Shembuj të dyqanit në internet Weebly

Uebfaqet e Shembullit Weebly


Weebly – është a ndërtues i faqes në internet tërheqës dhe tërheqje, e cila është miqësore për përdoruesit dhe siguron një proces intuitiv të ndërtimit të faqes në internet pa nevojën për të zotëruar bazat e programimit. Platforma përdor një model “kuti” që ju lejon të ndryshoni dizajnin dhe strukturën e faqes në internet bazuar në nevojat tuaja. Weebly fillimisht njihet për motorin e tij të fuqishëm në tregti elektronike. Drejtimi i dyqaneve në internet është i thjeshtë dhe i përshtatshëm këtu, ndërsa sfera e veçorive dhe mjeteve që ofron sistemi kontribuojnë në arritjen e një rezultati të mirë.

Nëse planifikoni të krijoni një dyqan të vogël në internet me një duzinë produktesh ose një supermarket mbresëlënës me qindra sende të ofruara për shitje, Weebly është një mjet i mirë për të filluar. Sistemi i veçorive eCommerce të sistemit është mbi mesataren, i cili lejon të eksperimentoni me stilet dhe modelet e dyqanit tuaj online. Sot do të tregojmë shembujt më të shquar të dyqanit Weebly të internetit që arritëm të gjenim në internet. Disa nga këto mund të kalojnë si projekte të dizajnuara në mënyrë profesionale, të tjerët kanë shumë fusha për tu përmirësuar. Argëtohuni dhe jini krijues!

1. Kindle e natyrës

Kindle e natyrës

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Kindle e natyrës është një shembull i denjë i një dyqani në internet Weebly i ndërtuar me lehtësi në mendje të klientit. Themeluesi dhe pronari i faqes në internet është Diosdado Velasquez, i cili vendosi të përzihej dashurinë e tij për natyrën me pasionin e tij për një mënyrë jetese të shëndetshme, kampe dhe aventura. Kështu lindi Kindle e Natyrës, duke ofruar shumë pajisje eko-miqësore, grupe dhuratash, aromat dhe mallrat shtëpiake. Lundrimi i dyqanit në internet është i thjeshtë dhe intuitiv – nuk do të përballeni me problemet që kërkoni këtu artikujt e kërkuar.

Uebfaqja përbëhet nga disa kategori, secila duke ofruar një lloj të caktuar produktesh. Të gjitha sendet janë unike dhe të jashtëzakonshme – nuk ka shumë dyqane që i ofrojnë ato tani. Sidoqoftë, lista e produkteve të disponueshme për shitje aktualisht nuk është mjaft e gjerë, por asortimenti azhurnohet rregullisht.

Për të zbuluar karakteristikat dhe implikimet e këtij ose atij produkti, merrni kohën tuaj për të shfletuar katalogun – të gjitha artikujt përshkruhen në detaje atje. Ju mund të zgjidhni llojin, specifikimet dhe sasinë e produkteve, kur vendosni porosinë. Nëse ekziston diçka që nuk mund ta gjesh në katalog për ndonjë arsye – shfrytëzo opsionin e filtrit të kërkimit për të thjeshtuar zgjedhjen dhe kursyer kohën tënde!

2. Bler Lauren Brown

Bler Lauren Brown

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Bler Lauren Brown është një dyqan në internet i bizhuterive të punuar me dorë, i cili është hartuar me kujdes në përputhje me traditat talismanic amerikane. Gjëja e parë që tërheq vëmendjen kur të merrni në faqen e internetit është galeria e imazheve me madhësi të plotë të artikujve të argjendur të paraqitur që paraqiten në avantazh këtu dhe nxisin dëshirën për të vazhduar shfletimin në dyqan në internet që nga fillimi. Ekziston gjithashtu një video në faqen kryesore, e cila është e shkurtër por informuese, duke treguar historinë e Blair Lauren Brown – prodhuesi i bizhuterive dhe pronari i dyqanit në internet.

