Shembuj më të mirë të faqes në internet

Shembuj më të mirë të faqes në internet


Mobirise – është një bashkëkohore ndërtues i faqes në internet, e cila aktualisht është në dispozicion për Mac, Windows dhe Android. Sistemi është falas për përdorim komercial dhe jo-komercial. Kërkon shkarkim dhe instalim para se të përdoret për qëllime të zhvillimit të faqes në internet.

Krijuesi i faqes në internet qëndron larg nga turma për shkak të impresionimit të saj lehtësia e përdorimit dhe komoditeti. Ajo nuk nënkupton ndonjë vetëdije kodifikuese por siguron funksionalitet të lartë të projekteve të nisura me të. Kjo është ajo që e bën atë një zgjedhje perfekte si për fillestarët ashtu edhe për përdoruesit e aftë. Një nga pikat kryesore të platformës është optimizimi i shkëlqyeshëm i faqeve të internetit me bazë Mobirise për shfletim celular. Kjo sigurohet nga korniza Bootstrap 4 mbi të cilën bazohet platforma.

Mobirise funksionon shumë për zhvillimin e llojeve të ndryshme të projekteve, duke përfshirë faqet e internetit të promo, faqet e uljes, bloget, portofolet, faqet e internetit të biznesit të vogël dhe projekte të tjera që kryesisht përqendrohen në përmbajtje. Për të zbuluar funksionalitetin e integruar të krijuesit të faqes së internetit dhe veçoritë që është gati të ofrojë, ka kuptim që të hedhim një vështrim në mostrat e projekteve të nisura me sistemin. Kjo është ajo që ne do të bëjmë menjëherë.

1. Kozik Chiropractic

Kozik Chiropractic

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Kozik Chiropractic është një uebfaqe personale e Doktor John J Kozik, i cili është një kiropraktik profesionist dhe me përvojë i specializuar në diagnostikimin dhe trajtimin e gjendjes së njohur si Subluxation Vertebral. Ai gjithashtu ofron shërbime që i ndihmojnë pacientët e tij të heqin qafe nga kushte të tilla të bezdisshme dhe të dhimbshme si dhimbja e kokës, dhimbje shpine, dhimbje në këmbë, keqformim i shtyllës kurrizore, fshikëz, dhimbje në qafë dhe më shumë.

Uebsajti jep informacion shterues për mjekun, shërbimet që ai ofron, fushën e tij të specializimit, kushtet shëndetësore ku ai përqendrohet dhe çështje të tjera të lidhura. Projekti është i strukturuar mirë, duke siguruar akses në të gjitha seksionet e kërkuara dhe kategoritë e menusë. Kur të arrini në faqen fillestare, do të shihni tre butona që do t’ju përcjellin në kategoritë më të njohura të faqeve të internetit, përkatësisht Na Kontaktoni, Formularët dhe Na Gjeni. Këto janë seksione të cilat duhet t’i vizitojë një pacient për të dhënë informacione të hollësishme në lidhje me gjendjen dhe qëllimet e tij shëndetësore. Faqja Rreth Nesh jep fakte të hollësishme në lidhje me bio e mjekut dhe ka edhe butona të llogarisë sociale që lejojnë përdoruesit të ndjekin lajmet dhe azhurnimet e tanishme të biznesit. Punë e bukur!

2. Biblesoft

Biblesoft

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Biblesoft – është softueri kryesor për studimin e Biblës në treg, i cili u themelua në vitin 1988 me të vetmin qëllim në mendje – për t’u dhënë të krishterëve nga e gjithë bota një kuptim më të thellë të Fjalës së Zotit. Programi gjithashtu lejon mundësinë e përdorimit të mjeteve të dobishme dhe të dobishme për ministrat e Ungjillit në të gjithë botën.

