Shembuj më të mirë të faqes në katror

Uebfaqet e Shembullit të Sheshit


Squarespace – është një krijues i faqeve në internet, i cili bën të mundur krijimin e projekteve të ndryshme, duke filluar nga bloget dhe portofolet dhe deri në dyqanet online të vogla dhe të mesme. Softueri është një mjet miqësor dhe i lehtë për zhvilluesit e aftë të uebit dhe për ata, të cilët nuk kanë aftësi për krijimin e faqeve në internet. Karakteristikat e tij të blogerisë dhe tregtisë elektronike, modelet e përgjegjshme dhe bollëku i mjeteve të personalizimit e bëjnë sistemin një zgjedhje të këndshme për zhvillimin e projekteve tuaja bashkëkohore të projektimit.

Jam i sigurt se keni dëgjuar shumë gjëra fantastike në lidhje me Squarespace, posaçërisht në lidhje me faqen e saj të artit të mirëseardhjes që është ridizajnuar të paktën disa herë në vit, modelet e tij të larta, të lëmuara dhe mbështetjen e teknologjisë jashtëzakonisht miqësore.

A nuk mund të vendosni për ngrohtësinë më të mirë të Squarespace? Dëshironi të mësoni më shumë rreth faqeve të internetit që mund të lansoni me të? Pastaj hidhni një vështrim disa prej mostrave më të mira të faqeve të internetit të krijuara me Squarespace për të parë se çfarë platforme ka për t’ju ofruar.

1. Cikli i shkëlqimit

Cikli i shkëlqimit

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Cikli i shkëlqimit është një studio çiklizmi, e cila është e dedikuar për të ndihmuar njerëzit të udhëheqin stilin e jetës së shëndetshme duke praktikuar ushtrime të rregullta dhe trajnime të trupit. Nuk ka kuptim të flasim më për objektivat e kompanisë – një video prezantuese me ekran të plotë të disponueshëm në faqen kryesore të faqes së internetit vlen një mijë fjalë.

Ekziston gjithashtu akses në sektorët kryesorë të menusë së faqes në internet për të mësuar informacione në lidhje me klasat, instruktorët dhe planifikimin e ofertave në studio. Për ata, të cilët nuk janë të sigurt për arsyeshmërinë e anëtarësimit në studio, është e mundur të rezervoni një klasë falas këtu për ta provuar atë.

2. Marvil Fit

Marvil Fit

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Marvil Fit është një studio palestër, e cila sheh misionin e saj për të ndihmuar njerëzit të humbin peshë, të skulpturojnë trupat e tyre, të bëhen të aftë dhe të arrijnë objektivat e tyre të jetës. Uebfaqja duket e thjeshtë, megjithatë ajo përcjell informacionin shterues në lidhje me studion dhe shërbimet që ai ofron. Seksionet kryesore të menusë – Shtëpi, Klasat tona, Instruktorët, Orari – bëjnë të mundur që të eksploroni shërbimet që studioja ofron për të zbuluar variantin që ju përshtatet më shumë.

Ekziston një mundësi për të blerë klasa këtu duke regjistruar një llogari dhe duke eksploruar termat që ofron çdo program. Seksioni FAQ, qasja në llogarinë në rrjetin social dhe një blog me postime informuese të lidhura me shëndetin do t’ju ndihmojnë të qëndroni të shëndetshëm dhe të qëndroni të shëndetshëm.

3. Paradigma për barazinë

Paradigma për barazinë

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Paradigma për barazinë është një koalicion i udhëheqësve të biznesit, i cili përqendrohet në gjenerimin e ideve për të trajtuar problemet e hendekut gjinor të lidershipit të korporatave. Qëllimi përfundimtar i lëvizjes është të arrihet barazi të plotë gjinore deri në vitin 2030. Uebfaqja u krijua për të nxitur këtë ide. Ka një dizajn të rreptë të modës dhe ofron informacion të detajuar për të mbuluar aspektet më të rëndësishme. Menyja përfshin disa pika – Rreth, Problemi, Zgjidhja, Salla e lajmeve, Na Kontaktoni dhe Blog.