Uebfaqja në vetvete është e përshtatshme dhe e thjeshtë për t’u shfletuar. Artikujt e paraqitur shfaqen direkt në faqen kryesore për t’u dhënë atyre mundësi të shpejtë. Pjesa tjetër e produkteve janë në dispozicion në seksionin e dyqaneve në internet të menusë që gjendet në panelin e majtë të faqes në internet. Menyja nga poshtë nuk duket imponuese por ofron mundësinë e përdorimit të seksioneve kryesore të dyqaneve në internet si Shitësit më të mirë, unaza, vathë, gjerdan, rrathë, Koleksion i devotshëm dhe kategori të tjera.

Do produkt është në dispozicion në disa variacione bazuar në specifikimet e zgjedhjes suaj. Kjo përfshin materialin, madhësinë e sendeve dhe ndikon në koston e tyre përfundimtare. Ju gjithashtu mund të shikoni fotot e artikullit që ju interesojnë dhe të lexoni përmbledhjen e tij për të zbuluar detajet. Kjo dyqan online me qendër në Weebly krijon një përshtypje të lehtë dhe të këndshme, duke ardhur me një larmi preferencash të klientit.

3. Gaucho Sur

Gaucho Sur

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Gaucho Sur është një markë moderne e veshjeve të grave, e cila frymëzohet nga “The Gaucho” – stili i Kaubojës i Amerikës së Jugut. Kjo u jep të gjitha sendeve dhe aksesorëve pamjen elegante dhe një të një lloji, duke tërhequr vëmendjen e fansave të modës nga e gjithë bota. Të gjitha rrobat e paraqitura në dyqan janë të dizajnuara me një qasje të veçantë në mendje, duke kombinuar stilet e modës së modës, materialet cilësore dhe idetë unike të artit.
Thjesht hidhni një sy rrobave të paraqitura në katalog për të ndier qasjen e zotit special. Katalogu përfshin disa kategori të rrobave të njohura, duke përfshirë Dresses, Ponchos dhe Ruanas, Pantallona Gaucho dhe Bottoms, Top. Produktet e paraqitura shfaqen këtu, duke siguruar qasje të shpejtë dhe të lehtë për secilin prej tyre.

Dyqani në internet ofron dërgesa falas në të gjitha porositë, që është një kërkesë shtesë për klientët për t’i blerë ato. Do send i veshjeve vjen me disa foto, përshkrime të shkurtra dhe butona porosie. Në përgjithësi, dyqani në internet duket elegant, elegant dhe absolutisht vjen deri tek idetë e stilit “Gaucho” që ndjekin projektuesit, kur krijojnë koleksionet e tyre të veshjeve.

4. Dhurata me shkëlqim

Dhurata me shkëlqim

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në Uebfaqe

Dhurata me shkëlqim është një uebfaqe frymëzuese plot ide të shkëlqyera për tu ofruar. Ky është destinacioni kryesor për njerëzit, të cilët vlerësojnë krijimtarinë dhe idetë unike të dhuratave mbi të gjitha. Dyqani me bazë në Portland paraqet shporta moderne për dhurata që bëhen me porosi për të ardhur në raste të ndryshme. Ata ofrojnë zgjidhje të personalizuara për dhurata të bëra me dorë, të cilat janë një surprizë e vërtetë për çdo ngjarje! Thjesht hyni në opsionet e dyqaneve në internet për të parë se çfarë disponojnë ato! Setdo grup dhuratash përbëhet nga disa artikuj dhe ju mund të zgjidhni ato që dëshironi, gjë që ndikon në koston përfundimtare të porosisë.

Ekziston një përshkrim i plotë i dhuratës dhe një formular në internet, ku duhet të plotësoni të dhënat e kontaktit të marrësve për shpërndarje të shpejtë dhe efektive. Një nga pikat kryesore të dyqanit është një mundësi për secilin klient të krijojë shportën e dhuratave të tij / saj me shkëlqim duke zgjedhur dhe rregulluar artikujt që janë në dispozicion. Opsionet janë të shumta, kështu që, me siguri do të keni mundësi të krijoni një dhuratë unike dhe të personalizuar për të dashurit tuaj! Disponueshmëria e rishikimeve të klientëve, navigimi i përshtatshëm i dyqaneve në internet, asortimenti i pasur i produkteve dhe shumëllojshmëria e opsioneve për blerje bën të mundur marrjen e përvojës më të mirë të dhuratave dhe shumë emocione pozitive! Ky është një nga shembujt më të mirë të një dyqani Weebly me ekran të plotë!

