Ndërtuesit e faqeve të Klanit më të Mirë (Guild)

Klan (Guild) Ndërtuesit e Uebfaqeve


Një uebfaqe klanesh është një domosdoshmëri për një grup lojtarë seriozë. Kjo është një nga ato gjëra që dallojnë lojtarët e mirë nga ata më të mirë. Gjë është se vetëm interesi i mirëfilltë ndihmon në arritjen e qëllimeve globale dhe krijimin e imazhit të duhur në sfondin e lojtarëve më pak me fat. Kur mendoni për krijimin e uebfaqes së klanit, mund të zgjidhni midis dy opsioneve të njohura – ndërtuesit e faqeve të internetit dhe CMS me burim të hapur.

Pse ndërtuesit e faqeve në internet? Kjo është e thjeshtë: është më e përshtatshme të paguani për pritjen, të lidhni emrin e domain në faqen e internetit dhe ta menaxhoni atë më pas. Pasi të keni zgjedhur sistemin e ngrohtë, gjithashtu do të përfitoni nga funksionaliteti unik që nga fillimi. Ju nuk do të duhet të mësoni asgjë. Shtë e thjeshtë për të krijuar dhe menaxhuar faqet e internetit të klanit pa ndonjë aftësi specifike.

Kur bëhet fjalë për aspektin e kostos, ju nuk do të përballeni me probleme gjithashtu. Ndërtuesit e faqeve në internet janë shumë e përballueshme. Ju madje mund të filloni të ndërtoni perandorinë tuaj të lojrave pothuajse pa asnjë kosto fare. Mendoni se disa sisteme vijnë me karakteristika gjithëpërfshirëse, ndërsa të tjerët janë të përqendruar në vend dhe, kështu, bëjnë të mundur fillimin dhe menaxhimin e vetëm faqeve të internetit të lojrave.

Sistemet e menaxhimit të përmbajtjes (CMS), nga ana e tyre, ofrojnë fleksibilitet të thellë dhe ofrojnë funksionim të përparuar. Ata lejojnë mundësinë e përdorimit të opsioneve të shumta të integrimit dhe mjeteve të personalizimit të dizajnit që mund të sjellin performancën tuaj të internetit të lojrave në nivelin e ri. Së bashku me atë, CMS shpesh është më e ndërlikuar, kështu, mund të duhet më shumë kohë për t’u mësuar me ta dhe për të zotëruar grupin e tyre të veçorive.

Ne Testuam 5 nga Ndërtuesit e faqeve në internet të Klanit dhe Guild:

 1. Enjin – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Guilds ose Klans
 2. WordPress – CMS më e mirë falas për të krijuar një faqe interneti lojrash
 3. uCoz – Ndërtues i faqes së internetit të Komunitetit Falas
 4. Xsolla – Motori i Biznesit për Zhvilluesit e Lojërave dhe Botuesit
 5. Ning – Ndërtues i faqes së internetit të lojrave për të dy gamers dhe zhvilluesit

Cili nga këto sisteme është i ngarkuari më i besueshëm, i përballueshëm dhe me karakteristika? Cilat platforma mund të sigurojnë një rezultat të shkëlqyeshëm pa ndonjë përpjekje serioze, para dhe investim në kohë? Sshtë koha e duhur për ta zbuluar tani. Pra, le të fillojmë.

Enjin – Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Guilds ose Klans

Enjin - Ndërtuesi më i Mirë i Uebfaqeve për Guilds ose Klans

Enjin – është një ndërtues i specializuar në internet, i cili u krijua posaçërisht për lojtarë, profesionistë dhe tifozë. Shtë një zgjedhje e këndshme për të gjithë, të cilët kanë nevojë për një uebfaqe lojrash cilësore që ofron të gjitha atributet e kërkuara. Shkalla e zotërimit të sistemit është mbi mesataren dhe do t’ju duhet aftësi, durim dhe vëmendje për ta përdorur atë. Platforma ofron funksionalitet superior, gjë që e bën atë ndërtuesin më të mirë të uebfaqes në ngrohtësinë e krijimit të faqeve të internetit të klanit.