Uebsajti nuk nënkupton përdorimin e manualeve ose të seancave trajnuese për të filluar hulumtimin e Shkrimeve. Të gjithë – nga një student dhe deri në një studiues do të jenë në gjendje të shfletojnë projektin për të zbuluar informacionin që kërkojnë. Uebsajti siguron navigim të lehtë dhe hyrje të shpejtë në seksionet kryesore. Ekziston OneTouch Light (një version falas i softverit) i destinuar për përdoruesit e kohërave të para të gatshëm për të provuar programin, seksionin e Burimeve, faqen Rreth Nesh dhe madje edhe një dyqan në internet këtu. Kjo është ajo ku përdoruesit mund të blejnë produkte të lidhura me Biblesoft me kosto të përballueshme dhe me disa klikime të miut. Ky është një shembull i këndshëm i faqes në internet të mundësuar Mobirise me funksionalitet të integruar eCommerce!

3. Baldwin Piano

Baldwin Piano

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Baldwin Piano është destinacioni kryesor për përdoruesit, të cilët janë të interesuar në historinë e muzikës në përgjithësi ose në historinë e një prej instrumenteve muzikorë më të njohur – piano. Uebfaqja në të vërtetë përqendrohet në ofrimin e informacionit të hollësishëm në lidhje me Baldwin – pianot më të shëndosha dhe më të luajturit në botë.

Dizajni i përgjithshëm i faqes në internet absolutisht vjen në specializimin kryesor të projektit. Faqja kryesore bën përshtypje secilit vizitor nga imazhi i tij në ekranin e plotë të një salle luksoze koncertesh me piano Baldwin që qëndron në këtë sfond spektakolar. Ekzistojnë gjithashtu informacione rreth kompanisë Baldwin, angazhimit të saj dhe historisë së zhvillimit të saj këtu. Një përdorues ka një mundësi për të zgjedhur kategorinë e kërkuar të produktit – Grand ose Upright – të jetë në gjendje të zbulojë informacionin e hollësishëm në lidhje me secilin model piano së bashku me imazhin e tij dhe përshkrimin e hollësishëm të specifikimeve kryesore të tij. Kjo faqe e mundësuar nga Mobirise duket e modës dhe e përqendruar në ngrohtë.

4. BBQQ e BubbaQue

BBQQ e BubbaQue

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Tifozët e BBQ patjetër do të jenë të ngazëllyer për të vizituar BBQQ e BubbaQue – një nga vendet më të mira me bazë në Florida për të shijuar pjatat më të shijshme BBQ. Ata pinë duhan shkurtimet më të mira të viçit, mishit të derrit dhe pulës dhe ofrojnë shërbime të nivelit të lartë për të përmbushur pritjet e klientëve të tyre. Uebsajti drejton vëmendjen e përdoruesit nga dizajni i tij i ndritshëm dhe tërheqës, shkronjat elegant dhe imazhet me lëng që përputhen absolutisht me specializimin e tij.

Sapo të zbarkoni në faqen kryesore, do të shihni formularin e porositjes në internet për vende të ndara. Kjo lejon vendosjen e porosive të menjëhershme pa kërkuar të njëjtën formë në faqen e internetit. Kjo ndihmon në kursimin e kohës dhe përpjekjes së përdoruesve për të shfrytëzuar rezultatin më të mirë në kohën më të shkurtër të mundshme. Për ata vizitorë të faqes në internet, të cilët dëshirojnë të zbulojnë fakte të tjera që lidhen me vendin, ekziston një mundësi për të shfletuar disa seksione të menusë, përkatësisht Speciale, Catering, Bubba Shop, About Us, Locations + Contact. Forma e porositjes online si dhe butonat e rrjetit social janë gjithashtu në dispozicion këtu.

5. 456 FIS

456 FIS

Krijoni një Uebfaqe FALAS

456 FIS është shtëpia e Skuadronit 456 të Ndjekjes Fighter, e cila u është kushtuar të gjithë atyre që i shërbyen organizatës. Kjo është ajo ku të gjithë të interesuarit për organizatën mund të gjejnë informacionin shterues dhe shumë të hollësishëm për historinë, misionin, anëtarët e mëparshëm dhe aktualë, kontaktet dhe arritjet e veçanta.

