Ülim juhend oma veebisaidi varundamiseks ja taastamiseks

Siit saate teada, kuidas nende valdkonna parimate tavade abil oma veebisaidi varundada ja taastada, sõltumata sellest, millist veebisaidi CMS-i või millist meetodit teie veebisaidi loomiseks kasutatakse.


Kuidas oma veebisaiti varundada ja taastada?

Ettevõtte veebisaidi loomisel on esimene asi, mille üle üldiselt muretsete, oma saidi üles seadmine ja käitamine; see võtab palju tööd, peaasi, et kõik toimiks. See töötab ja töötab sujuvalt ning äkki juhtub midagi. See on läinud. Teie failid puuduvad.

Kui olete oma veebisaidi loonud kohalikule serverile, võite tunda, et teil on juba varukoopia. Teil on kõik kahes kohas, eks? Failid on olemas serveris ja teie arvutis. Mis võib valesti minna? See, mis võib juhtuda, ei vaja palju kujutlusvõimet. Teie arvuti sureb mingil põhjusel, olgu see siis ootamatu voolukatkestus või kui teie 3-aastane inimene otsustab, et on tore piima sülearvutisse valada. Aga hei, see on serverisse salvestatud, miks peaks siis muretsema, eks? Mitte nii kiiresti ….

Mis saab siis, kui serveril on probleem või kui ülikerge ja näiliselt usaldusväärne hostimisteenuse pakkuja läheb hoiatuseta kõhule? Mis saab sellest, et teie veebisait haldab andmebaasi? Kas teil on arvutis kõigi failide täpne koopia?

Selles artiklis kirjeldan kõike, mida peate oma veebisaidi varundamise kohta teadma, sealhulgas põhjused, mis ja kuidas.

Miks varundamine?

Oma veebisaidi varundamiseks peaks olema erinevaid põhjuseid.

Pahavara, juhuslik tarkvara, kustutatud failid, halvad käsud, inimlikud vead, pettunud arendajad või töötajad ja serveri krahhid on kõik põhjused, miks peate oma veebisaidi varundama!

Klõpsake Tweet

Pahavara / hargvara

Liiga detailidesse laskumata, täiesti turvalist süsteemi pole olemas. Pole tähtis, kui palju turvaprotseduure ja protokolle olete paika pannud, on kõik süsteemid haavatavad. Ehkki turvatasemeid on, on mõned süsteemid haavatavamad kui teised. Teie veebisaiti igasuguste rünnakute eest on praktiliselt võimatu ära hoida, ja seda enam, kui loodate, et inimesed teie saiti kasutavad. Mõelge sellele nagu oma maja; võiksite selle pitseerida nagu Fort Knox, aga siis ei saanud keegi üldse sisse, nii et teil peavad olema uksed. Kindlasti on teie ustel head lukud, kuid keegi võib alati aknast sisse tungida.

Mis tahes süsteemi nõrgim koht on inimesed. Andmepüügirünnakule alistumiseks on vaja vaid ühte halba klõpsu või sellele vastamist, mis nägi välja nagu oluline e-kiri. Kui keegi on teie süsteemis, tarkvara kaudu või muul viisil, on võimalik, et nad võtavad litsentsitasude eest teie failide üle kontrolli. Selle asemel, et kulutada raha tundmatutele, kes võivad teie saiti või faile tagastada või mitte, olete koopia olemasolul palju vähem haavatav.

Kustutatud failid / halvad käsud / inimlikud vead

Midagi nii lihtsat kui vale faili kustutamine serverist, kas lihtsa nupuga „klõpsa / kustuta“ Windows / Macis või Linuxi või selle tuletiste käsuridaga, võib pühkida võtmefaili või sellega seoses kõik failid (Linuxis , käsuga rm -r direktorinimi eemaldatakse kataloog ja kõik selles olevad failid, sageli ilma kinnituseta, veelgi hullem, rm -rf / võib kustutada isegi kirjutuskaitstud failid ja kõik juurkataloogist, mis tapab sisuliselt kogu teie masina! ).

