Vastuvõtliku veebidisaini ja parimate tavade juhend

Siit saate teada tundliku veebidisaini kohta ja selle kohta, kuidas kasutada parimaid tavasid, et sellest veebipõhise ettevõtte jaoks maksimaalset kasu saada.


Vastuvõtva veebidisaini kujundamine

Nüüd sirvib veebi rohkem inimesi mobiilseadmetega rohkem kui laua- või sülearvutitega. Ligikaudu 51% veebisaidi liiklusest pärineb nüüd kelleltki mobiilseadmest. Nii suure hulga mobiilikasutajate puhul on ülioluline, et veebiettevõtted tagaksid, et nende veebisait kasutab reageeritavat veebidisaini (RWD) ja on kursis uusimate RWD parimate tavadega.

Mis on tundlik veebidisain?

Lihtsamalt öeldes koosneb RWD projekteerimisest üks veebisait mis kohandub sujuvalt iga ekraanisuurusega – olgu see siis uusim 272 piksli laiune Apple Watch või plasmateler, vahepeal tavaliste personaalarvutite, tahvelarvutite ja mobiilseadmetega.

Vastuvõtva veebikujunduse näide

Allpool on täiendava selgituse saamiseks sobiv näide reageerivast veebidisainist veebisaidil Apple veebisait. Allpool on toodud kõrvuti veebisaidi töölaua- ja nutitelefonivaate võrdlus:

Töölaua ja nutitelefoni ekraanipildi RWD-võrdlus

Sisu on mõlemas vaates sama, kuid paigutus ja kasutajaliidese kujundus on erinevad. Nutitelefoni ekraanivaates on veebisaidi sektsioonid vertikaalse kerimise hõlbustamiseks virnastatud ja navigeerimismenüü on nüüd tuttava hamburgeriikooni taha paigutatud. Lehe allosas olevad klõpsatavad lingid on ka laiad ja piisavalt kõrged, et mahutada sõrmedega koputamise žeste.

RWD keskmes on sügav mure veebikasutaja kogemus. Enamik inimesi külastab täna teie veebisaiti erinevatest kohtadest, kasutades palju erinevaid seadmeid – tööl olevat lauaarvutit, nutitelefoni metroo ajal ja tahvelarvutit enne magamaminekut. Sõltumata sellest, millist seadet nad teie veebisaidi ajal kasutavad, loodavad kasutajad, et see lihtsalt töötab. RWD õige kasutamine tähendab, et teie veebisaidi kasutajakogemus on püsiv ja meeldiv, olenemata sellest, milliseid seadme kasutajaid kasutate.

Vastuvõtliku veebidisaini kasutamine selle kogu potentsiaalil

Ehkki kõigi ekraanisuurustega hea välimusega veebisaidi kujundamine on suur samm õiges suunas, on oluline, et te sellega ei peatuks. Et teie ettevõte saaks RWD-d täielikult ära kasutada, peate RWD paigutama põhjalikumasse strateegiasse mitme seadme tarbija selle keskmes. See tähendab:

  • Ärge pakuge mobiilikasutajatele teie lauaarvutite veebisaidi eemaldatud versiooni, kus nende kasutamine on piiratud. Näpunäide: jälgige oma veebisaidil mobiilikasutajate toiminguid. Kui märkate oma saidil maandumas kasutajaid, kes teie sisu vaevalt tarbivad või sellele ei kuluta aega, on tõenäoline, et nad satuvad mingisse teetõkkesse.
  • Ärge teenige mobiilikasutajat täpselt samal viisil kui lauaarvuti kasutajat. Kasutage täielikult ära mobiilseadme pakutavat potentsiaali. Näiteks kui teil on restoran, tehke mobiilsetele klientidele teie ettevõtte leidmise või broneeringu tegemine ülilihtsaks, kasutades ära selliste tehnoloogiate võimsust nagu HTML5 geograafiline asukoht ja telefoninumbri sisendid oma veebisaidil.
  • Olge tähelepanelik lehe kiirus. Uuringute kohaselt Nielsen Norman Grupp, juhtivad kasutajakogemuse konsultandid, eeldab 47% külastajatest, et veebisait laaditakse vähem kui 2 sekundiga ja 40% külastajatest lahkub veebisaidilt, kui laadimisprotsess võtab rohkem kui 3 sekundit. See on veelgi olulisem, kui tegemist on mobiilikasutajatega, kes on liikvel ja kellel on sageli ribalaiuse piirangud.
  • Teadlik olema esitamatu sisu. Mõni tehnoloogia, näiteks Flash-mängijad, ei saa mobiilseadmetes laialdast tuge. Seetõttu on soovitatav, et te ei kasutaks neid oma veebisaidil ja vältige nendega linkimist oma lehtedelt. HTML5 video ja heli on kindlasti palju parem võimalus patenteeritud tehnoloogiaga võrreldes. Samuti on hea mõte lisada oma videosisu ärakiri. Tegelikult võivad paljud kasutajad eelistada videotele või helile kirjutatud sisu, mõned abitehnoloogiad saavad töötada ainult kirjaliku materjaliga ja Google saab paremini hankida andmeid teie video- või helisisu kohta.
  • Vältige kasutamist dialoogid ja hüpikaknad mis takistavad kasutajatel teie sisu näha või suhelda. Neid on mõnikord raske sulgeda ka mobiilseadmetes, kus ekraani kinnisvara on piiratud, põhjustades teie klientidele pettumust.
  • Maksma tähelepanu puudutusele! Kui teie veebisait tugineb peidetud sisu paljastamiseks hiirekursori sündmustele, siis see funktsioon mobiiltelefonides ei tööta. Mobiilseadmed ei tööta hiirega. Selle asemel suhtlevad kasutajad sisuga, kasutades puutežesid, näiteks koputamist ja pühkimist. Seetõttu vali peidetud sisu paljastamine hiire hõljumise asemel klõpsates. Samuti veenduge, et teie veebisaidi kujunduses võetakse arvesse asjaolu, et sõrmeotsad on hiirekursorist suuremad, jättes piisavalt ruumi, et su lehe linkidega mugavalt ja sujuvalt suhelda.

RWD-saidi eelised

Ühe asja jaoks, Google soovitab selgesõnaliselt RWD-lähenemist mobiilisõbralikule veebisaidile. Muud RWD eelised on:

  • Üks URL hõlbustab kasutajatel teie sisu jagamist ja linkimist;
  • Ühe veebisaidi pidamine on kulutõhusam kui sama sisu jaoks mitme lehe hooldamine;
  • Mobiilsaidile ümbersuunamised mõjutavad mobiilseadme kasutajate lehe laadimise kiirust. Samuti on brauseri tuvastamisel põhineval ümbersuunamisel viga, mis võib halvendada teie veebisaidi kasutajakogemust. RWD vastuvõtmine lahendab need probleemid lihtsalt seetõttu, et kasutades sama veebisaiti nii lauaarvuti kui ka mobiili kuvamiseks, ei pea te kasutajaid mobiilispetsiifilisele veebisaidile suunama;
  • Erinevate seadmete kiiresti muutuva maastiku korral on peaaegu võimatu luua ja värskendada sama veebisaidi mitu versiooni, mis on spetsiaalselt kohandatud iga ekraani suurusele ja funktsioonidele.

Kas teie veebisait on tundlik? Proovige seda!

Kasuta Google’i mobiilisõbralik test et kiiresti testida, kas teie veebisait reageerib kiiresti. Lihtsalt kopeeri & kleepige oma veebisaidi URL tekstkasti ja vaadake tulemust.

Järeldus

Oma veebisaidi mitme seadme ökosüsteemi paremaks varustamiseks on vaja reageerivat veebidisaini. Ainult isehakanud reageeriva teema installimisest ei piisa aga teie veebisaidi hea toimimise tagamiseks ja teie klientide rõõmustamiseks. Peate kaasama RWD oma veebipõhisesse äristrateegiasse koos mitme seadme tarbijaga. See muudab teie veebiettevõtte klientide ja Google’i lemmikuks muutmise teel kaugele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me