Bleni alternativat dhe konkurrentët

Bleni alternativat


Shopify – është një i fuqishëm dhe i avancuar program kompjuterik që nuk ka nevojë për hyrje në hartimin bashkëkohor të internetit dhe tregjet e e-commerce. Sistemi ka qenë gjithmonë dhe tani mbetet një nga udhëheqësit e padiskutueshëm të industrisë, duke siguruar një larmi karakteristikash dhe mjetesh të nevojshme për të mbuluar një gamë të gjerë të nevojave të zhvillimit të internetit të klientëve (shiko shembuj të vërtetë në internet Shopify).

Sidoqoftë, le të përballemi me të vërtetën: pavarësisht qindra avantazheve të pamohueshme të platformës, ajo është ende mjaft e komplikuar, veçanërisht për përdoruesit, të cilët kurrë më parë nuk kanë qenë të përfshirë në zhvillimin e faqes në internet. Për më tepër, ka përdorues, të cilët papritmas përballen me nevojën për të ulur shpenzimet e tyre në tregtinë elektronike dhe krijoni një dyqan më të vogël në internet. Ka edhe përdorues, të cilët konsiderojnë tarifat e transaksionit të Shopify, modele të paguara ose shtesa tepër të shtrenjta. Kjo është një nga shqetësimet kryesore të fillestarëve, të cilët sapo fillojnë bizneset e tyre në tregti elektronike dhe nuk janë të gatshëm të investojnë shumë në proces.

Sido që të jetë arsyeja për të kërkuar një alternativë më të mirë të Shopify, ju do të jeni të vetëdijshëm për zëvendësuesit më të mirë të sistemit që nuk do t’ju lërë indiferentë. Zhvillimi i kamareve të ndërtimit të faqes në internet nuk mbetet i njëjtë dhe konkurrentët e Shopify fillojnë të ofrojnë zgjidhje që janë thjeshtë, më të përballueshme, shumë më mirë në cilësi dhe komoditetin e përdorimit.

Bleni alternativat e blerjeve: Wix

Ndërtues i faqes në internet

Wix – është alternativa më e mirë e Shopify, e cila meriton të quhet udhëheqësi i ngrohtë. Edhe pse, ky nuk është shërbimi i specializuar, ai ende funksionon i shkëlqyeshëm për zhvillimin e dyqaneve të vogla dhe të mesme në internet, të cilat njëkohësisht do të shfaqin performanca të shkëlqyera të tregtisë elektronike.. Ajo vjen me redaktues zvarritës dhe zvogëlues, duke bërë të mundur krijimin dhe rregullimin e dizajnit të faqes suaj të e-commerce në më pak se asnjë kohë. Kjo është një zgjidhje perfekte për ndërtimin e uebit për përdoruesit me pak ose aspak përvojë në krijimin e faqes në internet. Këtu është një përmbledhje e shkurtër e pikave kryesore kryesore të Wix:

 • Mundësitë e Redaktimit të Dizajnit. Me Wix, përdoruesit mund zgjidhni midis dy opsioneve të redaktimit të faqes në internet në varësi të aftësive të tyre dhe nivelit të vetëdijësimit të kodifikimit. Wix ADI funksionon shkëlqyeshëm për përdoruesit, të cilët nuk mund të mburren me ekspertizë të pasur për krijimin e faqeve në internet, megjithatë kanë dëshirën për të krijuar dhe rregulluar një dyqan efektiv të internetit me madhësi të vogël deri në mes. Mjeti i Inteligjencës së Dizajnit Artificial bën fjalë për fjalë të gjitha punët për ju, duke plotësuar modelin më të përshtatshëm të tregtisë elektronike në modalitetin automatik.
 • Motori i tregtisë elektronike. Sistemi vjen me një platformë të fuqishme të tregtisë elektronike e cila ju lejon të inovoni dhe menaxhoni një dyqan online edhe një mënyrë më e lehtë sesa me Shopify. Ajo që mund të bëni këtu është të rregulloni opsionet e pagesave dhe të transportit, të krijoni një dizajn ekskluziv të dritares së shfaqjeve, të lëshoni kuponë zbritje dhe certifikata dhuratash, të vendosni parametra të menaxhimit të taksave, produkte importi / eksporti, ngarkoni dhe menaxhoni listat e produkteve etj..
 • Menaxhim i lehtë. Të gjitha dyqanet në internet të krijuara me Wix janë të lehta për tu menaxhuar. Të gjitha urdhërat janë shtuar në Menaxherin e Dyqanit për t’ju mundësuar të gjurmoni statusin dhe detajet e tyre. Ju gjithashtu mund të menaxhoni listën tuaj të inventarit këtu duke vendosur madhësinë e produktit dhe opsionet e ngjyrave, duke treguar numrin e produkteve të disponueshme, etj. It’sshtë gjithashtu e mundur të mbani kontakte me klientët duke dërguar gazetat ShoutOut për t’i mbajtur ata të njoftuar për ofertat e tanishme të produkteve, shitjet, planet, ngjarjet dhe çfarë jo.
 • Shumëllojshmëri Modelesh Profesionale të e-Tregtisë. Ndërtuesi i faqes në internet ofron një përzgjedhje mjaft të madhe të modeleve të e-commerce. Të gjithë ata janë përgjegjës celularë nga parazgjedhjet dhe i përshtaten çdo rezolucioni dhe madhësive të ekranit. Shikoni dyqane të vërteta Wix online bërë nga përdoruesit e saj
 • Opsionet e Sigurt të Pagesave. Wix ka të bëjë me sigurinë e çdo pagese. Kjo lejon marrjen e llojeve të ndryshme të pagesave, duke përfshirë kartat e kreditit, PayPal etj Si pronar i dyqanit në internet, ju mund të vendosni rregulla të taksave dhe transportit, të modifikoni çmimet dhe të kryeni veprime të tjera për të siguruar përvojë të sigurt për blerje për klientët tuaj.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe. Wix bën të mundur krijoni disa versione gjuhësore të faqes tuaj të internetit për të synuar klientët dhe partnerët nga jashtë. Kjo dukshëm rrit efikasitetin e krijuesit të faqes në internet dhe fokusin e tij në tregtinë elektronike.
 • Widgets dhe Aplikimet e e Tregtisë. Krijuesi i faqes në internet ofron një përzgjedhje të pasur të widget-ve dhe e aplikacioneve specifike për tregtinë në dispozicion në Tregun e saj të Aplikimeve. Disa nga widget që mund të shtojnë performancën e dyqanit tuaj të internetit përfshijnë Wix Stores, Dyqan Etsy, Com-e-Commerce, Google Ads & Blerje, Merrni Google Ads, Transportim Fetchy, Shippo, Multiorder, ShipStation dhe më shumë.
 • Ngjitet nga Wix. Kjo është zgjidhja gjithëpërfshirëse e biznesit që përfshin 20 produkte për marketing efektiv të biznesit dhe promovim të gjitha në një vend. Mjeti ju lejon të kontaktoni në mënyrë efektive me klientët tuaj përmes formave në internet, bisedës live, qasjes në kutinë e postës dhe menaxherit të kontakteve të integruara. Për të optimizuar cilësinë e bashkëveprimit me klientët, është gjithashtu e mundur që të përdoren veçori të tilla si fatura, automatizime, rrjedha pune, kuotat e çmimeve, detyrat & Harroni. Këto dhe karakteristika të tjera të Ascend janë në dispozicion në Menaxherin e Konsumatorëve ose në pjesët e mjeteve të marketingut për qasje dhe integrim të shpejtë dhe të lehtë.

kosto: Ekziston një plan falas që ju lejon të ndërtoni, kontrolloni dhe menaxhoni një uebfaqe të gatshme (apo edhe të krijoni disa faqe në internet) me lehtësi për intervalin kohor të pakufizuar. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqes elektronike të e-commerce, ky plan nuk funksionon fare pasi vjen me kufizime të shumta dhe kufizime të funksionalitetit. Për fat të mirë, Wix ka një grup të veçantë të planeve i zbatueshëm për krijimin e faqeve të internetit të biznesit dhe e-commerce. Kjo perfshin:

 • Bazë e Biznesit ($ 23 / mo) – Motori i integruar i e-commerce, pranimi i pagesave në internet, opsionet e gjithanshme të transportit / pagesa;
 • Biznesi Pafund ($ 27 / mo) – mjete të përparuara të zhvillimit të biznesit, aplikacione biznesi për sipërmarrës, platformë eCommerce;
 • Biznes VIP ($ 49 / mo) – komplet Wix Suite, bandë të pakufizuar, hapësirë ​​për ruajtje të pametuar të video;
 • Ndërmarrje ($ 500 / mo) – zgjidhje biznesi nga fundi në fund që siguron funksionimin më të lartë dhe sasinë maksimale të mjeteve.

