Alternativat e mobilizimit

Alternativat e mobilizimit


Mobirise (versioni aktual është 4.12.3) – është një e thjeshtë, e përshtatshme dhe ndërtues i përballueshëm i faqes në internet. Wasshtë lançuar me nevojat e jo-teknologjive në mendje dhe lejon krijimin e faqeve të internetit për përdorim komercial dhe jo-komercial pa kosto, duke përfshirë një gamë të gjerë opsionesh dhe mjetesh që janë të kuptueshme dhe të thjeshta për përdoruesit me shkallë të ndryshme ekspertize..

Disavantazhi i vetëm i dukshëm i kësaj ndërtues i faqes në internet është pamundësia për të publikuar një faqe në internet menjëherë pasi të jetë krijuar. Për ta bërë atë, ju duhet të shqetësoheni për zgjedhja e pritjes, përzgjedhja e opsioneve më të përshtatshme që do t’ju dalin nevojave tuaja. Për ata përdorues, të cilët nuk dëshirojnë të përfshihen në këtë sherr, ne kemi shqyrtuar disa alternativa më të mira të Mobirise.

Alternativa më e mirë për të mobilizuar

 1. WIX – Alternativa më e mirë e Mobirise (MSA).
 2. WordPress – Alternativa falas e pritur e platformës (CMS).
 3. Rrjedha e internetit – Softuer për krijimin e faqeve në internet të ngjashme me Mobirise.
 4. Pinegrow – Redaktues i Internetit Alternativ për Profesionistët.
 5. Designer Web – Softuer i Zhvillimit të Uebfaqeve nga Google.

WIX – Alternativa më e mirë e Mobirise (MSA)

WIX - Alternativa më e mirë e Mobirise (SaaS)

Wix – është krijuesi më i mirë i faqeve në internet me të gjitha mjetet e nevojshme të përfshira tashmë në plan. Përdoruesit nuk duhet të kërkojnë për një ofrues pritës ose regjistrues domaini veç e veç. Kjo është ajo që e bën Wix a zgjidhje më fleksibël dhe më e thjeshtë sesa Mobirise.

Ju merrni një shans për të krijuar një faqe dhe të shkoni të jetoni me të menjëherë. Për më tepër, platforma është e përkryer për të porsaardhurit që duhet të ndërtojnë çdo lloj uebsajti nga një blog profesional ose një portofol deri tek dyqanet dixhitale të paraqitura plotësisht ose faqet e biznesit të vogël.

 • Platforma me shumë qëllime – përveç pakove të gjitha në një, Wix mund të shërbejë për nevoja të ndryshme. Ndihmon për krijimin e vendeve të bazuara në përmbajtje, si dhe tregje në internet. Përdoruesit do të jenë në gjendje të zgjedhin nga qindra shabllone të gatshëm relevante që i referohen një kamare të veçantë. Ata janë të gjithë 100% të përgjegjshëm. Për më tepër, temat Wix duken të mira dhe shfaqin pajisje shtesë të kërkuara, në të vërtetë, nuk ka nevojë t’i rregulloni ato. Thjesht shtoni përmbajtje, ngarkoni imazhe dhe merrni në internet në orë, pavarësisht nga lloji ose kompleksiteti i faqes në internet.
 • Redaktor i Avancuar i Uebfaqeve – përveç funksionit intuitiv tërheqës dhe rënie, Wix vjen me një grup mjetesh të fuqishme redaktimi. Përdoruesit mund të shtojnë elementë të rinj dhe t’i lëvizin ato nëpër faqe. Ju ose mund të modifikoni një model të paracaktuar ose të krijoni një strukturë të re faqe nga bosh. Përfitimi kryesor këtu është se procesi nuk kërkon aftësi kodimi. Nëse akoma doni të bëni disa kodime, Wix Corvid u jep një shans përdoruesve me përvojë të zhvillojnë veçori ekskluzive për të përmbushur nevojat e biznesit të tyre.
 • Platformë e drejtuar nga AI – sistemi ka implementuar me sukses Teknologjitë e bazuara në AI dorëzuar nga Wix ADI. Mjeti thjeshton procesin e ndërtimit dhe lejon që newbies të krijojnë faqe interneti të gatshme për disa minuta. Një përdorues duhet të tregojë vetëm ngrohtësinë, llojin e faqes së internetit dhe disa detaje të tjera ndërsa programi do të dalë me një model të gatshëm duke përfshirë shtesa, shërbime të integruara, etj..
 • eCommerce – për ata që duan të shesin produkte në internet, Wix ofron paraqitjen e paravendosur të dyqaneve dixhitale përveç faqeve të produkteve të menaxhueshme, opsioneve të pagesave dhe shërbimeve të palëve të treta për t’u integruar. Përdoruesit do të kenë mundësi të përdorin instrumente promovimi, kuponë dhe marrëveshje të tjera speciale.

