Alternativa e vullusit

Alternativa e vullusit


Volusion – është një nga platformat kryesore, kur bëhet fjalë për këtë zhvillimi i faqeve të internetit profesionale të e-commerce. Krijuesi i faqes në internet ka dalluar veten e tij si një mjet i besueshëm dhe i paraqitur i plotë për të filluar të gjitha llojet e dyqaneve në internet, trangin nga platforma të vogla dhe deri në supermarkete të mëdha në internet (hidhni një sy shembuj të vërtetë të Vollushes).

Platforma qëndron larg nga turma për shkak të pultit intuitiv të saj, bollëkut të veçorive të integruara të tregtisë elektronike, mbështetje të fuqishme dhe të dobishme për klientët, opsionet e marketingut të integruar, funksionalitetin e redaktimit të CSS, portat e pagesave të shumta dhe bazën e përparuar arsimore. Këto janë vetëm disa nga veçoritë që e bëjnë Volusion një zgjidhje të denjë për tregtinë elektronike për të gjithë të gatshëm për të filluar dhe pastaj të menaxhojnë në mënyrë efektive një dyqan online të ngarkuar me veçori..

Krijuesi i faqes në internet siguron një proces të rregulluar të dyqaneve në internet pa telashe dhe është mjaft e thjeshtë të mësohesh me të edhe për një përdorues për herë të parë. Sidoqoftë, ka ende disa çështje që mund t’i parandalojnë përdoruesit të përfitojnë sa më shumë nga meritat e Volusion. Këto përfshijnë mungesën e shtesave dhe widget, zbatim kompleks dhe politikës së çmimeve për të përmendur disa. Nuanca të tilla mund të shkaktojnë nevojën për të kërkuar alternative të besueshme dhe të pasura me tipare Volusion. ’Shtë koha tani për të shqyrtuar zgjidhjet më të njohura.

Alternativa e vullusit: Blerje

Blerje Faqja Kryesore

Shopify – është udhëheqësi i pamohueshëm i kamareve të dizajnit të internetit të e-commerce. Ky është programi kompjuterik, i cili ka fituar reputacionin në mbarë botën për shkak të zhvillimit të tij të fundit në tregti elektronik, mjeteve të marketingut dhe promovimeve, çmimeve të përballueshme, funksionalitetit të përparuar, opsioneve të fuqishme të integrimit dhe fleksibilitetit. Shopify me të drejtë mund të konsiderohet alternativa më e mirë e Volusionit që ofron mundësi të thella për personalizimin e dyqaneve në internet, sistemin e menaxhimit të përmbajtjes me karakteristika të plota, bollëkun e modeleve profesionale dhe mjetet e integruara të analizave. Funksionon shkëlqyeshëm për fillestarët dhe ekspertët e dizajnit në internet, duke bërë të mundur fillimin dhe menaxhimin e dyqaneve online të çdo madhësie, specializimi dhe funksionaliteti..

Karakteristikat kryesore të Shopify janë si më poshtë:

 • CMS dhe Karakteristikat Analitike – Shopify ofron disa mjete të dobishme për menaxhimin e përmbajtjes dhe aftësi integruese të palëve të treta. Për dallim nga Volusion që ka vetëm një integrim fillestar me Google Analytics, Shopify e bën të lehtë të mundësojë mjete për ndjekjen e klientëve, të lësh promovime të integruara përmes rrjeteve kryesore sociale si Instagram, të lidhë ndonjë prej dhjetëra opsioneve të mundshme të pagesës dhe më shumë;
 • Dyqan i fuqishëm aplikacioni – Shopify ju lejon jo vetëm të lansoni, por edhe të zgjeroni dyqanin tuaj në internet. Platforma ka dyqanin e vet të aplikacioneve përveç funksionalitetit të saj të integruar. Shkarkoni çdo shtesë të nevojshme nga njoftimet për shtyp deri në shiritat e transportit, banderolat e së Premtes së Zezë, konvertuesit e valutave në internet dhe lajmëtarët e marketingut;
 • Pika e shitjes (POS) Softuer – Platforma është e njohur për programin e saj të përparuar Point-of-Shitje që bën të mundur shitjen e produkteve si në modalitetet online ashtu edhe jashtë linje. Në të njëjtën mënyrë, është e mundur të menaxhoni disa llogari të stafit, të sinkronizoni llogarinë tuaj të dyqanit në internet me lloje të tjerë të programeve të kontabilitetit dhe të kryeni veprime të tjera të përqendruara në eCommerce;
 • Opsione të mëdha për redaktimin e kodit – Zhvilluesit e aftë të uebfaqes mund të përdorin opsione të gjera për redaktimin e kodit. Kjo i lejon ata të krijojnë dhe rregullojnë dyqanet e personalizuara të internetit që do të dalin nga turma;
 • Modelet e përgjegjshme të tregtisë elektronike – Koleksioni i shablloneve të Shopify është i pasur dhe mahnitës. Si një softuer i përqendruar në tregti elektronike, sistemi ju lejon të zgjidhni nga dhjetëra tema falas dhe të paguara, të cilat janë plotësisht të personalizueshme, profesionale dhe të përgjegjshme si parazgjedhje (shiko Bleni shembuj të dyqaneve në internet). Për t’i modifikuar ato, mund të krijoni dhe azhurnoni header / footers, të vendosni dritare të shfaqjeve të produkteve, të rregulloni modelimin e shportës së blerjeve, të zgjidhni dhe të vendosni stilin e internetit, sfondin dhe elementët e tjerë të projektimit;
 • Integrime të fuqishme – Shopify krenohet me mundësi të fuqishme integrimi, duke ju lejuar të integroni llogarinë tuaj të dyqanit në internet me vendet e njohura të tregut dhe platformat e jashtme. Disa nga këto shërbime të palëve të treta përfshijnë Quickbooks, Xero, Amazon etj .;
 • Realiteti i shtuar – Softueri eCommerce i jep mundësinë e përdorimit të mjetit bashkëkohor të Realitetit të Shtuar, i cili bën të mundur prezantoni produktet e ofruara për shitje në modele 3D. Kjo ndihmon përdoruesit të shohin këto artikuj në detaje, duke rritur kështu vëllimet e shitjeve dhe duke rritur nivelin e angazhimit të klientit;
 • Aftësi të marketingut në fund të lartë – Shopify do të vlerësojë një mundësi për të përdorur shumë veçori të marketingut Shopify. Këto përfshijnë mundësinë e krijimit të faturave në internet, shikimin dhe analizimin e statistikave të shitjeve, aplikimin e opsioneve mbështetëse shumëgjuhëshe dhe shumë-kanale, shfletimin e pajisjeve të App Store, kontrollimin e bilancit të llogarisë, aktivizimin e Shopify Tap & Lexues i çipave, përdorni veçorinë e zbritjes BOGO etj .;
 • Menaxhimi i zgjeruar i tregtisë elektronike – Me Shopify, ju do të keni mundësi të merrni qasje në shumë karakteristika të përparuara të menaxhimit të dyqaneve në internet. Këto përfshijnë profilin e klientit / qasjen e llogarisë / grupit, shabllone të postës elektronike, opsione dropshipping, mjete të shpejta të përmbushjes së porosive dhe shumë më tepër.

Kostoja e blerjeve: Softueri eCommerce nuk është falas, por ka provën 14-ditore që ju lejon të provoni dhe praktikoni funksionimin themelor të shërbimit para se të azhurnoni në një nga pajtimet e tij të paguara (për shkak të periudhës së provës COVID-19 është shtrirë në 90 ditë ). Platforma në përgjithësi ka katër prej tyre. Plani më i lirë i Shopify do t’ju kushtojë vetëm 9 dollarë / muaj, ndërsa kostoja e abonimit më të shtrenjtë përbën 299 $ / muaj.