Ekzistojnë gjithashtu seksione drop-down menu për t’ju ndihmuar të merrni njohuri të problemit dhe të kontribuoni në zgjidhjen e tij. Ata përdorues, të cilët janë të interesuar në lëvizjen Paradigm for Parity, mund të kontaktojnë me përfaqësuesit e tij duke plotësuar formularin e kontaktit ose duke bashkuar llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

4. Penny Burns

Penny Burns

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Penny Burns është një biznes i projektimit i drejtuar nga familja, i cili fillimisht u nis nga Penny Burns. Ky është një dyqan në internet i aksesorëve shtëpiak të punuar me dorë me modele dhe pëlhura unike. Dyqani në internet paraqet disa koleksione të aksesorëve luksozë të shtëpisë, të cilat bëjnë një deklaratë bashkëkohore në çdo brendshme. Për të bërë një porosi, mund të shfletoni koleksionet e jastekëve, pëlhurave, tekstileve dhe dhuratave të tjera.

Do produkt vjen me foto origjinale dhe përshkrime të hollësishme për të thjeshtuar zgjedhjen. Kur porosisni një artikull të caktuar, ju mund të zgjidhni parametrat e tij të veçantë si ngjyrat, sasinë etj. Merrni kohën tuaj për të vizituar llogaritë sociale të Penny Burns për të zbuluar më shumë mundësi blerjeje.

5. Bastet Aimee

Bastet Aimee

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Bastet Aimee është një dyqan në internet në pronësi dhe i drejtuar nga Aimee Betts – eksperti i Designers Media Mixed Media Textile, i cili është i specializuar në gërsheta dhe qëndisje. Dizajni dhe paleta e faqes së internetit duken mjaft të thjeshta në pamje të parë, por informacioni që ata përcjellin është i mjaftueshëm për të përmbushur nevojat e klientëve. Fotografitë e ndritshme të produkteve dallojnë qartë kundër sfondit të bardhë borë, duke tërhequr vëmendjen e përdoruesit. Seksioni i Produkteve lejon qasje në kategoritë kryesore të produkteve për të thjeshtuar zgjedhjen.

Ju gjithashtu mund të eksploroni faqet e tjera të faqes në internet për të parë në projektet e përfunduara, informacionin rreth Aimee dhe studios së saj, seminareve, lajmeve të fundit etj. Për të bërë një porosi, thjesht gjeni faqen e produktit, shikoni detajet, fotot dhe shkoni përpara bleni artikullin. Ky është një shembull i këndshëm i një dyqani në internet i krijuar me Squarespace.

6. Sandford PR

Sandford PR

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Sandford PR është agjensia e integruar e mediave sociale dhe konsulente me qendër në Londër, e cila është e specializuar në sektorët e arkitekturës, dizajnit, luksit, brendshëm dhe stilit të jetës. Ato ndihmojnë bizneset të rritin produktivitetin e tyre duke filluar fushata krijuese dhe duke zhvilluar qasje komunikimi. Duke hyrë në faqen e internetit, do të mësoni informacione rreth agjencisë, PR dhe shërbimeve të tyre sociale, portofolit të klientëve dhe llogarive të mediave sociale.

Uebsajti është i lehtë për tu lundruar pasi përdoruesit mund të përdorin informacionin e kërkuar ose në menunë e faqes në internet ose direkt në faqen kryesore. Imazhet e ndritshme të seksioneve kryesore qëndrojnë gjallërisht kundër sfondit të bardhë borë për të tërhequr vëmendjen e përdoruesit dhe për t’i inkurajuar ata për bashkëpunim produktiv.

7. Njëzet mijë Hertz

Njëzet mijë Hertz

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Njëzet mijë Hertz drejton vëmendjen e përdoruesit që në momentin e parë që e vizitoni. Faqja kryesore ka një ilustrim vizatimor në ekran të gjerë, të krijuar me ngjyra të ndritshme dhe nxit dëshirën për të vazhduar të lëvizë poshtë faqes. Uebfaqja u krijua dhe menaxhohet tani nga Dallas Taylor, i cili është një prodhues ekzekutiv i tingujve i specializuar në prodhimin e projekteve të niveleve të larta si rimorkiot e lojërave të filmave bllokbuster, fushatat promo, filmat fitues të çmimeve etj..