Pricemimi me Wix: përdoruesit mund të provojnë Wix pa kosto falë një plani falas. Sidoqoftë, është shumë i kufizuar dhe nuk ofron shumë fleksibilitet. Ti mund zgjidhni një plan të paguar në varësi të qëllimeve tuaja me një host dhe domain të përfshirë tashmë. Një plan Combo funksionon shumë për faqet e biznesit të vogël ose portofolet. Kushton 13 dollarë në muaj dhe siguron mundësinë e përdorimit të të gjitha modeleve Wix, si dhe në Tregun e Aplikimeve. Nëse keni nevojë për një dyqan dixhital, ju mund të zgjidhni nga disa plane të tregtisë elektronike që fillojnë me 23 dollarë në muaj.

Provoni Wix falas

WordPress – Alternativa falas e pritur e platformës (CMS)

WordPress - Alternativa falas e pritur e platformës (CMS)

WordPress – është një burim i hapur i vetë-pritur sistemi i menaxhimit të përmbajtjes. Ashtu si me Mobirise, WP kërkon një host shtesë për të mbajtur skedarët tuaj të internetit. Por ndryshimi është se ju do të jeni në gjendje të zgjidhni nga disa zgjidhje të optimizuara të serverëve të WordPress të dorëzuara nga të tilla ofruesit e besimit të pritjes si Bluehost, për shembull. Ato ofrojnë integrim pa probleme, domen të lirë, dhe mjete të tjera të nevojshme për të filluar dhe mirëmbajtur një faqe në internet.

Përfitimet kryesore të WordPress përfshijnë:

 • Zgjedhja më e madhe e Temave – WordPress është jashtë konkurrencës kur bëhet fjalë për tema. Përdoruesit mund të zgjedhin të formojnë mijëra shabllone të përgjegjshëm, ose ata kanë nevojë për një blog, forum, sit të biznesit të vogël, dyqan online, etj. Të gjitha temat janë krijuar nga zhvilluesit e palëve të treta. Disa prej tyre janë falas ndërsa disa paguhen. Megjithatë, edhe shabllone falas mund të personalizohet lehtësisht në rast të aftësive të mjaftueshme për kodim.
 • Liria totale e projektimit – termi “burim i hapur” nënkupton kontroll të plotë mbi kodin burimor të faqes në internet. Përdoruesit mund të modifikojnë ose modifikojnë me lehtësi cilindo nga elementët e faqes, blloqet dhe përbërësit. Ju gjithashtu mund të hartoni funksione tuajat, të shtoni skriptet me porosi, etj.
 • Plugins për çdo nevojë – liria e personalizimit sigurohet nga mijëra shtesa, shtesa, widget, dhe shërbime të palëve të treta që mund të lidhen me disa klikime. Ose dëshironi të përqendroheni në faqen e internetit SEO, të lidhni mjete analitike, të krijoni forma kontakti tërheqëse ose të shtoni mjete shtesë sigurie, thjesht zgjidhni dhe aktivizoni shtojcën që ju nevojitet.
 • Mjetet e menaxhimit të përmbajtjes – WordPress është platforma e fundit për administrimin e përmbajtjes. Fillimisht u zhvillua për blogerët. Përdoruesit do të kenë të gjithë instrumentet e nevojshëm për formatimin e tekstit, mjetet për të publikuar postimet në blog, krijimin e kategorive të veçanta të përmbajtjes, etiketat e artikujve dhe më shumë. Do të keni qasje në opsionet e botuara të botuara që ju lejojnë të krijoni tekste dhe faqe të përshtatshme për SEO.

Pricemimi i WordPress: për të filluar përdorimin e WordPress, nuk keni nevojë të paguani një qindarkë. Sidoqoftë, do t’ju duhet një vend për të pritur faqen tuaj të ardhshme ndërsa paguhen disa shtojca, modele dhe shërbime të palëve të treta. p stil = “tekst-align: justifiko;”>Bluehost i vendos të gjitha ato gjëra së bashku dhe i menaxhon ato për përdoruesit. Ofruesi i hostit ofron zgjidhjet e tij të optimizuara me server të WP që përfshijnë paketën e sigurisë në uebfaqe, performancë të shkëlqyeshme, qasje në shtojcat dhe temat, integrimin e plotë me CMS, etj. Pricemimi shkon nga 2.95 $ në muaj.

