Shembuj më të mirë të shesheve në hapësirë

Uebfaqet e Shembullit të Sheshit


Squarespace – është një ndërtues i besueshëm i faqes në internet, i cili ka fituar popullaritet në mbarë botën për shkak të grupeve të pasura të mjeteve të përparuara të personalizimit të dizajnit, shkathtësisë së modeleve për të përmbushur niches të ndryshme, si dhe funksionalitetit të lartë të projekteve të gatshme. Ndërtuesi i uebfaqes në të vërtetë punon mirë për krijimin e llojeve të ndryshme të faqeve të internetit, por grupi i tij i veçorive është i drejtuar kryesisht drejt zhvillimit të dyqane të vogla dixhitale, faqet e internetit të biznesit dhe blogs.

Kur bëhet fjalë për hartimin e blogut, Squarespace siguron lehtësinë e përdorimit dhe procesin e përshtatshëm të zhvillimit të internetit. Motori i blogjeve lejon fillimin e blogeve me cilësi për përdoruesit të gatshëm të presin podcast-et e tyre dhe rregullisht të publikojnë postime informuese. Ndër veçoritë më të njohura të lidhura me bloget që ofron Squarespace, ka kuptim të përmendim mbështetjen e gjeokokimit, ngarkimin dhe redaktimin e artikujve, përfshirjen e komenteve / lidhjeve lidhëse, integrimin e burimeve RSS, etiketimin në iTunes, ribaljen, integrimin në media sociale dhe shumë më tepër.

Për të kuptuar se çfarë përmban saktësisht ndërtuesi i faqes në internet, është e domosdoshme të shikoni disa nga mostrat më të mira të blogeve të krijuara me ndërtuesin e faqes në internet. Sshtë koha e duhur për ta bërë atë. Le të fillojmë tani!

1. Goyo në natyrë

Goyo në natyrë

Krijoni një Blog FALAS

Goyo në natyrë është destinacioni kryesor për të gjithë që kërkojnë aktivitete të përsosura, argëtuese dhe tërheqëse në natyrë. Ato ofrojnë një pamje të plotë të ngjarjeve më të lezetshme dhe më unike në të gjithë vendin, të cilat lidhen disi me profesionet e argëtimit në natyrë, artet, festivale, muzikë etj..

Kur shfletoni uebfaqen, do të keni mundësi të lexoni postime të shumta në lidhje me aktivitetet për të cilat interesohen shumica e njerëzve. Artikujt, si dhe përmbajtja tjetër e faqes në internet, azhurnohet rregullisht për përdoruesit e ofruesit me informacion të azhurnuar dhe vetëm fakte të fundit . Do postim vjen me pjesën e komenteve të hapura, ku lexuesit mund të ndajnë përshtypjet, idetë dhe mendimet e tyre.

Ndër pjesët e menusë, do të hasni në Aktivitete (Sportet ujore, Cikli, Sportet e Dëborës, Rritja & kamp), Revista, Kalendari dhe Dyqani. Ata do të japin një mundësi për të parë ngjarjet dhe aktivitetet e planifikuara, tregime dhe postime të paraqitura, harta, listat e paketimit dhe fakte të tjera të dobishme. Për të hyrë në seksionin e kërkuar, arrini menunë rënëse për të gjetur informacionin që ju nevojiten aktualisht. Për të qenë të vetëdijshëm për azhurnimet e faqes në internet, është e mundur të regjistroheni në gazetën, të bashkoheni me komunitetin dhe të lidheni me llogaritë e mediave sociale. Kjo është bërë me disa klikime vetëm për shkak të navigimit intuitiv të faqes në internet dhe paraqitjes së përshtatshme.

2. Fundjava e hotelit

Fundjava e hotelit

Krijoni një Blog FALAS

Fundjava e hotelit përfshin një koleksion të tregimeve të udhëtimit, ditareve fotografike dhe kujtimeve të lidhura me hotelin që do të jenë me interes të madh për entuziastët e udhëtimit nga e gjithë bota. Projekti është një burim i përsosur informacioni për lexuesit, të cilët dëshirojnë të zbulojnë perlat e vërteta të udhëtimit – ato destinacione me të cilat do të magjepsen.

Uebfaqja përmban disa seksione, duke përfshirë në mënyrë harmonike një revistë në internet dhe një dyqan në internet të përqendruar në udhëtime, ku të gjithë mund të porosisin suvenire unike (shtëpi, artikuj Wellness, modë dhe pajisje bukurie) nga e gjithë bota. Seksioni i Hoteleve jep informacion dhe foto të shumta të hoteleve me famë botërore, ndërsa seksioni Udhëtimi ofron udhëzues të brendshëm së bashku me ditarë të udhëtimit që japin informacione të hollësishme në lidhje me vendet e shfaqura në faqen e internetit..