Ju mund të dëgjoni episodet që Dallas krijoi dhe të lexoni përshkrimet e tyre. Tifozët e projektit mund të vizitojnë seksionin Store për të blerë artikuj të markës atje. Shtë gjithashtu e mundur të bëhen dhurime këtu për të mbështetur zhvillimin e mëtutjeshëm të projektit, të regjistroheni në buletinin dhe të bashkëpunoni me sponsorët për të kontribuar në përmirësimin e projektit. Një mostër e këndshme e një uebsajti personal bazuar në Squarespace!

8. Meptik

Meptik

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Meptik definitivisht meriton vëmendje të veçantë. Thjesht vizitojeni atë për të marrë ndjenjën e eksitimit dhe befasisë të krijuar nga sfondi i mahnitshëm i faqes në internet! Pasi ta keni parë, nuk do të keni zgjidhje tjetër, por të vazhdoni të shikoni në faqen e internetit për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë. Meptik është një agjenci krijuese me qendër në Atlanta, e cila sheh misionin e saj në zhvillimin e projekteve mbresëlënëse vizualisht me theks të fortë në krijimin e përmbajtjes, instalimet interaktive, hartografimin e projeksioneve etj..

Portofoli i kompanisë është aq mbresëlënës sa i gjithë dizajni i faqes në internet. Shfletoni seksionet e punës dhe shërbimeve për të marrë idenë se çfarë po bëjnë. A jeni i interesuar për bashkëpunim të mëtejshëm? Pastaj arrini tek faqja e Kontakteve për të zbuluar vendndodhjen fizike të studios, regjistrohuni në buletinin shtypës ose lëshoni një linjë tek përfaqësuesit e kompanisë. Ky është një nga mostrat më mbresëlënëse të faqeve të internetit të Squarespace!

9. Dizajn i ri i peizazhit Eko & Build

Dizajn dhe ndërtim i ri i peizazhit Eko

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Për të gjithë përdoruesit, të cilët janë të interesuar në hartimin e peizazhit dhe idetë krijuese, Dizajn i ri i peizazhit Eko & Build do të jetë një vend i bukur për t’u vizituar. Kjo është faqja e internetit e studios New Eco, e cila është e përfshirë në hartimin dhe mirëmbajtjen e peizazheve në New York dhe vendet përreth. Uebfaqja gjithashtu duket krijuese dhe unike. Me rrëshqitësin e saj me madhësi të plotë të imazhit, galerinë dhe përshkrimin e shërbimeve të hollësishme të projektit, meriton vëmendjen e përdoruesve që kërkojnë ide krijuese dhe eko-miqësore për krijimin e peizazhit.

Fotografitë e ndritshme dhe të ngopura të projektit mahnitëse dalin në pah sfondin e bardhë, duke theksuar sferën kryesore të interesit të kompanisë. Uebfaqja përfundimisht meriton vëmendjen e përdoruesit, duke qenë një nga mostrat më tërheqëse të projekteve të zhvilluara me Squarespace.

10. Squarespace

Squarespace

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Po, e keni dëgjuar të drejtë – Squarespace. Uebfaqja e tyre e përparme, Squarespace është një faqe interneti e rregullt e krijuar duke përdorur ndërtuesin e tyre. Hostedshtë i hostuar në të njëjtët serverë me të cilët janë në faqet e internetit të klientëve të tyre. Një shembull i zgjuar i një strategjie të marketingut të vrarë që është e besueshme për klientët. Dhe jam i sigurt se funksionon. Hats off për ekipin.