5. Lodhur nga Lyme

Lodhur nga Lyme

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Lodhur nga Lyme është një uebfaqe me bazë përmbajtje, e krijuar për të mbështetur njerëzit me sëmundje kronike Lyme. Ajo vjen si prova më e mirë e funksionalitetit të Weebly. Platforma është e mirë jo vetëm në dyqanet digjitale por edhe bloget dhe forumet plotësisht funksionale. Shembulli i dhënë nuk merret me tregtinë elektronike në asnjë mënyrë. Ideja e saj kryesore është të ofrojë këshilla dhe këshilla të dobishme për njerëzit që vuajnë nga ky problem shëndetësor.

Struktura kryesore është ndërtuar në blogun lokal dhe artikuj. Të dy pjesët janë pothuajse të njëjta. Karakteristika kryesore këtu është një forum falas për njerëzit e infektuar për të ndarë dhe komunikuar. Forumi duket shumë i thjeshtë me disa tema kryesore për tu diskutuar. Funksionaliteti i blogjeve është mjaft standard me listën e artikujve, butonave ngjitës social dhe arkivave mujore.

6. Firence London

Firence London

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Firence London është emri i ri i rebranduar i Whistle dhe Bango – dyqani në internet që shet sende origjinale të bizhuterive. Autori i faqes në internet dhe mjeshtri, i cili krijon bizhuteri është Rosie Florence, e cila ka një pasion për këtë profesion dhe i konsideron lidhjet familjare gjënë më të vlefshme në botë. Piecedo copë bizhuteri që ajo harton ka një histori personale pas një personi që i përket. Kjo është ajo që e bën dyqanin në internet të dalë nga turma.

Lundrimi i faqes në internet nuk është i komplikuar pasi të gjitha artikujt janë në vendet e tyre këtu. Menuja përfshin disa seksione që paraqesin sende të ndryshme bizhuteri, duke përfshirë rrathë, gjerdan, lidhjet e mëndafshta, prangat, mens, vathë dhe më shumë. Do seksion ka një menu drop-down me nënndarje të mëtejshme të produktit. Mjeti i filtrit të kërkimit ndihmon në gjetjen e sendeve të kërkuara me investime minimale në kohë dhe përpjekje. Konsumatorët mund të zgjedhin jo vetëm bizhuteritë për ato të veçanta, por gjithashtu t’u japin atyre një prekje të individualitetit duke zgjedhur personalizimin dhe mbështjellësin e dhuratave. Ky dyqan në internet Weebly është elegant, i lehtë për tu shfletuar dhe funksional – i duhuri për atë që u nevojiten klientëve!

7. Onduditë e Butch

Onduditë e Butch

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Onduditë e Butch është një shembull se si nuk duhet ta përdorni Weebly. Projekti fillimisht filloi si një blog personal. Bëhet e dukshme pasi të keni vizituar faqen kryesore. Ai përmban artikuj që përmbajnë tekste me gjatësi të plotë në vend që të përdorni një vrojtim të shkurtër me një buton “Lexo” për të vazhduar leximin në një faqe të veçantë. Vetë blogu duket shumë i vjetër.

Paragrafët nuk janë formatizuar si duhet, megjithëse ka lidhje me rrjetet sociale dhe format e komenteve. Uebfaqja ka një dyqan. Më mirë nuk e bëri. Seksioni duket mjaft i dobët për sa i përket funksionalitetit. Edhe pse ende ka kategori produktesh, vetë produktet nuk kanë etiketa çmimesh ose detaje të artikullit. Kjo ndoshta është për shkak të faktit se uebfaqja funksionon si bashkëpunëtorë të Amazon dhe ofron një lidhje me produktin në Amazon në vend që ta shesë direkt.

