Alternativa Jimdo

Alternativa Jimdo

Jimdo – është një platformë e krijuar nga një ekip zhvilluesish të përkushtuar, të cilët arritën të zbatojnë më shumë veçori mesatare të tregtisë. Sidoqoftë, është larg të qenit perfekt sa herë që të keni nevojë krijoni një blog ose një uebfaqe të kartës së biznesit nga e para. Xhimitos padyshim se i mungojnë modele të dizajnuara mirë. Megjithëse platforma ofron një plan falas, ai përfshin vetëm një numër të kufizuar modelesh. Pasi të dëshironi për paraqitjet më të dizajnuara në mënyrë profesionale, përgatituni të paguani.

Stilimi gjithashtu duket mjaft mesatar me mungesë të mjeteve për redaktim nëse nuk jeni të vetëdijshëm se si të kodoni. E fundit por jo më e rëndësishmja është se Jimdo nuk është në të vërtetë një ndërtues i faqes në internet tërheqës dhe tërheqje. Për këtë arsye, ju mund të keni nevojë për një alternativë më të mirë duke ofruar një gamë më të gjerë karakteristikash, mjete tregtie dhe opsione personalizimi.

Alternativa më e mirë për Jimdo

 1. WIX – Alternativa më e mirë Jimdo
 2. WordPress – Vetë Alternuar Weebly Alternativ
 3. Shopify – Tregti elektronike & Alternativa e shportës së blerjes
 4. uKit – Alternativa më e lirë dhe më e lehtë për Jimdo
 5. Hapësirë ​​katror – Një nga Ndërtuesit e faqeve më të njohura të faqeve të internetit
 6. Rrjedha e Uebit – Mjet për Hartimin e Uebfaqeve, CMS dhe Hosting

WIX – Alternativa më e mirë Jimdo

WIX - Alternativa më e mirë Jimdo

Wix – është një platformë me shumë qëllime e mbushur plotësisht me teknologji të përparuar të ndërtimit të faqes në internet. Për dallim nga Jimdo, Wix mund të përdoret për të krijuar lloje të ndryshme faqesh, duke përfshirë jo vetëm dyqanet dixhitale, por edhe bloget, kartat e biznesit, portofolet profesionale, etj. Ajo vjen me një teknologji fillestare të redaktimit dhe personalizimit, e cila lejon që fillestarët të krijojnë një sit elegant dhe të përgjegjshëm brenda disa minutash. Do të vlerësoni një përzgjedhje të instrumenteve të projektimit të uebit përveç fleksibilitetit të platformës dhe çmimeve relativisht të ulëta.

Karakteristikat kryesore të Wix janë si më poshtë:

 • Aftësi të Pafundme Redaktimi – ose ju jeni një newbie total, një profesionist i përkushtuar, ose një përdorues me njohuri teknike bazë, Wix është zgjedhja e duhur. Ajo ofron disa mënyra për të ndërtuar një vend të gatshëm për të shkuar. Ashtu si Dolphin e Jimdo, WIX ADI është një Teknologji e bazuar në AI që krijon faqe në pak minuta. Zgjidhja Bit Wix është shumë më e lehtë dhe më miqësore për sa i përket cilësimeve. Pro do të përfitojnë sa më shumë nga Wix Corvid – mjedisi për të krijuar funksione me porosi dhe elementë të faqes në internet. Përdoruesit mesatarë mund të fillojnë të krijojnë një dizajn të ri nga e para duke shtuar blloqe dhe seksione të reja.
 • Modelet Stylish – Wix ka një koleksion më të gjerë modelesh sesa Jimdo. Përdoruesit do të marrin qasje në më shumë se 550 tema të përgjegjshme që ndahen në kategori në varësi të ngrohtë të biznesit. Nga dyqanet në internet dhe faqet e ngjarjeve deri tek pasuritë e patundshme, portofolet dhe faqet e uljes – të gjitha shabllonët vijnë me elementë të integruar dhe blloqe që mund të redaktohen në mizë.
 • Wix Stores dhe Menaxhimi i Produkteve – përveç modeleve të e-commerce, Wix ka një sistem të integruar të administrimit të produkteve. Përdoruesit do të jenë në gjendje të krijojnë koleksione dhe të menaxhojnë faqet e produkteve për të shfaqur artikujt në mënyrën më tërheqëse. Metoda të ndryshme pagese mund të jenë të integruara në proceset e transaksioneve përfshirë PayPal, Stripe, dhe të tjerët.
 • Promovimet – platforma jep një sërë mjetesh promovimi për të filluar oferta speciale dhe oferta të personalizuara. Pronarët e dyqaneve mund të ofrojnë zbritje speciale, kode promovimi, kuponë, dërgesa falas, etj.