11. Turner Entertainment International

Turner Entertainment International

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Turner International është një kompani që menaxhon versionet video të markave më të njohura Turner, përkatësisht TNT, CNN, Boomerang, Cartoon Network, TCM Turner Classic Movies së bashku me disa biznese dhe rrjete specifike për vendndodhjen me qendër në Evropë, Amerikë Latine, Afrikë, Lindjen e Mesme dhe Azia Paqësori. Ajo gjithashtu ka marrëdhënie partneriteti me Warner Bros. dhe HBO. Uebfaqja e tyre tërësisht vjen në fokusin kryesor të biznesit të kompanisë dhe është padyshim interesante të shfletoni për secilin tifoz të filmit.

Uebsajti tërheq vëmendjen e përdoruesit që nga shikimi i parë pasi faqja kryesore përmban foto të mëdha të posterëve / aktorëve të njohur të serive televizive. Ekzistojnë gjithashtu informacione të sakta por informuese dhe të hollësishme në lidhje me kompaninë dhe statusin e saj. Ndërsa lëvizni poshtë në faqe, do të hasni video me shfaqje dhe rimorkio që administron kompania. Kjo i jep projektit fokus argëtues dhe interaktiv, i cili inkurajon për shfletim të mëtejshëm. Më shumë video dhe lajme biznesi janë në dispozicion në seksionet përkatëse të faqes në internet – Shfaqjet & Rimorkiot si dhe Lajmet.

Dizajni dhe struktura e faqes në internet janë logjike dhe koncize. Të gjithë elementët janë në vendet e tyre këtu dhe ka qasje të shpejtë në faqet kryesore të internetit. Ngjyrat e zeza dhe të bardha mbizotërojnë në paletën e ngjyrave të faqes në internet, e cila i jep asaj pamje tërheqëse, të besueshme dhe profesionale.

12. WIRED nga Faqja Landing Design

WIRED nga Faqja Landing Design

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Kur bëhet fjalë për faqet e uljes, Squarespace është një zgjidhje e shkëlqyeshme. Versioni i ri i platformës (Hapësira katror 7) përveç temave, ka një bibliotekë të faqeve të mbuluara të krijuara posaçërisht për krijimin e faqeve promovuese ose të ndonjë projekti tjetër me një faqe. Një shembull i përsosur i këtyre fjalëve është kjo faqe ulje. WIRED përdori Squarespace për të krijuar një faqe mbresëlënëse uljeje me një formular regjistrimi për të fundit Wired nga Design projekt – një revistë live që bashkoi disa nga mendjet më krijuese të botës. Duke parë këtë faqe, ju mund të përcjellni shumë informacione përmes imazheve dhe kopjes minimale, pa i tronditur vizitorët tuaj me shumë përmbajtje teksti.

13. Qendra e Tufts për Studimin e Zhvillimit të Drogës

Qendra e Tufts për Studimin e Zhvillimit të Drogës

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Emri i organizatës – Qendra e Tufts për Studimin e Zhvillimit të Drogës – flet vetë. Kjo është një qendër e pavarur kërkimore akademike jofitimprurëse që funksionon mbi bazën e Shkollës së Mjekësisë Universitare Tufts në Boston, MA. Organizata e sheh misionin e saj në ofrimin e analizave të drejtuara nga të dhënat për të ndihmuar prodhuesit e drogës dhe krijuesit e politikave të rritin efikasitetin e hulumtimit dhe zhvillimit të tyre. Uebfaqja e qendrës duket e besueshme, mbresëlënëse dhe në përputhje me objektivin kryesor të organizatës.

Kur të merrni në faqen kryesore, ju ofrohen informacione të qarta rreth qendrës, historisë së saj, qëllimeve dhe fakteve të përgjithshme. Ekzistojnë gjithashtu postime të fundit në Twitter në lidhje me qendrën dhe punën e saj, si dhe kontakte dhe butona të rrjetit social të disponueshëm në footer për kontakt të shpejtë me përfaqësuesit e organizatës.