Provo Shopify falas

Alternativa e vullusit: Wix

Ndërtues i faqes në internet

Wix – është një e thjeshtë, me pamje të plotë dhe me kosto efektive ndërtuesi i të gjitha faqeve në një, i cili mund të përdoret si një alternative e shkëlqyeshme për Volusion. Sistemi ka provuar efikasitetin dhe thjeshtësinë e tij, kur bëhet fjalë për zhvillimin e faqes në internet të e-commerce. Me Wix, ju mund të merrni akses në shumë karakteristika specifike për tregtinë elektronike që e bëjnë të mundur filloni dyqane të vogla dhe të mesme në internet në pothuajse asnjë kohë. Sistemi vjen me politika e çmimeve të përballueshme, sasinë e duhur të hapësirës për ruajtje të bandës dhe disk, modele të gatshme për celular, App Store të integruar, SEO dhe mjete analitike të përparuar dhe veçori të tjera që e bëjnë atë një zgjidhje të denjë për ndërtimin e e-commerce në internet.

Lista e pikave kryesore të shquara Wix është si më poshtë:

 • Motori i integruar i tregtisë elektronike – Wix vjen me një motor të fuqishëm të integruar eCommerce, i cili lejon zhvillimin e dyqaneve cilësore në internet. Ajo që mund të bëni për të ngritur projektin tuaj në eCommerce këtu është krijimi dhe rregullimi i modelit të shfaqjes së dritareve, importimi / eksportimi i produkteve, vendosja e parametrave të taksave, transportit dhe pagesa, ngarkimi dhe administrimi i listave të produkteve, rregullimi i cilësimeve të shportave të blerjeve dhe më shumë. Wix është i njohur edhe për të përshtatshëm opsione të redaktimit të zvarritjes, galeritë e produkteve tërheqëse dhe të strukturuara në mënyrë logjike, procesi i sigurt i blerjeve, optimizimi i celularit në dyqan në internet, mbështetje e besueshme e klientit 24/7 dhe karakteristika të tjera të dobishme që lidhen me tregtinë elektronike;
 • Modelet e Tregtisë. Krijuesi i faqes në internet ka një koleksion të pasur modelesh, të cilat janë optimizuar mirë për shikimin në celular dhe mund të personalizohen në lidhje me nevojat e përdoruesve. Nuk kërkohet aftësi për kodim ose dizajnim në internet jepni projektit tuaj pamje të lartë dhe funksionalitet të shkëlqyeshëm shtrëngues;
 • Lehtësinë e përdorimit – Ndërtimi i një faqe në internet Wix nuk kërkon aftësi CSS ose HTML për të modifikuar ose rregulluar një faqe në internet. Një veçori e thjeshtë tërheqëse dhe tërheqëse e bën softuerin një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët si dhe për përdoruesit e gatshëm për të redaktuar faqet e tyre të internetit rregullisht duke përdorur ndihmën e zhvilluesve të klientëve;
 • Blogging dhe Karakteristikat e SEO – Ndërsa Volusion nuk ka as një motor Blogging, Wix jep pajisje shtesë për zhvillimin dhe personalizimin e blogut;
 • Wiz Wiz SEO – Uebfaqja ka filluar algoritmin e saj SEO që do të krijojë një plan unik SEO për faqen tuaj të internetit në veçanti. Plani do të përfshijë të gjitha hapat thelbësorë për të zbatuar një strategji efektive të bazës SEO duke përfshirë alt, imazhin, tekstin e titullit dhe përshkrimin;