Pricemimi me Wix: sistemi ka një plan të lirë që mund të funksionojë mirë për të provuar redaktorin dhe për të parë sesi funksionon gjithçka nga brenda. Nëse keni nevojë për një blog, portofol, ose kartë biznesi plotësisht të paraqitur, një plan Combo që kushton 13 dollarë në muaj është zgjidhja e duhur. Ai përfshin qasjen në Tregun Wix App, modele të përgjegjshme plus domain 1-vjeçar falas dhe host. Për nevojat e e-commerce, do t’ju duhet një plan i veçantë që fillon me 23 dollarë në muaj.

Provoni Wix falas

WordPress – Alternuar e vetë-pritur nga Jimdo

WordPress - Alternuar e vetë-pritur nga Jimdo

WordPress – eshte nje me burim të hapur CMS me krijimin e pafund të projektimit dhe mundësive të personalizimit. Softueri mund të mos jetë aq i thjeshtë për tu filluar, por ai definitivisht rreh Jimdo për sa i përket fleksibilitetit. Fillimisht e zhvilluar për projekte të bazuara në përmbajtje, WordPress është një mjet gjithëpërfshirës që lejon përdoruesit të krijojnë faqe të biznesit të vogël dhe dyqane online me pamje plotësisht, pa marrë parasysh sa produkte doni të shisni. Për më tepër, WP është një platformë e vetë-pritur me më shumë liri në drejtim të zgjedhjes së zgjidhjes më të mirë të serverit.

Përfitimet kryesore të WordPress përfshijnë:

 • dizajni & Përshtatje – termi “burim i hapur” do të thotë që ju keni qasje në kodin burim. Përdoruesit janë të lirë të modifikojnë HTML / faqen e internetit të CSS-së, si dhe të bëjnë disa programime, të krijojnë elemente, blloqe dhe funksione të faqeve të personalizuara. Ky tipar kërkon aftësi programimi dhe dizajnimi në internet. Nga ana tjetër, ju do të jeni në gjendje të krijoni një strukturë unike 100% dhe strukturë në internet.
 • Temat për çdo shije – përzgjedhja e temave të WordPress është e madhe. Nga bloget e thjeshta, portofolet ose revistat e deri te faqet e biznesit më të komplikuar, forume dhe dyqanet digjitale – do të keni mundësi të zgjidhni nga mijëra shabllone të përgjegjshëm. Lista e temave azhurnohet rregullisht si me falas ashtu edhe me premium (i paguar) faqosjet.
 • integrim & lakueshmëri – Shtojcat e pafund do t’ju ndihmojnë të krijoni përmbajtje miqësore me SEO, të menaxhoni asetet në uebfaqe, të gjeni analiza, të zbatoni mjetet e blerjes së përdoruesve, të promovoni projektin tuaj përmes kanaleve të shumta, dhe më shumë. WordPress mund të jetë i integruar me çdo shërbim të palëve të treta me vetëm disa klikime.
 • Funksionaliteti i e-Tregtisë – përfitoni nga një falas Shtojcë WooCommerce për të krijuar një dyqan me cikël të plotë që përmban faqe të redaktueshme të produkteve, mjetet e menaxhimit, opsionet e integruara të pagesës dhe më shumë.

Pricemimi i WordPress: CMS është falas për t’u përdorur. Nuk ka pajtime ose tarifa të tjera. Sidoqoftë, përdoruesit do të duhet të paguajnë për modele premium, disa shtesa dhe shërbime të palëve të treta. Për më tepër, do t’ju duhet një zgjidhje e besueshme pritëse e krijuar posaçërisht për nevoja WP siç janë Bluehost. Paketa themelore kushton 2,95 dollarë në muaj që përfshin integrimin e WordPress, azhurnimet e shtojcave dhe të sistemit, instalimin e shablloneve, mjetet e sigurisë dhe më shumë.