Hacks

Pahatahtlik käitumine on tavalisem, kui me tahaksime. Mõnikord pole see isegi nii lihtne kui pahavara või lunavara tüüpi häkk; seal on palju neid, kes häkivad veebisaite kui sporti. Isegi kui teie veebisaidi sisu on midagi, mis ei pruugi teie arvates häkkerile eriti väärtuslikku olla, võib see siiski ilmneda. See on eriti oht nende jaoks, kes kasutavad selliseid populaarseid platvorme nagu WordPress, millel on palju hästi dokumenteeritud puudusi, mis juhul, kui neid pole laigutatud, jätab teile suure märklaua selga.

Halb arendaja / töötaja / kes iganes

Paljud ettevõtted loodavad meie saitide kujundamisel suurel määral kolmandatele osapooltele. Enamikul juhtudel on veebiarendajad sama ausad kui meie ülejäänud. Enamik (nagu sinu oma) on toredad ja ausad inimesed (ja tagasihoidlikud!). Ehk satud siiski maksevaidlusse? Inimesed, kes on inimesed, on eetilise käitumise osas väga erinevad. Teie veebisaidi tagapõhjale juurdepääsu omav vihane (või hajameelne) töötaja võtab lihtsalt selle saidi maha, kui ta pole rahul, või mis tahes põhjusel. See on asi, millele meile ei meeldi mõelda, kuid üldiselt on hea mõte olla ohutu.

Server jookseb kokku

Tehnoloogia on suurepärane, kui see töötab. Enamikul juhtudel, eriti kui kasutate kindlat ja usaldusväärset hostiettevõtet, on serveri krahhide teke teie andmete kustutamisel harv nähtus. Kuid isegi parimatel pakkujatel on probleeme. Samuti hostitakse teie saiti paljudel juhtudel enamasti virtuaalserveris. Teisisõnu, teie andmed ei asu sõltumatus füüsilises arvutis, vaid neid jagatakse paljude teiste inimeste või ettevõtetega. On väga tavaline, et hostingu pakkujad võõrustavad ühes füüsilises serveris paljusid erinevaid “virtuaalseid” eksemplare.

Enamike hostiettevõtete puhul on see tavalisem kui mitte ja kui te pole nõus suuri kulusid omaenda füüsilise serveri hankimiseks välja vahetama, jagate suure tõenäosusega ruumi. Kui teises segmendis juhtub midagi valesti, võib see mõjutada teie saiti ja faile.

Isegi kui olete oma saiti hostinud ühes füüsilises serveris, on see sisuliselt nii ikka lihtsalt arvuti. Kuigi servereid, nagu ka teie enda arvutis, hoitakse tavaliselt turvalistes kohtades, on alati võimalus, et midagi võib valesti minna. Serverid võivad üle kuumeneda, võib juhtuda ootamatu loodusõnnetus, voolu kõikumine täpselt valel ajal või isegi varjatud tootja viga, mis võib põhjustada teie andmete kadumise. Lisaks võivad serverifarmid olla sihtmärgiks koordineeritud teenusetõkestamise (DDOS) rünnakutele, mis äärmisel juhul võivad vajada täielikku taaskäivitust; sellel on alati potentsiaalne oht, et osa andmeid või kõik kaotatakse.

Nendel põhjustel on üldjuhul hea mõte hoida kõigi oluliste andmete koopiaid teises kohas, nii et kui üks neist on võimalik, siis ükskõik kui ebatõenäoline (varieerudes).

Mida varundada?

Asjad, mida võiksite varundada, võib jagada järgmistesse kategooriatesse:

Failid

Need on kõik failid, mis moodustavad teie veebisaidi. Need hõlmavad kõiki lehti / skripte / CSS-faile ja pilte või dokumente või mis tahes multimeediumisisu, mis on teie veebisaidi põhiosa. Võite mõelda, et need on sisu, mis ei muutu; nad jäävad staatiliste objektidena. Seetõttu on need tavaliselt teie saidi kõige hõlpsamad haldamise ja varundamise osad.

Andmebaas

Nagu tõenäoliselt, kasutab enamik veebisaite andmebaaside toodete, üksikute lehtede või muude üksuste, mis on tõenäoliselt dubleeritud sisu variatsioonid, talletamiseks. Kui teie andmebaas on mõnevõrra staatiline (s.t. enamik teie saidi üksusi muutub harva), on varundamist, nagu ka faile, suhteliselt lihtne teha. Kui aga, nagu enamikul juhtudel, on see sisu muutumatu, näiteks ajaveebi postitused, tooted, tehingud või muu selline, mis muutub või millele lisatakse tavapäraselt, peate leidma viisi, kuidas neid andmeid regulaarselt varundada.

