portal për Klientë, Kërkoni Plugin për Reagim të Thirrjeve, Bar Pro Njoftimi WP, Zonë e Konsumatorëve WP etj.

kosto: WordPress është falas për tu shkarkuar për të gjithë. Ju mund të testoni tiparet e sistemit për aq kohë sa ju nevojitet. Keni parasysh se për të publikuar dhe promovuar një uebfaqe udhëtimesh, do të duhet të blini një pritje dhe emrin e domain për të. Kostoja eventuale do të varet nga kushtet e parashikuara nga plani. Për shembull, një e përballueshme Bluehost plani do t’ju kushtojë 2,95 $ në muaj. Për më tepër, do të përballeni me nevojën për të investuar në integrimin e shtojcave dhe modeleve.

Provoni WordPress Tani

uKit – Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve të Agjentit të Udhëtimit

uKit - Ndërtuesi më i mirë i Uebfaqeve të Agjentit të Udhëtimit

uKit – është krijuesi më i lehtë i faqeve të biznesit të vogël për të krijuar një faqe interneti të agjencisë së udhëtimit. Bollëku i veçorive të përparuara të personalizimit të dizajnit, temat, aplikacionet dhe mjetet e tjera që janë të domosdoshme për çdo uebfaqe udhëtimesh e kanë bërë shërbimin një nga përfaqësuesit më të mirë të kamareve. Shikoni disa nga tiparet më të dallueshme të tij tani:

 • Mbledhja e modeleve të udhëtimit. Sistemi ofron një koleksion bujar të udhëtimit të fokusuara tema të përgjegjshme, të cilat mund të personalizohen lehtësisht për të përmbushur nevojat e newbies dhe të mirat e dizajnit në internet (ju mund të zgjidhni midis agjencisë së udhëtimit, ecjes në mal ose turne evropian, kampe në det, aktivitetit të turizmit për pushime, eko-turne, temave të udhëtimit të lundrimit ose të zgjidhni një shabllon bosh për të hartuar një faqe në internet nga e para).
 • Koleksion i Pasur Widget. uKit ofron një përzgjedhje mjaft të këndshme të widget që vijnë me përmbajtje specifike të ngrohtë dhe janë një shtesë e mirë për çdo uebfaqe të udhëtimit (Chat Online, Butonat e Rrjeteve Sociale, Afati kohor, Komente e Përdoruesve, Llogaritësi i Shërbimit, Timer etj.).
 • Karakteristika e CallBack. Duke integruar widget, ju mund t’u jepni klientëve tuaj një shans për të lënë kërkesat e tyre për përgjigje në mënyrë që të mund t’i kontaktoni ata në kohën më të përshtatshme të ditës.
 • Biseda live. Me një veçori të LiveChat të ofruar nga uKit, ju do të qëndroni në kontakt me klientët, të cilët kanë ndonjë pyetje ose nevojë në kohë mbështetje dhe ndihmë në internet.
 • Paraprakisht në Uebfaqe. Ndërtuesi i faqes së internetit lejon shikimin e faqes suaj të internetit ndërsa është ende në zhvillim e sipër. Kjo ju lejon të vëreni gabimet dhe gabimet në dispozicion për të modifikuar shpejt projektin dhe të shpëtoni prej tyre para publikimit të faqes në internet. Tipari Paraprakisht gjithashtu bën të mundur për të parë se si duket projekti juaj i gatshëm në pajisjet mobile dhe desktop.
 • Certifikatë falas SSL. Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur lidhjen e veçorisë së Certifikatës SSL për të rritur sigurinë e burimit dhe për t’i dhënë uebfaqes tuaj të udhëtimit nivelin e dëshiruar të besueshmërisë.

kosto: uKit ka politikë të përballueshme të çmimeve, edhe pse, ai nuk ofron një plan falas. Në vend të kësaj, sistemi siguron një provë 14-ditore, gjatë së cilës ju mund të provoni të gjitha tiparet që ju interesojnë. Plani më i lirë i uKit kushton 4 dollarë / muaj, ndërsa plani më i shtrenjtë kushton 12 dollarë në muaj.