Provoni WordPress Tani

Shopify – Tregti elektronike & Alternativa e shportës së blerjes

Shopify - Tregti elektronike dhe Shporta alternative

Shopify – është një Platformë e orientuar në tregti elektronike që ndihmon përdoruesit të krijojnë, lansojnë, menaxhojnë dhe promovojnë dyqanet e tyre në internet. Softueri është një nga më të mirët në kamare sa herë që doni të filloni një dyqan të vogël ose të krijoni një treg global me tinguj të produkteve për të shitur në internet. Ndërsa Jimdo ka mungesë të funksionalitetit të tregtisë elektronike, Shopify jep një mori karakteristikash për të markuar dhe personalizuar dyqanin e ardhshëm, vendos shportën e blerjeve, merret me menaxhimin e dyqanit, si dhe Marketingu, SEO dhe promovimi.

Funksionet kryesore të Shopify përfshijnë:

 • Temat e përgjegjshme – Shopify ofron një koleksion personal të modeleve profesionale për nevoja të e-commerce. Përdoruesit aktualisht mund të zgjedhin nga mbi 70 paraqitje të ndryshme që janë miqësore me celularin dhe kanë një veçori të veçantë për Blogging. Një redaktues i thjeshtë ju lejon të bëni ndryshime të nevojshme ose madje të përdorni kodin HTML / CSS për të trajtuar përmirësime të mëdha.
 • Funksionaliteti i avancuar i e-commerce – me Shopify, ju merrni një dyqan online të gatshëm me një karrocë të vendosur, opsione të integruara pagese, certifikatë SSL, mjete menaxhimi produkti, dhe më shumë. Merrni një shans për të lidhur më shumë se 100 porta të ndryshme pagese për të përpunuar transaksionet jo vetëm në monedhat kryesore globale, por edhe në Bitcoin. Softueri vjen me llogaritje të automatizuar të taksave dhe tarifave të transportit, instrumente të braktisura të rikuperimit të qerreve, dhe më shumë.
 • Menaxhimi i dyqanit dixhital – platforma ofron një sistem gjithëpërfshirës të menaxhimit për të mbajtur kontrollin mbi profilet e klientëve, përmbushjen e porosive, dropshipping, llogaritë e përdoruesve, rimbursimet dhe më shumë. Menaxhoni dyqanin tuaj online në lëvizje dhe hyrni në pult, përmes një pajisjeje celulare.
 • SEO & marketing – përdoruesit do të kenë një shans për të zbatuar praktikat bazë të SEO dhe për të menaxhuar etiketat metate, titujt e SEO dhe përshkrimet. Redaktori bën të mundur krijimin e përmbajtjeve të mirë-formatuara dhe nënvizimin e titrave H1, H2, H3 … për t’i bërë tekstet ose përshkrimet e produkteve tuaja më miqësore me SEO. Shopify ndihmon për të shitur produkte përmes Facebook-ut, si dhe për të lëshuar promovime, për të dërguar karta dhuratë, kode promo dhe kuponë.

Ifymimi i Shopify: duke marrë parasysh të gjitha tiparet, planet e Shopify duken mjaft të përballueshme. Për shembull, për të nisur një dyqan me një pritje, domain, siguri SSL dhe produkte të pakufizuar për të shitur do t’ju kushtojë nga 29 dollarë në muaj. Për shkallëzimin dhe rritjen e projekteve të tregtisë elektronike, ka plane Shopify dhe Advanced Shopify që kushtojnë përkatësisht 79 dhe 299 dollarë në muaj.

Provo Shopify falas

uKit – Alternativa më e lirë dhe më e lehtë për Jimdo

uKit - Alternativa më e lirë dhe më e lehtë për Jimdo

uKit – është një nga lirë dhe platformat më të lehta për ndërtimin e faqes në internet në kamare. Shtë e përkryer për newbies të etur për të krijuar faqe interneti elegant dhe të përgjegjshme të biznesit, portofolet, faqet e uljes dhe dyqanet e vogla në internet brenda pak minutash. Sistemi vjen me një redaktues intuitiv zvarritës, modele të gatshme me karakteristika të integruara dhe opsione fillestare të tregtisë elektronike.