Një mashtrim: mund të krijoni një dyqan në internet duke përdorur Wix edhe në një plan të lirë. Për ta bërë atë, thjesht shtoni butonin PayPal në faqe dhe vendosni cilësimet e pagesës. Sidoqoftë, kjo funksionon nëse shisni një ose dy produkte. Dhe natyrisht, nuk do të ketë asnjë sistemi i menaxhimit të marrëdhënieve me klientët ose ndjekja e urdhrave. Në këtë rast, të gjitha manipulimet janë duke siguruar në mënyrë manuale.

Pavarësisht nga plani i premisë eCommerce që do të kërkoni, Wix ofron garancinë e kthimit të parave 14-ditore. Ky është një avantazh thelbësor për përdoruesit, të cilët dëshirojnë të testojnë funksionalitetin eCommerce të krijuesit të faqes në internet përpara se të vazhdojnë zhvillimin e dyqanit në internet.

Shiko gjithashtu:
Shqyrtim i shkurtër.
Si të përdorni ndërtuesin e faqes Wix.

Provoni Wix falas

Bleni alternativat e blerjeve: WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce – është alternativa më e mirë CMS për Shopify. Isshtë një plugin me burim të hapur WordPress shporta e blerjeve, e cila ju lejon të krijoni dhe menaxhoni një dyqan të përsosur me bazë në CMS, jo me keq sesa me Shopify. Shtojca është absolutisht e lirë për ta shkarkuar dhe instaluar, por prapëseprapë ajo ka ende një seri karakteristikash të paguara për të kontribuar në efikasitetin e procesit të hartimit të uebit. Të listuara më poshtë janë avantazhet kryesore të shtojcës:

 • Easy-to-Integrimi. WooCommerce funksionon shumë për ndërtimin e dyqaneve online të vogla dhe të mesme. Shtë e thjeshtë ta integrosh atë në çdo uebfaqe të WordPress për t’i dhënë asaj funksionalitetin e e-commerce, tonë WordPress vs Shopify krahasim vërteton se.
 • Magjistar i Detajuar i Aplikimit. Sapo të shkarkoni dhe instaloni sistemin, do t’ju ofrohet një magjistar i detajuar se si të filloni me krijimin e dyqanit tuaj në internet dhe menaxhimin e mëtejshëm me sukses. Kjo është ajo që e bën sistemin një zgjedhje të mirë edhe për përdoruesit më pak përvojë.
 • Komplet i plotë i Karakteristikave të Jashtme. WooCommerce vjen me një seri të plotë të veçorive të tregtisë elektronike të ofruara jashtë kutisë. Shtojca ofron një dizajn të optimizuar me celular, ulje çmimesh dhe oferta speciale, mbështetje për vendosjen, mundësi për të ngarkuar dhe shitur produkte fizike dhe dixhitale, opsionin e krijimit të kodit kupon, rishikime të produkteve, menaxhim të sigurt dhe të thjeshtë të inventarit, organizim të përshtatshëm të produkteve, alternativa të shumëfishta dhe më shumë.
 • Opsionet e marketingut. Kur përdorni plugin, ju mund të kontrolloni procesin e regjistrimit të përdoruesit, të krijoni katalogë të produkteve, të mbani shënimet e statistikave tuaja të shitjeve dhe sjelljen e audiencës së synuar, të vendosni kategori dhe opsione të filtrit të kërkimit, të vendosni detaje pagese, taksash dhe transporti, të pranoni urdhra dhe në internet pagesa, organizoni posta elektronike për të rritur angazhimin e përdoruesve dhe shkallën e ndërgjegjësimit.
 • Modelet e Tregtisë. WooCommerce lejon hyrje në modele të shumta të integruar të tregtisë elektronike. Ato përmbajnë cilësi të lartë, personalizim absolut dhe optimizim celular. Kjo është ajo që e bën dyqanet e bazuara në internet WooCommerce të shfaqen shkëlqyeshëm në të gjitha llojet e desktopit dhe pajisjeve mobile.
 • Transporti i Avancuar i Produkteve. Shtojca ofron funksionalitet të dobishëm dhe të gjithanshëm të anijeve të produktit. Ai përfshin opsione të tilla si transporti me normë të sheshtë, marrje lokale, shpërndarje jashtë shtetit dhe lokale etj. Për më tepër, sistemi lejon qasje në kalkulator i automatizuar i anijeve të integruar kjo bën të mundur zbulimin e kostos së porosisë tuaj, larminë e tarifave për zona të ndryshme të transportit etj.