E-posti kontod

Kui salvestate kasutajate e-kirjade või kontaktteabe salvestust. Tõenäoliselt on teil ka täielik e-posti server ja kõigi hostis olevate meilitehingute andmed. Tõenäoliselt soovite selle konto abil säilitada kogu oma suhtluse, meilide ja meililistide kirjed.

KIIRMÄRKUS: Kui salvestate kontaktteavet muus andmebaasis kui oma e-posti server, peate ka selle varundama!

Kuidas varundada?

Saidi varundamine pole eriti keeruline, kuid selle alustamiseks peate mõistma, et on olemas mitu meetodit. Need erinevad kvaliteedi, usaldusväärsuse ja lihtsuse järgi (sõltuvalt teie oskuste tasemest). Üldiselt on hea mõte kasutada mitut.

1. Veebi kaudu

Iga hea veebimajutaja peaks looma kõigi veebiserveri failide automaatse varukoopia. Veebi host peaks seda tegema sisemiselt ja teeb tavaliselt iga päev varukoopiaid sõltumata sellest, mida teete. Nii et kui midagi peaks juhtuma, peaksite saama oma veebi varukoopia varundada. Veebimajutajad ei pea tavaliselt mitut varundusversiooni ja olete nende armus. Neil on mingi tööriist, mille abil saate oma varukoopiaid käsitsi luua. Näiteks saate oma veebisaidi täieliku varukoopia hõlpsasti luua enamiku veebimajutajate kasutatava ühise juhtpaneeli cPaneli kaudu.

CPaneli kaudu veebisaidi käsitsi varundamineKõik serverid ei kasuta cPaneli, kuid tavaliselt pakuvad nad tasu eest sama tüüpi varundusriista.

Serveri varutööriistade kasutamiseks peate oma teenusepakkujalt küsima ja lugema kõiki nende pakutavaid juhendeid. Tavaliselt hoitakse teie faile pakitud failina ja teie serveris. Võimalik, et peate sõltuvalt teie platvormist täpsustama, millist vormingut soovite. Samuti antakse juhiseid varukoopia taastamiseks, kui see osutub vajalikuks.

veebiserveri failide varundamineKui teie veebimajutaja pakub seda varundatud koopiat serverisse, veenduge, et see oleks salvestatud muusse serverisse kui teie veebisait. Serverid võivad krahhi saada!

Teie teenusepakkuja teenuste kasutamise eelised on üsna ilmsed; tavaliselt on see teie hostiga sujuv.

Kuid puudused on konkreetselt seotud teie hostingu pakkujaga. Kuigi need võivad teie saidi hostimisel suurepärased olla, pole kunagi mõistlik hoida kõiki oma mune ühes korvis. Kui midagi läheb valesti, näiteks nende serverifarmis on tulekahju või nad satuvad häkkerite rünnaku alla (jah, seda juhtub mõnikord; keegi pole immuunne ja hostiteenuse pakkujad on peamised sihtkohad).

Nendel ja muudel põhjustel on väga hea mõte failide koopiad aeg-ajalt oma arvutisse alla laadida. Samuti peate tõenäoliselt oma saidi koopia vähemalt käsitsi ise alles hoidma.

2. CMS-i pistikprogrammid

Kui kasutate populaarset CMS-i, näiteks WordPress, on installimiseks palju pluginaid, näiteks Backup Buddy. Need on väga mugavad ja neid on tavaliselt väga lihtne paigaldada.

Varukoopia pluginatel võib aga teie saidi aeglustumisel olla tavaliselt negatiivne mõju. Kuna PHP on WordPressi emakeelne programmeerimiskeel, kasutab enamik pistikprogramme ka PHP-d. Ehkki see võib olla tõhus, võib see kalduda aeglaselt, mis tähendab, et need võivad teie saiti käitamisprotsessis aeglustada (tavaliselt töötavad nad sama mootoriga, mis teie saiti tootvad), lisab teie saidile ka segadust, ja on ka ideaalsest kõrgema taseme abstraktsioon.