Uebfaqja ka disa faqe, të cilat japin informacionin shterues për misionin, detyrat, punën e përfunduar dhe çështje të tjera të rëndësishme. Menyja nga poshtë është mjaft e gjerë dhe përfshin seksione të tilla si Rreth, Kurse & Trajnime, Publikime, Hulumtime, Lajme CSDD dhe madje një Webstore, ku mund të bëni blerje për artikuj që lidhen me qendrën. Në përgjithësi, ky është një shembull i mrekullueshëm i një faqe interneti profesionale të nisur me Squarespace.

14. Laicale

Lacale

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Laicale nuk është thjesht një uebfaqe, por një prani e planifikuar mirë në internet e një salloni flokësh. Përmes kësaj faqe interneti ju mund të rezervoni një takim dhe gjithashtu të blini produkte natyrale, të përshtatshme për kafshët, për kujdesin e flokëve. Uebfaqja duket mahnitëse dhe është madje pak Squarespace-ish në paraqitjen e saj, shkronjat dhe gamën e ngjyrave. Nga ky shembull Squarespace mund të mësoni se si ta bëni një faqe të dizajnuar rigoroze një shembull gati-perfekt të dyqanit elektronik të modës.

15. Mirësevini në Winona

Mirësevini në Winona

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Mirësevini në Winona është projekti në internet që tregon për librin me fotografi të ashtuquajtur, i cili u drejtua nga një yll popullor Hollywood-i Winona Ryder. Libri përshkruan historinë e jetës së aktores dhe përmban shumë foto të qytetit të saj të lindjes, i cili quhet edhe Winona. Farë është interesante, çdo kopje e librit nënshkruhet personalisht nga Winona Ryder, ndërsa i gjithë buxheti i marrë gjatë shitjes së tij, shkon drejtpërdrejt tek Fondi Amerikan i Kolegjit Indian.

Kur zbarkoni në faqen kryesore, nuk mund të vini re por sfondi me ekran të plotë që përshkruan një nga skenat nga filmi me Winona Ryder. Kjo është një nga pikat kryesore të faqes në internet, e cila padyshim tërheq vëmendjen e përdoruesit. Kur qëndroni në faqen kryesore, ju mund të zgjidhni një nga dy hapat e mundshëm – ose të shikoni filmat me aktoren ose të shkoni në faqet e internetit që ofrojnë informacione të hollësishme në lidhje me librin, aktoren dhe vendin, ku ajo u rrit. Uebfaqja ka mjaft foto të ndritshme të vendndodhjes dhe ky është një përdorues tjetër i veçorive si për projektin.

Për të gjithë ata përdorues, të cilët kanë dëshirë ta blejnë librin, faqja në internet u jep mundësinë e përdorimit të faqes “Bleni Librin”, ku mund ta porosisin atë. Kjo veçori eCommerce shton performancën dhe funksionalitetin e faqes në internet.

16. Ajo e bën atë

Ajo e bën atë

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Ajo e bën atë është një projekt i përqendruar në modë i drejtuar dhe menaxhuar nga Allison Graham – gruaja lezbike e lindur nga Xhamajka, e cila ka vizionin e saj për veshje për meshkuj dhe jetë. Ashtu si pronari i faqes së internetit, projekti duket unik dhe disi i pazakontë. Designedshtë projektuar në gamën e lehta të ngjyrës gri dhe të bardhë, e cila i jep asaj një model të qetë dhe të qetë. Ekzistojnë gjithashtu shumë imazhe të ndritshme këtu, të cilat dukshëm qëndrojnë kundër sfondit të bardhë dhe tërheqin vëmendjen e përdoruesve në postimet që Allison publikon në faqen e internetit.

Për të marrë pasqyrën e projektit dhe historinë e treguar nga pronari i tij, përdoruesit kanë një mundësi të shfletojnë faqet në internet. Këto përfshijnë Shtëpi, Modë, Udhëtim, Projekte dhe Kontakt. Kjo është ajo ku ata mund të mësojnë më shumë rreth ideve të modës të prezantuara nga Allison dhe projektit që ajo drejton. Për ata, të cilët kanë dëshirë të blejnë disa nga rrobat e markës që ajo modelon, ka qasje në faqen e veçantë të dyqanit “Njeriu i ëndrrave të saj”. Kjo është ajo ku të gjithë mund të vendosin rendin dhe të marrin rroba të markës nga Allison. Një funksionalitet i tillë e bën projektin një përzierje mjaft të këndshme të një faqe interneti standarde me një dyqan në internet të lidhur me të – një ide e shkëlqyeshme nga zhvilluesit e Squarespace!