 • Wix ADI – Platforma vjen me mjetin e avancuar Wix ADI që ju lejon të përdorni fuqinë e Inteligjence artificiale për të krijuar dyqane online të nivelit të lartë pa ndonjë përpjekje / investim në kohë. Ajo që ju duhet të krijoni një dyqan në internet është të siguroni detajet e kërkuara që sistemi do t’ju kërkojë dhe të zgjidhni disa nga opsionet e kërkuara për tregtinë elektronike. Atëherë do të duhet të investoni pak kohë për të redaktuar dyqanin tuaj të internetit dhe duke përshtatur modelin e tij – sistemi do të bëjë pjesën tjetër për ju;
 • Forum – Ndërtuesi i faqes në internet bën të mundur lidhni një forum në dyqanin tuaj online. Kjo inkurajon përdoruesit për ndërveprim më të mirë dhe i ndihmon ata të ndajnë mendimet e tyre, idetë, rishikimet dhe informacionet e tjera që ata i konsiderojnë të rëndësishme.
 • Mbështetje shumëgjuhëshe – Wix është gjithashtu i njohur për karakteristikën e tij të shumë gjuhëve. Kjo ju lejon krijoni disa versione gjuhësore të dyqanit tuaj online për të rritur vëllimin e shitjeve dhe për të përzënë sasinë e klientëve / partnerëve – vendorë dhe ndërkombëtarë;
 • Mjetet e bashkëveprimit të klientit – Me Wix, ju mund të zgjidhni nga mjete të shumta ndërveprimi të klientit për t’i integruar ato më tej në projektin tuaj eCommerce. Këto mjete / shtesa / pajisje shtesë do t’ju ndihmojnë të qëndroni të lidhur me audiencën e synuar, duke inkurajuar për një komunikim më të mirë. Disa nga mjetet më të mira të tregtisë elektronike përfshijnë formularët Wix, widget për kthimin e thirrjeve, 123 formues ndërtues, bisedë live, Kalendarin e ngjarjeve në Google, caktimin e Pro, Wix Chat, kalendarin e ngjarjeve, emërimet e librave në internet, Lajmet e fundit etj .;
 • Testimet e përdoruesit – Kur punoni në zhvillimin e faqes tuaj të internetit në eCommerce, sigurisht që do të jeni të interesuar të shtoni një seksion të dëshmive të përdoruesit. Wix lejon hyrjen në Tregun e gjerë të Aplikacioneve, ku ju mund të zgjidhni ato pajisje që do t’i lejojnë klientët tuaj të lënë vlerësimet dhe rekomandimet e tyre direkt në faqen e internetit. Disa nga këto aplikacione dhe pajisje shtesë përfshijnë Shqyrtimet e Konsumatorëve, Yelp, MyReviews, Voice Comments +, Ndërtues Testimonial, Komente, Dëshmime Sociale dhe shumë më tepër.
 • E-mail të personalizuar të ShoutOut. Karakteristika lejon dërgimin e njoftimeve me email në klientët e dyqaneve në internet dhe vizitorët për t’i bërë ata të vetëdijshëm për lajmet më të rëndësishme të biznesit, azhurnimet, ngjarjet e ardhshme, ofertat speciale dhe informacione të tjera të ngjashme.

Kostoja Wix: Ndërtuesi i faqes në internet ofron një politikë çmimesh vërtet të përballueshme. Ekziston një plan falas që mund të provoni për të kontrolluar funksionalitetin dhe grupin e veçorive të sistemit. Për të vazhduar zhvillimin e dyqaneve në internet, do të duhet të zgjidhni një nga pajtimet me pagesë që ofron sistemi. Kostoja e planeve të biznesit / tregtisë fillon me 23 $ / muaj. Të gjitha pajtimet e përdorura për të nisur / menaxhuar dyqanet në internet përfshijnë sasinë e pakufizuar të hapësirës për ruajtjen e diskut, mungesa e bannerit të reklamave Wix, lidhje falas për emrin e domain, pranimin e pagesave në internet, shkathtësinë e metodave të pagesës dhe karakteristikave të tjera të lidhura. Mendoni se Wix ofron garancinë e kthimit të parave 14-ditore, si dhe zbritje të rregullta dhe shpërblime që ju lejojnë të kurseni të mëdha.