Teine tegur on see, et võite iroonilisel kombel muuta oma saidi haavatavamaks. PHP-l endal on mõned teadaolevad turvaprobleemid, eriti kui kasutatav kood on vananenud või lohakalt kirjutatud. Kui te pole täiesti kindel, kas kood läheb nendesse pistikprogrammidesse (ja tõsiselt, kellel on aega kellegi teise lähtekoodi üle järele uurida?), Võib teie andmete turvalisuse tagamiseks kasutatav pistikprogramm muuta selle vähem turvaliseks. (Jah, paljud on lugupeetud ja pakuvad kvaliteedikoodi. Ma ei paanitseks siin, aga seda tuleb meeles pidada).

Ehkki PHP on suurepärane kodeerimiskeel (see on minu lemmikute hulgas ja kasutan seda iga päev), on hea mõte hoida võimalikult palju funktsioone väljaspool seda platvormi. Tavaliselt, kui soovite käitada mis tahes varukoopiaid OS-i tasemel. Kui kasutate Linuxi või mõnda selle tuletist, soovite tõenäoliselt käitada kesta skripti või Windowsis pakkfaili või Macis Macos-faili.

3. Käsitsi varundamine

Paljud meist võivad olla tuttavad failide varundamise viisidega, mis on seotud vanade koolidega: kõigi failide koopiate tegemine ja eemaldatavale kõvakettale asetamine või pilve salvestamine. See on põhimõtteliselt sama meetod, mida kasutaksite oma veebisaidiga, koos mõne hoiatusega.

Muidugi, kui arendate oma veebisaiti kohapeal ja edastate selle FTP (või loodetavasti SFTP) kaudu oma hostile, on teil tehniliselt juba oma saidi koopia. Siiski on olemas peamine erinevus. Kui teie saidil on andmebaas, on teil tõenäoliselt lokaalselt (teie testandmebaasis) erinev sisu kui aktiivsel saidil. See kehtib eriti siis, kui kasutate mingit CMS-i tarkvara (WordPress jms). Sel juhul hoitakse peaaegu kogu teie saidi sisu andmebaasis ja elab väljaspool andmebaasi ise üldse failides..

Andmebaasi varundamine on tegelikult suhteliselt lihtne, eriti kui kasutate MySQL. Peate lihtsalt hankima andmebaasi SQL-i prügila; mis on lihtsalt tekstifail, mis sisaldab kogu teie andmebaasi sisu. Kui see on loodud, saab selle andmebaasi ümberehitamiseks lihtsalt üles laadida või failina käivitada.

Käsurea meetod

See on suhteliselt sirgjooneline. Järgmine käsk varundab kogu andmebaasi.

$ mysqldump -u [uname] -p [pass] db_name > db_backup.sql
Valige kood

Kui soovite lisateavet nende käitamise ja erinevate võimaluste kohta, vaadake MySQL-i dokumentatsioon

PhpMyAdmini meetod

Minge andmebaasi eksportimise vahekaardile, valige kõik vajalikud suvandid (tavaliselt soovite tõenäoliselt lisada „väljalangemistabelid” ja luua andmebaasi suvandeid, et teha uue koopia laadimine vanemale versioonile võimalik, kuid ostja ole ettevaatlik … see aitab pühkige olemasolevad andmed uue koopiaga asendamiseks tõeliselt ära).

Seejärel võite võtta kõik loodud failid (lähtekoodi, andmebaasi ja pildid) ning need kokku ZIP-faili panna ja koopiaid hoida seal, kus soovite (mulle isiklikult meeldib kasutada pilvesalvestust nagu Google Drive või Dropbox).

Ilmne puudus on see, et peate seda meeles pidama ja seda on väga lihtne unustada. Nii et kui soovite selle sammu võrra kaugemale jõuda, võite kirjutada skriptid, mis seda kõike teevad, ja kasutada süsteemi perioodiliselt nende käivitamiseks. Linuxis on suhteliselt lihtne käivitada sql-dump käsurea kaudu ja seejärel käivitada see skript cronjob-na, käivitada üks kord päevas, nädalas või mis iganes teile sobival ajal. Akendes saate kasutada paketti ja sisseehitatud toiminguajasti. Minu tüüpiline viis seda teha on partii käivitamine sql-prügikastiga ja seejärel terve kataloogi hulgikoopia oma Dropboxi kontole.