Tofarë duhet të kërkoni në uKit:

 • Sajtë të gatshëm pa kodim – nuk keni pse të mësoni se si të kodoni kur ndërtoni një faqe në internet me uKit. Një funksionalitet i thjeshtë tërheqje dhe rënie bën të lehtë rregullimin e elementeve, ndryshimin e tyre ose lëvizjen nëpër faqe. Përdoruesit mund të ndryshojnë ose shtojnë tekste në të njëjtën mënyrë si në një dokument tipik të Word-it.
 • Dizajn profesional – uKit ka një koleksion solid të modeleve të përgjegjshme me një dizajn elegant. Qindra tema dhe paraqitjet janë të ndara në kategori. Ato vijnë me jo vetëm imazhe me porosi, por edhe tekste që mund të aplikohen në industri specifike.
 • Zgjidhje gjithëpërfshirëse – softveri është i disponueshëm si një ndërtues plotësisht i paraqitur i faqes në internet me domain dhe host të përfshirë në plan. Përdoruesit janë të lirë të lidhin fushën e tyre, si dhe pa pengesa teknike.
 • uKit Alt – një veçori që lejon përdoruesit të shndërrojnë faqet e tyre në Facebook në faqet e internetit të gatshme. Me ndihmën e mjetit API, uKit mbledh të gjitha të dhënat nga profili juaj shoqëror duke përfshirë tekste dhe imazhe për t’i rregulluar në modelin përkatës të faqes në internet.

çmimi uKit: mund të filloni të krijoni një sit me platformën për vetëm 5 dollarë. Plani Minimal siguron qasje në të gjitha tiparet kryesore dhe është shumë më lirë se paketa e hyrjes së Jimdo. Ekzistojnë edhe tre plane të tjera që përfshijnë Basic, eCommerce dhe Pro që kushtojnë përkatësisht 10, 13 dollarë dhe 15 dollarë. Secili plan vjen me një provë 14-ditore falas.

Provoni uKit falas

Hapësirë ​​katror – Një nga Ndërtuesit e faqeve më të njohura të faqeve të internetit

Hapësirë ​​katror - Një nga Ndërtuesit e faqeve më të njohura të faqeve të internetit

Squarespace – është një krijues fleksibël dhe i azhurnuar i faqes në internet për të krijuar lloje të ndryshme të faqeve të internetit. Përdoruesit mund të zgjedhin të formojnë një listë të modeleve të personalizueshme dhe t’i modifikojnë ato pa aftësi kodimi për të filluar një blog, portofolin e fotografit, kartën e biznesit, sitin e restoranteve ose dyqan në internet. Platforma bëri një emër për vete falë paraqitjeve elegant, një gamë të mjeteve të projektimit, çmimeve të përballueshme dhe një qasje krijuese.

Karakteristikat kryesore të Sheshit të hapësirës përfshijnë:

 • Modelet Stylish – çdo paraqitje është zhvilluar nga një ekip i dizajnuar Squarespace me porosi. Për dallim nga Jimdo, softueri ju lejon të përdorni modele të shumta për një uebfaqe të vetme për të punuar në dizajne të ndryshme njëkohësisht. Opsionet shtesë të modelit Squarespace përfshijnë një redaktues të stilit intuitiv për të ndryshuar konfigurimin dhe cilësimet e stilimit, typekits të integruar dhe fontet e Google, redaktimin me porosi të CSS, dhe më shumë.
 • Zgjatjet e e-Tregtisë – përveç produkteve të pakufizuara për të shitur dhe paraqitjet e organizuara për të përmbushur nevojat e tregtisë, softveri mund të shërbejë për nevojat e shitjes në internet me ndihmën e shtesave të tij. Ato përfshijnë integrime të palëve të treta për transportin dhe përmbushjen, portat e pagesave dhe kontabilitetin, instrumentet e menaxhimit të inventarit dhe produkteve, marketingun, dhe opsionet e promovimit.
 • Mbështetësi i faqes ndërtuese – mund të shtohet në një projekt ekzistues të Squarespace me 10 modele shtesë me galeritë e rrjetit dhe blloqe të pastra CTA për të krijuar faqe ulëse që funksionojnë brenda disa minutash. Përfitimi kryesor është që përdoruesit të jenë në gjendje të kalojnë midis modeleve të ndryshëm kur të dëshirojnë.
 • Tipar i Avancuar i Blogimit – krijoni postime në blog, lidhni ushqimin RSS, botoni artikuj me shkrime të shumta autori, përmirësoni radhët e motorëve të kërkimit pas me ndihmën e një veçorie të integruar të Google Autoriteti Rank, dhe më shumë.