Provoni Wix falas

Alternativa e vullusit: WooCommerce

WooCommerce

WooCommerce – është një burim zyrtar i hapur WordPress shtojca e shportave të blerjeve që ju lejojnë të krijoni dhe menaxhoni me sukses dyqanet online të ngarkuara me funksion me sistemin e menaxhimit të përmbajtjes. Shtojca tashmë është përdorur për të filluar mbi 350 mijë dyqane në internet dhe shumë të tjera janë në zhvillim e sipër. WooCommerce është absolutisht falas për shkarkim dhe instalim, por lejon hyrje në grupin e veçorive të paguara që ju lejojnë të përfitoni sa më shumë nga performanca e dyqaneve në internet. Ajo që duhet të dini gjithashtu është se WooCommerce nënkupton ndërgjegjësimin e kodimit dhe krijimin e faqeve në internet për të menaxhuar projektet e nisura me të.

Lista e përfitimeve nga e-commerce aktualisht përfshin:

 • Opsione të gjera të personalizimit të dizajnit – Shtojca bën të mundur fillimin e dyqaneve të vogla dhe të mesme në internet. Shtë e lehtë për të integrojeni atë në çdo projekt të WordPress, edhe nëse nuk jeni një pro-kodues. Sapo të keni mbaruar me integrimin e shtojcave, do t’ju ofrohet një magjistar i detajuar se si të personalizoni projektin. Ju gjithashtu mund të hyni në grupin e karakteristikave të integruara të dhëna nga kutia për të zgjedhur ato që do t’i shtojnë dizajnin dhe performancën e dyqanit tuaj në internet;
 • Mjetet e menaxhimit të produkteve – WooCommerce bën të mundur krijimin e katalogjeve të pasura të produkteve, mbushjen e tyre me produkte, vendosjen e parametrave të tyre, caktimin e kategorive të produkteve, shtimin e opsioneve të filtrit të kërkimit. Për më tepër, është e mundur të kontrolloni procesin e regjistrimit të përdoruesit, të pranoni pagesa dhe porosi në internet në internet, të mbikëqyrni statistikat e shitjeve dhe sjelljen e klientit, të vendosni parametrat e transportit / taksave, të organizoni postë elektronike etj .;
 • Zgjedhja e hostimit – WooCommerce është fillimisht një plugin WordPress. Kështu, të gjitha dyqanet në internet të krijuara me të kërkojnë zgjedhjen e hosting dhe emri i domain. Atje jane shumë ofrues të pritjes duke ofruar terma të gjithanshëm dhe mundësi lidhjeje domain. Duhet kohë për të zgjedhur atë që absolutisht varet nga nevojat tuaja për ndërtimin e faqes në internet, por kjo është gjithashtu mënyra e sigurt për të marrë shërbimin në të cilin mund të mbështeteni plotësisht;
 • Ndihma për vendndodhjen GEO – WooCommerce ofron mbështetje të besueshme për vendndodhjen GEO. Kjo bën të mundur që t’u ofrojmë përdoruesve ato produkte që u duhen bazuar në aspektin e lokacionit. Në të njëjtën mënyrë, është e mundur të menaxhoni aksesin e dyqanit tuaj në internet bazuar në adresën e tij IP, duke mbrojtur kështu faqen tuaj të internetit nga sulmet e spammerit dhe qasjen e paautorizuar të palëve të treta.

Kostoja WooCommerce: Shtojca është absolutisht falas për shkarkim, instalim dhe përdorim të mëtejshëm. Sidoqoftë, kur vendosni të vini live, do t’ju kërkojë një pritje të besueshme që vjen me emrin e domain. Në këtë drejtim, duke përdorur Bluehost do të jetë zgjidhja më e mirë. Duke u rekomanduar zyrtarisht nga WordPress, ofruesi i pritjes zbulon avantazhe të shumta. Këto përfshijnë mbështetjen profesionale të klientit, funksionalitetin unik të përqendruar në WordPress, mjetet e përparuara të SEO, listën e zezë të IP, mbrojtjen DDOS, tregun e gjerë të widget / shtesave, Mjetin e bllokimit të hyrjes në site dhe më shumë. Bluehost ofron disa pajtime për të zgjedhur, por plani më i lirë do t’ju kushtojë vetëm 2,95 $ / muaj.