Karakteristikat e Enjin:

 • Sistemi i modulit – Mund të zgjidhni veçoritë e funksionalitetit të faqes suaj të internetit. Ka module të ndryshme për të zgjedhur, përfshirë lajmet, temat më të fundit, përdoruesit në internet, listën e anëtarëve, forumin, vizitorët e fundit etj. Të gjitha në të gjitha, këtu ka 37 module. Secila prej tyre mund të personalizohet në lidhje me nevojat dhe preferencat tuaja.
 • Modelet e faqes në internet Enjin

 • Server i integruar i zërit – Mund të vendosni vetë komunikimin Mumble ose TeamSpeak 3. Kjo do të thotë që komunikimi me zë gjatë betejave mund të bëhet përmes uebfaqes tuaj.
 • Enjin API – Ky është një mjet, i cili lejon krijimin e moduleve tuaja. Do të vijë në dispozicion për përdoruesit me përvojë.
 • Server Minecraft – Të gjithë përdoruesit e Enjin kanë një mundësi të shkëlqyeshme për të krijuar një server të lojrave Minecraft. Ky është një opsion perfekt për të gjithë tifozët e kësaj loje, të cilët dëshirojnë të ekzekutojnë dhe menaxhojnë serverat e tyre.
 • Integrimi i Rrjeteve Twitch Streaming – Ju mund të transmetoni kanalet tuaja të preferuara nga shërbimi më i popullarizuar i lojrave streaming në faqen tuaj të internetit.
 • Mbështetje Lojë online – Shërbimi mbështet pjesën më të madhe të lojrave online popullore. Ajo që ju duhet është të zgjidhni lojën kur lansoni një faqe në internet, të merrni një shkallë të lartë të përputhshmërisë dhe personalizim të projektit.
 • Mjetet SEO – Enjin lejon hyrje në grupin e pasur të mjeteve SEO për optimizim më të mirë të faqes suaj të klanit. Disa nga këto mundësi përfshijnë etiketat meta dhe konfigurimin e Google Analytics, konfigurimin miqësor të URL-së, sitinap.xml, robotët. tekst.

Ndërtuesi i faqes në internet lejon krijimin e një siti lojrash pa kosto fare. Ju mund të lidhni deri në 20 module, një forum, një mundësi për të marrë dhurime, integrim të plotë me shërbimet sociale dhe madje edhe një dyqan online. Kufizimi i vetëm i dukshëm është që ju nuk mund të lidhni fushën tuaj.

Duke folur për opsionet e paguara, Enjin ka dy pajtime – Plani i Avancuar (86.3 dollarë në vit) dhe Plani Ultimate (287.9 ​​dollarë në vit). Dallimi në mes tyre është se Plani Ultimate ju ofron të gjitha shabllonet premium, versionin e përparuar API, mbrojtjen DDoS, shumë hapësirë ​​për ruajtjen e diskut (50 GB) dhe më shumë lojëra elektronike për TS3 ose Mumble Server (25 kundër 5). Kështu, plani i dytë ju ofron pothuajse të gjitha tiparet si të parat, por këto karakteristika janë më të zgjeruara dhe të përparuara këtu.

Provoni Enjin falas

WordPress – CMS më e mirë falas për të krijuar një faqe interneti lojrash

WordPress - CMS më e mirë falas për të krijuar një faqe interneti lojrash

WordPress – është Sistemi i Menaxhimit të Përmbajtjes me famë botërore, i cili ka fituar reputacion dhe njohje të jashtëzakonshme për shkak të një numri të gjerë karakteristikash, opsionesh integrimi dhe mjetesh të personalizimit të dizajnit me të cilat vjen. Sistemi është një zgjidhje e denjë për zhvillimin e të gjitha llojeve të projekteve dhe faqet e internetit të lojërave nuk janë një përjashtim. Sidoqoftë, mbani mend se, nëse nuk keni punuar më parë me WordPress, mund të duhet ca kohë që të mësoheni me sistemin dhe të zotëroni karakteristikat e tij, si dhe qasjen e përgjithshme të dizajnit të internetit..