Pika kryesore e projektit është seksioni i saj Gjeni Destinacionin. Kjo është ajo ku secili që kërkon një vend të përsosur për të qëndruar mund të gjejë informacionin e kërkuar dhe vërtet të vlefshëm. Për lehtësinë e përdoruesit, seksioni është i ndarë në disa kategori bazuar në destinacionin e preferuar. Këto përfshijnë Arratisjen e Qytetit, Side Beach, Mediterian, Karaibe, Meksikë, Marok, Nën Diellin Italian, muajin e mjaltit, Surfin, Evropën, Oqeaninë dhe më shumë. Kjo është ajo që i jep uebfaqes tërheqjen e saj të veçantë.

3. Yassmin Abdel – Magied

Yassmin Abdel - Magied

Krijoni një Blog FALAS

Yassmin Abdel – Magied është një uebfaqe personale e Yassmin Abdel-Magied, një shkrimtar sudanez – australian, avokues fitues social dhe transmetues. Ajo ka botuar disa libra me fiction, ese dhe kujtime për fëmijë dhe të rritur, gjë që i ka sjellë popullaritetit të saj mbresëlënës. Autorja ka krijuar gjithashtu disa organizata për lexuesit, ku ajo ndan punëtoritë dhe shënimet e saj.

Uebsajti është përqendruar plotësisht në veprimtarinë, interesat dhe profesionet profesionale të Yassmin. Për lehtësinë e përdoruesit dhe lehtësinë e përdorimit, projekti është i ndarë në disa seksione, përkatësisht Video, Partneritet, Transmetim, Shtyp, Shkrim + Reel, Ngjarje të Ardhshme dhe shumë më tepër. Thjesht lëvizni poshtë në faqe për të gjetur pjesën që ju intereson dhe lexoni informacionin përkatës.

Projekti bën të mundur leximin e botimeve të Yassmin, dëgjimin e podcast, shikimin e transmetimeve të fundit, ngjarjet e ardhshme. Ekziston gjithashtu mundësia për të lexuar dëshmitë e përdoruesve, të cilët tashmë kanë vizituar shfaqjet e Yassmin ose janë marrë me të. Ekziston edhe një prezantim video që tregon historinë e autorit që fansat e saj do të jenë të interesuar ta shikojnë. Për ata përdorues, të cilët dëshirojnë të qëndrojnë të vetëdijshëm për lajmet dhe azhurnimet e Yassmin, ekziston mundësia që të bashkohen në llogaritë e saj në rrjetet sociale. Ky është një shembull i shkëlqyeshëm i një blogu të mundësuar nga Squarespace.

4. Lee nga Amerika

Lee nga Amerika

Krijoni një Blog FALAS

Lee nga Amerika është një blog personal në pronësi dhe administrim i Lee, i cili ka qenë një bloger për më shumë se 12 vjet. Ky është vendi, ku ajo publikon postime të shumta kushtuar hobi, jetesës, profesioneve të preferuara dhe të gjitha atyre gjërave që e bëjnë atë të lumtur.

Blog-u është i lehtë për t’u shfletuar dhe mjaft i kuptueshëm. Kur të merrni në faqen fillestare, do të keni mundësi të shfletoni postimet që vijnë me foto nga jeta reale të marra nga autori. Shtë e mundur të shkurtoni kohën e kërkimit duke parë seksionet e menusë, secila prej të cilave përqendrohet rreth një teme të veçantë. Këto përfshijnë stilin e jetës, shëndetin, recetat, udhëtimin, muzikën, produktet dhe më shumë. Do pjesë vjen me foto dhe postime të shumta të shkruara dhe të publikuara personalisht nga Lee. Opsioni i filtrit të kërkimit gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e sasisë së kohës së kërkimit, ndërsa qasja në llogaritë e njohura të rrjetit social lejon të qëndroni të vetëdijshëm për lajmet dhe ngjarjet e Lee.

Për ata pajtimtarët në blog, të cilët dëshirojnë të qëndrojnë të azhurnuar me lajmet për jetën e Lee, recetat dhe postimet e reja, ekziston gjithashtu një mundësi për t’u regjistruar në buletinin. ’Shtë shumë i përshtatshëm dhe i dobishëm për fansat e Lee.

5. Scandinavialist

Scandinavialist

Krijoni një Blog FALAS

Scandinavialist është një studio krijuese me shumë aspekte me qendër në Londër që përqendrohet në brendësi, dizajn dhe arkitekturë. Uebfaqja u themelua dhe menaxhohet tani nga Christina Forsberg, një stilist dhe arkitekt norvegjez, i cili arriti të zhvillojë revistën online të projektimit në një studio krijuese me një fokus të fortë në pamjen estetike dhe tendencat moderne të ngrohtë.

Uebfaqja ka vetëm tre faqe, por kjo është më se e mjaftueshme për të krijuar një vizion të vetëm dhe të veçantë për atë që autori dëshiron të zbulojë. Pasi ka punuar në Skandinavi dhe jashtë saj, Christina është e etur të ndajë përvojën e saj dhe projektet më të mira që janë bërë të njohura me klientët e saj nga vende të ndryshme të botës.