Provoni uKit falas

Ucraft – Platformë Online për të krijuar një faqe Landing

Ucraft - Platformë Online për të krijuar një faqe Landing

Ucraft – është një krijues i faqeve në internet cloud, i cili ofron një mënyrë të thjeshtë për të filluar një faqe të mirë udhëtimi. Ndërtuesi i faqes në internet është gjithashtu i njohur për mbledhjen e mjeteve të saj për projektuesit, modele të përgjegjshme, krijues falas të faqes së uljes dhe mjetin e personalizimit të logos. Këtu janë avantazhet kryesore të shërbimit:

 • Modelet e përgjegjshme të Niche. Ucraft krenohet me një koleksion të pasur modelesh të gatshme përgjegjëse të krijuara posaçërisht për përfaqësuesit e industrisë së udhëtimit.
 • Integrimet e palëve të treta. Nëse mendoni se sasia e elementeve të integruar nuk është e mjaftueshme për faqen tuaj të internetit të agjencisë së udhëtimit, ju mund të zgjidhni çdo integrim të palëve të treta që mund të mbulojnë një spektër të gjerë të nevojave për promovim, marketing dhe analitik (Intercom, Disqus, LiveAgent, Facebook Messenger, Uservoice, Zendesk Chat, Jivosite etj.).
 • Krijuesi i faqes pa pagesë. Për të drejtuar vëmendjen e përdoruesit dhe për të rritur shkallën e angazhimit të klientit, ju mund të ndërtoni një faqe ulëse për faqen tuaj të internetit të udhëtimit pa ndonjë kosto fare.
 • Prodhues Logo falas. Karakteristika bën të mundur krijimin e një logoje unike për faqen e internetit të agjencisë suaj të udhëtimit për ta bërë atë të dalë nga turma dhe të rrisë reputacionin e saj.
 • Mbështetje shumë-gjuhëshe. Nëse synoni të tërheqni klientë nga jashtë ose të merreni me partnerë ndërkombëtarë, mbështetja shumë-gjuhëshe e siguruar nga Ucraft do të jetë një avantazh i dukshëm.

kosto: Ucraft ka një plan të lirë që do të funksionojë mirë për ata përdorues, të cilët synojnë të kursejnë ndonjë buxhet dhe të fillojnë një faqe ulje falas ose ndonjë lloj tjetër të internetit pa asnjë kosto fare. Sidoqoftë, duhet të kuptoni që faqeve të internetit të lirë u mungon funksionimi që ju pengon të përfitoni sa më shumë prej tyre. Sa i përket opsioneve të paguara, kostoja e tyre ndryshon bazuar në planet dhe termat që ata nënkuptojnë. Abonimi më i përballueshëm për faqen e internetit Pro do t’ju kushtojë 10 $ / muaj, ndërsa Plani më i kushtueshëm i Pafund përbën 69 $ / muaj. Nëse nuk jeni të sigurt për tiparet që përfshin secili plan, periudha e provës 14-ditore e ofruar nga ndërtuesi i faqes në internet do t’ju ndihmojë të miratoni vendimin e duhur.

Provoni Ucraft falas

SITE123 – Ndërtues i Uebfaqeve për Operatorët Turistikë

SITE123 - Ndërtues i Uebfaqeve për Operatorët Turistikë

Site123 – është një krijues i thjeshtë i faqeve të internetit për operatorët turistikë që lejon krijimin e faqeve të internetit me cilësi pa aftësi ose ekspertizë për kodimin. Platforma vjen me udhëzues informues dhe të vlefshëm se si të fillojnë projektet me të. Ekziston një redaktues i përshtatshëm tërheqës dhe zvogëlues që thjeshton procesin e zhvillimit të faqes DIY për fillestarët dhe dizajnuesit e aftë të uebit. Të listuara më poshtë janë pikat kryesore të dallueshme të krijuesit të faqes në internet:

 • Prodhuesi i logos. Nëse biznesi juaj nuk ka një logo që e përfaqëson atë në internet, SITE123 lejon krijimin e atij me lehtësi. Nuk është e nevojshme të jesh një profesionist i dizajnit në internet ose një ekspert i kodimit për të krijuar një logo të biznesit këtu. Thjesht përdorni mjetet e integruara të mjeteve dhe elementët që Logo Maker ofron për të hartuar logon që i përshtatet më së shumti faqes tuaj të agjencisë së udhëtimit.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. SITE123 vjen me mbështetje shumë-gjuhëshe, gjë që bën të mundur krijimin e disa versioneve gjuhësore të faqes së internetit të agjencisë suaj të udhëtimit. Kjo mund të ndihmojë në rritjen e trafikut të faqes suaj të internetit dhe bazës së klientit në planin afatgjatë.
 • Mjetet e bashkëveprimit të klientit. Ndërtuesi i faqes në internet u jep mundësinë e përdorimit të mjeteve të ndërveprimit të klientëve të shumtë që bëjnë të mundur rritjen e shkallës së angazhimit të klientëve dhe inkurajimin për ndërveprim aktiv të përdoruesit.
 • Ndërtues i formave të integruara. Sistemi ju lejon të krijoni dhe shtoni lloje të ndryshme të formave në internet në uebfaqen tuaj të agjencisë së udhëtimit për t’u ofruar përdoruesve lirinë e veprimeve. Ju mund të merrni qasje në shumë forma dhe elemente të formave të personalizuara për të krijuar forma që përputhen me specializimin tuaj të internetit dhe veçanërisht mund të rritin performancën e saj.
 • Blogging. Platforma vjen me një motor të denjë për Blogging, i cili bën të mundur lidhjen e një blogu me ekran të plotë në faqen tuaj të udhëtimit. Kjo është ajo ku ju do të keni mundësi të postoni artikuj të fokusit të udhëtimit për të ngjallur interesin e klientit, për të gjeneruar trafik dhe të ardhura në planin afatgjatë.
 • Tregu i Aplikimeve. SITE123 gjithashtu qëndron larg nga turma për shkak të Tregut të saj të Integruar që lejon mundësinë e përdorimit të dhjetëra pajisjeve dhe shtesave, të tilla si Mbështetja në Chat Chat, Galeritë, Format, Vegla Analitike, Sociale, prenotim dhe shumë më tepër. Duke përdorur këto dhe pajisje të tjera, mund të përfitoni sa më shumë nga faqja e internetit e agjencisë suaj të udhëtimit.
 • Integrimi i mediave sociale. Karakteristika lejon rritjen e reputacionit të faqes suaj të internetit në rrjetet sociale duke shkëmbyer lajmet, azhurnimet në industri, ngjarjet e planifikuara, planet dhe të dhënat e tjera që lidhen me faqen tuaj të internetit.

kosto: SITE123 është një nga ndërtuesit më të thjeshtë dhe më të përballueshëm të faqeve të internetit DIY. Ajo ka një plan plotësisht të lirë për të gjithë ata që synojnë të fillojnë një faqe në internet me sistemin dhe ka qëllim të provojnë veçoritë e tij të përcaktuara paraprakisht. Po kështu, platforma ofron katër plane të paguara, kostoja e cila varion nga $ 10,80 dhe $ 28,80 në muaj.

Provoni Site123 falas

Faqerojtës – A.I.-Powered Builder Uebfaqe

Shënues - A.I.- Ndërtues i Uebfaqeve Mundësuar

Faqerojtësa – është një ndërtues i avancuar i faqes me bazë AI, i përshtatshëm për uebfaqen e udhëtimit. Nuk është e nevojshme të jesh një ekspert i kodimit për të ndërtuar faqet e internetit mahnitëse me Bookmark. Thjesht përdorni mjetin AI për të siguruar përmbajtjen tuaj dhe shikoni rezultatin! Pikat kryesore të krijuesit të faqes në internet janë si më poshtë:

 • Asistent AIDA. Mjeti i Inteligjencës Artificiale përballon automatikisht me krijimin e faqes në internet, nëse specifikoni llojin e një uebsajti të udhëtimit për nevojën tuaj dhe paraqisni të gjithë përmbajtjen që dëshironi të shfaqet.
 • Tipari i përqendrimit. Sistemi ofron një sërë blloqesh të gatshme që ju mund të zgjidhni, personalizoni dhe integroni në faqen tuaj të udhëtimit, duke përdorur modulet si lidhje, tekste, citate, harta, forma kontakti, butona të rrjetit social, forma feedback dhe forma kontakti etj.
 • Tipar i Ngjarjeve. Seksioni i ngjarjeve lejon të ngarkoni ngjarjet e ardhshme në uebfaqen tuaj të udhëtimit për t’i mbajtur ato në dijeni të asaj që po ndodh në biznesin tuaj.
 • Motori i tregtisë elektronike. Bookmark ka një motor të mirë të tregtisë elektronike, i cili ju lejon të shtoni një dyqan online të vogël deri në mes në faqen tuaj të internetit të udhëtimit, ku mund të shesni turne, pajisje shtesë dhe sende të tjera që janë në kërkesë me klientët.

kosto: Krijuesi i faqes në internet ka një plan falas dhe dy pajtime të paguara. Plani falas është i mjaftueshëm për të provuar të gjitha tiparet e sistemit, ndërsa abonimet e paguara shtojnë funksionim në projektin tuaj. Për të marrë një pajtim të paguar, do të duhet të shpenzoni 11,99 $ dhe 24,99 $ në muaj përkatësisht. Ekziston gjithashtu një mundësi për të bërë pagesa mujore, por kostoja e planeve do të jetë disi më e lartë në këtë rast – 15 dollarë dhe 30 dollarë në muaj.