KIIRMÄRKUS: Soovite perioodiliselt puhastada kataloog, kus neid hoitakse; samas kui sql-failid, mis on tekstifailid, kipuvad olema väikesed, võivad need aja jooksul koguneda ja kui teil on muid piltide või multimeediumfailide varukoopiaid, võite leida, et teie draiv / server on enne pikka aega õmblustesse mattunud.

4. Varundusteenused

Muidugi võib seda kõike käsitsi käsitsedes tunda pisut üle jõu käivat; see nõuab endiselt tähelepanu ja midagi nii lihtsat kui kataloogide puhastamise unustamine võib viia failide kadumiseni või teie kontole äkiliste tasude lisamiseni (Dropbox lubab paar keiki tasuta, kuid siis tõuseb see sealt kiiresti üles).

Sel põhjusel, kui teil on ettevõtte sait, on tõenäoliselt hea mõte kasutada professionaalset varundusteenust. Need teevad tavaliselt kõike, mida kõik ülaltoodud mainivad, kuid usaldusväärsemal viisil. Erinevalt käsitsi varundamisest teeb keegi teine ​​teie eest tööd ja hoolitseb kõigi nende väikeste probleemide eest, millega võite kokku puutuda. Erinevalt pistikprogrammidest töötavad need väljaspool teie saiti; neid pole vaja lisada. Need ei tohiks töötlemiskiirust ära võtta ja seda tehes ei tekita turvaauke.

Allpool on toodud lühike näide populaarsetest varundusteenustest. (Kohustustest loobumine: see ei ole mõeldud isegi kaugelt tervikliku juhendina, vaid piisavalt, et saada aru, mis seal väljas on. Ma ei ole kõiki nimetatud teenuseid testinud).

Parimad tavad varundusstrateegia loomiseks

Ükskõik, millise meetodi valite, peaks teie veebisaidi varundamisel olema töövoo plaan. Ehkki kõik ülalnimetatud meetodid toimivad, peab teil kindlasti olema strateegia või mõni teie mainitud süsteem võib põhjustada tõsiseid haavatavusi. Koostage kontrollnimekiri ja määrake vastused järgmistele kategooriatele

Kui sageli varundada?

See on tähtis. Kas soovite varundada iga päev või kuus? Võite kaaluda ühe käitamise ideed iga kord, kui teie saiti muudetakse (uus toode, uus ajaveebi postitus jne). See on teie otsustada, kuid peaksite veenduma, et teil on plaan paigas.

Automatiseeritud sõiduplaani koostamine

Ülaltoodust lähtuvalt on ajakava määramine võtmetähtsusega. Baasjoonena soovite tõenäoliselt seada varundamise ajakava.

Kasutage kaugmälu

Kuhu te neid andmeid salvestate? Te ei soovi hoida ainult oma serveris või isegi sülearvutis koopiaid. Kas kavatsete kasutada välist kõvaketast? Pilv? Milline pilveteenus?

Hoidmisulatus

Kui kaua peate iga varukoopia koopiaid säilitama? Kas on vaja aastataguseid faile või kogunevad need lihtsalt tolmu ja kas neid saab asendada uuemate varukoopiatega??

Krüptimine

Teie varukoopiate turvalisus on oluline, eriti kui teil on konfidentsiaalset teavet (nt konfidentsiaalne toodete hinnateave või veelgi olulisem – kliendikirjed). Kas teil on varukoopiate krüpteeritud hoidmise plaan & kaitstud (AES 256-bitine privaatvõtme krüptimine ja TLS / SSL transpordi turvalisus). Lisateave krüptimise kohta.

Salvestage varukoopiaid RAID-massiivides

RAID-massiivid (sõltumatute ketaste koondatud massiivid) pole mitte ainult hea mõte oma veebisaidi ja / või andmete koopiate loomiseks, vaid parandavad ka jõudlust. Need pakuvad lisakaitset juhuks, kui üks ketas tõrkub. See on tüüpiline funktsioon, mida pakuvad professionaalsed varundusteenused.