Faqja e Studio jep informacionin shterues për projektin, autorin e tij, kontaktet dhe qasjen në llogaritë e rrjeteve sociale. Për ata, të cilët dëshirojnë të hedhin një vështrim në veprat më të mira të projektimit që i përkasin Christin. Këtu do të gjeni përshkrimet e hollësishme të projekteve që do t’ju ndihmojnë të kuptoni vizionin e autorit. Më në fund, seksioni i Revistës ofron postime të shumta në blog që lidhen me niches e brendshme, dizajn, art, modë dhe stil jetese. Christina azhurnon rregullisht këtë pjesë për t’i mbajtur lexuesit e saj të vetëdijshëm për tendencat e fundit të modelimit të brendshëm.

6. Fisi Kulturor Kreativ

Fisi Kulturor Kreativ

Krijoni një Blog FALAS

Fisi Kulturor Kreativ është një nga mostrat më të suksesshme të blogeve të mundësuar nga Squarespace. Uebfaqja sheh misionin e saj në lidhjen e zonjave ambicioze të ngjyrave për t’i lënë ata të diskutojnë çështjet për të cilat ata interesohen zakonisht. Gratë, të cilat bashkohen me projektin, kanë hobi dhe profesione të ndryshme. Ata janë sipërmarrës të aftë, krijues, stilistë, blogerë, të cilët dëshirojnë të gjejnë bashkë-mendimtarë.

Këtu, në Creative Culture Tribe, zonjat marrin një shans për të shfrytëzuar burimet kryesore në internet që mund t’i ndihmojnë ata në mënyrë të efektshme të rritin markat e tyre personale dhe të biznesit, të cilat janë në faza të ndryshme të zhvillimit, duke filluar nga fillimet dhe deri tek kompanitë e besuara me vite të tëra përvojë. Kur të merrni në faqen kryesore, ju menjëherë; ju merrni një shans për t’u bashkuar me komunitetin duke aktivizuar butonin përkatës. Nëse thjesht synoni të mësoni më shumë rreth organizatës dhe qëllimeve të saj, mund të merrni në faqen Rreth Nesh ose direkt në Blog, ku do të hasni në postime të shumta të lidhura me ato. Kjo është shumë e shpejtë dhe e lehtë për të gjithë dhe ky është një nga avantazhet kryesore të faqes në internet.

7. Marzarella Fitnes

Marzarella Fitnes

Krijoni një Blog FALAS

Marzarella Fitnes është një klub fitnesi me bazë në New Jersey i cili u themelua dhe tani menaxhohet nga Chris Marzarella, i cili është një trajner personal i fitnesit si dhe forca & traineri i kondicionimit. Ky është destinacioni kryesor për përdoruesit e gatshëm të përfitojnë nga shërbimet e fitnesit të nivelit të lartë, duke përfshirë trajnimin personal, trajnimin virtual në internet, planet e personalizuara për klientët me forma të ndryshme sportive dhe forma fizike, plane speciale të fitnesit për njerëzit mbi 40 vjeç si dhe mbështetje profesionale për ushqimin.

Seksioni Blog është informues dhe mjaft i gjerë. Këtu ka shumë artikuj të dobishëm, të cilat trajtojnë çështje të ndryshme të palestrës dhe sporteve. Ekzistojnë edhe histori të jetës reale të klientëve këtu, të cilët kanë kapërcyer sfida të ndryshme për shkak të aktiviteteve të rregullta të fitnesit. Blogu azhurnohet rregullisht për të bërë të mundur për të gjithë klientët Chris dhe thjesht për njerëzit e interesuar në sporte dhe zakone të shëndetshme të jetesës, të gjejnë përgjigje për pyetjet me të cilat shqetësohen.

Për më tepër, faqja e internetit përmban një seksion të veçantë të Testimonials me shumë komente të publikuara nga klientët e Chris, seksionin FAQ dhe informacione të përgjithshme rreth klubit të fitnesit, shërbimeve të ofruara dhe kontakteve. Punë e mirë!

Vija e poshtme

Squarespace është një krijues i faqeve në internet cloud, i cili është shquar për shkak të funksionalitetit të tij të fuqishëm, fokusimit të nivelit të lartë dhe mjeteve të shumta që ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga përdorimi i sistemit. Platforma është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të gjitha llojet e projekteve, por vëmendje e veçantë i kushtohet akoma blogjeve të mundësuar nga Squarespace. Nuk është çudi pasi këto projekte dallojnë nga turma për shkak të vlerës së tyre informuese, modelit tërheqës, strukturës logjike dhe qasjes intuitive të shfletimit në internet.

Mostrat e blogeve të lançuar me Squarespace paraqesin cilësi të lartë, fleksibilitet dhe funksionalitet të shfaqur në të gjitha detajet dhe elementët e faqes në internet. Edhe një fillestar mund të krijojë një blog të tillë pa ndonjë aftësi të kodimit të kërkuar. Shtimi i postimeve dhe azhurnimi i tyre është i lehtë dhe i shpejtë. E njëjta gjë ka të bëjë me menaxhimin dhe promovimin e mëtutjeshëm të blogut. Në përgjithësi, Squarespace është një krijues i denjë i faqeve të internetit për të filluar një blog personal ose biznesi.

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map