Pricemimi i katrorit: platforma ofron 4 plane të ndryshme për të zgjedhur. Nëse keni nevojë për një sit të bazuar në përmbajtje, një kartëvizitë ose një portofol, mund të zgjidhni një plan Personal ose Biznes që kushton përkatësisht 12 dollarë dhe 18 dollarë në muaj. Përdoruesit që duan të fillojnë shitjen në internet do të kërkojnë ose Basic (26 dollarë në muaj) ose Tregti e Avancuar (40 dollarë në muaj) paketë.

Provoni Hapësirë ​​katror falas

Rrjedha e Uebit – Mjet për Hartimin e Uebfaqeve, CMS dhe Hosting

Rrjedha e Uebit - Mjet për Hartimin e Uebfaqeve, CMS dhe Hosting

Rrjedha e internetit – është një platformë e fuqishme për të ndërtuar faqe të përparuara dhe plotësisht funksionale të biznesit. Premton një proces të lehtë redaktimi pa aftësi kodimi. Dhe është e vërtetë. Por, për të shfrytëzuar sa më shumë platformën, supozohet se keni të paktën bazën teknike themelore. Sidoqoftë, softueri ofron mjete të integruara SEO, aftësi integrimi, azhurnime të përmbajtjes dhe veçori të tjera që e bëjnë rrjedhën e internetit një alternative më fleksibile për Jimdo.

Aftësitë kryesore të rrjedhës së internetit janë si më poshtë:

 • Teknologjitë e Avancuara të Projektimit të Uebit – të gjitha modelet e faqes në internet janë 100% të përgjegjshme, si dhe imazhet dhe skedarët e tjerë të mediave që i ngarkoni. Përdoruesit mund të hyjnë dhe të modifikojnë kodin burimor ose të shfrytëzojnë më shumë skicat me rrjetin e integruar CSS. Për më tepër, animacionet 3D dhe efektet vizuale komplekse mund të shtohen pa aftësi kodimi.
 • CMS me porosi – softueri ka sistemin e vet të menaxhimit të përmbajtjes që përmban parametrat Open Graph dhe SEO për të optimizuar faqet dhe për të krijuar përmbajtje SEO-miqësore. Një API CMS është ta bëjë platformën të hapur për biznes dhe klientë me të cilët bashkëpunoni.
 • Përbërësit e hapësirës katror – procesi i ndërtimit bëhet duke përdorur forma të personalizuara që përmbajnë të gjithë elementët e nevojshëm që mund të keni nevojë të keni në faqe. Ato përfshijnë skedat, menutë dropdown, butonat e ndarjes sociale, karuselet, rrëshqitjet, përbërësit e lundrimit, dhe më shumë.
 • integrim – mos ngurroni të lidhni shërbime kryesore për ndjekjen dhe analizën nga Google. Gjithashtu, faqja juaj e internetit mund të jetë e integruar me Zapier për të ofruar qasje në shërbime të shumta të palëve të treta dhe lajmëtarë si Slack, Asana, MailChimp, etj..

Pricemimi i rrjedhës së faqes në internet: përdoruesit do të jenë në gjendje të zgjedhin nga dy modele të ndryshme çmimi. E para përfshin tre plane kryesore të sitit: Themelore (12 dollarë në muaj), CMS (16 dollarë në muaj) dhe Biznes (36 dollarë në muaj). Modeli i dytë ofron parametrat e planit të llogarisë individuale që variojnë nga 0 deri në 35 dollarë në muaj. Për nevoja e e-commerce, ju mund të zgjidhni planin standard, plus, ose avancuar që kushton 29, 74 $ dhe 212 dollarë në muaj.

Provoni Webflow falas

përfundim

Jimdo – është një platformë solide e ndërtimit të faqes në internet me disa veçori të mira. Sidoqoftë, padyshim se i mungon fleksibiliteti kur bëhet fjalë për redaktimin e faqeve në internet. Shtë mjaft e kushtueshme dhe i mungon një përzgjedhje e temave dhe modeleve profesionale FALAS. Jimdo është më pak i gjithanshëm dhe është përqendruar kryesisht në faqet e internetit të tregtisë elektronike.

Nga ana tjetër, ne kemi alternativa të mira të shqyrtuara më parë. Ata duken më fleksibël sa herë që të keni nevojë për të krijuar çdo lloj uebsajti. Ato ofrojnë veçori të përparuara të SEO përveç mjeteve të blogezimit. Ato ofrojnë një qasje falas në një gamë të gjerë modelesh falas pavarësisht planit që ju zgjidhni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me