Për të siguruar komoditetin maksimal të shfletimit dhe lehtësinë e përdorimit, faqja në internet vjen me një menu drop-down të ​​detajuar dhe të strukturuar mirë që mbulon një gamë të gjerë temash. Faqja Rreth ofron informacione mbi historinë e organizatës dhe fazat kryesore të zhvillimit të saj. Këtu ka edhe foto të shumta historike. Faqja e Komunitetit vjen me seksionin e Regjistrit të Alumni, Forumet dhe madje edhe një ESTORE të integruar. Faqja e mediave lejon qasje në koleksionin e fotografive të organizatës, si dhe skedarët video dhe audio. Kjo faqe me bazë në Mobirise në pamje të parë duket mjaft e thjeshtë, por ka shumë informacione që mund të zbuloni këtu, ndërsa kërkoni në seksionet e saj.

6. Hotel Catalina & Klubi i plazhit

Hotel Catalina & Beach Club

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Hotel Catalina & Klubi i plazhit është një shembull i gjallë i faqes në internet të hotelit të mundësuar nga Mobirise. Kjo është faqja e internetit, e cila ofron informacion interesant, të dobishëm dhe të azhurnuar në lidhje me hotelin elegant, elegant dhe luksoz të vendosur në zemër të Miami Beach.

Të gjithë, të cilët planifikojnë pushime në Hotel Catalina & Beach Club, do të vlerësojë patjetër mundësinë për të shfletuar faqen në internet. Ai tregon pothuajse gjithçka që ju nevojitet për të mësuar në lidhje me vetë hotelin, shërbimet dhe pajisjet e ofruara, veçoritë e aksesit, ngjarjet e planifikuara dhe kontaktet. Ekzistojnë gjithashtu informacione të dobishme në lidhje me kompanitë e autorizuara dhe të paautorizuara të prenotimit të udhëtimeve që ofrojnë pushim në hotel. Në të njëjtën kohë, ekziston një mundësi për të rezervuar një paketë direkt në faqen e internetit për të kursyer kohë, buxhet dhe përpjekje. Shumë foto me pamje të lartë të hotelit janë në dispozicion në seksionin Galeria për të tërhequr vëmendjen e klientëve të mundshëm. Vëmendje e veçantë duhet t’i kushtohet dritares së Chat-it live që gjendet në këndin e majtë të ulët të faqes në internet. Kjo është ajo ku ju mund të shkruani pyetjen tuaj për të marrë reagime të shpejta nga ekipi i hotelit.

7. Robin Hood

Robin Hood

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Robin Hood – Bold Outlaw i Barnsdale dhe Sherwood do të jetë një surprizë e vërtetë për secilin lexues, i cili është i dashur për Robin Hood dhe aventurat e tij. Uebsajti i kushtohet këtij heroi legjendar dhe përmban burime të shumta në internet Robin Hood. Këto përfshijnë artikuj origjinal, balada, histori, intervista ekskluzive, rishikime të hollësishme, shumë legjenda mesjetare, libra më të rinj, shfaqje TV dhe filma që janë të lidhura disi me heroin. Pothuajse të gjitha artikujt janë shkruar nga Allen W. Wright, i cili është një studiues i pavarur nga Toronto, Kanada. Ideja e krijimit të faqes në internet i përket Allan-it gjithashtu.

Vetë faqja e internetit duket mjaft interesante dhe vizualisht tërheqëse. Evokon dëshirën për të vazhduar në kërkim të burimit për të mësuar më shumë rreth Robin Hood dhe aventurat e tij. Ekzistojnë fotografi të shumta cilësore të disponueshme në Galerinë e Fotove të pasura të projektit, Bordi i Mesazheve, seksioni FAQ, lidhje me burimet e jashtme dhe informacione të tjera të lidhura në faqen e internetit. Kjo dhe informacione të tjera sigurisht që do të vijnë në dispozicion për të gjithë, të cilët janë të interesuar në historinë legjendare të Robin Hood.

8. Negril Xhamajka

Negril Xhamajka

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Negril Xhamajka është një burim në internet i kushtuar një prej vendpushimeve më ekskluzive dhe më të njohura. Kjo është faqja në internet, ku mund të zbuloni shumë fakte të nevojshme për të organizuar pushimet aventureske të ëndrrave tuaja.