Shiko gjithashtu:
Shqyrtimi i WordPress.
WooCommerce vs Shopify krahasim.
Si të krijoni një faqe në internet me WordPress.

Provoni falas WooCommerce

Alternativa e vullusit: kartolinë 3D

3Dcart - Një Softuer i fuqishëm dhe i sigurt për tregtinë elektronike

3Dcart – është një softuer profesional, i sigurt dhe i besueshëm në eCommerce që lejon krijimin e dyqaneve online me funksion të plotë. Sistemi nuk është aq i njohur në krahasim me konkurrencën e tij në industri, por është akoma një investim i denjë për përdoruesit të gatshëm të fillojnë një dyqan online me të vërtetë të ardhshëm.

Lista e veçorive të veçanta të platformës është si më poshtë:

 • Funksionaliteti i e-Tregtisë – 3Dcart ju lejon të krijoni një projekt të e-commerce të ngarkuar me veçori, duke përdorur të gjithë grupin e integruar të shërbimit. Ndër parametrat që mund të vendosni këtu, fillimisht ka kuptim të përmendim opsionin e importit / eksportit të produktit, mundësinë për të zgjedhur nga disa opsione pagese / transporti dhe shtesa të shumta të e-commerce, grafikët e produkteve të aksioneve të depove, mjetet e statistikave të shitjeve dhe karakteristika të tjera të fundit. Integrimi i rrjetit social është gjithashtu i disponueshëm këtu, i cili lejon promovimin e biznesit tuaj në rrjetet sociale. 3Dcart është gjithashtu i njohur për mjetet e saj të integruara të SEO dhe marketingut, motorin e Blogjeve, integrimin CRM, raportimin dhe veçoritë e automatizuara të postës elektronike dhe veçoritë e tjera të lidhura me tregtinë;
 • Modelet e Tregtisë – Modelet 3Dcart janë të gjithanshme dhe të përgjegjshme si parazgjedhje. Aktualisht, koleksioni i dizajnit të platformës përfshin mbi 70 tema që janë plotësisht të personalizueshme. Sistemi lejon kalimin midis modeleve, nëse ka ndonjë gjë për të cilën nuk jeni të kënaqur në hartimin aktual;
 • CRM e integruar – Ndërtuesi i faqes në internet vjen me platformë e integruar CRM, gjë që bën të mundur mbajtjen e klientëve dhe biznesit tuaj të mirëorganizuar. Ajo që duhet të dini është se funksioni nuk është në dispozicion si parazgjedhje. Nëse përballeni me nevojën për t’u përdorur, do të duhet ta aktivizoni atë duke integruar modulin përkatës të sistemit të Menaxhimit të Marrëdhënieve me Klientin;
 • Qasja e bazuar në modul – Softueri eCommerce bën të mundur krijimin e faqosjes së dyqaneve në internet nga modulet e parashikuara jashtë kutisë. Ato janë tashmë të instaluara paraprakisht në sistem – thjesht duhet të zgjedhësh dhe integrosh ato module që do të kontribuojnë në performancën e dyqanit tënd të internetit. Këto përfshijnë LiveChat, Shporta të Ruajtura, Reklama në Facebook / Lidhje, Zapier, RSS Feeds, Lista e dëshirave, POS, AutoResponder, eBay, marrëveshjet në grup, AWeber, MailChimp dhe shumë më tepër;
 • Mjetet e marketingut në eCommerce – Me 3Dcart, ju mund të përdorni mjete të shumta të marketingut eCommerce që janë integruar në sistem si parazgjedhje. Këto kryesisht përfshijnë shtojcat e shportave të blerjeve, të tilla si Godatafeed, NextTag Feed Export, PriceGrabber.com, Shop.com Export, Bing, Feed Product Product, Shopzilla dhe disa të tjera. Sidoqoftë, është gjithashtu e mundur të modifikoni butonat e rrjetit social këtu përmes integrimit të kodit. Në të njëjtën mënyrë, është e mundur të zgjedhni dhe shtoni butona të gatshëm të disponueshëm në seksionin shoqëror të shënjimit;
 • Opsione të gjera të menaxhimit të produkteve – Sistemi lejon zgjedhjen e opsioneve të shumta të menaxhimit të produkteve, të cilat përfundimisht ju lejojnë të krijoni dhe menaxhoni dritaret e shfaqjeve tërheqëse dhe të organizuara mirë dhe galeritë e produkteve. Me këtë qëllim, ju mund të ngarkoni një produkt të ri dhe të menaxhoni ato ekzistuese, të caktoni parametra të veçantë të produktit, të shtoni informacione për pagesa / blerje, të shtoni produkte në listën e aksioneve të dyqanit tuaj të internetit, të ngarkoni skedarët e mediave, të shtoni SKU, GTIN, MPN, të vendosni çmimet opsione etj.