Provoni WordPress falas

Rrjedha e internetit – Softuer për krijimin e faqeve në internet të ngjashme me Mobirise

Rrjedha e internetit - Softuer për krijimin e faqeve në internet të ngjashme me Mobirise

Rrjedha e faqes në internet – është një softver fleksibël me mbështetje për HTML, JS dhe CSS. Shtë mirë për të dy newbies që nuk dinë të kodojnë, si dhe për dizajnuesit profesionistë të internetit që duan të bëjnë më së shumti me porosi CRM, elemente të projektimit, animacion dhe efekte vizuale.

Disa nga veçoritë e Rrjedës së Internetit janë e ngjashme me Mobirise. Sidoqoftë, vjen me më shumë avantazhe që përfshijnë hostimin, redaktimin inline, mjetet e shkëlqyera bashkëpunuese, etj. Shikoni:

 • Qasja Vizuale – Webflow ka krijuar një qasje ekskluzive për ndërtimin e uebfaqes, ku vëmendje e madhe i kushtohet vizualizimit. Edhe nëse nuk dini si të kodoni, mund të shtoni me lehtësi animacion 3D dhe efekte vizuale komplekse ndërsa sistemi do të bëjë kodimin për ju.
 • Një varg përbërësish – nga kontejnerët dhe skedat e ngulitur të kodeve, deri te navigimi i përgjegjshëm në internet, ndarja sociale, teksti dhe elementët e tjerë – zgjedhni një komponent dhe zgjidhni vendndodhjen që ju nevojitet për të në faqe pa bashkëvepruar me kodin burimor.
 • Përfshirë strehimin – platforma vjen me lehtësira pritëse. Do të thotë që ju mund të shkoni të jetoni me faqen tuaj të internetit pasi të keni përfunduar personalizimin e saj. Softueri premton 99.9% në kohë, azhurnime të menjëhershme të sistemit, një emër domain porosi, rezervime të faqes në internet çdo ditë, dhe më shumë.
 • Mjetet e shfaqjes – çdo përdorues i Webflow ka një shans të nxjerrë në pah aftësitë e tij / saj, punimet e fundit, rezultatet, etj. Pasi të regjistroheni, një portofol publik do të lidhet automatikisht me llogarinë tuaj. Mund të përfshijë lidhje me faqen tuaj të internetit, si dhe t’ju lejojë të krijoni një markë personale.

Pricemimi i rrjedhës së faqes në internet: ju mund të zgjidhni nga katër nga planet e përgjithshme të sitit që përfshijnë Basic (12 dollarë në muaj), CMS (16 dollarë në muaj), Biznes ($ 36), dhe Ndërmarrja (për negociatë) Abonimet përveç ofertave të veçanta të e-commerce në Webflow. Nëse keni nevojë për të shitur produkte në internet, shtoni një plan standard, plus, ose avancuar që kushton përkatësisht 29 $, 47 $ dhe 212 $ në muaj.

Provoni Webflow Falas

Pinegrow – Redaktues i Internetit Alternativ për Profesionistët

Pinegrow - Redaktues i Internetit Alternativ për Profesionistët

Pinegrow – është një platformë për profesionistë të etur për të përfituar nga një gamë e përbërësve të Bootstrap dhe Fondacionit. Softueri bën të mundur ndërtimin dhe menaxhimin e shumë faqeve njëkohësisht duke përdorur stilimin CSS me mbështetje për LESS dhe SASS. Mund të përdoret për të krijuar tema të WordPress, si dhe në faqet e internetit të paraqitura plotësisht në HTML. Ashtu si Mobirise, Pinegrow është një aplikacion i shkarkueshëm i disponueshëm për Windows dhe Mac. Por këto janë gjërat e vetme të zakonshme midis dy platformave.

Karakteristikat e Pinegrow janë si më poshtë:

 • Faqet statike në Temat e WP – tani e tutje, përdoruesit e Pinegrow janë në gjendje të shndërrojnë faqet e tyre statike HTML në temat e WordPress (por jo anasjelltas). E tëra që ju nevojitet është të vendosni parametrat e nevojshëm brenda redaktorit për një plan urbanistik ekzistues dhe të shtoni veprimin e WordPress. Atëherë mund të eksportoni një model WP të gatshëm.
 • Faqet e WordPress nga Gërvishtja – platforma e bën të lehtë ndërtimin e temave të paraqitura plotësisht WordPress nga bosh. Sistemi ofron një përzgjedhje të elementeve të paracaktuar të WordPress që mund të shtohen me një klik. Ato përfshijnë postime, faqerojtës, kategori, navigacion, etj.
 • Redaktor Smart-Drag-and-Drop – megjithëse është projektuar për të mirat, sistemi ka akoma një funksion tërheqje dhe rënie për t’ju lejuar të rirregulloni elementet ekzistuese, të lëvizni blloqe të reja, të kloni komponentët e nevojshëm, të shtoni ose fshini elemente të ndryshme HTML.
 • bootstrap & themel – Pinegrow ka një bibliotekë të komponentëve të gatshëm të kornizës. Përdoruesit do të jenë në gjendje të përdorin kontrollet vizuale të faqosjes, të ndryshojnë madhësinë e kolonave, të modifikojnë rrjetet dhe të rregullojnë temat duke përdorur mjete që vlejnë si për Bootstrap ashtu edhe për Fondacionin..

Pricemimi Pinegrow: për të filluar përdorimin e softuerit, duhet të keni të instaluar aplikacionin. Compatibleshtë kompatibil me të dyja Windows dhe MAC. Përdoruesit mund të zgjedhin nga tre licencat themelore që janë në dispozicion si abonim për tërë jetën. Liçensa përfshin Standard, Pro, ad Pro me WordPress që kushton përkatësisht 49, 99 dollarë dhe 149 dollarë në muaj.

Provoni Pinegrow falas

Designer Web – Softuer i Zhvillimit të Uebfaqeve nga Google

Designer Web - Softuer i Zhvillimit të Uebfaqeve nga Google

Designer Web – është një krijues i faqes në internet nga Google i zhvilluar për të ndërtuar faqe me përgjegjësi HTML5. Ashtu si Mobirise, sistemi është i shkëlqyeshëm për fillestarët të cilët dëshirojnë të krijojnë përmbajtje vizualisht tërheqëse, faqe dhe flamuj reklamash pa messing me kodin. Avantazhi thelbësor i Web Designer është se programi është në dispozicion si një aplikacion falas i shkarkueshëm në vend të produktit të fqinjit të tij – Sitet e Google.

Karakteristikat shtesë të platformës përfshijnë:

 • Pozicionimi i elementeve – veçoria mundësohet nga funksioni Layout Layout që ju lejon të ndryshoni madhësinë, gjerësinë dhe parametrat e tjerë të elementeve. Përdoruesit mund të modifikojnë çdo enë pa hyrë në kodin burim.
 • Cilësimet e ngjarjes – Web Designer bën të mundur vendosjen e ngjarjeve dhe bërjen e përmbajtjes më tërheqëse për përdoruesit. Ju keni një shans të shtoni galeri, të zbatoni gjeste fizike dhe efekte vizuale siç janë rrotullimi ose lëkundja për pajisjet e lëvizshme.
 • Përbërësit tërheqës dhe tërheqje – zgjidhni një enë ose element që ju nevojitet dhe zhvendoseni atë në vendin e nevojshëm në faqe. Përdoruesit mund të zgjedhin rrëshqitës, galeri, harta, lojtarë të videove dhe blloqe të tjera.
 • integrim – një veçori unike që ka vetëm Web Designer. Sistemi mund të integrohet me Google Drive. Përveç aftësisë për të azhurnuar dokumentet e faqes në internet dhe skedarët e mediave, mund të përdoret për të parë paraprakisht cilindo prej krijimeve tuaja në internet në një shfletues. Për më tepër, ai është i lidhur si parazgjedhje me shërbimet e tjera të Google si Search Console, G Suite dhe Google Analytics.

Pricemimi i Web Designer: platforma është e lirë për t’u përdorur. Shkarkoni aplikacionin dhe filloni ndërtimin e faqes në internet.

Provoni Web Designer Falas

përfundim

Mobirise – është padyshim sistemi i parë që ju vjen në mendje, kur bëhet fjalë për zgjedhjen e krijuesit të faqeve në internet. Kjo për shkak se është super e lehtë, e përshtatshme dhe falas. E vetmja pengesë serioze e platformës është pritja, e cila duhet të zgjidhet veçmas. Kjo kërkon investime shtesë të kohës, parave dhe përpjekjeve.

Për përdoruesit që nuk e shohin të përshtatshëm, alternativat e lartpërmendura duket se janë një mundësi më e thjeshtë. Ata janë të gjithë mjaftueshëm të denjë dhe patjetër që ia vlen të kushtojnë vëmendje. Vazhdoni të provoni sistemet për të përcaktuar fituesin tuaj!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map