Ateverfarëdo teme që ju intereson, kur bëhet fjalë për Negril Jamaica, informacionin e kërkuar do t’i gjeni këtu, në faqen e internetit. Këtu ekziston forumi i mesazheve, shumë video, forume, kalendari i ngjarjeve, hartat e Negril dhe përmbajtje të tjera të dobishme. Ndërsa lëvizni poshtë në faqe, do të hasni në disa seksione, të cilat ofrojnë informacione të hollësishme në lidhje me vendet për të qëndruar në Negril, ushqime për të ngrënë, gjëra për të bërë, restorante për të vizituar, shoferët për të punësuar dhe fakte të tjera që janë të domosdoshme për çdo turist, i cili ëndërron për një pushim të përsosur në Karaibe. Një nga pikat kryesore të burimit është Harta Udhëzuese Negril me ekran të plotë me vendet kryesore për t’u vizituar. Widget Google Maps me specifikimet e vendndodhjes është gjithashtu në dispozicion këtu. Një mostër e këndshme e një uebfaqe udhëtimesh të lançuar me Mobirise!

9. Kokoshungsan

Kokoshungsan

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Kokoshungsan është drejtoria online e biznesit global dhe vendi, ku mund të shfletoni shumë burime shumë-të ardhurash për të zgjedhur ato që ai / ajo aktualisht ka nevojë. Kjo është ajo ku secili reklamues mund të fitojë të ardhura shtesë të njohura edhe si KOKOCoin (KKC) duke shkruar, lexuar, investuar, shkëmbyer, mësuar, mësuar, shitur ose bashkëvepruar me këdo në faqen e internetit.

Para se të vazhdoni të paraqisni listën tuaj, fillimisht duhet të zgjidhni një nga paketat e disponueshme – falas ose të paguara. Secila prej tyre vjen me terma të caktuar bazuar në kërkesat e përdoruesit dhe objektivat / nevojat e biznesit. Përveç botimit të një liste, ekziston një mundësi për të fituar pikë, të shfletoni punë, të shikoni përmes ofertave speciale të disponueshme në seksionin Shop dhe të zbuloni fakte të tjera të lidhura me ngrohtësinë. Uebsajti është i strukturuar mirë dhe ofron navigim intuitiv për të ndihmuar një përdorues të fillojë dhe të ketë sukses me përpjekjet e zhvillimit të biznesit.

10. Videos4Music

Videos4Music

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Videos4Music është një prodhues i muzikës në internet, i cili përfshin një ekip të profesionistëve të muzikës në jetën reale me mbi 15 vjet ekspertizë të ngrohtë. Userdo përdoruesi, i cili zgjedh lojtarin, caktohet një asistent personal, i cili ndihmon në krijimin e një videoje të përsosur për çdo këngë muzikore.

Ajo që ju duhet të filloni me procesin tuaj të prodhimit të videos është të zgjidhni një nga paketat e videove muzikore të ofruara bazuar në kohëzgjatjen e këngës. Atëherë duhet t’i dërgoni një lidhje me këngën ekipit të shërbimit së bashku me mesazhin / gjendjen shpirtërore që synoni të përcjellni në video. Kjo bëhet në internet në kohën më të shkurtër të mundshme. I gjithë procesi i krijimit të videos përfundon brenda 7 ditësh. Uebsajti është i përshtatshëm dhe i lehtë për t’u shfletuar për të gjithë. Ekziston lista e karakteristikave që karakterizohet nga lojtari, lista e arsyeve për të marrë lojtarin, dëshmitë e klientit si dhe mostrat e videove të krijuara me shërbimin. Për t’u lidhur me ekipin dhe për të vendosur porosinë, është e mundur të plotësoni formularin e kontaktit të disponueshëm në faqen e internetit. Kjo është e lehtë, e shpejtë dhe efektive.

11. Dr. Kasif Anaokulu

Dr. Kasif Anaokulu

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Dr. Kasif Anaokulu është një kopsht kopsht, i cili pranon fëmijë nga mosha 3-6 vjeç dhe ofron programe edukimi dhe edukimi të veçantë që sigurojnë rezultatin më të mirë. Kopshti i fëmijëve është mjaft popullor për shkak të gamës së shërbimeve dhe lehtësirave të ofruara. Për të mësuar më shumë rreth tyre, ka kuptim të shfletoni informacionet në dispozicion në faqen e internetit.