Kostoja e kartës 3D: 3Dcart nuk ka një plan plotësisht të lirë por është e mundur të provoni grupin e veçorive të platformës gjatë gjyqit 14-ditor të disponueshëm pa asnjë kosto. Sapo të vendosni të vazhdoni të punoni me programin, do t’ju ofrohet të zgjidhni nga katër pajtime me pagesë. Zgjidhja më e arsyeshme do t’ju kushtojë 9 dollarë / muaj. Farë është e rëndësishme, sistemi nuk ngarkon ndonjë tarifë të caktuar ose të transaksioneve. Për më tepër, bën të mundur kalimin në një plan tjetër, nëse ekziston një nevojë e tillë.

Provoni 3D kartën falas

Alternativa e vullusit: Hapësira katror

Hapësirë ​​katror - B&B Ndërtues i faqes në internet me sistemin e rezervimit

Squarespace – është një nga krijuesit më të njohur të faqeve të internetit, i cili qëndron larg nga turma për shkak të grupit të tij të pasur me karakteristika të integruara. Sistemi vjen me funksionalitet të integruar të karrocave të blerjeve që ju lejojnë të krijoni dhe menaxhoni një dyqan online me funksion të plotë, jo më keq sesa me Volusion. Shtë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për përdoruesit që dëshirojnë të krijojnë dritare të shfaqjeve tërheqëse dhe portofolet e produkteve për të shfaqur stokun e produkteve të tyre.

Hapësira e katrorit ka përparësi të shumta, përkatësisht:

 • Motori i integruar i tregtisë elektronike – Ndërtuesi i faqes në internet ka të bëjë me veçoritë e e-commerce që ju lejojnë të zhvilloni dyqane në internet të një niveli, funksionaliteti dhe madhësie të ndryshme. Disa nga këto karakteristika përfshijnë shportën e integruar të blerjeve, mjetet e prezantimit të produkteve, hyrjen në SKU, opsionet e shumëfishta të pagesës dhe besnikërisë, mbështetje shumë-gjuhëshe, ngulitjen e Google Maps, Logo Maker, opsionin e komentimit, specifikimin e çmimeve, lidhjen e Certifikatës SSL, kalendarin në internet dhe shumë më tepër;
 • Modelet e përgjegjshme – Koleksioni i modeleve Squarespace nuk është mjaft i pasur, por cilësia e këtyre temave është ia vlen për vëmendje. Modelet janë përgjegjëse si parazgjedhje dhe ato janë gjithashtu plotësisht të personalizueshme që ju lejojnë të krijoni dizajn të dyqaneve në fund të lartë dhe të personalizuar. Modelet e e-tregtisë janë gjithashtu të disponueshme këtu dhe varet nga ju që të zgjidhni atë që i përshtatet më shumë nevojave tuaja;
 • Integrimet sociale – Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të postoni informacionin tuaj në lidhje me dyqanin në internet në rrjetet sociale (Twitter, Facebook, Google+, Tumblr, Instagram, Dribbble, Behance, Twitch, Yelp, Dropbox, Linkedin, Pinterest, SoundCloud etj.) të jetë në gjendje ta azhurnojmë më tej atë kur kërkohet.
 • Trego Dizajnin e Dritareve – Squarespace është i njohur për parametrat e tij të veçantë që ju lejojnë të krijoni dritare të pazgjidhura për të prezantuar produktet që keni në magazinë në avantazh. Opsionet e personalizimit janë gjithashtu të gjithanshme këtu. Ndër gjërat që mund të bëni, ia vlen të përmendni sa vijon: rregullimi i çmimeve të produkteve, krijimi i galerive të produkteve, opsionet e gjera të integrimit të mediave, mundësia për të krijuar galeritë e produkteve dhe variacionet (SKUs), zbatimi i programeve të familjes mbretërore dhe shumë më tepër;
 • Caktimi i akuitetit – Ndërtuesi i faqes në internet ofron një sistem të avancuar të planifikimit të takimeve në internet të njohur si platformë caktimi i akuitetit. Ky është një investim i denjë për mrekullitë e dyqaneve në internet, të cilët dëshirojnë të fillojnë në mënyrë të pavarur dhe të menaxhojnë platforma profesionale, duke përdorur grupin e integruar të sistemit;
 • Integrimi i widget-ve – Me Squarespace, ju do të jeni në gjendje të integroni shtesa dhe widget eCommerce (pajisje për galeritë e imazheve, butonat e mediave sociale, Google Analytics, mjetet e tregtisë për kafene dhe restorante etj..) t’i jepni dyqanit tuaj web dizajn dhe funksionalitet të lartë.

Kostoja e hapësirës katror: Krijuesi i faqes në internet nuk është platforma më e lirë në tregun modern të zhvillimit të internetit, por politika e saj e çmimeve është mjaft e arsyeshme dhe definitivisht lidhet me funksionalitetin e sistemit. Ju nuk do të jeni në gjendje të përdorni një plan falas këtu, por është e mundur të përdorni provën 14-ditore për të provuar bashkësinë e dhënë të funksioneve. Sa i përket planeve të paguara, kostoja e tyre fillon me 12 $ / muaj.

Shiko gjithashtu: Shqyrtim i hollësishëm i hapësirës katror.

Provoni Hapësirë ​​katror falas

Vija e poshtme

Volusion ka provuar të jetë një platformë e mirë për ndërtimin e faqeve në internet për të trajtuar nevojat e tregtisë. Softueri fuqizon mijëra dyqane në internet në rrjetin global. Sidoqoftë, ekzistojnë disa alternativa dukshëm më të mira si Shopify, Wix, WooCommerce, 3dcart dhe Squarespace. Ata janë më të lehtë për t’u përdorur, më të lirë dhe ofrojnë një mundësi më të gjerë mjetesh dhe veçorish për të rritur biznesin tuaj në internet.

Volusion nuk është aspak një krijues i faqeve në internet për newbies. Në të njëjtën kohë, nuk ka shumë të ngjarë të vendosni një lehtësi në kuletën tuaj duke marrë parasysh çmimet e planit të saj. Për fat të mirë për bizneset e vogla dhe individët, Shopify dhe Wix duket se janë një zgjidhje më e kursyer e kohës dhe efektive. Ato janë të ndryshme, por ende shërbejnë për të njëjtin qëllim për të ndërtuar një faqe interneti të qëndrueshme nga e para dhe të personalizoni faqet për të tejkaluar pritjet e përdoruesve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me