8. Studio ime Mountain

Studio ime Mountain

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Studio ime Mountain është një uebfaqe në pronësi të Nikki Weiss i cili krijon mallra të punuar me dorë dhe shkruan artikuj të mençur të jetesës. Siç përshkruhet në faqen e saj të internetit, Nikki tregon se si po ‘gjen mënyra të vogla për të shijuar jetën më shumë dhe të ndajë frymëzim që edhe ti të shijosh jetën më shumë’.

Uebfaqja e bazuar në Weebly është një nga shembujt më të mirë të dyqaneve në internet, e cila vjen me një theks unik. Kjo veçori e veçantë është kombinimi harmonik i fotove të frymëzuara nga natyra dhe aksesorëve të bukur të punuar me dorë që mund të vijnë deri në çdo shije dhe preferencë. Personalisht, kurrë më parë nuk kam parë një dyqan kaq të jashtëzakonshëm në internet.

Një vështrim i vetëm në të kërkon dëshirën për të vazhduar shfletimin nëpër seksione të tjera të dhëna në krye të faqes kryesore dhe për të blerë një nga produktet fantastike të krijuar nga pronari i faqes. Interesant, përdorues-miqësor, informues dhe tërheq vëmendjen – faqja me siguri qëndron në turmë!

9. Cattitude

Cattitude

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Cattitude është një markë e themeluar nga Illustrator Michi Leung. Ilustrimi i saj përmban macet e saj Mea Strong dhe Faroll si personazhet kryesore, dhe riinterpreton tregimet e tyre në produkte.

Michi Leung nuk është e huaj për botën e modës dhe dizajnit, pasi filloi të punojë si ilustruese përmes një kolonë ilustrimi në Milk dhe Cosmopolitan Magazine në 2007. Që atëherë, ajo ka bashkëpunuar me Departamentin e Mjedisit në Hong Kong, Hopewell Holdings Ltd., TaoTi , Nestle (HK) etj. Dhe më pas filloi ndërmarrjen e saj të biznesit.

Me uebfaqen e saj me energji Weebly, projektuesi tregon veprat e saj me imazhe të forta dhe përshkrime të produkteve, dhe dizajnin e pastër me shumë hapësirë ​​midis elementeve që nxjerr në pah fitimprurëse çdo artikull. Vini re se sa e lezetshme dhe e thjeshtë logoja e saj! Punë e mrekullueshme!

10. Sapun dhe trupin e pyjeve të pasme

Sapun dhe trupin e pyjeve të pasme

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Sapun dhe trupin e pyjeve të pasme është një kompani që zgjodhi ndërtuesin e faqes Weebly për të krijuar një dizajn të jashtëzakonshëm të faqes së tyre për ta. Dyqani në internet përqendrohet në prodhimin dhe shitjen e sapunit unik, balsame të infektuar me hop dhe qirinj të bëra nga birra dhe / ose HOPS nga Paqësori Veriperëndimor. Specializimi unik dhe i pazakontë i sitit manifestohet në hartimin e tij, i cili ndërthur elementet më të rëndësishme dhe informacionin për të cilin interesohen klientët e ardhshëm..

Pika kryesore e faqes në internet është rrëshqitësi që gjendet në krye të faqes kryesore, i cili zbulon fotot e produkteve dhe përbërësit që ato përfshijnë. Kjo tërheq vëmendjen e audiencës së synuar dhe ndihmon në promovimin e llojeve të ndryshme të sapunit. Informacioni kryesor për kompaninë është dhënë në sfondin e bardhë, i cili nuk shpërqendron vëmendjen e klientëve, por ndihmon të përqendroheni në momentet themelore.

Për ata klientë, të cilët dëshirojnë të mësojnë më shumë për kompaninë dhe asortimentin e produkteve që ofron, ekziston mundësia që të shfletoni pikat e menusë kryesore, përkatësisht “About”, “Shop”, “FAQ”, “Contact “Dhe” Shporta “. Disavantazhi i vetëm që mund të ndikojë në përvojën e blerjes është mungesa e informacionit të kontaktit, i cili është i kufizuar vetëm në adresën e postës elektronike dhe formën e kontaktit në internet. Kjo është pak mëdyshëse dhe e pakëndshme. Pjesa tjetër e elementeve të projektimit janë mjaft në rregull, gjë që e bën burimin miqësor dhe emocionues për të shfletuar!