Karakteristikat e WordPress:

 • Integrimi i prizave – CMS fillimisht njihet për zgjedhjen e gjerë të shtojcave, integrimi i të cilave mund të shtojë funksionalitetin në projektin tuaj, duke e sjellë atë në nivelin e ri. Kur bëhet fjalë për krijimin e faqeve të internetit të lojrave, ka kuptim të zgjedhni dhe përdorni shtesat dhe shtojcat e mëposhtme: Anëtarja Ultimate, Chat Live, Guild, ARMember dhe Guild WoW për të përmendur disa.
 • Modelet e lojrave – Së bashku me një grup plugins, WordPress krenohet me një koleksion mahnitës të modeleve të lojrave. Mund të hasni shumë nga në internet, duke zgjedhur midis opsioneve falas dhe të paguara. Thjesht shfletoni përzgjedhjen dhe zgjidhni temën, e cila vjen në faqen e klanit / repartit për të cilin po punoni.
 • kodim – WordPress nuk lejon vetëm përdorimin e aftësive dhe njohurive për kodim – kjo nënkupton të bësh atë. Nëse posedoni një sfond programimi, do të jeni në gjendje t’i jepni pamjes së personalizuar të uebfaqes së klanit, dizajnit ekskluziv dhe performancës së lartë.

WordPress nuk është shërbimi më i lehtë për ndërtimin e uebit, por ai është padyshim një mjet i denjë profesional, i cili do t’ju ndihmojë të krijoni një uebfaqe klanesh / shoqërie të mrekullueshme të ngarkuar me veçori. CMS fillimisht është i lirë për të shkarkuar, instaluar dhe provuar. Sidoqoftë, për të publikuar uebfaqen, duhet të investoni në domain, host (zgjedhja jonë është Bluehost me planin e tij 2,95 $ / muaj) si dhe shablloni i jashtëm, shtojcat dhe shtesat. Kostoja përfundimtare do të varet nga numri i elementeve të integruar, plani i pritjes dhe cilësia e modelit për të cilin do të kërkoni. Kini parasysh se kur zgjidhni sistemin e menaxhimit të përmbajtjes.

Provoni WordPress Tani

uCoz – Ndërtues i faqes së internetit të Komunitetit Falas

uCoz - Ndërtues i faqes së internetit të Komunitetit Falas

uCoz – është një ndërtues falas në internet, grupi i funksioneve dhe funksionaliteti i të cilit lejojnë krijimin e një klani me të drejta të plota ose uebfaqes së repartit. Duhen rreth një javë për të eksploruar dhe zotëruar të gjitha opsionet e shërbimit për të filluar një faqe interneti profesionale. Shërbimi synon si të porsaardhurit, ashtu edhe ato të dizajnit në internet, duke ofruar një larmi opsionesh për të gjitha kategoritë e përdoruesve. Ajo që do të merrni këtu është një shumëllojshmëri e modeleve me cilësi të lartë, mjete të pasura për personalizimin e dizajnit, opsione për redaktimin e kodit në faqen e internetit (për ata përdorues, të cilët posedojnë aftësi HTML), lidhje individuale doman dhe karakteristika të tjera.

Karakteristikat uCoz:

 • Struktura e modulit – Ndërtuesi i faqes në internet lejon krijimin e faqeve të internetit nga module të shumta, të cilat mund të modifikohen dhe rregullohen për të formuar një strukturë në internet. Modulet bashkohen nga një ndërfaqe e vetme, shumë parametra dhe mundësi. Disa prej tyre përfshijnë Përdoruesit, Redaktuesi i faqeve, Lajmet në Uebfaqe, Forumi, Blogu, Katalogu i Faqes, Bordi i Reklamave, Katalogu i Dosjeve, Albumet e Fotove, Libri i Mysafirëve, Lojërat Online, FAQ, Kërkimi në Uebfaqe, Testet, Mini Biseda, Statistikat e Uebfaqeve, Dyqani Online, Modeli SEO dhe me shume.
 • Paneli i Kontrollit uCoz

 • Redaktimi i kodit – Sistemi lejon qasje të plotë në opsionet e redaktimit të kodit. Duke pasur kontroll mbi HTML, CSS, PHP, JS, ju do të jeni në gjendje ta bëni faqen tuaj të klanit përshtatur thellësisht për të gjitha kategoritë e përdoruesve. Këtu ka edhe qasje në FTP.
 • Redaktues Faqe