Provoni Faqerojtësin falas

uCoz – Ndërtues i Komunitetit Absolutisht FALAS të Udhëtimit

uCoz - Ndërtues i Komunitetit Absolutisht FALAS të Udhëtimit

uCoz – është një ndërtues absolutisht falas i komunitetit të udhëtimit, i cili lejon jo-teknologjitë dhe miratimet e dizajnit të uebit të fillojnë projekte cilësore të lidhura me udhëtimin nga e para. Platforma vjen me një sërë modulesh funksionale, redaktues të lehtë dhe intuitiv të faqeve të internetit DIY, motorë bllokimi dhe tregtie elektronike dhe karakteristika të tjera të larta. Le t’i regjistrojmë menjëherë:

 • Motori i Blogut. Krijuesi i faqes në internet vjen me një motor blog të përparuar që bën të mundur lidhjen e një blogu me ekran të plotë në faqen e internetit të agjencisë suaj të udhëtimit. Ky është vendi, ku ju do të keni mundësi të postoni dhe azhurnoni artikujt në lidhje me ngrohtësinë, të filloni diskutimet e përdoruesve dhe thjesht të qëndroni në kontakt me klientët tuaj aktual dhe potencial.
 • Moduli i forumit. Si një sistem i bazuar në modul, uCoz lejon të zgjidhni nga module të shumta për të rritur performancën tuaj në faqen e internetit të udhëtimit. Moduli i forumit lejon krijimin e një forumi komunitar, ku do të jeni në gjendje të komunikoni me klientët, të shtoni dhe azhurnoni degët e forumit, tema të reja dhe diskutime.
 • Opsionet e anëtarësimit. Kur menaxhoni uebfaqen tuaj të bazuar në uCoz, do të jeni në gjendje të caktoni të drejtat e anëtarësimit për përdoruesit me të cilët planifikoni të bashkëpunoni. Varet nga ju që të vendosni parametrat e hyrjes në uebfaqe ose të kufizoni qasjen e përdoruesit në të gjitha bazuar në qëllimet e dizajnit të internetit që ju ndjekni.

kosto: Krijuesi i faqes në internet është fillimisht falas dhe ju mund të provoni funksionalitetin e tij pa asnjë kosto fare për të zbuluar se çfarë mund të prisni prej tij. Për të përfituar sa më shumë nga seti i veçorive të uCoz, ka kuptim të azhurnoni në njërën nga katër pajtimet e paguara me të cilat vjen. Kostoja e tyre fillon me 3 $ / muaj për Planin Themelor më të lirë dhe shkon deri në 8 $ / muaj për Planin Maksimal më të shtrenjtë.

Provoni uCoz falas

Shopify – Platforma më e mirë e e-tregtisë për faqet e udhëtimit

Shopify - Platforma më e mirë e e-tregtisë për faqet e udhëtimit

Shopify – është platforma më e mirë eCommerce për faqet e internetit të udhëtimit, e cila vjen me një mori karakteristikash të përparuara në eCommerce dhe mjete të integruara. Sistemi qëndron larg nga turma për shkak të bollëkut të marketingut, zhvillimit të dyqaneve në internet dhe karakteristikave të promovimit që kontribuojnë në procesin e krijimit të faqes së internetit të lehtë, të sigurt dhe efektive. Këtu është lista e tipareve të Shopify që përdoruesit duhet të jenë të vetëdijshëm, kur vazhdoni procesin e zhvillimit të faqes në internet:

 • Softuer POS. Shopify vjen me funksionin e Pikës së Shitjes që kontribuon në funksionalitetin e faqes në internet. Karakteristika bën të mundur realizimin e shitjeve në internet dhe offline, duke rritur kështu bazën e klientit dhe rrjedhën e trafikut.
 • Opsionet e sinkronizimit. Softueri eCommerce lejon sinkronizimin efektiv dhe të shpejtë të llogarisë tuaj me vendet e tregut dhe shërbimet e jashtme të njohura. Kjo ju lejon të përmirësoni performancën e faqes në internet dhe të tërhiqni vëmendjen e përdoruesve të gatshëm të bashkëpunojnë me ju.
 • Realiteti i shtuar (AR) Karakteristikat. Integrimi i veçorisë AR nuk rrit vetëm vëmendjen e klientëve tuaj, por gjithashtu rrit popullaritetin tuaj në faqen e internetit, rrit rrjedhjen e trafikut, gjeneron shitje të reja dhe ndihmon në arritjen e objektivave të vendosura me efikasitet maksimal dhe investime minimale në kohë / përpjekje. Integrimi AR lejon përdoruesit të zbulojnë detajet e ofertave që ju bëni duke përdorur qasjen 3D.
 • Menaxhimi i produktit. Kur lëshoni një uebfaqe të agjencisë së udhëtimit, mund të ndiqni objektivin për të ngarkuar artikuj / oferta që keni në magazinë, si dhe të shfaqni oferta speciale. Shopify krenohet me opsione të larta të menaxhimit të produkteve dhe mjeteve që ju lejojnë të shtoni përshkrime cilësore të produktit, të krijoni dritare shfaqëse tërheqëse, të përdorni karakteristikat e importit / eksportit CSV, etj..
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Shopify gjithashtu ofron mbështetje shumë-gjuhëshe, e cila ka shumë rëndësi kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqeve të internetit të agjencive shumë-gjuhëshe të udhëtimit. Duke qenë në dispozicion në disa gjuhë, faqja juaj e internetit do të ndihmojë në tërheqjen e vëmendjes së partnerëve dhe klientëve të mundshëm.

kosto: Shopify krenohet me një politikë çmimesh të gjithanshme dhe të moderuar të çmimeve, duke ofruar disa plane për të zgjedhur, bazuar në specifikimet e faqes suaj të udhëtimit, parametrat, si dhe krijimin e synimeve të biznesit. Këtu nuk ka asnjë plan absolutisht falas, por përdoruesit mund të zgjedhin nga disa pajtime. Plani më i lirë kushton 9 dollarë / muaj, ndërsa abonimi më i shtrenjtë kushton 299 dollarë në muaj. Gjyqi 14-ditor falas do t’ju ndihmojë të zbuloni veçori të veçanta të planit për të cilin jeni të interesuar të bëni zgjedhjen për të cilën nuk do të pendoheni më pas.

Provo Shopify falas

Vija e poshtme

Nisja e një faqe në internet është thelbësore për çdo agjenci udhëtimi që synon zhvillimin efektiv të biznesit dhe tërheqjen e klientëve. Sidoqoftë, nuk është e thjeshtë të fillosh dhe menaxhosh një faqe në internet, veçanërisht për përdoruesit e papërvojë. Këtu nuk do të shkoni pa ndonjë mjet të dobishëm për krijimin e faqeve në internet si një ndërtues faqesh në internet.

Këto sisteme përfshijnë një sërë karakteristikash për t’i dhënë uebfaqes tuaj të udhëtimit pamjen tërheqëse dhe performancën e jashtëzakonshme. Ndërtuesit e faqeve në internet zakonisht ofrojnë një zgjedhje të modeleve të paracaktuar të përgjegjshme, një shumëllojshmëri të mjeteve të personalizimit të dizajnit, pulteve të përdorimit të thjeshtë dhe bukur Parametrat e optimizimit të SEO. Këta janë faktorët kryesorë që kontribuojnë në rezultatin e duhur.

Do të thotë që zgjedhja e një ndërtuesi të faqes në internet është një detyrë komplekse, por nuk është e nevojshme të jetë një problem i madh, nëse jeni i gatshëm të investoni kohën dhe mundin tuaj. Sistemet e rishikuar në post janë udhëheqësit në kamare bashkëkohore të projektimit dhe duhet të merren parasysh së pari, kur bëni zgjedhjen. Merrni kohën tuaj për të provuar secilën prej tyre për të zbuluar karakteristikat e tyre, të mirat dhe të këqijat, specifikimet dhe implikimet përpara se të merrni vendimin përfundimtar.

Krijoni një Uebfaqe Udhëtimi Falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map