Projekti, i cili është krijuar në gjuhën turke, tërësisht i përmbahet specializimit të ngrohtë të faqes në internet. Isshtë e ndritshme, tërheqëse, argëtuese dhe kaq fëminore. Kjo krijon një atmosferë të veçantë të lumturisë dhe fëmijërisë, e cila është aq tipike për vendin. Të gjitha informacionet që prindërit mund të jenë të interesuar janë në dispozicion në disa seksione në internet. Ajo trajton aspektet më të rëndësishme që lidhen me kopshtin, si informacioni i përgjithshëm për vendin, objektivat e ushqimit dhe edukimit të fëmijëve, çertifikatat, programet arsimore etj. Këtu ekziston edhe një galeri e pasur me imazhe, ku të gjithë mund të shohin vendin, ku fëmijët kalojnë kohë. Për më tepër, është e mundur të lexoni dëshmitë e publikuara nga prindërit e kënaqur, të regjistroheni në llogaritë e kopshtit në rrjetet sociale dhe madje të plotësoni formularin e regjistrimit të disponueshëm në faqen e internetit..

12. Amalfi Mare

Amalfi Mare

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Amalfi Mare është një kompani që përqendrohet në qiramarrjet e anijeve dhe kartat e jahteve në Detin Tirren, me Bregun e Amalfit dhe Capri si destinacionet kryesore. Ekskursionet dhe turnet organizohen këtu nga Kapiteni Patrizio, i cili i do këto vende dhe mezi pret që të ndihmojë një udhëtar të zbulojë detin, thesaret e tij, historinë e Bregut të Amalfi, banorët e tij dhe informacione të tjera të ngjashme.

Vështrimi i vetëm në faqen kryesore është e mjaftueshme për të ngjallur dëshirën për të vazhduar shfletimin e burimit dhe të zbuloni se çfarë saktësisht ka kompania për të ofruar. Të gjitha informacionet e kërkuara janë në dispozicion në seksionet kryesore të menusë së faqes në internet. Këto përfshijnë Ekskursione, Shërbime Karte, Varka, Rreth Nesh, Kontakte, Tour Sunset, Llogari Sociale. Shtë e mundur të rezervoni një turne ose një varkë direkt në faqen e internetit vetëm me disa klikime. Uebfaqja ka mjaft foto në jetën reale të lokacioneve dhe shërbimeve që ofron kompania që kontribuojnë në reputacionin e saj. Ky është një mostër cilësore e projektit të bazuar në Mobirise.

13. Adari

Adari

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Adari është një projekt muzikor që i përket Adari dhe është krijuar në gjuhën kroatisht. Adari është pseudonimi i Daria Tamara Rac, një këngëtare, e cila shkruan dhe këndon këngë në gjuhët angleze, polake dhe kroate. Uebfaqja është krijuar në skemën e ngjyrave bardh e zi, me fotografitë e këngëtares që qëndrojnë përkundër sfondit.

Tifozët e këngëtares do të entuziazmohen të shfletojnë faqen në internet, ku do të zbulojnë informacione të dobishme për Adarin, karrierën e saj krijuese dhe pamjet e jetës. Ky informacion është i disponueshëm në seksionet kryesore të faqes në internet, përkatësisht Biografia, Discografia, Lajmet dhe Kontakti. Këtu, të gjithë, të cilët janë të interesuar në faktet nga jeta, karriera, krijimtaria, lajmet dhe ngjarjet e ardhshme, mund të vijnë në këtë informacion. Për më tepër, ekziston një mundësi për të dëgjuar këngët e autorit, të shikoni videoklipet e saj, të regjistroheni në llogaritë e saj në rrjetin social në faqen e internetit. Këto janë karakteristikat kryesore që e bëjnë projektin një mostër të denjë të një koleksioni të internetit të mundësuar nga Mobirise.