 • Dyqani zyrtar i UE Templit – Përveç modeleve të shumëfishta në internet, që u përkasin kategorive të ndryshme, uCoz gjithashtu ofron një shumëllojshmëri mjaft të pasur të temave premium të disponueshme në dyqanin zyrtar të markave uTemplate. Këtu ekzistojnë variante të paguara dhe falas, të cilat kontribuojnë në efikasitetin e procesit të personalizimit të dizajnit.
 • Qasje falas për API – Shërbimi i jep akses falas API, i cili lejon që avantazhet e dizajnit në internet të përfitojnë sa më shumë nga opsionet e personalizimit të modulit, duke krijuar aplikacione të reja ose tabela të internetit për klientët.
 • Modul i fuqishëm i SEO – Krijuesi i faqes në internet vjen me një modul të fuqishëm SEO, i cili bën të mundur krijimin, menaxhimin dhe automatizimin e fushatave reklamuese, duke rritur kështu pozicionet e faqes në internet në motorët e kërkimit.
 • Modeli SEO iCoz

Për të gjithë ata përdorues të uCoz, të cilët planifikojnë të fillojnë faqet e klanit ose të reparteve për përdorim jo-komercial, krijuesi i faqes së internetit ofron një plan falas që nuk mbaron kurrë. Edhe pse, plani ka një bord reklamash të shfaqur në një faqe në internet të gatshme, ai nuk do të jetë pengesë për tifozët e lojrave dhe, kështu, do të funksionojë shumë për zhvillimin e këtyre faqeve të internetit.

Sa i përket pajtimeve të paguara, uCoz ka 4 plane. Këto janë Plani Minimal ($ 2.99 / mo), Plani Themelor ($ 5.99 / mo), Plani Optimal ($ 7.99 / mo) dhe Plani Maksimal ($ 15.99 / mo). Dallimi midis planeve është në sasinë e hapësirës në disk të dhënë dhe tiparit të vendosur të ofertave të planeve. Lajmi i mirë është se të gjitha planet e uCoz ofrojnë zbritje të dukshme, nëse vendosni të paguani për 3 muaj / 6 muaj / një vit më parë.

Lexoni gjithashtu: rishikim.

Provoni uCoz falas

Xsolla – Motori i Biznesit për Zhvilluesit e Lojërave dhe Botuesit

Xsolla - Motori i Biznesit për Zhvilluesit e Lojërave dhe Botuesit

Xsolla – është një motor biznesi profesional për zhvilluesit dhe botuesit e lojërave. Platforma është krijuar fillimisht për ofrimin e zgjidhjeve specifike për lojëra, duke përfshirë fillimet e reja dhe versionet e azhurnuara të lojrave popullore. Sistemi lejon rritjen e audiencës së synuar, rritjen e të ardhurave, marrjen e fondeve shtesë për lojëra video të reja / ekzistuese dhe privilegje të tjera. Për më tepër, shërbimi vjen me një ndërtues të integruar falas të internetit që kontribuon në lehtësinë e zhvillimit të lojës.

Karakteristikat Xsolla:

 • Vendosja e dyqanit dixhital – Platforma bën të mundur lidhjen e një dyqani në internet në faqen tuaj të internetit vetëm me disa klikime. Kjo kërkohet për t’ju lejuar të shisni artikuj që lidhen me lojën, monedhën virtuale, abonimet dhe madje çelësat e lojërave përmes faqes. Asnjë aftësi teknike nuk kërkohet për të përfunduar detyrën, por menaxhimi i mëtejshëm i dyqaneve në internet nënkupton vetëdijësimin për bazat e dizajnit të uebit.
 • Integrimi i palëve të treta – Xsolla lejon rritjen e performancës së faqes suaj të internetit me anë të integrimeve të palëve të treta. Ndër shërbimet që mund të vini dhe shtoni në faqen tuaj të lojrave, ka kuptim të përmendni Google Analytics për të ndjekur luhatjet e trafikut, llogaritë në Twitter dhe Facebook për të gjeneruar më shumë përdorues, Revista Game për të botuar produktin në institucionet kryesore aktuale, Google Optimizoni për të marrë sa më shumë nga testimi në faqen e internetit AB dhe shërbimet e tjera të njohura.
 • Modelet e Lojërave – Platforma nuk vjen me një koleksion të pasur të modeleve të gatshme. Në vend të kësaj, sistemi ofron një paraqitje themelore për personalizimin dhe redaktimin e mëtutjeshëm. Për më tepër, ju merrni karakteristika dhe cilësime shtesë të projektimit që mund t’i japin projektit tuaj pamje të lartë (mundësi për të ndryshuar stilin e faqes në internet, fontet dhe ngjyrat, integrimet video / fotografi në sfond etj.).
 • Promovimet – Sistemi ofron një mundësi për të krijuar, rregulluar dhe menaxhuar fushata të ndryshme promovuese. Në përgjithësi, është e mundur të rregulloni një fushatë të re promo në katër hapa të thjeshtë që sigurohen nga parazgjedhja. Përdoruesit gjithashtu mund të prezantojnë kode promo dhe kuponë për të rritur efektivitetin e fushatave të tyre të marketingut.
 • Statistikat dhe Analitika – Karakteristika ju lejon të gjurmoni statistikat e faqes suaj të internetit dhe të monitoroni suksesin e fushatave promovuese të sapo filluara. Ekziston gjithashtu një pjesë e veçantë e kontabilitetit për ata përdorues, të cilët dëshirojnë të gjurmojnë vëllimet e shitjeve të tyre, klientë besnikë, vlera mesatare e kohës së pagës dhe nuancat e tjera.
 • Marketingu i Filialit – Xsolla lejon mundësinë e hyrjes në Rrjetin e saj të Integruar të Partnerëve, ku mund të filloni dhe menaxhoni fushatat e lidhura me lojërat. Fillimi i këtyre fushatave përfundon vetëm me një klik, ndërsa menaxhimi i mëtutjeshëm i programeve të marketingut të filialeve është gjithashtu i kuptueshëm.

Ndërtuesi i faqes në internet Xsolla është fillimisht falas për të gjithë. Ajo lejon hyrje falas në të gjitha tiparet e integruara, përfshirë hostin. Përdorimi i mëtutjeshëm i sistemit që nënkupton krijimin e fitimit, megjithatë, është paguar. Sistemi tarifon 5% tarifë nga çdo blerje / transaksion i bërë përmes faqes në internet, që është një zgjidhje mjaft e arsyeshme për zhvilluesit e platformës.

Lexoni gjithashtu: Rishikim Xsolla.

Provoni Xsolla falas

Ning – Ndërtues i faqes së internetit të lojrave për të dy gamers dhe zhvilluesit

Ning - Ndërtues i faqes së internetit të lojrave për të dy gamers dhe zhvilluesit

ning – është një krijues i faqeve të lojrave, si për lojtarë ashtu edhe për zhvilluesit, i cili aktualisht fuqizon mbi 2 milion projekte që nga viti i themelimit të tij në 2004. Krijuesi i faqes në internet punon shumë mirë për krijimin e rrjeteve sociale, komuniteteve online dhe faqeve të lojrave. Redaktori i tij i integruar intuitiv i tërheqjes dhe tërheqjes lejon fillimin e faqeve të internetit me shfaqje të plotë vetëm në disa hapa. Për më tepër, ekziston një mundësi e redaktimit të kodit këtu, që është një avantazh i madh për përdoruesit e kursyer nga kodi të gatshëm për të drejtuar faqet e internetit të lojrave të ngarkuara me veçori.