17. Alissa Bell

Alissa Bell

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Alissa Bell është një studio moderne shkrimi me porosi e hapur dhe drejtuar nga Alissa Bell. Studioja është e angazhuar të sigurojë produkte cilësore bashkëkohore prej letre, të cilat shfaqin stil jo të zakonshëm, të kenë një dizajn unik dhe të mbushin luksin në të gjitha momentet e përditshme dhe të veçanta të jetës. Të gjitha produktet e krijuara nga studiot duken të shkëlqyera dhe një-nga-një-lloj – ashtu si faqja e internetit!

Kur të merrni në faqen e internetit, ju zbarkoni në faqen kryesore, duke ofruar dy mundësi – mund të përdorni ose në faqet e mëtejshme të internetit ose të blini koleksionin që studiot ofron për shitje. Të dyja opsionet janë të dobishme dhe të përshtatshme dhe të dyja janë në dispozicion për të gjithë. Ndërsa eksploroni uebfaqen, mund të zbuloni informacione të përgjithshme rreth studios, të shikoni librin e saj të shikimit, të lexoni ditarin e autorit dhe, më në fund, të vendosni porosinë vetëm me disa klikime. Nëse keni ndonjë problem ose pyetje, mund të kontaktoni pronarin ose menaxherët e studios përmes seksionit Kontaktet ose të shikoni nëpër FAQ për të gjetur përgjigjet atje. Të gjitha opsionet janë afër, gjë që është e përshtatshme për çdo përdorues.

Sa i përket hartimit të faqes në internet, ajo është e lehtë dhe e butë. Ngjyrat e bardha, gri të lehta dhe rozë mbizotërojnë në shumicën e elementeve të faqes në internet. Kjo është ajo që i jep projektit tërheqës, tender dhe madje disi romantik.

18. Jules Davies

Jules Davies

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Jules Davies është një portofol profesional në internet, i cili flet vetë. Ju nuk do të gjeni shumë tekst ose postime këtu – vetëm foto, dhjetëra prej të cilave janë paraqitur në të gjitha faqet. Portofoli i përket Jules Davies – një fotograf, i cili ka shumë për të ofruar për çdo klient.

Uebsajti është strukturor i thjeshtë dhe intuitiv. Ka disa faqe këtu, të cilat përmbajnë një seri fotografish të ndara në kategori tematike, duke përfshirë Lifestyle + Outdoor, Redaksia dhe Moda. Photodo foto e disponueshme këtu vjen me një opsion të përshtatshëm vrojtimi që bën të mundur shikimin e tij në detaje.

Një nga karakteristikat dalluese të faqes në internet është fakti që të gjitha fotot (të cilat janë të ndritshme dhe të qarta) botohen në sfondin e bardhë të borës. Kjo përqendron vëmendjen e përdoruesit në imazhe, pa u larguar nga elementët e tjerë jo të rëndësishëm. Gati për të pasur kontakte me fotografin? Pastaj shkoni përpara për të hyrë në faqen e Kontaktit, ku ju mund të lini pyetjet tuaja duke paraqitur formularin në internet ose të kontaktoni personalisht me Jules duke dërguar email. Siç e shihni, një portofol profesional nuk kërkon përshkrime të gjata ose shumë postime – fotot me cilësi flasin gjithnjë më lart se një mijë fjalë!

19. Joshua Kissi

Joshua Kissi

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Joshua Kissi është një sipërmarrës profesional Ghanaian-Amerikan, i cili tani banon dhe punon në New York. Ai përqendrohet në drejtimet krijuese, fotografitë dhe projektet e tregimit të realizuar përmes ndërthurjes së teknologjisë dhe artit.