kosto: WooCommerce është një plugin absolutisht falas. Sidoqoftë, për ta shfrytëzuar atë në avantazh, ju nuk do të shkoni pa blerë host dhe emër domain për faqen tuaj të internetit. Zgjedhja më e arsyeshme në këtë rast është përdorimi Bluehost – ofruesi i rekomanduar zyrtarisht për WordPress. Pritja është e lehtë për t’u përdorur dhe e kuptueshme dhe gjithashtu ofron një sërë meritash dhe veçorish që mund të përdorni, përfshirë sigurinë, mbështetjen e duhur të klientit, performancën e përsosur, treg të pasur, skriptet e shumta, unike Karakteristikat e përqendruara në WordPress, Mjete SEO, Lista e zezë IP, mbrojtja DDOS, Mjet bllokimi i hyrjes në site dhe më shumë. Planet Bluehost janë gjithashtu mjaft të përballueshme. Kostoja e tyre varion midis 2,95 $ / muaj dhe 13,95 $ bazuar në kushtet dhe shërbimet e nënkuptuara.

Shiko gjithashtu:
Shqyrtimi i WordPress.
Si të krijoni një faqe në internet me WordPress.

Provoni falas WooCommerce

Blerja e alternativave: Sheshi

Hapësirë ​​katror - B&B Ndërtues i faqes në internet me sistemin e rezervimit

Squarespace – është një krijues i faqeve në internet me ngarkesë me karakteristika, i cili funksionon mirë për fillestarët dhe ekspertët e dizajnit në internet për shkak të grupit të tij të gjerë të veçorive të integruara. Platforma vjen me funksionalitet të veçantë eCommerce që bën të mundur filloni dhe menaxhoni në mënyrë efektive lloje të ndryshme të dyqaneve në internet. Squarespace nuk kërkon aftësi për kodim megjithatë ju lejon të personalizoni kodin shabllon HTML / CSS për t’ju lejuar të krijoni projekte të përfunduara të larta dhe komerciale krejtësisht të personalizuara. Të listuara më poshtë janë avantazhet kryesore të krijuesit të faqes së internetit të lidhura me zhvillimin e dyqaneve në internet:

 • Motori i fuqishëm i tregtisë elektronike. Ashtu si Shopify, Squarespace dallon nga turma për shkak të platformës së saj të integruar eCommerce që lejon qasje në shumëllojshmërinë e veçorive të zhvillimit të dyqaneve në internet. Sistemi ju lejon të lidhni një Certifikatë SSL falas, të integroni një karrocë blerjeje në çdo faqe, të krijoni dritare të shfaqjeve tërheqëse vizuale të produkteve, të rregulloni cilësimet e menaxhimit të produktit, të ngulitni Google Maps (nëse është e nevojshme), aktivizoni marketing me email dhe veçori të komentimit, shtoni variacione të gjithanshme të produktit / SKU, integroni llogari të mediave sociale (Facebook, Twitter, Google+, Dropbox, Tumblr, Instagram, Dribbble, Linkedin, Pinterest, SoundCloud, Behance, Twitch, Yelp dhe më shumë). Po kështu, është e mundur të krijoni logon e dyqaneve në internet, të shtoni kalendarin në internet, të rregulloni cilësimet e pagesës / transportit dhe të përdorni përdorimin e opsioneve të shumta të dobishme të besnikërisë për nivele më të larta të angazhimit të klientit.
 • Shtesa dhe widget. Ndërtuesi i faqes në internet lejon zgjedhjen dhe integrimin e shtesave dhe widget-ve specifike të e-commerce. Këto përfshijnë shtesa për galeritë e imazheve, mjetet e tregtisë për kafene dhe restorante, butona të mediave sociale dhe më shumë.
 • Mjetet e përcjelljes së statistikave të dyqaneve në internet. Platforma ju lejon të përdorni mjete të integruara për të ndjekur statistikat e dyqaneve në internet së bashku me të dhënat e klientëve. Ekziston një mundësi për të integruar App Metrics Squarespace ose Google Analytics për të zbuluar aspektet që kërkojnë përmirësim.
 • Caktimi i akuitetit. Sheshi i hapësirës tani bën të mundur integrimin me avancimin e saj Platforma e caktimit të akuitetit. Ky është një sistem profesional i planifikimit të takimeve në internet që mund t’ju vijë në dispozicion të pronarëve të dyqaneve në internet, të cilët gjithashtu kanë krijuar praninë e biznesit lokal. Mjeti u lejon atyre të kryejnë marrëveshjet e tyre të shitjeve dhe të qëndrojnë të lidhur me klientët në mënyra të ndryshme. Ju mund të bëni dhe menaxhoni emërimet në internet dhe të përdorni një seri të pasur mjetesh të biznesit të vogël të integruar për të planifikuar detyrat tuaja të lidhura me tregtinë elektronike.
 • Kontribues të shumëfishtë. Me Squarespace, ju mund të punoni në zhvillimin e dyqanit tuaj në internet me një ekip projektuesish në internet, duke caktuar të drejta të veçanta për qasje në internet për secilin prej tyre.
 • Modelet e Tregtisë. Koleksioni i shablloneve Squarespace gjithashtu përfshin një sërë temash cilësore për dyqanet digjitale, të cilat janë profesionale, të personalizueshme dhe të përgjegjshme. Kur punoni në personalizimin e shabllonit tuaj, mund të vendosni cilësimet e shikimit përpara se të dilni live. Shtë gjithashtu e mundur të përdorni Mbështetësin e Faqes për të hartuar një faqe mbuluese tërheqëse për projektin tuaj. Më në fund, ekziston një Redaktues i Avancuar i Pagesave për dyqane dixhitale këtu që ju lejon të rregulloni mënyrën se si duket dyqani juaj në internet (shiko Shembuj të tregtisë në katror).

kosto: Squarespace është një krijues i faqeve me çmim të moderuar. Këtu nuk ka një plan plotësisht të lirë, por është e mundur të zgjedhni një nga abonimet premium dhe ta provoni atë për 14 ditë me një kosto zero për të parë se çfarë ka për të ofruar. Këtu është lista e planeve që mund të zgjidhni aktualisht nga:

 • Personale ($ 12 / mo) – Tarifa e transaksionit 3%, lidhja falas me domain, 20 faqe në internet;
 • Biznes ($ 18 / mo) – Tarifa e transaksionit të shitjeve 2%, kredia e AdWords, numri i pakufizuar i faqeve në internet;
 • Themelore ($ 26 / mo) – hapësira e pakufizuar e bandës dhe hapësira e ruajtjes së diskut, numri i pakufizuar i produktit, veçoria e kontabilitetit të integruar;
 • I avancuar ($ 40 / mo) – shtypjen e etiketave, autorecovery të arkëtimit të braktisur, transportin e transportit në kohë reale, etj.

Farëdo plani i paguar për të cilin do të shkoni, krijuesi i faqes së internetit do t’ju lejojë të përdorni pronë falas dhe emrin e domain. Nëse tashmë keni një të tillë, shkoni përpara për ta caktuar atë në llogarinë tuaj Squarespace për të vazhduar punën me të.

Shiko gjithashtu: Shqyrtim i hollësishëm i hapësirës katror.

Provoni Hapësirë ​​katror falas

Blerja e alternativave: Vëllimi

Ndërtues i tregtisë me vullgje

Voluzioni – është një nga më të volitshmet Ndërtuesit e faqeve të internetit të e-Tregtisë specifike të ngrohta, gjë që bën të mundur ndërtimin e dyqaneve të përshtatshme në internet me kosto të moderuar. Sistemi nuk është aq i popullarizuar sa udhëheqësit e njohur të kamareve të rishikuar më lart, por prapë ia vlen t’i kushtohet vëmendje për shkak të veçorisë mbresëlënëse të dhënë. Softueri eCommerce siguron mbështetje të drejtpërdrejtë të klientëve 24/7, opsione të besueshme të mbrojtjes kundër mashtrimit, transaksione të sigurta pagese dhe karakteristika të tjera që përdoruesit vlerësojnë shumë. Kjo perfshin:

 • Mjete mbresëlënëse eCommerce. Softueri vjen me një grup mjetesh të rëndësishme, shumë prej të cilave janë edhe më të mirë se ato nga Shopify. Këto janë: lista e gjerë e inventarit, gjeneratori i barkodit, sistemi i avancuar i menaxhimit të inventarit dhe më shumë.
 • Importi / eksporti i produktit të skedarëve CSV. Pavarësisht nëse do të shesni produkte fizike apo dixhitale, nuk do të keni probleme kur krijoni katalogun dhe ngarkoni produkte atje. Tipari i eksportit / importit të produktit skedar CSV do të ndihmojë në thjeshtimin e detyrës.
 • Mjete të përmirësuara të performancës në dyqan në internet. Me Volusion, ju mund të përmirësoni performancën tuaj të dyqanit në internet duke përdorur karakteristika dhe mjete specifike të ngrohta. Ndër elementët që mund të integroni në faqen tuaj të internetit të e-commerce, ka kuptim të përmendni sa vijon: kalkulatori i transportit dhe tarifës së taksave, mjetet e avancuara të rimëkëmbjes, menaxhimi i llogarisë së klientit, kodet speciale të shitësve, përpunimi i thjeshtë i porosive, integrimi i transportit nga rënia, depozitat e ngritura, tipar bot captcha, mjete profesionale valutore etj.
 • Modelet e Cilësisë së e-Tregtisë. Duke qenë një sistem eCommerce, Volusion ofron një koleksion të shablloneve të ngrohta të ndara sipas kategorive. Zgjedhja nuk është mjaft e gjerë (nga sot, ka mbi 40 shabllone të tregtisë elektronike), por cilësia e temave është në nivelin më të lartë (shiko shembujt). Farëdo modeli për të cilin do të kërkoni, do të jetë i përgjegjshëm, 100% i personalizueshëm, duke ofruar opsionet e përparuara të redaktimit të kodit WYSIWYG dhe CSS / HTML për ata që kanë aftësi të tilla.

kosto: Politika e çmimeve të volumit respekton kërkesat, objektivat dhe aftësitë e ndryshme të tregtisë elektronike. Sistemi nuk ka plan falas, por ai ofron katër abonime me pagesë. Kjo perfshin:

 • Personale ($ 29 / mo) – mundësi për të shitur deri në 100 produkte, 1 llogari të personelit etj .;
 • Profesional ($ 79 / mo) – Mundësia për të shitur deri në 5000 produkte;
 • Biznes ($ 299) – produkte të pakufizuar, mbështetje me përparësi;
 • Kryeministri (çmimi është negociuar në mënyrë të pavarur) – funksionon shumë për kompani të mëdha ndërkombëtare që kanë nevojë VIP mbështetje dhe karakteristika të përparuara.

Shiko gjithashtu: Shqyrtimi i vullusit.

Provoni Volusion falas

Bleni alternativat e blerjeve: BigCommerce

Programe elektronike ecommerce

BigCommerce – është zëvendësuesi më i mirë i përqendruar në tregtinë në tregti elektronike, i cili ju lejon të filloni uebfaqe për biznese të vogla, të mesme dhe të mëdha të orientuara nga shitjet. Vetë titulli i krijuesit të faqes elektronike të eCommerce ju jep një aluzion mbi specializimin e ngrohtë të platformës, ndërsa diapazoni i mjeteve dhe elementeve që ofron, në krahasim me Shopify është mbi mesataren. Le të hedhim një vështrim në veçoritë kryesore të BigCommerce për të realizuar atë që ka për të ofruar:

 • Opsione të fuqishme për integrimin e tregtisë elektronike. Krijuesi i faqes në internet vjen me një sërë opsionesh të fuqishme të integrimit në tregtinë elektronike që janë krijuar posaçërisht për të përmirësuar cilësinë e dyqaneve në internet të krijuara me sistemin. Ndër integrimet në dispozicion, ju mund të zgjidhni dhe të lidhni aplikacione të shumta të marketingut dhe konvertimit (Google AdWords, HubSpot, suita testimi A / B si Optimizely etj.), Integrimet ERP për të rritur efikasitetin e performancës së faqes tuaj (Brightpearl, NetSuite dhe Microsoft Dynamics) , aplikacionet e transportit (ShipperHQ, Ordoro, Endicia, ShipStation and ShippingEasy), aplikacione CRM (Salesforce, NetSuite dhe Zoho), API dhe mjetet e kontabilitetit etj..
 • Mundësitë e marketingut. Me BigCommerce, ju mund të vendosni aplikacione dhe veçori të marketingut, si integrimin e llogarisë sociale, shitjen e produkteve përmes platformave të shumta tregtare, vendosjen e mjeteve të automatizuara të marketingut me email, organizimin e proceseve të shkëmbimit / kthimit të produkteve, krijimin dhe menaxhimin e listës së inventarit, caktimin e parametrave dhe specifikimeve të produktit, hartimi i banderolave ​​të reklamave, lëshimi i certifikatave të dhuratave dhe ofertave për zbritje etj.
 • Eksporti / Importi i CSV. Sistemi bën të mundur që të ngarkoni me lehtësi listën e produkteve duke përdorur veçorinë e përparuar të eksportit / importit CSV që sistemi ofron si parazgjedhje.
 • Modelet e përgjegjshme të tregtisë elektronike. Me BigCommerce, ju mund të zgjidhni midis më shumë se 100 shablloneve, të gjitha këto të përgjegjshëm në natyrë dhe plotësisht i personalizueshëm. Konsideroni që shuma mbizotëruese e temave sigurohet mbi bazën e paguar, por kostoja është e moderuar dhe padyshim që vlen për cilësinë e secilës model..

kosto: BigCommerce nuk është një sistem falas. Sidoqoftë, ekziston një mundësi për të testuar tiparet e saj për 14 ditë pa asnjë kosto fare. Planet e paguara përfshijnë 3 pajtime, përkatësisht:

 • Plani Standard ($ 29.95 / mo) – hapësira e pakufizuar e bandës dhe hapësira e ruajtjes së diskut, mundësi për të shtuar numrin e kërkuar të produkteve;
 • Plani Plus ($ 79.95 / mo) – Karakteristikat e ndarjes së klientit, kursuesi i braktisur i karrocave;
 • Pro Plan ($ 249,95 / mo) – SSL me porosi, Shqyrtime të Google dhe më shumë;
 • Ndërmarrje (kostoja varet nga lloji i biznesit dhe kompleksiteti) – një zgjidhje e përshtatur individuale për ndërmarrjet e mëdha me vëllime dhe të ardhura të mëdha të shitjes.

Isshtë e mundur të kurseni 10% të kostos fillestare duke bërë pagesën vjetore. Më në fund, sistemi ofron një Plan të Ndërmarrjes një-të një lloji që nuk ka një çmim fiks dhe kostoja e të cilit diskutohet në detaje me menaxherin e produktit në secilin rast individual.

Shiko gjithashtu: Shqyrtimi i BigCommerce.

Provoni BigCommerce falas

Vija e poshtme

A keni të drejtë të filloni një faqe në internet eCommerce dhe të kërkoni një alternative më të mirë të Shopify? Ka shumë shërbime atje, të cilat mund të vijnë me çdo shije, aftësi, aftësi, objektiva dhe buxhet. Ndërtuesit e uebfaqeve punojnë mirë për sasinë mbizotëruese të detyrave të tregtisë elektronike dhe ju mund të zgjidhni ndonjë prej tyre që i përshtatet buxhetit tuaj dhe ka nevojë më së shumti.

Ka shumë site si Shopify; në postimin tonë ne kemi përmendur vetëm ato që ndryshojnë nga Shopify në grupin e preferuar të përdoruesve (biznes i vogël dhe i mesëm), veçoritë, çmimet dhe lehtësia e përdorimit. Ndërtuesit e faqeve në internet SaaS janë zgjidhja më e mirë për pronarët e bizneseve të vogla dhe ata sipërmarrës, të cilët do të shesin disa dhjetëra produkte.

Përfitimet e Wix, WooCommerce, Squarespace, Volusion dhe BigCommerce janë të dukshme: thjeshtësia e procesit të krijimit të faqes në internet, komoditeti i përdorimit të modulit të tregtisë dhe planeve më të përballueshme të çmimeve. Sidoqoftë, ka kuptim të provoni këto alternativa dhe të bëni zgjedhjen tuaj përpara se të filloni biznesin tuaj.

Krijoni një dyqan online falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map