Karakteristikat e Ning:

 • Karakteristikat e avancuara të menaxhimit të përmbajtjes – Ndërtuesi i faqes në internet lejon një menaxhim të thjeshtë dhe pa probleme të përmbajtjes së shtuar në faqen tuaj të internetit të lojrave. Sistemi vjen me një motor bllokimi, mundësi për krijimin e forumit, mundësi për të shtuar sondazhe, ngjarje, skedarë të shumtë audio, video dhe fotografi.
 • Platforma eCommerce – Ning ka motorin e vet të integruar në tregti elektronike, i cili bën të mundur që të fitoni para nga faqja juaj e lojrave dhe të filloni të gjeneroni fitime me të. Për më tepër, sistemi ju lejon të përdorni mjete të posaçme biznesi, duke përfshirë automatizimin e postës elektronike MailChimp, mjete të sakta të mbledhjes së statistikave, mundësi për të dërguar mesazhe private / organizuar transmetime për anëtarët e regjistruar.
 • Rrjetet Sociale – Ndërtuesi i faqes në internet jep mjaft karakteristika funksionale të rrjeteve sociale, përkatësisht opsionet e ndarjes sociale të përfunduara përmes rrjeteve të njohura sociale si Twitter ose Facebook.

Ning nuk ka një plan falas por ekziston një mundësi për të provuar bollëkun mbresëlënës të tipareve të tij të integruara falas gjatë gjyqit 14-ditor. Ndërtuesi i faqes në internet ka tre abonime të paguara, kostoja e të cilave fillon nga 25 $ / muaj. Ju gjithashtu mund të kurseni deri në 20% të kostos së planit duke blerë abonimin vjetor.

Provo Ning falas

Vija e poshtme

Një uebfaqe klanesh është një flamur i çdo grupi lojrash. Ajo duhet të vijë me simbole të veçanta, kreativitet, arritje, galeri, video, komunikim etj. Kjo është një prirje e njohur për sa i përket komunitetit tuaj të lojërave. Isshtë krijuar për kënaqësi dhe epërsi mbi konkurrencën tuaj të lojës.

Për shkak të faqes në internet, ju mund të rekrutoni newbies të përparuara, të organizoni ngjarje klanore, komunikim, të menaxhoni një seksion edukativ me nuanca dhe taktikat e lojës. Ka shumë që mund të gjeni këtu! Sidoqoftë, kjo nuk është asgjë tjetër përveç se promovimi juaj i repartit.

Do të thotë që WordPress është CMS më e mirë falas që mund të përdorni për të nisur faqe interneti klanesh ose cilësish tërheqëse. me rendiment të lartë. Thjesht blini blerje për të zgjedhur shtojcë cilësore dhe temë tërheqëse për faqen tuaj në WordPress dhe shijoni rezultatin.

Funksionaliteti i një faqe interneti lojrash të krijuar me WordPress do të jetë gjithashtu në nivelin më të lartë. Do të jetë më se e mjaftueshme për postimin e lajmeve, taktikave, posterave, sondazheve, bisedave, planifikimit të ngjarjeve, organizimit të forumit, blogut etj. Për shkak të shtojcave të shumta, opsioneve të mëdha për redaktimin e kodeve dhe veçorive të tjera, sistemi dallon nga turma, duke qenë zgjidhja më e mirë për tifozët e lojrave të gatshëm për të ndërtuar faqe interneti pa cilësi.

Enjin dhe uCoz gjithashtu ia vlen t’i kushtohet vëmendje, kur bëhet fjalë për fillimin e një uebfaqeje klanesh / shoqëri. Sistemet ofrojnë qasje mjaft të gjithanshme ndaj procesit të krijimit të faqeve të internetit të lojrave. Sidoqoftë, do të përfitoni përvojë pozitive në të dyja rastet. Ndërsa Enjin është një platformë e specializuar, e cila është e përqendruar në krijimin dhe menaxhimin e faqeve të internetit të lojërave, uCoz është një krijues i faqeve të internetit të klanit falas popullor..

Xsolla dhe Ning janë dy platforma të ndërtimit të uebit që përdoren më së shumti nga kompani dhe shërbime profesionale të përfshira në krijimin e faqeve të internetit të lojrave. Kjo është arsyeja pse sistemet ofrojnë funksionalitet të fuqishëm dhe opsione të gjithanshme të personalizimit të dizajnit. Përdoruesi mund të përdorë opsione të gjera të integrimit të shërbimeve sociale dhe të palëve të treta, promovimin e faqes në internet, mjetet e marketingut dhe analitikës si dhe menaxhimin e pasur me përmbajtje dhe opsionet e e-commerce.

Krijoni një faqe në internet falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map