11. Tee keqe turshi

Tee keqe turshi

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Tee keqe turshi është një shembull interesant i e-shop i krijuar në bazë të platformës Weebly. Uebfaqja është e përkushtuar për prodhimin dhe shitjen e aksesorëve të modës dhe rrobave për ushqime. Asortimenti i produkteve që ata ofrojnë përfaqësohet nga zgjedhja e pasur e këpucëve dhe bluzave për burra, gra, bebe dhe fëmijë të moshuar..

Dizajni i faqes në pamje të parë duket mjaft i thjeshtë, por kjo thjeshtësi është pikërisht ajo që tërheq vëmendjen e klientëve. Sfondi i bardhë i sitit ndihmon në tërheqjen e vëmendjes së klientëve të mundshëm dhe përqendrimit të tij në produktet që ofron kompania. Një rrëshqitës i madh që zbulon produktet për shitje është ai element i veçantë tërheqës që nuk mund të lihet pa u vënë re.

Menyja kryesore e burimit përfshin 5 skeda që kanë emra të njohur dhe të kuptueshëm lehtë, duke përfshirë “Rreth”, “Shtëpi”, “Dyqan”, “Shporta” dhe “Kontakt”. Këto kategori janë më se të mjaftueshme për një dyqan në internet që synon rritjen e bazës së tij të klientëve. Katalogu i produkteve është i lehtë për tu shfletuar dhe përfshin kategoritë kryesore të rrobave dhe aksesorëve me karakteristika të hollësishme dhe informacione mbi çmimet. Për shkak të këtyre dhe karakteristikave të tjera, faqja në internet ka të ngjarë të jetë një sukses!

12. Princesha Pretzel

Princesha Pretzel

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Princesha Pretzel është faqja e internetit e një ndërmarrje të vogël prodhuese private, e cila ofron parzmore dhe trajton çokollatë të punuar me dorë të personalizuara. Kjo faqe e internetit, e mundësuar nga Weebly, e cila manifestohet në hartimin e hollësishëm dhe tërheqjen e jashtëzakonshme.

Elementi i parë dhe më i hollësishëm që mahnit një vizitor është një imazh i rëndë me parzmore çokollatë tërheqëse, të cilat duken aq të shijshme dhe joshëse që shkaktojnë dëshirën për të vazhduar shfletimin në burim për të parë se çfarë tjetër mund të blini atje.

Uebfaqja ka shumë fotografi të trajtimeve të çokollatave të prodhuara dhe shitur nga kompania, ndërsa katalogu i produkteve përfshin fotografitë e secilit trajton dhe listën e 24 aromave nga të cilat mund të zgjidhni në lidhje me nevojat dhe shijen tuaj të veçantë. Kjo është shumë e përshtatshme dhe i ndihmon njerëzit të shohin mostrat e trajtonve që ata mund të blejnë.

13. ThroBak

ThroBak

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

ThroBak është një kompani me bazë në Michigan e themeluar në 2002. Uebfaqja tregon se si një jo-teknik mund të përfitojë nga qasja më e gjerë e klientit duke përdorur Weebly. Fillimisht e lançuar si një prodhues i vogël i mbledhjes dhe pedalimit, kompania është rritur në një vend të gjerë kombëtar P.A.F. prodhues dhe furnizues i riprodhimit. Dhe gjithçka falë një uebsajti të thjeshtë por funksional me karakteristika të integruara të ofruara nga krijuesi i faqes në internet.