14. Witsec

Witsec

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Witsec është një uebfaqe personale që zotërohet dhe menaxhohet nga Mark, një zhvillues i infrastrukturës, i cili krijon shtesat për Mobirise në bazë të kësaj platforme. Projekti jep informacione për vetë ekspertin, si dhe për ndërtuesin e faqes në internet të përdorur si mjetin kryesor të tij për krijimin e faqeve në internet.

Uebfaqja me një faqe përmban tre seksione, domethënë Rreth meje, Mobirise dhe Mbështetje. Seksioni About Me tregon për krijimin e faqes në internet, pjesa Mobirise përqendrohet në aplikacionin (ndërtuesin e faqes në internet), ndërsa Seksioni Mbështetje ju ridrejton në faqe, ku mund të gjeni përgjigje për pyetjet tuaja dhe të postoni pyetjet tuaja të lidhura me sistemin. Edhe pse, faqja e internetit nuk është e madhe dhe përmban një sasi mjaft të kufizuar informacionesh, është akoma e mjaftueshme për të zbuluar të dhëna në lidhje me programin, aplikimin e tij, veçoritë speciale dhe udhëzimet e instalimit. Për të gjithë ata përdorues të gatshëm të kontaktojnë me zhvilluesin, ekziston një pjesë e veçantë, ku mund të plotësoni formularin në internet dhe të prisni përshtypjet. Një nga pikat kryesore të faqes në internet është fakti që ajo u krijua edhe me Mobirise. Kjo është prova më e mirë e besueshmërisë dhe funksionalitetit të sistemit.

15. Costa d’Amalfi Apartamente

Costa d’Amalfi Apartamente

Krijoni një Uebfaqe FALAS

Costa d’Amalfi Apartamente është burimi më i mirë i informacionit për të gjithë që kërkojnë vendin për të qëndruar në Amalfi Coach. Ky është akomodimi që përfshin dy apartamente (Casa Amalfi dhe Casa Ravello) me një tarracë të vendosur në qendrën historike të Minori, e cila është rreth 200 metra larg nga plazhi.

Nëse keni ndërmend të keni pushim të shkëlqyeshëm në qytetin e Minori, faqja në internet është destinacioni më i mirë për të prenotuar një shtëpi pushimi me të gjitha lehtësitë e përfshira. Ajo jep informacionin shterues si për apartamentet, shërbimet ashtu edhe për pajisjet e ofruara, ofertat speciale, galerinë e fotografive, ekskursionet, kontaktet etj. Ka shumë foto të të dy apartamenteve këtu që ndihmojnë përdoruesit të shohin dizajnin, brendësinë, pajisjet dhe pajisjet e veçanta që ata ofrojnë. Kjo thjeshton zgjedhjen e akomodimit. Farë është e rëndësishme, faqja në internet bën të mundur që të kërkoni disponueshmërinë e dhomës për të cilën jeni të interesuar duke plotësuar formularin përkatës në internet. Kjo është e lehtë, e shpejtë dhe e përshtatshme për çdo përdorues.

Vija e poshtme

Mobirise është jashtë linje softuer ndërtimi në internet, gjë që bën të mundur krijimin e faqeve të vogla dhe të mesme për përdorim personal dhe të biznesit. Ajo vjen me një seri të gjerë të moduleve të përmbajtjes së integrueshme, zgjidhje optimizimi SEO dhe celular, një gamë të gjerë të sinkronizimit dhe mjeteve të personalizimit të dizajnit.

Shembuj të uebfaqeve të mundësuar nga Mobirise duken mjaft profesional dhe tërheqës vizualisht. Ato janë mjaft të paraqitura sa për t’i lejuar përdoruesit të realizojnë objektivat e tyre të projektimit në internet. Në të njëjtën kohë, disa prej këtyre projekteve duken të ngjashëm me njëri-tjetrin, gjë që shpjegohet me orientimin e platformës mbi jo-teknologjitë. Softueri funksionon shumë për këtë kategori të përdoruesve, por ka shumë për të ofruar edhe për të mirat e dizajnit në internet.

Shkarkoni Mobirise falas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map