Valikuline taastamine

Kui teil pole vaja oma saidi kõiki detaile taastada, kasutage protseduuri. Võib-olla on suurem osa sellest korras, kuid mõned tükid võivad olla kadunud. Näiteks kui üks tootetabel on kahjustatud, peate selle tüki oma SQL-i väljavahetamises ainult asendama. See on tavaliselt parem mõte kui ühe faili asendamiseks kõik ära pühkida. Tegelikult on tavaline viga kõik asendada, kui midagi läheb valesti. Muidugi, see töötab, kuid kaotate kõik, mis juhtus pärast viimast varundamist. Parim on tuvastada, kas peate kõik asendama. Kui kõik muu nurjub, salvestage täielikud varukoopiad viimase võimalusena.

Varundamise taastamine

Olgu, nii et teie sait kadus, kuid teil on varukoopia. Kuidas taastada oma sait varukoopiast? See suhteliselt otsekohene. Kui koopiat hoitakse ZIP-failina, siis pakkige see lihtsalt lahti ja laadige kõik failid tagasi algsesse asukohta. Võtke SQL-fail (SQL-i loomise ajal loodud tekstifail) ja looge andmebaas uuesti käsurida kasutades või phpMyAdmini (või mõnda muud graafilise andmebaasi haldussüsteemi nagu MySQL Workbench) kasutades ja importige fail või kopeerige kogu asi SQL-i aknasse ja käivitage see.

Katsetage seda kohapeal ja kui kõik töötab, laadige see kõik uuesti serverisse. Peaksite olema varundatud ja töötama kiiresti.

Professionaalse varundusteenuse kasutamisel on see protsess tõenäoliselt veelgi lihtsam. Iga korralik teenus peaks teile varundamise taastamiseks tööriistu pakkuma, olgu see siis osaline või täielik saidi taastamine.

Lisakrediit: arengufaas

Olemasolevate failide lihtsa varundamise kõrval, kui arendate oma saiti või töötate koos arendajate meeskonnaga, võiksite kaaluda ka versioonisüsteemi, et pidada arendusprotsessi kõigi etappide üle arvestust. Saidi ehitamisel on tavaliselt teie saidi kujundamise versioonid ja muudatused. Võib-olla teete oma saidi täieliku ümberkujundamise, kuid soovite säilitada vana saidi koopia.

Samuti, nagu sageli juhtub, läheb saidi arendamise ajal midagi kohutavalt valesti ja peate leidma faili, nagu see oli enne selle muutmist. Samuti peaksite enne saidi avalikku käivitamist hoidma oma saidi kohaliku arendusversiooni värskenduste või muudatuste tegemiseks.

Siin tulevad mängu versioonisüsteemid. Need sarnanevad iga muudatuse tegemisel kaustade koopiate tegemisega, kuid on palju paremini korraldatud ja võimaldavad ühist arengut.

Git on suurepärane vahend oma arendusprotsessi hästi korraldatud hoidmiseks. See aitab luua häid koodivarukoopiaid nii kohapeal kui ka turvaliselt kaugvarundamiseks hõlpsasti pilve edasi-tagasi liikuda. Selle asemel, et erinevates kataloogides oleks mitu koopiat failidest; neid hoitakse harudes, mis võimaldab mitmetel inimestel failidega tööd teha, ilma et oleks nii palju konfliktide riske. Kui nad on valmis, saab need ühendada peamisteks arendusharudeks ja lõpuks juurutatavaks peaharuks.

Allpool on kaks kõige populaarsemat Giti hoidlat.

  • GitHub on tasuta, kui olete nõus oma lähtekoodi jagama (selle keskmes on avatud lähtekood), kuid pakub ka väga taskukohaseid privaatkoodide hoidlaid. See on ka suurepärane koht koodilõikude otsimiseks ja võõrustab suurepärast arendajate kogukonda
  • BitBucket on sarnane; kuigi nad pole kogukonnast nii suured, pakuvad nad mõned erahoidlaid tasuta.

Järeldus

Kuigi mõnel meetodil on teiste ees paremad eelised, on saidi varundamine hädavajalik, mida ei tohiks tähelepanuta jätta. Ideaalis peaksite kaaluma ülalnimetatud meetodite kombinatsiooni kasutamist. Failide koopiate olemasolu tagamine aitab teil tohutult peavalu saada. Isegi kui teie saidiga ei juhtu midagi halba ja te ei vaja seda, mõelge täiendavale unele, mille pärast saate muretsemata. Varundate oma failid oma arvutis; peaks teie veebisait järgima samu reegleid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me