Uebfaqja është një prezantim i gjallë dhe cilësor i krijimtarisë dhe talentit të Joshua. Këtu ka vetëm tre faqe, por kjo është mjaft e mjaftueshme për të treguar informacionet kryesore në lidhje me sipërmarrësin. Kur kërkoni në faqen e Kompanisë, do të mësoni më shumë rreth Etikës së Rrugës – agjensia krijuese filloi dhe drejtohet nga Joshua Kissi dhe partneri i tij. Portofoli jep pasqyrën e talentit të fotografisë së Joshua. Kjo është ajo ku ju mund të shikoni fotografi të shumta të marra prej tij, të cilat janë në dispozicion në katër seksione, përkatësisht komerciale, editoriale, personale dhe lëvizje.

Më në fund, seksioni Connect siguron mundësinë për të kontaktuar me Joshua për të diskutuar mundësitë e bashkëpunimit ose çështje të tjera me të. Ky është një model i cilësisë portofol i bazuar në Squarespace, i cili patjetër që vlen për vëmendjen e përdoruesit.

20. Katana Kitten

Katana Kitten

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Një tjetër mostër e një projekti profesional të nisur me Squarespace është Katana Kitten. Kjo është faqja e internetit e barit të koktejve me bazë në New York, e cila është përfshirë në listën e 50 bareve më të mira në botë.

Bar ka motive japoneze të manifestuara në hartimin e tij, enët tradicionale dhe pije që shërbehen atje dhe elementë të tjerë. E njëjta prirje e frymëzuar nga Japonia në gjurmimin në faqen e saj të internetit. Ngjyra e zezë, e bardhë dhe e kuqe mbizotërojnë në modelimin këtu, i cili është gjithashtu tipik për kulturën japoneze. Uebfaqja gjithashtu përmban fonte, stile dhe elemente të projektimit të veçantë që krijojnë atmosferën unike të këtij vendi.

Vëmendje e veçantë duhet t’i kushtohet menusë që ofron bar. Isshtë në dispozicion direkt në faqen kryesore për të qenë gjithmonë në dispozicion të klientëve. Të gjitha pjatat vijnë me listën e përbërësve dhe ekziston gjithashtu një bibliotekë fotografish e artikujve më të njohur të menusë. Fotot dallojnë nga turma për shkak të ngjyrave të tyre të ndritshme që thjesht nuk mund, por tërheqin vëmendjen e përdoruesve. Për të gjithë ata, të cilët janë të interesuar të testojnë enët personalisht, faqja në internet ofron të dhëna të detajuara të kontaktit, së bashku me widgetin e integruar të Google Maps që thjeshton kërkimin e vendndodhjes. Uebsajti është një nga mostrat më të mira të Squarespace në dispozicion në koleksion!

Vija e poshtme

Squarespace është një emër i shquar në ngrohtë bashkëkohore të ndërtimit të uebit. Ky është një ndërtues i lehtë i përdorimit, por funksional i faqes në internet, duke ofruar mjaft mjete të projektimit dhe promovimit, tregtisë elektronike dhe karakteristikave të marketingut (shiko gjithashtu Shembuj të dyqaneve katror). Mund të përdoret për të zhvilluar lloje të ndryshme faqesh në internet, duke filluar nga faqet e thjeshta të uljes dhe faqet e internetit personale dhe deri në dyqanet në internet dhe portofolet komplekse.

Mostrat e faqeve të internetit të krijuara me ndërtuesin e faqes në internet janë prova më e mirë e këtij fakti. Ata kanë modele të denjë dhe mbresëlënëse, me imazhe me cilësi të lartë të ndritshme, strukturë funksionale dhe të lehtë për t’u lundruar në faqe, paraqitje të qarta dhe ndërfaqe intuitive. Ju nuk duhet të jeni një ekspert i kodimit për të qenë në gjendje të krijoni uebfaqe vetë. Me Squarespace, ju do të përballeni me atë pa sherr fare. Thjesht regjistrohuni për ndërtuesin e faqes në internet dhe sigurohuni që ju vetë.

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map