Pra, këtu kemi një dyqan dixhital me të gjitha kategoritë e produkteve të vendosura në menunë kryesore. Do kategori ka një nënsistemuese që shfaq zgjedhje specifike të artikujve. Faqja e produktit është e dizajnuar mirë. Ajo u siguron blerësve fleksibilitet të mjaftueshëm për të zgjedhur modifikimin që u duhen. Për shembull, këtu mund të zgjidhni modelin, përfundimin e produktit ose opsionin e fazës. Orizi do të llogaritet automatikisht dhe shfaqet në fund të procesit të arkëtimit. Disa faqe të produktit vijnë me video për atë që dëgjojnë se si tingëllojnë disa nga instrumentet.

14. KidsParkz

KidsParkz

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

KidsParkz është një projekt në internet që synon të ndihmojë fëmijët në arsimin e tyre parashkollor. Uebsajti është krijuar në formën e një dyqani të thjeshtë në internet me materiale mësimore që mund të shkarkohen, këngët për fëmijë, paketat e veprimtarisë edukative të ndara në kategori aktuale, etj. E nisur nga një mësues i kopshtit të mëparshëm, projekti duket pakëz fëminor, por funksional sa duhet për të menaxhuar një koleksion i madh i materialeve në stok.

Struktura e faqes në internet duket e ngjashme me dyqanet më të vjetra Weebly. Këtu kemi menunë kryesore me të gjitha kategoritë e produkteve të listuara atje. Secila faqe e produktit vjen me një lidhje për të shkarkuar shtypshkrimin ose kënduar përveç detajeve të produktit. Për shembull, nëse vendosni vjersha, ato do të shfaqen së bashku me përshkrimin e artikullit në faqen e produktit. Ekziston edhe një blog i ri përveç lidhjeve të hershme të fëmijërisë që prindërit mund t’i konsiderojnë të dobishëm. Përshtypja e përgjithshme nuk është e keqe por faqja e internetit me siguri duhet të azhurnohet.

15. Hëna Kreative

Hëna Kreative

Ndërtuesit më të mirë të e-commerce në uebfaqe

Hëna Kreative është një shembull se sa elegant dhe të azhurnuar faqet e internetit të Weebly. Dyqani dixhital jep një përvojë autentike të blerjeve, duke paraqitur faqen kryesore, tërheqëse për kategoritë e produkteve të lehtë për t’u lundruar, dhe gjurmët shtesë të dorëzuara nga krijuesi i faqes në internet. Vetë dyqani është i specializuar në shitjen e sendeve të ndryshme frymëzuese si qirinj të mbyllur me gotë, jastëkë mandragora, barishte dhe bimë të ndryshme, çaj matcha, dhe më shumë.

Uebsajti drejton vëmendjen që nga fillimi me një video bllok të vendosur në kokën e faqes. Pronari ka zbatuar një veçori të hyrjes për t’i lejuar përdoruesit të identifikohen dhe të ndjekin porositë e tyre, të marrin gazeta ose oferta të personalizuara. Ekziston një seksion që shfaqet sa herë që dikush bën një blerje. Duket goxha interaktive dhe tërheqëse. Ju mund të gjurmoni përdoruesit e tjerë që kërkojnë mallra të ndryshme. Faqja e produktit është shumë e thjeshtë për t’u përdorur. Këtu mund të gjurmoni SKU-në e produktit, si dhe të tregoni numrin e artikujve të nevojshëm.

përfundim

Weebly është një platformë e mirë për sipërmarrësit dhe tregtarët të etur për të shkuar në internet. Do të funksionojë mirë edhe për njerëzit me pak ose pak njohuri teknike. Platforma jep të gjitha tiparet e nevojshme të tregtisë elektronike për një dyqan të vogël. Mund të krijoni, konfiguroni dhe shkoni të jetoni me dyqanin në disa orë.

Sidoqoftë, softuerit i mungojnë mjetet e projektimit në internet për të krijuar një faqe interneti që ndryshon nga dyqanet e tjera të Weebly. Megjithëse ka azhurnuar koleksionin e saj të shablloneve, pronarët e bizneseve mund të dëshirojnë një zgjidhje më të personalizueshme për vendet e tyre në zhvillim në planin afatgjatë.

Keni një uebfaqe Weebly? Ndani atë në komente!

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me